Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

kalimera koritsia.ola kala me th b'epipedou.doksa tw thew.einai agoraros kai o deuteros.270gr itan.telika o yperixos thn edeikse pio mikri thn ilikia kiisis ths gunaikas mou.einai 19 ebdomadwn kai 4 imerwn simera pempti anti gia 20 ebdomades pou perimename.tha mas valete ki emas sth lista me tis pht?emena exei pht 3 iouliou alla loge diaviti kiisis mporei na gennisei gyrw sta mesa iouni.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!!! Να έχουμε μια τέλεια μέρα!!!

Chrystalleni και sofitsa πολύ ωραία τα ονόματα που διαλέξατε για τα μωράκια σας!!!

aras με το καλό ο παίδαρος!!!! θα σε βάλω στη λίστα μόλις πάω σπίτι γιατί εκεί έχω το πινακάκι...

Οι υπόλοιπες που είστε? Άντε ξυπνάτεεε!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε!!!!!!! και εχει ωραια λιακαδα και σημερα! τσυπνα! τσυπνα! (μεταφραση : ξυπνα! ξυπνα!) για να εξοικιωνομαστε σιγα σιγα με τα μωρουδιακα λογακια ! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ζεν μπολώ να τσυπνήσω χωλίς καφέ!!! :lol::lol: αλλά πρλοσπαθώ!! μετάφραση: δεν μπορώ να ξυπνήσω χωρίς καφέ αλλά προσπαθώ!!!!

ε ε? Δεν μπορείς να πείς... έχω κάνει εξάσκηση!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει.παραδεχομαι.πολυ καλυτερο απο το δικο μου.

διοσακι συγνωμη που θα αναφερθω σε αυτο αλλα τωρα προσεξα τα τικερ σου. 2 ητανε?

ρε ανθρωπε εισαι ηρωιδα και γεναια. χαιρομαι που ολα πανε καλα τωρα

και παλι συγνωμη που αναφερθηκα σε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το άκουγα το πρωί στο αυτοκίνητο... είπα να το βάλω να το ακούσετε και εσείς!!! Με τέτοιο ήλιο που έχει ταιριάζει!!

Δεν πειράζει κορίτσι μου, δεν με χαλάει καθόλου να μιλάω για τα μωρά μου.. Ίσα ίσα...

Ναι 2 ήτανε... 2 αγοράκια. Σε ευχαριστώ πολύ για όσα λές... αλλά πίστεψε με μπροστά σε κάτι άλλες περιπτώσεις απώλειας το δικό μου δεν είναι τίποτα... σε σύγκριση πάντα έτσι? Απλά θεωρώ ότι ήταν κάτι που έπρεπε να ζήσω για να συνεχίσω πιο δυνατή και πιο συνειδητοποιημένη και να γίνω καλύτερος άνθρωπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα με αγγιζουν τα λογια σου τοσο πολυ. δεν υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που να σκεφτονται ετσι μετα απο τετοιες καταστασεις απωλειας. εχεις απολυτο δικιο. ναι. να γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι μετα απο οτιδηποτε μας συμβαινει. εξαλου τωρα οσες τα χασαμε εχουμε αμεσους μεσαζοντες να προσευχονται για εμας τους γονεις τους στο θεο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για τα αδερφάκια τους... που με το καλό θα έρθουν... Εγώ πιστευώ ότι τα προσέχουν...

Δεν είναι μόνο ότι το σκέφτομαι...αλλά βλέπω ότι το ζώ κιόλας... χθές το συζητούσαμε με τον άντρα μου... για κάποιο λόγο οι άνθρωποι νομίζουμε ότι όλα στη ζωή είναι δεδομένα...ακόμα και τον άνθρωπο μας, τους αγαπημένους μας τους θεωρούμε δεδομένους.. και καμιά φορά τους πληγώνουμε χωρίς λόγο.. Ε λοιπόν ενώ παλαιότερα μαλώναμε και εμείς σαν ζευγάρι που και πού μετά απο αυτό που περάσαμε έχουμε αλλάξει πολύ!!! Δεν έχουμε μαλώσει ούε μια φορά... και όχι γίατί το καταπιέζουμε η κάτι... όχι... απλά δεν μας βγαίνει.. δεθήκαμε πιο πολύ!!! Εγώ κατάλαβα ότι ο άνθρωπος που έχω δίπλα μου θα είναι εκεί για μένα ότι και να γίνει... και ότι τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό απο την υγεία μας!!! Όταν έχουμε την υγεία μας τα έχουμε όλα!!! Υγεία και καλή καρδιά!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τα λες.και με μας ετσι ειναι.ειμαστε πιο δεμενοι και πιο δυνατοι και κυριως με περισσοτερη εμπιστοσυνη στο θελημα του θεου. οντως οι ανθρωποι θεωρουμε οτι ολα ειναι δεδομενα γιατι ετσι παρουσιαζονται συνηθως.αλλα οταν κατι απροσδοκητο και προβλεπτο συμβει εκει καταλαβαινουμε οτι τιποτα δεν ειναι σιγουρο και τιποτα δεν ειναι προγραμματισμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άκριβως!!!! Τίποτα δεν είναι σίγουρο!!! Και σε καμιά μα καμιά περίπτωση τίποτα δεν είναι προγραμματισμένο...Και όποιος νομίζει ότι είναι κάνει λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κι από μένα!

Ελπίζω σήμερα να εχετε μια υπέροχη μέρα, ειναι Πεμπτη αλλωστε.

