Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Afro και Γιουλη κουραγιο. και εγω φοβαμαι. θα αργησει και ο ανδρας μου.

Ευχαριστω Αφρο για την πληροφορια, μηπως και αρχισω να βαλω λιγο μυαλο και να μην φοβαμαι τοσο. Κουραγιο με το ρευμα, δεν μπορεις να τον ανεβασεις μονη σου ειναι δυσκολο,εεε;

Παλι καλα που εχεις και παρεα.

Σουλα παλι καλα που εχεις αρκετη βοηθεια. Οσο για την ημερα που θα γεννησεις, ο ανδρας σου και ο δικος μου βεβαια θα πρεπει να εχει ψηλα (20ε) να μοιραζει στις νοσοκομες που θα τους δειχνουν το μωρο, στον τραυματιοφορεα. Και δεν θυμαμαι που αλλου εδωσε η αδελφη μου οταν γεννησα.

Πρεπει να κερασουν για το μωρο, επιβαλλεται δεν συμφωνειτε;

Που ειναι οι αλλες;

Σαμαρκαδε ποτε θα αρχισεις να καθισεις και λιγο στο κρεβατι; Σε "ζηλευω" που εγω δεν εχω την δηναμη σου.

Ανδρια οταν τελειωσεις με την γενικη σπιτιου ελα και απο το δικο μου,χαχαχα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παρεουλα....τι κανετε?Πιασατε κουβεντα για τα δωματια κ τα ποσα βλεπω....Εμεις λεμε να δωσουμε στον γιατρο 1000,βεβαια ο αν8ρωπος δεν εχει αναφερει τιποτα για ποσο,σπανιο φαινομενο κ το εκτιμαμε,απο την αλλη πολυ μονολεκτικος κ γρηγορος στις απαντησεις του κ στις εξετασεις εννοειται,αυτο με χαλαει λιγο, αλλα τουλαχιστον φαινετε να κανει σωστα μεχρι τωρα την δουλεια του...Για να δουμε στην πορεια...Δωματιο 8α κλεισω μονοκλινο απλο μαλλον,αλλα η8ελα να παω να το δω κιολας,να ενημερωσω κ την φιλη μου την Γεωργιαννα...8α δω ποτε 8α μπορεσω.Τωρα αν περνεις πισω χρηματα απο το ΙΚΑ κ ποσο,δεν γνωριζω...Σημερα,ενω ελεγα να παω καμια βολτα,τελικα δεν ειχα ορεξη κ εκατσα σπιτι...μοναχουλα κ εγω...

Ακολου8ω κ το προγραμμα διατροφης κ πρεπει να προσαρμοστω...Ολα καλα με τον διααβητη μεχρι τωρα,το τεστ αιματος που κανω σπιτι ειναι επιτυχης,δεν εχω ξεπερασει κανενα οριο εχασα κ 1 κιλο...εχει κ τα καλα του :P Η μικρη συνεχεια παει περα δω8ε,μαλλον της ελειψαν τα γλυκα κ ανναρωτιεται....Αυριο πρωι 8α παω μια βολτα ΙΚΕΑ να παρω ιδεες κτλ....Τωρα περιμενω να πιω κ το τελευταιο χαπι κ να πεσω για υπνο....

Αυτα κοριτσακια προς το παρον....φιλακια πολλα κ στα μωρακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καληνύχτα! Πάω για ύπνο, αφού τσάκισα πίτσα και γλυκό παρακαλώ!! Είχαμε παρέα σήμερα οπότε κάναμε "υγιεινή" διατροφή!!! Ελπίζω η νύχτα μου σήμερα να είναι καλύτερη από τη χθεσινή. Όνειρα γλυκά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίτσα και γλυκό? Και πρόλαβες να χωνέψεις για να πας για ύπνο Steisy? Μπράβο!!! Σου εύχομαι μια ήρεμη νύχτα με καλό ύπνο!

Happy πολύ μου άρεσε η ιδέα σου! Θα βάψω και κατακόκκινο μαγουλάκι, θα πάρω κι ένα μπουκάλι κρασί μαζί, μια χαρά! Θα την επεξεργαστώ την ιδέα και θα δω. Είχα σκεφτεί να ντυθώ Οβελίξ και να ντυθεί ο άντρας μου Αστερίξ ή για πιο πολύ γέλιο Φαλμπαλά αλλά θέλει full στολές και δεν έχω βρει. Δε θέλω να ξοδευτούμε και πολύ... Ο μπεκρής μου πάει γιατί μπορώ να αυτοσχεδιάσω με ήδη υπάρχοντα πράγματα!

