Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

γιατί το κοριτσάκι μου κλαίει τόσο πολύ και ασταμάτητα;; κοντεύω να τρελαθώ. δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. κοντεύει να σκάσει από το κλάμα και δεν σταματάει όπως και να την πιάσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βιβή μου για να σε παρηγορήσω θα σου πώ κάτι που το θυμάμαι ακόμα!!! Λίγο μετά που έκλεισε ο γιός μου τους 3 μήνες μου έκανε έναν κολικό άλλο πράγμα!!!! 3 ώρες δεν μπορούσαμε να το ηρεμήσουμε το παιδί!!!

Ηταν όμως ο τελευταίος!!!!! Μετά απο αυτό τίποτα!!!!

Μην μείνεις όμως μόνο σε αυτό που σου γράφω...αν δεις ότι συνεχίζει ή νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά πάρε τηλέφωνο τον παιδιατρο σου...

Υπομονή και ψυχραιμία!!!Το καταλαβαίνουν τα άτιμα όταν είμαστε ανήσυχοι και δεν μπορούν ούτε και αυτά να ηρεμίσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμάται αποκαμωμένη στην αγκαλιά του πατέρα της. Νομίσαμε οτι θα μας μείνει το κοριτσάκι μας από το κλάμα. Μάμμυ μου τη φύσηξα 2 - 3 φορές, το θυμάμαι που μου το είχες ξαναπεί.

Έλσα μακάρι να είναι κι εμάς κολικός, αν και τέτοιο κλάμα δεν θυμάμαι να έχει κάνει ξανά εκτός ίσως, από μία φορά.

Πήραμε τον παιδίατρο, μας ρώτησε αν έκανε κακά της. Έκανε το πρωί, ενώ κάνει συνήθως μεσημέρι. Επίσης του είπαμε οτι για λίγο την ανακούφιζε να την κρατάμε λυγισμένη στο χέρι μας (διπλωμένη όπως όταν έχει κολικούς). Πήγε ο Αλέκος και πήρε υπόθετα γλυκερίνης, μήπως και δεν μπορεί να κάνει κακά της (εφόσον ηρέμισε δεν θα της βάλουμε), αλλά θα της δώσουμε μία δόση ντεπόν, δεν έχει ξαναπάρει, και βλέπουμε πως θα πάμε.

Μου έρχεται να κλαίω, και σκέφτομαι τη μαμά μου, που πάντα στις γιορτές ήμασταν άρρωστα εγώ και το αδέρφι μου (ότι ανεμοβλογιά, ερυθρά και ούτω καθεξής υπήρχε, τότε το παθαίναμε), και όταν είχα πονόδοντους ξενυχτούσε μαζί μου και τρελαινότανε, την έβλεπες τη γυναίκα, και όταν με πονούσε το κεφάλι μου (στην εφηβεία πέρασα πολύ πονοκέφαλο) μου το έπιανε με τα δυο της χέρια για να μου "πάρει" τον πόνο.

Πάω να την πάρω τηλέφωνο να της πω οτι την αγαπάω.

Σας φιλώ κι εύχομαι όλες να έχουμε ήσυχο βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμενακι κουραγιο φτιαξε καμια πατατα τηγανητη ρε συ μηπως λιγουρευτει

δεν ξερω και τι αλλο τρωνε με λαχταρα τα παιδια σε αυτη την ηλικια...

βασικα νομιζω οτι τους αρεσει να ξενοτρωνε... δηλαδη να πεις σε καμια φιλη να φερει καμια τυροπιτα σπιτικη που την εχεις φτιαξει εσυ αλλα δηθεν οτι την φερνει αλλος...ξερω γω λεω...

συμπεθερακι για δοκιμασε να την βαλεις να δει και την φατσα της στον καθρεφτη

εμενα ο γιος στους μεγαλους κολικους ηρεμουσε λιγο στον καθρεφτη

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν αυτο με τον φόβο του εμέτου το έχουν όλα!!!

Καλόπιασε την με πράγματα που της αρέσουν.Είναι ίσως η μόνη λύση για να ανοίξει το στόμα της!!

Βιβή μου ελπίζω να ηρεμίσει το μωράκι σου και να μην το ξαναπάθει!!!

