Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

γειά σας κοριτσάκια μου!

λοιπόν βιβή εμεις τα βάλαμε σε δικό τους δωμάτιο μόλις έκλεισαν τον 4ο. στην αρχή είχαμε και τις 2 κούνιες στο δωμάτιό μας αλλά όπως καταλαβαίνετε μιλάμε για πολύ στρίμωγμα. όταν τα βάλαμε στο δικό τους ήταν σε φάση που δεν ξυπνούσαν το βράδυ(άλλο που τώρα ξεκίνησαν να ξυπνάνε πάλι!) κι επειδή ήταν μικρούλια ακόμη δεν κατάλαβαν τη διαφορά. νομίζω ότι μετά τους 6 μηνες που καταλαβαίνουν τα πάντα είναι πιό δύσκολες οι αλλαγές. ο μικρός σου ξυπνάει ακόμη χαράματα για φαγητό?

για το διαφορετικό τμήμα πάντως δεν βρίσκω λόγο, ειδικά αν είναι και διαφορετικό φύλο είναι θέμα χρόνου να ανεξαρτητοποιηθούν.

αχ μακάρι και τα δικά μου να μπουσουλήσουν τόσο γρήγορα!έχω πάθει λουμπάγκο να τα αλλάζω θέσεις. όλη μέρα από το πάρκο στο ριλάξ, στα καθισματάκια φαγητού, στο πάτωμα και μετά πάλι απ΄την αρχή!βαριούνται κι εύκολα τα διαβολάκια!

κουκου εμεις ξεκινήσαμε μετά τον 5ο ριζάλευρο και αμέσως μετά φρούτα. ο μικρός ήταν 8,5 κιλά στον 6ο και η παιδίατρος το μονο που μου είπε να κάνω είναι να του φτιάχνω μόνο 150 γραμ. ριζάλευρο ενώ κανονικά θα έτρωγε πάνω από 200. τα φρούτα όμως δεν του αρέσουν καθόλου και του βάζω και λίγη φρουτόκρεμα ΝΟΥΝΟΥ μαζί γιατί αλλιώς δεν τρώει ούτε 5 κουταλίτσες. μη χάνεσαι, πες κανένα άλλο, τί κάνουν τα μικρά σου?

σήμερα φάγαμε για πρώτη φορά κοτόπουλο και φυσικά το τσάκισαν!

για πρώτη φορά μετά από μέρες κοιμήθηκαν μεσημέρι στα κρεβάτια τους χωρίς την παραμικρή γκρίνια!!!κι ενω ήμουν έτοιμη για τα πυροτεχνήματα σε 20 λεπτά ξύπνησαν [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα,

ακόμη μια φορά γράφω τάχιστα γιατί είναινα ξυπνήσουν από ώρα σε ώρα.

Κουκου, εμείς είμαστε κανονικές άλλα η παιδιάτρος μας δεν θέλει ρυζάλευρα και τέτοια και έτσι τρώμε ένα γεύμα μηλο-αχλάδι και το μεσημέρι κολοκύθι-πατάτα-καροτο. τη Δευτέρα που θα πάμε για εμβόλιο μπορεί να μας δώσει άλλα φαγητάκια.

albiz, μέχρι τώρα ήταν πάντοτε σε διαφορετικά κρεββάτια αλλά και σε διαφορετικά δωμάτια, εδώ και ένα μήνα τις έβαλα στο ίδιο δωμάτιο και εγώ μαζί και από εβδομάδα θα τις αφήσω εντελώς μόνες τους.

αλίκη, με γεια το δοντάκι, αν θέλεις γράψε πμ να μου πεις τι έγινε με το φύσημα, εμείς έχουμε ραντεβού 27 Ιαν

ελευθερία, κάρμεν δεν μπορώ να το συλλάβω ότι δεν κουνάτε για να τα βάλετε για ύπνο, πρωί μεσημέρι βράδυ δεν κάνω άλλη δουλειά κοψομεσιάστηκα.