Georgi μου μη ζηλεύεις μωρέ, σε καταλαβαίνω βέβαια, υπομονή!! Το πρώτο τρίμηνο είχα γίνει τελείως σπιτόγατο, κοιμόμουν τρελά, δεν είχα διάθεση για τίποτα, είχα και τις φοβίες μου λόγω της παλίνδρομης που είχε προηγηθεί και σερνόμουν από κρεβάτι σε καναπέ! Μετά σιγά σιγά ξεθάρρεψα και γύρισα λίγο στον παλιό μου εαυτό. Δε ξέρω πόσο θα κρατήσει γι αυτό το εκμεταλλεύομαι! Και οι μεσημεριανές βόλτες μ' αρέσουν πολύ! Ε τώρα το βράδυ δεν έκανα τίποτα ιδιαίτερο, σπίτι ήμουν, ήρθαν οι γονείς μου και παίξαμε μπιρίμπα! :lol::lol:

Άφρο ήρθε το ρεύμα? Ελπίζω όλα καλά!

GeoV μια χαρά το ζάχαρο κι έχασες και κιλό, ουδέν κακόν αμιγές καλού, πολύ σοφό ρητό τελικά!

Jule εύχομαι να μη σ' επηρεάσουν οι βροντές και να κοιμηθείς όμορφα και γλυκά!

Και όλα τα υπόλοιπα κοιλουμπάκια να κοιμηθείτε όμορφα επίσης! Εμένα ο σκύλος μου φοβάται επίσης τις βροντές αλλά είναι και λίγο τσαμπουκάς οπότε τις γαβγίζει για να τρομάξουν και να φύγουν! :lol::lol::lol: Έχει πολύ γέλιο!

Έχω αρχίσει να έχω δυσπεψία... Έφαγα πολύ το μεσημέρι και παρότι το βράδυ έφαγα μόνο ένα γιαουρτάκι κι έχω πιει και μπόλικο Ξυνό Νερό (το λατρεύω) ακόμα δεν έχω χωνέψει καλά! Με βλέπω να ξενυχτάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!! Οχι οπως ειναι η μερα εξω αλλα πιο ομορφο Σ/Κ παρεα με τα μωρακια σας.

Σαμαρκαδε εαν ντυθεις μπεκρης να μας βαλεις φωτο. θα σου πηγαινει πολυ με την κοιλιτσα.

Στειση μια χαρα η πιτσα και τι γλυκο εφαγες; Και εγω το ιδιο κανω, δοξα το Θεο δεν εχω κανενα προβλημα με τον υπνο.

Εμενα ανεβηκε το μωρο ψηλα και ετσι δεν μου επιτρεπει πια να φαω οσο θελω και μετα γλυκο, τωρα αρχιζω να ξεχναω το γλυκο κατευθιαν. Καλυτερα να μεινω στα ιδια κιλα!!

Ανδρια που χαθηκες;

Γωγω καλα ψωνια!

Περιμενω να διαβασω και τα δικα σας νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αυτα διαβασα πριν απο λιγο και μας αφορα ολες μας

το γάλα σε σκόνη αν δεν θηλάσεις για κάθε μήνα δικαιούσε 60 ευρώ από ΙΚΑ (θα πηγαίνεις με το βιβλ.υγ. σε γιατρό του ΙΚΑ και θα σου γράφει μηνιαίως το γάλα).Λίγος κόπος παραπάνω αλλά γιατί να τους τα χαρίζουμε?

Δεν το γνωριζα αλλα πρεπει να μαθουμε εαν ισχυει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Γεωργιάννα σου 'εκοψε΄το γλυκό ο μπέμπης :lol::lol::lol::lol: από τώρα σε κάνει ότι θέλει χιχιχι

Σε λιγάκι περιμένουμε τα επιπλάκια μας και έχω μεγάλη αγωνία να δω πως είναι...Είναι έπιπλα κρεβατοκάμαρας+ συρταριέρα+διαφορα άλλα δώρο από τον μπαμπάκα μου :D:D:D

ααα και μαζί έρχονται και διάφορα μπεμπο-πράγματα πακέτο!!!

περιμένω και κόσμο να βοηθήσει στην τακτοποίηση και εγώ θα δίνω τις οδηγίες...ξέρετε τώρα! 'όχι εκεί, λίγο πιο πίσω'...'μμμμ τελικά άλλαξα γνώμη' 'βάλτε τα όλα όπως στην αρχή' κλπ :lol::lol::lol: μέχρι να τους τρελάνω όλους!

