Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ Ν0 2!!!


ΣΙΑ.

Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια έχω να πω τα εξής:όταν αδιαθέτησα μου είπε η μητέρα μου (γιατρός παθολογοανατόμος )αν μου πέσει κανένα μεγαλούτσικο κομμάτι (συγνώμη για την περιγραφή) να το μαζέψω και να της το δώσω για βιοψία.Έτσι και έκανα ,κάποια στιγμή μου έπεσε ολόκληρο (σχηματοποιημένο)το ενδομήτριο .Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν βρήκε κανένα εμβρυικό στοιχείο που να αποδεικνύει εγκυμοσύνη.Εκείνες τις μέρες πήγε να πάρει και ένας γυναικολόγος μια απάντηση για το παιδί του και φυσικά τον ρώτησε.Της είπε λοιπόν ότι δεν ήταν εγκυμοσύνη.ότι καμιά φορά η φλούδα του ωαρίου παραμένει μέσα στην μήτρα της γυναίκας (επιμένων ωχρό σωμάτιο,έτσι λέγετε) και ο οργανισμός συμπεριφέρεται σαν να υπάρχει εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα για λίγο καιρό να ανεβαίνει και η χοριακή,άλλωστε εμένα έφτασε μέχρι 83.Από αυτό προερχόταν και ο πόνος που είχα χαμηλά στις ωοθήκες ,σαν τον πόνο του εξωμήτριου. Γι αυτό να περιμένουμε να έχουμε μια εβδομάδα καθυστέρηση και μετά να κάνουμε τεστ.

kiska πως παει το σποράκι σου.Σου περάσανε τα πονάκια πονάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια μου!Δε γραφω συχνα αλλα σας διαβαζω καθημερινα.

Αναστασια μου σου ευχομαι αυτη τη φορα ολα να σου πανε καλα! %%-%%-

ΣΙΑ,cuando,merendoula,Χρυσανθη και σε ολα τα κοριτσια του mammy ευχομαι τα καλυτερα! :x:x:x

marikaki αγωνιουμε.... :-ss:-ss:-ss

Ολες θα γινετε μανουλες,σιγουρα ο Θεος σας φυλαει κατι καλο!Τα φιλια μου σε ολες!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε κοριτσια ερημιααααα............επεσεεεεεε..........που ειστε ολες....

παλι ντοιν ντοιν κανετε;;;; :lol::lol::lol::lol:

εγω τον αποπλανισα.......χαχαχα!!!!!!!!!!

μαριαννα τι να πω.....τουλαχιστον ξερεις οτι δεν ηταν σπορακι.......παντως η γυναικολογος μου δεν μου ανεφερε κατι τετοιο...μιλησε για εγκυμοσυνη και αποβολη...τεσπα.......

τα λεμε αυριοοοοο.........φιλιαααααα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

μαριαννα δεν ηξερα οτι μπορουσε να γινει τετοιο πραγμα!! :shock:

μπουρεκακι δεν εχασες χρονο ε???

δε μου λες θα μεινεις εδω η εισαι παλι περαστικη?? 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες μαμιμουδακι τι μαθαινει κανεις οσο ζει...?ακου εκει επιμονο ωχρο σωματιο....πολυ επιμονο θα ηταν...μαλλον κ εγω τιποτε τετοιο θα ειχα.....ακου χοριακη 4.....ακομα δεν μπορω να το πιστεψω..αφου αδιαθετησα εκλαιγα κ δεν το πιστευα..εκλαιγα γιατι σκεφτομουν τις γλαστρες που σηκωσα αφου χιονιζε στην αθηνα εκεινες τις ημερες..κ ελεγα μετα αφου δεν υπηρχε περιπτωση να ημουν.....παντως καλυτεροι απο γιατροι εχουμε γινει..... :lol::lol::lol::lol:

η γιωτουλα αμεσως για αποπλανηση.....

αχ να φυγει ο ιανουαριος :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα ναι πραγματι πρεπει να ηταν πολυ επιμονο!!

α καλα με τοσες εξετασεις κ τοσα που εχετε ψαξει εδω περα.. μου φαινεται κ εγω πρωτα σε εσας θα απευθυνθω!!! αχχχχ εγω τωρα ειμαι στις γονιμες μου

ρε κοριτσια οταν εχουμε ωορρηξια τα υγρα πως πρεπει να ειναι? παχυρευστα η κολλωδη? κολλωδη ετσι δεν ειναι?

γιατι βιαζεσαι να φυγει ο γεναρης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 φορες που εμεινα με τελ περιοδο γεναρη πηγαν σκ@@@ τα πραγματα..οποτε θελω να φυγει μηπως κ εχω θετικο αποτελεσμα.....

