Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω τωρα κ εγω κατι...Ο Σεμπ ειναι αδιαθετος...βεβαια απο πυρετο τιποτα σπουδαιο, το ανωτερο ηταν 37.5 που δεν ειναι πυρετος...Οποτε δεν του εδωσα τιποτα...Τωρα κοιμαται...πριν κοιμηθει του εβαλα 2 φορες θερμομετρο αλλα εδειχνε περιεργα..(κουνιοταν κ αυτος κ δεν μετρησα σωστα)..Ειναι ζεστουλης αλλα οχι παρα πολυ..δεν ψηνεται δηλαδη....Κοιμαται κ υσηχα....δεν τον βλεπω να στριφογυριζει...επειδη δεν μπορω να βαλω θερμομετρο τωρα, αν ανεβαζε πυρετο δεν θα ηταν πολυ ανησυχος? δεν θα εκαιγε?Για πειτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον θα τα πω γρηγορα γρηγορα...

χρυσα δε μπορω να ερθω γιατι δεν εχω αμαξι!!

δωσαμε το τουτου του τολη κ τωρα παιρνει το δικο μου. δε μπορω να τον αφησω να παει με το λεωφορειο στη δουλεια για να παω για καφε :oops:

θουλη καταρχας μη στεναχωριεσαι..

αυτος το κρατησε να στο πει τελευταια στιγμη γιατι ειναι μαλακας

αν του πεις οτι θα αλλαξεις γιατρο μπορει να το ξανασκεφτει..

παντως και παλι εχει διαφορα με το γαληνο.. κ σιγα μη στο φερνουν το μωρο στο σπιτι...

για φαντασου να εχεις απο διπλα σου τη γωγω και ναθελει να κοιμηθει κ να εχεις εσυ το μπεμπε να κλαιει??? :lol::lol::lol::lol::lol:

συμφωνω με την ερη για τη φρατζα.. απλα μου φαινεται τοσο ξενη πανω μου..

ειχα χρονια να την κοψω.. κ επειδη δευτερα μου ερχεται περιοδος κανονισα να ερθει την αλλη τριτη να μου τα βαψει! :D

επισης ιουλια μη στεναχωριεσαι.. η φεριτινη του πως ειναι?

κ φρεσκο γαλα αν ειναι να του δωσεις να προσεχεις να το πινει τουλαχιστον 1 ωρα μετα το μεσημεριανο..

αναστασιιιιιιι που θα πας????

γενικα αποσο εχω ακουσει πολλοι γιατροι το γαληνο τον εχουν για πεταμα.. κ αυτοι ειναι συνηθως μεγαλοι σε ηλικια γιατι τον θυμουνται οπως ηταν πριν χρονια πριν γινει η ανακαινιση.. δεν εχουν παει να δουν πως εχει γινει απο τοτε..

φρανιτα ο αναστασης εχει τυχει να εχει 39.8 και να κοιμαται του καλου καιρου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο θες να χε... πανω μου? :lol:

Ερη τα λες παρα πολυ καλα.Σε ολα.......

Για τη φρατζα μου εδωσες μαχαιρια στην καρδια! :lol::lol::lol: Που παω ο καραμητρος με την μπουκλα?

Για την Αννυ...Ναι ρε συ!Ηταν 12.350 κ 83εκ στους 14 κ κατι μηνες.Αν ετρωγε νομιζω δε θα ηταν τοσο!Θα ηταν λιγοτερο!

Κοριτσια απ'οτι ξερω το ασβεστιο δεσμευει τον σιδηρο των τροφων.Αν δλδ τα μωρα(κ εμεις) τρωνε κρεας με τυρι δεν απορροφουν το σιδηρο...Αν περασει μια ωρα τοτε οκ.

Επισης ο ζωικης προελευσης σιδηρος απορροφαται καλυτερα αν συνδιαστει με φυτ.πρ κ βιταμινη c.

Franita εγω δε θα ανησυχουσα.Αν τον πιασεις κ εχει πυρετο θα το καταλαβαινες...

Περαστικα του!

