Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Εδώ είμαι! Είχα μπει το πρωί, μετά είχα δουλειά και το απόγευμα πακετάρισμα!

Σ'ευχαριστώ georgi για το link, είναι όντως ωραίες οι κούνιες, απλώς επειδή υπάρχουν ήδη αρκετά διακοσμητικά για το δωμάτιο, ο πίνακας, τα αυτοκόλλητα, εμπριμέ σεντονάκια κλπ. θέλω μια κούνια απλή, χωρίς διακόσμηση και με κάγκελα και στις τέσσερις πλευρές...

Να πω κι εγώ πως συνεχίζω να τεντώνομαι και το ευχαριστιέμαι πολύυυ!!

Πω πω ψόφια είμαι...

Ηλιοδώρα περαστικά! Εμένα με έσωσε το μαγικό ποτό: τζίτζερ, με λεμόνι και μέλι! Δοκίμασέ το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επινα σημερα με προτροπη της μαμας μου, λεμονι με μελι που ειχα σε ενα φλυτζανακι. Το τζιντζερ πως το βαζεις?? Ωμο τριμμενο η το βραζεις? Σε ευχαριστω πολυ παντως καλη μου Samarcande.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδώρα είμαστε συνάδελφοι.. έχω χαλάσει και εγώ δεν ξέρω πόσα χαρτομάντηλα.. Georgi μου τα αποτελέσματα βγήκαν πάρα πολύ καλά, η γυναικολόγος μου είπε πως δεν έχω πρόβλημα, μπορώ να τρώω γλυκάκια.. τα δικά σου αποτελέσματα?? Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι χαζό?? Απο επάφες τι γίνετε, εσείς έχετε καθόλου.. ή δεν κάνει?? και μέχρι πότε δεν κάνει? Όταν είχα πάει κοντά στις γιορτές στη γυναικολόγο ειχε προβληματίστει που το παιδί ήταν πολύ χαμηλά και ηταν γερμένο προς τα κάτω και ντράπηκα να τη ρωτήσω γιατί μου συνέστησε να προσέχω πολύ και να είμαι ξάπλα και στο τελευταίο ραντεβού που είχα ξέχασα να τη ρωτήσω..με τόσα που είχα στο μυαλό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoV και μένα μου το λένε μερικοί αυτό αλλά δεν έχω ρωτήσει τη γιατρό μου.. εγώ πάντως τεντώνομαι όταν ξυπνάω απλά προσπαθώ να μην είμαι υπερβολική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoV και μένα μου το λένε μερικοί αυτό αλλά δεν έχω ρωτήσει τη γιατρό μου.. εγώ πάντως τεντώνομαι όταν ξυπνάω απλά προσπαθώ να μην είμαι υπερβολική..

xmmmm.....8a rothso ton giatro gia sigoyra gia na to apolamvanoume me thn yshxia mas....allios den 8a kseskoyriasoume .... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτον θα δοκιμασω αυτο με το τζιντζερ, αλλα δε ξεβουλωνει με τιποτα η μυτη μου δε μπορω να αναπνευσω... :x:x:x:x Ολο αρρωσταινω!

Γιωργο τελειο το δωματιακι τωρα το ειδα! μπρααααααααβοοοοοο σας

Κοριτσια παλι σημερα τρεχαμε στα μαγαζια και στα πρατηρια εν τελει αυριο θα παμε την προκαταβολη και θα κλεισουμε την κουνια .... βρηκα ακριβως αυτο που ηθελα απλο και λιτο στο χρωμα που το ηθελα αλλα και κατι ροζ παιχνιδιαρικες προικες...Απο τα bebe jou θα το παρω(τα ξερετε?) και ειναι η κουνια havana με τη συρταριερα και μια διφυλλη ντουλαπιτσα, πιο μικρη απ της φωτο...http://www.bebejou.gr/image.php?object_ ... ndow=popup σας αρεσει?

