Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

καλημερα καλημερα!!!

γεια σου θεια ελσα με τα ωραια σου!!

σουλα θα φαει μωρε τι θα κανει;;;νηστικη θα μεινει;

εμενα δοξα τω θεω τρωνε μια χαρα.σημερα βαλαμε κ μηλαρακι.

απο δευτερα αρχιζουμε κ πατατα.

εχω κατι μαυροματικα φασολια.ξερετε καμια συνταγη;δεν εχω ιδεα πως τα πηρα.δεν τα εχω φτιαξει ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαυρομάτικα φασόλιααα!!!!!

Πω πω χρόνια έχω να φάω...μας τα έφτιαχνε η μαμά μου αν θυμάμαι καλά σαλάτα πιάζ...βρασμένα, και σερβιρισμένα με κρεμύδι φρέσκο ή ξερό λάδι ξύδι ή λεμόνι ότι προτιμάς.Μπορέις να την εμπλουτίσεις με νταμάτα ψιλοκομένη και λίγη πράσινη σαλάτα. Χορταστικό και νηστίσιμο πιάτο!!!

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν χρειάζονται μούλιασμα ή όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θα μαγειρεψω....θα φαει εξω λεει ο συζυγος.καλυτερα γιατι βαριομουν!!!

καρμεν περιοδευεις;;;σιτ..αυριο κεφαλονια πας;εχεις κ εμβολιο;;εμεις εχουμε την αλλη βδομαδα.

να ζησετε χρονια πολλα με τον αντρα σου κοριτσι μου κ να χαιρεστε την οικογενεια σας!

ρε κοριτσια στο παρκο δεν ειναι συνεχεια ξαπλωτα;δεν κουραζονται ετσι;εγω τις αφηνω συνεχεια στο πατωμα αλλα νομιζω οτι κουραζονται.δεν ξερω.μαλλον ειμαι υστερικη κ υπερβολικη.

σας βαζω σημερινες φωτο!!

post-10130-13873936057704_thumb.jpg

post-10130-13873936058502_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι θεεςςςςςςςςςςςς τελειωσε παει. Κοιτα μαλλι ξανθοοοοοοοοοο θα τρελαθώώώω΄καλα η Τετουλινα τα σπαει τι βλεμμα :x:x:x:x:x:x:x

ναι ρε γαμ.... τωρα ερχονται οι ρωσοι αναθεμα τους κ αυτους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όνειρα γλυκά για παιδιά και γονείς

Μεγαλώνοντας δίδυμα

Τι χρειάζεται να γνωρίζετε για τη φροντίδα και την ανατροφή τους

Έκανα αγορές επιτέλους. από τα Χριστούγεννα προσπαθώ. Αγόρασα και παραμύθια για τα τέκνα, κλασσικά και Άντερσεν και δεν κρατήθηκα, αγόρασα και το ΜΙΚΡΟ ΠΡΙΓΚΙΠΑ. Ξέρω οτι είαι νωρίς, αλλά θέλω να τους φτιάξω βιβλιοθήκη. Για μένα δηλαδή, γιατί δεν θα τα πιέσω αν δεν θέλουν. Θα ήθελα να τα δω να διαβάζουν βιβλία αλλά το χέρι μου μέχρι ένα σημείο θα φτάσει και όχι παραπέρα. Τα ψώνισα από ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ μέσω ίντερνετ και όπως πάντα, ανυπομονώ να έρθουν. Έλσα εσύ διαβάζεις ή διάβαζες του Μητσάρα;; Από πόσο μηνών; Δηλαδή, αν εγώ γύρω στους 7 - 8 μήνες αρχίζω να παρλαλάω παραμύθια; θα' χει νόημα; ε, και να μην έχει δεν πειράζει. η Μενεγάκη έλεγε η Χιονάτη δεν είναι αυτή που της έφαγε τη γιαγιά ο λύκος;

Αγόρασα και δικά μου 3 - 4. Ποτέ δεν μπορώ να αποφασίσω. τα θέλω όλα..

