Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

αυτά σκεφτόμαστε κι εμεις και δεν το αποφασίζουμε. δεν μπορούμε ούτε να τα αφήσουμε στις γιαγιάδες και να φύγουμε κι έχουμε εγκλωβιστεί εδώ :( πάντως το στάδια αυτό που τρώνε λίγο φαγητό και μετά γάλα είναι το χειρότερο. αφού όμως τρώνε τη φρουτόκρεμα δεν θα εχεις πρόβλημα. εμεις τώρα τσακίζουμε τα μοσχαράκια και τα κοτοπουλάκια σε 5 λέπτά!!!έτσι που πάμε δεν θα αφήσουμε ζωντανό για ζωντανό στην ήπειρο :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραία τα δωμάτια Ευή!!!!!

Αλίκη το ξέρω πως σου φαίνεται δύσκολο, και είναι, αλλά θα πρέπει να αποβάλεις το άγχος που σε πιάνει όταν έρχεται ή ώρα του ύπνου!!! Τα μωρά πάντα το καταλαβαίνουν όταν εμείς είμαστε "τσιτωμένες" και δεν μπορούν να ηρεμήσουν ούτε αυτά!!!Κάπου στο φόρουμ διάβασα μια κοπέλα που ήθελε να μάθει στο μωράκι της να κοιμάται μόνο του και έκανε κάτι και μου φάνηκε πολύ σωστο.Θα το βρώ και θα το βάλω...

Για το βραδυνό ξύπνημα δεν μπορώ να βοηθήσω δεν αντιμετώπισα πολλές φορές πρόβλημα...

Πάντως δεν ξέρω αν σας το είχα ξαναπεί αλλά στα παιδιά μου έδωσα απο την αρχή απο ένα μαλακό κουκλάκι να το έχουν πάντα κοντά τους και το βράδυ φροντίζω να είναι κοντα στο πρόσωπο τους για να μπορούν να το μυρίσουν και να το πιάσουν αν τυχόν ξυπνήσουν.

Ο ύπνος στα βρέφη περνάει απο διάφορες φάσεις, και πολλές φορές την νύχτα λαγοκοιμούνται. Είναι πιο εύκολο σε αυτές τις φάσεις να ξυπνήσουν και να μην μπορουν να καταλάβουν ακριβώς που είναι μες στο σκοτάδι.Μια οικεία μυρωδια και αφή τα δίνει ασφάλεια και τα βοηθάει πολλές φορές να ξανακοιμηθούν μόνα τους.

Ελευθερία έχει δίκιο η αλίκη...αφού τρώνε τα υπόλοιπα δεν θα έχεις πρόβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη το βρήκα...διαβασε το και δες πως μπορείς να το προσαρμόσεις στις ανάγκες σας

Θέλει χρόνο και υπομονή

από kokoraki » Πέμ Δεκ 02, 2010 12:56 pm

Κι εμένα ο γιός μου ήθελε κούνημα για να κοιμηθεί. Βλέπετε, 3 μήνες έντονοι ολοήμεροι κολικοί, ε αφήνουν τα σημάδια τους. Δεν μπορούσα όμως να κάνω αλλιώς....είμαι κατά του να αφήνεις τόσο μικρό (και ενδεχομένως και πιο μεγάλο) μωρό να κλαίει ώσπου παραιτημένο και κουρασμένο από το πολύ κλάμα να κοιμάται. Δεν προσφέρει τίποτα, μόνο ζημιά κάνει. Ακούστε λοιπόν τί έκανα και δούλεψε (από 4 μηνών και έπειτα διότι πιο πριν κοιμόταν με στήθος ΚΑΙ κούνημα.....ακροβατικά έκανα):

Κάθε βράδυ μπάνιο αυστηρά την ίδια ώρα, γάλα και κούνημα (κλασικά) και παρκάρισμα στον κούνια κοιμισμένος. Μετά από καμιά εβδομάδα ή 10ήμερο, τα ίδια αλλά παρκάρισμα στην κούνια μισοκοιμισμένος. Τον έπαιρνε ο ύπνος εκεί. Μετά από κάποιο διάστημα που το κατακτούσαμε κι αυτό, παρκάρισμα γλαρωμένος. Σιγά σιγά και με υπομονή καταφέραμε με τον άντρα μου (μέγας σύμμαχος) να τον βάζουμε στην κούνια ξύπνιο και να κοιμάται μόνος του. Τονίζω ότι η μέθοδος θέλει υπομονή, επιμονή και χρόν, δε γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη. Αλλά με τα μωρά, οι συνήθειες αλλάζουν χαλαρά και σταδιακά.