Και πηρα και μια ζαχαρι , μπεζ καλαθουνα... και το καροτσι αμα το ξερετε της stokke xplore. σε μωβ χρωμα, θα τα κλεισουμε η αυριο η μεθαυριο και θα ερθουν σε ενα μηνα η ενα μιση, τοτε δηλαδη που σκοπευα να φτιαξω το δωματιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou!!

Egw molis evaga tis kapiritses mou k ipia to neskafaki mou k 8a paw stin mama mou, 8elei na tin parw kapou giati den exei to autokinitaki tis simera..

Oso gia tis epafes emas mas eipe pws dikaioumaste alla o sizigos fovate giati ena "kalo8elitis" tou eipe pws dimiourgise provlimata stin sizigo tou otan itan egkios k erxontousan se epafes k meta i8ele egxeirisi :shock::? , kati xaza den edwsa k poli prosoxi ,ka8ete k akouei to ka8e asxeto..Ti allo 8a akousoume? hehe :)..Den to sizita kan, pire poli patriwtika ton rolo tou prostati :)):))...

Afro mou teleia ta epiplakia sas!!! Me geia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

Ανδρια μου τι εφαγες για πρωινο; Δεν καταλαβα.

Αφρο μου παρα πολυ ωραιο δωματιο, αλλα αγαπη μου ποσα εδωσες; Επειδη μπηκα στο σιτε τους και ειδα λιγο τσιμπιμενες τις τιμες.

Χοανιτα μη μας το θυμιζεις με την επαφη! Ο ανδρας μου φοβαται οσο και να του λεω πως ο γιατρος μας εδωσε το ΟΚ, οσο δεν ποναω δεν υπαρχει προβλημα, απλα απαλα. Το αγριο μετα που θα σαραντησουμε. χαχαχαχα!!!!!!!!! Ειναι κοκα που επιθυμω τον ανδρα μου; Αντι να χαιρονται........

Και η καμπυλη μου βγηκε πολυ καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!χειμωνας σημερα...δεν με πειραζει, αφου ειμαστε σπιτακι μας!!!

αφρο μου, πολυ πολυ ομορφα τα επιπλακια!!!το bebe-jou τα ειχα δει στο ιντερνετ, υπαρχουν σε καποιο μαγαζι;;;μ'αρεσουν πολυ και οι προικες του!!!!με το καλο η κορουλα σου!!!

κοριτσια, κι εγω το ιδιο προβλημα εχω με τον δικο μου...ειναι πολυ φοβιτσιαρης, κι ας ειπε ο γιατρος οτι με προσοχη, δεν υπαρχει προβλημα!!!τιποτα!!!σε λιγο θα παρακαλαω η γυναικα!!!χαχαχαχα!!!

ηλιοδωρα, περαστικα σου!!!και σ'ολες τις συναχωμενες!!!!περαστικουλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi μου χαίρομαι που βγήκαν και τα δικά σου αποτελέσματα μια χαρά..χρειάζοντε και τα γλυκάκια που και που βρε κορίτσια.. έμενα ο δικός μου δείχνει να μην έχει πρόβλημα.. θα ρωτήσω τη γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού που έχουμε αρχές Φεβρουαρίου και βλέπουμε! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. Αχ όλες ετοιμάζεστε έγω ακόμα να το πάρω απόφαση να βγώ για ψώνια.. Δεν πάει άλλο όμως, να συνέλθω λιγάκι με το συνάχι και το μπούκομα αυτό και θα ξεχυθώ στα μαγαζιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

περαστικα σας κοριτσακια μου!!!!ευχομε να γινετε γρηγορα καλα!!!!

χοανιτα το θεμα επαφη το εχουμε ξεχασει....στην αρχη φοβομασταν μην τυχει κ γινει τιποτα καμμια αποκολληση ξερεις...θελαμε να δεσει καλα το εμβρυακι :lol: στον τεταρτο προσπαθησαμε μια φορα αλλα δεν μας εβγαινε...τωρα που την νοιωθω κ κουνιετε δεν υπαρχει περιπτωση καμμια!!!!γενικα κατεβασαμε τον διακοπτη :lol::lol::lol: το καλοκαιρι θα τον ανεβασουμε ξανα :lol::lol::lol::lol:

αφρο πολυ ομορφα τα επιπλα του μωρου!!!!

