Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Happy μου και γω δεν βλέπω κανένα λόγο να έχουν δυο επίθετα.Εγώ μετά το γάμο το δικό μου επίθετο το κράτησα αλλά προτιμώ τα παιδιά να έχουν του μπαμπά.Δεν νομίζω οτι είναι οπισθοδρομικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοιτα να δεις εμενα δε μου αρεσουν πολυ τα δυο επιθετα γιατι θεωρω οτι γραφειοκρατικα μπορει να προκυψει μπερδεμα και αμα συνεχιστει αυτο δηλαδη αν π.χ παντρευτουν 2 ανθρωποι με δυο και δυο επιθετα θα προκυψει παιδι με 4 επιθετα? Αλλα εμενα θα μ αρεσε να επαιρναν μονο ενα το δικο μου :lol::lol::lol::lol: αλλα ολοι οι αλλοι διαφωνουσαν...

λες οτι το χρυσαννα ειναι καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ εσύ παρά είσαι φεμινίστρια.. :)

Στην καινούρια οικογένεια που δημιουργείται ταπεινή μου άποψη είναι να έχουν του μπαμπά..

Αλλά και πάλι όλα αυτά μου φαίνονται ανούσια θέματα που μόνο παρεξηγήσεις φέρνουν.Αν το ζευγάρι είναι αγαπημένο δεν κολλάει σ'αυτά.Τι όνομα θα χουν,που θα έχουν τα δικαιώματά τους,τα χαρτιά και όλα τα υπόλοιπα.

Ναι μ'αρέσει το όνομα(2 φορές θα το γιορτάζετε;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειστε οι πρωτες που εχω μιλησει για το ονομα, γιατι θελω να γεννηθει με το καλο και ολα τα αλλα θα τα βρουμε...

Κοιταχτε βιντεακια που βρηκα για τα νινια μας απλα ειναι στα αγγλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και αγόρια. Σαν να διάβασα ότι μπήκε και καινούργιος μπαμπάς στην παρέα. Καλώς ήρθες στην όμορφη παρεούλα μας Χριστίνα με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου. Αρχίσατε και σκέφτεστε τι ονοματάκια θα έχουν τα μωράκια σας ε?? Να πω την αλήθεια εγώ δεν το σκέφτομαι αυτό καθόλου ακόμα.. έχουμε καιρό :P Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι από μένα!

Ρε πολυλογία από το πρωί, πότε προλάβατε?? Μπράβο!! :!::!::!:

Αξιοθαύμαστες οι προσπάθειες πολλών εδώ, Έλενα, Άντρια, Γιώργο η ανταμοιβή θα είναι τεράστια όταν θα αγκαλιάσετε τα μωράκια σας και σας εύχομαι ολόψυχα να έρθουν και τα δεύτερα και τα τρίτα!!! Και για όλες τις υπόλοιπες επίσης!!!

Προσωπικά δε ταλαιπωρήθηκα να συλλάβω αλλά η πρώτη εγκυμοσύνη πέρυσι το χειμώνα παλινδρόμησε και μου'κοψε τα πόδια. Με το που αποφασίσαμε να ξαναδοκιμάσουμε, τσουπ, τσίμπησα πάλι με την πρώτη αλλά με φόβο τρελό μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο. Στην προηγούμενη ήμουν ανυποψίαστη και χαλαρή κι έφαγα χαστούκι, τώρα όλο και σκεφτόμουν τι μπορεί να πάει στραβά. Απ' ότι φαίνεται όμως, είναι όλα καλά κι ανυπομονώ!

Θα ήθελα κι εγώ πολύ δεύτερο παιδάκι, δεν έχουμε συζητήσει πότε όμως. Ας γεννηθεί με το καλό ο Άρης και μετά να μας έρθει κι ένα κοριτσάκι! Είμαι κι εγώ μοναχοπαίδι κι έχω δυσκολευτεί, ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια που έχουν οι γονείς προβλήματα υγείας και τρέχω μόνη μου.

Όμορφα ονόματα έχετε αναφέρει!! Το Αλέξανδρος ωραίο, το Χρυσάννα επίσης! Και τα Εύα, Μυρτώ και Άννα! Άννα λένε κι εμένα τη μητέρα μου! Εμείς, όπως ξέρετε, δεν ασχοληθήκαμε με γονείς καθόλου, επιλέξαμε το Άρης μόνοι μας γιατί μας αρέσει πολύ!!!

Κι επειδή διάβασα και για τα επίθετα που λέγατε, ο Άρης μου θα πάρει το επίθετο του πατέρα του και το ένα από τα δικά μου! 8-)8-) Κληρονόμησα από τον πατέρα μου δύο επίθετα (είχε και των δύο γονιών του εκείνος), ήταν λίγο περίεργο παλιότερα αλλά δε μπορώ να πω πως αντιμετώπισα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα! Χρησιμοποιώ κυρίως το ένα, όπως και ο πατέρας μου. Μ'αρέσουν όμως και τα δύο, έχουν την ιστορία τους! Μετά από πρόταση του άνδρα μου, δηλώσαμε στο γάμο πως τα παιδιά μας θα έχουν επίσης δύο επίθετα, από τα δικά μου διάλεξα αυτό που χρησιμοποιώ πιο πολύ. Δε μπορεί να προκύψει παιδί με τέσσερα επίθετα (κάποιος το ανέφερε...) καθώς μέχρι δύο επιτρέπεται να δηλώσεις. Δε το θεωρώ περίεργο πάντως, μ' αρέσει πολύ που θα έχουν κάτι κι από τους δυο μας!

