Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

Geia sas tsoupres me ta tsouprakia sas.....

Maria sthn theoria eimai manoula, alla sthn efarmogh ths diatrofhs exoume provlima (sinexia xlapakiazw) giafto mhn esthanese katholou asxima giati egw h idia den tirw auta pou grafw....

Vevea elega na arxisw apo shmera alla kai egw adiathetisa exthes kai ektos apo to oti eimai xalia authn thn fora (ponaw polu) exw kai trelh oreksh gia gluka, opote anavalete gia thn epomenh evdomada....

Sas afinw paw gia taizma kai elpizw na kataferw na ksanampw argotera..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φιλεναδες ,τι μου κανετε?Εμεισ καλα ειμαστε,γιναμε καλα και ο μπεμπης ευτυχως την περασε ξοφαλτσα :D

Δεν μπορω αισθανομαι τοφαλος αλλα τι να κανω ολο πειναω...Τις τελευταιες μερες εχω κρατηθει και δεν εχω φαει το βραδυ...μακαρι να το κρατησω γιατι μονο ετσι θα δω προκοπη.Ευη μου εχω κανει και εγω διαιτεσ απο διαιτολογους αλλα αν δεν το ραψω εντελως το βραδυ δεν γινεται τιποτα...αααχΤωρα ειμαι 73 θελω να παω για αρχη 67 που ξεκινησα την εγκυμοσυνη και μετα να χασω και 5-6 ακομα!πω πω ειναι πολλα τα κιλαααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια δε σας εγραψα γιατι τρεχουμε εμε τον μπεμπη και δεν ειχα καθολου χρονο.με τον αφαλο και τα νυχακια μας που ειχαμε θεμα τελικα ειμαστε ενταξει...και φυσικα τωρα προεκυψε αλλο θεμα οχι που θα ησυχαζα..μου ηρθε πριν απο μερες γραμμα απο το παιδων οτι το δειγμα αιματος του μωρου που στειλανε μετα τη γεννηση του παιδιου ηταν μη καταλληλο η ανεπαρκες.επισης ελεγε να του κανει την εξεταση ο οικογενιακος παιδιατρος και να στειλουμε το αιμα ταχυδρομικος!!!φυσικα εγω πηρα το μωρο πρωι πρωι και πηγα το μωρο εκει να του κανουν την εξεταση...τελικα βρικαν οριακη τη τιμη της φαινιλικετονουριας...και τωρα η εξεταση που του καναμε σημερα θα βγει σε μια βδομαδα...με καθησυχασε ο γιατρος εκει πως το θεωρει αδυνατο ο μπεμπης να πασχει απο αυτη τη σπανια ασθενια και μου ειπε να μην ανησυχω.δεν μου ειπε περι τινος προκειται για να μη με τρομαξει αλλα εγω γυρισα σπιτι και τα εψαξα μονη μου στο ιντερνετ...τελικα ειναι κατι πολυ σοβαρο.προσπαθω να σκεφτομαι θετικα βρε κοριτσια αλλα ανεπιτυχως.μολις μιλησα και με το γιατρο και τον ειδα ιδιαιτερα προβληματισμενο.κοριτσια ειμαι χαλια....δεν ξερω αν θα το αντεξω να εχει κατι τοσο σοβαρο ο μπεμπης μου.συγνωμη αν σας στεναχωρησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Με θυμαστε εγω δεν σας ξεχασα αλλα ειχα χασει τον κωδικο και με τη γεννα τωρα καταφερα να ξαναμπω.

Η παρεα εχει γινει διπλη πλεον! Να ναι καλα ολα τα μωρακια και ας παιδευουν τις μανουλες. 'θα ηθελα να διαβασω ολα τα νεα σας αλλα που χρονος. καποτε θυμαμαι οτι ελεγα ολη την ωρα βαριεμαι τωρα το θυμαμαι και γελαω.

