Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Κι εμενα μου λειψε λίγο η δουλεια μου..περισσοτερο ομως τα παιδακια μου στο σχολειο αλλα τι κανω?

Οσες μπορειτε παρτε αδεια και μην σκεφτεστε κανενα γιατι κανενας δεν θα σκεφτει εμας κ το μωρακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εμενα μου λειψε λίγο η δουλεια μου..περισσοτερο ομως τα παιδακια μου στο σχολειο αλλα τι κανω?

Οσες μπορειτε παρτε αδεια και μην σκεφτεστε κανενα γιατι κανενας δεν θα σκεφτει εμας κ το μωρακι μας!

Συμφωνώ Μαράκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια επεστρεψα!!Αποτελειωσα κ το φαγητο κ ειμαι ετοιμη!!Κουραγιο με τη δουλεια Ντιοσακια,μερικες φορες σε καποιες δουλειες ο,τι κ να κανεις,οσα κ να προσφερεις,κανεις δεν ειναι ευχαριστημενος!Παντως οι εργαζομενες μη μου συγχυζεστε,δεν κανει...χαλαραααααααααα!!!

Οσο για το θεμα Ζετας-Μιχαλακη....ελεος!Μονο αυτο θα πω....Λες και μονο οι διασημοι ερωτευονται,παντρευονται,αρρωσταινουν,κανουν εξωσωματικες(μας ζαλισανε με μια παρουσιαστρια που εκανε) Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την sofitsa!!! :YMHUG::YMHUG:

Ο γιατρός μου είπε να κάνω την Β΄επιπέδου και μετά να μου τη δώσει... Θα πάρω τα αποτελέσματα,θα τον πάρω τηλ να του τα πώ (αν όλα είναι καλά)... και μετά θα κανονίσουμε να πάω για να κανονίσουμε για την άδεια... ε φαντάζομαι το πολύ σε κανα μήνα ίσως και λιγότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιοσακι μην το σκεφτεσαι καθολου,κανε τον β'επιπεδου και κατευθειαν αδεια!!Κατσε σπιτακι σου,χαλαρωσε,κανε τις βολτιτσες σου,γενικοτερα απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!!Κανονικα νομιζω τελη 8ου αρχιζει η αδεια αλλα δεν ειμαι και σιγουρη,δεν εχω εμπειρια.................... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο.. Τελικά άλλαξα την Β επιπέδου... θα πάω σε αυτήν που μου πρότεινε ο γιατρός μου χθές... Το καινούριο ραντεβού είναι στις 22/2, ακριβώς σε 2 εβδομάδες!!!! Άντε να περάσει με το καλό ο καιρός και να τελειώνουμε και με αυτή την εξέταση!!! Και να έχουμε ΟΛΕΣ τέλεια αποτελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A καταλαβα για ποιο ''αστροπελεκι'' λες ΝΤΙΟΣΑ. Ψυχραιμια και υπομονη θα παρεις την αδειουλα σου και θα εισια μια χαρα. Τι εχει περισσοτερη σημασια?βαλτο στην ζυγαρια και πραξε αναλογως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSAκι Μου 53-56 μέρες πριν την πιθανή ημερ. τοκετού νομίζω γίνεται διακοπή ...κ θέλει αυστηρά όχι μετα γιατι επιδώματα γιοκ.............

Καλημέρα κοριτσάρες μου, εμένα η ταλαιπωρία συνεχίζεται γιατι μολύνθηκε ο φρονιμίτης απο τους εμετούς και είμαι τουμπανο, δεν μπορώ να καταπιώ , φρικτό πονοκέφαλο, πονάει το δόντι και έχω ανακατωσούρες,..........έλεος βρε κορίτσια ας με λυπηθεί ο Θεός........α κ δεν επιτρέπεται να τον βγάλω αρα θα τον υποστώ αλλους 6 μήνες.......... :((:((:(( παυσίπονα γιοκ .....η αποκόλληση όμως φαίνεται να έχει υποχωρήσει για τα καλά.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσια cd ζητάτε στην αυχενική κ στη Β επιπέδου, γιατι 2 γιατροι , ο ένας φίλος μου ειπε οτι δεν δίνουν πλέον για δική τους ασφάλεια κ τα έχω πάρει :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχράιμία κορίτσια..

