Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ Ν0 2!!!


ΣΙΑ.

Recommended Posts

λοιπον κοριτσια..πηγαμε στο γιατρο μετα επρεπε ν α παμε μια μεγαλη βολτα με τον καλο μου να μιλησουμε,επειτα κοιμηθηκαμε και οταν ξεκινησα να γραφω ηρθε ενας φιλος με το μωρακι τους και δεν μπορεσα να ασχοληθω...μου ηταν επισης πολυ ζορικο να παιζω με ενα μωρακι ειδικα σημερα..πιστευα οτι δεν με επηρεασε η σημερινη επισκεψη στο γιατρο αλλα σημερα ειδικα με πιανει το παραπονο οταν βλεπω μικρες φατσουλες..δεν ξερω αν θα μπορεσω να κρατησω μια στην αγκαλια μου...κρατιομουν ολη μερα σημερα να παρηγορω τον καλο μου να προσπαθω να τον βοηθησω να μη νιωθει ασχημα και νομιζω οτι πισετηκα..το καταλαβα οταν ξεσπασα σε κλαματα στο δρομο..μονη μου

πηγα λοιπον γιατρο..εδω ο γιατρος και η παρεα του ειναι πολυ γιατροι..των φαρμακων κλπ.μου λεει τι εχουμε; αυτα..ολες οι εξετασεις δοξα το θεο καλες.το σπερμα λεει ειναι πολυ καλο μετα τον εμπλουτισμο αρα κανουμε σπερματεγχυση..εσυ μου λεει θα παρεις gonal .μολις αδιαθετησεις ερχεσαι και σου λεμε ποτε ξεκινας ..θα κανεις ενεσεις στην κοιλια μου λεει..βουρκωσα αλλα κρατηθηκα για τον καλο μου..κι αυτος χαλαστηκε πολυ που πρεπει να το περασω αυτο εξαιτιας του..ετσι νιωθει...εχω θυμωσει με την πρωτη γιατρο που εξι μηνες πριν δεν εδωσε σημσια στο θεμα κινητικοτητα..το θεωρησε τυχαιο και πως να επειθα τον καλο μου εγω μονη μου να το ξανακανει αφου αυτη δεν ειπε τιποτα;αν το ειχε ξανακανει ισως να πηγαιναμε σε ενα ανδρολογο να επαιρνε βιταμινες να προσεχε κι αλλο και να το ξανακαναμε..τωρα τι να περιμενουμε κι αλλο;δεν θελω να παρω φαρμακα..φοβαμαι πως θα τα παρω και ισως δεν πετυχει,αλλα και τι να περιμενω;ποτε θα αποφασισουν να πανε γρηγορα;εχουμε πολυ καλο αριθμο οκ,αλλα αμα ειναι αργα τι να σας κανουμε;εχουμε 9 εκπου τρεχουν πολυ πολυ γρηγορα αλλα μεχρι τωρα απο οτι φαινεται κανενα δεν καταφερε το στοχο του..ειπα κι εγω ας ειναι ενα μηνα και βλεπουμε..δεν ξερω..στο μεταξυ να παρει τις βιταμινες του..αυτος θελει να το σκεφτουμε..εγω εχω κουραστει..πιεζομαι να παρω ορμονες αλλα τι να κανω;αναστασια και κοριτσακια που ξερετε απο σπερματεγχυσεις η που εχετε παρει gonal για πειτε εμπειριες...θελω να ειμαι τωρα εγκυος παρακαλω :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι,δεν έχω να σου πω εμπειρίες αλλά σκέψου ότι θα καταφέρετε έτσι να αποκτήσετε μια ψυχούλα .Πόσο καιρό προσπαθείτε;Αυτή τη στιγμή ο άντρα σου χρειάζεται υποστήριξη γιατί ακριβώς στεναχωριέται όσο σκέφτεται ότι όλα αυτά τα περνάτε είναι εξαιτίας του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοντευουμε δυο χρονια..οι γιατροι μου ειπαν..ειναι κριμα να μη εχεις μεινει με αυτες τις εξετασεις..κι ομως..ναι προσπαθω να στηριξω εκεινον και τελικα ζοριζομαι κι εγω...εγω ευτυχως εχω καπου να τα πω..εκεινος; :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε ο καλος μου και μου ειπε να το κανουμε...παμε το λοιπον,εμπρος βημα ταχυ ;) ..πειτε εμπειριες απο τα γοναλ οποια ξερει ετσι πληροφοριακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

