Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

φίλη ρεβυθοφάγα Έλσα (θα φτιάξω μεθαύριο, κόπιασε αν γουστάρεις, ένα αεροπλάνο δρόμος είναι), ο γιατρός τι σου είπε για την Ελένη που πήρε μόνο τόσο; Ρωτάω γιατί λες οτι τρώει αρκετά. Μήπως παίρνει ύψος;

Τα νύχια κι εμάς ο φάδερ τα κόβει γιατί τους κάνει κεφαλοκλείδωμα και χραπ - χρουπ τα τακτοποιεί, ενώ εγώ περιμένω να κοιμηθούνε, να κοιμηθούνε βαριά, να μην τους πιάσω το χέρι έτσι, να μην τους γυρίσω το δάχτυλο από' κει.. υποχονδριασμός (ωραία λέξη, καινούργια, για να μαθαίνετε, άντε!)

Σήμερα έχει ο μπέμπης την κλαούρα. Του λέω του Αλέκου, αυτό μας μοιρολογάει, θα μας φάει το στάρι. Έχει μόνιμα το φρύδι (είναι και σμιχτοφρύδης) σηκωμένο σε ένδειξη κλάψας (ο γιος της Μάρθας Βούρτη) και είναι ΠΑΝΤΑ έτοιμος να ρίξει ένα ξεσηγυρισμένο κλαμα όξω φωνή. ΥΕΑΗ!!

Αποριών συνέχεια.

Δεν προλαβαίνουμε να τα μπανιάρουμε καθημερινά. Πειράζει; Κι εσείς πως το καταφέρνετε;

Όλο κάτι γίνεται, μία το ένα κοιμάται, μία το άλλο έχει γκρίνια, μία με το που ξυπνάνε πεινάνε και τρέχουμε πανικόβλητοι.. Προσπαθόυμε στο μία μέρα το ένα και μία μέρα το άλλο. Ακόμα δεν τους αρέσει, κλαίνε και δεν δείχνουν να το απολαμβάνουν, παρόλα τα καραγκιοζηλίκια που τους κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω τους μπανιαρω καθε δευτερη μερα να σου πω την αληθεια

Ελευθερια αληθεια δεν χρειαζεται να την φτιαξεις την φουστααααααα

Καλα σορυ απανταω αλλα βλεπω κ το ειμαι μαμα παραληλα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα τα κανεις μπανακι με την βαση που το μωρακι ειναι λιγο ξαπλωτουλι?

εγω εχω αυτη τη βαση (παρομοια βασικα με την chicco που βλεπεις αλλα την εχω παρει απο τα τζαμπο 5 ευροπουλα) και παει καλα προς στιγμην

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... mid=882842

για το μπανιο εγω εχω συστημα! το εξης...οπωσδηποτε μπανιο πριν το τελευταιο ταισμα!

οταν θα ειναι ομως λιγο μεγαλυτερα τα δικα σου θα σου ειναι και πιο ευκολα αφου τωρα εχετε ενα θεμα με το ρυθμισμα φαγητου...οχι πως εμεις ειμαστε καλυτεροι ετσι? να μην παρεξηγουμαστε!

για το θερμομετρο εγω επιμενω μασχαλιτσα κι ας λεει ο ντοκτορ.

φριντομ κουραγια με τα λαιμα σας...και καλα ραψιματα για την ζουζουνα της καρμενσιτας

ευη κι εγω μολις διαβασα το ποστ σου χαρηκα και μετα βλεπω 20 λεπτα μετα "ξυπνησανε" ξενερωμα!

καρμεν ο αντρας σου εχει ενα κατι τις που σου φερνει και σενα, νομιζω εχετε πολλα κοινα σαν ζευγαρι.

καλα με τον γιο δεν το συζητω...καρμπον

και μια και λετε με τα νυχια εγω τα κοβω στα δικα μου και ο φαδερ κανει την κριση...αν τα εκοψα καλα!

που λετε να σας πω και τα νεα του φουρνου μου...μολις εψησε ο συζυγος τυροπιτακια ετσι για να λεμε οτι κανουμε διαιτα...στην βαφτιση θα βαλω καραβοπανο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν το βλεπω κι εγω που ειδα οτι το εγραψες... πρωτη φορα το πετυχα...