Τονίζω ότι ο γιός μου δεν είναι εύκολο μωρό, ποτέ δεν ήταν. Αν τον βάλεις στην κούνια κατα τη διάρκεια της μέρας και δεν πολυνυστάζει, σηκώνει τον κόσμο και δεν παίζει να κοιμηθεί. Οπότε εκεί τον παίρνουμε απευθείας έξω από το δωμάτιο, δεν έχει νόημα να αρχίσει το κλάμα. Αλλά το βράδυ δεν υπάρχει περίπτωση μετά το γαλατάκι να μην κάνει νάνι μόνος του εντός τετάρτου. Ελπίζω να βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ ελσακι, είσαι πολύ τυχερή που δεν έχεις πρόβλημα με τον ύπνο, εμένα μόνο αυτό με ενοχλεί με τα μωρά. το σύστημα που λες το έχω εφαρμόσει κι εγω στον 4ο για να κόψω την αγκαλιά. σχεδόν τίποτα δεν πιάνει με τον μπέμπη, έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα!τώρα πιά δεν είναι τόσο ότι θέλει αγκαλιά απλά είναι δύσκολος. άλλες φορές τον βάζω στο κρεβάτι και κλαίει και άλλες φορές κάθεται για λίγο και αρχίζει μετά το κλάμα. τον σηκώνω για λίγο και τον ξαναβάζω και μετά πάλι από την αρχή. κάθομαι δίπλα του και του μιλάω με τις ώρες αλλά τίποτα. στο τέλος εκνευρίζεται τόσο που δεν σταματάει με τίποτα. δοκίμασα να τον βάζω αργότερα για ύπνο αλλά είναι χειρότερα. νευριάζει από τη νύστα και χαλάει τον κόσμο. και αντί όσο μεγαλώνει να βελτιώνεται δεν αλλάζει τίποτα, περιμένω να πάει σχολείο να κουράζεται για να κοιμάται μόνος του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!

ευη μου αρεσει που μου φανηκαν πολλα τα λεφτα του δικου μου φωτογραφου... :lol:

εγω ψηφιζω τον πρωτο απο τους δικους σου... βασικα νομιζω πως πρεπει να κανουμε δυο αλμπουμ, για τα παιδια μας αργοτερα...πολυ μακρια το παω... ωστοσο εμενα μου δινει και 140 φωτογραφιες στην τιμη.... :roll: φτανουν για 2 αλμπουμ!

ελσα οι λουομενες ειναι κουκλες και απο οτι φαινεται πολυ γουσταρουν το νεο τους μαραφετι ( η ερμηνεια του γκατζετακίου) :lol:

εγω δυστυχως εχω ντουζιερα και μετα απο πολλους πειραματισμους και αφου πηραμε οτι υπαρχει σε μπανιερακι κλπ...κατεληξα σε ενα καθισματακι που βαζω στη ντουζιερα...

γεωργια συγχαρητηρια!!!

να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και 2 ησυχα μωρα .. ωστε να την περασεις οσο πιο ηρεμα και ξεκουραστα γινεται!!! με το καλο να γινεις 3/4τεκνη.. οτι εσυ επιθυμεις!!

ελευθερια χαρα στο κουραγιο σου!!!! δεν θα το τολμουσα να παω ακομη καπου με τα μωρα....δεν το βλεπω για πριν τοκαλοκαιρι βασικα...

νομιζω οτι θα ταλαιπωρηθω οπως και αυτα.. ισως να ειναι η ιδεα μου..

περιμενουμε λοιπον την εμπειρια σου για να αναθαρρευουμε και οι υπολοιπες :lol:

βιβη! βιβη... εσυ δεν θυμαμαι τι εγραψες.... φιλακια ομως στα μπεμπιδια σου...

περιεργο, μαλλον ησουν βιαστικη και δεν εγραψες ταγνωστα σου... γι αυτο δεν θυμαμαι..

αλικη ξυπνανε ακομη ε;;; κι εμενα ξυπναει ο μικρος 2-3 φορες και θελει πιπιλα και η μικρη στανταρ στις6 και θελει πιπιλα...