Μεγάλο ζόρι να νιώθεις πως δεν μπορείς να βοηθήσεις το παιδάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη τι να πω ρε γμτ;τι εχει μωρε η κοπελιτσα;τρωει κανονικα;να το πας στο γιατρο σου αν συνεχισει.πολυ στεναχωρηθηκα αληθεια.

κ γω οταν τα βλεπω να κλαινε εστω κ λιγο σφιγγεται η καρδια μου.εδω βηχει κ ειμαι ετοιμη να βαλω τα κλαματα.αυτο συζηταγαμε σημερα με τον αντρα μου.ποσο ευθυνη αγχος κ αγωνια εχουμε ωστε να ειναι αυτα τα πλασματακια καλα.

καρμεν μου η γιατρος τι λεει για το βαρος της μικρης;ειναι πολυ πισω στα κιλα;γιατι αν ειναι απλα λιγο πιο αδυνατη αστο μωρε μην το πιεζεις.εγω παντα σκεφτομαι αν θα με πιεζαν εμενα για κατι πχ να φαω περισσοτερο,να φαω κατι που δεν θελω τι θα εκανα.αυτα γιατι να φανε με το ζορι;ενταξει δεν ειπα να κανουν οτι γουσταρουν αλλα αν πειναει δεν θα φαει απο μονη της;τι θα κανει;ξερω κ γω.

με στεναχωρησατε σημερα.

ελπιζω αυριο να ειναι ολα τα μωρακια καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και πάλι.

Βιβή υπομονή με τη μικρούλα σου,ξερω οτι είναι δύσκολο αυτό που περνάτε...

Συγκινήθηκα που μίλησες για τη μανούλα σου....αχ, ειναι ακριβώς όπως τα λες....οι γλυκές μας μανουλίτσες.Τωρα καταλαβα και εγω τη δικιά μου που ελιωνε από πάνω μας και ακόμη λιώνει....

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις για τον ΟΓΑ,οπότε θα περιμένω!!!Με ανοιχτές αγκάλες!!!!

Καρμεν μη στεναχωριέσαι με τη Ζετούλα και εμενα λίγα κιλα είναι.Αφησε την ας τρωει οσο θελει...και εγω τιποτα δεν ετρωγα,καλσον δε βρίσκαμε, μου επεφταν,αλλα φτου φτου μια χαρα μεγαλωσα !!!

Παω να ταισω για αλλη μια φορα...... [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια πολύ συγκινήθηκα. Βιβή μου περαστικά στο μωράκι σου. Εγώ όταν πόναγε η μικρή μου της σιδέρωνα πανάκια και τα έβαζα στην κοιλίτσα της και ηρεμούσε το πουλάκι μου. Πόσο δίκιο έχεις για τις μανούλες μας. Η αλήθεια είναι ότι τώρα τις καταλαβαίνουμε τι αγωνίες και στενοχώριες τράβηξαν για να μας μεγαλώσουν. Κι εγώ τηξ μαμά μου τη λατρεύω και της χρωστάω σχεδόν τα πάντα σε αυτή τη ζωή!!!!

Κάρμεν φαντάζομαι οτι φάση θα περνάει η μικρούλα και θα της περάσει. Εγώ συμφωνώ με τη Ελευθερία σχετικά με το φαί, αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας ασ φάνε όσο θέλουν. Πάντως κι εμένα η μικρή μου που δεν τρώει τη φρουτόκρεμα, όταν θέλει να αποφύγει το κουτάλι κάνει την κίνηση του εμετού και καλά. Μέχρι στιγμής δεν τα έχει βγάλει αλλά δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό και πως το πήρε χαμπάρι.

Έλσα θα δοιμάσω να της βάλω λίγη βανίλια που την τρώει πιο εύκολα γιατί θα ήθελα να τρώει φρουτάκια, αλλα νομίζω οτι ειναι δύσκολο να καταπολεμήσω το γονίδιο που έχει πάρει απο τον μπαμπά της που ούτε να τα βλέπει τα φρούτα. Ήθελα να ήξερα το γεγονός ότι εγώ στην εγκυμοσύνη τα είχα τσακίσει τα φρούτα, δεν τα επηρρεάζει καθόλου;;;;;

Ώραία η μπομπονιέρα Ελευθερία. Κι εγω το χαμόγελο του παιδιού σκεφτόμουνα για μπομπονιέρες για να πιάσουν και τόπο τα χρήματα.