ποσο στεναχωριεμαι που δεν μπορω να σας πετυχω μεσα λογω δουλειας :(

λοιπον το πρωι που ξυπνησα ειχα πονους και λεω ξεκιναει να ερθει η κυρια και κοριτσια ηρθε παλι :( βεβαια δεν με παιρνει απο κατω γιατι το περιμενα καθε μηνα τα ιδια το συνηθισα πλεον..παω δυναμικα για τον επομενο μηνα και ξερετε τι θα κανω αυτη την φορα?δεν θα μετρησω μερες ουτε θα ξερω καν ποτε θα ξαναπεριμενω,μονο οτι θα ειναι προς το τελος του μηνα ξερω τιποτα αλλο!ετσι θα εχουμε επαφες οποτε θελουμε και δεν θα κοιταω ποτε ειναι οι γονιμες!ειπα να το κανω για να αλλαξω λιγο καθε μηνα μετραω ποτε και τι ας ειναι ετσι να μην ξερω τιποτα να δουμε θα μας κατσει?

cuando μου να στηριξεις πολυ τον αντρα σου γιατι νιωθει υπευθυνος για ολα..μην του δειχνεις οτι στεναχωριεσαι και να κανεις οτι χρειαστει για να ερθει το μωρο σας.τα εχω περασει και εγω τοτε με τον αντρα μου που εμαθε οτι εκεινος ειχε το προβλημα και επρεπε να κανει επεμβαση.φοβοταν πολυ και εγω το επαιζα ανετη και οτι δεν ειναι τιποτα και μαθαινα διαφορα καλα γι αυτο το θεμα για να μην τον παρει απο κατω αν και μεσα μου φοβομουν πιο πολυ απο εκεινον.αν ειχες εσυ προβλημα δεν θα εκανες οτι χρειαζοταν για να κανεις μωρο?ε ετσι κανεις και τωρα δεν εχει σημασια ποιος εχει προβλημα ειστε ζευγαρι και μαζι θελετε να φερετε στην ζωη μια αλλη ζωη που θα ειναι απο τον καρπο του ερωτα σας.να εισαι δυνατη και να μην λυγιζεις γιατι οι αντρες ειναι πολυ ευαισθητοι και αν μας δουν εμας να λυγιζουμε θα πεσουν αμεσως και εκεινοι μαζι μας.στο κατω κατω δεν ειναι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος υπαρχουν πολυ χειροτερες περιπτωσεις που στο τελος εχουν αποκτησει μωρο οποτε δοξα το Θεο να λετε και να προχωρησετε!

