Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

Κορίτσια τώρα που το θυμήθηκα...Τι άλλο μου είπε ο πεθερούλης μου;;;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted:

"Πόσα κιλά έχεις πάρει;;;"

"Μέχρι πριν 2 εβδομάδες είχα πάρει 5 κιλά", λέω...

Και τι μου απαντάει;;;;; "Είσαι 6 μηνών και έχεις πάρει 5 κιλά;;;;Τι παιδί θα βγάλεις;;;Κουτάβι;;;;Λίγα είναι...." :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil:

Και του λέω τα κιλά δεν έχουν σχέση με το παιδί...Και ούτως η άλλως είχα παραπανίσια...Και στην ιωάννα που είχα πάρει 16, 3150 βγήκε...

Και μου απαντάει "καλάαααα..." αλλά ψιλοειρωνικά,σα να μη θέλει να δώσει συνέχεια..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οσο για το θεμα αν συμφωνουμε ....πιστευω οτι τωρα τα παμε καλα σε αυτο τον τομεα με τον Κ .δεν με πειραζει που τον μαλωνει καποιεσ φορεσ ο Κ ...αλλωστε μονο εγω θα ειμαι η κακια :lol::lol::lol: ,και σιγα το μαλωμα που του κανει ....αλλα οταν ερχετε για παρηγορια σε μενα ο μικροσ εγω του λεω οτι εχει δικιο ο μπαμπας ,ναι θα τον παρω αγκαλια αλλα θα του λεω οτι δεν επρεπε και να ακουει τον μπαμπα ...το ιδιο κανει και ο Κ και οταν μασ ακουει να του λεω εγω του μικρου κατι και να με γραφει επεμβαινει για να του πει και αυτοσ το ιδιο ,να με υποστηριξει .

τωρα σε αλλα θεματα με τον Κ δικα μασ σκοτωνομαστε χι απλα τσακονομαστε ....

ο μικροσ λεει τζατζικι!!!!!καλα λεει και αλλα πολλα αλλα το ειπαι καθαρα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλπανι οχι Τουλμπανι!!!!

Ειναι κατι σαν υφασμα γαζας αποστειρομενςη αλλα με πιο σφυχτη πλεξη...

Οι παλιοι τα χρισημοποιουσαν..εγω το ξερω απο τη γιαγια μου.

Οταν θες καθαρο ζωμο το περνας απο ενα λεπτο τουλπανι.

Αναστασια τι παραπονο εχει βρε ..αυτα που εφαγε η Αννυ τωρα δεν τα τρωει ο Χριστοφορος!!!

χαχαχαχα

Εχω καουρες..

πηρα τον γιατρο και με ρωτησε αν μετρησα πιεση του ειπα οχι αλλα μου περασε ο πονοκεφαλος- για το πριξημο με ρωτησε εαν κοιμηθηκα πολυ- λεει κατι ανεκδοτα ο ατιμος..τρομερο χιουμορ- και αν πριστηκαν και τα χερια μου!!!

δε νομιζω να πριστικαν..

τεσπα..μου ειπα να μετραω πιεση καθημερινα...

εγω δεν ειχα ποτε θεμα πιεσης..ειμαι σαν τα ελαστικα της μισελιν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικροσ λεει τζατζικι!!!!!καλα λεει και αλλα πολλα αλλα το ειπαι καθαρα !!!

χαχαχαχαχα!!!!!! :)):))

Ο δικός μου έχει κολήσει τις τελυταίες μέρες και λέει "Αχ Κούλα!!" "Αχ Γιαννη"!!!! =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασι μαρεσει που πιστευεις οτι εχει περισσεψει φαγητο απο χτες!!!! :lol:

Δεεεεεεεεεεεν καταλαβες καλα!!!

Εννοουσα "παλι καλα που μαγειρεψε χθες ο Τολης και φαγαμε γιατι αλλιως...καμμενο θα τρωγαμε!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα!!!!!! :)):))

Ο δικός μου έχει κολήσει τις τελυταίες μέρες και λέει "Αχ Κούλα!!" "Αχ Γιαννη"!!!! =))=))=))

=))=))=))=))=))=))=))=))=)) πρεπει να σταματησει να βλεπει Πανια ....αλλα θα σωθητε αφου φευγετε :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη καλως ηρθες βρε!!! :-*

Χρυσα ηθελα να σου πω οτι εγω πιστευω πως το νερο κανει καλο κ οχι κακο στο φουσκωμα!

