Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια ...Κι εμεις θα παμε σημερα στο λητω να κοιταξουμε... δεν εχω ξαναπαει να δω κι εχω μεγαλη αγωνια.Αν και για καποιο λογο μαλλον εχω ξυπνησει με νευρακια σημερα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimeroudia!!!ti kanete??

kapoia kopela rwtise gia ta rouxalakia k pws ta plenoume!gia prwti fora den einai kako na ta plunete stous 40 an thelete valte kai proplusi gia kalutero plusimo!otan me to kalo erthoune ta mwrakia kai arxisoune tis goulitses k tetoia isws na xreistei na ta vazete kai se parapanw vathmous gia na feugoun oi lekedes kai oi murwdies!an thelete kai mia sumvouli..min parete eidika aporrupantika kai mi ta vazete ksexwrista...den pathainoun tipota ta mwrakia..mikra anthrwpakia einai allwste kai min ksexnate oso perissotero ta aposteirwnete toso pio eukola kollane..!opoia thelei as to skeftei!apla epeidi rwtisate!

kales klwtsies...xixi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελειωσα με την καμπυλη! Τελικα δεν ηταν τιποτα το τρομερο, η ιδεα μας και ο φοβος μας.Με την γλυκοζη που σου δινουν πρηζεσε και δεν πινας για 2 ωρες. Τωρα περιμενω τα αποτελεσματα, και για να πω την αληθεια λιγο φοβαμαι, επειδη εφαγα την πρωτη ωρα ψωμι λιγουλακι.

Αφροδιτη μου μη φοβασε για τα κιλα, δεν παιζει ρολο πιστευω. Στο πρωτο μου ειχα παρει καποια κιλα παραπανω και η καμπυλη βγηκε τοσο καλη που ο γιατρος μου επαθε πλακα.Και ετρωγα γλυκα αρκετα, δεν προσεχα.

Εγω τα ρουχα του γιου μου τα επλενα ξεχωριστα μεχρι τα 2 του. Και με ειδικα απορρυπαντικα. Δεν εχουν τα ιδια αντισωματα με εμας τα παιδια.

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον Αλεξανδρακο μου. Ελπιζουμε σιγα σιγα ο βηχας να σταματησει, αλλα απο αυριο, γιατι σημερα ο κακομοιρης το μονο που κανει ειναι να βηχει.

Αφρο αντε να δουμε ποσο μεγαλωσε το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πατερουλη κ μανουλες!!!!!

georgi περαστικα στον μικρουλη σου ευχομε συντομα να γινει περδικη!!!

την καμπυλη θα την κανω αυριο μεθαυριο,αληθεια μηπως ξερεις να μου πεις αν την εξεταση την εχεις γραμμενη στο βιβλιαριο αν πληρωνεις κατι στον μικροβιολογο????

ο γιατρος μου μου ειπε να παρω μαζι μου λουκοζειντ για να μην κανω εμετο την γλυκοζη...τοσο χαλια ειναι????

τζοαννακι αυτο που λες ειναι αληθεια....αποστειρωνουμε τοσο πολυ τα παιδια που γινοντε πολυ ευαισθητα,τα παιδακια που ζουν στους δρομους ξυπολυτα τιποτα δεν παθαινουν εχουν φουλ αντισωματα απο τον τροπο ζωης τους...αλλα εμεις οι καινουργιες ειδικα μαμαδες τρελενομαστε με το παραμικρο...εδω οταν ερχοντε φιλες μου με μικρα παιδακια στο σπιτι τα κανω ολα με χλωρινη να ειναι ολα πεντακαθαρα που κυλιουντε ελπιζω στο δικο μου παιδακι να μην τρελενομε τοσο πολυ :lol::lol::lol:

αντρια ολο με την σκουπα κ την σφουγγαριστρα στο χερι εισαι βρε!!!!πρεπει να εχεις το πιο λαμπερο σπιτι εκει γυρω :lol: ξεκουρασου λιγουλακι εγω την γενικη την εκανα σε τρεις μερες κ εχω το μισο σπιτι απο το δικο σου κ παλι κομματια εγινα..

