Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

GEIA SAS OMORFES....!!!!!!!!TI KANETE?? :D SHMERA BREXEI TOSO POLU KAI MOU ARESEI...AN KAI

EIMAI TOU KALOKAIRIOU...

KORITSIA MOU EXEI DWSEI POLLES BITAMINES O GIATROS.MOU EXEI DWSEI NA PINW 2 MPOUKALAKIA SIDHRO THN HMERA,ENA ANABRAZON ASBESTIO,ENA MAGNHSIO KAI ENA FILICINE.AX..EINAI POLLA!!!OI EXETASEIS MOU HTAN FYSIOLOGIKOTATES.ESEIS PINETE TOSA POLLA?

POLA FILAKIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EGW PALI OLO FTERNIZOMAI AUTO TI SHMAINEI?..A..SHMERA EINAI TOU AGIOU SIMEON KAI MOU PAN EAN TROMAKSW NA PROSEXW POU PIANW GIA NA MHN EXEI SHMADAKI TO MWRO PREPEI LEEI...NA PIANOUME TO POPO MAS..TI NA PW??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??? Εμένα με επιασε να κάνω δουλίτσες και τώρα ειμαι στον καναπέ..Μπήκα να σας πω ενα γεια..Αυριο μπαινω στην κλινικη στις 8 το πρωί οποτε δεν θα τα πούμε..Θα μιλήσουμε λογικά ξανά το Σαββατοκύριακο..Καντε μια προσευχούλα και για μας..

Σας φιλώ όλες..να προσέχετε...

Ζαχα ωραία σαιτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Ζάχα μετά που διάβασα για τη φαγούρα και τα σημάδια με έχει φαγουρίσει όλο μου το σώμα!!!!!! :twisted::twisted: Κακούργα τι μου έκανες!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου με το καλό και πάλι!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

μαρακι με το καλο..μη το σκεφτεσαι..ολα θα πανε περιφυμα!!

τι μου κανετε;;;

εγω εχω εναν πολυ περιεργο πονο χαμηλα στην κοιλια..στην κοιλια ομως οχι μεσα...

και πονανε τα ποδια μου πολυ..

αχχχχ..τα καπη επεστρεψαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτά τα καπή!!! Όσο πάμε χειροτερεύουμε... Cesilia μήπως αν δεν ήσουν έγκυος αυτές τις μέρες θα είχες περίοδο? Γιατί κάπου είχα ακούσει ότι στην αρχή της εγκυμοσύνης τις ημέρες που ήταν να έρθει περίοδος η γυναίκα μπορεί να έχει συμπτώματα και πονάκια περιόδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δε νομιζω...εχω κυκλο 26 ημερων..και τελευταια ειχα περιοδο 26/10..

αρα θα περιμενα λογικα τωρα περιοδο..αντε στις 15 και μετα φευρουαριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ουτε εγω..μπορει να κουραστηκα..τι εκανα πια..ενα παστελι και ενα μπριαμ..σηγα το πραγμα

τωρα εκανα ενα ντουζακι και λεω να την πεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έκανα μπανάκι και είμαι έτοιμη να κοιμηθώ πάνω στον υπολογιστή.... λέω να την πέσω κιεγώ. Έχουμε και δρόμο αύριο...

Άντε καληνύχτα άμα είναι τα λέμε αύριο! Όνειρα γλυκά και καλή ξεκούραση!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!! Τι κάνετε???

Μαράκι τώρα θα είσαι στην κλινική... όλα να πάνε καλά εύχομαι!!! Σου στέλνω τη θετική μου σκέψη!!

Εμείς εχτές πήγαμε στο γιατρό και τελικά..... το μέντιουμ DIOSA είναι πολύ καλό!! Θα μπει κι άλλο ροζ στη λίστα μας!!! Έχουμε κοριτσάκι!! :D:D

Μιλούσατε για τοκετούς εε?? Μην σας τρομάζει.. καμιά μας δεν ξέρει πραγματικά τι και πως θα το ζήσει.Ότι και να έχουμε ακούσει είναι εμπειρίες άλλων, η καθεμιά αντιλαμβάνεται διαφορετικά την κατάσταση αυτή, τον πόνο συνεπώς και αντιδρά διαφορετικά... ένα είναι σίγουρο.. δεν είναι κάτι που δεν αντέχεται... Εάν πάτε αγχωμένες δεν θα μπορέσετε ίσως να συνεργαστείτε και να το ζήσετε πραγματικά.. Κι εγώ γέννησα φυσιολογικά ένα αρκετά μεγάλο μωρό 3800, 55 πόντους και δεν ήθελα επισκληρίδιο, ο γιατρός μου το σεβάστηκε και μου είπε εάν νιώσεις ότι δεν αντέχεις πες μου, όταν απογοητεύτηκα γιατί το μωρό δεν κατέβαινε και νόμιζα ότι πάμε για καισαρική τότε ζήτησα επισκληρίδιο και τότε ηρέμησα και γεννήθηκε ο μικρός μέσα σε ένα μισάωρο! Θέλω να πω ότι για όλα μπορείτε να μιλήσετε με τον γιατρό σας και ότι για τα πάντα μπορεί η επιλογή να είναι δική σας μέχρι και την τελευταία στιγμή!!(εφόσον πάνε όλα καλά και δεν συντρέχει άλλος λόγος για να αποφασίσει ο γιατρός) Ηρεμία και ψυχραιμία χρειάζεται! Όμως έχουμε καιρό για όλα αυτά... μην βασανίζετε το μυαλό σας από τώρα!

