Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα Νο 10!!!


Recommended Posts

Kikitsa και Barcelonita πολλα πολλα συγχατηρητια!!! Μπραβο κοριτσια μου τα καταφερατε και απο εδω και περα να απολαυσετε μι ομορφη εγκυμοσυνη!!! Ελπιζουμε ολες αργα ή γρηγορα να εχουμε την τυχη σας!!!

Stroumf ακου τι σου ειπαν τα αλλα κοριτσια και μην αγχωνεσαι! Καλη αρχη να εχεις και ολα να πανε κατ΄ευχην!

Οι υπολοιπες τι κανετε? Kardoula τι κανουν τα εμβρυακια στην κοιλιτσα? Ειμαι σιγουρη πως την αλλη Τριτη θα εχουμε και αλλα πανηγυρια!

Νκολ, Γιωργο, Γαιδαρακο, Ζαχα, Σοφιτσα, Αννουλα,Κοριτσακι σας φιλω πολυ!!! Σοφιτσα αυριο παω για ωοληψια εγω,.

Νικολ η ωρα η καλη να ειναι για την αδερφουλα. Με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

την εκανα στον ζηκόπουλο. όχι ομως λόγω οικονομικών, επειδη ο ζηκο ειναι σε δημόσιο ενω το μητερα ιδιωτικο.ειναι μακραν καλυτερος επιστημονας ο ζηκόπουλος.επίσης θέλω να σου πω ότι ειχα κάνει μια σπερματεγχυση περυσι στο μητερα με τον τασιούλα

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση κικιτσα!!κι εγω στον ζηκοπουλο ειμαι και συμφωνω μαζι σου!

θα μου κανει λαπαροσκοπηση πρωτα λογω ενδομητριωσης και μετα εξωσωματικη!εχω βαρυ ιστορικο.. :roll:

ελπιζω να εχω το ιδιο αποτελεσμα.. ;);)

και παλι συγχαρητηρια!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια Μπαρτσελονιτακι!!!!!!Καλη συνεχεια γλυκια μου!!!Τι καλα.........Παντα τετοια να εχουμε!!!

Βασουλα μπερδευτηκα,σορυ!!!Καλη ωοληψια αυριο και σε 2 εβδομαδες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!

Καρδουλα και στα δικα σου!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο μπαρτσελονιτάκι μου , είμαι πολύ χαρούμενη για σένα κ τη κικιτσα, αν είχαμε κ το σκορπινάκι θα ήταν όλα τέλεια.

Σας φιλώ σας ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη με υγιεστατα παιδάκια, κ μόνο χαρές σε εσάς και σε όλα τα υπόλοιπα τα κοριτσάκια μας.

Βασούλα μου σε ευχαριστω αγάπη μου για τις ευχούλες σου, ξέρεις τι θέλω τώρα έτσι..........? ;) σε φιλώ ...περιμένω πως κ πως......... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ Νικόλ!!! ;);)

Βασικά δεν μου είπε καθόλου να κρατήσουμε τα ωάρια. Μου είπε μόνο με το ένα. Αυτό που μου είπαν και δεν ξέρω είναι αν πρέπει να κάνω εξετάσεις. Έχω κάνει σαλπιγγογραφία, αίματος και ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα.

Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο. Ξέρεις???? Και εσύ προσπαθείς? Ή έχετε μωράκι? :):)

Ναι κοριτσάκι μου μπορει να σου κάνει εμβρυομεταφορά κ με ενα απλα με περισσότερα θα έχεις κ περισσότερες πιθανότητες.. Ωστόσο αυτος ξέρει το καλύτερο για σενα. Νομίζω πως είναι απαραιτητες οι εξετάσεις που έχεις κάνει κ φυσικά ο γιατρός σου ξέροντας το σώμα σου θα σου πει αν χρειάζονται άλλες. Εγω για παράδειγμα έχω κάνει κ υστεροσκόπηση 2 φορές αλλα ο γιατρος εβλεπε πολυποδάκι.

Στα 3 χρόνια προσπαθειών εχω κάνει 3+ μήνες παρακολουθηση κύκλου, 4 σπερμ/σεις, 3 εξωσωματικές , η τελευταια μου χαρησε κ ενα μωράκι που το περιμένω σε 6 μήνες..περιπου....

