Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελευθερία όλες οι κρέμες δεν αραιώνουν στην ίδια αναλογία, όπως τα γάλατα. Στα 150 αλλές χρειάζονται τρείς κουταλιές και άλλες πέντε ή και παραπάνω. γι' αυτό εγώ μετράω το νερό σε μλ και βάζω όση κρέμα πάρει...σαν ποσότητα μου βγαίνει η ίδια ;) Μια μέση μερίδα είναι 150 περίπου μλ νερό και όση κρέμα πάρει.

Αυτό εξαρτάται και απο τα μωράκια! επίσης όπως και με το γάλα όλα τα γεύματα μπορεί να μην είναι ίδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελσα ετσι ειναι ε;;;;

εμενα προχτες που ειδε την τετη η παιδιατρος ειπε οτι κατι ασπριζει αλλα εχουμε καιρο ακομα!!

α ηρθε ο αντρουλης μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πρωινή σήμερα γιατι θα πάω απο την δουλειά μου και μετά τράπεζα!

Αχ αυτά τα δόντια...Η Ελένη (που έβγαλε πρώτη δόντια) έχει κολλήσει στα 4 και δεν λέει να βγάλει άλλα...η μικρή έχει 6 και ετοιμάζει νομίζω και άλλο γιατι έχει πολύ γκρίνια!!!

Ξέχασα να σας πω...προχθές δοκίμασαν πατατες τηγανιτές!!! Μιλάμε επανάσταση στο σπίτι!!! Λες και τις είχα νηστικές μέρες!!! Η Χριστιάννα ολόκληρες τις έβαζε στο στόμα της, και τις μασουλούσε με ένα ευτυχισμένο ύφος...α! ρε αθάνατη τηγανιτή πατάτα!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε; Μπέρδεμα οι κρέμες ε;; Εγώ δεν τα ζωρίζω, τρωνε 130 γρ. κρέμας και όλα καλά. Ελευθερία μην σκέφτεσαι οτι δεν προσέχεις καλά τα μωράκια σου. Θυμάσαι ότι το ίδιο σκεφτόμουνα κι εγώ το ίδιο και μου είπες ότι δεν είναι έτσι;; Αγχωνόμαστε και στενοχωριόμαστε όταν αρρωσταίνουν, αλλά δυστυχώς και αυτό στο πρόγραμμα είναι. Εμείς απο τότε που αρρώστησε ο μπεμπούλης δεν του έχει περάσει ποτέ εντελώς και συνεχίζει να ταλαιπωρείται ο κακομοίρης. Βέβαια απ' οτι μου είπε η μαμά μου έτσι ήμου κι εγώ μέχρι 2 χρονών οπότε θα κάνω υπομονη.

Όσον αφορά τα κιλά να είναι καλά τα μωράκια μου, φρόντισαν να τα χάσω όλα απο τον πρώτο μήνα και παρ' όλο που τρώω το καταπέτασμα δεν παίρνω γραμμάριο. Ο μπεμπούλης ειδικά έχει θέσει τη σιλουέτα της μαμάς σαν πρωτεραιότητα!!!

Εχθές μπήκα και σας διάβασα αλλά δεν πρόλαβα βα γράψω. Είμουν πολύ χάλια ψυχολογικά γιατί ο μικρός φωνάζει και τσιρίζει όλη μέρα!!! Φωνάζει όταν παίζει φωνάζει όταν γκρινιάζει, δεν σταματάει καθόλου και με εκανε κομμάτια. Του μιλάω σχεδόν ψιθυριστά μήπως και σταματήσει να φωνάζει αλλά τίποτα δεν πιάνει. Τι να τον κάνω; Τα νεύρα μου είναι σε κακή κατάσταση. Επίσης έχω και 3 μέρες καθυστέρηση και δεν θέλω ούτε καν να σκέφτομαι τι σημαίνει αυτό γιατί είναι νωρίς ακόμα.

