Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Σαμακαρδε απ'οτι καταλαβα δεν βρηκες κατι καλο. Θα παρει καιρο μαλλον. Γιατι ψαχνεις απο τωρα και οχι μετα που θα γεννησεις; Δεν θα κατσεις με το μωρο στο σπιτι για καποιους μηνες;

Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στο γραφείο που ψάχνω? Καταρχήν πρέπει να αδειάσω το δεύτερο δωμάτιο (το οποίο λειτουργεί τώρα ως γραφείο) για να γίνει παιδικό και θέλω να είναι έτοιμο πριν γεννήσω. Επίσης η φύση της δουλειάς μου είναι τέτοια που δε μπορώ να αφήσω τα ατομικά περιστατικά για μεγάλο διάστημα οπότε θα σταματήσω για πολύ λίγο. Είναι έτσι κι αλλιώς λίγα ραντεβού, διάσπαρτα μέσα στη βδομάδα, θα αφήνω το μωρό με τον άντρα μου ή με τη μητέρα μου κλπ. για μια δυο ωρίτσες και θα επανέρχομαι... Γι αυτό και το γραφείο ψάχνω να είναι πολύ κοντά στο σπίτι! Ομάδες κλπ. θα τις έχω κλείσει πριν τη γέννα. Ευτυχώς μετά έρχεται κι ο Άυγουστοςς που έτσι κι αλλιώς σταματάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια χαιρομαι για τα καλα αποτελεσματα και καλη μας συνεχεια!!!!

Εγω εκανα κατευθιαν τον θρησκευτικο γαμο και ημουνα και 2 μηνων εγκυος, αλλα μεναμε μαζι 2,5 χρονια. Την ημερα του γαμου το εριξα στο τρελο για να μην πανικοβαλλομαι. Ηταν σαν να πηγαινα σε καποιας αλλης το γαμο.

Καπως ετσι αδιαφορο για την γεννα. Δεν το σκεφτομαι.

Σαμακαρδε ειναι πολυ σοβαρα τα προβληματα. Ετσι θα κανει και αυριο που θα ερθει το παιδακι; Δεν πρεπει να καθετε να μιλησετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ο φόβος του για όλο αυτό που ζούμε... Με το ζόρι όμως δε μπορώ να τον βάλω κάτω για συζήτηση. Δε τον θεωρώ ούτε αδιάφορο, ούτε ανεύθυνο απλώς φτιάχνει ποιος ξέρει τι τρομαχτικά σενάρια στο μυαλό του κι είναι μες την ένταση. :lol: Προσπαθώ με χίλιους δυο τρόπους να τον εμπλέκω και να του περνάω πληροφορίες. Δε θα κάνω ψυχοθεραπεία στον άντρα μου όμως! Αν χρειάζεται να πάρει απόσταση μερικές μέρες για να συνέλθει ας το κάνει. Θέλω κι εγώ ηρεμία!

Happy το σπίτι που νοικιάζει εκείνος τώρα είναι τριάρι και ακριβούτσικο. Ψάχνω για κάτι μικρότερο και φθηνότερο για να γλυτώσουμε αυτά τα χρήματα για τα έξοδα του μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν εννοεις αυτο που ζουμε για το μωρο αναφερεσε; Μηπως ειναι λιγο υπερβολικος; εαν θελεις μπορουμε να μιλαμε με μηνυματα. Ηθελα να σου στειλω αλλα δεν ξερω πως. ολο κενες σελιδες μου εμφανιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μολις πηρα τις εξετάσεις μου και θέλω να μου πείτε αν έχει συμβεί σε καμιά σας....Ενώ η καμπύλη ζαχάρου είχε βγεί μια χαρά, στη γενική ούρων βγαίνει θετική με έναν σταυρό η οξόνη. Στην γενική αίματος ανεβασμένα τα λευκά. Ο γιατρός μου είναι καθησυχαστικός, μου είπε δεν μας πειράζει ιδιαίτερα με τα λευκά που μου λέει οτι είναι φυσιολογικά μέχρι 15000 στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! πολυ χαιρομαι που ολα ηταν τελεια στη β'επιπεδου!!!μπραβο αντρια και samecande!! καλα, σχεδον δεν το πιστευω οτι τα νινακια μας ειναι σχεδον μισο κιλο!!!πω πω!!! καλα, happy, κοβονται τα ποδια μου οταν σκεφτομαι τη γεννα και τον πονο, αλλα απ'την αλλη λεω οτι δεν ωφελει να ανησυχω απο τωρα....προς το τελος ομως, θα δω ποσο παλικαρι θα ειμαι!!!( που δεν ειμαι...)