ρε συ η ολιβια απο εδω στο μαμυ την τσιμπισε την ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι εμπαινε εδω στην αρχη οταν ηταν εγκυος την Αθηνουλα κ μετα εκανε την εκμπομπη στο ιντερνετ

κατι σχεση εχει κ ο αντρας της γιατι τον εχω δει πολλες φορες στην τιβι

κ την ολιβια βεβαια στο πρωινο μου πολλες φορες τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι!!

Βιβή η γιατρός δεν ήταν πολύ ανήσυχη για τα κιλά γιατί πήρε ύψος 2-3 πόντους, όλο αυτό τον καιρό ταλαιπωρήτε με τις μύξες και τις βρογχιολίτιδες και παρόλο που έτρωγε κανονικά το φαι στο γάλα μας παίδευε δεν της πολυάρεζε κιόλας γιαυτο το άλαξα εδω και μερικές μέρες και τώρα το πίνει πολύ καλυτερα!!! Επίσης όταν της είπα ότι οι μερίδες τους το μεσημέρι είναι 200-250 γρ, το τρώει όλο πάντα και πως εχθες έφαγαν τουρλου με κότα και σήμερα μοσχάρι με σπανακόρυζο μου είπε να μην το σκέφτομαι καν.

Α! συν το ότι κινείται όοολη μέρα και περπάτησε κιόλας...

Όσο για το μπάνιο και εγώ δεν τις κάνω κάθε μέρα...μπορεί καμιά φορά και κάθε τρείς μέρες γιατι όταν είμαι μόνη μου και κάνω την μια η άλλη έρχεται βλέπει και κλάιει!!!

Θέλω τώρα με τις εκπτώσεις να πάρω ένα χαλάκι- κάθισμα μπανιέρας για δυο παιδιά...να δούμε πότε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις καθε δυο μερες τωρα το χειμωνα τις κανουμε.

η αδερφη μου θα μου παρει δωρο το μπανακι απο το μαδερκεαρ που ειναι διπλο για διδυμακια.το εχετε δει;εχει πολυ πλακα!

ο αντρας της ολιβιας ειναι δημοσιογραφος.τον βλεπω συνεχεια στα μεσημεριανα!!μαλιστα τη μερα που γεννησε η γυναικα του ηταν στην τσιμτσιλη!!!το θυμαμαι πολυ καλα.αλλα δεν ηξερα οτι η ολιβια ηταν μελος εδω.

να σας πω την αλήθεια ομως ενα επεισοδιο που ειδα για τον υπνο του μωρου δεν ενθουσιαστηκα.γιατι ειχε εκει δυο μαμαδες που ειχαν απο ενα κ δυο παιδια κ κοιμοντουσαν ολοι μαζι στο κρεβατι των γονιων.κ ειχαν μια ειδικο που ελεγε οτι αυτο δεν ειναι το σωστο κ αυτες επεμεναν οτι δεν γινεται αλλιως.δεν ξερω.κατι δεν μου κολλησε.

οι δικες μου κοιμηθηκαν σε χρονο ντε τε αποψε.τι μου ετοιμαζουν αραγε;;;την βλεπω την τετη να ανοιγει το δευτερο προγραμμα κατα τις 5 αποψε παλι!!!

βιβη το παιδι πως ειναι;

νιου ο μπεμπης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε πάλι...τελικά θα μου πείτε ποια είναι αυτη η Τσιμτσιλή;;; Ή θα μείνω ανενημέρωτη;;;

Καλά αυτό με το να κοιμούνται όλι μαζί στο κρεββάτι...δεν το σχολιάζω...

Μήπως λές αυτό;; Εγω αυτό έχω βάλει στο μάτι!!!

http://www.mothercare.com/Mothercare-Duo-AquaPod/dp/B002HN2ACO?_encoding=UTF8&

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι αυτο λεω!!δεν ειναι τελειο;;;

επισης πως ειναι δυνατον να μην ξερεις την τσιμτσιλη!!!! :lol::lol::lol:

βαλε αυριο κατα τις μια αλτερ κ θα την δεις!!