Σόρρυ σας έπρηξα πρωι-πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

μολις τσακισα το πρωτο κομματι απο το θεικο τσουρεκι καστανο με λευκη σοκολατα του τερκενλη!!μου εφερε ενα με λευκη κ ενα με μαυρη σοκολατα!τεραστια!

ποιος θα τα φαει παιδι μου του λεω;προσπαθω να κανω διαιτα κ με κολαζεις;;;;τις τελευταιες μερες το χω παρακανει παλι...αλλα σκοτιστηκα....

ελσα αυτο με τις πατατες τηγανιτες κ τα μακαρονια με τα παιδια γιατι λες να γινεται;εχω καταλαβει οτι τρελαινονται με αυτα....

γιωργια εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα 10 μερες καθυστερηση.τα ειχα δει ολα!!μεχρι κ τεστ εκανα.αλλα μωρε ο κυκλος μας ακομα δεν εχει σταθεροποιηθει.μην αγχωνεσαι.εκτος αν θες μωρακι!!

α παρειγγειλα απο το ebay 250 σταυρουδακια για να φτιαξω τα μαρτυρικα.....5 ευρω!!!!μαζι με τα εξοδα αποστολης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω κι αλλο μωράκι, αλλά όχι ακόμα!!!! Εξ' άλλου, υποτίθεται οτι εγώ δεν μπορώ να μείνω έγκυος φυσιολογικά :?::?::?: Τα διδυμάκια μου είναι μέσω εξωσωματικής. Πολύ καλό αυτό με τα σταυρουδάκια!!! Θα το κοιτάξω κι εγώ. Εμείς λέμε για βάφτιση την πρώτη εβδομάδα του Μαϊου, αλλά ακόμα δεν το έχουμε οριστηκοποιήσει ακόμα. Θέλω να συννενοηθώ και με τους κουμπάρους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κορίτσια,

Γεωργία 6 μηνών τα νινάκια σου ε; να σου ζήσουν.

Έλσα πολύ μου αρέσει που τα γράφεις παραστατικά αν και με λίγες λέξεις. Χα, χα, όλοι παιδιά της πατάτας είμαστε μου φαίνεται.

Ελευθερία ξετρυπώστρα, στείλε το λίνκ από τα σταυρουδάκια να δούμε κι εμείς.

Κόλαση τα Τρενκενλοτσούρεκα. Παναγία μου!! Μου σάλιωσε το στόμα..

Εμείς περνάμε δύσκολα. Τα απογεύματα τα περνάμε με μωρά στην αγκαλιά. Πάρε εσύ αυτό, να πάρω εγώ αυτό. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτε. Κλαίνε τα καλά μου και στεναχωριέμαι. Νευριάζω κιόλας, δε λέω. Υγεία να' χουμε και ας το περάσουμε κι αυτό. τι να γίνει; αναπόφευκτο.

Σας φιλώ στα μούτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα που τα μπεμπίδια είναι λίγο πιο ήρεμα δεν έχω καμια όρεξη για δουλειές. Βέβαια μην φανταστείτε μεγάλες διαφορές. Η μ,πέμπα σήμερα τη φρουτόκρεμα δεν την έτρωγε με τίποτα και μου έσπασε τα νεύρα γκρρρρρρ. Τι φταίει και το παιδάκι;;; Μπορεί να μην της αρέσει. Εμείς μήπως τα τρώμε όλα; Όμως τι να την κάνω για να φάει λίγο παραπάνω;

Βιβή σε ευχαριστώ για τις ευχές. Τα μωράκια μου φτάσαν 6 μηνών και τα λατρεύω αλλά όπως λες και εσύ νευριάζω και καμιά φορά αλλά τι να κάνουμε, φαντάζομαι όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας χαιρετω!