οσο για το βραδυεμεις πλεον κοιμομαστε σχεδον μονοι... η κορη δηλαδη παντα μονη και ο γιος 2 στις 3 φορες.. τις υπολοιπες θελει να ξαπλωνουμε πακετο στο διπλο... και συνηθως κοιμαμαι πρωτη εγω.. :lol::lol:

το κακο ειναι οτι επειδη απο τις 6 και μετα ξυπνανε 2-3 φορες και οριστικα στις 7-7:30... εγω απο τις 9-10 κουτουλαω........ πολλες φορες κοιμαμαι απο τις 9-10 και βαζω ξυπνητηρι στις 11 να ταισω................

το γυμναστηριο και το ραψιμο στωματος εχουν αρχισει να εχουν αποτελεσματα! 2 παντελονια μου βγηκαν απο την αχρηστια και μου μπηκανε! χωρις να κινδυνευει ο απεναντι να μεινει μονοφθαλμος απο κουμπι... :lol::lol::lol::lol::lol:

αυτα! εχω υπερβει τον εαυτο μου στο γραψιμο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια χαρά ντάν!

είστε μεγάλες παρλαπίπες αλλά αυτό το ξέρετε (κι εγώ το ξέρω, η βασίλισσα της παρένθεσης).

Αλίκηόλγα, να μου κάνεις τη χάρη και να περιοριστείς στα ζωντανά της Ηπείρου γιατί σε κάνα δίμηνο που θ' αρχίσουμε κι εμείς τις τρελές μασαμπούκες, θα συμβάλλουμε στην εξαφάνιση των αμνοεριφίων Κερκύρας και Διαπονίων Νήσων συμπεριλαμβανομένων των νήσων Παξών, Αντιπάξων. Επίσης θέλω να σε ενημερώσω οτι έχω γνωστό κρεοπώλη στην Παραμυθιά κι άμα γουστάρω θα παίρνω κι από' κει!

Ελευθερία το τέκνο που μετράει τους αστερίες το βρήκα, περιμένω ντομάνι ματίνα να μου απαντήσουν για το άλλο. Πάντως σ' ευχαριστώ, είσαι ταχύτατη, εκτός από νοικοκυρά του πάνω - πάνω. Επίσης τσέκαρα το λίνκ από το ξενοδοχείο. Ωραιότατο είναι. Με το καλό και καλά να περάσετε. Κάνε τη λίστα σου μην ξεχάσεις τίποτε και εντάξει θα είσαι. Τέρας της οργάνωσης!!

Έλσα, κι από μένα ρισπέτ απεριόριστο. Τα διαβάζω και στον Άλεξ για να τα θυμάται. Δηλαδή λέτε να πάρω το πάρκο αυτό που είναι σαν τα παλιά;; Δεν τραυματίζονται τα δάχτυλά τους σ' αυτές τις τρυπούλες;;

Εύη πολύ ωραία τα δωμάτια των παιδιών σου. ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ!! όλη μέρα σκουπίζεις;;;; Και φτιάχνεις και γλυκά; Και προλαβαίνεις και τα μποτέ;; Εγώ είμαι με τη συμπεθέρα Μάμμυ, το έχω ξεχάσει το μποτέ. αφού πάω στο κομμωτήριο για να λουστώ επιτέλους!!

Μάμμυ σωστά το είπες. Θα τα σκάσω στο φωτορεπόρτερ κανονικά. Θα κοιτάξω στον καλύτερο του νησιού (εφόσον ο Χέλμουτ Νιούτον - ζει ε;- δεν δύναται να ταξιδέψει καλοκαιριάτικα προς Ελλάδα μεριά). Μάμμυ μου να σε φτύσω;; σε φτύνω. φτού!! ηρέμησε το πληκτρολόγιό σου ε;; από τις γιορτές που ήρθαν οι γονείς σου, σου φέρανε αγιασμό και σε ραντισοποτίσανε ή φταίει η πολυήμερη απουσία του ορχιδεοφέροντα μπιπ σου;; ξαναφτού!