ένα θέμα που έχω η μεγάλη ξυπνάει πολλές φορές μέσα στον ύπνο της και ζητάει πιπιλα, υ΄πάρχει λύση?

συγνώμη κορίτσια που σας τα γράφω τηλεγραφικά, πολλά φιλιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πώ την αλήθεια αν εξαιρέσουμε την περίοδο των κολικών ούτε εγώ κοιμισα παιδί στην ακαλιά μου!!

Για την ακρίβεια οι μικρές δεν ξερουν να κοιμηθουν στην αγκαλιά μου. Κανα δυό φορές που βρεθήκαμε σε άλλο μερος και νυστάζανε τις πήραμε αγκαλια για να κοιμηθουν αλλά δεν...

Μια αγκαλίτσα απο τον μπαμπα ή την μαμα και στο κρεβάτι...και αν γκρινιάζουν λίγο κάνω την κουφη ;)

Το πολύ σε 5΄έχουν κοιμηθεί. Ακόμα και αν κλαίνε πολύ θα πάω θα τις χαιδέψω χωρίς να τις σηκώσω και θα φύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στο θεμα αγκαλια-υπνος ειναι διαφορετικα τα παιδια μου...

η μικρη οταν νυσταζει απλα κοιμαται....

ο μικρος ομως.. θελει αγκαλια ή να ειμαι διπλα του... κουκουλωνεται και με την κουβερτα.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πότε φτάσατε τις 36 σελίδες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Με τα χίλια ζώρια σας διάβασα. Λοιπόν, αρχικά θέλω να ευχηθώ περαστικά στα άρρωστούλια μωράκια. Καλή αρχή στις κρέμες και στα δοντάκια (δεν θυμάμαι ποιος κάνει τι).

Το σκασμένο το λαπιτοπι κράσαρε και μέχρι να βρεί χρόνο ο σύζυγος να το συνεφέρει περάσαν πόσες μέρες.

Λοιπόν εμείς πάμε σχετικά καλά με τα φρούτα. Σήμερα ξεκινήσαμε μπανάνα και την φάγανε πιο εύκολα απο τα άλλα φρούτα. Την Κυριακή θα τα φάνε όλα μαζί. Εκεί να δολυμε γλέντια :lol::lol:

Απο ύπνο, ο μπόμπιρας έχει ψιλοστρώσει και απο μπούκωμα μας έχει περάσει σχεδόν εντελώς. Βέβαια κάνουμε ακόμα μάσκες μέχρι και αύριο και ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί, αλλά το βλέπω χλωμό γιατί είναι ευαίσθητος.

Όσον αφορά το κούνημα, ούτε κι εγώ τα κοιμίζω στην αγκαλιά, αλλά ο μπέμπης, μέχρι πριν μια εβδομάδα ήθελε κούνημα στο ριλάξ. Τη νύχτα όταν ξυπνάει πάω και του βάζω την πιπίλα και του κάνω "οοοοο" χωρίς να τον σηκώσω και μέχρι στιγμής πιάνει. Η μπέμπα έχει πάρα πολύ καιρό να ξυπνήσει την νύχτα, αλλά όταν ξυπνάει πετάγεται με τσιρίδα που σημαίνει ή οτι βλέπει όνειρο :?::?::?::?: ή κάτι την ενοχλει, και επειδή τσιρίζει πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δυνατά την κοιμίζω στην αγκαλιά. Αν ξυπνήσει νορμάλ, της βάζω μια μουσικούλα που έχουμε χωρίς να με δεί καν και κοιμάται.

Σας κούρασα αλλά είχα πολύ καιρό να τα πώ. Τα υπόλοιπα αργότερα για να μην με βαρεθείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

η αποχη οφειλεται στην απουσια των συμπεθερων καρμεν που παλευει ακομα - φανταζομαι - με μυξες και φριντομ που παραθεριζει μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, μπα, μπα!!!

