Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

εστω και καθυστερημενα:

ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!! ενταξει συμπεθερακι?

για το μπανακι κι εγω τα ζαχαρωνα φιλες διδυμομανες αλλα μαθε τε πως η καρμενσιτα εχει δικιο.

γιατι χτυπησα στα τζαμπο ενα καθισματακι για το μπανιο 10 ευρα και με αρεσε και πηρα και δευτερο γιατι καθονται ωραια τα παιδακια...στο σαλονι...κι ετσι δεν κουραζομαι να τα κραταω...ΑΛΛΑ...οταν εγινε η προσπαθεια στο μπανιο για διπλο πλατσα πλουτσα η καταληξη ηταν τραγικη και μια ιδεα ειναι μονο αθτο που λεει η καρμεν οτι ο ενας κρυωνει... βασικα ουτε να πλυνεις μπορεις ωραια γιατι δεν χαλαρωνουν αλλα τσιτωνουν...χαμος σας λεω...κι ετσι τα καθισματα μειναν στο σαλονι.... αλλα δεν ξερω μπορει τα δικα σας να ειναι πιο ανθεκτικα στο διπλο πλατς πλουτς και να μην λυγισουν στο κλαμα οπως τα δικα μου

φριντομ ναι γι αυτο που με ρωτας..διπλο πεθερικο=τριτο και τεταρτο παιδι για μενα....καλο? καλωδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κ παλι.

δεν θα περιγραψω τι εζησα πριν απο λιγο εδω μεσα.τι ουρλιαχτο κ κλαμα.τελοσπαντων ας ξεματιασει καποια τα παιδια γιατι τα πραγματα αγριευουν ασχημα.

πηγα στο χαμογελο.εκλεισα τις μπομπονιερες.πολυ χαρηκα.να πανε μωρε καπου καλα τα χρηματα.αυτες που διαλεξα ειναι αυτες.η δευτερη ειναι σε ροζ εννοειται!!!

http://www.hamogelo-eshop.gr/p.Mpomponiera-Kouti-siel-roz-me-mantalaki-No-050.223779.html

http://www.hamogelo-eshop.gr/p.Mpomponiera-Kouti-rige-siel-i-roz-me-mantalaki-No-056.286291.html

πηγα κ στον παιδικο σταθμο που θα παω τα παιδια.

ειναι ολοκαινουργιος πεντακαθαρος κ μεγαλος.η ιδιοκτητρια ειναι γνωστη μας κ πολλοι συγγενεις κ φιλοι εχουν παει εκει τα παιδια τους κ ειναι πολυ ικανοποιημενοι.

εχει τρεις παιδαγωγους,μαγειρισσα.καθε τριτη παει παιδιατρος κ εξεταζει τα παιδια.συζητησαμε αρκετη ωρα κ μου φανηκε οκ.θα μου παρει κ για τα δυο παιδια 450 ευρω.τα 270 θα τα παιρνω απο τη δουλεια.180 ευρω θα δινουμε.νομιζω κ για τα δυο παιδια ειναι αρκετα καλη τιμη.

αυτα.ειμαι σκατα κδεν ξερω τι αλλο να γραψω.

παω να τα ταισω.πανω που κοιμηθηκαν.αλλα ποσο να τα αφησω αταιστα.εφαγαν στις 10,30.θα τα ξυπνησω αναγκαστικα.σκατα,σιτ,σιτ κ ξανασιτ.

ξεματιαστε σας λεω..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ! Ελευθερία μας,

και τα δύο ή μόνο η Τέτη; μήπως τα δόντια; τους δίνεις μασητικό; Τους έβαλες θερμόμετρο;

Μα τι τα πιάνει επιτέλους;

Σχετικά με τον παιδικό, πολύ καλή τιμή για δύο παιδιά. Αφού μάλιστα σε ικανοποιεί και η κατάσταση και είναι δοκιμασμένο, ακόμα καλύτερα. Πως και θα σου δίνουν λεφτά από τη δουλειά; Καλή φάση κυρία βουλευτίνα μου.

