Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι κι από μένα :)

Ο μικρός μου έχει λυσσάξει, δεν κοιμάται και προσπαθεί να μου κλείσει το laptop και μασάει το κινητό μου :shock: Ξυπνάει δε κάθε τόσο και τον άλλο που κοιμάται, ο οποίος κλαίει με μαύρο δάκρυ που θέλει να κοιμηθεί και τον πονάνε και τα δοντάκια του :? Τέλος πάντων, εμείς βάπτιση κάναμε 2η μέρα Πάσχα, πρωί. Πρωί μας βόλεψε καλύτερα για να συμμαζέψουμε παιδιά μετά και να μη βγουν από τη σειρά τους. Αβγό αρχίσαμε από τον 10ο μήνα. Προσοχή όμως με το αβγό.Τα δικά μου αν και δεν έχουν αλλεργίες, με το αβγό είχαν πρόβλημα. Με τον κρόκο ok, στον Δημήτρη δεν πολυάρεσε, ο Γιώργος ξετρελάθηκε, όταν όμως δοκίμασαν και ασπράδι δεν το άντεχε το στομάχι τους και μου έκαναν εμετό. Αβγό λοιπόν τους δίνω πλέον σπάνια. Εμάς πάντως η γιατρός μας είχε γύρω στον 8ο-9ο να δοκιμάσουν μαγειρεμένο φαγητό που να έχει αβγό,παστίτσιο, μουσακά κτλ για να δούμε αν θα τα πειράξει πριν το δώσουμε σκέτο. Μαγειρεμένο μέσα σε φαγητό τρώνε κανονικά δεν τους πειράζει, τα Χριστούγεννα όλο σούπες τρώγαμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε προβληματιστικα...

κι εμενα μου επισημανε η γιατρος οτι μετα τον χρονο το δινουν γενικοτερα αλλα λεει θα τους κανει καλο αλλα κι εγω φοβαμαι γμτ!

τελοσπαντων...

σας αφηνω τωρα γιατι εχει ματς με τα διδυμα και μετα θα τα πουμε αναλυτικοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!!

Το αυγό εμείς το ξεκινήσαμε τον 10ο μόνο κρόκο και τώρα σε λίγο θα δώσω και ασπραδι.

Τα κιλα είναι πονεμένη ιστορία...περίπου 8500 η μια και 9000 η άλλη, και είναι σχεδόν 13 μηνών :( Η παιδίατρος μου λέει ότι είναι καλά, και αν υπολογίσουμε την προωρότητα είναι μια χαρα αλλά εμένα μου φάινονται λίγα!!!Είναι ψηλές όμως οι άτιμες...74 και 75 πόντους...

Προς το παρόν έχω θέμα με το μάσημα...προσπαθώ να σταματήσω το άλεσμα αλλά δεν...μόνο το ρύζι, το αστράκι και τον τραχανα τρώνε έτσι!!!

Νομίζω πως φταίω και γω γιατί άργησα να τις δώσω κάτι να μασουλίσουνε. Αυτές τις μέρες τις έχω ταράξει στις ρυζογκοφρέτες!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλσα ο Μιμάκος σου μοιάζει με μία εκ των διδυμοτσουπρών έτσι;; Και σου μοιάζουν ή κάνω λαθος;;

Το μπεμπουλίνι μου έχει φάει τα χεράκια του, θα φτάσει μέχρι τον αγκώνα. Αγού - αγού - γγγγγγγ........

Ελευθερία αλήθεια, τι κάνει η αδελφή σου;

Τις είδες όόλες τις Βαρκελωνοφωτογραφίες ή ακόόμα;;;;;

Βασιλικούλα, μαύρα μαλλιά έχω (και μαύρα μάτια), το ξανθό είναι η αδελφή μου (στη φωτογραφία εδώ στο μάμμυ - αφού γτο γράφω από κάτω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκερλς η τετη μαλλον εχει φαρυγγιτιδα.σιτ.

περιμενω τηλεφωνο απο την παιδιατρο να μου πει αναλυτικα τι να κανω.αλλα ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο.αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα.εφαγε ολη την κρεμα κ 100 γρ γαλα.αυτη θα φαει κ μας σε λιγο!!!!