κ οσο για το ολοι μαζι στο κρεβατι εγω δεν εχω να πω αν ειναι σωστο ή λαθος.για μενα βεβαια ειναι λαθος κ φανταζομαι για καθε νοημων ανθρωπο.το αν ομως ενας γονιος επιλεγει να το κανει γιατι ας πουμε τα χει παιξει με ενα παιδι που δεν κοιμαται ποτε ειναι οκ με μενα.αλλα οχι ομως να τους λεει η ειδικος οτι δεν ειναι το σωστο κ αυτες ολες να επιμενουν για το αντιθετο.αυτο εμενα με χαλασε.τιποτα αλλο.

ελσα το ονομα σου βγαινει απο το ελισσαβετ;επισης τη χριστιαννα πως την βαφτισατε κ την φωναζετε ετσι;ειναι εκπληκτικα κ τα δυο ονοματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελισάβετ είναι το όνομά μου...όταν ήμουν μικρή δεν μου άρεσε, ήταν πολύ...μεγαλίστικο!!!Μετά άλαξα γνώμη αλλά όλοι είχαν κολλησει στο Ελσα και μου έμεινε. ;)

Την Χριστιανα έτσι την βαφτίσαμε. Είχαμε ρωτήσει παπά και μας είπε ότι γίνεται...αλλά και να μην γινόταν πάλι αυτό θα ήταν το όνομα της γιατί το δηλώσαμε στο ληξιαρχείο με την γέννηση.

Όπως και ο Δημήτρης είναι έτσι δηλωμένος και όχι Δημήτριος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθεράκι έχω τέτοια βάση, σ' αυτή πλένω την κορμάρα της νυφης σου. Και του γαμπρού σου Ελευθερία.

Εσείς πώς είστε συμπεθέρες; Μάμμυ με το αγόρι σου και Ελευθερία με την Τέτη; Η Τέτη είναι η ζόρικη της παρέας μου φαίνεται ε;

Καρμενσίτα θα συμφωνήσω οτι με τον άντρα σου έχετε κοινά και μοιάζετε, άρα σου μοιάζει κι εσένα η Ζετούλα.

αφιερωμένο στην Έλσα που κάνει πως δεν ξέρει.

Αχ! όλες τη θέλουμε αυτή τη βάση μπάνιου για τα διδυμομπεμπάκια μας. Αφού δεν μπορέσαμε να πάρουμε ένα cosatto διδυμοκάροτσο, ας πάρουμε αυτό (να του βάλουμε ρόδες και να τα βγάλουμε έξω).

ο άντρας της Ολίβιας (από το Ολυμπία) είναι ο Αντώναρος ο δημοσιογράφος, αδελφός του Κυβερνητικού εκπροσώπου της Ν.Δ. (εκτός αν κάνω τόόσο λάθος, οπότε συγχωρέστε με για την παραπληροφόρηση, αν και δε νομίζω)

Να σας πω, εσείς που θα βαφτίσετε κι εσείς που έχετε βαφτίσει, θα δώσετε διαφορετική μπομπονιέρα για κάθε παίδί; Δηλαδή θα πάρει 2 μπομπονιέρες ο κάθε καλεσμένος; φέρ' ειπείν εγώ θα δώσω μία αγορίστικη και μία κοριτσίστικη; Νιου μάμμυ αποφάσισες επιτέλους για ονόματα; Δεν έχεις ούτε πιθάνά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το είδα κι εγώ Ελευθερία και παρόλο που είμαι λιγόψυχη, είδα την καισαρικη άνετα και χωρίς να κλείσω μάτια. σαν να απέκτησα θάρρος ένα πράγμα.

Παρήγορο το ότι εχουν διαφορετικό DNA. (προς το τέλος το είδα, και απ' ότι καταλαβα έτσι είπαν)

Άλλη ερώτηση.

Οταν λέμε παρκοκρέββατο, εννούμε πάρκο που όμως γίνεται κρεββάτι και το νμωρό κοιμάται άνετα και χωρίς κίνδυνο έ;

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα για το σαλόνι γιατί τα καρεκλάκια της φίσερ σαν να μικρύνανε λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή thanks!!!

τώρα την αναγνώρησα την τύπισα!!!

sorry δεν είμαι και φαν της τηλεόρασης!!Δεν βλέπω πια σχεδόν καθόλου!!!

Το cossato το είδα σήμερα που είχα πάει βόλτα και μάλιστα σε ροζ...αν εξαιρέσεις το χρώμα και τους ποδόσακους δεν λέει και πολλά...πολύ ψευτικο μου φάνηκε!!!