κλαίει η νύφη και φεύγω τρέχοντας. βουρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα δαγκώσω τις κοτσίδες μου!!!!!!! Εκεί που είχαμε βάλει ωραίο προγραμματάκι και κοιμόντουσαν απο τις 3.30 το μεσημέρι μέχρι 5.30-6 εχθές και σήμερα ο μπέμπης πλαντάζει στι κλάμα και δεν κοιμάται με τίποτα. Τι να τον κάνω;;;; Είναι πολύ γκρινιάρηςςςςςςςςςςςςς.

Ελευθερία μια χαρά ακούγεται ο σταθμός . Πότε γυρνάς για δουλειά; Και οι μπομπονιέρες πολύ ωραίες. Καλά κάνεις και αρχίζεις να ξεμπερδευείς με τις δουλειές της βάφτισης. Μου φαίνεται κι εγώ πρέπει να ξεκινήσω για να μην αγχωθώ στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεματιαστε ξαναλεω................

ιουνιο παω για δουλεια..γμτ...

εγω γενικα ειμαι της οργανωσης σε εκνευριστικο βαθμο κ δεν θελω να τα κανω τελευταια στιγμη.αφου τα προσκλητηρια ειναι ετοιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!!!

Βαστάτε γερά μανούλεεεεςςς!!!!!

Μην πτοήστε... είναι σε μεταβατική φάση τα μικρούλια σας...θα ξαναστρώσουν!!!

Ελευθερία πολύ όμορφες οι μπομπονιέρες!!!!

Όσο για τον παιδικό πολύ καλη η τιμη. Εγώ δίνω 400 για ένα παιδί!!Και ο δικός μας ολοκαίνουργιος είναι και όταν το είπα στην παιδίατρο μου απάντησε: μην το σκέφτεσε στείλτον, θα είναι καθαρός και θα τα προσέχουν για να "πιάσουν" πελατεία!!!

Θα τα πάς όταν ξεκινήσεις ή νωρίτερα;

Νιου πολλή ωραία η ιδέα σου για λεφτά χωρίς δουλειά!!!!!

Λοιπόν όλες υποψήφιες στις επόμενες εκλογές...πόσο χειρότερα μπορούμε να τα κάνουμε τα πράγματα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!πώς μου είστε σήμερα?ελπίζω να είχαμε ένα ήρεμο βράδυ με πολύ ύπνο!εμεις ξυπνήαμε μόνο 3 φορές για πιπίλα και 2 για αγκαλιά!

ελευθερία τέλειες οι μπομπονιέρες, τις είχε ο ξαδερφός μου στη βάφτιση και μου άρεσαν πολύ. τί έγινε η ιδέα με τα χωνάκια, είχε πολύ δουλειά τελικά? είδα χωνάκια σε μαγαζί και ξετρελάθηκα αλλά δε ρώτησα τιμή. θα τα πας σε παιδικό ε?μια χαρά τιμή βρήκες, εγω έχω ακούσει κάτι εξωφρενικές. εγω πάω σεπτέμβρη για δουλειά και προτιμώ να μην το σκέφτομαι καθόλου. έτσι κι αλλιώς η οργάνωση κι εγω είμαστε τσακωμένες!

τις τελευταίες μέρες είπα να εκμεταλλευτώ τον ήλιο και τις εκπτώσεις κι έτσι μαμά και μωρά λιώσαμε στις βόλτες και τα ψώνια. καλά αυτά τα παιδιά πολύ της γύρας!να τα δει κάποιος έξω θα νομίσει ότι είναι τα πιό ήσυχα του κόσμου!χθες ήμασταν 3 ώρες τζάμπο και ικεα και δεν έκαναν κιχ!τώρα έχουν αρχίσει και καταλαβαίνουν ότι βγαίνουμε και απ΄όταν βάζουμε μπουφαν κάθονται αγγελούδια!

ααα έχουμε κάνει και προόδους στον ύπνο, τα 2 τελευταία βράδια κποιμηθήκαμε απ΄τις 10.30!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κάρμεν τελικά δεν είχατε ήρεμο βράδυ? τί έχει πάθει η μικρούλα, είναι αρρωστη ή έχει ευαίσθητο στομαχάκι και δεν θέλει ζόρισμα στο φαγητό?