την τεταρτη θα βαλουμε καινουργιες πορτες εσωτερικου χωρου θα γινει παλι ανω κατω το σπιτι μεσα στην σκονη αλλα αυτην την φορα θα ερθει η πεθερα να καθαριση εγω δεν αντεχω αλλο.

γιωργο μου στο ξανα λεω μακαρι ολοι οι μπαμπαδες του κοσμου να ηταν σαν κ εσενα,δεν φανταζεσαι τι ατομα υπαρχουν δυστιχως....οχι οτι κ καποιες μαμαδες ειναι καλυτερες αλλα τελος παντων...

ελενα κ ειρηνη που χαθηκατε ζουζουνες μου???

καλη βολτιτσα σημερα στα κοριτσια που θα βγουνε για αναγνωριστικη βολτα στα μαγαζια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι από μένα!

Δε ξεκίνησε καλά η βδομάδα, πάλι σκοτωμένοι είμαστε με τον άντρα μου. Και δεν είμαι καν θυμωμένη, είμαι απογοητευμένη. Θα συμφωνήσω, μακάρι να ήταν όλοι οι μπαμπάδες σα και σένα Γιώργο! Γιατί μερικοί μόλις κλονιστεί λίγο το εγώ τους, παθαίνουν πανικό και κάνουν μαλακίες! Δύσκολες οι σχέσεις. Εμείς τις κάναμε δύσκολες δηλαδή, έχοντας φτιάξει μια εγωκεντρική, ατομικιστική και άκρως υλιστική κοινωνία. Εγώ, εγώ, εγώ, δεν ακούω και τίποτα άλλο γύρω μου. Και όχι ούτε εγώ είμαι τέλεια, απέχω μακράν από τη τελειότητα, ένα εγωκεντρικό και ιδιότροπο μοναχοπαίδι είμαι, αλλά το βλέπω, το πολεμάω, αυτοσαρκάζομαι και προχωράω. Κι έχω κάνει πολύ δρόμο ως εδώ. Έχω απαιτήσεις λοιπόν. Κι έχω απαιτήσεις τώρα να έχω απόλυτη προτεραιότητα. Όχι για μένα, εγώ έχω τσαλαπατήσει μόνη μου τον εαυτό μου άπειρες φορές. Για τον Άρη όμως, έχω απαίτηση. Να μη γεννηθεί με φορτία που δε του ανήκουν. Θα'χει να κουβαλήσει τόσα δικά του.

Παραληρηματικό το μήνυμά μου... Αύριο η β επιπέδου.

Περαστικά στον Αλέξανδρο!!

Άντρια μήπως το παρακάνεις με τις δουλειές? Έτσι όπως τα διαβάζω υποθέτω πως το σπίτι σου αστράφτει συνέχεια! Εμένα πάλι όχι. Έχω και το μαύρο σίφουνα (το Μαμπρουκάκι σκυλουκάκι μου)!

Καλή έρευνα και καλά ψώνια σε όσες βγήκαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απ τα ιδια samarcande ...

μοναχα που δεν εχω ξεσπασει ακομα...

η μαιναδα αναμαινεται ...

ειδα τα του λητω αλλα ψαχνω ακομα...

σας φιλω ολες..και ολους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμακαρδε ηρεμησε κοπελα μου, για ολους μας ειναι πολυ δυσκολες οι σχεσεις, ειδικα τωρα με την κριση. Απλα πρεπει για να υπαρχουν ισοροποιες στην σχεση και να αφησουμε στην ακρη τον εγωισμο. Τον αφηνω πολλες φορες, αλλα και ο ανδρας μου οποτε μπορει. Ειναι πιο εγωιστης απο μενα.

Σουλα μου δεν ξερω εαν ειναι γραμμενη στο βιβλιαριο εαν την πληρωνεις. Εγω εχω Ικα. Την πληρωσα κανονικα σημερα, 3 ληψεις 16ε.

Ειμαι πολυυυυυυυ χαρουμενη,πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!!!!

