Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

ρε συ καρμεν χαζευα στα θεματα για τη βαφτιση κ επεσα πανω σε κατι δικα σου του 2008 που ελεγες για το ονομα της μικρης!!!!φοβερο!2,5 χρονια πριν κ τωρα εχεις τρια παιδια κ κανονιζεις την επομενη βαφτιση!!!

αν μπω δλδ σε αλλα τρια χρονια λες να εχεις κ αλλα παιδια;;;; :lol::lol::lol:

κ γω σκεφτομαι για φορεμα κ τα λοιπα.αλλα κ γω τοτε θα δω τι θα παρω μπας κ εχω χασει κ αλλο.ή μπορει κ να εχω παρει κιολας.ποτε δεν ξερεις!

επισης για να ξεκινησουμε να λεμε καμια ιδεα για δωρο των νονων.....αλλο βασανο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε κοριτσάρες εσεις θα κάνετε μεγάλες βαφτίσεις γι΄αυτό κανονίζετε κιόλας. εμεις γύρω στα 50 άτομα την υπολογίζουμε. κάναμε γάμο με 400 και δεν έχω καμία όρεξη για τέτοιο νταβαντούρι ξανά!

κι εγω ελευθερία έχω άγχος ότι δεν εκπαιδεύω αρκετά τα μωρά. τα βάζω να κάθονται στον καναπέ στη γωνία ή στα καθισματάκια φαγητού και από λίγο τα βάζω να κάθονται μόνα τους και τα κρατάω από πίσω όταν αρχίζουν να γέρνουν. δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ πάρα πολύ και αγχώνομαι. είναι αλήθεια πάντως ότι τα δίδυμα είναι λίγο αδικημένα γιατί δεν υπάρχει πολύς χρόνος. πάντως έχουν κάνει προόδους, ελάχιστα γέρνουν πιά.

την τρώνε καλύτερα την νουνού ε?εγω αυτή έδινα από την αρχή και την τσακίζουν. εσεις που δίνετε φαριν λακτε λύστε μου μια απορία. γιατί γίνεται έτσι σαν λάστιχο?αντί για 10 κουταλιές που λέει βάζω 8 γιατί μετά γίνεται τελείως στόκος. μήπως κάνω κάτι λάθος ? παίρνω την νουνου και τώρα πήρα τη μιλούπα μήπως μου βγει καλύτερη.

βρισκόμαστε στην 4η μέρα εκπαίδευσης βραδυνού ύπνου και με χαρά έχω να ανακοινώσω το εξης: χθες κοιμηθήκαμε 8.30 ΧΩΡΙΣ ΚΛΑΜΑ [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

μάλλον είμαστε ματιασμένοι που λέει κι η γεωργία! βέβαια δεν χαίρομαι και πολύ, πιστεύω ότι ήταν τυχαίο! πιστεύω ότι όπου να ναι βγάζει και η μικρή δόντια γιατί έχει αγριέψει πολύ, έχει κάτι ξεσπάσματα κλάματος απίστευτα!

υπομονή τα 2 πρώτα χρόνια είναι τα δύσκολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολγα μαλλον τα πρωτα 200 χρονια ειναι δυσκολα θες να πεις!!!

καλη συνεχεια με τον υπνο!κανεις αυτο το συστημα του βιβλιου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alikh το βιβλιο κανεις?

φριντομ θελω να μου βρεις εσυ που εισαι χακεροβια ποιο ειναι εκεινο το προγραμματακι να κατεβασω που σου "ραβει" φωτο με μουσικη που θες ή με βιντεακια.

για δωρο εγω καποιο ρολοι σκεφτομαι ή καποιο χρυσαφικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι απλά ακολουθώ το ίδιο πρόγραμμα κάθε μέρα με συγκεκριμένες ώρες αλλα το προσαρμόζω λίγο ανάλογα με τα κέφια τους για να μη ξυπνάει το ένα το άλλο. αυτό που κάνω κυρίως είναι να οπλίζομαι με υπομονή έτσι ώστε να μην τα σηκώνω από τα κρεβάτια για πάνω από μισό λεπτό μέχρι να κοιμηθούν. στη δική μας περίπτωση αυτό είναι πολύ πιό δύσκολο απ΄ότι ακούγεται γιατί μπορεί να πάρει και 2 ώρες με κλάμα η όλη διαδικασία! τα χριστούγεννα ήμουν πολύ κουρασμένη και δεν είχα υπομονή και μόλις έκλαιγαν τα έβαζα στα ριλαξ ή στο πάρκο με αποτέλεσμα να κοιμούνται μετά τις 12 με πολύ κλάμα τελικά γιατί εκνευριζόταν απο τη νύστα. απλά ανέβαλα τη διαδικασία ένα 3ωρο.