Πινε πολυ νερο γτ αλατι εχουν σχεδον ολες οι τροφες!

αχ κλαιει...φευγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεεεεεεεεεεεν καταλαβες καλα!!!

Εννοουσα "παλι καλα που μαγειρεψε χθες ο Τολης και φαγαμε γιατι αλλιως...καμμενο θα τρωγαμε!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

@-)@-)@-)@-)@-):((:((:((:((:((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ συμφωνώ με τη Λένα!

μην της δίνετε σημασία ή βρες ένα τρόπο να της το κόψεις.

Το δικό μου το σκατούλι άρχισε σε κάποια φάση να τρώει τα κακαδάκια από τη μύτη της.

Ενώ το είχα παρατηρήσει δεν την μάλωσα, της εξήγησα οτι δεν είναι σωστο. Μέτα είδα οτι άρχισε να το παγιώνει, οπότε μια μέρα που την πέτυχα να το κάνει πήρα ύφος αηδίας και της λέω πφφφφφ είσαι βρωμιάρα;; Δε θέλω να παίξουμε γιατί είσαι βρώμικη, τα χέρια σου είναι βρώμικα γεμάτα μύξες.

Προσβλήθηκε και τώρα μου λέει "μαμα πετσέτα! Έχω μύτσες"! Δεν το ξανάκανε.

Τώρα έχει αρχίσει να μου φωνάζει, επειδή βεβαίως της φωνάζω εγω κάποιες φορές :oops::oops: το πήρε και αυτή σαν αποδεκτό τρόπο συμπεριφοράς.

Της είπα λοιπόν "Πω πω!! Τί άσχημη που είσαι όταν φωνάζεις.... Ενώ όταν χαμογελάς είσαι μια κούκλα"! Αρχισε να μου κάνει "χα χαχαχα χαχα" Και τώρα αν καμια φορά φωνάξει, μετά μου λεει: "μαμα!! χα χααχαχα χαχα"!! Και γελάει η τσουρουπουδου!! :lol::lol: Δεν της δίνω σημασία όμως, ούτε το κάνω μεγάλο θέμα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από το μέτωπο! Εδώ γίνεται σφαγή!

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω, ελπίζω να είστε καλά!

Παναγιώτα πας καλύτερα; Και πο συχνές αλλαγές στη στάση βοηθάνε γιατί πιάνει τη θηλή από διαφορετικό σημείο. Εγώ φροντίζω να τρέχει πάντα το γάλα για να μη ρουφάει δυνατά όταν με πιάνει.

Λοιπόν τι λέτε για την Κυριακή στις 12:00 στο Φλοκαφε στην Αγία Παρασκευή; Βολεύει καμιά;

Χρόνια Πολλά στα μωράκια που γιορτάζουν σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα προσπαθήσω να έρθω.. Ειναι μακριά αλλα θα το επιχειρήσω, αφού φευγουμε κιολας.. να σας δω τουλάχιστον....

Να δούμε που θα παρκάρω Κυριακή πρωί στην Αγίου Ιωάννου... Με τον μικρό μαζί θα έρθω αν ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Τί κάνετε;;;;

Γωγώ να χαίρεσαι τη Νιωάννα που λέει και η Ειρήνη!!!

Να είναι πάντα ζουζουνιάρα και να σας τρελλαίνει με τα νούμερά της!!!! Με το καλό και νυφούλα βρε στο πλευρό του Θεσσαλονικού Αναστάση μας!!!!

Πολλά φιλιά από μας!!!!

Μαρία και συ να χαίρεσαι τη μεγαλοκόρη σου!!!!

Να ναι γερή και ευτυχισμένη πάντα!!! Άντε κάντε της ακόμη ένα αδερφάκι για να χαίρεται!!!!!!! :lol::lol::lol:

Βίκυ να σου ζήσει η πολυλογού!!!!

Άντε και να την καμαρρώσετε σπικερ στις ειδήσεις !!!!

Εδώ μεβγάλ...