Λοιπον 0- 77, 60- 130 και 120λεπτα - 99μγ. Οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες απ'οτι ειδα στο ιντερνετ και απ'οτι εκανα συγκριση απο την πρωτη εγκυμοσυνη. Αντε ο βλακας ο ακτινολογος με τρομαξε τσαμπα!!!

Ελενα που εισαι; Σημερα δεν εκανες και εσυ την καμπυλη;

Καλα αποτελεσματα και σε σας κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω οτι ως φυλο βιωνουμε πολυ διαφορετικα την εγκυμοσυνη δε συγκρινεται...

γιωργο αυτη η μεσαιωνικη γενικευση δεν αφορα σε εσενα :D

georgi μου μπραβο! μια χαρα η καμπυλη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κοριτσια στον υπερηχο β τι βαρος ειχαν τα νινακια ? εμενα στην 22 εβδομαδα γυρω στον ενα υπερηχο στο πρωτο κεντρο την εβγαλε 580 και στο μαλιγιαννη 540

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite mou egw skeftome na ferw kopela mono gia ta tzamia an o sizigos den ta kanei..Soullitsa mou k samarcande oxi k na astraftei , ta tzamia olwn twn para8irwn k portopara8irwn tou spitiou mou einai oxi mono lerwmena alla DEN VLEPONTAI AXRISTA alla distixws den mporw na ta kanw, kalopianw tion sizigo na ta kanei k mou eipe na ftia3ei o kairos, na min vrexei k 8a ta kanei, nai ton piste4a :oops::shock::? aplws tou eipa ws ton Maio pou 8a gennisw k 8a erxete kosmos na mas vlepei 8ELW na einai ka8ara opwsdipote :twisted: ..Ee ti na nomisate? ta ekana ola simera gia na aplwnw tin kormara mou tis alles meres hehe :)):))..Avrio 8a paw gia tin B'epipedou k 8a faw tin mera mou sto kratiko k mia alli mera mesa se auti tin evdomada 8a kanw apotrixwsi tin 3aderfi mou (nai nai eimai ais8itikos alla to epaggelma den to askw, ate na kanw tin mama mou k tis 3aderfes mou)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα για την β επιπεδου για αυριο.

Αφρο τα γραμμαρια του μωρου πρεπει να ειναι γυρω στα 600-650. Αναλογα με το μωρο βεβαια και ετσι θα δεις περιπου ποσο θα γεννηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλίτσες όμορφες τί κάνετε;; Να σας πώ τον πόνο μου να ξελαφρώσω!Σήμερα έκανα την καμπύλη κ κόνρεψα να τα βγάλω..σορυ αλλα ήταν αηδία κ για μένα μεγάαααααλη ταλαιπωρία. Απο τις 9 μέχρι τις 1 με έιχαν με τη πεταλούδα στο χέρι ξαπλωμένη σε μια πολυθρόνα που πιάστηκε ο κ..ος μου κ δεν με άφησαν να σηκωθώ αλλα ούτε για τσισάκια να πάω για να μην επηρεαστεί το αποτέλεσμα. :? Μου έκαναν 7 λήψεις τελικά σε 0,30,60,90,120,150,180 επειδή έχουμε ιστορικό στην οικογένεια.Με τα πρώτα δείγματα μου είπαν οτι βγαίνει καλή αλλα τη Παρασκευή θα μάθω ακριβώς. Άντε να τελειώνουμε με αυτό. Πλήρωσα 25€ στο Αττικό που θα γεννήσω πρώτα ο Θεός. Καλή επιτυχία κ στις επόμενες φουσκίτσες κ καλό κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μου καλή επιτυχία με τη Β επιπέδου!! georgi μου σούπερ οι τιμές σου!Μπράβο!!Ο Αλεξανδράκος βλέπω ακόμα το παλεύει με τη σκατογρίπη.Πήγατε στον παιδίατρο μήπως πρέπει να πάρει κάτι πιο δυνατό;