συνεχισαμε σημερα την αναζητηση κουνιας, και μπορω να πω οτι ΒΡΗΚΑΜΕ την κουνια μας!!!! πραγματικα, οταν την ειδαμε, ειπαμε, αυτη ειναι!!!! πολυ χαρηκα!!!εχει λεει εκπτωση μεχρι τελη φλεβαρη, οποτε προς το τελος θα την παραγγειλουμε, και την αλλαξιερα!!!κι απο την αλλη εβδομαδα που θα ξερουμε και τι ειναι το παιδακι μας, θα κοιταξουμε για χρωματα και προικουλα!!!

αυτα....να μην ξεχασω..samercande, ξερεις καλυτερα απο μενα οτι και οι διαφωνιες και οι τσακωμοι, μας κανουν καλυτερους..μονο, μη στεναχωριεσαι, απλα λιγη υπομονη, να ηρεμησουν τα πνευματα και να μιλησετε χωρις ενταση...ειμαι σιγουρη οτι χρειαζεστε λιγο χρονο, και θα γινουν ολα πιο ομορφα απο πριν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριούλα μπορεί να είμαστε μαζόχες αλλαααααα η αποτρίχωση κρατάει πιο πολύ από το ξυράφι οπότε αξίζει!!

Λοιπόν για το θέμα άντρες κορίτσια που συζητάτε, εγώ νοιώθω ώρες ώρες ότι κανείς δεν με καταλαβαίνει...ούτε ο άντρας μου ούτε η μαμά μου ούτε κανείς!! Και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι στο δευτερόλεπτο και ξεσπάω!!! Αλλά θεωρώ ότι αυτό συμβαίνει επειδή τα βλέπω με μεγαλύτερη ευαισθησία τα πράγματα από ότι συνήθως.Λόγω των ορμονών αλλά και λόγω του ότι την εγκυμοσύνη την βιώνουμε 100% εμείς και εκείνοι ...παραπλεύρως...Εγώ πχ νοιώθω ώρες ώρες ότι θα πρέπει να ασχολούμαστε κάθε μέρα όλη μέρα με τα του μωρού...και όταν δεν συμβαίνει αυτό θυμώνω...αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό!!!

τώρα το αν εκείνοι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν ΠΑΝΤΑ πίσω κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μας...δεν ξέρω...με συμφέρει να πω ΝΑΙ :):):) όπως είπε και ο γιατρός μας στον άντρα μου από την πρώτη στιγμή: "Θα είσαι συνέχεια κατηγορούμενος στο δικαστήριο" (είναι δικηγόρος) και "θα λες πάντα ΝΑΙ " :lol::lol::lol: πράγμα δύσκολο βέβαια εάν συνυπολογίσουμε και την δική τους κούραση και πιθανά νεύρα και...........την πιθανή απόχη από το σεξ :lol::lol::lol::lol: που όσο να 'ναι μπορεί να δημιουργήσει και κάποια νευρικότητα στο ζευγάρι...

samarcande πάντως έχεις δίκιο, δεν είσαι υποχρεωμένη να τον κάνεις να κατανοήσει πράγματα που θα έπρεπε έτσι και αλλιώς να γνωρίζει και να νοιώθει...αλλά μήπως απλώς (κρίνοντας και από εμένα) κάποιο από τα παραπάνω θέματα είναι η αιτία της ασυννενοησίας ?

που θα πάει!!!! εγκυμοσύνη είναι θα περάσει!!!!!! :lol::lol::lol:

ααααα συγχαρητήρια και για τις β επιπέδου!!!!!! ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Αφροδιτούλα!!!!!!!