έχεις σε ξεχωριστό δωμάτιο τους μπέπμηδες και τη ζετούλα?πώς γίνεται και δεν ξυπνάει το ένα το άλλο?εμεις όλη την ώρα αυτό το πρόβλημα έχουμε. αφού σκέφτομαι να βρούμε μεγαλύτερο σπίτι για να τα χωρίσω αλλά ποιός έχει όρεξη για μετακομίσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο την ξενυχτισμενη πατρινια!

θα φερω παπα το αποφασισα.δεν γινεται.θα του πω να διαβασει κ τα δικα σας.

ολγα μ αρεσει που λες ξυπνησε μονο 5 φορες!!!δλδ ποσες φορες σου ξυπναει;;;η δικια μου ξυπνησε 3 φορες κ στις 6,30 αρχισε το κλαμα.την ταισα κ μετα αρχισε το τραγουδι.στις 8 κοιμηθηκε.η αλλη ανενοχλητη.τα δικα μου προς το παρον κ ν σκουζει η αλλη διπλα δεν ξυπναει.

πολυ γκρινια το τετιδιο.κατι του φταιει προφανως.αφου εχει τοσα νευρα που κανει σαν υστερικο κ νομιζω οτι θα το σπασει το ριλαξ.αφηστε που γυρναει ολοκληρη προς τα πισω ακομα κ δεμενη.τελοσπαντων δεν μας μπηκε καλα η χρονια οντως.

καρμεν την πηρες την γιατρο;τι σου ειπε;πολυ στεναχωρηθηκα ρε γμτ.κ εσυ αστα τα κωλοχαλα βραδυατικα.δεν μπορεις να τα αφησεις για το πρωι;σου χει φυγει ο κ..λος ρε συ.στο τελος θα αρχισεις εσυ τους εμετους.σορυ που σου μιλαω ετσι αλλα στο τελος ρε καρμεν θα κλαταρεις.δλδ αν αφησεις κ καμια δουλεια πισω δεν θα γινει κ τιποτα.

κ δω βρεχει κ ειμαστε μεσα.οι μικρες κοιμουνται λιγο τωρα στα ριλαξ.αντε να κατσουν να ειναι πιο ανετες ρε γμτ.ολο ξαπλα,ριλαξ κ καρεκλακι ειναι.οταν θα κατσουν πιστευω οτι θα βολευονται οπως θελουν αυτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bonjour mesdames!!!!!!

Αν δεν το πέταγα το γαλλικό θα έσκαγα!! :D

Κάρμεν τι έγινε τελικά με την μικρή;;;

Ωραίο βράδυ περάσατε!!! Και 'συ ρε παιδάκι μου...έχει δίκιο η Ελευθερία...βραδυάτικα με βροχή να πλένεις χαλιά στο μπαλκόνι...αστα τα ρημάδια για το πρωί...

Ελευθερία τι έγινε η τέτη άρχισε την επανάσταση απο τωρα;;;; Για πες της να συμαζευτεί και να περιμένει καμια δωδεκαριά χρόνια!!!!!

Αλική το ρίξες στα ψώνια και στις βόλτες και σε χάσαμε!!! Και πολύ καλά έκανες!!!!

Εδω...βροχη και σηημερααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τα ταλαιπωρημένα πλήθη.

Κάρμεν περαστικά στη Ζετούλα και σε εσένα με τα χαλιά. Ελευθερία γιατι σεληνιάστηκε η Τέτη; Μήπως βλέπεις κανένα δοντάκι στον ορίζοντα;;;

Εμείς σήμερα έχουμε ησυχία που σημαίνει οτι ο μπεμπούλης είναι ματιασμένος και οποιος τολμήσει να τον ξεματιάσει θα του βγάλω τα μάτια. Που φτάσαμε;;;;; Να θεωρούμε την ησυχία μάτι και τη γκρίνια φυσιολογική κατάσταση.

Εμείς και σήμερα μέσα γιατι έχει ομίχλη ψιλόβροχο και κρύο. Αύριο θα πάμε για εμβόλια μάλλον. Θα μιλήσω με το γιατρό πρώτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκαν!ουφ!