Αφρο μου στην 22εβδ. κ 4 ημέρες ήμασταν στα 600γρ. Μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι τα γραμμαριάκια σας!! Samarcande μου όλοι κάπως έτσι είμαστε..που θα πάει θα φτιάξουν τα πράγματα ευελπιστώ! Σουλίτσα μου εμφανίστηκα!Η νυφούλα μου πήρε τα "πάνω" της τι ωραία!Γι'αυτό που ρώτησες κ εγώ τις περισσότερες φορές τον νιώθω ακόμα κ κάτω απο το στήθος.Στον υπέρηχο πάντως 2 δάχτυλα πάνω απο τον ομφαλό κοιτάει. Γιώργο μου τελικά έβαψες το Σ/Κ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα σε λυπαμαι πολυ. Εγω πηγα εδωσα εφυγα, ξαναπηγα. Κοινως περπατησα κανονικα. Ενταξει ειναι αηδια λιγο η γλυκοζη αλλα εγω αντεξα. Παντως τα αποτελεσματα δεν επηρεαστηκαν. ο καθενας με το δικο του τροπο τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχαμε παει στον παιδιατρο, απλα ο λαιμος του. Τωρα μονο βηχει, ξεροβηχα, παιρνει απο το πρωι aerolin σιροπι. Το μονο που παρακαλαω ειναι να κοιμηθουμε λιγο σημερα.

Τσαντιζομαι πολυ οταν το καθε κεντρο ακομη και στην καμπυλη κανουν οπως θελουν αυτοι. Στο Ελενα, την εκανα στον Αλεξανδρο, δεν με κρατησανε.

Καλα αποτελεσματα Ελενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι ταλαιπωρηθηκες πολυ αλλα απ ο,τι καταλαβα ολα θα ειναι καλα...

ελπιζω να κοιμηθειτε αποψε και ο αλεξανδρος ναα ειναι ανακουφισμεενος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κουκλίτσες μου!Αφρο μου εσύ που θα την κάνεις;

georgi ότι να 'ναι κάνουν,μη το ψάχνουμε γιατί άκρη δε θα βγάλουμε.Εγώ στο Αττικό την έκανα.Ας έχουμε καλά αποτελέσματα κ χαλάλι τα υπόλοιπα!

Περαστικά ακόμη μία φορά κ καλό ύπνο να έχει ο μικρούλης επιτέλους!

Άσχετο:Το Σάββατο απόγευμα θα έρθουν τα πεθερικά μου 1η φορά στο καινούριο μας σπίτι κ δεν έχω καμία όρεξη να τους περιποιηθώ κ να μαγειρέψω γι'αυτούς ούτε για το τυπικό του θέματος.. Δεν έχουν τις καλύτερες σχέσεις με τον άντρα μου.Να σημειώσω οτι στη μετακόμιση(μέναμε απο πάνω τους) με κοιτούσε σαν χάνος η πεθερα που κουβαλούσα κούτες κ δεν κουνούσε δαχτυλάκι της.Άμα παραγγείλω απ'έξω είναι βλακεία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας. Τον πηρε ο υπνος απο τωρα, ειναι πολυ ταλαιπωριμενος!

Ελενα εαν παραγγειλεις απ'εξω θα τους δωσεις μπολικο υλικο για κουτσομπολιο. Αλλα αφου το κανεις απο αγγαρια και μονο, και εγω θα το σκεφτομουνα, ας μου αρεσει η μαγειρικη.

Ειμαι πολυ ευτυχισμενη που εχω καλα πεθερικα και αγαπανε και το παιδι μου σαν εγγονακι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες κ daddy....Κριμα σημερα ταλαιπωρη8ηκες Ελενακι....περασε ομως τωρα,οποτε τελος τα δυσκολα,να σκεφτεσαι παντα το μωρο σου κ ολα 8α ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο...Η αλη8εια ειναι οτι κ εγω σκεφτομαι την ταλαιπωρια την Πεμπτη που 8α παω για καμπυλη ζαχαρου κ αυτη η γλυκοζη στον λαιμο μου κα8εται απο τωρα....αλλα τι να κανουμε...