είδα ένα θεμα για τις περπατούρες και τα κορίτσια έλεγαν ότι οι περισσότεροι γιατροί είναι κατά. εσεις ρωτήσατε? εγω που τη ρώτησα μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και οι περισσότεροι γιατροί είναι αρνητικού κυρίως για τον κίνδυνο ατυχημάτων. σκέφτομαι να τη δοκιμάσω για να δυναμώσουν λίγο τα ποδαράκια τους γιατί είναι πολύ βαριά για να τα κρατάμε εμεις και να πατάνε κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαστε πάλι μαζι με την "θεία Ελσα" για νέες συμβουλές!!! :P

Λοιπόν...Αλίκη συνήθως στις κρέμες όταν λένε κουταλιές ενοούν εντελώς κοφτές (με το μαχαίρι όπως το γάλα) οπότε σε κανονικές βγαίνουν λιγότερες ;) Εγώ σας το έχω ξαναπεί δεν μετράω κουταλιές γιατί η κάθε κρέμα δυαλύεται διαφορετικά. Μετράω νερό και βάζω όση κρέμα πάρει μέχρι να γίνει όπως την θέλω(ούτε στόκος, ούτε νερομπλούμι).Και ανακατεύονται καλύτερα με πιρούνι χωρίς να σβολιάζουν.

Όσο για την εκπαίδευση έχεις δίκιο Αλίκη...τα δίδυμα είναι πιο δύσκολά...πιο να κρατήσεις και πιο να αφήσεις!! Θα τους βοηθήσει πολύ αν, όταν είναι καθιστά στο πάτωμα τους βάλεις τα χεράκια τους μπροστά να πιάνουν το πάτωμα ή ένα στέρεο παιχνίδι και να στηρίζονται.

Αν μπείς στις φωτό μου θα τις δεις σε μια που έχουν στην μέση έναν μεγάλο κύβο...στην φωτο η μια είχε ήδη μάθει να κάθεται και η άλλη έκανε τις πρώτες προσπάθειές να αφήνει τον κύβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβουλών συνέχεια...

περπατούρα απο αυτήν που μπαίνουν τα παιδιά μέσα δεν πήρα ποτέ...στον γιό μου είχα άκούσει για τα διάφορα κατά αλλά ο κύριως λόγος που δεν πήρα ήταν γιατί ήταν ψηλό παιδί και οι απλές του έπεφταν κοντές (ήταν καθιστός) και οι ρυθμιζόμενες μου είχαν φανεί πεταμένα λεφτά για κάτι που θα το κράτούσα πολύ λίγο!

Στις δίδυμες φλέρταρα ξανά με την ιδέα αλλά πάλι δεν πήρα γιατί έπρεπε να έχω τα μάτια μου 104 (και οι δύο ταυτόχρονα οπότε κυνηγάς ή έχεις το ένα μέσα και το άλλο κάπου περιορισμένο να μην το πάρει αμπάριζα η περπατούρα).Μου είχαν φέρει στον Δημήτρη ένα αυτοκινητάκι που σηκώνωνταν για να το σπρώχνει και να περπατάει αλλά και οι 3 το φτύσαν γιατι πάει γρήγορα και φοβόντουσαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περπατουρα εμενα μου την εχει απαγορεψει δια ροπαλου.

η πεθερα μου με εχει πρηξει να παρουμε.μου λεει η λιτσα (η κορη της) τα διδυμα τα εβαζε απο 4 μηνων... :shock::shock::shock:

παρε κ καταλαβε.γι αυτο της λεω εμαθαν να περπατανε 2,5 χρονων.τελοσπαντων αν θα τα εβαζα θα τα εβαζα λιγο κ μετα τον 8ο.δεν ξερω.σκεφτομαι ειναι τρελοι ολοι οι γιατροι που λενε οχι;

θα μου πεις γιατι παλιοτερα ελεγαν ναι;επαθε τιποτα κανενα παιδι;δεν ξερω αλλα την ψιλοφοβαμαι.οποτε αστο ακομα.