αχ πριν τα Χριστούγεννα ήταν η ζουζούνα μου μισό κιλό και είχα χαρεί και εγώ πάρα πολύ!! Από εδώ και πέρα θα μεγαλώνουν πολύ γρήγορα! Εγώ υπολογίζω την Δευτέρα που μας έρχεται και πάμε στον γιατρό, να είναι σχεδόν 2 κιλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha mou nai me to melaki kanoun poli perissotero, emena mporei k 2 mines gia na vgoune oles oi trixes k etsi me mia apotrixwsi na vgoune oles omoiomorfa enw me to 3irafaki ka8e treis k ligo prepei na ta kaneis k ase pou emena proswpika otan arxizoun na vgenoune me pianei fagoura..A3izei o ponos otan meta eisai apali san to kwlaraki tou mwrou :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω!!!σαμανθα, με το καλο η κορουλα σου!!! θα φτασει κι εμενα καποτε, και θα λεω , ποτε προλαβε κι εγινε παιδακι!! να'ναι καλα τα νινακια μας, και να μεγαλωνουν οσο πρεπει!!!

μια που μιλαμε για αντρες, θα πω κι εγω τη δικη μου εμπειρια... νομιζω οτι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης εχω γινει πιο ευαισθητη και παραπονιαρα...ο αντρας μου ειναι πιο τρυφερος τωρα, το αναγνωριζω, αλλα ειναι μερικες φορες που δε μου φτανει.... μια παρατηρηση αν μου κανει, καλοπροαιρετα και ηρεμα, μπορει να με παρει το παραπονο!!!ειναι ομορφη περιοδος η εγκυμοσυνη, αλλα εγω πιστευω οτι ειναι μια εκπαιδευση....μαθαινουμε να βαζουμε προτεραιοτητες αλλες, εξω απο τον εαυτο μας, γιατι προετοιμαζομαστε να γινουμε υπευθυνοι για μια ζωουλα ...αρα, ειναι φυσικο να δυσκολευομαστε λιγο μεχρι να βρουμε τις νεες ισορροπιες στην οικογενεια μας.... δεν ειναι κακο και να τσκωθουμε λιγο, φτανει μετα να μιλαμε με ειλικρινεια και χωρις εγωισμο.... στους 9 αυτους μηνες, δεν γεννιεται μονο το παιδακι μας, αλλα κι εμεις σαν γονεις...εε, δεν θα γινει απο τη μια στιγμη στην αλλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριτινα και σε μενα τα λευκα αιμοσφαιρια ειναι λιγο ανεβασμενα,αλλα αφου ο γιατρος λεει οτι ειναι ενταξει μην αγχωνεσε.

αφροδιτη χαιρομαι που βρηκες την κουνια. Τελειωσες με το τρεξιμο για τα επιπλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι georgi μου!!! τωρα για τα υπολοιπα, θα συννενοηθω με την κουνιαδα μου, που εχει να μου δωσει και καθισμα αυτοκινητου και καροτσι και καλαθουνα!!να σιγουρευτω μονο οτι το καροτσι κανει για νεογεννητα, κι ειμαστε ενταξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou,mou aresan poli auta pou eipes, wraia logia k apo kardias..mou alla3es tin dia8esi mou :)..Se euxaristw!!

χαχαχα!!!! τζαμπα εχουν ασπρισει τα μαλλια μου σε βαθμο απελπισιας!!! για να λεμε και κανα σοφο που και που!!!παντως, χαρηκα που αλλαξε η διαθεση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γι'αυτο δεν ειμαστε εδω;;;;!!!η καλυτερη παρεα στο ιντερνετ!!!ολα ροζ πρεπει να τα βλεπουμε τωρα!! la vie en rose που λενε κι οι γαλλοι!!! ποσο μαλλον εσυ που θα κανεις και κοριτσακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αφροδίτη που βρήκες κούνια! Άντε να την πάρεις και με γεια! Κι εγώ μάλλον βρήκα σήμερα!!

