Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

χαχαχαχα Μαράκι το ίδιο θέμα έχουμε με το στήθος!!! αφού τα βλέπω και τρομάζω!!! Φορούσα 3 - 4 νούμερο (ανάλογα το κόψιμο) τώρα δεν μου κάνει κανένα σουτιέν...Εγώ προτίνω να τα αφήσουμε free :lol::lol::lol::lol::lol: και να κυκλοφορούμε χωρίς σουτιέν να τρομάζουμε και τους άλλους!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τρελες!!!

Θα τα κανω πανω μου απο τα γελια!!!!

ειστε απιστευτες!!!!

Αμα γεννησετε βρε και πριστει και αλλο το στηθος πως θα θηλασετε..

δε θα χρειαστει και προσπαθεια...χαχαχαχαχ

κανονιστε να παρετε μαζι σας μπολικα επιθεματα...

ειχα μια στο θαλαμο μας με ολιγον τι ευτραφες μεμε..πωπω..παιδια..τυρια θα εφτιαχνε η γυναικα...

Αλλα δεν ηθελε να θηλασει καθολου το μωρακι της και οσο ηταν εκει ζητησε απο τον γιατρο της χαπια..κριμα..γιατι δεν θα ειχε καθολου θεμα παραγωγης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εμένα ο αντρας μου λεει οτι σε λίγους μήνες δεν θα χρειαζεται να παίρνουμε γαλα για το σπίτι θα εχουμε το εργαστάσιο εδώ!! Εγώ φορούσα 38 (δεν ξέρω σε μονούς αριθμούς πώς είναι) και δεν ξέρω τι να κάνω..Και δεν ειναι και καλό να σου αφήνουν σημάδια. Καποιες κοπέλες μου είπαν να παρω αυτά του θηλασμού γιατι ειναι πιο ανετα.

Σεσίλια μου τι να κάνουμε..αφού τα εχουμε τα ατιμα!!!Απο μικρή ειχα κομπλεξ για να καταλάβεις. Εκτη δημοτικού ήμουνα το μοναδικό κορίτσι που ειχε στήθος και οχι μικρό..ενα πολύ νορμαλ μεγεθος!!!Αφού με κοροιδευαν Παμελα και μου εχει μείναι τραύμα :oops::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε γιατι;;;;..τιμη σας και καμαρι σας!!!!!

Να παρεις σουτιεν εγκυμοσυνης αλλα απο τα καλα...ειναι πολυ σημαντικο να σου το κραταει καλα..

εγω του θηλασμου δεν τα βολευτηκα ποτε..τα χρισημοποιησα μονο στην κλινικη..μετα ηρθα σπιτι και εβαλα της εγκυμοσυνης..

ασε που οσο θηλαζα ημουν χωρις σουτιεν..δε με βολεβε καθολου!!!

Ργω εχω κανονικο στηθος για το υψος μου αλλα ειναι βαρυ, και παντα αναγκαστηκα επαιρνα καλα και ακτιβουτσικα σουτιεν...μετα τη γεννα το στηθος εμεινε λιιιγο μεγαλο..κατα ενα νουμερο..και πηγα και πηρα παλη καινουρια..ε μετα ξαναεμεινα εγγυος..ελπιζω να μη χρειαστω παλη καινουρια σουτιεν..κλαψ κλαψ κλαψ...

δε λεει να τα χρυσοπληρονω και μετα να τα χαριζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα.....καλε ποσα γραψατε παλι????Diosa...τι τελεια συσκευη ειναι αυτη???Την αγαπωωωωω.....κοριτσια αλλη μια τελεια μερα...ετσι φαινεται για εμενα...χωρις εμετους και αναγουλες...αχ ποσο βαρεθηκα να λεω οτι ειμαι χαλια...και ποσο χαιρομαι να λεω οτι ειμαι καλα!!!Λετε να κρατησεις??Καντε το σταυρο σας βρε κοριτσιαα....εγω απο ονειρα μια χαρα ωραια βλεπω...ειδα οτι ο σκυλος μου που ειναι αγορι...τελικα ειναι κοριτσι και ειναι εγκυος...αχαχαχαχαχ..καλα το στιθος τουμπανο..απο την αρχη φοραω τα σουτιεν θυλασμου..ρε κοριτσια..εγω δεν ξερω αν θα θυλασω.....ενω εχω πολυυυυυ γαααλααα που τρεχει...δεν εχω καθολου θυλες...ειχα αγορασει μαλιστα θυλες απο σιλικονι αλλα και παλι ποναγα τοοοσο πολυ...και μετα επαθα και επιλοχιο καταθληψη και μου εδωσε χαπια ο γιατρος και μου σταματησε και το θυλασμο...και τωρα φοβαμαι και δεν εχω αποφασισει ακομα..παντως λεω αμα θυλασω να παρω κανα θυλαστρο να μην παιδευομαι..μια φορα εκανα οσο ημουνα στο νοσοκομειο δεν ηξερα οτι δεν ειχα θυλες και το μωρο δεν επινε τπτ και πριστικα τοσο που νομιζα οτι θα σκασω..και ποναγα πααααααααααρα πολυ.....και μου εδωσαν θυλαστρο για να βγαλω το γαλα...πολυ πονος λεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μας που πριν δεν ειχαμε καθόλου στηθος, τωρα είναι μια χαρουμενη περιοδος αφού επιτελους εχουμε κατι της να γεμιζει το ερμο του σουτιεν. :lol::lol::lol:

κισκα εκπίζω προχθές να ηταν και η τεέυταια φορά με εμετους και αναγουλες και τα σχετικα και απο τωρα να ειναι ολα ενταξει. τωρα οσον αφορά το θηλασμό ουτε εγω εχω θηλη πεταχτη και μετα το μπανιο βαζω οινοπνευμα και στριβω λιγακι γιατι θελω πολύ να θηλάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόση ώρα δεν με άφηνε να μπώ... Τέσπα...

Και εγώ θέλω πολύ να θηλάσω.... Ελπίζω να τα καταφέρω..

Kiska χαίρομαι που είσαι καλύτερα σήμερα.. Μπράβο! Όσο για τη συσκευή... ναι είναι πάαρα πολύ καλή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι οτι δεν ειναι πεταχτη μονο...ειναι παααρα πολυ μικρη και οταν παει να την πιασει το παιδι μπαινει μεσα...αφου οταν γεννησα κοιταγα την διπλανη που ειχε τεραστια και αναρωτιομουνα αν ετσι πρεπει να ειναι...τελικα ετσι πρεπει..εμενα δεν ειναι ...χιχιχι..τωρα που βλεπω το βιντεο προσπαθει το μωρο να πιασει αλλα που...χαχα τσαμπα ρουφαγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska Μπραβο...

αντε αλλη αναγουλ ανα μην εχεις...και αλλον εμετο να μην ξανακανεις!!!!

Με το καλο!!!

παιδι αολοι μπορουν να θηλασουν..εστω και γαι λιγου ςμηνες..ειναι οτι καλυτερο μπορουμε να κανουμε για τα μωρακια μας..

γιατι μεχρι να βρεθει το σωστο γαλα φορμουλα θα τραβηξουμε πολλα..

καποια στιγμη ενημερωθητε απο τα σαιτ http://www.mitrikosthilasmos.gr και http://www.perithilasmou.gr

εχουν πολυ ωραια κειμενα και αρθρα απο παιδιατροςυ κυριος και συμβουλους θηλασμου πολυ καταρτησμενους στο θεμα..

λυνουν και πολλες απορριες και μηθους γιατι δυστιχως οι περισσοτεροι "επαγγελματιες " υγειας δεν εχουν ιδεα.

Και ενω θα επρεπε να ενημερωνουν σωστα και να αφινουν στη μητερα την επιλογη για το ενα και για ποσο καιρο θα θηλασει προφαιροντας της τις τεχνικες και τις γνωσεις τους...τα κανουν χειρωτερα και παραπληροφορουν..οχι σκοπημα θελλω να πιστευω αλλα απο αγνοια.

Κισκα δε θα σου σινησουτσα να παρεις θηλαστρο...μονο εαν ειναι να νοικιασεις ενα νοσοκομειακο και να κανεις αντλησεις απο εκει..

ειναι πολυ ταλαιπωρια να κανεις ολα τα γευματα του παιδιου..

αλλα απο την αλλη προκειμενου να πινει μητρικο γαλα...

Αυτος ειναι και ο λογος για τον οποιον δεν ξερω αν θα καταφερω να θηλασω το δευτερο...

γυρησα στη δουλεια οταν ο γιος μου ηταν 3 μηνων και αντλουσ αγια αρκετους μηνες..δενξερω αν θα μπορω να το ξανακανω...με ενα μικρο να γυρναει στα ποδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κι εγώ το σκεφτομαι πολύ για τον θηλασμό. Ελπίζω να τα καταφέρω. Εντωμεταξύ μια φιλη μου μου εχει πει οτι μεχρι να τα καταφέρει να θηλάσει εβγαζε το γαλα με θηλαστρο και ηταν και πιο επιπονο και πιο κουραστικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια μη το σκεφτεστε απο τωρα..

