Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ Ν0 2!!!


ΣΙΑ.

Recommended Posts

Ποσα πραγματα μπορουν να αλλαξουν σε λιγες ωρες.....

Marikaki οχι μονο προσευχομαι για σενα, θερμοπαρακαλω να πετυχει!!!!Κανε την αρχη και ειμαστε απο πισω σου!!!

Σια, να σου στειλω κανενα χαμομηλακι, κανενα φασκομηλο για τα κλανιδια?βοηθαει!!! :lol::lol:

Λοιπον, διαβαστε ανατροπη γεγονοτων...δεν παω για 3η σπερματεγχυση.Πηγα σημερα και πηρα γνωμη απο ενα 3ο γιατρο.Εμεινε αναυδος για τον τροπο που χρησιμοποιει ο αλλος γιατρος και μου κανει σπερματεχγυση....που το ειδαμε λεει με 1 ωαριο σπερματεγχυση?απαραδεκτος.....

Ειδε ολες τις εξετασεις μας και τελικα ο αντρας μου δεν εχει προβλημα κινητικοτητας αλλα προβλημα στον ογκο!!!Κοιμομασταν τοσο καιρο!!!Θα γινει διευρενηση του θεματος, αν θεραπευεται με επεμβαση ή φαρμακα, θα πρεπει να κανω κι εγω υστεροσκοπηση η οποια ειναι ανωδυνη για να δουμε μηπως η μητρα εχει κανενα προβλημα(λιγο δυσκολο ειπε με τις εξετασεις που ειδε) και μετα βλεπουμε....ή θεραπευουμε και παμε για 3μηνη δοκιμη μονοι μας ή σπερματεγχυση με ενεσεις ομως με περισσοτερα αυγουλακια!\

Και εμαθα και κατι καινουργιο που ειχα αλλη εντυπωση ίσως πολλες απο εμας...για την βιοχημικη.Ειναι κανονικη εγκυμοσυνη με εμφυτευση και 2 λογοι δεν την κρατουν...1.χρωμωσωματικες ανωμαλιες 2.προβλημα με το ενδωμητριο και γενικα με τα τοιχωματα της μητρας να μην μπορει να το κρατησει!!!

Εβγαλα λοιπον το συμπερασμα και το μοιραζομαι μαζι σας, ισως καποια να βοηθησει

ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΓΝΩΜΕΣ!!!!!!!!!!Μην σας παραμυθιαζει ενας και μενετε εκει!!Εμεις εχουμε το ζορι όχι αυτοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ .......... ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ.......ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ!!!!!!!!

bre sia mou entaksei....mou exei meinei ligo myaloudaki!!!!dn xreiazetai na anastatwnesai k na mou apefthyneis to logo me tetoio tropo!!!mpika edw me oli ti kali mou diathesi!!!exw ksanagrapsei k dn eixa antapokrisi pote etsi egrapsa k to deftero sxolio!!gia na mporesw kati na katalabw!!

efxaristw poly ti merenta k to marikaki gia ta kala tous logia!!!dn ithela na anastatwsw kamia sas omws!!!parakolouthw pws kanete kalo kefi k ithela na mpw k egw....prospathisa polles fores!afto einai olo!mporw akoma k katanow kapoia pragmata!!! :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρικακη σου ευχομαι σε 12 ημερες να μας πεις ευχαριστα....

αναστασια εσυ ξερεις καλυτερη που δεν την εκανες....

λοιπον αναστασια μου κ αλλοι λογοι υπαρχουν για τις βιοχημικες..π.χ. σπερμα με 2 κεφαλια με 2 ουρες...δηλαδη ανωμαλες μορφες.....σου το λεω απο πειρα.....

οσο για τους γιατρους ξερω πολλους...κ τον τροπο που λειτουργουν...1 χιλιαρικο εσκασα περισυ για να δουμε αν θα πεθανω σε 2 ημερες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδιαθετησα.....ευτυχως γιατι αρχισα να πιστευω διαφορα...ειχα κανει κ ανταυγιες.....φουλ στις χρωσομιακες ανωμαλιες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μην μας παρεξηγάς :oops: η Σία είναι πολύ εντάξει και μην σου πω οτι είναι και η ψυχή της παρέα ;) θα το δεις και μόνη σου !! Όταν έκανα λογαριασμό στο mammy ένιωθα σαν να ήμουνα αόρατη, θέλει λίγο χρόνο ξέρεις... να γνωριστούμε βρε αδελφέ είναι και τα ξώφαλτσα που μας αναστατώνουν.... :lol::lol::lol::lol:

καλώς ήρθες στην παρέα μας και μην χαθείς !!

Αναστασία δεν είπες στον άλλο τον παπάρα τίποτα ; θα πήγαινες για 3η φορά χωρίς αποτέλεσμα !!!!!