εύχομαι να έχετε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!

πολλα πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκουλες μου!!!!

γεωργιανα μου αυτο για το γαλα ισχυει μονο για το ικα η για αλλα ταμεια???μηπως γνωριζεις????samantha σε στρατοπεδο επρεπε να δουλευεις τοσο τρεξιμο που του ριχνεις :lol::lol::lol::lol:αφροδιτακι μου γιατι πονας?????πιαστηκες στο κρεββατι????ειναι δυσκολη η ρουφιανα η ουρα ειπαμε κουραγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!! Ηλιολουστη μερα δεν ειναι,αλλα οκ,στην Ελλαδα ειμαστε δεν μας λειπει κ ο ηλιος!

Αφροδιτη μου,ξαπλα κ βαλε καμια 8ερμοφορα η ζεστη πετσετα στην μεση,αν προσεξεις λιγο απο αυριο 8α εισαι καλυτερα σιγουρα....μην ανυσηχεις,μαλλον κουραστηκες...

Daddycool πως το ξερετε απο τωρα οτι 8α κανετε καισαρικη???

Γεωργιαννα πως εισαι σημερα?Ελενακο,Ηλιοδωραααα!!!!Ολα καλα?

Ξυπνησα κ τα λαιμα μου ειναι χαλια,εχω προβλημα με τις αμυγδαλες απο μικρη κ με το παραμικρο με πιανουν,φανταστειτε οτι δεν ξερω τι 8α πει παγωμενο,ακομα κ το νερο απο την βρυση το πινω χλιαρο ...

Την πατησα που εφαγα μια ντοματα απο το ψυγειο επειδη δεν την αφησα να ξεπαγωσει :(

Τουλαχιστον, μην κανω πυρετο ευχομαι, γτ αυτα τα 2 πανε πακετο....Αμαν πια μια το ενα μια το αλλο....

Εχτες μου ελεγε ο αντρας μου οτι εχει πλανο για το δωματιο της μικρης κ μεσα σε αυτο συμπεριλαμβανεται κ το ξυλωμα στις πορτες...."ευκαιρια να τις αλλαξουμε" μου λεει :shock:

"Δεν ξερω του λεω κανε το κουμαντο σου αλλα στην μικρη δεν 8ελω να λειψει ΤΙΠΟΤΑ"...αυτο εννοειτε,μου απαντησε....με λιγα λογια ,πανικος 8α γινει στο σπιτι....Η διαφορα του Λεων ειναι: οργανωτικος ,8α τα κανει ολα ακομα καλυτερα απο εναν τελειομανη,αλλα ειναι μεχρι να ασχολη8ει,συνη8ως τελευταια στιγμη...

Παρ8ενος (εγω)....Τελειομανης φυσικα αλλα της αποψης οτι μπορεις να κανεις σημερα μην το αφηνεις για αυριο....Προβλεπω παιδι μου...αυτα του λεω κ παντα μου λεει ολα 8α γινουν ,μην ανυσηχεις...κ εγω βραζω μεσα μου.....χαχαχα Αυτα ...φιλακια πολλααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Γραψατε τοσα πολλά!!

Εχθες μπηκα λίγο σας διαβασα αλλα δεν εγραψα! Με ειχαν πιασει τα κάτω μουη.. με εχει αγχωσει το οικονομικό κομάτι του μωρού.... βλεπω οτι κ απο τη δουλεια μου δεν υπαρχει κινηση να με ξεχρεωσουν κ με πιανει πανικος...σε 2 μηνες θα γενησουμε ... ποση αναισθησια υπαρχει στον κόσμο βρε παιδια? Να σου χρωστανε κ να μη σου δινουνε!! Θελω να τελειωσουμε με τις αγορες της μικρης κ φοβαμαι για το τι θα γινει αυριο....κριση ειναι που θα περασει; ποιος ξερει!!