Θου...Ασε!Γεννα εσυ κ θα τον στολισω τον ατιμο τον γιατρο σου :twisted::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου το θέμα με τον γιατρό σου ειναι ότι στα λέει όλα αυτά και δεν ντρέπεται, γιατι πραγματικά δεν έχουν σημασία γι αυτον όλα αυτα.. Σου λέει "Ελα μωρέ και τι εγινε τώρα, θα της το πω τώρα που δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα και εντάξει.. δεν έγινε και τίποτα.." :twisted::twisted::twisted:

Φραν, αν ηταν πολύ ζεστός βρε θα το καταλάβαινες.. Πάντως ο πυρετός γενικά τα κάνει να κοιμούνται πολύ..

Οπως τα λέει η Αναστασία ειναι. Το ασβέστιο εμποδίζει την απορόφηση σιδήρου.

Φιλενάδα γι αυτο στο είπα για την φράντζα. για να μην κάνεις την μαλακία :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω για να καταλαβεις αναστασια μου,τρομαρα μου,επειδη ηξερα αυτα που γραφεις,μετα απο καθε μεσημεριανο,σχεδον,του εδινα στυμμενο κ τον χυμο απο 1 πορτοκαλι για την καλυτερη απορροφηση σιδηρου!!!!!!!

δηλ.ειναι να μην τρελαινομαι τωρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εσενα μπορει να σου παει η φταντζα..

αν δε βαριεσαι να την κανεις πιστολακι!

εχεις αδυνατο προσωπο και θα σε αναδειξει πιστευω!!!

βασικα οτι κ να κανεις οπως κ να τα εχεις θα εισαι μια θεα!! :lol:

ενταξει παντως θουλη ο γιατρος σου δεν ειναι κ εμπιστοσυνης..

οπως σου ειπε πριν αυτα για το γαληνο ετσι μπορει να σου λεει κ αυτα τωρα..

για το θηλασμο κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια γιατι το μωρο στο τικερ σου ειναι μαυρο ....μασ κρυβεισ κατι ? :o:lol::lol::lol:

αχ και μιασ και το ανεφερεσ με αυτην την εγκυμοσυνη εχω ακρατεια :oops: ....προχθεσ φτερνιστικα και μου φυγανε :oops::oops::oops::oops::oops:

εμενα γιατι δεν μου εχει πει να τον κανω εξετασεισ ?????δεν εχουμε κανει καμια

και δεν μπορουμε να κανουμε και εμβολιο γιατι εχει εξαντληθει απο την αγορα ....για τα επαναληπτικα λεω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραν μου ο γ. οταν μου ειχε ανεβασει υψηλο πυρετο μετα απο το mmr ,κοιμοταν σαν πουλακι,αλλα εκαιγε..ειναι ζεστος;αν τον ξυπνησεις κ του βαλεις θερμομετρο,θα σου αργησει να ξανακοιμηθει;το πρωι αν μπορεις παρε θερμομετρο αυτιου,δειχνει σε ενα δευτερολεπτο!περαστικα σας!

βρε λενακι,το γαλα το επινε πολλες ωρες μετα το πρωινο κ σιγουρα 2 ωρες πριν το μεσημεριανο..μα κατι αλλο παει μαλλον σκατα..η φεριτινη ειναι 19,15..

για φρατζα..ειχα..οταν εβγαινα απο κομμωτηριο,ημουν κουκλα..οταν εβγαινα απο το μπανιο του σπιτιου..δε θες να ξερεις!!!βεβαια σευ βρε καλο μου,δεν εχεις αναγκη!το πολυ πολυ,αν δε σου αρεσει,τσιμπιδακι κ προς τα πισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο κ Ερη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παντως 1 νυχτα πριν το ταξιδι ειχα παρει ψαλιδι κ θα την εκοβα!Ευτυχως με προλαβε ο αντρας μου! :lol::lol::lol::lol::lol: Θελωωωωωω αλλαγηηηηηηηηηηηη!!!!!

Ουφ ρε Θουλακι...Δε φτανει δε μου λες για την φραντζα...με φουντωνεις κ αλλο! :lol:

Οταν ειπα στη δικη μου γιατρο για τον γαληνο(5-6 μηνων) ειπε αμεσως οκ!

Χαρηκα εγω!Μετα προς το τελος μου εβγαλε καποια γκουχ-μουχ...Εγω ομως της ειπα πως εχω θεια προισταμενη μαια εκει κ την θελω μαζι μου οπωσδηποτε...