Κορίτσια σας άνοιξα μεγάλο θέμα με τους άντρες ε? Για να αποφευχθούν οι παρεξηγήσεις κι εγώ έχω τις ευαισθησίες μου και γίνομαι υπερβολική και όλα αυτά... Στην προκειμένη περίπτωση όμως έχουμε να κάνουμε με τον πανικό ενός αμετανόητου εργένη που ενώ συνειδητά αποφάσισε να κάνει οικογένεια, δυσκολεύεται τρελά! Η αφορμή του χθεσινού καυγά ήταν το οικονομικό, το οποίο είναι ένα ρεαλιστικό θέμα και δύσκολο για όλους αλλά είναι και μια εξαιρετική ευκαιρία να βγουν όλες οι υπόλοιπες ανασφάλειες που ουδεμία σχέση έχουν με τα ευρώ! Ήταν ένα ξέσπασμα ανώριμο και πικράθηκα, απογοητεύτηκα. Ίσως λόγω ορμονών να πικράθηκα και περισσότερο απ' όσο σ' άλλες συνθήκες. Μου δημιούργησε και μένα ανασφάλειες, αισθάνθηκα πως δε μπορώ να βασιστώ πάνω του. Δε θα τον άφηνα να χάσει την εξέταση όμως από το ηλίθιο πείσμα του. Φεύγοντας από τον υπέρηχο, του είπα κάποια πράγματα, τα οποία εκείνη την ώρα φαινόταν σα να μη τ' ακούει αλλά αν κρίνω από το τηλεφώνημα πριν μισή ώρα, τον ταρακούνησαν και μάλιστα πολύ. Λίγο ακόμα να του περάσει όλη η ένταση και αύριο θα συζητήσουμε ήρεμα.

Σίγουρα βιώνουμε διαφορετικά την εγκυμοσύνη. Το λάθος όμως που κάνουν πολλοί άντρες, μεταξύ αυτών και ο δικός μου, είναι να νομίζουν πως μόνο εκείνοι φοβούνται και μόνο εκείνοι δεν αισθάνονται έτοιμοι και πως εμείς, ως γυναίκες, είμαστε πανέτοιμες και ικανές για μαμάδες και τα'χουμεπροβλέψει όλα. Προσωπικά δε ξέρω κανέναν άνθρωπο, άντρα ή γυναίκα, που να ήταν σίγουρος πως είναι 100% προετοιμασμένος για ένα παιδί. Κι εγώ έχω τους φόβους μου, κι εγώ αναρωτιέμαι πως θα'ναι, αν είμαι ικανή μαμά, πως θα είναι η σχέση μας συναισθηματικά και σεξουαλικά μετά το μωρό, η κοινωνική μας ζωή κλπ. Είναι φυσικό, αλλάζουν πολλά και παίρνουμε μια μεγάλη ευθύνη. Είναι ένα από τα μεγαλύτερα περάσματα στη ζωή μας. Αλλάζουμε ρόλους. Το θέμα είναι να τα μοιραζόμαστε αυτά. Εκεί είναι που θυμώνω. Μην απαιτείς από εμένα να τα έχω όλα λυμένα γιατί δε τα έχω! Ειλικρινά μερικές φορές αισθάνομαι πως θα αποκτήσω δύο παιδιά και δε ξέρω με ποιο πρέπει ν'ασχοληθώ περισσότερο. Και δε θέλω να μπω στη διαδικασία να νταντεύω σα μαμά τον άντρα μου, δεν είναι αυτός ο ρόλος μου, είμαι σύντροφός του, ερωμένη του και μάνα του παιδιού του και αυτά και μόνο αυτά θέλω να είμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις πολυ δικιο samercande!!!το εθεσες πολυ σωστα!!και νομιζω πως το χειριζεσαι και πολυ καλα!! κοινωνικα, οι γυναικες θεωρουνται γεννημενες μητερες ( βλ. μητρικο ενστικτο ) ενω οι αντρες πρεπει να "μυηθουν" στην πατροτητα απο τις γυναικες..προσωπικα, πιστευω οτι ειναι μια καθαρα κοινωνικη αξια, που λιγο εχει να κανει με την πραγματικοτητα....στην ουσια, ολοι μας αντρες και γυναικες εχουμε τους φοβους μας, τις ανασφαλειες μας, την προσωπικοτητα μας και φυσικα βιωνουμε με διαφορετικο τροπο ο καθενας-ασχετως φυλου- τον ερχομο ενος παιδιου!!! κι εγω, εχω βρεθει πολλες φορες στη θεση σου, σε ενα βαθος χρονου ομως, 6 ετων ( τοσο ειμαστε παντρεμενοι ) και φτασαμε στο ιδιο σημειο ο καθενας με τους δικους του ρυθμους.... αν εχω καταλαβει καλα, εσεις δεν ειχατε την πολυτελεια του χρονου, και παλι ομως θα βρειτε τον δρομο σας!!! ειμαι σιγουρη οτι το χειριζεσαι πολυ καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ομορφα που τα λετε βρε κοριτσια αφροδιτη k samarcante ετσι ακριβως ειναι....