ελπιζω να περασει γιατι πσκ θελω να παω στον πυργο στη θεια μου.φευγει ο κωστας για αγιο ορος (θα γυρισει δεν παει να μονασει....ελπιζω!!!) κ θα παω στο σοι κ γω εκδρομη!

ελσα ειδα αλλη μια μαμα σημερα να δινει ρυζογκεφρετες στο παιδακι της κ μου εκανε πολυ εντυπωση.δεν το ηξερα οτι δινουν!!κ μ αρεσουν πολυ!!ειδικα αυτες με τη σοκολατα!!!!!

οντως ο γιος σου μοιαζει με τη μια μικρη με τα ολοστρογγυλα καταπληκτικα ματακια!!!δεν ξερω τελικα ποια μ αρεσει ποιο πολυ!μια λεω η κοτσιδουλα μια λεω η μιρμπιλοματιτσα!!

ρε ματα χαρι η βασιλικη μαλλον σου λεει οτι εισαι ξανθια γιατι εχεις βαλει ενα ποστ στο φεις καρτουναιζ γιορσελφ κ δειχνει μια ξανθια που μαλλον δεν εισαι εσυ,ε;

βασιλικη γι αυτο δεν λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η Χριστιάννα μοιάζει πολύ στον Δημήτρη, αλλά όχι σε μένα. Η μόνη που κάπως φέρνει σε μένα αλλά κυρίως στον μπαμπα μου είναι η Ελένη!

Τις ρυζογκοφρέτες δεν τις ήξερα στον Μήτσο και δεν του είχα δώσει, μου το είπε μια φίλη τις δοκίμασα (όπως και όλα τ'άλλα σαν καλή μανούλα :lol: )είδα πως λειώνουν στο στόμα και είναι ακίνδυνες και το έδωσα!

Εχω δύο ερωτήσεις:

1ον Κατερίνα πως τους ξεχωρίζεις;;Εμένα μου φαίνονται ολόιδιοι!!! :shock:

2ον Βασιλική τι τα ταίζεις;;;;; ( μου θυμίζουν τον Μήτσο που ήταν αφρατούλης) :D

Α! ναι αυτό με την ξανθιά το είδα και εγώ και μπερδεύτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να σας πω παλι θεωρω πεταμενα λεφτα ολα αυτα στους γαμους κ τις βαφτισεις.γι αυτο δεν καναμε κ γαμο.κ ειδικα τωρα με δυο παιδια δεν το συζητω.βεβαια ειναι οτι ειμαι κ λιγο αναισθητη με ολα αυτα εγω δλδ δεν πολυσυγκινουμαι κ τα βαριεμαι κ λιγο.θα μου πεις δεν ντρεπεσαι για τα παιδια σου θα το κανεις αλλα οχι προτιμω να βαλω τα χρηματα στην ακρη που θελουμε 30 ευρω καθε τρεις μερες για γαλα παρα να τα παρω σε μπαλονια.

χωρις αυτο εννοειται να σημαινει οτι κατακρινω καποιον που κανει ολα αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στην Τέτη!

Έλσα δεν είναι ίδιοι! Ο Δημήτρης είναι πιο μεγαλόσωμος και πιο ξανθούλης και ο Γιώργος έχει ροζ μαγουλάκια και τσιλιβιθρόνι :lol: Ποτέ δεν είχαμε θέμα να τους μπερδέψουμε.... μόνο οι παππούδες άργησαν λίγο να τους ξεμπερδέψουν, βασικά ο πεθερός μου :shock:

Κι εμείς δεν κάναμε πολύ ανοιχτή βάπτιση.... απλά έχουμε μεγάλο σόι :lol: Κι εγώ έκανα μπομπονιέρες και προσκλητήρια μόνη, στολισμό μόνο μπαλόνια και λουλούδια κολυμπήθρας. Καλά ήταν, όχι υπερβολές. Κάρμεν κι εμείς μόνο όσους μας ευχήθηκαν καλέσαμε ;)

Δεν έχουν νόημα όμως τα τρελά έξοδα, μόνο οι φωτό μένουν και οι αναμνήσεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στις δύο βαπτίσεις έκανα τραπέζι και το θεωρω πεταμένα λεφτά!!!!