Η γεννα μας ηταν για γελια τα ραματα για κλαματα .τωρα ειμαστε 2,5 μηνων κοιμομαστε αγκαλια τρωμε αγκαλια περπαταμε αγκαλια και γενικως ολα αγκαλια.Δεν πειραζει θα μεγαλωσει και μετα δεν θα θελει αγκαλια μεχρι τοτε εχουμε βαρδιες ποιος θα την κουβαλησει.Ειναι καλα ειναι μια γλυκα ειναι ενα ζαχαρωτο. τελικα ολη αυτη η ζαχαρη που τρωω πηγε και κολλησε πανω της

φιλια πολλα σε ολες τις πατουσιτσες (νουμερο κατω του 21)θα τα ξαναπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx vre Katerina olo peripeties eiste gmt. :?:? Alla eimai sigouri pos den tha exei tpt o mpempis sas kai tha sas minei to anxos monaxa....Molis to diavasa mpika kai egw na dw peri tinos prokite kai kati pou eida me kathisixase, grafei pos oi perisoteroi pasxontes einai ksanthoi giati exoun elipsh melaninis kai esena apo oti vlepw sthn fwto sou einai melaxrinoulhs...Psixremia kopela mou kai kouragio gia na perasei h evdomada grigora kai anodina oso ginete...

INA!!!! kalos sthn kai pali, elpizw twra na se vlepoume pio sixna sto forum..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε κατερινιω παλι σε κυνηγαν απο πισω τα προβληματακια???μην ανυσηχεις κοριτσακι μου ολα μια χαρα θα πανε δεν εχει τιποτα ο μπεμπακος σου...απλα να βλεπεις θετικα τα πραγματα και ολα θα ειναι ενταξει..

ινα μου welcome back sweety αντε βρες χρονο και πες μας και εσυ τις δικες σου περιπετειουλες...

ευη δασκαλε που διδασκες???πλακα κανω...το σημαντικοτερο στο θεμα της διατροφης ειναι να το κανεις με ορεξη και να εχεις κεφι αν το κανεις με το ζορι την πατησες οποτε καθενας κανει οτι νομιζει οποτε το νομιζει η θεληση μετραει...

λιζακι οι λεξεις τοφαλος γουρουνιες διαιτα κιλα ειναι κατι που αποφευγουμε στο ταπεινο φορουμ μας αντιθετα επιτρεπονται οι λεξεις ομορφες καμπυλες ζαβολιες τσουπωτες και μεσογειακες γυναικες...με πιανεις????? :P:P:P:P:P

παιδια σας αφηνω ωρα για νανι αυριο παλι...ονειρα γλυκα ομορφες μανουλες :x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κι από μένα.

Κατερινάκι μην ανυσηχείς όλα καλά θα πάνε. Είμαι κι εγώ σίγουρη ότι ο μπεμπάκος είναι υγειέστατος. Το έψαξα κι εγώ και όντως διάβασα κι εγώ όπως και η Εύη ότι η έλλειψη μελανίνης κάνει τα μωράκια να είναι ανοιχτόχρωμα, ξανθά με αυτή την ασθένεια. Εσένα δοξα το Θεό είναι μια χαρά το χρωματάκι του.

Περιμένουμε να μας ενημερώσεις όταν έχεις το αποτέλεσμα της εξέτασης ε;