εγω στις γονιμες εχω υγρα...αοσμα κ αχρωμα....μαλλον ετσι οπως τα λες....αντε βουρ κ εσυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milaw να μας μιλάς ποιο συχνά μας φέρνουν γούρι οι μαμάδες !!

Τα νέα μου είναι τα έξης, κάναμε και την τελευταία εξέταση. Sims-Huhner-Test ή Postcoital-test λέγεται και αν σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://www.zissopoulos.gr/sims_huhner_test_gr.htm

Δόξα το Θεό για μένα όλες οι εξετάσεις ήταν καθαρές και το μόνο πρόβλημα ήταν το σπέρμα μας, αυξημένη γελοιότητα και χαμηλή κινητικότητα, τα είδαμε και μόνοι μας... :lol::lol:

με το τελευταίο τεστ Sims-Huhner ανακαλύψαμε και το εξής, η βλέννα μου σκοτώνει τα σπερματοζωάρια. Πήρε δείγμα απο τα υγρά μου αφού ήρθαμε σε επαφή και κορίτσια όλα ήταν νεκρά !!! το είδαμε με τα ίδια μας τα μάτια, όλα ήταν νεκρά δεν κουνιόταν τίποτα !!! :shock::shock:

Τον άλλο μήνα κάνουμε σπερματέγχυση :-ss:-ss:-ss:-ss [smilie=banghead.gif][smilie=banghead.gif]

Αναστασίαααααα [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] θα μου κάνεις ιδιαίτερα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντουλα λυπαμαι πολυ :( οποτε τωρα σπερματεγχυση ε?τουλαχιστον εχει εμπειρια η αναστασια μας και θα σου πει πολλα πραγματα να ξερεις και να εισαι προετοιμασμενη.ευχομαι με την πρωτη να πετυχει και παρεα με την αναστασια και την μαρικακι μας να εχετε τα μωρουλια σας ;;);;);;)

αληθεια ο γυναικολογος σου την κανει αυτη την εξεταση?και ποσο κοστιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique μου σε εσένα ανέβηκε πιο πολύ η χοριακή και μπορεί να ήτανε εγκυμοσύνη αλλά εμένα δεν ανέβηκε σχεδόν καθόλου.Ποίος ξέρει!!!!

merenta αλήθεια , δεν το έχω ξανά ακούσει να συμβαίνει. παρά μόνο στο "sex and the city" που το σχολίαζαν.

Με την σπερματέγχυση οπότε θα έχετε αποτέλεσμα 100%.Τουλάχιστον τώρα ξέρετε!!!!και σύντομα θα αποκτήσετε το μωράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ δεν με στεναχωρεί καθόλου που φτάσαμε εδώ, ίσα ίσα τώρα ξέρω οτι είναι θέμα χρόνου και το ποιο σημαντικό είναι οτι βρήκαμε τι είναι αυτό που φταίει. Ναι την εξέταση αυτή μου την έκανε ο γυναικολόγος μου αλλά να προσθέσω εδώ οτι στο ιατρείο υπάρχει βιολόγος (η γυναίκα του) άρα και μηχανήματα ;) εδώ κάναμε και το σπερμοδιάγραμμα. Πληρώσαμε 70 ευρώ εκ τον οποίον τα 40 ήταν η επίσκεψη.

και όμως mariannap υπάρχει η εξέταση και στην πραγματικότητα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ δεν με στεναχωρεί καθόλου που φτάσαμε εδώ, ίσα ίσα τώρα ξέρω οτι είναι θέμα χρόνου και το ποιο σημαντικό είναι οτι βρήκαμε τι είναι αυτό που φταίει. Ναι την εξέταση αυτή μου την έκανε ο γυναικολόγος μου αλλά να προσθέσω εδώ οτι στο ιατρείο υπάρχει βιολόγος (η γυναίκα του) άρα και μηχανήματα ;) εδώ κάναμε και το σπερμοδιάγραμμα. Πληρώσαμε 70 ευρώ εκ τον οποίον τα 40 ήταν η επίσκεψη.

και όμως mariannap υπάρχει η εξέταση και στην πραγματικότητα :lol::lol::lol::lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ....

ΒΡΗΚΕΣ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ,ΤΟ ΠΟΛΕΜΑΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΘΕΜΑ ΗΜΕΡΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΕΡΕΝΤΑΚΙ ΜΟΥ!

ΘΑ ΔΕΙΣ......

ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕΙΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ...

ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Η' ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

καλέ θάλαμος αερίων γίναμε εδώ....!!!!!!!

βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση και σήμερα, αυτή της αναμονής, τεσπα, θα λήξει η απεργία και θα γίνει η δουλειά μου!

Για την κοπέλα που ρωτάει τα υγρά στην ωορηξία ειναι διαυγή, κάτι σαν το ασπράδι του αυγού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milaw να μας μιλάς ποιο συχνά μας φέρνουν γούρι οι μαμάδες !!

Τα νέα μου είναι τα έξης, κάναμε και την τελευταία εξέταση. Sims-Huhner-Test ή Postcoital-test λέγεται και αν σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://www.zissopoulos.gr/sims_huhner_test_gr.htm

Δόξα το Θεό για μένα όλες οι εξετάσεις ήταν καθαρές και το μόνο πρόβλημα ήταν το σπέρμα μας, αυξημένη γελοιότητα και χαμηλή κινητικότητα, τα είδαμε και μόνοι μας... :lol::lol:

με το τελευταίο τεστ Sims-Huhner ανακαλύψαμε και το εξής, η βλέννα μου σκοτώνει τα σπερματοζωάρια. Πήρε δείγμα απο τα υγρά μου αφού ήρθαμε σε επαφή και κορίτσια όλα ήταν νεκρά !!! το είδαμε με τα ίδια μας τα μάτια, όλα ήταν νεκρά δεν κουνιόταν τίποτα !!! :shock::shock:

Τον άλλο μήνα κάνουμε σπερματέγχυση :-ss:-ss:-ss:-ss [smilie=banghead.gif][smilie=banghead.gif]

Αναστασίαααααα [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] θα μου κάνεις ιδιαίτερα ;;

merentoula ευτυχως το ανακαλυψατε νωρις.Το θεμα ειναι πως καταληξατε σε αυτη την εξεταση?τι δειγματα ειχατε? Με την σπερματεγχυση αντιμετωπιζεται αυτο σας το προβλημα γιατι παρακαμπτουν τον τραχηλο που γινεται αυτος ο πολεμος των αστρων και τοποθετουν εξω απο τις σαλπιγγες.Οτι χρειαστεις εδω ειμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

καλέ θάλαμος αερίων γίναμε εδώ....!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

έχασα επεισόδιο, περιμένεις περίοδο ; :oops::oops: αν θυμάμαι καλά είχες κάνει και χοριάκη ;

Χουανιτάκι σου έχει ξανα συμβεί αυτό ; ενημέρωσε τον γυναικολόγο σου, ίσως σου πει να περιμένεις ως την Δευτέρα. Εγώ την πάτησα έτσι το καλοκαίρι, 5 μέρες καθυστέρηση. Την πρώτη μέρα έκανα τεστ, αρνητικό φυσικά :evil::evil: 3 μέρα αν θυμούμαι καλά χοριάκη και φυσικά αρνητική :evil::evil:

τελικά ήταν λίγο η θάλασσα λίγο η κούραση ( μετά απο διακοπές )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... επέστρεψα!!

Προφανώς έχω χάσει πολλά ε? Έχουμε κανένα ευχάριστο? Με την Σια μας, την Αναστασια και το Μαρικάκι τι έγινε? Αχ σας έχω χάσει τελείως... :(

Εγώ δυστυχώς δεν έχω νέα τελικά μετά απο 10 μέρες καθυστέρηση αδιαθέτησα την ημέρα που ταξίδευα! Μου το φύλαγε η άτιμη... :( ελπίζω το ποδαρικό για το 2011 να μας το έκανε άλλη κοπέλα!

Περιμένω να δώ την λιστούλα μας με πολλά κατακόκκινα ονόματα! ;)

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντούλα ευτυχώς που το βρήκατε!!! Επομένως, τώρα ξεκινούν οι ουσιαστικές προσπάθειες. Μην φοβάσαι τη σπερματέγχυση. Είναι πολύ απλή διαδικασία. Εγώ έχω κάνει 3, δύο μια φάρμακα και μια με το φυσικό μου κύκλο. Όπως σου γράφει και η Αναστασούλα, η σπερματέγχυση παρακάμπτει αυτό το πρόβλημα, γιατί τα σπερματοζωάρια τοποθετούνται στην ένωση της σάλπιγγας με τη μήτρα. Όλα καλά θα πάνε Μερεντούλα, θα δείς. Πότε με το καλό την προγραμματίζεται;

Γειά σου levou, μας έλειψες!!!