Θα επανέλθω με νεώτερα, γιατί ΝΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΕΩΤΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία και Βιβη κοψτε το δούλεμα!!!!! :lol::lol::lol:

Αλίκη αφου πάς μεσα και κάθεσαι μαζί του δοκίμασε κάτι άλλο...αντι να του μιλάς και ίσως του τραβάς την περιέργια κάνε έναν ρυθμικό ήχο όπως σσσσσσσ ή μμμμμμμή κάτι ανάλογο και ταυτόχρονα χάιδευε του απαλά την πλάτη να τον χαλαρώνεις. Το κάνω στην Ελένη τις σπάνιες φορές που ξυπνάει και δεν ξανακοιμάτε εύκολα...θέλει υπομονή και...γερά πνευμόνια :lol:

Και λίγη μουσικούλα θα βοηθήσει!!!!

Σας έχω πει με τι μουσική κοιμίζω τις δίδυμες;;;;;

Διασκευασμένα σε νανούρισματα τραγούδια των U2 και METALLICA !!!!!! :shock:

Ο άντρας μου με κοροϊδευει πως το πρώτο ρούχο που θα διαλέξουν οι μικρές θα είναι μαυρο και δεν θα χτενίζονται ποτε :lol::lol::lol: \M/ \M/ \M/ \M/

το δικό μου πάρκο ήταν με ψιλό δίχτυ παρόλο που ήθελα με μεγάλες τρύπες αλλά ήταν μικρά.

Δεν παθένουν τίποτα τα δάχτυλα τους και μαθαίνουν να σηκώνονται εύκολα ;)

Την απορία για τα καθαρά και ΣΥΜΑΖΕΜΕΝΑ δωμάτια την είχα και 'γω...γιατί το δικό μου μοιάζει με βομβαρδισμένο τοπίο;;;οεεεοοο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥη τελεια τα δωματια κ να το χαρουν κ οι διδυμομπομπιρινοι σας.

Βλεπω οτι παμε φωτια για το νουμερο 4 ποτε ανοιξαμε το 3 κ ποτε κοντευουμε να το τελειωσουμε κ αυτο δεν ξερω. Μηπως ειμαστε γλωσσοκοπανες? κ να σκεφτει κανεις οτι εχουμε απο 2 κ 3 παιδια χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρεπιπτοντως τους εχω το κανονικο παρκο κ απλα θα παρω οταν ειναι ωρα να αρχισουν να σηκωνονται κατι ειδικά χερουλακια που τα κρεμας γυρω γυρω γιατι αυτο με το διχτυ εγω εχω δει πολλα να χωνουν τα δαχτυλακια μεσα κ να βρισκονται απ εξω με την κεφαλα κ επειδη δεν ειμαι διατεθημενη να τους φοραω κρανος απο τωρα το αφηνω για οταν παρουν μηχανακια χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν που τα βρισκεις αυτα τα χερουλακια; δεν το ηξερα.. κι εγω εχω παρκοκρεβατο χωρις τρυπες!

βιβη βλεπω επανορθωσες αμεσα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςςςςςςςςςςςςς δεν με λενε ''π@ρδη'' γιατι ετσι πεταχτηκα στο ποστ σας το ξερω

αλλα ειμαι η ζαχαρενια και ειμαι καλα!!! :D:lol: Να χαιρεστε τα μωρακια σας. Γερα και καλοτυχα να ειναι!!!

Ειμαι εγκυος στην 16η εβδομαδα (γουαουυυυ εχεις ακοοοοοοομαααα)

και απλα ηθελα ως παλιες στο ''κουρμπετι'' αν μπορουσατε να μου πειτε 2-3 πραγματακια SOS οπως στις Πανελληνιες που θα πρεπει ή να προσεχω ή να κανω ή να μην κανω στην ΄΄πολυτιμη'' αυτη εγκυμοσυνη!!!

Ενταξει δεν εννοω τα βασικα που ισχυουν σε ολες τις εγκυμοσυνες εννοω ισως κατι ιδιαιτερο που

δεν το ξερουν οσες εχουν εν παιδακι μεσα στην κοιλια.

αμα καταλαβατε τιποτα απ οσα ειπα να μου ττρυπησετε τη μυτη!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλως την ζαχαρενια...πως απο δω? δεν ηξερα οτι δεν εχεις παιδακι. ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να εχεις τελειομηνη εγκυμοσυνη.

περιστασιακα σε εχω πετυχει σε αλλα θεματα αλλα πιστευα οτι εισαι μαμα. αληθεια πως και ρωτας εμας και οχι τις πιο παλιες καραβανες??!?