Φασόλια μαυρομάτικα!! μιαμ! μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω κατι κουκλες!!!!! ελευθερια ειναι πολυ πολυ γλυκες!!!!!

ευη τα χαρτια ειναι κανσον και τα στολιδια τσοχα....

ελευθερια εμεις τα μαυροματικα εκτος απο σαλατα τα κανουμε και κοκκινα με καυκαληθρες... περιεργη συνταγη...

σουλα σε χασαμε παλι!!! θεμα με τις κρεμες κιεσεις ε;;

να δω οταν θα ξεκινησουμε κι εμεις τι θα καταφερουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη εγω τους διαβαζω παραμυθια καθε μερα απο την κοιλια μου ακομα.

ενα παραμυθι την ημερα.

χτες μαλιστα τους διαβασα τα τρια μικρα λυκακια!του τριβιζα!ειναι καταπληκτικο!

ειναι η παραλλαγη απο τα τρια γουρουνακια.

λεει γι τρια λυκακια που τ κυνηγαει ο ρουνι ρουνι το υπουλο κακο γουρουνι!!

τους δειχνω κ τις εικονες κ κοιτανε σαν χαζα.

δεν ξερω το θεωρω πολυ σημαντικο να τους διαβαζω.τωρα τι θα κανουν αυτα αργοτερα δεν ξερω!!

εγω θυμαμαι διαβαζα απο πολυ μικρη ηλικια.ολοι με θυμουνται με ενα βιβλιο κ μια γωνια ψωμι στο χερι!!!!! :lol::lol::lol::lol:

βασιλικη μια χαρα θα τα πατε με τις κρεμες!για ποτε λες να ξεκινησετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α σε δυο σκ θα παμε οικογενειακως ναυπλιο.η πρωτη μας εκδρομη!!!

εκλεισα σε αυτον τον ξενωνα

http://www.arxontikokouros.gr/

την τρελανα την κοπελα στις ερωτησεις.θα εχει δυο παρκοκρεβατα.θα μπορω να χρησιμοποιησω την κουζινα τους για τα φαγητα κ γενικα οτι θελω θα με βοηθησουν.κ θεος βοηθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη βιβη:

ανοιξα twitter κ ακολουθω (τι μλκια ειναι παλι αυτο το ακολουθω;;) τη σισσυ χρηστιδου κ την ελεονωρα μελετη.παρεπιπτοντως (καμια φιλολογο δεν εχουμε εδω μεσα επιτελους να διορθωνει κ κανα ορθογραφικο;;;) δεν χωνευω ουτε τη μια ουτε την αλλη :-\ :-\ :-\

σχολιασε σε παρακαλω...

ποσο καμενη διδυμομανα ειμαι οεο;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε διδυμομανες δεν σας προλαβαινω.

δεν θυμαμαι πραγματικα τι να πρωτοσχολιασω

ευη υπεραναλυτικοτατη συγχαρητηρια!

σουλα καλωσορισες στην ιντερνετικη πατριδα και αντιο και παλι για καμια βδομαδα(φανταζομαι τοσο θα απουσιασεις)

βιβη αμα δεν ταιριαζαμε το εχουμε ξαναπει δεν θα συμπεθεριαζαμε!

χθες αγορασα τον μικρο πριγκηπα!

βεβαια εχω και τα κινουμενα αγορασει απο το τηλεραμα που τα εδινε αλλα μου λειπει το νο2. οποια φιλοτιμηθει ας μου κανει ενα κοπι παστα.

