Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Καλημέρα φουσκωτά μου κοριτσάκια!!!!

Μαράκι μου πολύ χάρηκα που όλα πήγαν καλά!!! Καλή ανάρωση και κοίτα να εκμεταλευτείς τις στιγμές που θα είσαι ένα με τον καναπέ!!! Μετά δεν θα προλαβαίνεις να τον δεις!!! χιχι!! να είναι καλά το αντράκι σου!!! :D

Aras καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σας!!Νυχτερινός τύπος ε??

Nikol αντράκι κι εσύ ε?? Σιγουρο είναι αφού το είπε η Diosa!!Έχει ένστικτο!!! :P:P Συγχαρτήρια!!!!!και για την αποκόλληση και για τον άντρακλα!!

Diosaki μου καλή επιτυχία με τον γιατρό!! Κοίτα να απολαύσεις τον μικρούλη σου!!!!!!!

Εμείς είμαστε καλά... η μικρούλα έδωσε το παρόν και το Σάββατο το βράδυ που ήμουν λίγο πιο ήρεμη!! Τι τέλεια αίσθηση!!!! :):)

Γενικά έκανα πολλές δουλειές το Σαββατοκύριακο και έπαιξα με το ζουζούνι μου!!!Μείναμε όλο το Σαββατοκύριακο οι τρεις μας πήγαμε και βολτούλες και περάσαμε υπέροχα... ηρέμησε και λίγο το κεφάλι μου από πεθερές κτλ!!! Τώρα επιστροφή στην πραγματικότητα..:roll::roll:

Καλή εβδομάδα να έχουμε ζουζούνες μου!!! Φιλάκια πολλα΄πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μανουλες τι κάνετε??? Καλή εβδομάδα να έχουμε..Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ..Κάνω αυτό που λέτε...ένα με τον καναπέ!!! Να ειναι καλά ο αντρούλης μου αναλαβε τα πάντα!! Χθες φάγαμε τα ντολμαδάκια που μας εφτιαξε η μαμά μου και σήμερα έχουμε παστίτσιο που έφτιαξε η μανούλα μου..Ευτυχώς δηλαδή γιατί ο καλός μου δεν τα καταφέρνει με την μαγειρική..Μην τρώμε όλο από έξω!

Γιελίζ μαλλον ετοιμάζεσαι για το ραντεβού με τον ντοκτορ ε?? να απολαύσεις τον μικρούλη σου και περιμένουμε νέα!

Mariamg παίρνω ένα γιουτοπαρ ανα 12 ώρες..Οντως εχω αρχίσει να το συνηθίζω. Μόνο το πρωί οταν το παίρνω νιώθω κάποιο τρέμουλο στα χερια αλλά νομίζω μειώθηκαν τα συμπτώματα. Παιρνω και αντιβιωση για να μην παθω καμια μόλυνση με την περίδεση, μεχρι την Παρασκευή αυτό ευτυχως!

Θα προσπαθήσω να σας βάλω και μια φωτο από τον υπέρηχο..δεν ξέρω κατα ποσο φαίνεται καθαρα!!

Οι άλλες πού ειστε? Κοιμάστε ακόμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω τη φώτο..Φυσικα το εβγαλα εγω φωτο από τον υπέρηχο γιατί μου τα δίνει σε εντυπη μορφή..Την επόμενη φορά θα του πάρω cd να μου τα περάσει όλα εκεί!

post-9162-13873936132352_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχ!!!!! Μαναράκι μου!!!!!! Μαράκι θα έχεις τρελαθεί εε?? Εδώ λιώνω εγώ!! Κοίτα το γλυκούλι μου οως κάθεται!!! Πάντως φαίνεται να έχει βρει τη βολή του!! :P Να είστε καλά και να το καμαρώνετε Μαράκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα Νικόλα σε ευχαριστώ πολύ!!! Οντως όλο τα βλέπω και καμαρώνω..Εχουμε και κατι φώτο που κρατα το πουλάκι του..λες και ετοιμάζεται για πιπί του!!! Να δεις εκεί ο αντρας μου καμαρι!! τις περισσότερες φορές ετσι κάθεται σταυροποδι..σαν τη μαμα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Γιελιζ περιμενουμε ενα σας!!!

μαρακι μου τι κουκλι ειναι αυτο ...αχου...καλε ανθρωπακι..κουτσικο αλλα ανθρωπακη...χιχιχιχιιχακου κραταει το πουλακι του...χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ δεν είναι φοβερό το τι κάνουν εκεί μέσα??? Ααα!! Κάποιες συνήθειες που έχουν όταν γεννιούνται τις έχουν από την κοιλιά!! Ο δικός μου καθόταν σταυροπόδι και με το χέρι πίσω από το κεφάλι κι έτσι κοιμάται ακόμα και τώρα!!!!! Απίστευτο!!!