Σαν να μαζευόμαστε σιγα σιγά!!!Πολύ ησυχία έπεσε εδω!!!

Γιωργία γεία σου. και μεις αναρωτιώμασταν τι έγινες!!!

Μπήκες να πείς τον πόνο σου και δεν βρήκες καμία;;;

Τι κάνετε κορτσούδια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε ρε κορίτσια περονόσπορος έπεσε;;;;; Τόσο γκαντέμω είμαι;;;Τώρα που μπήκα εγώ εξαφανιστήκατε εσείς;;;Διάβασα μερικά απο τα προηγούμενα μηνυματάκια σας γιατί δεν τα είχα προλάβει όλα. Εμείς απο 4 μηνών τα έχουμε σε ξεχωριστά δωμάτια και το καθε ένα στη κούνια του. Δεν αντιμετοπίσαμε κανένα πρόβλημα με την αλλαγή ίσως επειδή ήταν αρκετά μικρά. Επίσης παρ' όλο που όλη την ημέρα είχαν πολλές αναγωγές, την νύχτα δεν βγάζανε οπότε ήμουν πιο ήσυχη.

Λοιπόν, η μπανάνα η αλεσμένη είναι μια χαρά και την τρώω και εγώ άνετα οπότε δεν πάει τίποτα χαμένο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν υπάρχουν κάτι κουφέτα τύπου σμάρτις που μοιάζουν με βοτσαλάκια...δεν ξέρω βέβαια τιμές...αλλά νομίζω πως θα είναι όμορφα μέσα στα κουβαδάκια!!

Για ψάξτο λίγο αν σε ενδιαφέρει... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι η Ελευθερια οεο????????????????

νιου μαμμυ?????????????

τι εγινε καλε? που χαθηκατε ολες?

Ελσα μας αφησαν μονες μου φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Ελευθερία δεν είχε πει οτι θα πάει σε κάποια θεία; πότε όμως; το σάββατο ή την παρασκευή;

βλέπω Καρμενσίτα ετοιμάζεσαι πυρετωδώς. άντε, να δίνεις πληροφορίες να ξέρουμε και τα υπόλοιπα στραβάδια τι μας περιμένει.

αυτά τα παιδάκια μου είναι πολύ άτιμα.

3 μέρες τώρα τα ταίζουμε, τα τακτοποιούμε για μεσημεριανό ύπνο, μπάάς και την πέσουμε κι εμείς για καμία ωρίτσα. 3 μέρες τώρα ξαπλώνουν και μετά από λίγο κάνουν το χαμό, ξυπνάνε το ένα το άλλο. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ, ΤΑ ΣΚΑΤΑΚΙΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ 2 ώρες μη σας πω!!!!!

Το απόγευμα τα άφησα με το μπαμπάκα τους και κατέβηκα μία βόλτα στην πόλη. Τίποτα δεν αγόρασα για μένα. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΩ ρε σεις......

Έλσα, είσαι χορεύτρια ή κάνω λάθος;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Βιβη μα βρε Βιβη τα λενε ολη νυχτα για το αδυνατισμα?????????????

ασε φλεγον θεμααααααααααα

αισθανομαι σαν φωκια χειροτερα απ οταν ημουν εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας απο τον κοσμοπολιτικο πυργο!!!

δεν ειχαμε δυο μερες τηλεφωνο κ γι αυτο δεν εμπαινα κ απο χτες ειμαστε πυργο!!μια χαρα περναμε!!!

τα μωρακια καλα.η τετη ειναι ακομα βραχνιασμενη την πηγα στην παιδιατρο αλλα δεν εχει τιποτα αλλο εκτος απο βραχνιασμα.συνεχιζουμε τα μπαντζουνια κ ελπιζω σημερα να ειμαστε καλυτερα!

γιωργια γουλκαμ μπακ!!!!

βιβη τα παιδια τα εβαλα στο δωματιο τους τη δευτερη μερα που τα φεραμε σπιτι.ενταξει δεν ειχαν κανενα προβλημα με αναγωγες ή κατι αλλο οποτε μια χαρα ειναι στο δωματιο τους!!