Ο άντρας μου ήταν αυτός που επέμενε!!Εγω έκανα τα πάντα να το αποφύγω, γιατι έχω και αυτό το θέμα με τον πολύ κόσμο...αλλά δεν κατάφερα τίποτα :(

Κάρμεν μπορεις να τη κάνεις μεσημέρι μετά τις 12 και έτσι και να προλάβεις να ετοιμαστείς και να μην φγείτε τελείως απο το πρόγραμμα σας!!!

καλά κατερίνα οι παπούδες έχουν ένα θέμα...εδώ οι δικοι μας κάνανε πόσο καιρό να τις ξεχωρίσουν...που δεν μοιάζουν καθόλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helloooooooo!!!!!!!

βιβη για τη φωτο εδω λεω.. που σιγα μην ειχα διαβασει οτι ειναι η αδελφη σου... μια γυναικα ειχα δει ολη κι ολη ...λεω η μανα θα ειναι.. :lol:

ελευθερια περαστικουλια στην τετη σου!!! :-*

ελσα ειναι λιγο αναπτυγμενα τα γλυκουλια μου.. εδικα ο κανακαρης μου...... :lol:

παντως αληθεια, δεν τρωνε πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα χουμε τρεχαματα μου φαινεται με την τετη.καναμε κατι γιατροσοφια που ειπε η γιατρος βαλαμε κ αποσυμφορητικο.μεχρι κ βολτα στην παραλια με το αυτοκινητο πηγαμε με τα παραθυρα ανοιχτα να εισπνευσει υγρο θαλασσινο αερα.θα δειξει πως θα παει το βραδυ.με φοβισε γιατι μου ειπε αν ξυπνησει το βραδυ κ εχει δυσπνοια να φυγω για νοσοκομειο....

η αδερφη μου εχει ακομα λιγα καφε υγρα.ειναι ξαπλα.της ειπε ο ντοκ οτι ειναι συσπασει κ τις εδωσε χαπια.ευχαριστω που ρωτησατε.

ρε κοριτσια ασχετο βλεπω απο κατω που λεει που συμμετεχουν στη συζητηση ενα λιονταρακι κ ενα liontaraki. εγω ειμαι κ τα δυο αυτα;κ γιατι με γραφει κ με αγγλικα;περιεργο μου φαινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε γιατι δεν ειχαν τιποτα τοσο καιρο κ τωρα ετσι που το ακουω να ειναι βραχνιασμενο τερμα μου ερχεται να βαλω τα κλαματα.κ λεω ηρεμησε γιατι αυτο δεν ειναι τιποτα.αλλα εχω στεναχωρηθει πολυ.

καρμεν....φιλακια!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11012011018.JPG[/attachment:21hpxm1d]post-1311-13873934649868_thumb.jpg11012011017.JPG[/attachment:21hpxm1d]

αυτες ειναι απο το βιβλιο με τις φωτος απο τα βαφτισια της κορης μου αλλα δεν φαινονται καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3η φορά που γράφω.

επειδή είμαι σαίνι, τυφλό σύστημα, πατάω, πατάω και τέλος πάντων.

Εδώ Λονδίνο. βρέχει καταρακτωδώς και αστράφτει.

βλέπω το ΝΗΣΙ και ξαναθυμάμαι κουβέντες που λέγαμε μικροι. λεξούλες απλές, όπως ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ π.χ.

Καρμενσίτα, εμένα δε μου πολυαρέσουν τα ποιημάτάκια, στη δική μου βάφτιση όπου έχω και το προσκλητήριο γράφει: Είμαι μικρή και δεν μιλώ όμως εγώ σας προσκαλώ, το όνομά μου μη ρωτάτε, πρώτα στην εκκλησία ελάτε.