εμεις κολλησαμε πυρετο απο τον αγαπημενο εξαποδω και ο μπεμπουλης μου επι μια εβδομαδα ψηνοταν-γι΄αυτο και με χασατε. η κορη βραχος μεχρι στιγμης δοξα τω θεο. το μονο κακο απομηναρι της αρρωστιας η μαμακιαση που επαθε ο γιος και γαμπρος σου βιβη και δεν αντεχω αλλο δηλαδη!τον ψαχουλευα συνεχεια την βδομαδα που περασε για πυρετους με θερμομετρα κτλ και τωρα μου ειναι ολο στην ζητιανια για αγκαλια...ζηλευει η αλλη και το αποτελεσμα ειναι ενα κλαμα απο το πρωι μεχρι το βραδυ...μιλαμε πραγματικα ειναι σαν να ειναι τα παιδια 2 μηνων...ειναι απιστευτο το πως κανουν και το πως το ειχα ξεχασει οτι οταν 2 μηνων ηταν τοσο τραγικα...

κατα τα αλλα σας διαβαζα και σας διαβασα και σημερα αλλα δεν θυμαμαι τι να πρωτοπω.

αλικη σου χρωσταω ενα πμ

2002 κουραγιο

καραμελελσα εκει που εισαι θελω να ερθω επιτελους και να μεγαλωσουν να περπατανε να τρωνε πατατες κτλ

φιλη φριντομ καλοτσακιστο το τσουρεκι και καλωσηρθες στο κλαμπ των γονιων που τα παιδια τους θελουν να τους εξολοθρευσουν

φιλη καρμεν θελω να σου πω οτι κι εγω εχω βαλθει σε διαιτα να μπω γιατι για την ανοιξη δεν θα χωραω στα παντελονια μου...μεχρι στιγμης ενα κιλο μειον αλλα μακρυς ο δρομος για την ιθακη που ειναι τα δεκα κιλα που θέλω να χασω...καλος ο συνειρμος ,ε?

ευη σε διαβασα αλλα δεν θυμαμαι τι ηθελα να σου πω, μια απο τα ιδια και στην βασιλικη...σας στελνω τα φιλια μου ομως

φιλια πολλα σε ολες και κυριως σε οσες εχουν ακομα αρρωστα μικρουλια φιλικους χαιρετισμους και γρηγορα περαστικα να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZA!!!!!

Sorry gia ta agglika alla ftaiei to new laptop kai oi blakeies mas,den ginontai ellinikaaaaaaaaaaaa!!!

New mammy mou se euxaristo pou me diavases kai as min thymasai ti eipa,sampos thimamai ego?

simera eimai proti mera moni kai mantepste!!!!!ta morakia molis kanan tetraoro....doro sti manoula!!!!!

mia xara ta pame,kala einai na meno ligo moni,kano kai oti allo thelo,apla einai kai i frontida tou megalou....tora xalarono alla se ligo tha ta paro paraviza!!!! na ta thilaso.....

Karmen,elsa,enimeroste me gia ta epidomata triteknon,an mporeite kai episis elsa,an gnorizeis pes mou an yparxei somatio triteknon edv stin poli mas...

emeis klisame 8 maiou na ta vaptisoume.....tora psaxno fotografo....kai argotera ola ta alla!!!

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες κι απο εδω!!!

περαστικα στα μωρακια που ειναι ακομη αρρωστουλια!!!!

εμεις προς το παρον κραταμε γερα....!!!

ελευθερια,οπως ολες... βαλε το λινκ για τα μαρτυρικα.. :lol:

εγω σημερα πηρα υλικα να φτιαξω δοκιμαστικο για το προσκλητηριο....

αληθεια πως θα σας φαινοταν αν λαμβανατε ενα χειρογραφο προσκλητηριο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasiliki genika eimai latris tou xeiropoioitou kai olo kati ftiaxno.

prosopika tha mou arese ena analogo prosklitirio...

apo pou pernete idees?mou vazete skepseis mias pou pianoun ta xeria mou.....

Karmen euxaristo,akana ta xartia ston oga,eipan tha plirosoun me taxydromiki epitagi alla den exo lavei tipota.poso kairo kanoun?ta ekana arxes Dekemvriou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι τελειως ασχετη τελικα.

