Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!!!

μιριακι μου επιτελους!!!!!!! χαιρομαι που εισαι καλα... ειδες η μικρουλα σου????εχουν αναγκη μανουλα μωρε τα μικρακια μας!!!!!!

ηλιανακι μου περαστικα στον Αγγελο σου, ευχομαι γρηγορα να γινει καλα!!!!! εσυ τι θα κανεις??? ποτε θα σε δει γιατρουλης???

αααχ κοριτσακια μου εχθες το βραδυ ανελαβε ο αντρας μου τον μπεμπη και γω κοιμηθηκα ενα 8ωρο σουπερ...βεβαια ακομα νυσταζω αλλα δεν πειραζει!!!!!!Θα ταισω τον μπεμπη, θα φτιαξω και αρακα να φαμε και μετα μεχρι το απογευμα θα την βγαλω ξαπλα με τον μπεμπακο αγκαλια!!!

λοιπον φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε όλες τις μανούλες, να σας ζήσουν τα μωρούλια σας... είμαι καινούρια κ θα ήθελα πολύ νασ με βάλετε στο παρεάκι σας με τα τόσο ενδιαφέροντα θέματα... ξέρω οτι οι περισσότερες κοπέλες γνωρίζεστε πολύ καιρό αλλά θα χαιρόμουν κι εγώ να ενταχθώ...

είμαι η Ελένη, 27 ετών, ζω στη Χίο μιας κ ο άντρας μου είναι στρατιωτικός... έχω έναν μπεμπούλη 4 μηνών που θηλάζω αποκλειστικά κ που με κάνει κάθε μέρα κ πιο ευτυχισμένη... είμαι Κοινωνική Λειτουργός κ τώρα έχω πάρει την άδειά μου μέχρι τον Ιούνιο. τρελαίνομαι στην ιδέα οτι θα αφήσω το μωρό μου κ θα επιστρέψω στη δουλειά...

μάλλον σας κούρασα λίγο!!!

συγχαρητήρια Ηλιάνα για την εγκυμοσύνη σου με το καλό το τρίτο αγγελούδι σου, πριγκήπισσα καλώς ήρθες κι εσύ, Ανλου περαστικά σας, barbiepa η κορούλα σου είναι κούκλα....

φιλιά σε όλες......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σε ευχαριστω πολυ ανλου μου!!!!!!μακαρι να γινει τουλαχιστον ο μικρος πιο γρηγορα καλα!!!!!τωρα αυτες τις μερες θα παω στον γιατρο.απλα δεν ξερω ακομα σε ποιον γιατρο να παω,δεν θελω να παω σε ευτον που ειχα!!! :?:?:? μια χαρα σε βρισκω αγκαλιτσα με τον μπεμπακο σου!!!σουπερ!!!!!

ελενη μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!!καλως ηρθες στην παρεα μας κ να χαιρεσαι τον μπεμπουλη σου!!!!αχ ναι το ξερω στην αρχη θα ειναι λιγο δυσκολο που θα αφησεις το μικρουλη σου για να πας στη δουλεια,αλλα μετα θα προσαρμοστειτε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιανα μου συγκινηθηκα....ειδα το τικερακι και ξερεις ενιωσα καπως!!!!!!Οι ορμονες μου ειναι καπως αυτες τις μερες!!!!!!

Ελπιζω να επανελθουν στα φυσιολογικα επιπεδα συντομα!!!!!

μαρια μου καλως ηρθες, εγω ειμαι η αννα 25 ετων και εχω εναν μπεμπη 5 μηνων και κατι!!!

ααα ξεχασα καλε γιατι δεν θες τον ιδιο γιατρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!Ηλιαννα μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!Με το καλο και το τριτο μελος της οικογενειας.Να εχεις μια πανευκολη εγκυμοσυνη ευχομαι.Σιγα σιγα θα σου περασουν και τα αγχη και ολα θα ειναι σουπερ.

λετισια μου τα κιλα π

ου θες να χασεις ειναι πολυ λιγα!Ανετα προλαβαινεις.Εμενα δεν μου εμειναν κιλα αλλα νομιζω πως με βοηθαει πολυ ο θηλασμος γιατι ολη μερα πειναω και ολη μερα τρωω :lol::lol: .Ειχα παρει και λιγα ομως στην εγκυμοσυνη,περιπου 8.