αληθεια σε ουρολογο εχετε παει?μηπως χρειαζεται να κανετε υπερηχο ορχεων για τυχον κιρσοκηλη?πριν κανετε σπερματεγχυση μηπως πρεπει να κοιταξετε και αυτο?να παρετε την γνωμη ενος ουρολογου που ειναι και ειδικος για τον αντρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου γλυκια...ηρθε νωριτερα η παλιο βλαμμενη;μια αγκαλια απο μενα και μην πτοησαι..θα τα καταφερουμε που θα παει..εγω ολη μερα στηριζα τον καλο μου γι αυτο κατεπεσα μετα..αλλα οχι μπροστα του...δεν πηγαμε σε ουρολογο..τρεις διαφορετικοι γιατροι που ειχαν δει το πρωτο σπερμο ειχαν πει οτι ειναι καλο..γιατι ηταν καλο εκτος απο την κινητικοτητα που ηταν οριακη..το δευτερο σπερμο ειχε καλυτερη κινητικοτητα και 40 εκ παραπανω σπερματοζωαρια..οποτε κανεις δεν εθεσε θεμα..ειχαμε 100 εκ σπερματοζωραια με 48εκ ανα μλ..η κινητικοτητα ηταν μετρια ..γιατι ενω κινουνται το 54% μονο το 10%τρεχει γρηγορα...τα αλλα αργα..γι αυτο μας προτειναν σπερματεγχυση..επεδη κοντευουμε τα δυο χρονια και δεν βλεπουμε φως :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντουλα μου ο Βαλεντινος σου ειναι τελειοοοοοοοοος..ειναι ακριβως ο Βαλεντινος μας κλανιαρης :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

cuando δεν ηρθε νωριτερα στην ωρα της ειναι και τον προηγουμενο μηνα την 28η μερα μου ειχε ερθει.απλα εχει φτασει μεχρι και 32 μερες γι αυτο ελεγα μεχρι τελος της βδομαδας για σιγουρα!δεν πτοουμε συνηθισμενη ειμαι...

καμια βιταμινη εχει παρει?μηπως φταιει και το αγχος σε εσας?με τοσο καλο σπερμοδιαγραμμα και να μην εχει ερθει ακομα παιζει μεγαλο ρολο αυτο.τι να πω ευχομαι οτι και να κανετε να ειναι για καλο και να ερθει το μωρακι σας γρηγορα!θα παιδευτουμε λιγακι αλλα θα ερθει και μετα θα τα ξεχασουμε ολα ;;);;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω νομιζω πως ειναι το αγχος..αλλα γιατι αργει τοσο;τι να κανουμε πια;πηρε μακα..και τωρα ισως παρει και Ε...

εσεις πως πατε;τουλαχιστον εισαι σταθερη στο κυκλο σου..βασικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να κοιμηθω θα τα πουμε το πρωι..ευχομαι να ειμαι εγκυος ευχομαι...οοοοοοοοοοοοοοοοοομ

ευχομαι επισης να ειστε εγκυες ευχομαι και προσευχομαι :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ειναι να παιρνει βιταμινες και φυσικα το αγχος παιζει μεγαλο ρολο αλλα τι να κανεις που δεν μπορεις να το αποβαλλεις ειναι δυσκολο το ξερω.εμεις τα ιδια προσπαθειες 5 μηνες ειμαστε μετα την επεμβαση ελπιζω να ερθει.

:ympray::ympray::ympray::ympray: και εγω παρακαλαω να εισαι εγκυος!καληνυχτα τα λεμε αυριο :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia m!

ti m kanete?

rose m irthe nwritera i sixameni e?mpas k xasei!tromara tis!dn peirazei kouklitsa m!pame gia alla twra e?koitame mprosta koritsi m!

cuando m euxomai na eisai egkioula!xerw poso diskolo einai na anameneis!pisti omws k epimoni k ola tha erthoun!

loipon koritsares m emena ta nea m einai oti pses piga sto giatro p eixa rantevou gia na sizitisoume!

loipon eide to dvd tis laparoskopisis - usteroskopisis p m xe kanei o proigoumenos giatros kai m eipe oti yparxei megalo k xontro diafragma!kai prepei na to afairesoume amesa!empodizei ti sillipsi kai oxi mono!m eipe oti prepei na emena egkios alla logw t diafragmatos amesws apovallontan!kai idi prin 2 xronia eixa xasei k ena mwraki stis 8 vdomades!

oso gia tin thromvofilia m eipe oti o paragontas dn einai tpt tromaktiko, apla tha prepei na pinw aspirini k kati alla xapakia kai meta na vazw k eneseis!auta m exei pei!

triti 01/02/2011 pou einai i xari Tis Panagias mas, tha mpw xeirourgeio gia na m afairesoune to diafragma!vasika me usteroskopisi afaireitai alla mazi me auto tha m kanei k laparoskopisi gia na dei an ola vainoun kala!