πως σου ήρθε να πάρεις 3η γνώμη ; ένιωσες οτι κάτι δεν σου κολλάει ;

Χρυσάνθη ξανθή ανταύγεια :-p ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Αναστασία όχι μόνο 2 γνώμες αλλά και 3 και 4 να πάρεις!!! Πάντως έχω παρατηρήσει ότι γενικά οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν κατά πολύ...Εγώ λέω να ρωτήσεις και κάποιον τρίτο...

Ναι για τις βιοχημικές έχω διαβάσει και εγώ αυτά που λές (κακή σύλληψη/χρωμ. ανωμαλιες/ανώμαλες μορφές ή κακή εμφύτευση/προβήμα με το ενδομήτριο) αλλά αυτό μπορεί να συμβεί μια φορά κα μετά την επόμενη να μην υπάρχει πρόβλημα...Εγώ πχ είχα μια μάλλον βιοχημική πριν 1 χρόνο και τώρα σε λίγο μπαίνω στον 8ο και δεν είχα ούτε καν πρόβλημα αποκολησης..

Σχετικά με την υστεροσκοπηση, έχω την αίσθηση (χωρίς να είμαι και σίγουρη) ότι είναι κάπως 'βαριά' εξέταση...Για δες και από άλλα θέματα, κάπου το έχει πάρει το μάτι μου....

Μαρικάκι σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!! Να ξεκουραστείς όσο μπορείς περισσότερο και να μην σηκώσεις βάρος !! Αντε να μείνεις έγκυος στην πατρίδα :D:D

Χρυσανθούλη με'γεια το μαλλίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :D Βάψε το μαλλί τώρα γιατί μετά ΔΕΝ θα μπορείς :D:D Περαστικά στο αγοράκι σου!! Αλήθεια Η Κωνσταντίνα που χάθηκε??

φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino δεν ηθελα πραγματικα να σε προσβαλω κοριτσι μου. :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Καλως ηρθες στην παρεα μας, δεν ηθελα να δωσω αλλη εκταση στο θεμα. Ειμουνα λιγο αποτομη αλλα με το καιρο θα καταλαβεις αρκετα πραγματα.

Μαρικακι μου σου ευχομαι συντομα μανουλα κοπελα μου :):):):):):)

Αναστασια μου καλα εκανες και αλλαξες γιατρο εχω εχω παει σε 3 μεχρι στιγμην..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια και αν μπορεις σε 13 να πας...ο καθενας το κοντο και το μακρυ!!!

samantha εχει φοβηθει το ματι μου, δεν ξερω ποιον να πιστεψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τρελλιαρες :lol::lol:

τι γινεται εχασα κανα επεισοδιο?τι ειναι αυτα που λες ΣΙΑ?εγινε κατι?η jannolino δεν νομιζω να εχει σχεση με το ξωφαλτσο που λεμε εχει ξαναγραψει η κοπελα την θυμαμαι.. να πω την αληθεια δεν θυμαμαι να μην της εχουμε απαντησει και να μας συγχωρεσει κιολας αν εχει γινει.βασικα δεν θυμαμαι καν αν σε εχω πετυχει σε αυτο το ποστ η αλλου!να μεινεις στην παρεα μας αφου σου αρεσει να περασουμε καλα ολες μαζι :)

ΣΙΑ σαν να μου μυριζεται σπορι :ymsmug:

μαρικακι γιουπιιιι!!!ολα καλα να πανε ευχομαι το μικρουλι σου αυτη την φορα να ερθει %%-%%-%%-%%-%%-

αυριο κοριτσια παω σε νεο γυναικολογο για εξετασεις.για να δουμε αυτος τι θα μου πει και κυριως να δω αν εχω κανα μωρο μεσα μου και δεν το ξερω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασούλα μου καλά έκανες και πήρες κι άλλη γνώμη. Εάν θυμάσαι καλά και εγώ είχα απορήσει που έπαιρνες φάρμακα για σπερματεγχύσεις και εστιάζατε μόνο σε ένα ωάριο. Συνήθως όταν κάνεις αγωγή με φάρμακα, οι γιατροί εστιάζουν σε 2-3 ωάρια και όχι σε 1.

Εύχομαι τα πράγματα να βελτιωθούν με τον καινούργιο γιατρό και να πετύχετε επιτέλους τον στόχο σας.

Σας καληνυχτίζω φιλενάδες μου , και ήθελα να σας πω ότι θα σας διαβάζω κάθε μέρα, αλλά αδυνατώ να σας γράφω για καμιά εβδομάδα, λόγω οξείας τενοντίτιδας στο δεξιό μου ώμο. Ο γιατρός είπε να ξεχάσω το δεξιό μου χέρι...

Σας φιλώ και ελπίζω σύντομα να ξαναμπώ στην παρέα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?? πως πατε?? εχουμε κανενα ευχαριστο??

σας διαβαζω που κ που αν κ δε γραφω πολυ εδω..

