Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

καλημέρα!!!πώς είμαστε σήμερα? εμείς έχουμε ενα σχετικά ήσυχο πρωινό αλλά μέχρι να κοιμηθουν το βράδυ κόλαση...1,5 ώρα κλάμα!ναι ναι συνεχόμενο, ευτυχώς έχω γαϊδουρινή υπομονή!

όλες σ-κ του μελιτος κανατε πονηρούλες μου εεε? θέλω κι εγω λίγη ξεγνοιασιά και ρομάτζο!δεν πειράζει όταν πάνε τα παιδιά να σπουδάσουν θα έχουμε όλο το χρόνο δικό μας ;)

λοιπόν για οργανωθείτε, από ποιηματάκι είμαι οκ. περιμένω σοβαρές προσφορές από φωτογράφο, μπομπονιέρες και προσκλητήρια. αν μου τα βρείτε όλα έτοιμα θα δώσω προμήθεια. κι εσύ βασιλική μη νομίζεις ότι θα σε αφήσω έτσι, στο τέλος θα γράψω "από την πρώτη ποιητική συλλογή της φίλης μου βασιλικής", χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αλικη/ολγα εγω θα κανω μονη μου μπομπονιερες και προσκλητηρια... πιθανον και τα γλυκακια!

νομιζω θα γλυτωσω αρκετα χρηματα και η αληθεια ειναι οτι γουσταρω πολυ να ασχολουμαι με τετοια... ισως επρεπε να εχω επιλεξει αυτη τη δουλεια..... :-p

μονο τις φωτογραφιες και το βιντεο δεν μπορω....

ααα και το στολισμο εγω θα τον κανω φυσικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aloha φιλες!

εγω μπομπονιερες και προσκλητηρια εχω ηδη κλεισει, μου λειπει ο φωτο..ρεπορτερ και ο ενας νονος...

ζητειται νονος...

τεσπα...

βασιλικη εσενα που ξυπνανε στις 8, τους δινεις γαλα η κρεμα οταν ξυπνησουν?

ειναι ακομα μικρα ομως νομιζω τα δικα σου...

καρμεν εσενα το πρωι τι ωρα τρωνε το φρουτο?

αλικη κρατα γερα

φριντομ καλη φαση η πεθερα σου! η εναρξη τι θα γινει? αναβληθηκε ή εγινε?

καποτε ως φοιτητρια ερχομουν σε καθε αποκριες στην πατριδα σου...

εχω περασει πολυ ωραια αλλα και καποιες χρονιες πολυ κανιμπαλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμεις μαμι τα ίδια, είμαστε σε αναζήτηση του ενος νονού!δύσκολοι καιροί για κουμπαργιές!κρίμα που δεν είμαστε κοντά να βαφτιστούμε μεταξύ μας! πότε βαφτίζετε?εμεις μόνο το μοναστήρι έχουμε κλείσει, 26 ιουνίου. για τα υπόλοιπα νομίζω έχουμε καιρό.

εσύ τους δίνεις κρέμα πρωί πρωί? εμεις πρωί βράδυ πίνουμε γάλα και όλα τα υπόλοιπα κρέμες. σήμερα αρχίσαμε και μοσχαράκι και το τσάκισαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας!!

τα μαζεψα σπιτι τα μουτρακια μου!αντε γιατι πολυ το παρακαναν με τις διακοπες τους!!τα ζουζουνακια μου εκαναν κατι χαρες οταν με ειδαν.δεν το πιστευα οτι μπορει να κανουν ετσι για μενα!!

ο μηνας του μελιτος πηγε σουπερ!!!μονο που ο αντρας μου παραειχε ορεξη κ αφου με ξεπατωσε (σορυ κιολας) ειχε ορεξη για κουβεντα μεχρι τις 3 το πρωι! :shock::shock:

ειπαμε ποσο να αντεξω;;;καποια στιγμη του λεω αγαπη μου κοιμησου επιτελους!!!ε μετα απο κανα μισαωρο σταματησε την παρλα!!!ο γλυκος μου!!

εμεις που τρωμε 8 παρα τρωμε γαλα κ φρουτο κατα τις 11,γαλα παλι στις 2 (σε καμια βδομαδα αρχιζουμε φαγητο), κρεμα στις 6 κ τελευταιο γαλα στις 9,30 κ υπνο.