πριγκιπισσα αφου τον υποσχεθηκες αλλου δεν πειραζει..Στο νομο θα μεινει παντως :lol::lol:

ανλου μου αντε να βγαλετε και τις γαζουλες να ηρεμησετε.Καλη ξεκουραση για σημερα!Και εγω το ιδιο λεω να κανω αν η μικρη ειναι ησυχη.

μιριακι μουυυυυυυυυυυυ που εισαι?σε ψαχναμε!!!!!!!!!Νομιζαμε βρε οτι το ειχες ριξει παλι στις βολτες με τη μικρη.Δυσκολο ΣΚ περασες αλλα τελειωσε.Πολυ με συγκινησε η μικρη σου που σε εψαχνε.Αχ μωρε τα μικρα μας ολα τα καταλαβαινουν.Παρεπιπτοντως πολλα δεν ειναι 10 κιλα κατω?Πως τα καταφερες?Θα πας για τοπ μοντελ σε λιγο!!

Μπαρμπι ειδες η μικρη?Συνηθισε σιγα σιγα την κρεμα.Πως παει ο αποθηλασμος?Σε ειχα ξαναρωτησει αλλα μαλλον δεν το ειδες.Ποσα γευματα ξενο δινεις τη μερα και ποσα δικο σου?

μαριασο που χαθηκες?

μαμουνακι ολα καλα?

Ηλιαννα κολλησε και ο μικρος?Περαστικα.Αντιβιωση σου εδωσε ο παιδιατρος?

ελενη καλως μας ηρθες και φυσικα εισαι καλοδεχουμενη στο παρεακι μας.Να χαιρεσαι το παιδακι σου.Εγω ειμαι η Ιωαννα απο Φλωρινα και η μικρη μου στις 25 γινεται 5 μηνων.Θα γνωριστουμε καλυτερα σιγα σιγα.

Εμεις ειχαμε ενα σχετικα καλο βραδυ (θα μπορουσε και καλυτερα βεβαια).Τωρα την εχω διπλα μου και παιζει.Εχω κανει τις δουλειες μου,το φαγητο ετοιμαζεται και το μονο που μου μενει ειναι το σιδερο :evil::evil:

Αυτα,φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανλου μου αυτες οι ρημαδες οι ορμονες φταινε για ολα :evil: Φιλακια πολλα απο μενα και μην στενοχωριεσαι τωρα.

Ηλιαννα και εγω ηθελα να ρωτησω και το ξεχασα.Γιατι δεν θες το γιατρο?

Ξεχασα επισης να σας πω οτι η μικρη χθες για πρωτη φορα γυρισε μονη της απο ανασκελα μπρουμητα.Απο τοτε ξετρελαθηκε και το κανει συνεχεια η χαζουλα μου.Μεχρι τωρα μονο στο πλαι γυρνουσε,τωρα τα καταφεραμε :D:D:D:D:D Την Πεμπτη εχουμε και παιδιατρο,ανυπομονω να δω ποσα πηρε (και σε υψος και σε βαρος).Για κρεμες παντως δεν μας εχει πει τιποτα ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν στεναχωριεμαι τζιτζικακι μου, απλα συγκινουμαι!!!!!!!!!!!

καλα ο δικος μου ειναι ΧΑΖΟΠΟΥΛΙ....δεν εχει καταφερει ακομα να γυρισει μπρουμητα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω μωρε..Σιγουρα σε λιγο καιρο ολα θα ειναι καλυτερα και θα χαρισεις ενα αδερφακι στον μπεμπακο σου.Για να ελαφρυνω λιγο το κλιμα να σου πω οτι σκεφτομουν πριν λιγο πως αν γινει τιποτα και μεινω και εγω εγκυος θα το καταλαβω κατα τον 5ο μηνα που θα αρχισει να κλωτσαει :lol::lol: μιας και δεν εχω αδιαθετησει ακομα.Πολυ καρπερο μας βγηκε το νεο θεματακι μας...Μη σκας που δεν γυριζει,καθε παιδακι εχει το χρονο του αλλωστε!Παντως γενικα λενε οτι τα αγορακια καθυστερουν πιο πολυ απο τα κοριτσια.

παω για σιδερο το πηρα αποφαση επιτελους...καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου κιαλα τι κανετε????????εγω ειμαι λιγο καπως.........μολις εμαθα πως ειμαι εγκυος!!!!!! :shock::shock::shock::shock:

μπαρμπι μου ειδες το κοριτσακι σου????? αντε μπραβο το καλο μου!!!!!!!!