ελσα κρεμα 150 μλ βαζεις νερο;ή παραπανω;

εγω εχω την εντυπωση οτι η τετη δεν χορταινει.να της δινω κ αλλο ρε κοριτσια ή να της φτιαχνω οσο λεει η μεριδα;αυτη ειναι πολυ φαγανας κ δεν θελω να ξεφυγει.δεν κλαιει μετα καμια φορα μπορει να γκρινιαξει απλα καταλαβαινω οτι κ αλλο ενα μπολ να της δωσεις θα το φαει.

νιου θα το κοιταξω αυτο που λες κ θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

150 νερό...βέβαια την Χριστιάνα και παραπάνω να την κάνω θα το φάει, αλλά επειδή τρώνε 6:00-6:30 και μετά γάλα στις 9 παρά αν φάει παραπάνω δεν πολυπίνει το γάλα της...

Και έτσι για να ζηλεύετε... ο Δημήτρης αφού έφαγε 1 γιαούρτι με μέλι μου λέει:

Μαμά καλά που έχω εσένα γιατι αν δεν σε είχα ποιός θα μου έβαζε μέλι στο γιαούρτι μου;;;;

απαντάω ψύχραιμη ακόμα: Γι' αυτό είναι οι μανούλες, για να φροντίζουν τα παιδάκια τους...

Και κάπου εκεί με κάνει λιώμα:Ναι!!!Αλλα εσύ είσαι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΜΑ γιατί φροντίζεις να τρώω όλα αυτά που πρέπει για να μεγαλώσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την συνέχεια την φαντάζεστε... τον άρπαξα και τον έλιωσα στις αγκαλιές και στα φιλιά!!!!!

Πως κρατήθηκα και δεν έβαλα τα κλάματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω μου φαινεται τοσο απιστευτο οτι τα παιδακια μπορουν να μας λενε τετοια γλυκα λογακια.

ανυπομονω!

ελσα μου να τον χαιρεσαι τον γλυκομπομπιρακο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλσα, λίγο ακόμα και θα έκλαιγα εγώ, στ' αλήθεια.

Αχ!! εμένα η κοπελίτσα μου είπε Μαμά (ξέρω! ασυναίσθητα, αλλά εγώ το άκουσα!!)

Μάμμυ, εμείς έχουμε φτιάξει τέτοια άάπειρα για τα παιδιά των φίλων μας. Δηλαδή ο Άλεξ.

Είναι πρόγραμμα των windows και λέγεται movie maker

θα τον ξαναρωτήσω μήπως είναι κάτι άλλο, αλλά θυμάμαι που μετά την Σαντορίνη είχε προσπαθήσει να φτιάξει τις φωτογραφίες μας έτσι και μ' ένα προγραμμα που κατέβασε δεν συγχρονιζόταν μουσικού με εικόνα όπως το ήθελε. Και μετά βρήκε αυτό και σώθηκε, τα έφτιαχνε στο πιτς (και στο φυτίλι)

Καρμενσίτα θα επανέλθω, ΄κανω έρευνα τι να κάνεις το μαλλί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου.....επιτέλους εμφανίστηκα!

Εγραψα τον ατελείωτο και μετα ανακάλυψα οτι είχε αποσυνδεθεί και σβήστηκαν όλα,ευτυχως δεν αυτοκτόνησα.....by the way,διάβαζα και διάβαζα τις σελίδες που έμεινα πίσω με πολλή ευχαρίστηση και λαχτάρα....

Περάσαμε δύσκολα μωρε,είναι πολλή πιεστική η καθημερινοτητα μας και ζοριστήκαμε....ο σύζυξ και εγω και ο νοών νοείτο.... ;)

θα σχολιάσω όσα θυμάμαι

Κάρμεν , πάλι ξεπατώνεσαι κοριτσάκι.....Η Ζετούλα μας είναι καλύτερα?

Οσο αφορά το μαλλί,επειδή είναι ίσιο,αν δεν θέλεις πιάσιμο ψηλα,κάντα κυμματιστα με τη μασιά...λέω εγω τώρα.....