Το είδα και εγώ το ντοκυμαντέρ αλλά στην καισαρική δεν άντεξα...νομίζω πως δεν θα το ξεπεράσω ποτέ!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δεις την διαφορά ανάμεσα σε πάρκο και παρκοκρέβατο:

http://www.letoshop.gr/?pID=39&ct=1080310&la=1

Εγώ έκανα μια μπομπονιέρα απλως έβαλα δύο διακοσμητικά ματόχαντρα ένα ροζ και ένα μωβ!

Δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις δύο μπομπονιέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια εδω το μεταμεσονυχτιο εξπρες

καλα ειναι ο μπεμπης και δαγκωνω και τη γλωσσα μου που το γραφω

αντε να δουμε...

συμπεθερα για τα ονοματα παμε μαλλον για διπλο πεθερικο

οπως καταλαβαινεις δεν εχω ορεξη να μαλωνω καθημερινα με το στεφανι και σιγα σιγα παραιτουμαι

για μπομπονιερες την ιδια λεω να κανω αλλα με καποιοδιαφορετικο χαρακτηριστικο μαλλον στο χρωμα

καληνυχτα να πω ή καλημερα???

α και για την καισαρικη να σας πω οτι εγω πριν χρονια την ειχα δει και live με μια φιλη...

και οσο ημουν εγκυος το σκεφτομουν και φοβομουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθεράκι μεταμεσονύχτιο εμείς μοιάζουμε γι' αυτό συμπεθεριάζουμε.

Μη σε στεναχωρεί το διπλό πεθερικό, υγεία και όπως τα λες, μη τσακώνεσαι με το στεφάνι σου.

δάγκωσε γλώσσα, δάγκωσε. κι εγώ δαγκώνω όλη μέρα και φτύνω. φτού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεςςς!!!

Νιου...θηρίο σε βρίσκω!!! 3:00 ξύπνια και τώρα έχεις όρεξη για καροτσάδα;;;;

Εμεις μέσα σήμερα...μου ήρθε και περιόδος...η οποία έπρεπε να έχει έρθει την Δευτέρα...όχι τίποτα άλλο κανονίσαμε να είμαστε και χωρίς παιδια το σ/κ...τρομάρα μου :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Κοπελιές δεν σας προλαβαίνω....Εμείς ειχαμε μια πολύ καλή νύχτα. Ο μπεμπούλης ξύπνησε μονο μια φορα. Νιου μαμυ πολύ σε ζηλεύω!!! Θέλω κι εγω να βγω βόλτα. Βαρέθηκα την κλεισούρα. Είναι και η μαμά μου άρρωστη και δεν βλέπω άνθρωπο μέχρι τις 7 το απόγευμα που έρχεται ο άντρας μου. Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυ.

Εγώ μπάνιο τα κάνω κάθε μέρα γιατί τα χαλαρώνει και μετά ξεραίνονται στον ύπνο. Και τα δικά μου μέχρι 50 ημερών δεν το θέλανε το μπάνιο καθόλου, αλλά τώρα μια χαρά τους αρέσει. Αυτο της mothercare το ζαχάρωνα απο τότε που ήμουν έγκυος. Δεν είναι τέλειο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα!!!

το καψατε χτες βραδυ βλεπω!

νιου οταν λες διπλο πεθερικο εννοεις οτι κ τα δυο ονοματα θα τα παρουν απο τα πεθερικα σου;παραειναι τραντισιοναλ το στεφανι σου.αλλα ενταξει μωρε το τριτο κ το τεταρτο θα βγαλεις τους δικους σου!κ το πεμπτο να βγαλεις τον μπραδερ!!!εχεις καιρο!

ρε βιβη δεν βρηκες κ εσυ αλλο βιντεο να της βαλεις;εβαλες αυτο που εχει ολο το βυζι εξω;;;;;;;θα νομιζει η ελσα οτι ειναι καμια του ελαφριου ρεπερτοριου!!!ενταξει δεν ειναι κ η φλεσσα αλλα ενα επιπεδο το εχει!!!

εγω την καισαρικη την αντεξα.αυτο που δεν αντεξα ηταν που ειδα τα δυο αγορακια το ενα υγιες κ το αλλο οχι.εκει λυγισα.τι να πω.

