Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

Aαααααχχχχχ δε το πιστευω εκλεισα καταλαθος τη σελιδα και χαθηκαν ολα!!!!!! :((:((:((

Αδυνατω να τα ξαναγραψω ολα γιατι θα με βρει το ξημερωμα!!!!! :cry::cry:

Θουλη σου ελεγα οτι ειναι δικαιωμα σου να το εχεις μαζι σου κι αν σου πουν το αντιθετο να τους πεις οτι ειναι παρανομο αυτο που λενε!!! Κι εγω γενναω στο Μητερα και δεν εχω σκοπο να ξαναδωσω 5000 για μονοκλινο,οποτε τους ξεκαθαρισα οτι θα το εχω διπλα μου κι επειδη καταλαβαν οτι το εχω ψαξει δεν εβγαλαν σφηνα!!! ;)

Λενα ειναι το πρωτο σοκ της αλλαγης,μολις το συνηθισεις θα σου αρεσει θα δεις! ;) Ο Τολης τι ειπε;;;

Παντως κι εγω σα την Αναστασια κανω αλλαγη στα μαλλια καθε 10 χρονια!!! :lol:

Αναστασια κι εμενα οι γιαγιαδες δεν ειναι οτι καλυτερο και ουτως η αλλιως δε θα ηθελα να τους τον αφηνω πολυ(η μανα μου ειναι πολυ αυστηρη και νευρικη και η πεθερα μου το αλλο ακρο σε σημειο να τη παιζει ο μικρος σα τη μαριονετα και να του κανει οολααα τα χατηρια συν οτι δε τη γουσταρω κι εγω!) αλλα ειναι μερικες φορες που πραγματικα το χρειαζομαι και μου τη δινει που δε βλεπω καμια προθυμια! :evil:

Ε και για λιγο αν μεινουν μαζι τους δε θα γινει κατι τραγικο! :roll: Αnyway ομως..οπως ειπαμε τουλαχιστον δε θα εχουμε υποχρεωση σε κανενα! ;)

Σισσιω παρε ρε κανενα παυσιπονο...κι εγω ειχα πολυ εντονους πονους και την εβγαζα μονο με xeforapid! :?

Xρυσακι μου μη μασας ρε με την ορθογραφια,αλλωστε τα μεγαλυτερα μυαλα του κοσμου ηταν δυσλεκτικοι και ανορθογραφοι!! ;) Κι εγω το σχολιασα για μενα γιατι ωρες ωρες τα βλεπω και μενω καπως ετσι :-o αλλα να σου πω χεστηκα κιολας! :lol:

Μαρια παπακι ρε οχι και με τον εφημερευοντα....εχω κακα περιστατικα στο μυαλο μου απο γνωστους και με τρομαζει πολυ η ιδεα... :?:?:?

Κοριτσια εφτιαξα 2 απο τα 4 καδρακια και σας βαζω φωτο να μου πειτε οκ;

post-5565-13873935964203_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!

Τονια τέλεια τα καδράκια!!! Ειναι πολύ όμορφα!

Τονια μου το θέμα με τις εφημερίες το είχαμε αναπτύξει παλιότερα όταν γεννησε η Αθηνά. Είπαμε λοιπον ότι εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχει εμπιστοσύνη για να μπορεί μια μανα να γεννήσει με εφημερέυοντα γιατρό. Το συστημα γενικά εδώ εξυπηρετεί τους γιατρούς και όχι τους πολίτες. Με λίγα λόγια τους "αναγκάζει" να σε πιάσουν κώτσο.!

Εννοείται ότι στην Ελλάδα δεν γεννάμε με εφημερεύοντα γιατρό γιατι πολύ πιθανόν να έχουν βάλει κάποιον σχετικά άπειρο...

Καλημέρα Αναστασία, τι κάνει ο Σπυράκος?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα με εφημερευντα και ηταν και οι 2 αψογοι

δεν νομιζω οτι εχει σχεση με το αν ειναι εφημερια η οχι αλλα με το ποσο σωστα κανει την δουλεια του ο καθε γιατρος

εμενα ο γιατρος μου που θα γεννουσα σαυτον εκανε αρκετα λαθη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι Αναστασία μου, ειναι στον άνθρωπο όπως σε κάθε περίπτωση. Απλά το συστημα επηρεάζει τον τρόπο που λειτουργεί ο καθένας και φυσικά διαφθείρει γιατι ειναι σάπιο ως το κοκκαλο.