Το Σαββατοκύριακο ελπίζω πως θα έχει ξεκούραση, με ταλαιπωρεί ακόμα το συνάχι! Σήμερα ευτυχώς δεν είχα δουλειά αλλά έπρεπε ν' ανέβω πάλι στο Ιασώ για την εξέταση του ρέζους και χρειάστηκε να κάνω και διάφορα ψώνια, να πληρώσω λογαριασμούς και ομολογώ κουράστηκα! Ο άντρας μου θα λείπει το βράδυ γιατί παίζει μουσική σ' ένα μαγαζί κι εγώ θ' αράξω με βιβλιαράκι ή dvd. Θέλω να περάσει το Σαββατοκύριακο και να πάω τη Δευτέρα να δω τον Αρούλη μου!!! Μ' έχει πιάσει απίστευτη ανυπομονησία και μου βγαίνουν και διάφορες αγωνίες, δε ξέρω γιατί τόσο, μάλλον μ' έχει επηρεάσει η αυπνία! :?:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι λογικο να εχεις αγωνιες, αρχικα λογω τις εγκυμοσυνης και του ορμονικου αναβρασμου και επειτα-εμενα τουλαχιστον- η αυπνια με καθιστα παντα πιο ευαισθητη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθόλου μπούρδα, είχα κι εγώ αυτή την απορία πριν διαβάσω το χαρτί του ληξιαρχείου!

μια πάστα με bitter σοκολάτα από τον Ασημακόπουλο ονειρεύομαι, λες να πάω?

ναι, μάλλον μ' έχει αποσυντονίσει η αυπνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πηγαινε, οχι τιποτα αλλο για να μην αισθανομαι μονο εγω γουρουνα...

οριστε να το... γιατι ο γιαννης μου ειπε να πα να κοιταχτω σε κανα γιατρο

περιττο να σας πω οτι καθε δυο εβδομαδες ελεγχομαι για τοξοπλασμωση και μου ειπε ο μικροβιολογος που ειναι φιλος οτι ορισμενα ψυχοφαρμακα επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειπε ο μικροβιολογος που ειναι φιλος οτι ορισμενα ψυχοφαρμακα επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη :oops::oops::oops:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μα κι εσύ κάθε δυο βδομάδες??? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι επειδη εχω ρεπο σημερα αντρια... και αντι να ψοφησω στον υπνο εχω υπερενταση...

εν τω μεταξυ προμηθευτειτε ο τι χρειαζεστε απο φαρμακεια κοριτσακια γιατι απο δευτερα εχουμε απεργια διαρκειας...

ναι ρε γαμωτο γιατι μαζευω ολο γατια απο το δρομο που δεν ειναι εμβολιασμενα και τα παω στην κτηνιατρο και μετα ψαχνουμε για σπιτι κτλ. Αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου πρωτον οτι δεν ξανατρωω σαλατα απεξω (σαβουρωνω που σαβουρωνω τα παντα ας στερηθω το εξωθεν μαρουλι) και δευτερον οτι θα χαιδευω μονο τα γατακια που ειναι εμβολιασμενα..

Αυτο ελπιζω να το θυμαμαι και αυριο που θα ειμαι στο κτηνιατρειο και θα περιμενω να τελειωσει την επεμβαση(στειρωση) ο σκυλος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ στειρώνεις το σκυλάκι σου αύριο... Φάτσα είπαμε? Κοριτσάκι? Πόσο είναι? Μικρούλι, μεγάλο? Κι εγώ πρέπει να πάω τον δικό μου μέχρι τέλος του μήνα! Τον πανέμορφο Μαμπρούκ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά που μου το θύμισες αυτό με τα φαρμακεία, θέλω ασβέστιο, μήπως πρέπει να πάω τώρα να πάρω κι εκείνη την πάστα που λέγαμε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala pou mas to eipes Afro giati twra pou 8imi8ika pane na mou teleiwsoun ta pregnatal (1 mou emeine :shock: ) k ta osteocare (3) ..Axx re Afro an den se eixame k sena ti 8a kaname? :) ..

Nai alla olo milate k den to kanw na figw egw :)) ..Aste pou piga stin mama mou apo tis 8:15 to prwi me to pc mou k ir8a prin ligo k den sikwstika apo to pc toses wres k i mama fwnaze :o:shock::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πατε να τα παρετε... γιατι γινεται ενας χαμος μεχρι να δουμε τι θα ψηφιστει, ετσι μας ειπαν απο το συλλογο και θα συνεδριασουμε και αυριο :D

Λοιπον η φατσα ειναι κοριτσακι ειναι 1νος ετους... Παντως η στειρωση των αρσενικων να ξερεις ειναι ευκολη διαδικασια στα θηλυκα ειναι πιο βαρβατη...

Ναι ναι να πατε στα φαρμακεια παραυτα και να παρεις samarcande και την παστουλα , κοριτσια μου εγω το σ.κ δε θα μπω πολυ γιατι απαγαγει ο γιαννης τον υπολογιστη και αποβλακωνεται με τις ωρες... :D:D:D

andria εγω τι θα κανα αν δε σας ειχα ? αμα δεν αναφερατε τις βιταμινες δε θα θυμομουν οτι τις ξεχασα η παλιογουρουνα σημερα? τις παιρνω τωρα παραυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K egw otan anoi3ate 8ema gia ta farmakeia ekana click k tis ipia :))..

K egw to s/k den 3erw an 8a ta kataferw na mpw toses polles wres giati o giwrgos 8a einai sto spiti k 8a dei pou ka8ome toses wres sto pc k 8a ton exw panw sto kefali mou,apapa mourmoura :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...