Τώρα κοιμούνται τα λουλούδια μου και πάω να κάνω καμιά δουλίτσα, Θα τα πούμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσουπρες γκουντιβνινγκ

ευη πως βαστας κι εσυ και η καρμεν να θηλαζετε απορω...

2002 εχουμε το ιδιο θεμα με τα φρουτα

φριντομ τι γινεται η κορη?

συμπεθερα η νυφη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργία τι μου θύμισες τώρα με την εγκυμοσύνη και τα φρούτα!!!!

Όταν ήμουν έγκυος στον Μήτσο έτρωγα πααααραααα πολλά φρούτα. Αργότερα όταν έφτιαχνα φρουτόκρεμα στον γιο μου έκανα σχεδόν διπλή μερίδα!!! Και ακόμα τρώει πολλά φρούτα!!

Στις δίδυμες λοιπόν μου λέει ο άντρας μου "μην αρχίσεις να τρώς πάλι πολλά φρούτα γιατί δεν θα μου φτάνει ούτε φορτηγό για να τα κουβαλάω σπίτι" :lol::lol::lol:

Στην αρχή δεν τρελενόντουσαν και έτσι έκανα το κόλπο με την βανίλια. ;) Τώρα δεν τις προλαβαίνω!!!!!

Βιβή τι κάνει το μωράκι;;; Ελπίζω να είναι ήρεμο σήμερα!!!

Κάρμεν μην την πιέζεις καθόλου την μικρη...απλώς άφηνε κάτι που της αρέσει σε ένα τραπεζάκι που φτάνει μόνη της μπας και το λιγουρευτεί και το φάει κάποια στιγμή...λέω εγώ τώρα...

Το απόγευμα έχουμε παιδίατρο και εμβόλιο...πάλι θα την φάω την απογοήτευση με τα κιλά της Ελένης είμαι σίγουρη...μα που το βάζει τόσο φαι που τρώει;;;;οέοοο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια,

η μπέμπα σήμερα, και μέχρι τώρα, είναι μια χαρά. ευδιάθετη, λίγο γκρινιάρα, χαμογελαστή, όπως είναι καθημερινά (συμπεθέρα δεν ξέρω αν το' πιασες, λίγο γκρινιάρα, είναι καθημερινά - ποιος τη χάρη σου!!) περιμένουμε να περάσει η μέρα να δούμε, δεν ξέρω τι να πω.

Σήμερα εγώ δουλεύω, σ'εκείνη τη δουλειά που σας έχω μπερδέψει και δεν ξέρετε τι είναι, χα, χα, τέλος πάντων, είναι εβδομάδα εργασίας για μένα, ο Αλέκος λόγω εκδρομής δεν πήγε σχολείο κι έτσι έχει αναλάβει. Τώρα πήγανε όλοι στο δωμάτιο, μήπως και κοιμηθούν (να γελάσω τώρα ή μετά;;).

Δεν κοιμούνται, θέλουν αγκαλιές και το θέμα είναι, εντάξει, δεν έχω πρόβλημα να τα πάρω αγκαλιά, όμως όταν τα βάζεις στην κούνια ξυπνάνε. Να τα πάρω αγκαλιά και να τα κανακέψω αλλά να έχει κι ένα όφελος (πέρα από το όφελος της ευχαρίστησής μου που τα ζουλάω).

Λοιπόν, μη σας πιάσει πάλι το τρελό κι αρχίσετε να γράφετε, να γράφετε και δεν με αφήσετε να δουλέψω, οκ;

Α, τι θερμόμετρο χρησιμοποιείτε; εμείς έχουμε ένα ψηφιακό με ελαστική μύτη και το βάζουμε στον πωπό (αλήθεια, πως γράφεται ο πωπός;). το θέμα είναι οτι κάθε μέτρηση είναι διαφορετική, ακόμη κι αν είναι αμέσως μετά η μία με την άλλη. Σκεφτήκαμε να αγοράσουμε μία πιπίλα θερμόμετρο, αλλά από την άλλη λέμε, μη το χέζουμε κιόλας.