εγω τεντωνω μονο τα ποδια μου :lol:

για την καμπυλη τελικα θα παω την δευτερα τι μοσχαρα ειμαι δεν μπορω να ξυπνησω νωρις...την δευτερα ομως αναγκαστικα γιατι τεταρτη θα παω γιατρο για τον μηνιαιο υπερηχο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σας κοριτσια. Σε μενα απ'οτι μου ειπε ο γιατρος μαλλον ο μπεμπης κολησε γριπη απο τον Αλεξανδρο, γι'αυτο ηταν λιγο αναστατωμενος.Δεν κολησα εγω, αλλα το εμβρυο,τι περιεργο!!!!!!

Αφροδιτη ρωτησα εχθες στο Ελενα τις τιμες. Λοιπον Σουιτα 200ε, μονοκλινο απλο 135ε για το δικλινο δεν ακουσα,ισως επειδη δεν με ενδιαφερει. Παντως ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν υπαρχει διαφορα μεγαλη αναμεσα στην σουιτα με το απλο μονοκλινο,μονο στην τιμη.

Ελενα πηρες τα αποτελεσματα απο την καμπυλη;

Σουλα ειχε πολυ γελιο μια μερα που του ειπα του ανδρα μου πως τωρα μας επιτρεπει ο γιατρος μετα εαν δεν σαραντησω δεν... Του φανηκε πολυ περιεργο!!! Εγω παντως τον παρακαλαω, καμια φορα οι ορμονες βλεπετε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΕΣ...ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΚΟΛΟΙΩΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ...ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΠΤ ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΑΡΠΑΖΩ ΚΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ..ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΝΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ .....ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΟΛΙΣ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ..ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ ΣΗΜΕΡΑ??ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ...

HAPPY ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule γιατι θα τα κανεις ολα τον 9ο μηνα; ειναι πολλα και θα κουραστεις. εγω περνω λιγα λιγα που και που, γιατι αμα τα αφησω την τελευταια στιγμη και θα εχω βαρυνει και δεν θα προλαβω να τα πλυνω με την ησυχια μου. Ασε που οικονομικα δεν μου φαινονται πολλα ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου η κουνια δεν ηταν φθηνη οντως απλα ειχαμε μαζεψει λεφτα και απο το γαμο και επειδη μου αρεσε πολυ η κατασκευη το ειδα και σαν επενδυση επειδη γινεται και μονο κρεββατι, και για ενα δευτερο ισως παιδι :D:D

Τωρα αναφορικα με τις επαφες , εμεις ερχομαστε κανονικα σε επαφη, η παυση μας ηταν το πρωτο τριμηνο μονο μεχρι την εντεκατη εβδομαδα γιατι ειχα αν θυμαστε το αιματωμα, αφοτου εξαφανιστηκε συνεχιζουμε κανονικα, ο γιατρος μου εχει πει οσο δεν εχω ενοχλησεις δεν υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε γιουλακι θα εχεις πολυ τρεξιμο μετα κ που να τρεχεις με την κοιλια τουρλα???

κοιτα ετσι κ αλλιως αν κανεις παραγγελια τωρα τα επιπλα σου θα κανουν σιγουρα μηνα για να ερθουν...τουλαχιστον αν θελει βαψιμο το δωματιο βαψτε το τωρα να προλαβει να φυγει η μυρωδια κ να αεριστη καλα τα δωματιο μην τα αφησεις ολα για το τελος ο πελαργος αλλωστε στο ξανα ειπα ειναι απροβλεπτος!!!απο την στιγμη που μπαινεις στο μηνα σου δεν ξερεις ποτε θα ερθει :lol::lol::lol:

εγω εχω μονο την μπανιερα κ το καθησματακι να παρω τελος φεβρουαριου κ μετα ξεκινανε τα πλυσιματα!!!