Ασχετο, τέλειο το παντελονάκι του Σπυράκου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

αυτο που λετε με τις εφημεριες παιζει κ το που θα τυχεις..

βασικα το σκεφτομαι κ εγω για το δευτερο μωρο οοοοταν με το καλο ερθει να παω σε νοσοκομειο... ειδωμεν...

κ μενα μαρεσει το παντελονι του σπυρακου!! πολυ ομορφο!!

σημερα κανω ρολο κοτοπουλο, ελπιζω να τρωγεται.. μα τι εχω παθει ρε κοριτσια δεν κανω τιποτα καλο..

σημερα εχουμε εξοδο κ θα αφησουμε τον ανασταση στη μαμα μου...

αχ εχω ενα αγχος, θα κοιμηθει η οχι? θα κλαιει πολυ?

θα ειμαστε κ μακρια (μουδανια) δε μπορεις να πεις οτι αν κλαιει πχ κ δε μπορει θα γυρισουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ελευθερια μου

ειναι μοντερνο το αντρακι μου μεχρι και κολωνια φοραει οταν βγαινουμε εξω μιλαμε για πολυ ψωνιοοοοοοοοοοοοοοοοο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λενακι δεν ειναι και τοσο κακο το να μεινει στην μαμα σου ακομη και να κλαψει που λεει ο λογος δεν μπορει να τον κανει καλα η μαμα σου??

εμενα καμια φορα κλαιει αλλα εχει ενα τροπο μαζι του η μαμα μου που τον κανει και τα ξεχναει ολα

εγω εχω νευριασει γιατι με τις γιαγιαδες του τρωει και με εμενα οχι

μα γιατι??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Τι κανετε?Σαββατο σημερα..Θελω βολτα..Αλλα ο αντρας μου εχει δουλεια...

Εγω ειπα για γεννα με το γιατρο της εφημεριας!Γιατι οχι?Πλεον τα νοσοκομεια

νοιαζονται για τη φημη τους αρα θεωρω ολους τους γιατρους καλους κ αξιους!

Αν κ εγω μιλουσα για το γιατρο της βαρδιας της συγκεκριμενης κλινικης!

Θουλη σορρυ αν σε στενοχωρισα!

Σε ειδα στον υπνο μου...Θα σε πηγαινα διακοπες με λεωφορειο...Καπου εξωτικα! :shock:

Ηταν κ η Γωγω στο λεωφορειο!Ειμασταν ορθιες για να κατεβουμε κ την ακουμπησα

κατα λαθος στο χερι οταν φρεναρε...Αρχισε να με φωναζει κ να λεει πως δεν αντεχει

αλλο να προσπαθω να της κλεψω την τσαντα(δεν κρατουσε ομως!)...

Κ εγω της απανταω,με τα χερια στη μεση "ΤΙ λεεεεεεες μαρηηηηηηηηηηηηηηηηηη που

θελω να σου κλεψω την τσαντα σου!Εγω ειμαι εκατομμυριουχος!!" :lol:

Εμ βεβαια για να πηγαινω με τη Θουλη διακοπες με λεωφορειο...Θα τον ειχα τον τροπο μου! :lol: (σκρουτζ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κ εγω θελω βολτα!!!!

γιατι ρε κοριτσια δεν ειναι καλοι οι γιατροι της εφημεριας???

αν (χτυπα ξυλο) οταν γεννηθει το μωρο κ εχει κατι κ πρεπει να το πανε σε δημοσιο νοσοκομειο? τοτε τι θα κανετε? εκει οι γιατροι που εχουν εφημερια θα το αναλαβουν!

δεν ξερω... εγω παντως το σκεφτομαι πολυ σοβαρα..

καλα ρε εκατομμυριουχα με πεθανες!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλη την τελευταια φορα που τον ειχα αφησει (εχει αρκετο καιρο) εκλαιγε για 2 ωρες! κ η μανα μου δε με πηρε τηλ για να μη με ανησυχησει..