PANAGITSA M VOITHA OLA APO EDW KAI PERA NA PANE KALA GIA OLES MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τάνια γλυκιά μου, ξέρω ότι περνάς μεγάλο ζόρι. Κάνε κουράγιο και υπομονή, καλή μου. Θα συμφωνήσω με τις άλλες κοπέλες που σε συμβουλεύουν να δώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσει και να ασυγκροτηθεί. Μην σκέφτεσαι για λίγο την εγκυμοσύνη, κάνε μια μικρή αποχή από το mammyland, πάρε τον καλό σου και φύγετε για ένα Σαββατοκύριακο, διασκεδάστε, ρίξτε το λίγο έξω. Ασχοληθείται με πράγματα που έχετε εγκαταλείψει απο καιρό. Όταν γεμίσεις πάλι τις μπαταρίες σου, που από ότι φαίνεται έχουν αδειάσει, θα μπορέσεις να σκεφτείς ψύχραιμα και να πάρεις τις αποφάσεις σου.

Σε φιλώ και σε έχω στις σκέψεις μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Cuando μου και εσείς περνάτε δύσκολα. Η Ρόουζ σε συμβουλεύει πολύ σωστά. 100 εκατομ. σπερματοζωάρια είναι φοβερός αριθμός!!! Εμείς έχουμε 50 εκατομ. και ο Έλληνας γιατρός ήταν ενθουσιασμένος. Νομίζω ότι δεν θα έβλαπτε και μια επίσκεψη σε ουρολόγο, για να εκτιμήσει και εκείνος το σπερμοδιάγραμμα. Μην ξεκινήσεις σπερματέγχυση, εάν δεν είσαστε απολύτως σίγουρη για την κατάσταση του συζύγου σου. Δες τι ταλαιπωρία πέρασε η Αναστασία. Όσο για τα Gonal F τα έχω πάρει δύο φορές για σπερματέγχυση. Είναι πολύ καλό φάρμακο, που βελτιώνει την ποιότητα των ωαρίων και έχει ανοδική πορεία μέσα στον οργανισμό. Δηλ. η δεύτερη προσπάθεια με Gonal θα δώσει περισσότερα ωάρια από την πρώτη, και η τρίτη προσπάθεια θα είναι η καλύτερη από όλες. Μετά τις τρεις προσπάθειες, ο οργανισμός συνηθίζει το Gonal F και οι ωοθήκες δεν ανταποκρίνονται. Οι πένες είναι πολύ εύκολο να τις χρησιμοποιήσεις και η βελόνα τους πολύ λεπτή. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το φάρκακο καίει λίγο, αλλά όταν κάνεις την ένεση δεξιά-αριστερά από τον αφαλό (σε απόσταση μερικών εκατοστών), δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Εάν κάνεις την ένεση στην ευρύτερη περιοχή κάτω από τον αφαλό, τότε καίει λίγο. Μόλις πατήσεις το έμβολο και ελευθερωθεί η δόση, δεν τραβάς αμέσως την πένα, γιατί για τα επόμενα 5 δευτερόλεπτα εξακολουθεί να ελευθερώνεται φάρμακο. Μετράς μέχρι το 5-10 και μετά την τραβάς. Υπάρχουν βίντεο στο ίντερνετ που σε βοηθούν με την διαδικασία. Όταν έρθει η ώρα, θα σου στείλω link. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για τα Gonal. Ό,τι χρειαστείς στο μέλλον, πες μου.