καρμεν κι εγω σε διαιτα ειμαι αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα

ο αντρας μου τρωει τα βραδια μεζεδακια στο τζακι κι εγω κοιταω απο μακρια και στο τελος τρωω ενα γιαουρτι

μπραβο μου αλλα μεχρι την βαφτιση 10 κιλα δεν ξερω αν θα προλαβω

φριντομ εσυ ρωταγες για παρκοκρεβατα? εμεις πηραμε αυτο

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1427521

επι 2 γιατι τα εχω αφησει στη μαδερ και ηταν μια χαρα

αλλα θα αγοραζα αυτο που σου εγραψε η ελσα αν με ρωταγφες τωρα γιατι το δυχτακι ειναι καλυτερο για να πιανονται τα μικρα και βολευει να σηκωνονται

ελσα εσυ που ξερεις τα πολλα

για πες και σε μενα

οταν παω εκδρομουλα-λεμε τωρα και κανενα αστειο- αν δεν θελω να παρω τραπεζακια φαγητου που ειναι τεραστια, υπαρχει κατι εναλλακτικο? μου ειπαν για κατι δεκαπενταευρα απο τα ικεα καθισματακια σμολ

αλλα δεν ξερω

αυτα προς το παρον γιατι μαστορευουμε σημερα στην οικια τα σπασμενα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη συμπεθερα εγω πηρα επισης και αυτα τα βιβλια:

1.ο μυθος της ανατροφης

2.τα παιδια χρειαζονται ορια

3.ο θυμος κανει καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον Δημήτρη σ' αυτη την ηλικία του έδειχνα σε βιβλία ζωάκια και μαθαίναμε τους ήχους, αντικείμενα, κ.τ.λ. Και φυσικά μερικά βράδυα που ήταν λίγο ανήσυχος του διάβαζα ένα απόσπασμα απο Μικρο Πριγγιπα (το αγαπημένο μου) ...Μ' αυτές δεν έχω καταφέρει και πολλά γιατί δεν κάθοντε ποτέ και οι δύο...συνήθως αρπάζουν το βιβλίο και το μασουλάνε :D:D

Το ικεα ξέρω πως έχει κάποια φτηνα (δεν τα έχει ο κατάλογος τα βρήκα στο γαλλικό) αλλά δεν νομίζω πως είναι ευκολά στην μεταφορά

http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/00069725

Εγώ έχω κάτι σαν και αυτά της πρενατάλ αλλά δεν ξέρω τιμή γιατί μου τα έκαναν δώρο! ;)

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090104&itmid=14537

Ρε παιδιά τι είναι το twitter;;;;;

Κούκλες οι κορτσάρες Ελευθερία!!!

Κάρμεν να ζήσετε!!!!Καταραμένοι Ρώσσοι...πάντα σε λάθος στιγμές έρχονται :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητέ/ή κύριε/α,

1. μικρός πρίγκιπας συνήθης χρόνος προμήθειας 5-7 εργάσιμες μέρες

2. τα βιβλία της παραγγελία σας που είναι των εκδόσεων «ελληνικά Γράμματα» που έκλεισαν οριστικά, δεν μπορούμε να σας να σας τα προμηθεύσουμε.

3. τα υπόλοιπα της παραγγελία σας είναι διαθέσιμα

Αυτή είναι απάντηση του ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΗ.

Έκλεισε ο Εκδοτικός "Ελληνικά Γράμματα";; Ελευθερία για ρώτα ην αδελφή σου. και τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση; τα βιβλία που είχε εκδόσει τι γίνονται; ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ!! ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!

Θέλω να διαβάσω Λουντέμη (ένα παιδί μετράει τ' άστρα) και είναι όλα τα βιβλία εκδόσεις Ελληνικά Γράμματα.

Τέλος πάντων. βλέπω οτι όλες διαβάζετε στα παιδιά σας λίγο πολύ. Εμένα για την ώρα δεν κάθονται και δε νομίζω οτι θα μπορούσα,αλλά ανυπομονώ να βρω την ευκαιρία.