καρμεν πες για αυτην την κοπελα στο φεις με τα σμαρτις.σεσουλες βρηκες;κ γω ειμαι στο ψαξιμο.

αλλα γενικα μ αυτα ειμαι ασχετη....οσο ασχολουμαι με τη μοδιστρικη με τετοια θεματα διακοσμησης δεν εχω καθολου φαντασια.

σας φιλω....τα λεμε κ αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mary tzioti θα δωσεις κ θα της κανεις αιτημα φιλιας. Εχει πολλες φωτος κ σου δινει κ ιδεες με προσωπικό μυνημα κ σου τα στελνει κ σπιτι χωρις να πεδευεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα παιδια μου απο το απογευμα εχουν απιστευτη γκρινια.κ τωρα στο δωματιο που τους εχω η ευα τραγουδαει.κ κουραστηκα γιατι ειμαι κ σε ξενο σπιτι κ δεν μπορω να κανω αυτα που θελω.τελοσπαντων.αυριο θα γυρισουμε στη βαση μας.

μου λειπει κ αντρας μου πολυ να σας πω την αληθεια.δεν εχω συνηθισει να λειπει.μεπηρε κ πριν απο το αγιο ορος κ μου μιλησε ο μοναχος ο ασκητης που εχει παει.ηταν πολυ γλυκος κ μου μιλησε πολυ ωραια!

κ γω ολη μερα ψαχνω για τα βαφτισια.να δω που θα καταληξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία, υπομονή, εμείς σήμερα τα βγάλαμε για πρώτη φορά βόλτα έξω. όχι για γιατρό, όχι για εμβόλιο. Βόλτα, μόνο. και με τα καινούργια καρότσια. Καθίσαμε και 15 λεπτά και ήπιαμε καφέ. Αμέ! πρόοδος.

Γυρίσαμε όμως στο σπίτι γιατί έπρεπε να τα ταίσουμε. εκεί που ήταν γλαρωμένα τα γλαρόνια, ρίχνουνε μία γκρίνια απίστευτη που ήθελες να τα πουλήσεις. (λέμε και καμία μ... να περνάει η ώρα). πολύ γκρίνια, πάρα πολύ γκρίνια. τώρα είναι τέζα.

άντε με το καλό να επιστρέψεις στη βάση σου.

Είδες τι ωραία που είναι να σουι λείπει ο άντρας σου; εγώ δεν καταλαβαίνω μερικές που θέλουν να φεύγει ο άντρας τους από το σπίτι. κι εγώ δεν μπορώ μακριά του, τουλάχιστον ακόμα (μετά από - σε λίγο - 11 χρόνια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

ελευθερια καλη επιστροφη! αντε να δεις καιτον αντρουλη σουπου σου ελειψε!!

εμεις μια φορα εχουμε αποχωριστει 3μερες που ειχα παει ταξιδι με τη δουλεια... και μου ελειψε κι εμενα!

βιβη κι εμειςτους πρωτους καφεδες ετσι τους πιναμε... εξπρεσσακι.. :lol::lol:

τωρα που επιασε πιπιλα και ο κανακαρης μου ομως... το απολαμβανουμε το καφεδακι!!!

καρμεν ωραιες οι ιδεεςσου για τη βαπτιση! εγω για τα προσκλητηρια εχω ψιλοκαταληξει προς το παρον... αλλα ισως τελικα βαπτισουμε σεπτεμβριο εμεις..

θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

κοιμηθηκα στρωματσαδα διπλα στο τζακι!!!τελεια!!!!

σημερα γυριζουμε σπιτι μας!!

βιβη καλη αρχη με τις βολτες.να το κανετε συχνα.εστω κ για λιγο.θα δεις ποσο διαφορετικα θα ειστε ολοι!!!κ κανει πολυ καλο στα μωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...