Ειπε οκ αλλα μονο αν ξεγενναει αλλη κοπελα στην γενικη τοτε θα πρεπει να παω...

Της ειπα οκ αλλα σας το ορκιζομαι δε θα πηγαινα.Το συζητησα κ με τη μαια κ μου ειπε οκ!

Μετα μου ελεγε η γιατρος μου πως "αααααχ βρε Αναστασια μου,που μ'εφερες?! στη γενικη να δεις πολυτεεεεελεια κλπ κλπ" ασε που εχουν ολο το τιμ τους εκει κ τα πριμ απο τους κλινικαρχες που συνεργαζονται!Δεν τους νοιαζει προσωπικα για την καθεμια μας!Μονο να ειμαστε υγιεις κ κατα τ'αλλα την βολεψη κ το πορτοφολι τους.

Και να σας πω (ξανα) οτι πληρωσα 2χιλιαρικα σε ΣΟΥΙΤΑ για 4 μερες!

Αφρο =))=))=))=))=))=))

Λενα ευχαριστωωωω!!!Κ εσυ κουκλα θα εισαι!Ειδα παλια φωτο σου στο φεις!

Ιουλια μην προτρεχεις!Αφου φεριτινη οκ.... ;)

Για την φραντζα.... =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την φρατζα πανω μου την σιχαινομαι ....απο μωρο μεχρι το γυμνασιο ειχα ....η μαμα μου ηθελε να κρυψει το "μεγαλο" μετωπο ....σιγα το μεγαλο !!!! παντα μου την εκοβε αυτην και παντα ηταν στραβη ....μπιαχ μπιαχ μπιαχ ,απο τοτε ποτε δεν ξανα εκανα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote name='"Anastacia" Θελωωωωωω αλλαγηηηηηηηηηηηη!!!!!

[/quote']

Wear a wig..

Αφρο εγώ αυτό το έχω παθει 2 φορές μετα την γεννα.. βέβαια ειναι και η ηλικία.. :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια γιατι το μωρο στο τικερ σου ειναι μαυρο ....μασ κρυβεισ κατι ? :o:lol::lol::lol:

Το καλοκαιρι η κοριτσαρα μου θα ειναι...μαυρη γαζελα απο την ηλιοθεραπεια! :lol::lol::lol::lol:

Μετα τα χριστουγεννα μπαινουμε σε διαθεση καλοκαιριου! :lol:

Ερη ευχαριστω βρε :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μαμα, πάω και εγώ για νάνι!

Καληνύχτα!!! Σ'αγαπώ!!! ;;):YMHUG::x:-*:ymblushing:O:-)

Εχω δουλειές αυριο.. θα πάω σε ενα μαρκετ με συσκευασίες να δω τι κουτιά έχει για τα πράγματα που θα στείλω στην ξάνθη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια αν θες αλλαγη ελα να σε κουραψω εγω!!!!

τον τολη κ τον ανασταση εγω τους κουρευω!!!! :lol::lol::lol:

ιουλια ενταξει καλα ειναι η φεριτινη.. 15 δεν ειναι το ελαχιστο???

εμενα που ειχε 8??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια γαλα κ ξερο ψωμι λεει απο κατω?????????? =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

σημερα ποσο εφαγε η τσαχπινουλα???

ερη κ θουλαρα καλο βραδυ κοριτσαρες!!!

κ θουλη ηρεμησε, αυτος θα χασει στο κατω κατω... ειπαμε, στο ¨φοβο¨μας πατανε κ στο αγχος μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες σας καληνυχτω!παω να στριφογυρισω στο κρεβατι μεχρι να ξυπνησει νο γ.κ να μετακομισω στο δικο του κρεβατι...αντε,να ξημερωσει..

Λενα,5 ειναι το ελαχιστο λεει..

αναστασια,αν θες αλλαγη,τολμησε το!αν δε σου αρεσεις,τα κλαμερακια κ τα τσιμπηδακια να ειναι καλα!αλλα προς Θεου!μη την κοψεις μονη σου!!!

καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια τωρα κοιταξα τις εξετασεις του Σεμπ ειχε φερριτινη 26.8 κ σιδηρο 73. Το δικο σας ειναι μια χαρα στα φυσιολογικα ορια οποτε μην ανησυχεις τοσο...