ΑLIKY,συνεχίστε ετσι με τον υπνο,μάλλον η συνταγή σας ( βλέπω το κάτι ψήνεται!) είναι πετυχημένη...Και ναι πίστεψέ το,κάποιο πρωινό ξυπνάς και ανακαλύπτεις οτι κοιμήθηκαν σερι....Ισως έφτασε αυτό το πρωωινό και για εσας!!!!ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Για τις περπατούρες,δεν είχα πάρει στο γιο μου,το θεωρώ περιττό.

Αν το αποφασίσεις νομίζω πρέπει να μένουν συγκεκριμένη ώρα και με αυστηρή επίβλεψη...

Bιβή...τι να πρωτοπω.....διάβαζα και γελούσα,διάβαζα και γελόυσα.....( με την καλή έννοια πάντα) δεν παίζεσαι!!!!! :lol::P:lol::P:lol::P:lol::P

Ελευθερια,sexy mama,ραντεβουδάκια και πονηρα βραδάκια.....μπράβο ρε συ,πάντα έτσι να είστε!!!

Ελσα,ζούμε τις συμβουλές σου να ακούμε!

[smilie=wav.gif]

Βασιλική,τα προσκλητήρια σου μου άρεσαν πολύ πολύ!!!

Και εγώ είχα παρόμοια στο γάμο μας...Τέσσερα φύλλα σε σαμπανί-κρεμ με λαδί γραμματοσειρά.Τα είχα δέσει με λαδί κορδέλα και πράσινη σκούρη οργάτζα.Απο πάνω είχε ένα ακόμη τετραγωνάκι μικρό και εγραφα τα ονόματα των καλεσμένων.Στο πρώτο ήταν τα ονόματα μας,στο 2ο το πότε και το που,στο 3ο τα ονόματα των οικογενειών,οι κουμπάροι και οι νονοί και στο 4ο η λίστα γάμου και η δεξίωση το οποίο αφαιρούσα ή έβαζα αναλόγως!!!

Πες μου μόνο αυτα απόπάνω τι υλικό είναι και πως τα στερέωσες?Αν βρω φωτο από το προσκλητήριο θα το βάλω,δε θυμάμαι αν έχω...

Οσο αφορά το βιβλίο ευχων ( και εγώ παρομοίως,μόνο εγώ γράφω και τα παρατηρώ) του γάμου έμεινε το μισό άδειο και λέω να το κάνω μέρος β και να το συνεχίσω...να τα έχω όλα μαζί...τι λέτε?γυφτιά????

Με το φωτογράφο έχω ραντεβού αυριο και θα σου τα γράψω για σύγκριση.....πάντως αν και στο γάμο - βάπτισή μας η δουλειά ήταν εξαιρετική και τα αλμπουμ πανέμορφα( κου κου βα- κου κου βα ) 2400 ευρω...δεν θα τα ξαναέδινα!!!!

Αυτα !!!!Επιτέλους!!

Οποια ξέχασα τη φιλώ με στοργή και συμπόνοια......

Τα υπόλοιπα στο νέο επεισόδιο......φιλούθκια!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.xtenismata.com/2008/01/stars ... long_hair/

http://www.thegreekz.com/forum/showthre ... 305&page=3

Καρμενσίτα άκου,

σου φτιάχνει το εξής χτένισμα

πως φοράμε στέκα στα μαλλιά; σαν κορώνα; αυτή τη στέκα εννοώ, εκεί σου φτιάχνει μία κοτσίδα από αυτι σε αυτι και τα πίσω ουρά αυτή που λέμε pony tail αλλά θα είναι δεμένη από τα ίδια τα μαλλιά τα οποία θα είναι σαν κόμπος. πως κάνεις κόμπο με ένα σκοινί; έτσι. τώρα για το πλεγμένο στεκάκι δεν ξέρω αν το έπιασες. τέλος πάντων. αν είχα πολλά μαλλιά θα το έκανα, αλλά είμαι τρεις σπανοι απί την πόλη πέντε τρίχες είχαν όλοι.

Εύη ήθελα να σου πω οτι είσαι κορμάρα αν είσαι εσύ αυτή με το νυφικό στο φέισ μπουκ, επίσης δεν ξέρω αν μπορείς να δεις τις φωτογραφίες μου γιατί τις κλειδώνω κιόλας. είμαι κλειδωκράτωρ.