Το ποδαρικό για το 2011 το έκανε η kiska, αλλά εν συνεχεία επικρατεί ησυχία... Που θα πάει, κάποια θα κοκκινίσουμε πάλι. Πάντως, εγώ περιμένω με το κόκκινο μολύβι στο χέρι... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία στο σπερμοδιάγρμμα οι στρατιώτες μας ήταν σαν ζαλισμένα κοτόπουλα, το να πήγαινε εδώ το άλλο εκεί αλλά αυξημένη ποσότητα, τι να το κάνω όμως ;; φυσικά είχε και κάποια καλά :D

μετά απο την επαφή όμως κάναμε την εξέταση και ήταν όλα νεκρά, δλδ έτσι όπως το κατάλαβα και θεραπεία να γίνει δεν αξίζει ο κόπος γιατί με το που έρχονται σε επαφή με τα υγρά μου παθαίνουν κάτι :lol::lol:

τέζα η τερέζα...

είναι απίστευτο Αναστασία το είδα με τα ίδια μου τα μάτια, όλα τέζα !!! δεν κουνιόταν τίποτα !!!

προς το παρόν δεν έχω κάποια απορία αλλά ως τότε κάτι θα βρεθεί να ρωτήσω :-B:-B8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντούλα . Πότε με το καλό την προγραμματίζεται;

Γειά σου levou, μας έλειψες!!!

Το ποδαρικό για το 2011 το έκανε η kiska, αλλά εν συνεχεία επικρατεί ησυχία... Που θα πάει, κάποια θα κοκκινίσουμε πάλι. Πάντως, εγώ περιμένω με το κόκκινο μολύβι στο χέρι... :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρικάκι μαρκαδοράκι να πάρεις !!!!!! ανεξίτηλο !!!!!!!!!!!

περιμένω να μου έρθει περίοδος και θα πάω την 8η μέρα, έχω μικρό κύκλο τους τελευταίους 5-6 μήνες. χτες έκανα ωορρηξία, 10η μέρα...

levou καλώς ήρθες !!! @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντούλα μου είναι 3η μέρα καθυστέρησης, χοριακή δεν έκανα γιατί είμαι κομπλεξική (θέλω να δω μόνη μου το αποτέλεσμα στο τεστ, άσε που δεν θέλω να πάω στο μικροβιολογικό της γειτονιάς που με ξέρουν) και τεστ δεν μπορώ να αγοράσω γιατί στα λιγοστά φαρμακεία γίνεται χαμός από κόσμο.

Αυτές τις ημέρες μετακινούμαι μαζί με τον άντρα, στον οποίο δε θέλω να πω τίποτα ακόμα και μετά είμαι λίγο δεσμευμένη σπίτι με τη μικρή.

Έχω πονάκια και όλο νομίζω ότι μου έρχεται, αλλά τίποτα ακόμα (ευτυχώς).

Να σε ρωτήσω και το εξής και σόρρυ αν το έχεις γράψει κάπου ήδη: πώς αντιληφθηκες το θέμα που έχετε και ξεκινήσατε αυτές τις εξειδικευμένες εξετάσεις? ίσως να ενδιαφέρει μία φίλη μου. Με το καλό η συνέχεια !! καλά που το εντόπισες και θα το αντιμετωπίσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merentoula μου εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και με την 1η σπερματέχυση να έρθει και ένα υγιαίστατο σποράκι!

Αναστασία να σε ρωτήσω αν ξέρεις; Στη σπερματέχυση σε πόση ώρα γίνεται η γονιμοποίηση; Σην φυσιολογική επαφή χρειάζεται 9 ώρες για να φτάσει το σπερματοζωάριο στο ωάριο και να γίνει η σύλλυψη, στην σπερματέχυση σου έχουν πει πόσες ώρες γλιτώνεις; Γιατι εμέις μετά την 6 ώρα το έχουμε το πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merentoula μου εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και με την 1η σπερματέχυση να έρθει και ένα υγιαίστατο σποράκι!

Αναστασία να σε ρωτήσω αν ξέρεις; Στη σπερματέχυση σε πόση ώρα γίνεται η γονιμοποίηση; Σην φυσιολογική επαφή χρειάζεται 9 ώρες για να φτάσει το σπερματοζωάριο στο ωάριο και να γίνει η σύλλυψη, στην σπερματέχυση σου έχουν πει πόσες ώρες γλιτώνεις; Γιατι εμέις μετά την 6 ώρα το έχουμε το πρόβλημα.

όχι δυστυχως δεν ρωτησα , αλλα ουτε και σκεφτηκα να ρωτησω.Φανταζομαι οτι αν 9 ειναι στη φυσιολογικη, θα θελει κανενα 3ωρο με 4ωρο για την σπερματεγχυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...