Σε φιλώ, ευχομαι τα καλύτερα κ σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Νικόλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό το μωράκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά μην φαντάζεσαι και εμείς 3 χρόνια προσπαθούμε αλλά με λάθος τρόπους .... και μάλλον λάθος γιατρούς.. Είχα και μια μικροεπέμβαση αλλά τώρα πλέον αλλαζουν όλα. Προσπαθώ να χω θετικές σκέψεις και σαυτό παίρνω δύναμη απο δω. Εσύ εδω Αθήνα έκανες τις προσπάθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασούλα καλη καλη ωοληψία αυριο.να εχουν τελεια ποιοτητα τα αυγουλακια σου!κατια μου λαπαροσκόπηση εκανα και εγω αρχες δεκεμβρη (διαγνωστικη) και ηταν καθαρη.μου την εκανε ο πασχοπουλος!οτι αλλο θες ρωτησε

στρουμφ εγω δεν εκανα σε φυσικο κύκλο αλλα εχω ακουσει πολλα για το θεμα!ο αδερφοσ μου, εκολαπτομενος γυναικολογος οπως εχω ξαναπει, αυτο τον καιρο κανει μεταπτυχιακο στην αγγλια πάνω στην εξωσωματικη γονιμοποιηση!ενα θα σου πω!οτι στην αγγλία πλέον το 90% των εξωσωματικων τις κανουν σε φυσικό κύκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση κικιτσα!!κι εγω στον ζηκοπουλο ειμαι και συμφωνω μαζι σου!

θα μου κανει λαπαροσκοπηση πρωτα λογω ενδομητριωσης και μετα εξωσωματικη!εχω βαρυ ιστορικο.. :roll:

ελπιζω να εχω το ιδιο αποτελεσμα.. ;);)

και παλι συγχαρητηρια!!! :D:D

κατια εχω δει περιστατικα στο ζηκοπουλο που τελικα πετυχαν που πραγματικα θα εμενες με ανοιχτο το στομα.εχε του απολυτη εμπιστοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a!!!!!!!!!τελικα ειμαστε και μαζι συμπατριωτακια αννα???????????

ναι κικιτσα μου.αν μου ελεγες απο την αρχη οτι εκανες στον αγαπημενο μου ζηκ θα σου ελεγα να μην αγχωνεσαι καθολου.ο ανθρωπος εχει χερι.δε το πηρες το πμ τελικα ειδα.αλλα μετα ειπα να μη σε αγχωσω.ευχομαι να συνεχισεις καλα.εγω συνεχιζω με το ζηκ ως τη γεννα.αλλα υπαρχει κ αλλος ενας γιατρος που θα σου φανει χρησιμος αργοτερα στην αυχενικη.αλλα εχεις καιρο ακομα. ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπατριωτισσες σας ευχαριστω για το κουραγιο!! :):)

εμενα θα μου την κανει ο ιδιος ο ζηκοπουλος και θα ειναι επεμβατικη,εχω κυστη ενδομητριωσης :(

θα ειναι η 2η..την 1η λαπαροσκοπηση την εκανα στο χατζηκωστα και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη.. :cry: πολυ αδιαφορια!!!

μακαρι να πανε ολα καλα!σας ευχαριστω και παλι και με το καλο τα μωρακια σας!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barcelonita και kikitsa, συγχαρητήρια!!!!!!!! Μπράβο, κορίτσια, τα καταφέρατε περίφημα Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σας και να μπαίνετε πότε-πότε να μας φυσάτε ;););););););) Ο Φεβρουάριος κυλάει με υπέροχα νέα και εύχομαι να υπάρξουν και άλλες ανακοινώσεις μέχρι το τέλος του μήνα.

Όσο για όλες εμάς που έχουμε διάφορες αποτυχίες στο ιστορικό μας, έχω να πω μην εγκαταλείπεται τον αγώνα. Με τον ένα, ή με τον άλλο τρόπο όλες θα γίνουμε μανούλες. Και το πιστεύω βαθιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια να ρωτησω και κατι αλλο??στο πανεπιστημιακο υπαρχει καταψυξη εμβρυων ή οχι λογω δημοσιου?? :?:?

εμενα μου εχουν κρατησει 2 ακομα.θα συνεννοηθεις με τη χατζη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια ειναι η χατζη?sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα μου ειπανε οτι παλια δεν ειχε καταψυξη!τωρα εχει?

δηλαδη εσυ στην επομενη εγκυμοσυνη σου δεν θα παρεις οοολες τις ορμονες απο την αρχη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna kai katia για ακουστε λιγο. οι δυο εμβρυολογοι στο πανεπιστημιακο ειναι η χατζη και ο γεωργιου.στην δικη μου περιπτωση ο ζηκοπουλος συνεργαστηκε με τον γεωργιου. ειμαι σε διερευνηση του θεματος καταψυξη και να σας πω γιατι. μου πηραν 7 ωαρια, ολα αριστης ποιοτητας οπως ειχε πει και ο εμβρυολογοσ γεωργιου. την επομενη μερα μου ανακοινωσαν ότι γονιμοποιηθηκαν και τα 7. μου κανανε μεταφορα τα 3. και τα αλλα μετα απο μισολογα και κοπο για να ξαναβρω τον γεωργιου μου ειπε ότι δεν προχωρησε κανενα άλλο εμβρυακι για καταψυξη. επειδη ψιλιαστηκα και κολλησα στο αν υπαρχει καταψυξη ειπα σε μια φίλη νοσηλευτρια να μαθει και μετα απο δυο μερες μου ειπε ότι ρωτησε γιατρο και ότι δεν υπάρχει!!!!!!!!!!!!!τι εχετε να πειτε?παρόλο που όλα πηγαν κατευχην δεν εχω σκοπο να το αφήσω το θεμα.θα το ψαξω κι αλλο!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barcelonita και Kikitsa...... Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α!!!! Σας εύχομαι καλές τελειώμηνες εγκυμοσύνες, να είστε καλά.