κ ο δικος μου ο αντρας φοβαται το μωρακι μας συνεχεια μου λεει πως οταν γεννησω δεν θα του δινω καθολου σημασια θα ασχολουμε ολο με το μωρακι μας :D μου εχει πει πως χαιρετε πολυ αλλα νοιωθει οτι δεν ειναι ετοιμος να γινει μπαμπας κ του απαντησα πως κανεις ποτε δεν νοιωθει ετοιμος αλλα αν μπεις στον χορο θα χορεψεις ετσι δεν ειναι???τον καταλαβαινω ομως γιατι κ εγω φοβαμαι κ το ηθελα οσο τιποτα αλλο στον κοσμο το κοριτσακι μου,περνανε διαφορες σκεψεις στο μυαλο μου...αν θα γινω καλη μαμα,αν θα καταφερω να ειμαι κ μαμα κ συντροφος κ ερωμενη...φοβαμαι μην χασω την γυναικια μου ταυτοτητα...πριν λιγες μερες φανταζομουν πως θα ειναι η πρωτη μερα με το μωρο στο σπιτι κ τρομοκρατηθηκα κ 10000 δυο αλλα!!!κ σκεφτηκα αφου φοβαμαι τοσο εγω σκεψου ποσο περισσοτερο φοβαται αυτος....

ειναι μια φαση που την περναμε ολες ομως..οταν γεννηθουν τα μωρακια μας ολα θα στρωσουν κ θα βρουν τον δρομο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπουμπουκίτσες κ μπουμπούκε καλησπέρα!!

SAMARCANDE μου να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ κ περιμένουμε νέα λεπτομερώς απο τον άντρακλα Άρη!! Μη σκάς κοριτσάκι μου άν πάς μόνη σου την ίδια χαρά θα πάρεις σίγουρα! Εμένα τις τελευταίες 2 φορές με συνόδεψε η μαμά μου γιατι ο Χάρης δυσκολεύεται να φύγει απο τη δουλειά για να μη χαλάει μέρες απο την άδεια του κ να τις πάρει μαζεμένες όταν γεννήσουμε πρώτα ο Θεός.Καθόλου δε με χαλάει όμως γιατί κ που ερχόταν ανάθεμα κ άν καταλάβαινε πάντα τί έβλεπε! :lol::lol:

ΑNDRIA μου λογικά τώρα θα έχεις τελειώσει με την εξέταση κ θα έχεις ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά απο η χαρά!! :D:D Άντε μπές γρήγορα να μας πείς για την τσούπρα σου!!!

Συμπεθερούλα μου καλά είσαι;;Βλέπω "ανάβεις" ε;;Μια απο τα ίδια,οι ορμόνες φταίνει.Τελικά πότε θα πάς για την καμπύλη;;Ελπίζω να μη τραβήξεις τα ίδια!Όσο αφορά την πεθερά..για ένα πράγμα να είσαι σίγουρη,με την κορούλα σου θα έχουμε τις καλύτερες σχεσεις!! :lol::lol:

georgi μου επιτέλους ηρέμησε ο Αλεξανδράκος κ εσύ μαζί!Μακάρι να κοιμηθεί κ σήμερα ήρεμα! "Πακέτο" το θέμα μπάνιο.Όταν λές θα το βάζεις πάνω στο κρεβάτι πώς δηλαδή;Δε θα πετάγεται το νερό απ'έξω;Παίρνεις λεκανάκη κ το ξεβγάζεις; Σκεφτόμουν να βάζω το μπανάκι με τη βάση μέσα στη καμπίνα άν για να μη σκύβω κ να μπορώ να το ξεπλένω πιο άνετα.Το έχεις δοκιμάσει με αυτόν τον τρόπο άν βολεύει;