ευτυχως ολα τα αλλα ειναι ετοιμα γιατι η μεση μου με εγκαταλειπει πιατα πλενω κ ποναω :roll:

αφρο τυχερουλα!!!!!! :oops::oops::oops: δεν σε ενοχλει ομως τωρα το μωρακι οταν κουνιετε???

πω πω δεν μπορω με τιποτα θα νοιωθω οτι με καταλαβαινει :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!Επεισοδιακή μέρα.Ξεκίνησα κατα τις 11 για Περιστέρι να πάρω τις απαντήσεις της καμπύλης κ είπα να πάρω το αμάξι του άντρα μου για αλλαγή.Τί το ήθελα..μου βγήκε ξινό!Καινούριο αμάξι έμεινε απο μπαταρία στη μέση του Σχιστού.Για να μην πολυλογώ περίμενα 1 ώρα+,μέχρι να έρθει ο άντρας μου απο τη δουλειά κ να μου δώσει ρεύμα να πάρει μπροστά.Μετά γύρισα σπίτι το άφησα,πήρα το δικό μου αμαξάκι κ αφού έχασα τη μισή μέρα βαρέθηκα να τρέχω στο ΑΤΤΙΚΟΝ κ έτσι ήρθα στη μαμά μου για καφέ κ φαγητό..Επιτέλους!

Άfro μεγιά τα επιπλάκια σας!!Πολύ όμορφα!!

Στις αρρωστούλες μας ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!!

georgi πώς κατάλαβε ο γιατρός οτι αρρώστησε το μωράκι;κοίτα να δείς τι γίνεται κ δεν το ξέρουμε!

Σούλα μου αύριο θα έρθουν τα πεθερικά,θα φτιάξω μια πορτοκαλόπιτα που τους αρέσει έτσι για να είναι "κυρία",αλλα το φαγητό το γλίτωσα.Τη ρώτησα τι θέλει να φτιάξω κ μου είπε τίποτα για να μην κουράζομαι στην κατάσταση μου :o είπε οτι θα φέρει αυτή σουφλέ κ γαμοπίλαφο!! Άσε,μύγα "τσετσέ" τη τσίμπησε κ γλύκανε ή πλησιάζει πανσέληνος!! =))=)) Εσένα πάντως η πεθερά σούπερ!Απο σίδερο μέχρι κ φασίνα ε?!Μια χαρά την έχεις "εκπαιδεύση" :lol::lol:

Απο επαφές κορίτσια μιας κ το φίξατε...2 φορές μόνο στην αρχή μήπως είναι πολλές;;; :lol::lol: χαχα! Δράμα η κατάσταση..είμαι κ εγώ απο αυτές που παρακαλάνε κ "κοκό" δέν έχει..Βρέ τι άντρες φοβιτσιάρηδες έχουμε!Εμάς την βλακεία την έκανε ο γιατρός όταν μας είπε οτι λόγο των συσπάσεων που είχα κ επειδή ο μπέμπης είναι πάντα με το κεφάλι κάτω,όταν έχουμε επαφές να είμαστε πολύ light..Δεν είπε όμως καθόλου επαφές! Τεσπά,εξάλλου τώρα κ να θέλήσει ο άντρας μου δεν προλαβαίνουμε,μέχρι τον 7ο επιτρέπει ο δικός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule μου γιατί βρε αγάπη μου δεν τα παίρνεις λίγα λίγα να μην πελαγώσεις στο τέλος;Άσε που μπορεί να θές κάποια κούνια που να μην είναι ετοιμοπαράδοτη κ γενικότερα να μην προλάβεις πριν έρθει το μωράκι!είναι κ το βάψιμο που θέλει κάποιο χρόνο για να ξε-μυρίσει όπως σου είπαν τα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι! Είχα μπει το πρωί, μετά είχα δουλειά και το απόγευμα πακετάρισμα!