Εδω στην Κύπρο η άδεια ξεκινά 2 εβδομάδες πριν από την αναμενόμενη ημερομηνια τοκετού και εχεις αλλες 16 εβδομαδες μετά...

ΔΙαφωνω πολύ με το θέμα της αδειας παντως..θα επρεπε να ειναι πολύ περισσότερο γιατι κατα την εγκυμοσυνη μια γυναικα εχει πολλα να αντιμετωπίσει και ειδικά οταν εχει μια δυσκολη εγκυμοσύνη..τεσπα...

Πού να βρουμε το δικιο μας??

Νικολ μου τι κάνεις κοπέλα μου??Ποιος σε ματιαξε?? Εχω περάσει πριν λιγους μήνες αυτο με τους φρονιμητες και ξερω τι περνας..Το ασχημο τωρα με την εγκυμοσύνη δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Κι εγω εχω ενα χαλασμενο δοντι και με ποναει πού κ πού αλλα δεν γινεται να κάνουμε τίποτα! Υπομονή κοπέλα μου κι ευχομαι να περάσει συντομα!

Εμένα πάντως ο γιατρός μου αν του παρω cd μου περνα ολες τις φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στην αυχενική λόγω αποκόλλησης είχα κολήσει τόσο πολύ που ξέχασα να ζητήσω εκεινη τη στιγμή και μετα στα αποτελέσματα που το ζήτησα μου αρνήθηκαν , ενω ξλερω ότι έχουν αρχείο.........

Στη Β επιπέδου δεν γλυτώνουν...έδωσα και 200E

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νικόλ μου... Ευχαριστώ για την απάντηση...

Για το δόντι τώρα... έχω την εντύπωση ότι μία γνωστή μου είχε βγάλει δόντι όσο ήταν έγκυος... Νομίζω γίνεται... δεν είμαι και σίγουρη όμως..

Εσένα σου είπανε ότι δεν κάνει? Και αντέχεται αυτός ο πόνος για τόσο καιρό μωρέ???? Κατι θα μπορούν να κάνουν!

Αχ βρε κορίτσι μου περαστικά σου εύχομαι! Μακάρι να σταματήσει απο μόνο του να πονάει... και να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα!

Για cd δεν ξέρω και ούτε ρώτησα τώρα που πήρα τηλ να κλείσω ραντεβού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω... να συμμαζέψω το χάος που επικρατεί πάνω στο γραφείο μου... και σιγά σιγά να την κάνω..

Τα λέμε το βραδάκι πάλι!!! Φιλάκια και καλό μεσημέρι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosaki, κάνε υπομονή, σε ενα μήνα θα είσαι σπιτάκι σου.

Η δουλειά δεν τελειώνει (ετσι έλεγε η γιαγιά μου).

2 μήνες πριν την ΠΗΤ ξεκινάει η άδεια, είμαι σίγουρη γι αυτό.

Νικολ μου σε εχουν ματιάσει, το σημαντικό βέβαια είναι οτι η αποκόλληση υποχώρησε.

Τι τραβάμε για τον διάδοχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ντε σωστα ποιος σε ματιασε ρε νικολ μου??? περαστικο να ειναι, να υποχωρησει ο πονος και το πρηξιμο!

Τουλαχιστον το νινι ειναι κομπλε σταματησε και η αποκολληση..ολα καλα.