για τις βαφτισεις τωρα εγω οπως σας ειπα εχω ετοιμα τα προσκλητηρια,παρηγγειλα μπομπο, φωτογραφο εχουμε,στολισμο κ γω θα κανω μαζι με τη φιλη μου τη μπεσσυ κ γλυκα θα μας φτιαξει ενας φιλος σεφ.α θα φτιαξω κ γλαστρακια βασιλικου κ θα δωσω.τραπεζι δεν κανουμε.

απο νονους εχουμε πολλους.την ευα θα τη βαφτισει το αφεντικο του κωστα με την κορη του κ την τετη δυο φιλες μου.κ γενικα απο την αρχη ειχαμε πολλες προτασεις για νονους αλλα ειχαμε κλεισει απο την αρχη αυτους.αλλα ειναι οντως δυσκολοι καιροι για νονους.να φανταστειτε η αδερφη του αντρα μου τα βαφτισε 2,5 χρονων γιατι δεν εβρισκε νονους!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά !!!

Πω πω!!Το κεφάλι μου κουδόυνι είναι...πήγαμε για ούζα το μεσημέρι και τώρα πίνω καφέ μπας και συνέλθω λίγο...όπου να 'ναι θα πάμε να μαζέψουμε τον λόχο!!!

Το φχαριστήθηκα όμως...και χθές πήγαμε για κινέζικο και περάσαμε πολύ όμορφα!!!Γελάσαμε πολύ και το είχαμε ανάγκη...αν δεν ήταν και το "μαγαζί" κλειστο λόγω ανακαίνησης... ;)

Το πρόγραμμα μας είναι σχεδόν το ίδιο: 8 περίπου γάλα, 1030 με 11 φρούτο, κατα τις 2 μεσημεριανό 6 κρέμα και 830 με 9 γάλα.

Στις νονές σταθήκαμε τυχροί γιατί οι γονείς των κοριτσιών το είχαν καπαρώσει πρίν μείνω ακόμα έγκυος.Όταν είδαμε ότι ήταν δύο είπαμε ότι δεν υπήρχε θέμα αν θέλαν μόνο το ένα αλλά κατενθουσιάστικαν με την ιδέα και τις αναλάβανε και τις δύο.Προς μεγάλη απογοήτευση της φιλενάδας μου που ήλπιζε να καπαρώσει την Χριστιάννα...

Αυτά... πάω να ξυπνήσω τον καλό μου μπας και μαζέψουμε τα τέκνα μας καμια φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 4029_n.jpg

λοιπον καπως ετσι ειναι μια μπομπονιερα που μου αρεσε μονο που ειναι σε μεγαλο σωληνα με χρωματιστα κουφετα κ χρωματιστες κορδελες κ στις παιδικες εχει κολλημενη φιγουρα του γουινι κ για τους μεγαλους κρεμεται ενα ματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν πολυ ωραιες!

ο γουινι δεν λειπει παντως ε;;;;;

πηρα τις προαλλες απο τα λιντλ κατι σαλιερες με τον γουινι κ οταν τους τις φοραω σε θυμαμαι!!!

αντε βρε ελσα να μαζεψεις τα παιδια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια μουυυυυυυυ? εμεις καλα

μαζεψα κ την κορη μου που την ειχα στειλει στην μαμα μου κ χαλαρωνουμε. ΟΙ 3 αντρες του σπιτιου ειναι στα κρεβατια τους. εινα να τις παραγγειλωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν την εφτιαξα τη φουστιτσα της ταλιμπανιτσας ζετουλας!ελπιζω να σ αρεσει.ειναι μαυρη τουλινη κ εχω κολλησει επανω λουλουδακια στρασακια.θα στη στειλω με την πρωτη ευκαιρια...

η βιβη που ειναι σημερα;γραφει κανα μυθιστορημα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζούμ-του-ρου-ρουμ-τυρόπιτες

τζούμ-ζεστές

και-λουκανόπιτες-λαχταριστές!