Σ'ευχαριστώ georgi για το link, είναι όντως ωραίες οι κούνιες, απλώς επειδή υπάρχουν ήδη αρκετά διακοσμητικά για το δωμάτιο, ο πίνακας, τα αυτοκόλλητα, εμπριμέ σεντονάκια κλπ. θέλω μια κούνια απλή, χωρίς διακόσμηση και με κάγκελα και στις τέσσερις πλευρές...

Να πω κι εγώ πως συνεχίζω να τεντώνομαι και το ευχαριστιέμαι πολύυυ!!

Πω πω ψόφια είμαι...

Ηλιοδώρα περαστικά! Εμένα με έσωσε το μαγικό ποτό: τζίτζερ, με λεμόνι και μέλι! Δοκίμασέ το!!

Eida mia poly oraia kounia tetoioy typou gt tetoia psaxno k ego....k 8a pao na kleiso sto Pali....kodikos Ciak k oikonomikh......mpes sto site www.pali.com h pata apla ciak Pali 8a vreis sigoura kapou....:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakosπορτοκαλόπιτα ε?? Δεν μας στέλνεις τη συνταγή να την κάνουμε και εμείς.. μιας και είμαι σπίτι και έχω ελεύθερο χρόνο μήπως και την έκανα, μου άνοιξες την όρεξη...είναι εύκολη συνταγή..Τελικά τα αποτελέσματα της καμπύλης τα πήρες? Βγήκαν καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eύκολη κ γρήγορη! Αυτή τη συνταγή κάνω με φύλλο Βηρυτού.

http://demideli.blogspot.com/2010/01/blog-post.html

Τη σερβίρω με παγωτό βανίλια αλλα κ σκέτη είναι μούρλια!μιάμ μιάμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου απ'οτι καταλαβες εισαι απο τις τυχερες!!!!!!!!!

Ελενα περιμενουμε να δουμε πως θα περασεις αυριο το βραδυ. Εγω προχθες εφτιαξα πορτοκαλοπιτα.

Σουλα μου και εγω νομιζα οτι ειμαι η μοναδικη που κουραζομαι με το παραμικρο.Βλεπεις η Ανδρια εκανε γενικη, Η Σαμαρκαδε κανει μετακομισει κτλ.... Αρχισα να νιωθω ασχημα και καπου τεμπελα!!

Αλλα δεν μπορω για πολυ ωρα ορθια, βλεπεις καθε μερα 2 φαγητα μαγειρευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mη το λές βρε georgi μου,δεν είσαι η μόνη που κουράζεσαι με το παραμικρό.Εμένα δε με αναγνωρίζω.Σε μια μέρα έκανα το σπίτι γυαλί που ντρεπόσουν να μπείς κ τώρα όλα τα κάνω με δόσεις ή μου κάνει ο Χάρης τα βασικά κ εγώ τα ψιλά. Άρχισε το αριστερό πόδι μου να παραλύει κ κλαίω απο τον πόνο,έτσι μετά τη μία ώρα συνεχόμενης δουλειάς δεν το ρισκάρω,κάθομαι λίγο κ φτού κ απ'την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi mou to prwi efaga kapiritses (friganies) den tis lete etsi stin ellada? :)..georgi mou kourazome k egw eukola alla eimai poli peismatara otan pw 8a teleiwsw to spiti simera simainei 8a to teleiwsw simera, fisika me takta dialeimmata, den mporw na vlepw tis douleies k na ka8ome (auto den einai panta kalo)..