εμενα μου ηρθε τη δευτερα (κυρια στα ραντεβου της) κ ειχα στεναχωρεθει παρα πολυ..

αρρωστησα κ πονουσα κ πολυ..

αντε να ακουμε ευχαριστες ειδησεις!!

αχ για να δουμε αυτο το μηνα τι θα κανουμε...

να ρωτησω κατι? εχετε ακουστα τα agnucaston?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia efxaristw poly!!!!to skeftomoun oli mera simera k fobomoun na mi pareksigithw!!!eixa grapsei ksana alla dn thymamai an itan sto no 2 i sto no 1!nomizw sto prwto itan omws!!!!epeidi fysika dn mporw na katalabw tpt apo ola afta pou lete gt gnwrizete i kathemia se ti katastasi einai thelw aorista(k synxwreste me pou dn ginomai sygkekrimeni)na efxithw se oles mas(bazw k emena tin talaipwrimeni mesa :lol: )na gemisoun pia aftes oi koilitses oxi mono apo glykaaa.... :?

otan ligo iremisoun ta pragmata edw tha sas pw k tin diki mou odyseia....ti perifronimenis :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsiaaa marikaki mou ola ta kala efxomai ade na akousoume kala sindoma

jannolino kalos irthes i roi tis sizitiseis pernaei poli grigora kai apo to ena thema sto allo gia afto kalitera na ksanagrafeis ama den pareis apadisi

meredaaa ola kala??

Anastasia popo kala ekanes kai piges kai allou kai mas ta eipes na mathainoume na sas pw kai egw gias mia fili mou pou ematha simera kapoia nea..extes mou leei prepei na eimai eguos alla den eimai sigouri giati den exw simptomata lew pote eixes teleftaia periodo..mou leei 16-11-2010..kai akoma tpt lew kala kana test den ekanes??(i kopela na pw einai serva kai menei stin elvetia)mou leei ekana ena test ta xristougenna(ta servika xristougenna einai stis 7 genari) kai vgike arnitiko..tis lew kala ti test itan kana predictor???den pas na pareis kana clearblue na eisai pio sigouri??mou leei mipos kruwsa gia afto na min exw??lew kruwma xwris periodo gia 2 mines poli den einai??Mou leei den exw kanena simptwma kai idi exei ena paidaki opote leei kati tha katalavena nomizw..telika mou leei tha paw sto giatro na mou fygei i aporia..kai telikaaaaaaaa 8 evdomades eguos einai...den thumamai ti test eixe kanei alla eimai sigouri predictor itane..otan prepei na vgei thetiko den vgenei kai ama einai arnitiko vgenei thetiko..anapodo telios filakia koritsia..twra pou prepei na katsw spiti oli mera mesa tha eimai..tha me varethite :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου τα εστειλε μια φιλη απο γερμανια μου ειπε οτι βοηθανε στη συλληψη...

επειδη ειναι στα γερμανικα ομως στο σαιτ κατι διαβασα για προλακτινη..

κ μπερδευτηκα!

ειπα μηπως τα ειχε καμια σας ακουστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου τα εστειλε μια φιλη απο γερμανια μου ειπε οτι βοηθανε στη συλληψη...

επειδη ειναι στα γερμανικα ομως στο σαιτ κατι διαβασα για προλακτινη..

κ μπερδευτηκα!

ειπα μηπως τα ειχε καμια σας ακουστα!

αυτό το έργο με τα χάπια απο Γερμανία που μένεις έγκυος κάπου το έχω ξαναδιαβάσει και μάλιστα εδώ στο mammy.... :evil::evil::evil::evil:

ξοφαλτσα έχουμε πάλι ;;; τέλος πάντων....

δεν παίρνουμε ποτέ χάπια που δεν ξέρουμε και ιδικά όταν δεν μας τα έχει συστήσει γιατρός !!!!

τώρα αν θες να τα πάρεις κάντο αλλά να μην ξανά αναφερθεί αυτό το θέμα για το συγκεκριμένο φάρμακο που ούτε εσύ καν ξέρεις τι είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsia gia ti farmako milame??

ti defteri fora pou ekana ekswsomatiki mou edwsan kati xapakia k emeina egkyos!dn kserw an efthynonte afta alla ti prwti fora de mou eipe tpt!!!(telika pallindromise)

tha symfwnisw me ti merenta na mi pareis tpt an de sto sistisei o giatros!!!!bre koritsia otan milate gia ksofaltsa den ennoeite emena eeeee?????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εγω το ειχα βαλει παλι αυτο το θεμα, απλα δε μου ειχε απαντησει κανεις κ απλα αναρωτηθηκα μηπως το ηξερε καμια απο εδω.. οσο για τα ξοφαλτσα δε θα μπω στη διαδικασια μερεντα, ειλικρινα.. (jannolino αν καταλαβα καλα για εμενα λεει μην ανησυχεις )

καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...