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!!! Είναι να μην καμαρώνει ο χαζομπαμπάς!!! Από τώρα με το πουλάκι του ασχολείται εεε???χαχα!!! :lol::lol::lol: Κλασικός άντρας!!! :lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα στις φουσκωτουλες μας!!! ΤΙ κανετε????

Ρε σεις εχω παρει 5 κιλααααααααααααααααααααααααααααα!!!! Πολλα δεν ειναι? Τωρα εκλεισα τον 4ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου και Σεσίλια καλημέρα!!!

Καλέ Ζαχαρενια πρωι πρωι τι μας θυμίζεις τα κιλά??? Εγώ 2,5 έβαλα και ο γιατρός μου είναι ευχαριστημενος.Τωρα που θα ειμαι ολο ξαπλα δεν ξέρω πόσα θα βάλω!

Ναι ειδατε ε?? Κλασσικοι αντρες..από την κοιλιά εκει εχουν το μυαλό τους!! Ο αντρας μου με πιεζει να τρωω για να μεγαλώνει το πουλάκι του λεει..Καταλαβατε..Πληρης παρανοια!!! :D:D:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σεσίλια μου εσύ εχεις πείρα με αγορί...εγώ τώρα θα μάθω!! Ο αδερφός μου εχει 3 κοριτσακια κι ολο με αυτα ασχολουμε. Νομιζω θα πω στην φιλη μου να φερει το νεογεννητο αγοράκι της να κανω πρακτική!!

Γιωργάκι μεγαλώσατε..με το καλό το δωματιακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ παλι για πουλακια λετε??? :lol::lol:

πινω ελληνικο........ποσσσσσο καιροοοοοο ειχα να πιωωωωωωωωωωω??????????

ΜΑΡΑΚΙ τωρα ειδα τι εγραψες πιο πανω...(στον κοσμο μου αλλα γραφω γρηγορα γιατι ειμαι στην δουλεια και περνουν διαφοροι απο πισω μου) Με το καλοοοοοοοοοο, αντε ολα καλα με την περιδεση παει και αυτο!!! Ωραια φωτο, θελω κι εγωωωωωωωωωωωωωωω

Καλημεραααααα και στα υπολοιπα κοριτσακιαααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!Καλημερα κ σε σενα Γιωργακη!!Πως μου ειστε σημερα?Εμεις εδω...σπιτακι παρεα με τις ζουζουνιτσες...

Μαρακι τι τελειος που ειναι ο παιδαρος σας!!!Με το καλο κοριτσακι μου!

Ντιοσακι περιμενουμε νεα απο τον υπερηχο!

Ζαχα μην αγχωνεσαι με τα κιλα και μην ξεχνας οτι εχουμε και διδυμακια,αρα 1-2 κιλα παραπανω δικαιολογουνται.Κ εγω εχω παρει 6 μεχρι στιγμης και δεν εχω καταλαβει πως.. :D:D

Σεσιλια,Μαμα Νικολα,Μαριαμγ πως ειστε αγαπημενες μου?Τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι Σοφιτσα ΕΓΩ καταλαβα ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ τα βαλα!!!!! :lol::lol::lol:

τελος παντων...ας ειναι θα το παρω μποι!!!! μπουαχαχαχαχα

καλε νιωθω τα μικρουλια μου, μαλλον με το τσουτσουνακι σπρωχνουν!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σας ειπα οτι η γιατρος τρομαξε να το μετρησει??? ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟ μεγαλο δηλ!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχα σιγουρα με το τσουτσουνακι σπρωχνουν!!!Ειναι και 2 ειναι και τοοοοοοοοοοοοοσο μεγαλα,που να χωρεσουν????????? :lol::lol::lol::lol::lol: Κουραγιο ταλαιπωρη αγορομανα........................

Καφες ε???Ενω ουτε αναγουλες εχω ουτε ναυτιες δεν θελω με τιποτα!Απορω...Παντως εμενα ο γιατρος οταν του ειπα οτι πινω ελληνικο μου ειπε ενας την ημερα δεν πειραζει καθολου(κ ο εξωσωματικος κ ο αλλος).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σηγα που δεν κανει..κανει και παρακανει..

ειπαμε καφες κοκα κολα...κλπ γλυκα δε με τραβαει καθολου..

ειτε εγω μπροστα μου μια ρυζογκοφρετα...ειτε εναν μπακλαβα..το ιδιο μου κανει..μη σου πω την ρυζογκοφρετα πιο πολυ ορεξη εχω να τη φαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα. είμαι 18 εβδομάδων και 1 ημέρα και περιμένω κοριτσάκι. ΠΗΤ είναι στις 10 με 12 Ιουλίου. εύχομαι να έχουμε όλες μία όμορφη εγκυμοσύνη και έναν ανώδυνο τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια με απογοητευσες...ακου πιο πανω την ριζογκοφρετα απο το μπακλαβα??? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ και η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!! :lol:

ΕΤΣΙ θα μου πεις φορτωσα τα 5 κιλα!!!! :lol:

επ καλως την πιανισιμο..με το καλοοο το κοριτσακι αντε επιτελους να μπαινει και καμμια νυφη !!!