σας χαιρετώ γιατί θα δω ΝΗΣΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη απο το πρωτο μ αρεσει το κατσαρο της ριαννα

αυτο που λες μ αρεσει πολυ σαν ιδεα με τις κοτσιδες.

Κ εγω βλεπω νησι σας αφηνωωωωωωωω

να δω τι σκατα θα κανω κ εγω με τα ρημαδοκιλάααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει διαφημισεις

λοιπον ελσα κ εγω θα ελιωνα με κατι τετοια.

Εδω εμενα η σκατινουλα μου γυρναει κ μου λεει σ αγαπαω μανουλα κ οτι κ να μου εχει κανει λιωνωωωωωωω

Κ επανερχομαι στο θεμα κιλων

οταν ειχα αποφασισει να κοψω τις μ....ς δηλ ψωμια αναψυκτικα τηγανιτα κ ολες τις μπουρδες ειχα χασει μια χαρα κ γι αυτο κ στην εγκυμοσυνη δεν πηρα αρα μαλλον πρεπει να το ξαναεφαρμοσω κ ας μου κοστιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο το νησι σημερα αλλα ρε κοριτσια σαν τα πρωτα που εριχνα το κλαμα του αιωνα δεν ειναι πια.

απο τοτε που πεθανε η ελενη ειναι πιο κρυο να το πω;;;;

τεσπα.σιγα το προβλημα αν κλαιω λιγοτερο!

εγω λεω να κανω αρχαιοελληνικο κοτσο στη βαφτιση.μου αρεσει αυτο το στυλ.αν βρω καμια φωτο θα σας βαλω να δειτε περιπου τι σκεφτομαι.

προς το παρον καλο σας βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι συνεχιζω,διότι ΝΗΣΙ δεν είδα.....το ξέχασα!

Κάρμεν ζούμε κορμάρα να σε δούμε!!!Αξίζει τον κόπο,κάνε τη θυσία!!

Βιβή ντροπή σου για τις φώτο- ναι εγώ είμαι η δίμετρη=δίποντη κορμάρα!!!!

θελω και εγώ να σε δω , αλλα τελικα είσαι πολύ σάπια μπανάνα που τις κρατάς κλειδωμένες στον κόρφο σου!!!!Ουφ τα είπα και ξεθύμανα..... :ymparty:

Είναι τελειωτικό!!Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xa! (γελάω και στα αγγλικά), εγώ δεν είμαι σάπια μπανάνα, είμαι μία Τσικίτα!

Ελεύθερία εχεις δίκιο. Το ΝΗΣΙ είναι λιγότερο συγκινητικό, αλλά still γουστάρω.

Σημείωσα την κρέμα ΝΟΥΝΟΥ για όταν θα πρέπει να το θυμάμαι.

Οι κουβέντες σας αποδεικνύονται τέλειες αρκετές φορές (καλά, υπάρχουν και φορές που δεν έχω τι να πω γιατί είστε πιο έμπειρες).

Λοιπόν, αποφασίσαμε να αγοράσουμε ένα παρκοκρέβατο. Βασικά πήγε ο Άλεξ στην Τζαμπίλα το μεσημέρι και έριξε το βλέφαρό του. Είδε ένα με κάνα 50άρικο συν ένα 20άρικο το στρώμα, πάει 70 γιούρια. Είδε κι ένα chicco, αλλα είχε 70 ευρώ χωρίς το στρωματάκι και άνοιγε με φερμουάρ και κάτι τρίχες κατσαρές. Η Έλσα έχει σίγουρα πάρκο και η Καρμενσίτα. Για πείτε την γνώμη σας. Κάθονται; Θα μπορώ να τα βάλω να κάνουν το νάνι τους κάποιες ώρες; γιατί κι εμείς είμαστε ριλάξ και κρεβατάκι (α! και αγκαλιά! πως το ξέχασα; θα με τιμωρήσουν αύριο με περισσότερες ώρες) Είδωμεν!

Έλσα δεν κατάφερες τίποτα με το βίντεο ε;; ούτε στο φέις μπουκ μπορείς να το περάσεις;;

Σας φιλώ και γεια χαρά νταν μέχρι αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορτσάρες!!!!