Μου αρέσει όμως η ιδέα του τραπεζιού δεδομένου οτι εγώ δεν έχω μεγάλο σόι, έχω όμως καλές φιλίες (αρκετές) και θα ήθελα να τους τραπεζώσω για να είμαι ειλικρινής. έτσι κι αλλιώς, θα είναι 2 σε 1. Βέβαια δεν το συζητώ για την κρίση και τα λοιπά. θα δούμε μέχρι τότε.

Ελευθερία, η ξανθιά είναι από το σκετς βρε, η μουτσούνα μου είναι αλλού δεν με καταλάβατε; Κυκλοφορώ ιγκόγνιτο κι εγώ σαν τη συμπεθέρα βέβαια.. Συμπεθέρα πως είναι η μικρή με τα δοντάκια;

Βρε ελευθερία, εσύ που είσαι του πολιτγικού γάμου σαν εμένα, δεν σου έκαναν θέμα από το μοναστήρι που έκλεισες τγη βάφτιση έτσι; γιατί έχω ακούσει διάφορα. αν οι γονείς δεν είναι με θρησκευτικό γάμο κάνουν φασαρία οι παπάδες, και φτιάχνομαι.. Η αδελφή σου τι κάνει; και το μωρό σου, η Τέτη το έπαθε από το κλάμα;; Το χρυσούλι μου, κι ο μπέμπης μου είχε βραχνιάσει στο νοσοκομείο όταν είχαμε μπει, από το κλάμα.

υποβάλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια μου πρεπει να εισαι δυνατη το ξερω πως αισθανεσαι αλλα δυστηχως τα παιδακια αρρωσταινουν κ ευκολα μαλιστα. Κ σμπουκ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη την εχουμε δει τη φατσα σου..θολη βεβαια αλλα την ειδαμε...οπως ειδαμε κ εφτακοσιες πενηντα δυο φωτογραφιες απο τη βαρκελωνη...λες κ εμεις δεν εχουμε παει.... :lol::lol:

επισης για την αδερφη μου απαντησα πιο πανω...δεστο μονη σου δεν το ξαναγραφω...

επισης..δεν σε πληρωνει καλα η καγκεμπε εσενα για να κανεις ενα τραπεζι για τα μωρα;;;χτυπησε κ τις μυστικες υπηρεσιες η κριση;;;αστα να πανε...

επισης....η ευθραδεια λογου που εχεις ειναι εμφυτη ή την καλλιεργεις (με ποτισμα;;;);;;σοβαρα τωρα θα μπορουσες ανετα να γραφεις.ο λογος σου μου θυμηζει πολυ γραπτα του ξανθουλη.

καρμεν πολυ ωραια ειναι.αυτα τα ανθρωπακια απο που τα εχεις παρει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιάσατε κουβεντούλα βλέπω ;) Εγώ χαζεύω με τα χαζοπαιχνίδια μου στο face να χαλαρώσω επιτέλους....

Συνήθως οι παπάδες έχουν θέμα όχι τόσο με τους γονείς αν είναι παντρεμένοι με πολιτικό γάμο, αλλά με τους νονούς... εκείνοι απαγορεύεται να βαφτίσουν.... Σε εμάς αυτό ευτυχώς βόλεψε γιατί θέλαμε άλλους νονούς και όχι την κουμπάρα που μας πάντρεψε ;)

Κάρμεν υπερπαραγωγή βλέπω ήταν η βάπτιση της μικρής :) πολύ ωραίες οι φωτο κι ας γυαλίζουν λίγο :)

Ελευθερία υπομονή με τις αρρώστιες, παιδιά είναι θα αρρωστήσουν κιόλας... εσύ πρέπει να είσαι δυνατή και όλα θα περάσουν γρήγορα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης στο μοναστηρι δεν υπαρχει προβλημα να ειναι οι γονεις πολιτικα παντρεμενοι.το ρωτησα φυσικα για να μην παθω καμια στραβη.

μου ειπε ο ηγουμενος:

δεν υπαρχει προβλημα να ειναι οι γονεις πολιτικα παντρεμενοι.οι νονοι ομως δεν επιτρεπεται να ειναι πολιτικα παντρεμενοι,να ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι κ να ερθουν ευπρεπως ντυμενοι!!!!

κατερινα μου ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...