Κι εσυ με ενα πονο!!! γερο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Ή μαλλον καλησπερα!! Τι κάνετε; Εγω υποφέρω από μεση και γονατο και η ζουζουνα μου θελει συνεχεια αγκαλια!!! Σημερα θα παμε επιτέλους στην Αθήνα να δουμε το σποράκι μας, αυριο εχω καποιες εξετάσεις και μεθαυριο μετα την επεμβαση της κουμπαρουλας μου γυρνάμε σπιτάκι μας!!!

Οι καουρες ειχαν την τιμητική τους το σκ!! Ο ανδρας μου εχειαρχισει να ανησυχει πως θα βγει και αυτό μαλλιαρο σαν την Μαρινα μας!!! Στο αβαταρ μου είναι η κορη μου δυο ημερών στο μαιευτήριο!! Βλέπετε μαλλι!!!!!!! Ειχε τριχουλες και στο σωμα, ειδικα στην πλατη και ο ανδρας μου ειχε τρομοκρατηθει τοτε!! Αφου του ελεγαν ολοι πως θα φυγουν και αυτος ηταν αποφασισμένος να την παει για αποτριχωση αν δεν φυγουν, χαχαχα!!!!!!

Βρε Μαράκι εμενα δεν μου το ανοιγει!!!

Ζαχαρένια μια χαρα είναι! Εχεις και διδυμα βρε!!

Pianisimo καλως ήρθες!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ένα υγιέστατο κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιανισιμο με το καλο!!!

αντε να βαζουμε και λιγο ροζ στη λιστα μας!!!

Μαρια δεν ξερω για τριχωτη...αλλα ειναι κουκλα...

Επισης μεγας μυθος καλε..εγω να δεις καουρες..αφου ελεγα μαιμουδακι θα βγαλω..δεν ειχε καν μαλλι ο μικρος οταν γεννηθηκε..φαλακρος τελειως...

αφου 5 μηνων οταν τον βαφτηζαμε με ειχε ενα τσουλουφακι μπροστα, ενα πισω και λιιιγο πανω στο κετρο του κεφαλιου..ο παπας δεν εβρισκε απο που να κοψει

Με το καλο και εσυ να δεις το νινακι σου και καλα αποτελεσματα...

εμεςι αυριο αν δεν απεργισουν οι γιατροι παμε παπαγεωργιου...να ανοιξω και καρτελλα

ρε παιδια δεν θελλω να γεννησω σε ιδιωτικο παλη..και δεν ειναι τοσο θεμα χρημματων ..δεν καθολου δηλαδη θεμα χρημματων..αλαλ δεν το κοβω πιθανο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειναι νωρις ακομα αλλα να πουμε αργοτερα που θα γεννησουμε πρωτα ο Θεος

για να κανουμε παρεουλα!!!

το μυαλο μου στα πουλακια ε??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιανισιμο με το καλό το κοριτσάκι σου και καλή εγκυμοσύνη να εχεις..

Ζαχα τι τραβάς κι εσύ με δυο τσουτσουνακια στην κοιλιά!!! Χαλάλι και ο μπακλαβάς!!

Μαρία μου ισως χρειάζεται λίγος χρονος να στο ανοιξει. Περαστικά στην κουμπάρα σου και με το καλό να δεις το μωράκι σου..