α κατα τις τεσσερις τις βαζω στο πικασο κ τις παω στην πεθερουλα μου για αποψε.ελεγα να τις παω αυριο αλλα θελω να κατεβω κεντρο το πρωι να πιω καφε κ να κανω ψωνια!!λεμε να παμε κ ραντεβου με τον αντρα μου αποψε!!οι δυο μας κυριλε!!που σιγα μην παμε δλδ γιατι καθε φορα που το λεμε στο τελος σκυλοβαριομαστε,παραγγελνουμε πιτσα κ αραζουμε στον καναπε!!!αλλα κ αυτο ωραιο ειναι!!!

γιωργια οχι δεν τον ξεματιαζουμε τον δικο σου!!!αστον εκει με το ματι!!!χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε συ φριντομ μηπως τα κανεις χειροτερα ομως με την γκρινια τα πραγματα?

δεν λεω πρεπει να ξεκουραζεσαι αλλα αν αλλαζουν τα μικρα περιβαλλον και οσο ξεκινανε και καταλαβαινουν η γκρινια θα πολλαπλασιαζεται...μακαρι δηλαδη να μην ειναι ετσι αλλα η ερμη εχω διαβασει τα χιλια μιρια βιβλια για την ανατροφη και τον υπνο και την γκρινια κτλ τις τελευταιες μερες

και λενε ολα χαρακτηριστικα οτι ολα θελουν μαμα και ιδιο περιβαλλον. τωρα τι να πω αν το εχεις και συστημα μπορει να μην τους κακοφανει..

2002 παρε ενα ματι κι απο εμας :shock: (διπλο ματι γουρλωμενο)!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πειτε μου τη γνωμη σας

ρωτηξα (που λενε και στο νησι) για την βαφτιση σε φωτογραφο και μου ειπε 500 ευρω το βιντεο στην εκκλησια και για την δεξιωση η πρωτη ωρα 95 ευρα και μετα καπου 70 ευρα αν θελω κι αλλο. και ο φωτογραφος λεει την πρωτη ωρα 70 ευρα και κατι λιγοτεο μετα.

και οι φωτογραφιες δικες μου ολες αλλα καμια εκτυπωμενη ολες ομως στο cd

ή αλλιώς να πληρώνω κάπου 750 για να πάρω κάπου 70 φωτογραφίες + το μπλοκακι που δίνουν που έχει όλες τις φωτο σε μικρογραφίες + το βιντεο στην εκκλησια

και για την δεξιωση οπως ανωθεν

καθε φωτο για εκτυπωση στο πρωτο πακετο θα μου παει 75 λεπτα

καθε φωτο στο δευτερο πακετο (παραπανισια απο τις 70) θα μου παει 2 ευρω

πως τ ακουτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον επειδη οπως το εγραψα ειναι ακαταλαβιστικο

ειναι

βιντεο στην εκκλησια+ολες οι φωτο οχι εκτυπωμενες στο cd μονο=500 ευρα

+1 ωρα στο κεντρο 95 ευρα το βιντεο

+1 ωρα ο φωτογραφος στο κεντρο 70 ευρα

καθε εκτυπωμενη φωτογραφια 0.75 λεπτα

ή

750 ευρα για βιντεο στην εκκλησια+70 φωτογραφιες+ το μπλοκακι που ειναι ολες σε μικρογραφια

και καθε παραπανισια φωτο 2 ευρα

και για τη δεξιωση οπως παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μπορει να χεις δικιο.κ γω το σκεφτηκα.αλλα η αληθεια ειναι πως καθε φορα που πανε στην πεθερα μου ειναι αγγελουδια.κ δεν ξυπνανε ουτε μια φορα μεσα στη νυχτα.τσεκαρισμενο!!!αφου στην αρχη δεν την πιστευα κ λεω δεν μου λεει για να μην με αγχωνει.αλλα οταν εμεινα κ γω εκει καποιες φορες το ειδα με τα ματια μου!!!ισως επειδη ειναι εξοχη να κανουν βαρυ υπνο.

ε αμα με παρει κ μου πει γινεται χαμος θα παω να τα παρω.κανα μισαωρο αποσταση ειναι.

ελπιζω ομως να μην χρειαστει.

εμεις φωτογραφο θα εχουμε αυτο το φιλο που μας ειχε βγαλει κ την αλλη φορα.δεν θα τον πληρωσουμε.βιντεο δεν θ κανουμε.τα βαριεμαι αυτα.λες κ θα το δω ποτε;;;

φευγω γκερλς.τα λεμε αργοτερα.