ποτε δεν ξερεις πως θα γινει..και τι θα γινει..

ενηγμερωθειτε σωστα..μπορει αν ειναι ευκολα..αλλα μπορει να ειναι και δησκολα..

ισως υπαρξουν προβληματα...

για ολα υπαρχουν λυσεις...

το σημαντικο ειναι μια μητερα να ειναι καλα σωματικα και ψυχολογικα γιατι ολα αυτα περνανε στο μωρο..

μακαρη να τα καταφερουμ εολες μας να θηλασουμε τα μωρα μας για οσο διαστημε το θελουμς..

να μη μας προκυπτουν προβληματα...

Ασε μαχιμαμα..οι αντλησεις κυριως οι συστηματικες και οχι οι περιστασιακες ειναι βασανο...

ειναι πολυ ταλαιπωρια..

ειχα τρια θηλαστρα για να τα καταφερω γιατι το βλασταρι μου δεν ηθελε να πινει κατεψηγμενο γαλα..οποτε καθε μερα επρεπε να του ετοιμαζω το γαλα της επομενης..

μια φορα επεσε το τσαντακι μεταφορας και εσπασε ενα μπουκαλακι..και απο το κακο μου εβαλα τα κλαματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να μην δυσκολευτεί καμιά μας με τον θηλασμό και να τα καταφέρουμε όλες!! Η μαμά μου μου λέει ότι έιχα κολλήσει σαν βδέλλα στο στήθος με το που με έβαλε. Λές και το κάναμε 10 χρόνια... :lol::lol::lol: Ελπίζω να μου μοιάσει το μωρό και εγώ να έχω μοιάσει στη μαμά μου που είχε πολύ γάλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Παναγια μου....ισως καλυτερα να μην το σκεφτομαστε απο τωρα γιατι είναι νωρις να βασανιζουμε το μυαλο μας και με αυτο το κομματι....

απο χαπια τωρα τι παιρνετε? εγω παιρνω φυλλικο οξυ και σιδηρο και παλι η πιεση και ο αιματοκριτης μου ειναι πολυ χαμηλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παίρνω φυλλικό ασβέστιο και σίδηρο...

Πόσο χαμηλή είναι η πίεση σου maximammy? Εμένα κυμαίνεται απο 9 μέχρι 11 η μεγάλη και απο 5 μέχρι 7 η μικρή... μόνο όταν πάω στον γιατρό απο το άγχος χτυπάω κάτι 13,5-14άρια.. και τον προβλημάτισε και με έβαλε να την μετράω κάθε μέρα μέχρι να ξαναπάω.. αλλά στο σπίτι έχω τις παραπάνω τιμές.. ποτέ πάνω απο 11...Δεν είναι λέει καλό να είναι υψηλή η πίεση γιατί δεν πάει αρκετό οξυγόνο στο μωρό...

Ο αιματοκρίτης σου πόσο είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παιρνω παλη μονο φυλλικο οξυ...δε μου εδωσε τιποτε αλλο!!!

Καλε μη το σκεφτεστε ειπαμε..ενημερωθητε σωστα..ολα θα πανε καλα..και κυριως μην αφισετε κανενα να επιρρεασει την ςποφαση σας..οποια και αν ειναι αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν το σκέφτομαι ακόμα για τον θηλασμό...(απλά σκέφτομαι ότι θα ήθελα να θηλάσω, αλλά και να μην μπορέσω οκ.. δεκτό) προς το παρόν αγχώνομαι για άλλα θέματα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω πιεση εγω 10 με 6 και ο αιματοκριτης 33 αν και οταν εκανα τις εξετασεις επαιρνα ηδη 1 μηνα σιδηρο. θα κάνω τωρα εξετασεις την επομενη βδομαδα για να τις εχω μαζι μου στο β επιπεδου και βλεπουμε παλι. Εντωμεταξυ το φυλλικο που παιρνω ειναι εμπλουτισμενο με βιταμινη β12 γιατι παντα ειχα ελλειψη. Ο γιατρος βεβαια μου ειπε οτι δεν πρεπει να με ανησυχει ο χαμηλος αιματοκριτης και πιεση ειναι φυσιολογικο. Απλά ηθελα να δω κι εσεις πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...