Βρε κορίτσια πώς είναι οταν νιώθεις καούρες??? :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι που δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα αυτός ο μήνας, αλλά μη μου στεναχωριέσαι για αρχή! Θα έρθει το σποράκι, έχετε μπει σε μια καλή σειρά και βλέποντας τα τελευταία τεστάκια σου έχεις βρεις τις μέρες κλειδί και κάνετε πολύ καλά στοχευμένες επαφές απο νωρίς. Όλα θα πάνε καλά 🙏 το σώμα ξέρει, κι όταν είναι έτοιμο θα κάνει τη δουλειά του ❤️ Εμένα με προβληματίζει λίγο η ωχρινική φάση που λες ότι δεν είναι σταθερή κι επειδή είχα κι εγώ το ίδιο θέμα μετά την παλλίνδρομη, θα σου πρότεινα να το ρίξεις λίγο σα θέμα με το/η γιατρό σου. Βέβαια 11-12 μέρες που λες είναι σούπερ, εγώ είχα 9η-10η για κάποιο διάστημα, απλά η ειδικός γονιμότητας μου έδωσε να παίρνω μυοινοσιτόλη κι από τότε αυξήθηκε η ωχρινική μου φάση από 9-10 σε 12. Δες μήπως σου πει κάτι γι αυτό, αν και 11-12 είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια η αλήθεια είναι.  Σε καμία περίπτωση δε θέλω να σε ανησυχήσω για κάτι, όπως σου είπα 11-12 είναι πολύ καλά, απλά το αναφέρω διότι κι εμένα μου συνέβη μετά την παλλίδρομη να υπάρχει μια αστάθεια με την ωχρινική. ίσως είναι και μια ένδειξη ότι το σώμα ακόμα επανέρχεται, εγώ τουλάχιστον αυτό έλεγα στον εαυτό μου, κι όταν "εστρωσε" κάπως η ωχρινική μου φάση τους επόμενους μήνες έμεινα έγκυος. Δυστυχώς εμείς μπορεί να είμαστε έτοιμες να προσωρήσουμε, αλλά πρέπει να ακούμε και το σώμα μας στο οποίο δεν έχουμε τον απόλυτο έλεγχο πάντα. Θα έρθει σύντομο το ουράνιο τόξο σου 🌈
    • Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι σ αναμμένα κάρβουνα κάπως... Ξύπνησα και το στήθος που είναι το μόνο σταθερό μου "σύμπτωμα" δε με πονάει όσο και πριν και κάπως έχω ξεπριστεί κιόλας....Έχω και κάποιες κράμπες σαν περιόδου, αρκετά ήπιες για να είμαι ειλικρινές, αλλά δυστυχώς λόγω ιστορικο΄υ το μυαλό γυρνάει στο κακό σενάριο. Ξέρω ότι κι εγώ έχω πει σε άλλα κορίτσια ότι τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται και προσπαθώ να μου το υπενθυμίζω και μένα. Γι' αυτό αποφασίζω να μην το αφήσω να με κυριεύσει! (μόνη μου μιλάω η τρελή!) Έκανα μια άσκηση μόλις με ανάσες για να χαλαρώσω και ενώ στην αρχή σκεφτόμουν να πάω στα επείγοντα, λέω όχι, δε θ αφήσω τον πανικό να με καθοδηγήσει. Έχω ραντεβού την Τρίτη ούτως ή άλλως, δεν είναι μακριά, οπότε εμπιστεύομαι το σώμα μου και το μωράκι μου 🙏 ήθελα απλά κάπου να το πω για να βγάλω απο μέσα μου την αρνητική σκέψη κιόλας... Αχ σαν ημερολόγιο κατέθεσης ψυχής είμαστε σ αυτό το φόρουμ 🤪 αλλά είμαι πολύ ευγνώμων για εσάς ❤️
    • Για αρχή να μη στεναχωριέσαι! Μήπως η ωορηξία σου γίνεται κάποιες μέρες νωρίτερα; Μήπως να ξεκινήσετε επαφές, μέρα παρά μέρα σε όλον τον κύκλο και όχι μόνο γύρω απο την ωορηξία; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Χαίρομαι πάρα πολύ με τα νέα σου 😊 Όλα εξαιρετικά, τώρα έφυγες μπρος για αυχενική 💖  Πολύ χαίρομαι που ο γιατρός σου ήταν έτσι ευχάριστος και καθησυχαστικός, αυτούς τους γιατρούς θέλουμε να μας συνοδεύουν και να σέβονται πάνω απ όλα τα συναισθήματά μας 🙏 Βρήκατε και την αιτία των αιμοραγγιών, πολύ σηματνικό κι αυτό για να το αντιμετωπίσετε καταλλήλως!  έχεις και σχολή βρε θηρίο;;; ντάξει υποκλίνομαι! εγώ μετα βίας την παλεύω με τη δουλειά που είναι κι απ το σπίτι, τι να πω, είσαι ηρωίδα κορίτσι μου!! ❤️ Να ηρεμίσεις τώρα, όλα πηγαίνουν καλά και το μωράκι σου είναι εκεί δυνατό και μεγαλώνει 💖 Μπράβο κορίτσι μου!
    • Απρίλιο στις 11ΜΤΩ Μάιο στις 12ΜΤΩ και τώρα αν είναι περιοδος 11ΜΤΩ.. λεω για αυτους του μηνες επειδη εκανα και τα τεστακια, για τους προηγούμενους που δεν εκανα δε ξέρω ..μέχρι στιγμής στο χαρτι σκουπιζω κανονικό ροζοκοκκινο και είχα βάλει ένα σερβιετακι που κατέβηκε και κει λίγο...τώρα δεν ξέρω θα είμαι και όλη μέρα έξω σήμερα , πφφφφ στεναχωριέμαι πάρα πολύ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...