Τι μου κάνετε σήμερα κοριτσάκια μου???

Cesilia είσαι καθόλου καλύτερα σήμερα?

Μπεμπουλίνο καλώς ήρθες και με το καλό το μπεμπάκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ!! Ξέχασα!!! μου άλλαξε και την ΠΗΤ τελικά γεννάμε μέχρι τις 7/7 και είμαστε 18 εβδομάδων και μια μέρα σήμερα!!!!!! :P

24/2 κλείσαμε για την Β'επιπέδου!!! Άντε να δούμε.. εάν θυμάμαι καλά είναι από τις πιο ωραίες εξετάσεις... διαρκεί πιο πολύ και φαίνεται και πιο καθαρά από ποτέ το ζουζούνι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Και αγοράκι βεβαίως βεβαίως..

Καλά πόσα γραφεται? Δεν σας προλαβαίνω πλέον!!

Μαράκι καλή επιτυχία, αν και είναι σίγουρη!

Όλα θα πάνε καλά!!

Μαμά Νικόλα συγχαρητήρια για την κοράκλα!

Γιώργο, μαγαλώσατε πολύ, περαστηκά στο Μαριαννάκι σου!

Πως καταλαβαίνει οτι έχει συσπάσεις?

Κοριτσάκια έχω μια απορία, ίσως οι πιο έμπειρες μαμάδες να μου τη λύσουν.

Αλλάζει η ΠΗΤ? Ενώ έβλεπα πάντα ΠΗΤ 7/7 στον τελευταίο υπέρυχο βλέπω 30/6.

Πως έγινε αυτό?

Απ' οτι κατάλαβα και σε εσένα Μαμά Νικόλα το ίδιο έγινε ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμερα daddyCool μην ανησυχείς για τις συσπασούλες.. μπορεί και να είναι πιο έντονες κινήσεις του μωρού και όχι συσπάσεις.. περαστικούλια σας έυχομαι!!

Πατατούλα καλημέρα και σε σένα!!!! Ναι αλλάζει η ΠΗΤ σύμφωνα με την εικόνα του υπερηχου! Εγώ για παράδειγμα έχω 2 μία στις 9/7 που είναι η ημερολογιακή και 7/7 η υπερηχογραφική! Δηλαδή στον υπέρηχο το βλέπουν λίγο πιο μεγάλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά την υερηχογραφική!!! Η υπερηχογραφική διορθώνει την ημερολογιακή.. άρα γεννάω μέχρι 7/7! έτσι γέννησα και τον Νικόλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

τι μου κανετε;;;;

εγω ειμαι χαλια σημερα..

ξυπνησα με μια ανακατοσουρα..με μια αναγουλα..και με κατι νευρα..αφιστε τα να πανε!!!

Ευγενια μου ωραια...αντε να μπαινουμε στον χωρο τςη Β επιπεδου σιγα σιγα..

παταταουλα η ΠΗΤ αλλαζει αναλογα με την αναπτυξη του παιδιου..

οι γιατροι την υπολογιζουν συμφωνα με την ΤΕΠ αλλα μπορει η συλληψη να εγινε νωρις η αργα αναλογα.

Οποτε ο υπερυχος που μετραει το μωρο μπορει να την αλλαξει..

δενε ιναι τιποτα ουσιαστικο γι'αυτο και πολλοι γιατροι περιμενουν και λιγο πανω απο 40 ευδομαδες εφοσων ειναι καλο το αμνιακο υγρο και ο πλακουντας.

Το μαρακι σημερα εχει να κανει περιδεση τραχιλου

Με το καλο μακαρι...να ξεκουραστεις μετα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα σας!!! ΜΑΜΑ Νικολα με το καλο και η μπουμπουυυυυυυ σας!!!!

Γιωργη περαστικο στην γυναικα σου!!! Υπομονη!!!

Σεσιλιακι γιατι εχεις νευρα εγινε κατι?

Πατατα καλημεραααααααααα

ΜΕΡΥΚΑΛ καλημεραααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιοσακι αντε...βαλε λιγο ροζ στη λιστα!!!!

Οχι δεν εγινε κατι ζαχαροτο μου..απλα εχω νευρα..και αμα η συναδελφος καρχαριας κανει σημερα να με πλισιασει και να φαει τα παξημαδια η το τοστακι η το γιαουρτακι μου θα τη δαγκοσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα...κοριτσια δεν τα διαβασα ολα γιατι ειμαι χαλια μαυρα αλλα καταλαβα οτι η μαμα νικολα εχει κοριτσακι ετσι???Δηλαδη η Diosa επεσε μεσα??με το καλο και για την περιδεση και ολα θα πανε καλα...εγω χαλια...σεσιλιαααα...εκανα εχτες καμπυλη και απο την ωρα που ιπια την βλακεια ειμαι χαλια και κανω εμετους..πηρα τη γιατρο και τωρα βαζω τα υποθετα τα πινπεραν αν και κανω πρωτα κατι εμετους μεχρι να αρχιζουν να δρασουν...ελεος...φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα υπομονη ρεεε..

σε καταλαβαινω...χαλι μαυρο..

εγω παντως θυμαμαι ειχα πιει κατι νοστιμο με γευση λεμονακι...

ηταν βεβαια σαν να ερτωγα ενα βαζο καραμελες αλλα οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...