τι αλλα βρε κοριτσια??????......

Ηλιάννα συγχαρητηρια!!!!!! :D:D:D:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά πρωινιάτικα? Μόλις τώρα το είδα :D

Είναι το όνειρο μου τα 3 παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες :D καλημερα λεω καλημερα γιατι ακομη ειμαι με τις πιτζαμες :oops: το ξερω ειναι 2 η ωρα εχω τοσες πολλες δουλειες αλλα βαριεμαιιιιιι αχ βρε κοριτσακια να σας πω επιδη λεω να ξυπνω πρωι και να κοιμαμαι λιγο το μεσημερι για να ξεκουραζομαι αλλα επιδη δεν εχω καταφερει ουτε μια φορα να κοιμηθω μεσημερι οποτε αργο να ξυπνησω το πρωι ;) η μεμπα μου σημερα ξυπνησε στις 8 αλλες φορες ξυπνα 6,30 λετε να τις μινει κοριτσια εσας τι ωρα κοιμουνται το βραδυ?? αποψε λεω να τις δοσω τελευταιο γευμα και να την κοιμησω κοντα στις 9 λετε να τα καταφερω?

ελενη καλοσωρισες και εσυ κοπελα μου να χερεσε το μωρακι σου :!: εγω ειμαι η Μύρια εχω την κατερινουλα μου που ειναι 4 μηνων και μενουμε κυπρο :!:

ηλιανα μου ελπιζω να ειναι και το τελευταιο ατομο τις οικογενειας που αρρωστά περαστικα και στον μικρο σου

ανλου μου καλη μου φιλεναδα καλα ειμαι απλα ελιπα ολο το σαββατοκυριακο καλα κανεις φιλεναδα και θα την βγαλεις ξαπλα με τον μικρο ;)

τζιτζικακι μου παλι σιδερο εχουμε???? υπομονηηηηηη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κούκου τσα!!!!!!!!!! να μαι και εγώ!!!!!!!! ποπο παλι ειχα να μπώ μέρες και ειχα να διαβάσω ενα σωρό νέα σας!!! απο ποθ να αρχίσω... καταρχήν Ηλιάννα μου συνχαρητήρια!!!!!!1 με το καλο κοπέλα μου!!!!!!!!!!! Ανλουκάκι μου καλή ανάρωση και μην κουράζεσαι...

Κορίτσια μηλώντας για περίοδο και καθυστέρηση εμένα μου ήρθε η περίοδος την παρασκευή για πρώτη φορά απο τοτε που γέννησα. Ποπο σπάσημο... ωράια ήταν τόσο καιρό χωρίς σερβιέτες!!!!!!!

τζιτζικάκι τώρα που η μικρή γυρνάει θέλει πολύ προσοχή. Πρέπει απο δώ και στο εξής να έχουμε τα μάτια μας 14 και να μην τα αφήνουμε καθόλου μόνα τους σε επιφάνειες που είναι επικύνδυνο να πέσουν.

εγώ κορίτσια συνεχίζω τον θυλασμό και η μικρή με έχει ξεζουμίξει τελέιως. παρά το γεγονός ότι άρχισαν να πέρνω χάπια μαγιάς μπύρας για να μου αυξυθεί το γάλα αυτό αρχισε να μου μειώνεται. Το βγάζω συνέχεια με θύλαστρο και παρατήτησα ότι μέρα με την μέρα αυτό μου μειώνεται. Αναγκαστικά τώρα πρέπει να δίνω και μπουκάλι στην μικρή γιατί μπορέι να την έχω 1 ώρα να θυλάζει και όταν την βγάλω να κλαίει και να πινάει ακόμα. οπότε αναγκαστικά τησ δίνω και λίγο μπουκάλι. Ευτυχός άρχισε να πίνει απο τα μπιμπερό τησ medela. Εχω κουραστεί πάρα πολί με αυτή την κατασταση. Τελικά το πήρα αποφαση. Θα της δίνω όσο γαλα έχω καινένα μησάωρο και ΄μετά θα τησ δίνω και συμπλήρωμα> δεν γίνεται αλλιως. Εσέις πια γάλατα δινεται στα μωράκια σας? εγώ δοκίμασα το frisolac και το aptamil milupa αλλα δεν κσερω να ειναι καλα. Αν και είναι όλα τα ίδια ποιο πιστέυεται ότι είναι το καλύτερο????