η βιβη τι να κανει αραγε..............

α καρμεν εγω ειμαι το αυθεντικο ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα χαλια κ τα παπλωματα δυστηχως δεν μπορω να τα αφησω γιατι κολλαει ο εμετος κ βρωμαει κ δεν φευγει με τιποτα. Δυστηχώς δεν μπορώ να τα αφησω σας ευχομαι να μην το δειτε αλλα πραγματικα πρεπει να γινει επιτοπου.

Ελευθερια οταν θα εισαι πιο φρι μπες να μας πεις νεα κ ετοιμασου για το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτού σε όλες πλην της Γεωργίας. Γεωργία που μένεις αν επιτρέπεται και έχει ομίχλες και κρύα;;

Γιατί εδώ στο Λονδίνο που μένω εγώ δεν τα' χει ξεκινήσει ακόμη αυτά ο χειμώνας μας.

Χα! Ελευθερία! Έχεις δύο τέτοια και μπαίνεις μία με το ένα τέτοιο και μία με το άλλο ε;;; Και μετά λες εμένα Μάτα Χάρι....

Καρμενσίτα, την άλλη φορά που έπλενες χαλιά πάλι μέσα στη νύχτα, λέω, είσαι τρελάρα. Τώρα μέσα στη νύχτα και στη βροχή, δεν ξέρω, τι να σε πω; Τι να σε πω; Μαρή, γιατί τα κάνεις αυτά; Ευχαριστώ θα σου πουνε που τα μπανιάρεις δις εβδομαδιαίως;; Πάντως, οφείλω να ομολογήσω, χαρά στο κουράγιο σου, και μάλλον είσαι καινούργιας κοπής και αντέχεις, εμένα η τεχνολογία μου είναι λίγο του '70 και η μητρότητα σε συνδυασμό με τη δουλειά και το σπίτι (συν τα νεύρα, να μην βάλω και την τρέλα την Κερκυραϊκή), είμαι κομπλέ. Δεν μπορώ τα πολλά πολλά.

Α! Καρμενσίτα, αν τελικά βγάλεις εισιτήρια για Ντουμπάϊ πες μου να βγάλω κι εγώ, θα κάνω τη λουλουδού σου (εκτός αν έχεις πρόβλημα, πάντως θα είμαι διακριτική και δεν θα σου τραβάω τα φλας και τη δημοσιότητα)

Ελσα, chere amie, les enfants vont- bien? Mitsaras? les filles? salutations à tous

έτσι για να μην σκάς δηλάδη. Επίσης να σε ενημερώσω οτι η Γιακαδοτραβούρα μπορεί να έφυγε από' σένα, κόπιασε όμως στο δικό μας το σπιτικό. Η μπέμπας μας είναι η νέα αρχηγός Γιακαδοτραβήχτρα - Γιακαδοσκίστρα και λοιπά του Γιακά και των Λαιμοκόψεων γενικώς και αδιακρίτως.

Συμπεθεράκι Μάμμυ βλέπω ετοιμάζεσαι. Με ενδιαφέρει η οργάνωσή σου γιατί είσαι κι εσύ αγόρι - κορίτσι και ήθελα να σου κλέψω μερικές ιδέες. Έτσι κι αλλιώς δεν θα' χουμε τους ίδοιους καλεσμένους για να μας παρεξηγήσουν. Εγώ ας πούμε θα έχω άτομα της Κυβέρνησης, της Αντιπολίτευσης, μερικούς πρεσβεις και κάτι διπλωμάτες.

Αλίκη μπράβο - μπράβο, καλά ψώνια. Κι εγώ είμαι μεγάλο ψωνιστήρι, μου αρέσουν τα μαγαζιά φούλ. Ακόμα κι αν δεν αγοράσω για μένα τίποτε αλλά δώρα, πάλι ικανοποιημένη είμαι. Αχ! Χάρηκα που ψώνισες!

Στα ρέστα κορίτσια στέλνω τους σαλιο-πανο-γαλακτερούς χαιρετισμούς.

Σας ευχαριστώ που με ακούσατε ακόμα μία φορά. Πότε έχουμε ξανά ραντεβού γιατρέ μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...