Βασούλα μου γλυκιά αύριο με το καλό, να πάνε όλα πολύ καλά, που είμαι σίγουρη δηλαδή.

Πολλά φιλάκια σε όλες.

Στρουμφάκι και εγώ ένα ένα προσπαθώ να τα μαζέψω. Καλή επιτυχία να έχεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna kai katia για ακουστε λιγο. οι δυο εμβρυολογοι στο πανεπιστημιακο ειναι η χατζη και ο γεωργιου.στην δικη μου περιπτωση ο ζηκοπουλος συνεργαστηκε με τον γεωργιου. ειμαι σε διερευνηση του θεματος καταψυξη και να σας πω γιατι. μου πηραν 7 ωαρια, ολα αριστης ποιοτητας οπως ειχε πει και ο εμβρυολογοσ γεωργιου. την επομενη μερα μου ανακοινωσαν ότι γονιμοποιηθηκαν και τα 7. μου κανανε μεταφορα τα 3. και τα αλλα μετα απο μισολογα και κοπο για να ξαναβρω τον γεωργιου μου ειπε ότι δεν προχωρησε κανενα άλλο εμβρυακι για καταψυξη. επειδη ψιλιαστηκα και κολλησα στο αν υπαρχει καταψυξη ειπα σε μια φίλη νοσηλευτρια να μαθει και μετα απο δυο μερες μου ειπε ότι ρωτησε γιατρο και ότι δεν υπάρχει!!!!!!!!!!!!!τι εχετε να πειτε?παρόλο που όλα πηγαν κατευχην δεν εχω σκοπο να το αφήσω το θεμα.θα το ψαξω κι αλλο!!!!!!!!!!1

δε ξερω κικιτσα.εγω αυτη τη φορα καταλαβα οτι μου κρατησαν 2 ωαρια που περισσεψαν κ οτι τα εχουν καταψυξη,η χατζη μου το χε πει τη μερα της εμβρυομεταφ.απλα μου ειπε οτι πρεπει να ειναι εξαιρετικα καλης ποιοτητας για να τα κρατησουν.για να εχουν κ πιθανοτητες.τωρα το αν αργοτερα θα μπορεσω να τα βρω δε ξερω.προς το παρον αν ολα πανε καλα δε το χω στο μυαλο μου να τα χρησιμοποιησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα everyone,

εμείς θα ξεκινήσουμε σε 1 περίπου μήνα, μας το πρότεινε ο γιατρός για να μην ξεκινήσω με φάρμακα. Εσείς τώρα ξεκινάτε προσπάθειες? Πώς νιώθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασούλα καλη καλη ωοληψία αυριο.να εχουν τελεια ποιοτητα τα αυγουλακια σου!κατια μου λαπαροσκόπηση εκανα και εγω αρχες δεκεμβρη (διαγνωστικη) και ηταν καθαρη.μου την εκανε ο πασχοπουλος!οτι αλλο θες ρωτησε

στρουμφ εγω δεν εκανα σε φυσικο κύκλο αλλα εχω ακουσει πολλα για το θεμα!ο αδερφοσ μου, εκολαπτομενος γυναικολογος οπως εχω ξαναπει, αυτο τον καιρο κανει μεταπτυχιακο στην αγγλια πάνω στην εξωσωματικη γονιμοποιηση!ενα θα σου πω!οτι στην αγγλία πλέον το 90% των εξωσωματικων τις κανουν σε φυσικό κύκλο!

Κική καλησπέρα και πάλι, σου έχω στείλει pm. Oταν έχεις χρόνο δες το. thnks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, είχα λίγο τρέξιμο τις τελευταίες μέρες να διευθετήσω κάποια θέματα και μόλις μπήκα στο ίντερνετ διάβασα τόσα ευχάριστα...

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες στις δυο κοπέλες μας Barcelonita και Kikitsa...Μπράβο κορίτσια μου, τα καταφέρατε και εύχομαι να ακολουθήσουν πολλές από εμάς...

Παράλληλα εγώ σήμερα είχα υπέρηχο και είδαμε 6 αυγουλάκια και εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν...Πρώτα ο Θεός Παρασκευή πάω για ωοληψία...

Καρδούλα γλυκιά μου υπομονή και εύχομαι και σε σένα Θετικά αποτελέσματα...

Βάσω μου, καλή σου επιτυχία αύριο στον υπέρηχο...

Κι αν κάποιες φορές κορίτσια τα όνειρα μας μένουν στα μισά του δρόμου εμείς νομίζω έχουμε το χρέος να τα κυνηγάμε...Σας Φιλώ όλες... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...