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ξέχασα... καλώς ήρθατε και για της καινούργιες φιλεναδίτσες!!!!

Θέλω να πάρω στολή αποκρυάτικη για την μικρή?? απο που θα βρώ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα πολυ ωραια νεα κοπελα μου!!!3 παιδακι!!!γιπουπιιιιιιιΝα εχεισ μια ωραια εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!!!

ΕΛΕΝΗ καλωσηρθες στην παρεα μας,τι και αν γνωριζομαστε περισσοτερο με τις αλλες κοπελες...γρηγορα θα μας μαθεις και θα σε μαθουμε.Εγω ειμαι η Ρανια 31 ετων και εχω μια κορη 4 μηνων και κατι...

Ανλου φυσκο ειναι οι ορμονες α ειναι ακομα αστατες!!!Θακαλμαρουν ομως,,,,τιλεει δεν ετοιμαζεστε για κανενα ταξιδι στη Θηβα..να περασετε κ απο εδω μια βολτα????

leticia εσενα πως σε λενε???εχω ξεχασει..... :oops::oops:

μιρια δοκιμασε να την βαλεις 9 η ωρα και ισως πετυχει...εμενα σημερα ξυπνησε στις 9!!!!απλα εμεις την ξυπναμε στις 12 να την ταισουμε...αλλα οταν την αφησω απο της 8 και δεν την ξυπνησω παλι εκιε κατα τις 8 ξυπναει.λετε να κανω βλαεια που την ξυπναω???απλα μας ειπε η παιδιατρος οτι πρεπει να τρωει 5 γευματα και αν δεν την ξυπνησω σεν τα τρωει μενει στα τεσσερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω σιγά σιγά...

ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα....

mariaso μου γιατί σου μειώθηκε το γάλα;θήλαζες αποκλειστικά;

εγώ τώρα περιμένω τον άντρα μου να γυρίσει απ τη δουλειά κ να με ξεκουράσει λίγο με τον μικρούλη μου...

πήρατε στολή; εμείς πήραμε από jumbo τον ποντικούλη, όμορφος είναι... και βολικό σαν φορμάκι.

miria μου εμένα ο μπέμπης μου τρώει τελευταίο γεύμα στις 9.30 με 10 κ κοιμάται μέχρι τις 4 που ξυπνάει για φαγητό κι έπειτα ξανακοιμάται εως τις 6 με 7. είμαστε πρωινοί τύποι δυστυχώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!Σημερα πηγαμε το μωρο στο παιδιατρο για να δουμε αν μας περασε η ιωσουλα που ειχαμε.Ευτυχως ειμαστε καλα και σταματησαμε τα φαρμακα.

Ελενη μου καλοσωρισες. Εχουμε αρκετα κοινα οι δυο μας. Ειμαι η Ελενα,μενω στη Μυτιληνη,εχω αντρα στρατιωτικο και εχω εναν μπεμπη,τον Ορεστακο μου που ειναι 6 μηνων. Ειμαι κοινωνιολογος και θα γυρισω στη δουλεια μου τον Ιουλιο. Δουλευω στο προγραμμα Βοηθεια στο σπιτι.Εσυ??? Ποιος θα σου κραταει το μωρο?Εμενα η μαμα μου. Εισαι Χιωτισσα η οχι?Εγω ειμαι βερα Μυτιληνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι ομορφες σχεδων τελειωσα τις δουλειες αλλα ειπα να κανω ενα διαλειμα ;)

ερη μου καλη μου κοπελα γιατι ξυπνας την μικρη για φαει??? νομιζω καλητερα να μην την ξυπνας ρωτα και παιδιατρο αμαν την ταιζεις 8 με 8 το πρωι εισαι ενταξει νομιζω :!:

ελενη εσεις ειστε πολυ πρωινη εμενα αμαν την εχω μαζι μου στο κρεβατι μπορει να κοιματε και μεχρι τις 12 το μεσημερι την εκπαιδευσα :lol::lol: πηραμε και εμεις στολη απο τα τζαμπο τις πριγκιποπουλας ηθελα και εγω κατι σε φορμακι αλλα ητανε ολα μεγαλο νουμερο :(

πριγκιπισσα ευτυχως που ειναι καλα το μωρακι αντε τελος και η αντιβιωση ωραια που εχετε καποιον να σας κρατα τα μωρακια οταν θα πατε δουλεια εγω δυστηχως θα το παρω σε κοπελα δουλευουν μαμα - πεθερα :(:cry: ποσο στεναχωριεμαι ουτε να το σκευτομαι δεν θελω :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριγκίπισσα, όντως έχουμε κοινά...