λοιπον ας παρει καποια το μπανακι γιατι το βλεπω να γινεται οπως με το κοσατο!!!!

κ γω ειμαι αδιαθετη.κανονισα να παω στις 27 να κανω παπ κ να βαλω σπιραλ.θα το βαλω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

σε λιγο περιμενω την μανα μου να κατσει λιγο με τα παιδια.θα παω στο χαμογελο του παιδιου κ σε εναν παιδικο να ρωτησω τι παιζει.

ελσα εσυ δεν δουλευεις γενικα;

ρε κοριτσια πως θα γινει να μπαινει ο μισθος μου κανονικα κ γω να μην ξαναπαω για δουλεια ποτέ;;;;;;;;;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζούρ μον σερί Έλσα,

χα, χα, γελάω. Μ' αυτά που κανονίζουμε, μάλλον, που προσπαθούμε να κανονίσουμε αλλά, οι θυσαυροί, οι ταλιμπάν, οι αντάρτες, τα μπεμπίδια, τα γλυκάκια, τα διδυμάκια των ζωών μας έχουν άλλα σχέδια.

Λοιπόν, θα πηγαίνει ένα ομαδικό ξεματιαστικό φτύσιμο καθημερινά. Ένα το πρωινό, αυτή που θα ανοίγει εδώ μέσα κι ένα αυτή που θα κλειδώνει την πόρτα μας το βράδυ.

Πάμε για σήμερα ένα καθηστερημένο γιατί η πρωινή βάρδια είχε το μυαλό στην καροτσότσαρκα.

Φτούύ!! στα παιδάκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα, χα, συνεχίζω τα γέλια και θα ξαναφτύσω μου φαίνεται.

Ελευθερία κάθε πότε θέλεις να μπαίνει ο μισθός;; Α! να μας πεις και σε ποια τράπεζα σε βολεύει καλύτερα γιατί δεν ξέρω το παιδί που έχουμε για να μας φέρνει τσίχλες από το περίπτερο, αν μπορεί να στα φέρνει την ώρα που σε βολεύει (είναι και ατίθασος, θα τον απολύσουμε!).

Η Τσιμτσιλή ναι, έχει ένα επίπεδο. Του στηθόδεσμου. Σα να λέμε δηλαδή, γιατί ούτε απ' αυτό φοράει. Τέλος πάντων, να' ναι καλά η κοπέλα (αφού της έσουρα καμπόσα) κι ο καθένας στη δουλειά του.

Κοιτάχτε σήμερα να αρχίσετε τις παρλαπίπες πάλι. ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΓΩ ΛΕΜΕ ΕΝΤΑΞΕΙ;; (αυτό το κεφαλαίο το είπα όξω φωνή και νευριασμένα για να σας τρομοκρατήσω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κοπέλα φαίνεται ότι έχει ένα επίπεδο... 90 D!!! :lol:

Όσο ξεμάτιασμα και να ρίξω...ακλαφτο θα πάει το weekend...μάλλον θα το ρίξω στα ψώνια το Σάββατο!!!

Αφού παρκάρω τις νεαρές στην γιαγιά τους λέω να πάω μια βόλτα απο τα μαδερκερ να το πάρω...ελπίζω να το έχουν!!!

Δουλέυω και μάλιστα επιστρέφω αρχες Μαρτίου!!Πλησιάζει ο καιρός!!!!

Βιβή τραβάτε με κι ας κλαίω είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορες τι εγινε σας επιασε λογοδιαροια?

εμεις τωρα φαγαμε κρεμα κ σε λιγο βουρ για δουλεια γιατι αργησα κιολας. Τσακωνετε ο Θεοφιλος με την αδερφη του γιατι της τραβαει συνεχεια τα μαλλια χαχα

Εγω το ειχα δει αυτο αλλα πηρα το μονο καθισμα γιατι τους κανω παντα μονη μου μπανιο αρα δεν με βολευει το διπλο γιατι ποιον να πρωτοντυσεις μετα? ο αλλος θα κρυωνει οποτε τους εχω παρει το μονό.

Ναι Βιβη κατι δημοσιογραφος ειναι κ ειναι κ γιος γνωστου συγγραφεα αν δνε κανω λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...