Γεια σου Ντιοσακι. φιλακια Μαρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου δεν ξερω αν μπορεις να βγαλεις δοντι στην εγκυμοσυνη αλλα σφραγισμα και απονευρωση κανει σιγουρα!Κ στο λεω με βεβαιοτητα γιατι πριν 2 εβδομαδες εκανα μια απονευρωση και πριν 2 μηνες ενα σφραγισμα.Τα φαρμακα και η αναισθησια ειναι τοπικη και δεν επηρρεαζουν καθολου το εμβρυο.Δεν κανει ομως να παιρνεις αντιβιωση αν εχει πρηστει ή εχει φλεγμονη ουτε βεβαια παυσιπονα εκτος απο κανενα ντεπονακι!!Εχω ρωτησει κ τους 2 γιατρους μου κ μου ειπανε και οι δυο τα ιδια,συν ο οδοντιατρος.Τωρα για το cd που ρωτας,ο εκτος νοσοκομειου γυναικολογος που πηγαινω μου δινει παντα dvd με ολο τον υπερηχο (περιπου 1 ωρα) και μου εκτυπωνει κατευθειαν πολλες φωτογραφιες τρισδιαστατες και εγχρωμες απο τις ζουζουνες.Αν μπορεσω θα βαλω μια να δειτε τις πριγκιπισσες μου!!!(την ψωνισα ηδη!!)Λογικα αν θελουν ολοι μπορουν να δωσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφηνω πονεσε η πλατη μου.Παω κι εγω να ξαπλωσω.Α!τη φωτο δεν ξερω πως να τη βαλω(ασχετη!!)Τα λεμε το βραδακι,μολις γυρισω απο τον ντοκτορ.Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω..ποσα γραψατε..δε θυμαμαι τιποτα να σχολιασω!!!!!

Πηγα στον γιατρο, ανοιξα την καρτελλα μου..ολα καλα..το νινι μας γυρισε πλατη..εκλεισα καιαυχενικη για 02/04..αντε να δουμε..

ο Συζυγος ειναι αρρωστος..εχει λοιμοξη του αναπνευστικου..και κανει σαν ετοιμοθανατος...εχω δηλαδη 2 μωρα στο σπιτι...πωπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Μια μερα ελειψα και γραψατε τοσες σελιδες.Δεν προλαβαινω να σας διαβαζω!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Πρεπει και εγω να σφραγισω ενα δοντι και η γυναικολογος μου ειπε πως μπορω.Να μην το αφησω γιατι αλλαζει και το ph του στοματος,μην παθω καμμια μολυνση. :? Το μπεμπουλινο μου ειναι πολυ καλο αυτες τις μερες.Δεν με πιανουν πια δυσπεψιες.Μακαρι να ειναι οριστικο!Και να μην με ξαναπιασουν.Στο μεταξυ πειναωωωωωωω πολυ!Θελω να τρωω βλακειες! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μαράκι δεν ήξερα ότι στην Κύπρο δίνουν τόσο μικρή άδεια... :o Τουλάχιστον το επίδομα είναι καλό ??

Νικόλ , μπράβο που ξεπέρασες το θέμα με την αποκολλησούλα.. Τώρα όσο αφορά το δόντι δεν ξέρω εάν μπορείς να το βγάλεις αλλα γιατί και όχι αφού έχεις περάσει το πρώτο τρίμηνο.. Για αντιβίωση πάντως εμένα ο γιατρός μου , μου είχε πει να πάρω δέκα μέρες (ήταν μολις είχα κλείσει το πρώτο τρίμηνο) γιατί είχα ιγχμορίτιδα . Φαντάζομαι ότι μια φλεγμονή κάπου πρέπει να αντιμετωπίζεται .. Για ρώτα καλύτερα... Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να"αφήσεις το δοντάκι του στη θέση του χωρίς αντιβιώσεις και παρελκόμενα. ;)

Όσο για το dvd που λέτε και εγώ θα το ήθελα αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μου το έδωσαν.. τώρα θα ξανά κάνω μια προσπάθεια και βλέπουμε!! Πάντως έχει πλάκα να βλέπεις το μωρό 4d και έγχρωμο ... συγκινητικό θα έλεγα καλύτερα!!

Δεν μπορώ ακόμα να συγκρατήσω ονόματα (πλην της συνονοματής μου :lol: ) αλλα σας χαιρετώ όλες !!!!!!!! Φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...