δεν είμαι Χιώτισσα, είμαι από Κατερίνη αλλά μας αρέσει πολύ η Χίος κ θα προσπαθήσουμε να μείνουμε όσο περισσότερο γίνεται..

εγώ δουλεύω στην Κινητή Μονάδα Ψυχικής Υγείας εδώ κ 3 χρόνια. δυστυχώς δεν έχω κάποιον να μου κρατήσει το μωρό, οι δυο μας είμαστε με τον άντρα μου... όταν επιστρέψω στη δουλειά θα βρω μια νταντά, κάτι που με αγχώνει πάρα πολύ....

miria, πόσα κιλά ήταν η μικρούλα σου στον τρίτο μήνα;εμείς ήμασταν 6 κ αύριο περιμένουμε την παιδίατρο να μας δει μιας κ κλείνουμε τον τέταρτο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενι μου οταν πηγαμε την προηγουμενη δευτερα που ητανε 4 και 1 ημερας ητανε 5860 αυριο εχετε εμβολιο εσεις? ποτε γεννησες? και εγω οταν θα παω δουλεια θα βρω νταντα εμενα με αγχονει πολη αυτο :(:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ βρε κορίτσια ακόμα την ξυπνάω κάθε τρίωρο την μικρή για να φάει. Δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό βέβαια να κάνει. Βέβαια εμέις είχαμε και το προβλημα με το βάρος οποτε..

Ελένη μου ναι θύλαζα αποκλειστικά. τον προηγούμενο μήνα η μικρή πήρε πολύ λίγο βάρος και προσπάθησα να της δώσω και συμπλήρωμα το οποίο και δεν έπινε με τίποτα. Μάλλον καθαρά για ψυχολογικούς λόγους και μόνο έχω πρόβλημα με το γάλα μου.

Πρίγκίππησα ευτυχώσ που είναι καλά το μωράκι! καλή ανάρρωση να έχει!

Απο τα τζάμπο λέτε... δεν το ήξερα ότι έχει στολές και για τόσο μικρά μωράκια. στο ιντερνε΄τ που έψαξα βρήκα στολές απο 6 μηνών και άνω. καλά βρήκα κάτι στολές πολύ χαζοθλιάρικες..αλλα θα έιναι τεράστιες ρε γαμώτο....

στολή μπανάνα..

9022-large.jpg

στολή χοντ-ντογκ...

http://www.costumecraze.com/image.php?i ... -large.jpg

και στολή πίτσα!!!!!!

9030-large.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη τα @τοσα με τις εικόνες και την προσπάθεια μου να της επισυνάψω σας παραθέτω τα παρακάτω λινκ ώστε να τις δέιτε και να γελάσετε και εσείς!!!!

http://www.costumecraze.com/image.php?i ... -large.jpg

http://www.costumecraze.com/image.php?i ... -large.jpg

http://www.costumecraze.com/image.php?i ... -large.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miria, γέννησα 23 Οκτώβρη. αύριο ναι έχουμε εμβόλιο πάλι κ στεναχωριέμαι γιατί κλαίει πολυ ο μικρούλης μου... κ θα λείπει κ ο μπαμπάς του. εσείς θηλάζετε ή όχι; εμεις ναι. τον τελευταίο μήνα το μωρό μου τρώει συνέχεια τα χέρια του με πολύ μανία, λέτε να είναι τα δοντάκια του;νωρίς δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaso, αν επιτρέπεται πόσο βάρος πήρε; τουλάχιστον τώρα είναι εντάξει;συνηθίσατε με το συμπλήρωμα;

αν πας jumbo για στολή πρόσεξε το νούμερο που θα πάρεις,,,, εγώ ήθελα 6, δεν είχε κ πήρα 12 κ λέω ας του είναι κ λίγο μεγάλο κ τελικά ίσα ίσα που του έκανε.... κ σκέψου ο μικρός είναι 4 μηνών κ κανονικός στα κιλά του,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου !!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?????εμεις αντι να γινομαστε καλυτερα , χειροτερευουμε.....

τι να πω!!!!???? :roll::roll::roll::roll::roll: ζχ σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας!!!!!!να ειστε ολες καλα κ να χαιρεστε τα μωρακια σας!!!!!!!!!!!!

