Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι παλια δε μας καναν εξετασεις...γι'αυτο οταν αρχισαν οι ζαλαδες καταλαβαν οτι εχω αναιμια!

και επαιρνα αγωγη ανα διαστηματα σε ολη μου τη ζωη...

Ασε!Φυλαγε τα ρουχα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε να τους πρηκω να μου τον αφησουν?μπααα

ααααααααααα

κ μετα ελεγε ο γιατρος.οτι ειναι μικρη κλινικη εκει κτλ..

λες κ αν κατι γινει στο γεννεσισ το μωρο δε θα το στειλουν ιπποκτατειο..

αχ θα σκασωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανετε εξετασεις σταπαιδια για καποιο λογο η καλου κακου?

Και γιατι φταιει το φρεσκο γαλα για τον σιδηρο? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Θουλη εσυ δεν γνωριζεις οτι ο γαληνος ειναι πολυκλινικη ενω το γεννεσις μαιευτηριο? :shock::shock::shock:

Τι εννοεις ο ποιητης "μικρη κλινικη"? Σε εκταση????

:twisted::twisted:

Τεσπα ας μην σε σκαω κ εγω αλλο αλλα μην μας ταιζουν τον παπα,που λενε.....

Τρις εγω θα της κανω επειδη δεν τρωει....Ο παιδ δεν μου το προτεινε απο μονος του.Εγω του ζητησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη μην στεναχωριεσαι τωρα κ ταραζεσαι!! Για το θηλασμο μην τους ακους κ τελιωσε...κ εγω νομιζω πως αν το ζητησεις ισως στο δωσουν το μωρο..Παλι δεν γνωριζω γιατι δεν γεννησα Ελλαδα....

Ιουλια τι εγινε δηλαδη με το φρεσκο γαλα? το εδινες μαζε με το φαγητο η επινε μονο γαλα? Μωρε μην αγχωνεσαι...αν χρειαστει να παρει λιγο σιδηρο δεν πειραζει, πολλα παιδακια χρειαζονται ενα συμπληρωμα..αργοτερα αυτο θα διορθωθει με τη διατροφη..

Εγω ειχα κανει τις εξετασεις στον Σεμπ οταν ηταν 16 μηνων...ηταν ολες καλες, δεν χρειαστηκε καποιο συμπληρωμα...Θα ξανακανει στα 2 χρονια μου ειπε για να εχουμε συγκριση..ΕΙναι προληπτικες Τρις...εμας η παιδιατρος μας τις ειχε ζητησει απο οταν χρονισε αλλα τις ξεχασα κ του τις εκανα τελικα οταν πηγε 16 μηνων...

Του εδινα ομως ολο τον πρωτο χρονο βιταμινη D συμπληρωμα, μας το ειχαν υποχρεωτικο στη ΔΑνια...Στη Δανια επισης δινουν συμπληρωμα σιδηρου στα παιδια απο τον 4ο μηνα μεχρι να χρονισουν...αν κ ο Σεμπ δεν ειχε παρει (νομιζω επειδη τοτε γυρισα Ελλαδα κ εδω η παιδιατρος δεν του εδωσε)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλιτσα,κοιτα..εγω γεννησα διαβαλκανικο..δεν ειχα ζητησει το μωρο μαζι,ημουν σε 3 κλινο!παρολα αυτα,απο τη δευτερη μερα μου το αφηναν οσο ηθελα.κ το βραδυ,επειδη το στηθος ειχε πρηστει κ κινδυνευα,ειπαν,για μαστιτιδα..αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν το ζητησεις,το λιγοτερο που μπορει να γινει,ειναι να σου φερνουν το μωρο οσο συχνα θελεις!μη στεναχωριεσαι καρδουλα μου..καταλαβαινω την πικρια σου να αλλαζουν τα δεδομενα τωρα τελευταια,σχετικα,στιγμη,αλλα αυριο να δεις που θα νιωθεις καλυτερα!2 μερες ειναι,μετα θα απολαμβανεις το νινακι σου ολη μερα κ ολη νυχτα!ασε που αν δηλωσεις,που θα το κανεις,αποκλειστικο θηλασμο,οσο στραβοξυλα κ αν ειναι,θα το σεβαστουν!μη χαλιεσαι καλο μοθ στην κατασταση σου..