Μου αρέσει που κάνετε τις συζητήσεις για τις βαφτίσεις. Με παρακινείτε κι εμένα που σίγουρα δεν το σκέφτομαι πριν το καλοκαίρι. Άλλωστε προέχει το χέρι του μπέμπη και σίγουρα θα προσπαθήσουμε να κάνουμε το χειρουργείο πρώτα. Το πρωί μιλήσαμε μ' ένα γιατρό στην Αθήνα αλλά δυστυχώς έχει φύγει από το ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ. Μας είπε οτι πρέπει να γίνει από 6 μηνών μέχρι ενός έτους.

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση κι εύχομαι περαστικά στα αρρωστούλια και καλά κουράγια.

Σας φιλώ (όπως, σας αγαπώ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυυυ σημερα ειμαι οφ μιλαμε νιωθω κομματια παρολο που τα μπεμπιδια ολα μου εκαναν δωρο ενα τελειο βραδυ δηλυ μονο που δεν το βαζω ποτε στον πωπο αλλα στην μασχαλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη στα γρηγορα να πω οτι το χαιζεται τελικα γιατι το βαζετε στον πωπο!χαχα καλο ε?

παρε ενα για μασχαλη θα ελεγα γιατι και πιο οικονομικα ειναι και μπορει μια μερα τα μικρα που θα ειναι αρρωστα να μην θελουν την πιπιλα...

καρμεν βαστα αμα δεν βαστας εσυ αλοιμονο σε εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα καλα τι εχουν παθει τα παιδια μας;;;;;;;;;;;

κ μενα η τετη τα εδωσε ολα.απο χτες να κλαιει το παιδι λες κ το σφαζουν.μιλαμε για σκουσμαρι.δεν εχει κλαψει τοσο 6,5 μηνες τωρα.κοιμηθηκε στις 9,30 κ πρεπει να ξυπνησε κ δεκα φορες μεσα στο βραδυ κ τραγουδαγε.

σημερα παλι τα ιδια.τωρα κοιμαται.ημουν ετοιμη να δωσω ντεπον αλλα λεω αστο μην δινω τζαμπα φαρμακα.

κ μετα μου λετε εμενα εχω παρει με στραβο ματι τις κρεμες.απο τοτε που ξεκινησαμε κρεμες γινονται ολα αυτα.το ξερω εγω....

κακα κ μενα κανουν κατι κουρ...ες να με το συμπαθειο.εχουν στουμπωσει τα καημενουλια.

α εχουμε δευτερο γυρο φαρυγγιτιδας...η ευα αυτη τη φορα....αντε παλι βολτες στη θαλασσα.

η φασολαδα λυσσα.....

παω να φτιαξω ενα σεντονι.φτιαχνω για το μπεμπη της αδερφης μου.μπλε.ποσο περιεργο μου φαινεται που δεν ειναι ροζ!!!

η ολγα χαθηκε....που ειναι;;;;

αυριο θα παω απο το χαμογελο να κλεισω τις μπομπο.

βιβη να την κανετε την εγχειριση να σας φυγει κ αυτο το αγχος.αθηνα θα την κανετε;

καρμεν περιμενω να μου πεις ε;;;κ μην αγχωνεσαι.κ επισης πανε τα μπιφτεκια με τα ρεβυθια;;;;δεν εχω φαει ποτε μου ρεβυθια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tza?

Εδώ και εμείς!!!!

Το τριο κοιμάται και εγω σερφάρω.....χα!χα!θαυμα!!

:ymparty:

Κατα τα αλλα ειναι η δευτερη μέρα που μένω μόνη και όλα βαίνουν καλώς( προς το παρών)!!!

Τι ωραιες μέρες που εχει!!!!Θελω να βγω για βόλτα......αλλαααααααααααααα.... very difficult...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι στο καλο συννενοημένα είναι όλα;;; Ο μικρός με έχει ταράξει στη γκρίνια και δεν λέει να κοιμηθεί για μεσημέρι με τίποτα!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς που είναι ήσυχη η μπεμπούλα και κοιμάται τον καθημερινό της εσημεριανό υπνάκο κανονικά!!! Να ναι καλά το κοριτσάκι μου!!!Ο άλλος ο μαφιόζος μου έχει αλλάξει τα φώτα ζωή να 'χει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει πανσέληνο κι έχουν αφηνιάσει τα κουτσουλάκια;;

Εύη κρίμα τη χαρά σου για το σερφάρισμα.