Υποφέρω σας το πα;;;;;

Το βράδυ σηκ'ωθηκα 2 φορές να αρμεχτώ γιατί δεν μπορούσα ούτε ανάσκελα να κοιμηθώ από την πίεση και το πρήξιμο. Είμαι σίγουρ πως ακόμη ένα παιδί να έιχα θα χόρταινε με τόσο γάλα. Η Ειρήνη ώρες ώρες με βαριέται κι δε θέλει άλλο. Με ανακουφίζει όμως τόόόόόσο πολύ όταν πίνει...

Το νινί κοιμάται. Είχαμε ένα πολύ ησυχο βράδυ. Ξύπνησε στις 3 στις 6 και στις 9.20 και τώρα ξανακοιμάται. Βέβαια το πρωί υτης έβγαλα μια μεγάλη(για τα κυβικά της ) μυξούλα και λέω μήπως μπούκωσε. Ευτυχώς ακόμη δεν τη ακούω να χουρχουρίζει...

Πριν λίγο είδα οτι η καλή μου Θου άνοιξε θέμα όταν γέννησα. :oops::oops:

Τί γαϊδούρα που είμαι... Φτου μου...

Α Λένα και σε σένα έφαγε η τσαχπινομάνα;;;;

Καλέ όπου πάει έτσι κάνει αυτή.. Τρώει το φαγητόμα ςκια μας αφήνει νηστικούς!!!

Αναστασία μπορεί να μη σε χωνεύω αλλά πολύ χάρηκα που έφαγα τόόόό΄σα πράγματα χθες η ζουζού! Ελπίζω σήμερα να φάει τα διπλάσια!!! :D:D:D

Γωγώ τί τον νοιάζει τον πεθερό πόσα κιλά πήρες; Έλεος ρε παιδί μου...

Σισσιώ να σκεφτολυμε και μεις τίποτα ρε συ...

Χρύσα πολύ πρήξιμο;;; Πρόσεχε το αλάι αν τρως

Νατάσα πως είναι ο Μιχάλης;;

Έρη πότε φεύγετε;;;

Αφροδίτη την άλλη βδομάδα έχεις β επιπέδου;;

Γιώτα τί ώρα κοιμάται ο Ιάσωνας;;;Απορία το έχω

ααααα για να μη με ξεχάσετε στις 17 έχω γεννέθλια μαζί με τη Βίκυ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δεν τροω αλατι..

εγω αλατι τροω μονο αμα κανω ποπ κορν, τα ετοιμα δε μου αρεσουν.

Αλλιως τροω λογικε ςποσοτητες και δεν βαζω στο φαγητο και λογω Χριστοφορου ποπυ τρωει απο τα πιατα μας...

χτες το μονο αλμυρο εφαγα μια φετα γαλοπουλα φουαντρε στο τοστ που εφτιαξα με τυρακι μιλνερ..ποσο πια αλατι..

δε νομιζω ρε να εχω κατι ..

μαλλων θα φταιει και το μπανιο που εκανα ζεστο ριν παω για νανι..

νατασακι σε βλεπω να φτιαχνει τυρια...γιαουρτια...μια χαρα!!!

τελικα πηρες το θηλαστρο το Swing;;;...εμενα παντως δε με βολεψε τοσο αυτο οσο το Lactaline personal ...

η Ρινιω γιατι δεν πινει καλε;;;; αυτη ειναι που ειναι το καλυτερο θηλαστρο!!!

Αθηνα πως εισαι;;;;..γιατι σκοτομος ..μαλλωνουν οι μεγαλες;;;;

καλα να περασετε στον καφε..

καλε δε σας ειπα..ειδα στον υπνο μου που ηρθα Αθηνα και θρονιαστηκα σε ενα καφε και ερχοσασταν μιγες λιγες οσποτε σας βολευε και πιναμε καφεδες...εντελως κουφο ονειρο..

θυμαμαι τελευταια ηρθε η Αφρο και πηγαμε μετα για φαη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλπανι οχι Τουλμπανι!!!!

Ειναι κατι σαν υφασμα γαζας αποστειρομενςη αλλα με πιο σφυχτη πλεξη......

Τουλμπάνι=σφιχτό τούλι!!! ;)

το ίδιο δεν είναι? και τα δύο υφάσματα με σφιχτή πλέξη!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα και 11 και 12 με βολεύει.... :D:D:D Τα Flocafe ειναι στην πλατεία;;;;; :roll::roll::roll::oops::oops::oops: Δεν ξέρω.... :?:?:?

