Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΦΤΙΣΗ


ΑΝΤΡΙΑΝΑ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ;

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ

ΤΑ ΛΑΔΟΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ;Ή ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ;

ΒΑΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ PROTHERM;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ;

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ

ΤΑ ΛΑΔΟΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ;Ή ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ;

ΒΑΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ PROTHERM;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ;

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ

ΤΑ ΛΑΔΟΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ;Ή ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ;

ΒΑΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ PROTHERM;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

basika opos les kalo tha itan na plithoun alla den nomizw na to kanei kai kanenas.egw prosopika alla kai osoi gnwrizw den to ekanan.twra den kserw.an parei i nona noris ta baptistika kai prolabeneis na ta pleneis kai na ta etoimaseis prin tin baftisi an thes kanto,den einai kako kai den se epibalei kanenas na min ta pleneis.alla an skefteis oti to mwro tha einai etsi ki alliws mesa sta ladia kai den tha to kaneis kai 3 meres mpanio i petsete pou tha akoumpisei gia 5 lepta mexri na to ntysoun tha to peiraksei; den kserw..egw pantos oute pou to skeytika na ta plenw!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

basika opos les kalo tha itan na plithoun alla den nomizw na to kanei kai kanenas.egw prosopika alla kai osoi gnwrizw den to ekanan.twra den kserw.an parei i nona noris ta baptistika kai prolabeneis na ta pleneis kai na ta etoimaseis prin tin baftisi an thes kanto,den einai kako kai den se epibalei kanenas na min ta pleneis.alla an skefteis oti to mwro tha einai etsi ki alliws mesa sta ladia kai den tha to kaneis kai 3 meres mpanio i petsete pou tha akoumpisei gia 5 lepta mexri na to ntysoun tha to peiraksei; den kserw..egw pantos oute pou to skeytika na ta plenw!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

basika opos les kalo tha itan na plithoun alla den nomizw na to kanei kai kanenas.egw prosopika alla kai osoi gnwrizw den to ekanan.twra den kserw.an parei i nona noris ta baptistika kai prolabeneis na ta pleneis kai na ta etoimaseis prin tin baftisi an thes kanto,den einai kako kai den se epibalei kanenas na min ta pleneis.alla an skefteis oti to mwro tha einai etsi ki alliws mesa sta ladia kai den tha to kaneis kai 3 meres mpanio i petsete pou tha akoumpisei gia 5 lepta mexri na to ntysoun tha to peiraksei; den kserw..egw pantos oute pou to skeytika na ta plenw!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΝΕ ΤΑ ΛΑΔΟΠΑΝΑ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΨΙΛΟ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΡΑΝΤΑΚΙ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΞΥΛΟΘΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΛΙΩΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΝΕ ΤΑ ΛΑΔΟΠΑΝΑ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΨΙΛΟ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΡΑΝΤΑΚΙ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΞΥΛΟΘΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΛΙΩΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΝΕ ΤΑ ΛΑΔΟΠΑΝΑ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΨΙΛΟ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΡΑΝΤΑΚΙ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΞΥΛΟΘΗΚΑΝ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΑ ΕΠΛΕΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΛΙΩΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θελεις μπορεις να τα πλυνεις αν και εχει δικιο η μαιρη

κανενας νομιζω δεν το κανει.ουτε εγω τα επλυνα.

παντως μετα την βαφτιση(μετα απο τρεις μερες) αφου τα επλυνα πρωτα στο χερι,τα εβαλα στο πλυντηριο και δεν επαθαν τιποτα.

ισως εξαρταται και η ποιοτητα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θελεις μπορεις να τα πλυνεις αν και εχει δικιο η μαιρη

κανενας νομιζω δεν το κανει.ουτε εγω τα επλυνα.

παντως μετα την βαφτιση(μετα απο τρεις μερες) αφου τα επλυνα πρωτα στο χερι,τα εβαλα στο πλυντηριο και δεν επαθαν τιποτα.

ισως εξαρταται και η ποιοτητα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θελεις μπορεις να τα πλυνεις αν και εχει δικιο η μαιρη

κανενας νομιζω δεν το κανει.ουτε εγω τα επλυνα.

παντως μετα την βαφτιση(μετα απο τρεις μερες) αφου τα επλυνα πρωτα στο χερι,τα εβαλα στο πλυντηριο και δεν επαθαν τιποτα.

ισως εξαρταται και η ποιοτητα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κουκλες μου σας βρηκα στοιχακια....