Ελευθερία τα ρεβύθια είναι το καλύτερό μου όσπριο. μπορώ να καθαρίσω κατσαρόλα και μετά νοσοκομείο, αδιαφορώ.. Επίσης πολυ νόστιμα είναι τα ρεβυθοκεφτεδάκια, αν και δεν τα' χω φτιάξει, όλοι λένε οτι είναι σα να τρως κρέας.

Σχετικά με το θερμόμετρο, ο γιατρός μας είχε πει να μετράμε από τον πωπό και να αφαιρούμε 4 μονάδες. στη μασχάλη λέει δεν είναι σωστό στην ηλικία που είναι. τι να πω κι εγώ; σάμπως ξέρω;

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο, πήρατε επίδομα καισαρικής; (όσες γεννήσατε σε ιδιωτική κλινική)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιχτηκε το εξης σκηνικο:

δινουμε κρεμα στην τετη.την ωρα που της δινει ο μπαμπας αρχιζει να ωρυεται.δεν ειχε φαει ουτε τη μιση.αστην του λεω μην την ζοριζεις.το ουρλιαχτο συνεχιζεται.δεν καθεται πουθενα ουτε στην αγκαλια.παω να κανω μπανιο κ μετα να απλωσω κατι ρουχα.κλαμα συνεχεια.κ εκεινη την ωρα σκεφτομαι.ρε λες να πειναει;κ της φτιαψνω 180 μλ.τα καθαρισε στο λεπτο.κ αλλο θα ετρωγε.

τι εγινε ρε γμτ λεω.τοσο αχρηστη ειμαι;να μην καταλαβω οτι το παιδι πειναει;να το αφηνω νηστικο;τι να πω.εχω στεναχωρηθει πολυ.θα αλλαξω κρεμα απο αυριο.ρε κοριτσια μετα απο λιγη ωρα η μιλουπα νερουλιαζει τελειως.το κανουν κ οι αλλες κρεμες αυτο;

καρμεν το παιδι ειναι ιδιο ομως στον πατερα του!!μα τιποτα δεν εκανες;;;μα ιδιο;;;;

κ τη φουστα θα την φτιαξω ειπαμε.απλα να μου πεις τι εχεις στο μυαλο σου.θελεις να κολλησω αστερακια ή τιποτα τετοιο ή την θες σκετη;τι θες να τη ντυσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβύθιαααα!!!!Μ' αρέσουν τόοοσο πολύ αλλά οι άντρες μου μου τα'χουν απαγορεύσει...δεν τα θ'ελουν καθόλου :( Τελευταία μου ελπίδα τα κορίτσια!!!!

Ελευθερία γενικά το ρυζάλευρο αραιώνει μετά απο λίγη ώρα...της μιλούπα και της νουτρίτσια αν θημάμαι καλά αραιώνουν περισσότερο...δοκίμασε το νουνου είναι και νόστιμο!!

Δοκίμασε να παίξεις και λίγο με την ώρα της κρέμας...ίσως την ώρα που την δίνεις να μην πεινάνε τόσο πολύ, ίσως μισή ωρίτσα αργότερα να κάνει την διαφορά. Εγω το είχα κάνει και αυτό...με τα κορίτσια βέβαια γιατί ο κουμπαράς δεν είχε τέτοια προβλήματα.

Κάρμεν και μας ο μπαμπας κόβει τα νύχια...η μαμα άχρηστη... :lol:

Βιβή και γω στον ποπο μετράω τα κορίτσια έτσι όπως σου είπε ο γιατρός.

Ευη δεν θέλω να σε στεναχωρίσω αλλά σήμερα πήγαμε βόλτα στον πεζόδρομο και ήταν πάρα πολύ ωραία!!!

Πήγαμε παιδίατρο και όπως το φανταζόμουνα...η Ελένη μόνο 100 γρ. Αλαξα πρίν μερικές μέρες το γάλα, τώρα το πίνει πολύ καλύτερα και βλέπουμε...μα που το βάζει το φαΐ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...