χελόου έβριμπάντι

εξαφανιζόλ γιατί δούλευα (νι, νι δούλευα, Έλσα μπεκρί μεζέ, σα δε ντρέπεσαι πίνεις, πίνεις, να δω τι θ' απογίνεις, ούζο!!). τελείωσα το επείγον και τώρα όλη την εβδομάδα θα αποτελειώσω και το υπόλοιπο πωποβαρόντας (να μην το πω κανονικά για όποιον δεν κατάλαβε ε;;) (ντροπή! σους!)

Είδα οτι παρά τα υδραυλικά σας και λοιπά μια χαρά περάσατε οι περισσότερες. κολασμένες!! άλλες στο κορμί κι άλλες στη σκέψη.. Χα! αλίμονο από μας που εργαζόμεθα. δεν θα πάτε όμως κι εσείς για δουλειά; εγώ τότε θα είμαι άνεργη, έτσι για να σας δείξω!!

Καρμενσίτα, δε μου πέφτει λόγος, μόνο γνώμη καλοπροαίρετη, καλύτερα που αλλάζεις μπομπονιέρα γιατί εμένα δεν μου πολυάρεσε. Θα κάνεις και βιβλίο ευχών;; δεν το' χω δει πουθενά εδώ στο νησί και απορώ αν θα το γράψει και κανείς. συνήθως σε τέτοια μόνο εγώ γράφω.. δεν πιστεύω να σου κόπιασε κανένας άρρωστος στις επισκέψεις σου απόψε. άντε πες τους.. Τι κάνει το Τζωρτζινάκι βρε;;

Κορίτσια, πόσους καλεσμένους θα έχετε; περίπου. γιατί έτσι που με έχετε παρασύρει άρχισα τη λίστα με τους καλεσμένους έτσι για να δω περίπου τι κόσμο θα έχω και κυρίως για να μην ξεχάσω κάποιον. μιλάμε για περίπου 80 άτομα, χοντρικά και μέχρι εδώ. Βασικά έχω αποφύγει την ασχετοσύνη γιατί δεν τους θέλω να δουν τα παιδιά μου και δη γυμνά. Να λενε αύριο μεθαύριο, την βλεπεις αυτήν;; (δείχνοντας τη μπέμπα) την έχω δει γυμνή.. απα πα πα....

ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ! ΘΑ ΠΩ ΚΙ ΑΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια καλημερα

εμεις πινουμε γαλα πολυ νωριτερα γιατι ξεκιναει η χορωδια του Κλαμμένου που σας έλεγα με συνοδία φυλαρμονικής εκ Λονδίνου Κερκύρας.

δηλαδή μπορέι να κυμανθεί από τις 5:30 το νωρίτερο μέχρι τις 7:30 το αργότερο. το πιο συχνό όμως είναι 6:30.

και τρώμε την κρέμα 9:30

δεν ξέρω αν είναι νωρίς

πάμε καροτσάδα γιατί λέει ο μετεός (www.meteo.gr) έρχονται χιονόνερα!

καρμεν περιμένω να δω την νεα μπομπονιέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

κ δω χαλια ο καιρος.κ μεσα..ουφ βαριεμαι.

τα λυπαμαι κ αυτα μεσα.

εχω ερωτηση.ξανα την ιδια.

που τα βαζετε ολη μερα κ καθονται;;;

εγω τα εχω εναλλαξ στο ριλαξ, στο πατωμα, κ καρεκλακια.αλλα μου φαινεται οτι δεν βολευονται πουθενα.ειδικα της τετης το καρεκλακι της την δινει στσ νευρα.κ για να φαει με το ζορι καθεται.κ αν δεν ηταν κ το φαγητο που κανει σαν παιδι με κατοχικο συνδρομο λες κ το χω αφησει κανα χρονο αταιστο δεν θα καθοταν καθολου.η ευα καθεται λιγο αλλα μετα απο λιγο βαριεται.περισσοτερο κατω τα αμολαω αλλα κ κει μετα απο λιγο βαριουνται.

τι να τα κανω;;;

αντε λεω να κατσουν για να ειναι πιο ανετες.