Joanaki μου γλυκό που είσαι;;;Οι άντρες σου τί κάνουν;; Πόσο δίκιο έχεις στο παραπάνω μήνυμα..

Γιώργη η δουλειά κοντεύει να τελειώσει μπας κ σε διαβάζουμε περισσότερο;;Δε μας είπες για το δωμάτιο!

Ειρήνη όντως εξαφανίστηκες πάλι..τί έγινε με την άδεια;θα την πάρεις τελικα;\

Αfrodite άντε λίγος καιρός έμεινε για να μάθεις το φύλλο!!Δε ξέρω γιατί αλλα πιστεύω πως θα έχει κοριτσάκι.

Ηλιοδώρα τί κάνεις;;

Jule μου ολόκληρος μπέμπαρος έγινε ο γιόκας σου!!Φτού φτού!! Με το θέμα του θυροειδή τί γίνεται;

sweety σε καταλαβαίνω κ φαντάζομαι πόσο δύσκολα πέρασες,σημασία έχεις όπως λές να έχουμε κοντά μας ανθρώπους που μας αγαπάνε κ μας στηρίζουν! ;)

ΝΑΙ ΕΓΙΝΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ.....1100 ΓΡ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 35 ΕΚΑΤΟΣΤΑ....ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΣΑΜΑΝΘΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΑΓΩΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα το εβαζα κανονικα πανω στο κρεβατι, ελαχιστο νερο πεταγοταν. Τον πρωτο καιρο θα παρεις μια βασει με πανι που μπαινει στην μπανακι του,για να στηριζεται το μωρο. Το ξεπλενεις εσυ σιγα σιγα με το νερο που εχεις στο μπανακι. Σκεφτομαι πως αργοτερα που θα εχει μεγαλωσει δεν θα βολευει επειδη θα κουνιεται και μη πεσει. Ολα αυτα ειναι οπως βολευει τον καθενα.

Σαμαρκαδε ειναι πολυ ωραια αυτα που εγραψες. Τα εχω ζησει με τον πρωτο μου συντροφο που τελικα προτιμησε να μεινει μονος του. Στην περιπτωση μας δεν προλαβαμε να παντρευτουμε, ευτυχως. Εγω εμεινα μονη μου 3 μηνων εγκυος, πεισματαρα στο να μην ρηξω το παιδι. Δεν ημουνα ετοιμη να γινω μανα, 24ετων. Και ομως με τον καιρο καταλαβα πως η φυση και η υπομονη φροντηζει για τα παντα. Εαν γινουμε καλες μανες τσαμπα το σκεφτομαστε τωρα πριν την γεννα, αυτο ερχεται με τον καιρο και με την αγαπη για τα παιδια μας. Ειμαι πολυ αυστηρη με τον Αλεξανδρο και ποτε δεν ντραπηκα να παω σε καποιο σπιτι, ειναι πολυ υπακουος και καλο παιδι. Αγαπη, φροντιδα, υπομονη και κατανοηση θελουν τα παιδια μας.