Σισσάκι γαμάτη η Χαριλίνα.... :lol::lol::lol::lol: Της έχουμε πει ότι είναι κακό και ότι δεν πρέπει να το κάνει, αλλά αυτή συνεχίζει.... :?:?:? Γι'αυτό χθες και ο πατέρας της της φώναξε πολύ.... :?:?:? Τα δαγκώνει και μετά έρχεται και λέει "μιμ, δώσεις φιάκι;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Συμπεθέρα και την αδιαφορία έχουμε δοκιμάσει, αλλά δεν..... :roll::roll::roll::roll:

Νατασούλα μια χαρά η μικρή..... ;);););) Είσαι τρελοκομείο...Θα σκάσει από το γάλα η Ειρηνούλα.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε Χρύσα τι θέμα έχεις;;;Δεν κατάλαβα.... :oops::oops::oops: Έχεις πίεση;;;; :?:?

Α, δε σας είπα...Εγώ πήρα τηλ και κανόνισα ραντεβού με το γυναικολόγο (αυτόν που είχα τόσο καιρό) για την Πέμπτη το απόγευμα.... :?:?:?:?:?:? Αχ δε θέλω να τον αφήσω.... :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα η δικη μου...συμβουλη ειναι να πινεις νερο ασχετα αν τρως αλατι.

Το ειπα επειδη σε προηγ ποστ σου ειπες "δεν εφαγα κατι αλμυρο ουτε ηπια πολυ νερο" ;)

Νατασακι μου μη σε λες μεβγαλ!Γιατι τοτε μαλλον βρωμαει πολυ εξω απο το σπιτι σου! :lol:

Ελπιζω να μην ειναι τπτ η μυξουλα σας!

Και επισης ελπιζω να εχεις διαβασει πολυ για το ταντεμινγκ!

Φανταζομαι πως θα ειναι πολυ πιο δυσκολο να ρυθμιστει η παραγωγη με 2 παιδακια

διαφορετικης ηλικιας.. :? Οκ...καλο το πολυ γαλα (για αυτες που φοβουνται μην τους κοπει :P ) αλλα..

Και γιατι αρμεγεσαι?ρε συ...Βγαλε λιγακι μονο...

Τελος να πω(για την υπερασπιση μου) πως εμεις οι (μισο-) ποντιοι δεν τρωμε αν

δε μας καλεσουν για φαγητο! :P

ΕΡΗ-Ερηηηηη!με λαμβανεις?Στειλε κ ενα φιλι κατα εδω!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νατασα πολυ χαιρομαι που προλαβαινεις κ μας γραφεις τα νεα σας!!!!!

επισης πολυ χαιρομαι που ολα πανε τοσο καλα!!!!

τοσο πρηξιμο ε????

καλα που εχεις κ την ειρηνουλα κ σε ξαλαφρωνει!!

γωγω αφηστε την, μην της δινετε σημασια.. οταν λεω αδιαφορια δεν εννοω για μια δυο φορες που θα το κανει

μην της δινετε σημασια για 2-3 μερες

και να ξερεις οτι οι φωνες φερνουν τα αντιθετα αποτελεσματα

και μπορει να της μεινει κ τικ

εμενα ετσι μου εμεινε χροοοοονια να τρωω τα νυχια μου. οι δικοι μου ολο με μαλωναν, με φωναζαν με εβαζαν κ τιμωρια, αλλα ολο αυτο μου δημιουργουσε αγχος κ τα ετρωγα πιο πολυ.. κ στον αδερφο μου το ιδιο..

σας βλεπει κ λιγες ωρες, μην την μαλωνετε για αυτο, δεν ειναι κατι το επικινδυνο, μην της δινετε σημασια κ θα το σταματησει μονη της

χρυσα κ παλι δεν ειναι αυτο που λεει η αργυρουλα??

να πινεις πολυ νερο, το πρηξιμο δεν ειναι γενικοτερα καλο κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης αποσο ξερω!!

να σας πω θα κανονισουμε κανενα καφε με τη γιωτα? τι θα γινει?

αντε πειτε κατι γιατι εχω αρχισει κ κλεινω τις μερες μου!!

μην κανονισετε τελευταια στιγμη κ δε μπορω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...