Πηγα να βαλω θερμομετρο κ αρχισε να παραμιλαει...ειναι ζεστος άλλα δεν καιει...θα τον αφησω ετσι κ θα δω το πρωι...Μπορει να ξυπνησει κ να ειναι μια χαρα....

Παω κ εγω για υπνο...

Κοριτσακια καληνυχτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη δε μιλας γιατι βλεπεις το ουκ αν λαβεις??? :lol::lol:

ιουλια μια χαρα ειναι η φεριτινη του!!

μην ανησυχεις καθολου!!!!!

αντε καλη ξεκουραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τσουπρες...

αναστασια μου επιτελους ξεκινησε η μικρη να τρωει :):):):) παντως 12 κιλα μια χαρα ειναι...ο ταλιμπαν που ολη την ωρα τρωει(κυριολεκτικα)ειναι 14 κιλα και ειναι και πιο μεγαλος και ειναι και αντρακι :P

θου...τι να πω....παντως και εγω ξερω οτι να ζητησεις rooming in ειναι υποχρεωμενη πλεον να στο φερουν....απλα οι πιο πολλες γυναικες δεν το ξερουν....ο γιατρος..τι να πω...μου φαινεται σε κοροδεψε ,λιγο :oops::roll:

οσο για το αν ειναι μπλεγμενο το μωρο με τον ομφαλιο λωρο φαινεται....παντως μη σε ανυσηχει εχω δει πολλα μωρα να γεννιουνται ακομα και με 3 κολιεδιες στο λαιμο τους :lol::D ειναι συνηθες μια και το 50% των εμβρυων ετσι γεννιουνται....

κοριτσια εγω θα ερθω στην συναντηση...ελπιζω να με θελετε :oops::?

θα χαρω πολυ να σας γνωρισω :D

ιουλια εμενα ο μικρος εχει ελλειψη σιδηρου,χαμηλο αιματοκριτη και χαμηλα επιπεδα φερριτινης....μου ειχε δωσει σιδηρο η παιδιατρος αλλα λογω οτι ηταν αρρωστος συνεχεια και μου εκανε πυρετους και δεν κανει η χορηγηση σιδηρου οταν κανει πυρετο το παιδι δεν τον εδωσα...

τωρα προσφατα καναμε παλι...ο αιματοκριτης απο 28 πηγε στο 32,5 και σιδηρος και φερριτινη ειναι οριακα χαμηλα και μας ξαναεδωσε...αλλα να πω την αμαρτια μου ξεχναω να τον δινω γιατι πρεπει μια ωρα πριν και μια ωρα μετα να μην φαει σχεδον τιποτα...επιτρεπονται μονο εσπερειοειδη.....τεσπα....το ξερω βλακεια κανω...ουτε και εγω η ιδια δεν με καταλαβαινω...χωρια που οταν τον επερνε εκανε κακα του τουλαχιστον 5 φορες :shock::o

ασχετο πρεπει να παω και τον ταλιμπαν για εξετασεις...αλλα σκεφτομαι την διαδικασια....ποιος τον ακουει...ο ιασονακος ειχε κατσει παναγια...τους γελαγε :D

δεν θυμαμαι κατι αλλο :oops::oops::oops:

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλες για ύπνο πήγατε;;; :cry::cry::cry::cry:

Ποναααααααααάωωωωω!!! Έχω περιοδο. Απο τότε που γέννησα δεν έχω πονέσει τόσο σε περίοδο όσο σήμερα... Δεν ξέρω γιατί.

Θα έρθω και γω για καφέ. Λιγο αργότερα όμως... :oops::oops:

Μ΄αφήνει τελικά ο συζυγος. :lol::lol::lol::lol:

Γραψατε πολλά για να τα σχολιασω στην κατασταση μου. :oops::oops::oops:

Θουλη επιφυλάσσομαι να γραψω το πρωι. Μη στεναχωριέσαι εγκυούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που ξαναήρθα εγώ, μάλλον θα εχεις φύγει εσύ Μαράκι.

Συνομιλούσα με ένα συμμαθητη μου στο ΦΒ, είναι φωτογράφος και το είχα ξεχασει.

Καλό ξημερωμα! Θα τα πούμε το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...