τα σταυρουδακια τα παρειγγειλα γιατι νομιζα οτι τα κανουμε εμεις.αλλα δεν πειραζει 5 ευρω εδωσα.κ μιας κ οι κουμπαροι ειναι φιλοι μου γιατι να μην τα φτιαξω εγω που τα εχω φανταστει κ πολυ ωραια;;;;

τωρα εψαχνα στο νετ κ ειδα οτι ειναι υποχρεωση του νονου.δεν πειραζει μωρε....

παντως οποια ενδιαφερεται τα πηρα απο δω

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400187153220&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

παω γυμναστηριο κοριτσια.

σι γιου λεητερ.....

βασιλικη εμενα μου αρεσει πολυ η ιδεα σου!!

μια φιλη που εχω που ειναι οικολογα μου λεει συνεχεια:γιατι να χαλασεις τοσο χαρτι για τις προσκλησεις αδικα;παρτους απλα ενα τηλεφωνο κ πες τους το!!!!δεν εχει κ αδικο παντως αν το καλοσκεφτεις!!

νιου περαστικα κοπελα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θενκς φριντομ

βαζεις σε παρακαλω τι πρεπει να κανει ο νονος γιατι δεν εχω ιδεα?

εμας δεν μπαιζουν φραγκα στα κουμπαρια και με βλεπω να τα σκαω παλι εγω, οπως και στο γαμο

δεν βαριεσαι

αλλα για πειτε τι ειναι να παρουν για να ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα την πληρωμή να την περιμένεις στο εξάμηνο!!! θα σου έρθει όλο το ποσο αναδρομικά, κανένα τριάρι χιλιάρικα!!! Α!και να έχεις υποψιν σου ότι μπορεί να σου έρθει χαρτί για να δώσεις λογαριασμό τραπέζης να μπαίνουν κατευθείαν εκεί.Εμένα μου ήρθε την προηγούμενη βδομάδα και πήγα και το έκανα.

Βασιλική πολύ ωραία ιδέα τα χειρόγραφα προσκλητήρια!!!

Επίσης φοριέται τελευταία και ηλεκτρονικό προσκλητήριο...ένα βιντεάκι με ένα κείμενο σταλμένα με e-meil ή σε dvd.

Γιωργία αν η μικρή σου τρώει κρέμα βανίλια βάζε λίγη μέσα στο φρούτο μπας κα την προσελκύσεις και μετά απο λίγες μέρες θα την αφαιρείς σιγα σιγά!!

Βιβή κράτα γερά!!!

Γεία σου Ελευθερία γυμνασμένο κορμί!!!!

Κάρμεν νομίζω τα κάλυψες όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψε η απολλωνεια κορμαρα!!!

λοιπον αυτα που ειπε η καρμεν διαβασα κ γω για τους νονους.

μετα απο συζητηση με τον αντρα μου καταληξαμε οτι θα παρουμε τις μπομπονιερες απο το χαμογελο του παιδιου.να πιασουν τοπο τα χρηματα.

εχει ωραιες.εγω λεω γι αυτην

http://www.hamogelo-eshop.gr/p.Mpomponiera-Spitaki-diafora-chromata-No-100.51145.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλή ιδέα Ελευθερία!

Μονο επικοινώνησε μαζί τους να δεις πόσο χρόνο χρειάζονται, γιατί εγώ έτσι την πάτησα ήταν και καλοκαίρι βλέπεις...αλλά τελικά έκανα τα προσκλητήρια στο σύλογο συνδρόμου ντάουν. Κάτι ήταν και αυτό...

Λέφτα που θα πάνε χαμένα τουλάχιστον να πιάσουν τόπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το χαμογελο του παιδιου ειχα σκεφτει κ εγω κ αν τελικα δεν μου απαντησει η κοπελα για την μπομπονιερα με τον γουινι μιας κ θα ναιρομειο κ οχι απο την τραπεζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν εγώ πάλι που γέννησα στο νοσοκομείο και δεν πλήρωσα φράγκο, πήρα και 800 ευρόπουλα απο το ικα και 3500 περίπου του ογα βγήκα και κερδισμένη απο την γέννα!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...