Axxx eniw8a asxima pou parakalaw ton andra mou gia "koko" alla apoti fenete oles to kanoume k etsi eniwsa kala :lol: ..Pou ftasame vre koritsia mou, alles tis parakalane k tis kalopianoun k emeis tous trexoume apo pisw? :)):))..Ntropi tous :P..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!!! 😍😍😍 Σε ευχαριστώ!!! Αμήν Παναγίτσα μου να είναι υγιή όλα τα μωράκια και να καταφέρουμε να τα κρατήσουμε τελειόμηνα στην αγκαλιά μας!! Και όλες οι μανουλες to be εκεί έξω..!! ❤️❤️❤️❤️  Ναι ο γλυκός μου.. τον αγαπώ, αλήθεια..!! Και πέρσι στην εγκυμοσύνη που δεν εξελίχθηκε και φαινόταν ότι μάλλον δεν θα πήγαινε καλά, ποτέ δεν με αποκαρδιωσε.. ποτέ δεν μου είπε τίποτα αρνητικό, μόνο ότι είναι συγκρατημένος μου έλεγε και μου έκανε πολύ στενή παρακολούθηση.. ταυτόχρονα πήγαινα και σε γιατρό δημοσίου (2πλη παρακολούθηση) λόγο οικονομικών βλέπεις δεν μας παίρνει για γέννα σε ιδιωτικό.. όμως παρά το ήταν εξαίρετος επιστήμονας, ως άνθρωπος ήταν απόμακρος και σκληρός.. σε κάθε υπέρηχο έφευγα νοιώθοντας ακόμα χειρότερα.. κάθε φορά είχε και κάτι χειρότερο να πει.. οπότε σε αυτή την εγκυμοσύνη είπα θα κάνουμε το σκ**ο μας παξιμάδι να μαζέψουμε τα λεφτά γιατί εγώ νοιωθω ασφάλεια με τον συγκεκριμένο γιατρό και δεν διακινδυνεύω να βρω τώρα άλλον..! Ούτε και θέλω..! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ναι θυμήθηκα στα γεράματα να συνεχίσω τις σπουδές μου..!!!🤪🤣🤣🤣🤣 Τα είχα παρατήσει όλα πριν 7 χρόνια που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδί με εξωσωματική.. φτάσαμε άλλωστε στο σημείο να κάνουμε δύο δουλειές για να τα βγάλουμε πέρα οικονομικά.. που χρόνος;! Πέρσι που έχασα το παιδί μαζί έχασα και την τότε δουλειά μου (άλλη ιστορία αυτή που σχετίζεται όμως άμεσα με την εγκυμοσύνη) και φτάνω σε ένα σημείο και λέω "έχω βάλει σε παύση τη ζωή μου για ένα παιδί που μπορεί να μην έρθει και πότε, δουλεύω για άλλους κάνοντας δουλειές πολύ κατώτερες του αντικειμένου μου και γνώσεων μου για να τα φέρνουμε ίσα ίσα βόλτα.. ε! να πάει να γ***θεί!!"... Έτσι και επέστρεψα στα θρανία.. βέβαια είναι ένας νέος κόσμος με τους σημερινούς 20αριδες, αλλά οκ, "ξανανοιωσα"!! 😂😂😂😂
    • Κορίτσι μου λυπάμαι που δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα αυτός ο μήνας, αλλά μη μου στεναχωριέσαι για αρχή! Θα έρθει το σποράκι, έχετε μπει σε μια καλή σειρά και βλέποντας τα τελευταία τεστάκια σου έχεις βρεις τις μέρες κλειδί και κάνετε πολύ καλά στοχευμένες επαφές απο νωρίς. Όλα θα πάνε καλά 🙏 το σώμα ξέρει, κι όταν είναι έτοιμο θα κάνει τη δουλειά του ❤️ Εμένα με προβληματίζει λίγο η ωχρινική φάση που λες ότι δεν είναι σταθερή κι επειδή είχα κι εγώ το ίδιο θέμα μετά την παλλίνδρομη, θα σου πρότεινα να το ρίξεις λίγο σα θέμα με το/η γιατρό σου. Βέβαια 11-12 μέρες που λες είναι σούπερ, εγώ είχα 9η-10η για κάποιο διάστημα, απλά η ειδικός γονιμότητας μου έδωσε να παίρνω μυοινοσιτόλη κι από τότε αυξήθηκε η ωχρινική μου φάση από 9-10 σε 12. Δες μήπως σου πει κάτι γι αυτό, αν και 11-12 είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια η αλήθεια είναι.  