Οσο για τους ανδρες μας να φροντισουν να αναλαβουν τις ευθυνες τους σαν πατεραδες,αρκετα περναμε και εμεις. Δεν καταλαβαινουν οτι θα κουραστουμε καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΑΡΗ ΠΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!!!!!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟς.....ΑΝΤΡΕΣ,ΑΝΤΡΕς,ΑΝΤΡΕς ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ,ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.....ΑΓΟΡΟΜΑΝΕς!!!!!μηπως απο το ποστο αυτο καταλαβουμε ,πως σκεφτονται....γιατ εγω 5 χρονια με την κορη μου ζω ακομα τον κοσμο της BARBIE,για να δουμε τι διαφορετικο σου δινουν τα...GORMITI(ΜΠΛΙΑΧ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
    • Να το χαίρεστε το λουλουδάκι σας❤️ καλή επιτυχία και στη μεταφορά🙏🏻 εγώ έχω τρία έμβρυα αλλά δεν ψήνομαι για αδερφάκι. . θα φανεί😁
    • Καλημέρα!!  Μια χαρά η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου!!!😍😍😍😍 Είναι σούπερ στα 500γρ. +κατι!! Τόσο ήταν και η δική μου και των υπολοίπων κοριτσιών από ότι κατάλαβα είναι πολύ καλά!! Με το καλό!!❤️❤️❤️❤️ Εμένα με έχει από την αυχενική να μετράω πίεση γιατί είχα υψηλές πιθανότητες προεκλαμψιας χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα με τις μητριαιες.. ήδη είχα ανεβάσει πίεση χωρίς να το έχω καταλάβει.. είχα μόνιμα 130-140 με 80.. οπότε και μου ξεκίνησε μικρή δόση salospir και έχει πέσει σχεδόν στα φυσιολογικά μου.. Για ρώτα το γιατρό σου μήπως σου δώσει salospir για να σε βοηθήσει.. στη Β επιπέδου πάντως ήταν όλα μια χαρά! Οι οδηγίες που μου έδωσε εμένα ήταν να μετράω πρωί βράδυ και θα κρατάω τη 3η μέτρηση.. αν δω πάνω από 2 μετρήσεις 140 με 90 και πάνω εκεί ανησυχούμε.. συζήτησε τα όμως με το δικό σου γιατρό τι θα σου πει..! Καλημέρα!!  Έλα ρε!!! Ξεχάστηκα τελείως και μας είχες πει ότι έχεις Doppler!! Μπράβο το αστέρι σας!!! Φτου φτου φτου το μωράκι!!!!😍😍😍❤️❤️❤️❤️ Με το καλό!!! Σούπερ είναι!!! Σε εμβρυομητρικο τη κάνατε; Σας έδωσε και τη καμπύλη ανάπτυξης του; Σε ποια εκατοστιαία βρίσκεται;! Ο πλακούντας; Πως τον είδε;  Ναιιιι!!!!!! Τελευταίο τρίμηνο!!!!! Απίστευτο!!! 😍😍😍😍 Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους για όλες μας!!! Να κρατήσουμε υγιή τα θαυματακια μας πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!! Αφήστε.. περνάνε τα χρόνια νεράκι και χαμπάρι δεν πήραμε..!! Παιδάκια ήμασταν.. Να είμαστε όλοι καλά και αγαπημένοι να γεράσουμε με τους ανθρώπους μας αγκαλιά!! ❤️❤️❤️
    • Καλημέρα, είδα την ερώτηση για τον πεσσό και μου έκανε εντύπωση το ποσό, για αυτό πετάγομαι εδώ στο θέμα σας, εγώ αγοράζω τον πεσσό 92 ευρώ (αν είχα μεριμνήσει νωρίτερα θα τον είχα βρει γύρω στα 50) και μου τον τοποθετεί ο γιατρός αλλά είναι ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε θα δώσω μια και καλή της γέννας μετά, δεν μου έχει πάρει κάτι έξτρα στις δύο εγκυμοσύνες που τον χρειάστηκα. Θα μπορούσες να τον ρωτήσεις ωστόσο γιατί τόσο υψηλό το κόστος για μια μη επεμβατική διαδικασία δέκα λεπτών! Καλή επιτυχία μέχρι τέλους εύχομαι!
    • @katerinayia είστε σε άλμα ανάπτυξης; ; Κι εμείς το ίδιο.  Όλο το βράδυ ήθελε να τρώει ήταν ανήσυχος και το μάτι γαρίδα  Τον πήρε τώρα ο άντρας μου να τον κάνει μια βόλτα με το καρότσι μπας και ηρεμήσει 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...