Εγώ είμαι στη δουλειά ειπα να σας πω ενα καλημερα και να στρωθώ γιατί δεν βλεπω να τελιώνω ποτέ με τοσα που εχουν μαζευτεί.

φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!

τι κανετε;;;

εγω οχι και τοσο καλα..

εκει που ειπα ειμαι καλυτερα..χτες εβγαλα το μεσιμεριανο μου.

Επισης ακομα δεν εχω βρει την ταυτοτητα μου και χτες που πηγα να το δηλοσω ειχανε 2 αυτοφορα και θα αργουσε..

σημερα σηκωθηκα με τα χιλια ζορια..και δεν πηγα..

Τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα maximammy!!! Καλή ευκολία.. Ξεκίνησσ και εγώ λίγο λίγο... κάνω μερικά πραγματάκια μετά έρχομαι εδώ... γράφω κάτι και ξαναπιάνω δουλειά.. :lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα Cesilia!!! Περαστικά μωρέ.. ελπίζω πολύ σύντομα να σταματήσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Τι κανετε?

Ντιοσακι τελειο το τραγουδακι και πολυ σοφα τα λογια σου!Οπως ακριβως τα ειπες ειναι κι εσυ και η Βικυ!

Καλημερα και σε σενα Βικυ μου!

Μαξιμαμμυ καλη δουλιτσα και....υπομονη!

Αρας πολυ ωραια τα νεα σας,με το καλο να υποδεχτειτε το αντρακι σας!!

Καλε που ειναι ολα τα υπολοιπα κοριτσακια?Κοιμουνται ακομη?

Ωπ!!Σεσιλιακι καλημερααααααααα!!!Ακομη ταλαιπωρεισαι καλη μου?Δεν Μπορεις να παιρνεις κατι πορ φαγητου να μη το βγαζεις μετα?Τι να πω?Υπομονη κοριτσακι μου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλα και σε σενα.

τι εννοεις καλε οτι το εβγαλες βολτα? πλακα κανω

υπομονη με την ταυτοτητα σου. ολα θα γινουν σγα σγα

περαστικουλια σου γλυκια μου

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..Τι κάνετε?? Εγω δεν ξύπνησα και πολύ καλά..Στην αρχή δηλαδή ήμουν, έφαγα τα τοστάκια μου και μετά οταν εβαλα την αντιβίωση στο στομα με επιασε αναγούλα και μολις που πρόλαβα να πάω στην τουαλέτα και να τα βγάλω όλα...Τεσπα προσπάθησα να φαω δυο φρυγανιες με το ζόρι για να παρω το χάπι για τις συσπάσεις..

Χρυσταλλένη μου μακάρι να μου επιτρέψει ο γιατρός τις εξόδους και να πάμε οπωσδήποτε!!!

Κισκα μου πολύ ωραίο το ημερόλογιο εγκυομσύνης,,Το είδα κι εγω στο βιβλιοπωλείο αλλά ηθελα να παρω κενό να το φτιάξω η ιδια.

Μαξιμάμμυ καλή δουλειά!

Γιελίζ καλό ξύπνημα! χαχαχα

Και συμφωνω με τη συζήτησή σας.. Πονέσαμε πολύ αλλά αυτό μας έδωσε δύναμη και ίσως γίναμε καλύτεροι σαν ανθρωποι..Αισιοδοξία και υγείαπάνω από όλα!

Σεσίλια μια από τα ίδια κι εγώ...ο αντρολυλης σου ειναι καλύτερα?

Καλημέρα Σοφίτσα και Πιανίσιμο!

Αρας με το καλό το αγοράκι σας!

Εμείς μάλλον Στεφανο θα τον βγάλουμε από το ονομα του πεθερού μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια να σας πω τι εχω παθει. συγχωρεστε με αν φαινονται πολυ καπως αυτα που θα πω. βρηκα στο διαδυκτιο για τον πατερα παϊσιο και διαφορα που εχει πει. και δειτε τι εχει πει για τα παιδια με νοητικη καθυστερηση και τους γονεις τους :

Ιδιαίτερη αγάπη έτρεφε ό Γέροντας προς τα ειδικά παιδιά, τα όποια θεωρούσε αγία. Στην ερώτηση μου Τι θα πούμε σ' ένα πατέρα πού έχει ένα παιδί με βαριά νοητική ανεπάρκεια απάντησε: «Στον πατέρα αυτό να πείτε ότι το παιδί αυτό θα είναι πρώτο αγγελούδι στον Παράδεισο καί δη αυτό θα βάλει κι αυτό καί τους γονείς του, αρκεί να μην απελπισθούν, Θα λάβουν μισθό μάρτυρος». Λέγοντας αυτά ό Γέροντας ήταν τόσο κατηγορηματικός, πού έδιδε την εντύπωση ότι όλα αυτά είναι ήδη μία πραγματικότητα. Μήπως το ίδιο δεν μας δίδαξε καί ό Κύριος λέγοντας: «Μακάριοι οί πτωχοί τω πνεύματι, ότι αυτών εστίν ή βασιλεία των ουρανών» (Ματθ. ε' 3).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
    • ναιι τον εχω μεσα είναι λαμπραντορ 8 μηνών! Αλλα ο άντρας μου, μου λέει μόλις γεννηθεί το μωρό να τον βγάλω εξω και εγω δεν θελω 😞
    • Αχ άντε άντε περιμένω αύριο και τα δικά σου τεστακια!!!!!!🩷🌙🙏🙏🙏 Εύχομαι να είμαστε πάλι μαζί έγκυουλες όλες και να πάνε ΟΛΑ τέλεια αυτή την φορά..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...