γιατι εσυ θα τις εχεις και κολλητες βρε παιδι μου!

εγω παντως μια και ρωτας θα σου πω τα εξης

1.προσεχε μη νπαρεις πολλα κιλα γιατι θα σου μεινουν

2. ξεκουρασου τωρα που ειναι καιρος

3. αν πασχεις απο αϋπνιες καποια στιμγη ξεπερασε τες γρηγορα γιατι ερχονται περισσοτερες

4. σε αντιφαση με το 1-φαε οτι θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την Ζαχαρενια εγω εχω να σου πω να απολαυσεις την εγκυμοσυνη γιατι μιας κ εχω εμπειρια κ απο τις δυο η διδυμη κυηση ειναι τελεια γιατι καταλαβαινεις τα παιδια παντου κ ειναι τελειοοοοοοο

εγω δεν εχω να σου πω κατι γιατι ειχα κανονική εγκυμοσυνη απλα προσεχε οτι κ σε μια απλη εγκυμοσυνη

Γιωργια περιμενουμε νεα σου αυριο για το/τα σπορακι/α

Εγω εκανα την πεθερα μου τουρμπο ηρθε επισκεψη με μια φιλη της κ μου λεει η φιλη θα κανεις κι αλλο παιδι? κ λεω εγω η πουυυυυ... ναι αμε το εχουμε στο προγραμμα σιγουρα κ μενει μ ενα στομα μεχρι το πατωμα

μα πας καλά? κι αλλο? γιατι της λεω σ εχω φορτωσει με τα παιδια κ δεν αντεχεις? δεν γελασα καθολου ομως το τραβηξα μεχρι τελους κ εμεινε χιχι σκετη απολαυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα στα δικα μας

βασιλικη ρωταω κι εγω τα ιδια!που τα βρισκεις αυτα τα χερουλακια?

ελσα κι εγω με τον μπεμπη εκανα αυτο που λεει το κοκορι

αλικη κρατα γερα και συμφωνω με την κυρα δασκαλα που λεει οτι πρεπει να μην του μιλας αλλα να επιμενεις αυστηρα σε 2-3 λεξεις τυπου "νανι τωρα" "σσσςςς" και οσο μπορεις προσπαθησε να τον κουνας π.χ. μεσα στην κουνια κουνωντας τον πωπο και λεγοντας σσσσςς και μετα το κοβεις και το κουνημακαι κρατας μονο το σσςςςς -αυτο για να μην τον σηκωνεις το λεω

αλλα παντα να του λες το ιδιο

και να μην τον βγαζεις απο το δωματιο σε πιο φωτεινο δωματιο οταν κλαει

επισης ενα βιβλιο που διαβασα λεει οτι οποια μεθοδο υπνου εφαρμοζουμε στα παιδια μας να την εφαρμοζουμε πρωτα στον μεσημεριανο υπνο για να εχουμε την δυνατοτητα να αντιδρασουμε και εμεις και το παιδι καλυτερα και μετα στον βραδινο υπνο

συμπεθερα τι βλεπεις στην πενα μου και το λες αυτο?

παντως φορ δε ρεκορντ δεν του επιτρεπω του εξαποδω μετα την αρρωστια που μας κολλησε να ξαναρθει μεχρι το πασχα-του το ειπα κιολας

καρμεν ειμαστε γλωσσοκοπανες ειναι γεγονος-της πεθερας σου ο κωλος μυριζει σαν το στομα της?

φριντομ εγω για το βακανς σου δεν εχω να πω τιποτα

απλα σε διαβαζω σαν να βλεπω αμερικανικη ιδανικη ταινια με χαπι εντ

καραμελελσα nothing else matters!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα αυτο ειπαν αυτες οι κοπέλες που ειναι στην εκπομπη τωρα

νιου μαμμυ μου γλυκια δεν με πειραξε το σχολιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή η εκπομπή "μιλάει" για το μάμμυ;;

Ενημερώστε με γιατι αυτήν την ώρα πάντα μαγειρεύω και δεν βλέπω τίποτα!!!

Κάρμεν μήπως κάνανε το θέμα "ομάδα" και είναι ιδιωτική;;;

Μπορούμε να ρωτήσουμε τον αντμιν αν γίνεται ιδιωτικό το θέμα...αλλά γιατι;;; σε ενοχλεί που διαβάζουν και άλλοι;;;;

Θα κάψω τα μπιφτέκιαααααα!!!!!!!!! :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγκυμοσύνες διαβάζω :D Με το καλό!!!