Γιωργο δε καταλαβα γιατι θυα κανετε καισαρικη επειδη ειναι μεγαλος ο γαμπος μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geo v moy kalimera to apofasise o giatros ma giati to moraki mas ine megaloutsiko lei :):) ke gia perissoteri asfalia tha thn gnnisi me kaisariki . to dextike kai i gineka mou afou to lei o giatros maw alla na sou po tin alithia to protimai kai i gineka mou. ;);)

Ολα καλα 8α πανε οπως κ να χει.....Απλα οντως την καισαρικη την εχουν ψωμοτυρι κ εδω γιαυτο σε ρωτησα....απο την αλλα ραντεβουδακι κ μια χαρα....Αντε με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ωχ geov καλο κουραγιο...πριν λιγο καιρο αλλαξαμε πορτες...φρικη!!!!μου ερχοταν να βαλω τα κλαμματα ολο το σπιτι γεμισε σκονη!ασε που οι τοιχοι θελουν στοκαρισμα κ βαψιμο ξανα!και το δωματιο τις μπεμπας θελει βαψιμο...βα πλυθουν ολα να μπουν στην θεση τους...ευτυχως μου το θυμησες να μπριζοσω τον αντρα μου να ξεκιναει σιγα σιγα γιατι δεν βλεπω να προλαβαινουμε..να προλαβει να αεριστη κ το δωματιο κ το σπιτι καλα..

ειρηνακι μου πιεσε τον περισσοτερο δεν μπορει καποιος να τον φοβεριση???αν ημουν εγω θα πηγαινα καθε μερα εκει κ θα μπαστακονομουν στην πορτα ρομπα θα τον εκανα!!!!

τι εχεις ακομη να κανεις για την μπεμπα????

γιωργο μου αντε μια βδομαδουλα διαφορα θα εχουμε δηλαδη!!!!εγω αποφασισα να κανω επισκληριδιο αναισθησια για να δω αμεσως την μπεμπα εσεις αν θυμαμαι καλα ειπατε ολικη???μια χαρα σου φερετε το δευτερο αφεντικο σου ευτυχως υπαρχουν ανθρωποι ακομη!!!αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι τελικα πως οσα εχουμε τοσα θα φαμε...πριν μεινω εγκυος βγαζαμε 1900 ευρω παλι μια δεν ειχαμε κ τωρα 1300 παλι μια δεν εχουμε :lol::lol::lol: απλα τωρα με τα μωρα ζοριζομαστε ολα θα πανε καλα ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τον πολεμο που ξεσπαει κατα καιρους καισαρικη με φυσιολογικο η θηλασμος με μπιμπερο πιστευω πως η καθε γυναικα οπως νοιωθει καλυτερα πρατει,αλλωστε κ ο φυσιολογικος τοκετος πλεον δεν ειναι κ τοσο φυσιολογικος οταν σου χορηγουν τοσα φαρμακα για να γεννησεις γρηγορα κ επιλεγεις κ αναισθησια...φυσιολογικα ηταν ολα τα παλια τα χρονια :lol: τωρα ητε ετσι γεννησεις ητε αλλιως το ιδιο ειναι ολα τεχνιτα!!!σημασια εχει να βγαινουν γερα μωρακια κ γερες μαμαδες τωρα πια αυτης της αποψης ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω πολυ μεγαλο προβλημα ειναι με τα παγωμενα. Δλδ ουτε παγωτο το καλοκαιρι; Κανονικα εσυ θα επρεπε να εισαι στην παρεα τρελαμενη με την καθαριοτητα και οχι η Ανδρια, σαν Παρθενος που εισαι λεω. Πραγματικα δεν αφηνετε τπτ για αυριο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ δεν ξερω για την ζεστη στην μεση εαν κανει λογο εγκυμο. αλλα ξεκουραση και στην μερια που βολευεσαι πρεπει. Μηπως ειναι κανενα κρυωμα που σε γυρευει;

Ειρηνη δεν μπορεις να κανεις κατι με τον βλακα το αφεντικο σου ε; Ειναι πολυ ζορικο αυτο, ελπιζω να μην εχεις προβλημα την Δευτερα με την επιτροπη και να τελειωσεις γρηγορα.

Σουλα δεν ξερω για αλλα ταμεια, αυτο το βρηκα καταλαθος στο ιντερνετ. Εχεις δικαιο για τον τοκετο, η διαφορα ειναι να εχεις βοηθεια στο σπιτι μετα,εγω ας πουμε δεν εχω, με μανα Αμερικη και πεθερα που εργαζεται.

Ο ανδρας μου αποφασισε να παμε σημερα για ψωνια για το μπεμπη, αλλα εγω δεν θελω πριν τις 2 για να φαω και να παρω το σιδηρο μου. Παλι θα διαφωνησουμε και δεν θα παμε πουθενα και θα παει για δουλεια. Και ολα καλα!!!!!!!

ΑΑ σημερα δεν θα χρειαστει να μαγειρεψω και τοσο μου εμεινε φαι απο χθες,Ξεκουραση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεα κοριτσια καλως ορισατε!