Σε φιλώ και καλό κουράγιο :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ο δρόμος προς την μητρότητα είναι τελικά πολύ μακρύς για κάποιους απο εμάς. Και εγώ φοβόμουν πολύ τις ορμόνες και ο άντρας μου στεναχωριόνταν πολύ που περνούσα αυτή την ταλαιπωρία. Αλλά τελικά και το Clomid πήρα και δύο φορές ενέσεις Gonal F έκανα και ενέσεις Altermon έκανα για την εξωσωματική. Ο Θεός να μας φυλάει και να απομακρύνει οποιαδήποτε πιθανότητα μελλοντικών επιπλοκών, ή ανεπιθύμητων ασθενειών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου girl84, μόλις διάβασα τα νέα σου.

Χαίρομαι που επιτέλους εντοπίστηκε το πρόβλημα, αλλά λυπάμαι πολύ που οι προηγούμενοι γιατροί έκλεισαν τα μάτια και δεν σου έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή. Ντροπή τους, να σε υποβάλουν σε εξωσωματική, χωρίς να έχουν ελέγχξει την κατάσταση της μήτρας σου.

Τι να πω; Είμαστε στο έλεός τους και ο Θεός να μας φυλάει.

Με το καλό, λοιπόν, να κάνεις την επέμβαση στις 1/2 και με το καλό να αναρρώσεις και να ξεκινήσεις καινούργιες προσπάθειες.

Εύχομαι να βρίσκεσαι σε ικανά χέρια και το μέλλον να σας χαμογελάσει πολύ σύντομα.

Σε φιλώ και καλή επιτυχία!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ mammyland!!!! ;)

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΝΙΩΘΩ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ.........

ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ....ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ.....ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ Ε ΚΟΡΙΤΣΙΑ?

ΘΑ ΤΑ ΥΠΟΜΕΙΝΟΥΜΕ ΟΛΑ....ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ...........

ΕΓΩ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ...........

ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ!

ΜΕΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΡΑΠΕΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ

''ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ""

ΟΝΕΙΡΑ???

ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ :ANEΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΟΜΟΤΗΤΑ!!!

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΥΚΟΛΑ Η ΔΥΣΚΟΛΑ....ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Ας μην συγχυστώ παλι με τους ανεύθυνους γιατρούς, γιατι θα κανω ρυτίδες!! :evil::-w

cuando ετσι οπως τα λεει το μαρικακι, ψαξτε το λιγο το θεμα του σπερμοδιαγραμματος και τσεκαρετε αν ολα ειναι καλα, αλλιως μην μπαινεις στη διαδικασια και πετας τα λεφτα σσου αλλα πολυ περισσοτερο την ψυχολογια σου!

girl εισαι στην τελικη ευθεια για το μωρακι σου.Θα περασει ανωδυνα η επεμβαση και μετα θα εισαι πανετοιμη να υποδεχθεις τα μωρακια σου! ;):x

marikakiiiiiiiiiiiii ετοιμάσαμε ειδικό χώρο να πανηγυρίσουμε :ymparty:

χouanitaki μην ξανα ακούσω το ανεξήγητη υπογονιμοτητα θα τα σπασω ολααααα!!!!! :evil: Και εμας ετσι μας ειχε πει ο κουραμπιες ο γιατρος!! :ymsmug:

Κοριτσιααααααααα παρτε την υποθεση στα χερια σας, υπαρχει λυση!!!!Μην σας παραμυθιαζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl pos ginetai na eixes diafragma?esi den to ixeres?kali epitixia me tin epemvasi kai grigora na rthei kai se sena to moraki..na ste kala me tis apantiseis sas...den xeroume ki emeis ti na kanoume..ki egv leo einai kalo to spermo alla h kinitikotita exakolouthei na einai mikri ki as ehoume megalo arithmo..iparxoun pithanotites alla pio mikres..kai se auto vgikan kai kapoies anomales morfes parapano ,eno sto proto exi mines prin itan ok..isos na ftiaei mia iosi pou perase ligo kairo prin se sindiasmo me to aghos..tora pairnei vitamini E,epairne maka i opoia theoro oti tou auxise ton arithmo,se sindiasmo me to oti ekopse kati saounes pou ekane..ki ego ithela na pame se ourologo kai telika isos kai na to kanoume...alla elega sto metaxi na kanoume kai mia prospatheia..kirios logo tou oti eho varethei na perimeno kai to vlepo san lisi...asxeta an den ehei epitixia panta..anastasia mou giati talaiporithikes esi?eixate provlima me to sperma?eho arxisei na fovamai me tosa pou akouo mipos meta arxisoun kai mas vgainoun kai alla provlimata..i mipos xalasei to sperma..leo tora pou to ehoume..pame..xero ki ego..