Χερουλάκια βρίσκεις στα jumbo, τους αρέσει να τα δαγκώνουν κιόλας ;)

Έλσα τέλειες οι μικρές σου! Πες μας μόνο αν σας βολέψει τελικά γιατί εμείς ντουζαριζόμαστε προς το παρόν.... δεν κάθονται κάτω με τίποτε όμως :roll:

Ελευθερία μπράβο που τολμάτε να εκδράμετε με τα μπεμπίδια, μη μασάτε λίγο θα ξεβολευτούν αλλά αν τις τρελάνετε στις βόλτες θα τους αρέσει πολύ ;)

Βιβή μπράβο που φροντίζεις για τη βιβλιοθήκη των μωρών, εγώ δεν ασχολούμαι, έχει φροντίσει ο daddy μου εδώ και χρόνια.... βασικά εμείς δε θα χωράμε σε λίγο σπίτι λόγω των βιβλίων :roll: Πάντως προς το παρόν μόνο τα τρώνε όπως προείπα... βιβλιοφάγοι θα γίνουν τα αγόρια μου :lol::geek:

Κάρμεν χαρά στο κουράγιο σου γενικά.... ;)

new_mammy τέτοια κολπάκια πιάνουν και στα δικά μου... φτου-φτου-φτου....

Εύη τέλεια τα δωμάτια.... απορώ και ντρέπομαι συγχρόνως που υπάρχουν τόσο τακτοποιημένα δωμάτια.... :oops:

Δε θυμάμαι άλλα.... φιλάκια σε όλα τα διδυμομπεμπάκια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ για τα δωματια τι να σας πω εμενα της κορης μου ειναι ανω κατω μονιμως το μαζευω κ στο δευτρολεπτο τα εχει γκρεμισει

Αχ ναι απο τα τζαμπο ειναι κ θελω κ εγω τετοια χερουλακια αλλα πως????????? δεν προβλεπεται ταξιδι στην Πατρα τωρα κλαψψψψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α Ελσα ναι για το μαμμυ απ οτι καταλαβα γιατι ειναι η ομαδα Απριλιου απ οτι ακουσα

βασικα δεν ξερω ετσι λιγο το οτι βλεπω συγκεκριμενα ατομα συνεχεια μα συνεχεια που απλα διαβαζουν κ μια που εχω παρατηρησει την ξερω κι ολας κ δεν τρελαινομαι

ξερω οτι δεν πρεπει να γραφουμε καποια πραγματα αν δεν θελουμε αλλα γιατι να μην αισθανομαστε ανετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν συγνωμη τωρα που διαβασα αυτο που εγραψα ηταν πολυ ασχημο

xa xa xa xa xa xa xa xa

τοσα πολλά χα που δεν φαντάζεστε

................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: albiz, αλεκα, frosobal, k147, karamelenia, maraki_1978, mini82, miria, thena, Νανούκα, Λιονταρακι, Πασχαλακι!!! και 3 επισκέπτες

σόρρυ, αλλά τι εννοεί το άνωθεν;; οτι αυτή τη βέρυ μόμεντ τα άτομα αυτά είναι παρόντα στη συζήτηση;; γιατί αν ναι, τότε ένα άτομο είναι 24 ώρες/24ωρο εδώ και παρακολουθεί απλώς;

ΗΘΕΛΑ ΝΑ' ΞΕΡΑ, ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ; ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ;;;;;;;;;;;;;;;

Λειπών, τω οίδδα κει αιγό τω αιποισσώδυο του ήμαι μαμμά κε νωμήζο ώτη αίτσυ ύνε ώπος τω λαίοι ι Καρμενσίτα. Κληδομαίνο θαίμα αιδό μαίσα. Δαιν μου ακούγαιττε άσχοιμμα. Τει λαίται υ ηπώλυπαις;;;;;;;;;;;

χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα!!! Να μαι κ γώ!!! Περνάω δύσκολα κορίτσια με τις ναυτίες και κάποιες φορές και με εμετούς!!! Εκει που λέω είμαι καλυτερα (με το χάπι πάντα) κ αχ αρχίζω ν συνέρχομαι κ γώ εκει είναι που την επόμενη μέρα ξανά είμαι κρεβατωμένη!!! Νιώθω σαν άρρωστη! Δν έχω συνηδητοποιησει ακόμα ότι μέσα μου έχω ένα μωρακι! Έχω όλη μέρα ναυτία ! Νομίζω πως μ έχει γίνει εμμονή όλο αυτό και πως λειτουργεί πολύ το ψυχολογικό κομμάτι κ δν ξέρω πως ν απαλλαγώ! Κατά τ αλλά είμαι 12 εβδομάδων σήμερα και περιμένω πως κ πως ν ρθει η Δευτέρα γ ν κάνω την αυχενική διαφάνεια!!! 🙏🙏  χαιρομαι πολύ που όσες έχετε κάνει αυχενική διαφανεια είναι όλα καλά ! Ευχομαι γερά και τελειομηνα μωράκια σε όλες μας αγάπες μ!!!!  οσον αφορά εσένα @Tonia μου έχω φίλη που 8 η εβδομάδα επαθε αιματωμα, μιλάμε αιμορραγία τρομερή , πίστευε πως το είχε χάσει το μωρακι! Όμως ήταν εκει!!! Ο γιατρός τηα συνέστησε ακινησία όσο μπορεί και περίπου 14η εβδομάδα το αιμάτωμα είχε φύγει και όλα πήγαν καλά!!! Μη προδικάζεις τίποτα! Εχε πιστη στο μωρακι αυτό που παλεύει!  @Kiddo το ίδιο ισχύει ν γ σένα!!! Ακινησία και ξεκούραση όσο μπορείς! Έκανες και την αυχενική σου όλα καλά! Το μωράκι ήρθε γ ν μείνει! Λίγη ξεκούραση παραπάνω να περάσει κ ο 4ος! Πιστεύω πως τον μεγάλο κίνδυνο τον έχεις περάσει!  κ γώ κορίτσια προσπαθώ ν σκέφτομαι θετικά και πως η σημερινή μέρα για μένα θ πρέπει ν ναι γιορτή γιατί από αύριο μπαίνω στον 4ο και πως όπως κ ν χει το μεγάλο διάστημα μ τους εμετούς και τια ναυτίες το πέρασα! 
    • Βέβαια! Με ρωτάς??? Ανοικτά!!!! Ακολούθησε εεε. Mariemma Art
    • Για σένα μπήκα τώρα να δω νέα!!! Κρατήθηκες κ δεν έκανες τεστ ρε θηρίο;;; Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω🤣🤣🤣 Κ μάλλον φεύγοντας από τη δουλειά θα πάρω… Τα υγρά έρχονται κ φεύγουν όποτε δε βγάζω άκρη. Το στήθος πονάει πολύ αλλα δεν είναι πως δεν έχει ξανά συμβεί.. Περιμένουμε..
    • Εύχομαι να πάνε οοολα καλά κορίτσι μου εγω έκανα χοριακη αλλά στην αρχή μόνο η πρώτη ήταν 213 την 15 ημέρα μετά από το θετικό τεστ ωορρηξία και η δεύτερη 412 την 17 ημέρα μετά από την ημέρα της ωορρηξία και πήγα για υπέρηχο δεν ξανά έκανα άλλη δεν ξέρω τι γίνετε αλλά λένε ότι μετά τα 1500 χοριακη δεν έχεις νοημα να κανείς άλλη γιατί έχεις εικόνα με υπέρηχο  σε βρήκα σε insta και fb να σε ακολουθήσω; Έχεις πολύ ωραία πργαματα μπράβο !!! 😊
    • Ααα ναι σωστά νομίζω σε είχα ξανά ρωτήσει 😅 τώρα το θυμήθηκα η μνήμη δεν είναι και το δυνατό μου σημείο ξεχναω εύκολα η άτιμη 😂 αντε ωραία να περάσετε καλά τώρα που μπορείτε γιατί μετά θα έχουμε αγώνα με ξενύχτι και με 2 παιδεία στο σπίτι  σε αγχώνει καθόλου αυτό εσενα; Πως θα είναι με δυο παιδεία σπίτι; Και εγω με ρυθμούς χελώνας το πάω είναι η αλήθεια απλά εδώ στο χωριό πρέπει όλα αυτά που θέλω να τα κάνω παραγγελία όποτε θέλουν και καποιες μερες να μου τα στείλουν 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...