Σάπια μπανάνα... =))=))=))=))=))=))=))

Τις μικρές τις είχα αρχικά σε παρκοκρέβατο αλλά κατα τον 5ο δεν χωρούσαν και οι δύο. Επειδή δεν είχα ακόμα εμπιστοσύνη στον Μητσάρα ότι θα προσέχει που πατάει αν τις έβαζα στο πάτωμα, και επειδή απο το νοσοκομείο η φυσιοθεραπεύτρια που τις είδε στον 5ο μήνα μου απαγόρευσε το ριλάξ, και μου είπε καλύτερα στο πάτωμα ή σε πάρκο χωρίς στρωματάκι πήγα και πήρα αυτό:

http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=909910&itm=17807&ct=1080310&pid=40#

μπαίνανε μέχρι τον 8ο μετά όμως δεν το πολυήθελαν, μπουσουλισαν κιόλας, τις είχε συνηθήσει και ο Δημήτρης στο πάτωμα και το αποσύραμε.

Αν το θέλεις για να τα βάζεις ενελάξ μια χαρά θα είναι το παρκοκρέβατο...θα το έχεις και για τυχόν μετακινήσεις... θα κρεμάσεις και μπόλικα μπιχλιμπίδια...αν και εγω είμαι υπέρ του πατώματος...και ας κοιμούνται εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

μετά από καιρό.....,διαβάζω διαβάζω και δεν τελειώνω.

Από ότι διαβάζω αρχίσατε τις κρέμες, το ίδιο και εμείς τπόπος του λέγειν. Τρώμε φρούτα το πρωί και μεσημεριανό (λαχανικά + κρέας). Η μεγάλη συνήθως τα τρώει η μικρή ούτε που να τα δει δε θέλει και το ερωτημα μου είναι δεν τις αρέσουν ή δεν ξέρει να φάει και τα βγάζει?

Που να τις βάλω άλλη πονεμένη ιστορία, άρχισα να τις βάζω κάτω και η μικρή άρχισε να βήχει.

Για καθιστές άρχισα να τις κρατάω, αλλά ρε κορίτσια ακόμη δεν γυρίζουν ακόμη, ειναί πολύ τεμπέλες, τις βλέπω ότι έχουν τη δύναμη να το κάνουν, αλλά όταν τις αφήνω κάτω την πέφτουν κανονικά.

Για βάφτιση Αύγουστο μεριά, οπότε προετοιμασία μηδέν. Για προσκλητηρια σκέφτομαι φωτογραφίες τους με φόντο κάτι παιδικό, tres banale? (ελπίζω να το γραφω σωστά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σούυυλαααα!!!!

Αν η μπέμπα σου απλώς το βγάζει το φαΐ και δεν γυρίζει το κεφάλι της αλλού μάλλον δεν ξέρει ακόμα και έχει έντονο το ανακλαστικό της γλώσσας.Σ' αυτήν την περίπτωση εκείνη βγάζει εσύ βάζεις μέχρι να μάθει.

προσπάθησε να βάζεις το φαΐ πάνω στην γλώσσα της (δεν είναι ευκολο πάντα) και να το κρατάς το κουτάλι μέσα μέχρι να καταπιεί.Θα μάθει σιγα σιγά μην ανησυχείς ;)

Αν κατάλαβα καλά δεν γυρίζουν μπρούμητα ανάσκελα;; Πάλι μπορείς να τις βοηθήσεις δείχνοντας τον τρόπο όταν είναι ξεκούραστες όμως!!!

Μπορείς για προσκλητήρια να διαλέξεις αστείες πόζες απο φωτογραφίες τους να τις κάνεις επεξεργασία σαν καρτούν για να γίνουν πιο προτότυπες!!!!!

Και μην αρχίσετε το δούλεμα οι υπόλοιπες για τις συμβουλές....αμα σας αφήσω να δω τι θα κάνετε!!!!!

(του κεφαλιού σας και πολύ καλα θα κάνετε!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελσα έχεις απόλυτο δίκιο, αυτό ακριβώς κάνει με τη γλώσσα, το κακό είναι ότι μετα από λιγο εκνευρίζεται και δεν τρώει καθόλου και όσο περναει ο καιρό τόσο πιο πολύ.

ευχαριστώ πολύ, πραγματικά χρήσιμες οι συμβουλές σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...