marikaki euxaristo gia tis odigies..eho rantevou kai me mia nosokoma na mou deixei...ouf..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando m pws na to xerw kopela m?

otan o giatros p eixa 2 xronia dn m eipe tpt!

m ekane laparoskopisi usteroskopisi prin ena xrono k to porisma itan oti exw kardiomorfi mitra p dn itan tpt to anisixitiko gi auton!

enw telika o neos giatros entopise megalo diafragma sti mitra!pou pas re karamitro se exwswmatiki xwris tis kiries exetaseis?k exw k thromvofilia!apisteuto!o neos giatros 2 pragmata upopsiastike thromvofilia k diafragma k exw k ta 2!o allos koimatai akomi!

ti na pei kaneis!

an den psaxeis telika apo moni s, autoi trwne ta lefta t athwou kosmou!san den ntrepontai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρες !!!!!!!!

πω πω τι κρύο ρε κορίτσια, θα χιονίσει και σήμερα μάλλον...

madi τον πελαργό τον έστειλα για απόσυρση, ε μα ποια όλο σε λάθος σπίτια άφηνε τα μωρά :lol::lol:

Αναστασία μην μου συνεχίζεσαι, μίλησα χτες βράδυ με το αφεντικό και σήμερα θα δω για ουρολόγο και να κλείσω ραντεβού :-*

Χουανιτάκι που είσαι ; έρχεσαι μετά εξαφανίζεσαι !! καλή επιτυχία με την σαλπιγγογραφία και όλα θεραπεύονται !!! όλα έχουν την λύση τους !!

girl84 τι να πούμε βρε παιδί μου, αυτοί οι γιατροί είναι όλοι τους....

καλή επιτυχία και εύχομαι αυτό να είναι το τελευταίο εμπόδιο !! ξέχασε το πριν, δύσκολο ξέρω, αλλά πρέπει να είσαι ήρεμη.

Το στρες είναι μεγάλος εχθρός τελικά κορίτσια, ε Cuando ; μην αφήνεις να σε καταβάλει δεν είναι ώρα για τέτοια καλή μου. Στρες να έχεις αργότερα, τότε που θα ψάχνεις τι καρότσι να αγοράσεις και αν χωράει στο αυτοκίνητο ;);)

Ροόυζ που είσαι βρε ψυχή ; :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: έλα πάμε δυναμικά τον άλλο μήνα !! ο κλανοβαλεντίνος είναι όλα τα λεφτά τελικά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικο διαφραγμα δηλαδη!!!μα τι λες τωρα;μα τι εβλεπε ο αλλος ο γιατρος;ποσο ανευθυνοι μπορει να ειναι;καλη επιτυχια ευχομαι και να μην ξαναπεσεις σε ανευθυνο τυπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια σας διαβάζω και βουρκώνω! Με πιάνει το παράπονο... γιατί να είναι τόσο δύσκολο για μας και τόσο εύκολο για άλλους? Τις μέρες που είχα πάει στο πατρικό μου συνάντησα παλιές φίλες και συμμαθήτριες που είτε έχουν παιδί, είτε είναι έγκυες και όλες μου εξιστορούσαν πως έμειναν έγκυος με την πρώτη (η μία μάλιστα απο λάθος μέτρημα). Είναι καλές κοπέλες και δεν τις κακίζω όμως με πλήγωσε τόσο πολυ όταν σκέφτομαι όλες εμας που ταλαιπωρούμαστε με γιατρούς κλπ... :cry:

Μου έλεγαν όλες άααντε κάνε κι εσυ κανένα παιδάκι να δεις τι ευλογία που είναι και προσπαθούσα να το παίξω άνετη και αδιάφορη...Μικρή είμαι ακόμα και τέτοια! Μετά βλέπω πόσο πληγώνω και τον άντρα μου κάθε φορά που αδιαθετώ και βάζω τα κλάματα ή βλέπω μωράκια και συγκινούμαι... :cry:

Όπως πολύ σωστά έγραψε και η cuando εμείς τουλάχιστον έχουμε η μία την άλλη εδω μέσα οι άντρες μας όμως είναι μόνοι τους σ'αυτό!

Αχ Θεέ μου βοήθησέ μας όλες να αποκτήσουμε τα θαυματάκια μας... :ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,

τι να πω δεν ξέρω.......

σας καταλαβαίνω όλες,

levou συμπάσχω!!!!!!!!

girl84 κουράγιο και ελπίζω να αυτή

να είναι η τελευταία δυσκολία που αντιμετωπίζετε!!!

σε όλες τις άλλες στέλνω τα φιλιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε levou πραγματικα με συγκινησες κοριτσι μου :(:(:(:(:((:((:((:((:((

Ο δρομος ειναι μακρυς και επιπονος δυστηχως και τα χαστουκια πολλες φωρες ειναι τοσο δυνατα που σε ριχνουν ψυχολογικα και σωματικα :(:(:(:(:(:(

εγω βλεπω ολες τις φιλες μου που ειναι παντρεμενες και εχουν απο 1 και 2 παιδακια ολες τους και αναρωτιεμαι, θα ερθει και εμενα????

ερχονται παλι στιγμες που σκεφτομαι την στιγμη που θα μαθω οτι επιτελους ειμαι εγκυος και με πιανουν τα κλαματα σαν μωρο παιδι :((:((:((:((:((:((:((:((:((

γιατι ???? γιατι????? γιατι?????

ευχομαι πραγματικα σε ολα τα κοριτσια φετος να δουν τα ονειρα τους να γινονται πραγματικοτητα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ερθει κοριτσια μου και δεν θα το πιστευουμε...μην κλαιμε ολες μαζι τωρα..και σε λιγες μερες εχουμε χαρες..να αυριο το μαρικακι θα κοκκινισει στη λιστουλα..και απο κει και περα θα παρουμε μπρος..να πω οτι δεν σας νιωθω;τα ειπα και χτες..με επιασε κι εμενα το παραπονο..δεν μπορουσα να βλεπω φατσουλες και παιδακια..ελεγα αραγε θα εχω ποτε ενα εγω;μπουχουχου...αλλα σημερα που ειναι μια πιο αισιοδοξη μερα πιστευω πως ναι θα ερθει αυτη η στιγμη...δεν μπορω να ξερω τωρα γιατι πρεπει να βασανιστω στο περιμενε..αλλα καποτε θα καταλαβω...ευχομαι να τελειωνει καπου εδω αυτη η αναμονη...για ολες.

οσο για το σπερματακι μας που μου σχολιασατε ειναι τελειος αριθμος αλλα αμα δεν τρεχει οσο πρεπει τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

κοριτσακια εγω καταλαβαινω απολυτα τι νιωθετε.....ειναι δυσκολο....αλλα ο θεος ειναι μεγαλος κ πρεπει να εχουμε πιστη....

εγω ειμαι καλα βεβαια λιγο τσατισμενη που πηγα σε μια δημοσια υπηρεσια κ μου καναν ενα σκινηκο αλλα ολα οκ....κατα τα αλλα ολα καλα...εδω δουλιτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...