(γιατι μου φαινεται οτι το ποστ αυτο το εχω ξαναγραψει ακριβως ετσι;;;;εχω ντεζαβου ή απλως σας εχω πρηξει με τα ιδια κ τα ιδια;;;)

νιου εχετε πρωινη βαρδια ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Μου έστειλέ μια φίλη ένα πολύ ωραίο e-mail και θα ήθελα να το βάλω να το δείτε...αλλά δεν ξέρω πως!!

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει καμία;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελσα αν το ανοιξεις το μειλ κ πατησεις κοντρολ κ αλφα να το μαρκαρεις κ αντιγραφη κ το βαλεις κατευθειαν εδω νομιζω οτι θα το παρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρι μου καθοτι ξανθια δεν καταλβα 100% την ερωτηση που απευθυνεται..στην βολτα ή στο γάλα και υποθέτω οτι απευθυνεται στο γάλα και θα πω ναι έχουμε πρωινη βάρδια.

γι αυτο που λες με τα καθισματα θα το ξεπερασουν οταν αρχισουν να καθονται. και τα δικα μου πλεον τα ριλαξ τα εχουν για τραπεζακια και τα καρεκλακια φαγητου δεν τους ειναι και τοσο αγαπητά το πολυ μια ωρα να κάτσουν. και ξάπλα στο πάτωμα. ειναι δυσκολο ομως οταν εισαι μονη να τα βαζεις να καθονται συνεχεια αλλα πρεπει για να μαθουν σιγα σιγα.μην αγχώνεσαι πλησιάζεις στον 8ο μηνα σιγα σιγα που γινονται πολλα! τουλαχιστον σε εμας ολα στον 8ο εγιναν. κατσαμε, γονατισαμε, βγαλαμε δοντια, κτλ κτλ

καρμενακι κρατα γερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου εισαι τσακαλι ρε νιου τι μας λες οτι δεν το πιασες!!!!!!

α πηρα το σιντι με τα παιδικα απο την χορωδια του τυπαλδου που την ειχε ο κοσμος του επενδυτη.ειναι πολυ ωραιο.παιδικα τραγουδακια απο παιδακια!αν κ μενα το αγαπημενο μου ειναι το τσιριτρο!!!

σε μια ρογα απο σταφυλι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α επισης να ευχαριστηω δημοσια τη θεια ελσα για την πολυτιμη συμβουλη της να παρω κρεμα νουνου!

η ευα..ναι η ευα!!!εφαγε χτες 150 μλ αμασητα....μιλαμε τρελαθηκε το παιδι!!για την αλλη δεν χρειαζεται να σας πω....κατι για νεροχυτες δεν λεγαμε;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία θα συμφωνήσω με την νιού...υπομονή και όσο μπορείς εκπαίδευση για κάθισμα...

Ευχαριστώ για τις...ευχαριστίες :D ...το χαρτινο καράβι ητάν αυτο ή το επόμενο;;;;;

Το μέιλ δεν είναι κείμενο... είναι βιντεάκι όχι όμως απο youtube ή κάτι τέτοιο...δεν βλέπω να καταφέρνω τίποτα κρίμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλομανουλες :lol:

καρμεν τελικα παρτυ κανατε ε;;; πωπω εγω τωρα με τα μωρα δεν θελωπολυ κοσμο... γιατι αυτα λαλανε κι εγω μετα....γυαλινη ηταν η πρωτη;;; ε ναιδε λεει..θα εχεις απωλειες σιγουρα...

ελευθερια μηπως σου επιανε τη συζητηση γιανα σε ξενυχτισει κι αλλο....... :-p

νιου κατα τις 7 ξυπναμε και πινουμε γαλα διοτι ετσι κι αλιως δενεχουν αρχισει κρεμες...

και καλα που το ειπατε για τις νουνου.. να παρω αυτην κι εγω..

εμεις κυριως στα κρεββατακια τη βγαζουμε.. με διαφορα παιχνιδια και γυμναστηρια.., λιγο καναπε, ρηλαξ και πατωμα.. κυριως κρεββατακια...

εγω υπολογιζω γυρω στα 150 ατομα βιβη... θα λενε περισσοτεροι οτιεχουν δει γυμνη τη θυγατερα μου.... αλλαδεν με απασχολει γι αυτους που ξερω... αυτους που θα τη δουν και δεν θα το μαθω ποτε φοβαμαι... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...