Δεν μου φτάνουν οι μπελάδες

που τραβάω σαν νινί

ήρθε η ώρα ο νονός μου

τ΄όνομά μου να μου πεί

Λάδια μύρα στο κεφάλι

σαν να μη φτάναν όλα αυτά

θα μου κόψουν με το ζόρι

και μια τούφα απ΄τα μαλλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες μου σας βρηκα στοιχακια....

Δεν μου φτάνουν οι μπελάδες

που τραβάω σαν νινί

ήρθε η ώρα ο νονός μου

τ΄όνομά μου να μου πεί

Λάδια μύρα στο κεφάλι

σαν να μη φτάναν όλα αυτά

θα μου κόψουν με το ζόρι

και μια τούφα απ΄τα μαλλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες μου σας βρηκα στοιχακια....

Δεν μου φτάνουν οι μπελάδες

που τραβάω σαν νινί

ήρθε η ώρα ο νονός μου

τ΄όνομά μου να μου πεί

Λάδια μύρα στο κεφάλι

σαν να μη φτάναν όλα αυτά

θα μου κόψουν με το ζόρι

και μια τούφα απ΄τα μαλλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο.....

Είμαι μικρή, μα πολύ ρομαντική

βάφτιση θέλω σαν σε άλλη εποχή...

με δαντέλες, κρύσταλλα κι άλλα πολλά

να φωτίσουν τ' όνομα που θα μου δώσει η νονά!

Όλους με χαρά σας προσκαλώ,

σε ένα μυστήριο ονειρικό!

στου Αγ. ...... τον Ιερό Ναό

το Σάββατο (πχ)..... του 2008!

Τα βαφτιστικά μου σαν φορέσω

γεύμα θα παραθέσω

σ' έναν κήπο δροσερό

να σας πω το ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο.....

Είμαι μικρή, μα πολύ ρομαντική

βάφτιση θέλω σαν σε άλλη εποχή...

με δαντέλες, κρύσταλλα κι άλλα πολλά

να φωτίσουν τ' όνομα που θα μου δώσει η νονά!

Όλους με χαρά σας προσκαλώ,

σε ένα μυστήριο ονειρικό!

στου Αγ. ...... τον Ιερό Ναό

το Σάββατο (πχ)..... του 2008!

Τα βαφτιστικά μου σαν φορέσω

γεύμα θα παραθέσω

σ' έναν κήπο δροσερό

να σας πω το ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο.....

Είμαι μικρή, μα πολύ ρομαντική

βάφτιση θέλω σαν σε άλλη εποχή...

με δαντέλες, κρύσταλλα κι άλλα πολλά

να φωτίσουν τ' όνομα που θα μου δώσει η νονά!

Όλους με χαρά σας προσκαλώ,

σε ένα μυστήριο ονειρικό!

στου Αγ. ...... τον Ιερό Ναό

το Σάββατο (πχ)..... του 2008!

Τα βαφτιστικά μου σαν φορέσω

γεύμα θα παραθέσω

σ' έναν κήπο δροσερό

να σας πω το ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο....

ειμαι ένα αγοράκι

με χωρίς ονοματάκι

θα αποκτήσω στη πορεία

με όλους σας στην εκκλησία

πρίγκιπας γλυκός θα γίνω

και έτσι πάντοτε θα μείνω

άντρας, κούκλος, παινεμένος

στα πούπουλα μεγαλωμένος...

κι όσο για την εκκλησία

αν θέλετε λοιπά στοιχεία

οι υπήκοοί μου θα σας πούνε

που τυφλά με υπακούνε

Η αυτού μεγαλειότης πριγιψ μπέμπης(ή το όνομα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο....

ειμαι ένα αγοράκι

με χωρίς ονοματάκι

θα αποκτήσω στη πορεία

με όλους σας στην εκκλησία

πρίγκιπας γλυκός θα γίνω

και έτσι πάντοτε θα μείνω

άντρας, κούκλος, παινεμένος

στα πούπουλα μεγαλωμένος...

κι όσο για την εκκλησία

αν θέλετε λοιπά στοιχεία

οι υπήκοοί μου θα σας πούνε

που τυφλά με υπακούνε

Η αυτού μεγαλειότης πριγιψ μπέμπης(ή το όνομα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αυτο....

ειμαι ένα αγοράκι

με χωρίς ονοματάκι

θα αποκτήσω στη πορεία

με όλους σας στην εκκλησία

πρίγκιπας γλυκός θα γίνω

και έτσι πάντοτε θα μείνω

άντρας, κούκλος, παινεμένος

στα πούπουλα μεγαλωμένος...

κι όσο για την εκκλησία

αν θέλετε λοιπά στοιχεία

οι υπήκοοί μου θα σας πούνε

που τυφλά με υπακούνε

Η αυτού μεγαλειότης πριγιψ μπέμπης(ή το όνομα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...