για την αναιμια,τί να πω..οτι θα ειχε ο γ. με 13.300..δε το περιμενα ποτε..κ ουτε τρωει χαζα,κ τρωει κ κρεας..το γαλα,αυτο το φρεσκο εκανε τη ζημια..καλο μου μεμεδακι δε θα σε προδωσω ποτε ξανα..αχ!

αννα,το φρεκο γαλα προκαλει δεσμευση σιδηρου κ ετσι δεν απορροφαται απο τον οργανισμο..μετα τον χρονο κανουμε προληπτικα ελεγχο ανιμιας στα μωρακια μας..

φραν μου,οχι!ετρωγε κανονικα τα παντα,χωρις χαζα,κ επινε φρεσκο το μεσημερι για να κοιμηθει,ελειπα στη δουλεια..

τωρα πια του δινω νωρις το φαγακι κ εκοψα το μεσημεριανο γαλα,αλλα απο δευτερα που θα γυρισω δουλεια ,ελπιζω η πεθερα μου να το διατηρησει..καλου κακκου θα κρυψω τα μπιμπερο κ θα φροντισω να ξεμεινουμε απο γαλα..το θεμα ειναι οτι το κακο εγινε..ξερω,δεν ειναι τραγικο,αλλα χτυπιεμαι..ενα μωρακι που τρωει τοσο καλα τροφες πλουσιες σε σιδηρο,που θηλαζει,που δεν εχει αρρωστησει σχεδον ποτε,να το παθει αυτο απο δικη μου αμελεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αυτο που ελεγα στη νατασα..ευτυχως θα παρω κ το δωρακι μου απο το γενεσις..

ενα φρισολακ βγαινοντας.. :lol::lol::lol::lol::lol:

αν δε εχω γαλα...θα το χρησιμοποιησω..

αναστασια ποια η διαφορα δε ξερω :oops::oops::oops:

α με λεει ο γιατρος αν με ελεγες να κανουμε εκτρωση εκει οκ να τη καναμε..

εννουσε δηλ οτι για γεννα εκει δε παει :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλο που θυμηθηκα...

καποτε ρωτησα το γιατρο αν φαινετε η τυλιξη του λωρου στο υπερηχο κ με ειπε οχι

σημερα στα μαθηματα ελεγε η μαια οτι οποιος γιατρος το βλεπει βουλωμενο γραμμα διαβαζει..δε γινετε με τιποτα λεει..δε παιζει κατι τετοιο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαχνοντας λιγακι κ σε αλλα φορουμ,ειδα οτι αν η φεριτικη ειναι ενταξει,αποφευγουμε το συμπληρωμα..αχ ποτε θα ξημερωσει να μαθω;;συμπτωματα ανιμιας ειναι λεει κοπωση,ζαλαδες,μονο τετοια δεν εχει ο γ.....μακαρι να μη διαγνωσει αναιμια ο παιδιατρος κ να διορθωθει το θεμα με τον αποκλεισμου του φρεσκου..μακαρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ποια η διαφορα δε ξερω :oops::oops::oops:

α με λεει ο γιατρος αν με ελεγες να κανουμε εκτρωση εκει οκ να τη καναμε..

εννουσε δηλ οτι για γεννα εκει δε παει :shock::shock::shock:

To ιδιο ειναι να υπαρχουν γιατροι ολων των ειδικοτητων κ το ιδιο μονο γυναικ κ παιδιατροι?????

Καλα με αυτο που σου ειπε.....Δεν τον συμπαθω καθολου....