κ αντι για 10 που κοιμαται κανονικα ειχε κοιμηθει 12.30

καλα η ωρα που θα κοιμηθει δε με αγχωνει.. ας κοιμηθει κ πιο αργα

απλα φοβαμαι μην κλαιει παλι τοση ωρα το βατραχακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως συνεβη και με εμενα

πηγα εκτακτα...ουτε γιατρο ειχα στο αλεξανδρας ουτε κανεναν δεν ηξερα

και ομως οι γιατροι γλυτωσαν και εμενα και τον σπυρο μου

αν κανω δευτερο εκει θα παω σιγουρα

και ειχε και πολυ καλη μοναδα νεογνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ναι τονια ξεχασα κ εγω...

τα καδρακια ειναι παρα πολυ ομορφα!!!

εγω εχω παρει απο τζαμπο κατι μικρες σκετες χρωματιστες κορνιζες, θα βαλω μεσα φωτο μας κ θα κολλησω κ θα ζωγραφισω στο πλαισιο λουλουδακια...

το σκεφτομαι πολυ καιρο κ ακομα δεν το εχω κανει.

μπουρεκακι πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι καλα ειμαι.........βασικα βαριεμαι....πρεπει να μαγειρεψω...και να κανω λιγες δουλειες και δεν εχω καμοια μα καμοια ορεξη :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala εε?Εβλεπα βιντεακια της Αννυ νεογεννητη!Στην κλινικη κ μετα!

Τι ασχημουλα που ηταν!Κ εγω κρατουσα το στηθος λες κ ηταν λαστιχο ποτισματος!! :lol::lol:

Λεναρα μου εγω πιστευω πως δε θα κλαψει τοσο πολυ!Μεγαλωσε μωρε... :?

Θα τον κοιμισεις κ θα φυγετε?

Καλημερα κ στα υπολοιπα κοριτσια!

Α ναι! Πολυ ωραια τα καδρακια Τονια!

Βρε εγω εδω κ 3,5 χρονια σκεφτομαι να παω να αγορασω καμια κορνιζα κ καθρεφτακια μικρα....ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ! :lol::lol::lol:

Επισης εδω κ 2 χρ βγαλαμε τα σποτακια απο την κρεβατοκαμαρα κ ακομα δεν πηραμε αλλα!!!Χωρις φως ειναι!Μονο πορτατιφ(ετσι το λενε γτ μου φανηκε γελοια λεξη!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα

βρε κεβεζουδες...ποσα γραψατε..τινα πρωτοσχολιασω!!!

Καταρχας θουθου ντροπη του του γιατρου σου!!!!! μονο αυτο εχω να πω..

επισης στο Γεννεσης να ζητησεια αποκλειστικο θηλαμσο..εμενα με φωναζανε και θηλαζα τον Χριστοφορο..ειδικα οταν ηταν στη Μενν με φωναζανε συνεχεια ακομα και τη νυχτα και την ημερα..ειναι εκει μια νοσοκομα ψιλη αδυνατη μελαχρινη με γιαλια που τη λενε Σοφια, ειναι η μονη σχετικη με τον θηλασμο.

Ιουλια μην ανισυχεις..το λιγο γαλα δεν κανει μεγαλη ζημια οποτε μη κατηγορεις τον εαυτο σου..το πολυ γαλα ειναι που βλαπτει.

εμεις στον χρονο που καναμε ειμασταν καλα..μετα δεν ξερω θα δουμε...

παντως να σου πως και παιδακια που πινουν φορμουλα και ευαπορε που υποτιθετε οτι ειναι εμπλουτισμενα πολυ συχνα εμφανιζουν χαμιλες τιμες οποτε ξερεις!!!

Καλα Τονια φοβερα τα καδρακια..εγω ειμαι τελειως αχριστη στη χειροτεχνια..ωρες ωρες ουτε ενα κουμπι δεν μπορω να ραψω ισια!!!

Αναστασια κουκλι ο Σπαιρουσ!! χιχιχ..ακου κολονια!!!

Εγω παντως θα γεννουσ αμε τον γιατρο της εφημεριας..απλα οπως ειπε και η Νατασα αυτο που θελλω να κανω δεν μπορω να επιστευτω τον καθε ασχετο..αλλιως θα πηγαινα στον προηγουμενο γιατρο μου!!

Πηγα Λαικη, και θα κανω ψαρι στον μικρο...σημερα παω ΙΚΕΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...