α θελω να αλλαξω γιατρο επειδη δεν ειμαι ικανοποιημενη (στη δευτερη γεννα) απο αυτον που ειχα πριγκιπισσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!!Μαριασο τελειες οι στολες!Ειδικα η πιτσα με ξετρελανε..Ανετα θα την αγοραζα.Με τη συμβουλο βρεθηκατε τελικα?

Ηλιαννα ακομα χαλια??Τα ειδε τα μικρα ο παιδιατρος?

ελενη εμενα η μικρη εχει αρχισει απο 3 μηνων να τρωει τα χερακια της οποτε δεν ειναι νωρις.Τωρα βαζει στο στομα ο,τι βρει και τις τελευταιες μερες ειναι γκρινιαρα.Υποψιαζομαι δοντια,θα δουμε.Εμεις εμβολιο εχουμε Πεμπτη.Κλαιει πολυ γμτ στα εμβολια :twisted::twisted:

μιριακι μου :-*:-*

Φιλια σε ολες και να εχουμε ενα ηρεμο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι όμορφα νέα ειναι αυτά που ακούω; Ηλιαννα μου με το καλό κορίτσι μου να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Προσοχή κορίτσια μην πέσει επιδημία! Στο επόμενο κρούσμα θα αρχίσω να ανησυχώ!

Τζιτζικακι μου είχα γράψει μια μέρα ένα κατεβατο και σβήστηκε κ αι μετα το ξέχασα! Λοιπόν ο αποθηλασμος παει μια χαρα! Τώρα βγάζω ανα 16ωρες και κάθε μέρα το αυξανω. Αχ απο τη μια ηρεμησα γιατί να το βγάζω με το θηλαστρο ανα 3ωρο μου έτρωγε και χρόνο και ήταν και κουραστικό! Απο την άλλη βέβαια μου φαίνεται περίεργο που της δίνω ξένο πια!

Ανλου μου τι έγινε πήρες τον γιατρο για τον μικρό; Ενημέρωσε μας!

Ελένη μου καλώς ήρθες και ΕΣΥ στην παρέα μας! Να χαίρεσαι και εσυ το μπεμπακι σου. Εγω είμαι η Βαρβάρα και η μικρή μου όπως και τα περισσότερα μπεμπακια εδώ ειναι4,5 μηνών. Την άλλη βδομάδα κλείνουμε τον 5ο. ευχαριστούμε πολυ για το κοπλιμαν!

Εμάς επειδή σταματησαμε την αποστειρωση και είμαστε λίγο αδυνατουλες γι' αυτο μας ξεκίνησε απο τώρα τις κρεμες! Ανλου κανονικά όταν μπαίνουν στον 6ο αρχίζουν κρεμες. Οπότε εσείς λογικά θα έπρεπε να είχατε αρχίσει!

Μαμουνακι τι έγινε πως πάτε με τις κρεμες;

Μαριασο μου δεν πειράζει κοριτσάκι! Σίγουρα παίζει ρόλο και το ψυχολογικό σου! Εγω της δίνω το Nutriben τοοποιο μου είπε η παιδιατρος μου ότι είναι βιολογικό! Καλύτερα όμως να μιλήσεις με τον παιδιατρο σου!

Μιρια μου χαίρομαι που είστε καλα! Τα μωρά μας έχουν αρχίσει και γνωρίζουν και καταλαβαίνουν!

Αχ κορίτσια δεν θυμάμαι τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα στα τζάμπο και είχνε πάρει όλες τις στολές για τα μπεμπάκια. ¨οσες είχε ήταν από 1 έτους και άνω. Βρήκα μόνο μια κάπα για μωράκια 6 μηνών με ένα καπελάκι και ασορτί παπουτσάκια που είναι κουνελάκι αλλά δεν μπορώ να πώ ότι με ξετρέλανε.

Ελένη και εμένα η μικρή απο τον τρίτο μήνα έτρωγε όχι μόνο τα χέρια της αλλα΄και τα πόδια της.. ότι υπήρχε τριγύρω της και τις κουβέρτες της. Νομίζω ότι είναι φισιολογικό οπότε μην ανχώνεσαι. από τον τρίτο μέχρι τον 4ο πήρε μόνο 300γραμμάρια.πάρα πολύ λίγα.

Βαρβάρα την αποστέιρωση την σταμάτησες και στα μπιμπερό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...