Τεσπα...Θα τον βρισω αφου γεννησεις.....ΕΛΕΟΣ.Δεν ντρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλη νομιζω μονο στο ντοπλερ μπορει να φανει η περιτυλιξη..μα τί σκεφτεσαι τωρα καλε;;;

επισης,μου φαινονται υψηλες οι τιμες για 2 ημερες στο γεννεσις..διαβαλκανικο,για 4 ημερες,ειχα δωσει 1796,χωρις την αμοιβη αναισθησιολογου,ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γτ ποιος γιατρος δε κανει εκτρωση ρε ανανστασια?μακαρι να μη καναν

ιουλια εγω για 4 μερες στο γεννεσισ 1800 σε 3 κλινο

οποτε τα 1100 ειναι ψυχουλα

α χωρισ αναισθησιολογο ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι δυνατον! Δεν πάει πάλι η κατάσταση με το μαμυ εχω ξενερώσει απίστευτα.

Ειχα γράψει ενα απο τα καλυτερα ποστ μου. και χάθηκε! ασε που κάνω 2 ωρες να γυρίσω απο σελίδα σε σελίδα.. πραγματικά τα έχω πάρει στο κρανίο.

Ταο Ταο μην αγχωνεσαι, ειλικρινά δεν μπορώ να σου γράψω αυτά που σου εγραψα πριν. Τα νευρα μου!

Δεν ειμαι μαζόχα και δεν νομίζω ότι για να γράψεις σε ενα φορουμ και να μιλάς με ανθρώπους που πάνω κάτω εχεις τα ίδια προβλήματα θα πρέπει να περνάς απο 40 κυματα και να ταλαιπωρείσαι ετσι! ΕΛΕΟΣ

Ουφ! Ταο Ταο, ντιπ σερσέμης ο γιατρός, προσωπικά πιστέυω ότι επίτηδες στο είπε τώρα ότι δεν μπορεί στον Γαληνό γιατι ηξερε ότι τώρα θα κολώσεις να αλλάξεις γιατρό.

Πάντως αφου γεννησες φυσιολογικά και θα ξαναγεννήσεις έτσι, μπορείς να αλλάξεις γιατρό ακομη και τώρα. Εξάλου όλη την δουλειά εσυ θα την κάνεις. Και δεν θα τύχει τίποτα κακό, ειμαι σιγουρη γι αυτο. Αυτός απλώς θα βρίσκεται εκει.

Τωρα για το παιδι και για να το έχεις κοντά, εσυ ψάξτο αλλά αν δεν γίνεται οκ.. 2 μερες ειναι.. εγώ στην θέση σου δεν θα έκανα τίποτα.. :oops: αλλά εγώ δεν είμαι εσυ..

Για το θέμα του θηλασμού μην παρεξηγείς την κοπελίτσα, αν δεν εχει θηλάσει δεν μπορεί να καταλάβει όσο διαβασμα και να έχει ρίξει στην σχολή. Για την άλλη τώρα, τι τρελαινεσαι? Δεν γουστάρει τον θηλασμό ε και? Δεν τον γουστάρει.

Θέμα Φράντζα

Κατα την ταπεινη μου γνώμη η φράντζα θέλει να έχεις ίσιο μαλί γιατι διαφορετικά ή θα πρέπει να την ισιώνεις (για μενα δεν παιζει, γιατι τα πρωινά δεν προλαβαίνω να φτύσω όχι να ισιώσω και φράντζα με ενα μωρό κρεμασμένο απο το μπατζάκι μου) ή με τον καιρό θα αναγκαστείς να την κάνεις στο πλάι με ζελέ ή αφρό, και θα σηκώνεται σαν κοκοράκι της δεκαετίας του 90... θα την μισήσεις δηλαδή..

Ρε συ Αναστάσι η Αννυ ειναι 12 κιλά και δεν τρώει? :oops::mrgreen: .

Ο Κώστας ειναι 12 κιλά, 2 χρονών και μου φαίνεται στρουμπουλούτσικος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια μου καμια φορα ο χαμηλος αιματοκριτης ειναι κ θεμα κληρονομικοτητας. Ο Σεμπ παλι δεν πινει γαλα...δεν το θελει...απλα του βαζω στη βρωμη του η στη σιμιγδαλοκρεμα του, στο πρωινο...Φρεσκο του δινω (το ξεκινησα οταν πηγε 18μ ενω απο τους 16μ του το εβαζα στο χυλο βρωμης) αλλα δεν το πινει...Τελευταια εχει μειωσει το θηλασμο αρκετα κ ομολογω πως χαιρομαι πολυ διοτι νομιζω εχει αρχιζει να αποθηλαζει...Ειναι πια 20 μηνων αντρας!! Οποτε πλεον δεν ξερω τι θα γινει με το γαλα..Κ με πρηζει κ οπατερας του διοτι στη Δανια πινουν γαλα αντι για νερο..πχ με το φαγητο το μεσημερι ο πατερας του πινει γαλα, το ιδιο κ το βραδυ, δεν πινει νερο!! Μιλαμε για λιτρα καθε μερα...Κ θεωρει τραγικο να μην πινει ο Σεμπ πολυ γαλα..Αλλα αφου δεν το θελει, τι να κανω???? :shock::shock:

Μην αγχωνεσαι Ιουλια μου τοσο πολυ...δεν εκανες καποιο εγκλημα! Κ αν τελικα χρειαστει το συμπληρωμα, δεν ειναι κ τοσο κακο...Μην μου στεναχωριεσαι!

Αναστασια ναι λογω ηλιου στη Δανια μας εδιναν για τον Σεμπ 5 σταγονες βιταμινη D την ημερα επι ενα χρονο...Εγω οταν ημουν εγκυος μου εκαναν μια εξεταση τυχαια κ η βιταμινη D ηταν σχεδον ανυπαρκτη..Οποτε επαιρνα κ εγω...Βεβαια μετα ανακαλυψα οτι λογω εγκυμοσυνης ειχα εξαντλησει κ τα αποθεματα σε Βιταμινη β12...απαπα..δεν μου καθεται καλα η εγκυμοσυνη εμενα!!

Θουλη οντως μονο σε εγχρωμο ντοπλερ μπορει να φανει η περιτυλιξη...Ομως γιατι σκεφτεσαι τετοια? Εγω δεν εκανα ουτε ντοπλερ ουτε καν υπερηχους-περαν των 2 υποχρεωτικων/με τους δανους που εμπλεξα κ ποτε δεν ειχα σκεφθει κατι τετοιο! Μην αγχωνεσαι βραδυατικα, οολα τελεια θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γτ ποιος γιατρος δε κανει εκτρωση ρε ανανστασια?μακαρι να μη καναν

Αγαπουλα μου δεμ με καταλαβαινεις σημερα...Και να πω την αληθεια δε θελω να σε ταραξω ή να σε βαλω σε περισσοτερες σκεψεις αλλα....

Ο γιατρος σου σου ειπε με απλα λογια οτι στο γαληνο σε παει μονο για εκτρωση...

Οτι δλδ δεν ειναι καταλληλη κλινικη για γεννα....

Δλδ στην ουσια για να σε πεισει να μην πας εκει.

Καταλαβαινεις τι λεω?

Με βαση αυτον τον κυριο δλδ εγω,η Νατασα κ τοοοσες αλλες που γεννησαμε στο γαληνο παιξαμε κορωνα γραμματα... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δε αγχωνομαι για τη τυλιηξ του λωρου..απλως οτι θυμαμαι χαιρομαι..σας λεω τι εγινε σημερα στα μαθηματα..

γενικως ειμαι κουλ

απλως ξενερωσα με τη εποισκεψη στο γιατρο

σας πρηζω..σορυ] :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπουλα μου δεμ με καταλαβαινεις σημερα...Και να πω την αληθεια δε θελω να σε ταραξω ή να σε βαλω σε περισσοτερες σκεψεις αλλα....

Ο γιατρος σου σου ειπε με απλα λογια οτι στο γαληνο σε παει μονο για εκτρωση...

Οτι δλδ δεν ειναι καταλληλη κλινικη για γεννα....

Δλδ στην ουσια για να σε πεισει να μην πας εκει.

Καταλαβαινεις τι λεω?

Με βαση αυτον τον κυριο δλδ εγω,η Νατασα κ τοοοσες αλλες που γεννησαμε στο γαληνο παιξαμε κορωνα γραμματα... :evil:

ναι ναι καταλαβα αλλα δε νομιζω αναστασια..το ειπε σα να λεει κ μια επεμβαση να ηταν να τη καναμε εκει.. :!::|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...