Σε καμία περίπτωση δε θέλω να σε ανησυχήσω για κάτι, όπως σου είπα 11-12 είναι πολύ καλά, απλά το αναφέρω διότι κι εμένα μου συνέβη μετά την παλλίδρομη να υπάρχει μια αστάθεια με την ωχρινική. ίσως είναι και μια ένδειξη ότι το σώμα ακόμα επανέρχεται, εγώ τουλάχιστον αυτό έλεγα στον εαυτό μου, κι όταν "εστρωσε" κάπως η ωχρινική μου φάση τους επόμενους μήνες έμεινα έγκυος. Δυστυχώς εμείς μπορεί να είμαστε έτοιμες να προσωρήσουμε, αλλά πρέπει να ακούμε και το σώμα μας στο οποίο δεν έχουμε τον απόλυτο έλεγχο πάντα. Θα έρθει σύντομο το ουράνιο τόξο σου 🌈
    • Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι σ αναμμένα κάρβουνα κάπως... Ξύπνησα και το στήθος που είναι το μόνο σταθερό μου "σύμπτωμα" δε με πονάει όσο και πριν και κάπως έχω ξεπριστεί κιόλας....Έχω και κάποιες κράμπες σαν περιόδου, αρκετά ήπιες για να είμαι ειλικρινές, αλλά δυστυχώς λόγω ιστορικο΄υ το μυαλό γυρνάει στο κακό σενάριο. Ξέρω ότι κι εγώ έχω πει σε άλλα κορίτσια ότι τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται και προσπαθώ να μου το υπενθυμίζω και μένα. Γι' αυτό αποφασίζω να μην το αφήσω να με κυριεύσει! (μόνη μου μιλάω η τρελή!) Έκανα μια άσκηση μόλις με ανάσες για να χαλαρώσω και ενώ στην αρχή σκεφτόμουν να πάω στα επείγοντα, λέω όχι, δε θ αφήσω τον πανικό να με καθοδηγήσει. Έχω ραντεβού την Τρίτη ούτως ή άλλως, δεν είναι μακριά, οπότε εμπιστεύομαι το σώμα μου και το μωράκι μου 🙏 ήθελα απλά κάπου να το πω για να βγάλω απο μέσα μου την αρνητική σκέψη κιόλας... Αχ σαν ημερολόγιο κατέθεσης ψυχής είμαστε σ αυτό το φόρουμ 🤪 αλλά είμαι πολύ ευγνώμων για εσάς ❤️
    • Για αρχή να μη στεναχωριέσαι! Μήπως η ωορηξία σου γίνεται κάποιες μέρες νωρίτερα; Μήπως να ξεκινήσετε επαφές, μέρα παρά μέρα σε όλον τον κύκλο και όχι μόνο γύρω απο την ωορηξία; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Χαίρομαι πάρα πολύ με τα νέα σου 😊 Όλα εξαιρετικά, τώρα έφυγες μπρος για αυχενική 💖  Πολύ χαίρομαι που ο γιατρός σου ήταν έτσι ευχάριστος και καθησυχαστικός, αυτούς τους γιατρούς θέλουμε να μας συνοδεύουν και να σέβονται πάνω απ όλα τα συναισθήματά μας 🙏 Βρήκατε και την αιτία των αιμοραγγιών, πολύ σηματνικό κι αυτό για να το αντιμετωπίσετε καταλλήλως!  έχεις και σχολή βρε θηρίο;;; ντάξει υποκλίνομαι! εγώ μετα βίας την παλεύω με τη δουλειά που είναι κι απ το σπίτι, τι να πω, είσαι ηρωίδα κορίτσι μου!! ❤️ Να ηρεμίσεις τώρα, όλα πηγαίνουν καλά και το μωράκι σου είναι εκεί δυνατό και μεγαλώνει 💖 Μπράβο κορίτσι μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...