ναι οντως ειναι λιγο δυσκολο σαμαρκανδη...

σουλιτσα να κανεις οτι αισθανεσαι ανετα απλα αν το μωρο εχει κανονικη θεση και κανεις την επισκληριδιο, φυσιολογικος με επισκληριδιο θα επιβαρυνει ουτως η αλλως τη μεση?

για τη δυσκοιλιοτητα τα σκευασματα που αναφερθηκαν παραπανω επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη.. αλλα επισης βαλε δαμασκηνα ξηρα στο νερο και στο ψυγειο και φατα το πρωι ειναι σα κομποστα και αποτελεσματικο...

για αιμορροιδς υπαρχουν αλοιφουλες πολλες...

efxarsitoume gia to kalwsorisma esena kai ola ta koritsakia me tis glukes koilitses sas!!!exw na sumfwnhsw apoluta mazi sou gt kai gw upoferw apo aimoraides akoma kai prrin apo thn egkumosunh(klhronomiko vlepeis)kai pairnw apo ta souper market, apokshramena damaskhna!!kanoun apistefth douleia kai se syndyasmo me thn eidikh kremoula(o giatros me eipe na vazw afova 2 fores)ola einai opws prin!!!pio apotelesmatika se mena einai otan trww akrivws prin koimhthw kana duo@@@xairomai pou oles eimaste power kai konta sto megalo gegonos!!!

sas stelnw polla filiaaaaaaa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!

Πρωί πρωί ξύπνησα πάλι..μεσημέριασε.

Έφυγε και ο άντρας μου για υπηρεσία και θα'μαι πάλι ολομόναχη.

Χτες έβρεχε και φυσούσε όλο βράδυ εδώ λες και θα γινόταν καμιά καταστροφή.Πριν μείνω έγκυος δεν με φόβιζε τίποτα,τώρα όμως έχω γίνει υπερευαίσθητη.

Εμένα το πρόβλημα που έχω με τη μέση επιδεινώνεται.Αν ξαπλώσω ανάσκελα πιάνομαι ολόκληρη και θέλω βοήθεια για να γυρίσω ή να σηκωθώ.Ίσως να'ναι και φυσιολογικό αφού βάρυνα.

Στο νοσοκομείο εδώ δεν κάνουν επισκληρίδιο(οι αναισθησιολόγοι λέει δεν έχουν εξειδικευτεί σ'αυτό) και αναγκαστικά ή θα γεννήσω έτσι απλά ή αν καταφέρει και μπει ο γιατρός μου στο νοσοκομείο θα έχει μία νέα μέθοδο με ηλεκτρόδια(τα χρησιμοποιούν και στις φυσιοθεραπείες) που κάνει ότι και η επισκληρίδιος.

Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να σας καλημερισω κοριτσακια μου... ξυπνησα και σημερα νωρις γιατι ηρθε μια κοπελα που της κανω ενεσεις για εξωσωματικη, ηπιαμε και καφε τελικα μια χαρα...

Τωρα παμε στη μαμα του γιαννη, τελεια! ουτε μαγειρεμα ουτε τιποτα σημερα, φιλια πολλα ,εχω και φαι απο χθες εκανα σουφλε με μπεσαμελ,μπροκολο και πιπερια... φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ μου το ιδιο ακριβως ειμαι και εγω. Τωρα ξαπλα λογο συσπασεων μεχρι να γεννησω. Η 2η τελεικα ειναι πιο δυσκολη και εγω νομιζα οτι εχω κακομαθει τον εαυτο μου.

Σαμο απεφευγε να ξαπλωνεις ανασκελα οσο μπορεις, στο πλαι δεν θα πονας το ιδιο, ετσι ανακουφιζομαι. Ειδικα οταν ειμαι στον καναπε καθομαι με την πλατη πιο ψηλα για να μην ποναω.

Εγω φοβαμαι να ειμαι σε χωρο με πολυ κοσμο, πνιγομαι και με πιανει ταση φυγης. Μαλλον λογο εγκυμο. γιατι δεν το ειχα ποτε μου, ουτε φοβομουνα την νυχτα μονη στο σπιτι. Τι να πω οι ορμονες!!!

Αυτες τελικα φταινε για πολλα, οι ατιμες!!!!!!!!

Κατερινα τι θα κανεις σημερα; Πως ειναι ο καιρος πανω;

Σαμαρκαδε να μας πεις τι καλο θα φτιαξεις σημερα, μηπως και σου κανουμε ντου ολες εμεις που σημερα βαριομαστε την κουζινα.χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...