Συμπεθεράκι να διαβάσεις τα βιβλία και να μας ενημερώσεις για νέες τακτικές και λοιπά. Να κάνεις φεις, τι το θες το τουίτερ;;

Ελευθερία συμπεθέρα επίσης, τα κορίτσια είναι για πολλά ζουλίγματα. Έχουν γαλάζια μάτια;;

Δεν έχω τουίτερ και άρα δεν ξέρω τι είναι το ΑΚΟΛΟΥΘΩ! Ούτε εγώ γουστάρω Λεονώρα και σε συμβουλεύω να μην τις ακολουθήσεις πουθενά, και παρεπιμπτόντως, γιατί θες φιλόγογο να σου διορθώσει τα γραπτά; σάμπως κάνουμε τόσα λάθη ή μήπως δεν καταλαβαίνουμε τι λέμε;;

Αιγό Δαιν Αίχο Πρώβλυμμα Πάντος, στω λάιο να τω ξαίροις.....

Για το παρκοκρέβατο που λέγαμε, δίκιο έχετε για το διχτάκι, αλλά έλεγα μήπως στο άλλο έριχναν και κανένα μπουζουλότο (υπνάκος) και το χρησιμοποιούσαμε περισσότερο χρόνο.

Έλσα, Έλσα με τα γαλλικά ΙΚΕΑ σου. Οταν παντρεύτηκα πήγαμε για μασαμπούκα σε γαλλικό (νομίζω και το μοναδικό στο νησί) εστιατόριο. Όλα τα ρεμάλια φάγανε βατραχοπόδαρα, μανιτάρια και φιλέτα και το βράδυ λέω του Αλεξ. Ωραίο το γουρουνάκι. Ποιο γουρουνάκι; Μοσχάρι ήτανε φιλέτο!!!!! Εγώ δεν τρώω κρέας πέραν του ψαρονεφρίου, μην τα ξαναλέμε. Ήταν και σκοτάδι, θα' τανε και άψητο........

κάποιος μούργος κλαίει έφυγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη σε εφτιαξα παλι...

εχει καποια αλλα ειναι πολυ δυσκολο να τα βρεις γενικα.οτι εχει μεινει στα βιβλιοπωλεια στα ραφια.ακομα λεει δεν τα εχει παρει τα δικαιωματα καποιος αλλος οικος.

το παιδι που μετραει τους πλανητες το εχει.

τωρα θα με παρει να μου πει κ τι αλλο μπορει να βρει.

εσυ ποιο αλλο θες;

πες μου να της πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα πλοία δεν άραξαν.

δεν μου έρχεται κανένα άλλο τώρα.

εργάζομαι γι' αυτό είμαι "λακωνική" χε, χε

ΈΕΕΕλσαααααααααααααα, δουλεύω λέμε.

Εν τω μεταξύ, μετά θα πάω να δω και Μπιγκ Μπράδερ γιατί είμαι ΚΑΙ παρακμιακός τύπος. Γενικά μου αρέσει να παρατηρώ πρόσωπα και συμπεριφορές. Έλεγα λοιπόν χθες στον Άλεξ οτι η Ελευθερία από την Πάτρα με λέει Μάτα Χάρι και γελούσε, "σε πήρανε χαμπάρι".

Τι να κάνω; είμαι περίεργη..

Θα πω κι άλλα πιο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία, εσύ μπορείς στο φεις να δεις τις φωτο των μωρών;; γιατί έχω κάνει κάτι μανέστρες και κλειδώνω φωτογραφίες.

Άσε με να δουλέψω τώρα λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή ή όποια άλλη θέλει έχω ΜΙΚΡΟ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ολοκαίνουργιο και αχρησημοποιήτο!!!

Το είχα πάρει για μια φίλη αλλά τελικά το είχε, πέρασαν οι μέρες αλλάγης και μου 'μεινε.

Πάντως σε όσα εστιατόρια και σπίτια έχω φάει στην γαλλία ποτέ δεν είδα να τρώνε βατραχοπόδαρα!!!

και να έβλεπα σιγά να μην έτρωγα!!!

Κάρμεν πολύ ούφο η πεθερά αλλά ακόμα ποιο ούφο η συνηφάδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...