andria.....με τοσες δουλειες που διαβαζω να κανεις...κουραστηκα :-ss

Samarcande πως εισαι?Ελπιζω να ηρεμησαν τα πραγματα,ολοι περναμε φασεις,καλο ειναι να τα συζηταμε οταν ειμαστε ηρεμοι γτ αλλιως μαζευονται κ χειροτερευουν.Ενταξει ολα στο προγραμμα ειναι ,αρκει να μην επαναλαμβανονται τοσο συχνα, οσο ,να σε ριχνουν συνεχως ψυχολογικα....ειδικα στην κατασταση μας δεν 8ελουμε κ πολυ,οτιδηποτε μας χαλαει την ψυχικη μας ηρεμια,θελουμε να το καταστρεψουμε :shock:

Εχτες το βραδυ που πηγα να κοιμη8ω,ας πουμε,να βαλω για υπνο το μεγαλο μωρο,μην γελασετε αλλα αν δεν ειμαι διπλα του δεν κοιμαται ευκολα ο αντρας-μωρο :lol: χαχαχα....τι να τον κανω...τελος παντων εκει που χαλαρωνα....ξαφνικα η κοιλια πηγαινε περα δω8ε!!!!Κατι κλοτσιες,κολοτουμπες ,επα8α πλακα,μεχρι που φοβη8ηκα προς στιγμην....σε οσους το ελεγα γελαγανε,μου λεγανε τι εχω να τραβηξω στον ενατο....οκ δεν παιζεται!!!!Να ναι καλα το ζωηρουλι μου....

Σημερα ειμαι 28 κ 2 ημερων....αντε να περασει ο καιρος .... :|

Οσο για τις εκπτωσεις,οντως συμφερει,αν μπορειτε να ψωνισετε....25% περιπου παντου...mothercare,pali,λητω ktl....Αυτα απο μενα....παω να συνεχισω το album της μικρης....Σας φιλω γλυκα,να εχετε ενα καλο ξημερωμα...... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κουτσομπολιό δε το γλιτώνουμε με τίποτα είτε μαγειρέψω είτε όχι! :lol::lol: Είναι αυτή μία..απαπά!Καλή κουβέντα δε λέει στα παιδιά της θα πεί σε μένα :!: Θα το σκεφτώ με το μαγείρεμα όχι γι'αυτούς άλλα για να μη πεινάσουμε με τον Χάρη κ τα έτοιμα δεν τρώγονται!:lol:

Τυχερή είσαι δε λές τίποτα! Μακάρι είχαμε κ εμείς καλές σχέσεις αλλα όπως λένε τους "συγγενείς" δεν τους διαλέγουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κουκλίτσες μου!Αφρο μου εσύ που θα την κάνεις;

georgi ότι να 'ναι κάνουν,μη το ψάχνουμε γιατί άκρη δε θα βγάλουμε.Εγώ στο Αττικό την έκανα.Ας έχουμε καλά αποτελέσματα κ χαλάλι τα υπόλοιπα!

Περαστικά ακόμη μία φορά κ καλό ύπνο να έχει ο μικρούλης επιτέλους!

Άσχετο:Το Σάββατο απόγευμα θα έρθουν τα πεθερικά μου 1η φορά στο καινούριο μας σπίτι κ δεν έχω καμία όρεξη να τους περιποιηθώ κ να μαγειρέψω γι'αυτούς ούτε για το τυπικό του θέματος.. Δεν έχουν τις καλύτερες σχέσεις με τον άντρα μου.Να σημειώσω οτι στη μετακόμιση(μέναμε απο πάνω τους) με κοιτούσε σαν χάνος η πεθερα που κουβαλούσα κούτες κ δεν κουνούσε δαχτυλάκι της.Άμα παραγγείλω απ'έξω είναι βλακεία;;

Ενω αυτο που εκανε η πε8ερα σου ,δεν ηταν βλακεια???

Αντε βρε παραγγειλε απ'εξω κ στην τελικη οι εγκυμονουσες δικαιολογουνται παντα.....

Αν ηταν σωστη η συμπεριφορα τους οκ,αλλα γτ εμεις οι νυφες πρεπει να καταπινουμε την κα8ε βλακεια τους κ εμεις να ειμαστε κα8ως πρεπει....εμμμ μα πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...