Ινα καλως ήρθες στην παρέα μας και βέβαια σε θυμόμαστε και μάλιστα είχαμε ανυσηχήσει που χάθηκες και εσύ και το καταϊφάκι. Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου. Να είστε γερές και οι δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια δυστυχως τα μωρακια που γενιουνται με αυτο το νοσημα ειναι τους πρωτους μηνες της ζωης τους υγειεστατα και δεν παρουσιαζουν κανενα συμπτωμα αυτα που λετε τα παρουσιαζουν μετα αν δε τρωνε αυτα που πρεπει.η αληθεια ειναι πως ο γιατρος χθες με τρομαξε πολυ...μου εδωσε να καταλαβω οτι ειναι πιθανο να πασχει το μωρακι αφου με ξανακαλεσανε για ελεγχο.τι ναπω μακαρι ο γιατρος να ειναι απλα υποχονδριος και ο μπεμπης μου να ειναι καλα.τελικα η εξεταση βγαινει σε 10 μερες και οχι δε βδομαδα και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να τη ξανακανουμε.χθες ημουν ενα ρακος....στο κρεβατι και εκλαιγα συνεχεια κανεις και τιποτα δε με εκανε καλα...σημερα ξυπνησα πιο αισιοδοξη αποφασισα να φωναξω τη μανα μου για να μου κρατησει το μπεμπη και να κανω γενικη στο σπιτι για να ξεχαστω..δε γινεται αλλιως θα τρελαθω μεχρι να περασουν 10 μερες.σημερα απλα που εχω πιο καθαρο μυαλο σκεφτομαι οτι οποιο και να ειναι το αποτελεσμα ο μπεμπης μου με θελει δυνατη και να ειμαι παντα εκει χαρουμενη γι'αυτον.πριν γενηθει τον ειχα ταξει στη παναγιτσα..και θα βαφτισει στη τινο...ευχομαι να μας βοηθησει...οπως και να εχει εγω θα παω μολις ληξει το θεμα να αναψω μια λαμπαδα για τον μπεμπη μου εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Κατερινακι μου ολα καλα θα πανε,θα δεις δεν θαχει τιποτα ο μπεμπακος σου.Κουραγιο μεχρ να βγουν οι εξετασεις και να σκεφτεσαι θετικα.

Μαρακι μου καταλαβα ;) θα αλλαξω το λεξιλογιο μου :lol:

Ινα μου καλως ηρθες και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες :)

Κατερινακι ηρεμησε λιγακι-Be cool!!!.ευχομαι να ειναι καλα τα αποτελεσματα και όπως γραφεις ......... οποιο και να ειναι το αποτελεσμα ο μπεμπης μου με θελει δυνατη και να ειμαι παντα εκει χαρουμενη γι'αυτον.........

Ινα καλως μας επέστρεψες πίσω

enina σχετικα με την διατροφη για τους κολικους για το πορτοκαλι ξερω οτι δεν κανει μεγαλες ποσοτητες γιατι γινονται οξινα τα κακα του και συγκεεται ευκολα το μωρο.λάχανο,αναψυκτικα εννοειτε όχι,δεν τρωω,παλια οταν ετρωγα λαχανο ειχα προβλημα με το εντερακι . Γενικα τα δυσπεπτα φαγητα όπως όσπρια,πρασινα λαχανικα,φασολακια κτλ κανουν κολικους.Τωρα για την σοκολατα δεν γνωριζω

Το μωρακι μου δεν του εκανα κλυσμα βρε σεις, enina Και Ευη,δεν ειμαι των φαρμακων γενικως,ακομη και χαμομηλακι δεν του εδινα, θέλω να τρεφεται με γαλατακι μαμας και να παιρνει βαρος.τωρα τις τελευταιες μερες του δινω χαμομηλι αλλα μονο 30-50Ml.

Σημερα πάω στο γυναικολογο επιτελους μετα την γεννα,έχουμε έξοδο δηλαδη :D:D:D

Σχετικα με την διατροφη που κανουμε εγώ επειδη δεν μπορω να αποχωριστω τα γλυκα προς το παρον,σκεφτηκα το εξης και το εφαρμοζω..πήρα σοκολατακια μινι της Ιον που μου αρεσουν και εχω βαλει τον εξης όρο : δεν θα τρωω καθολου γλυκα παρα μονο 1 σοκολατακι αντε το πολυ 2 την ημερα.και αυτο διοτι μπορει την μια μερα να μην ετρωγα γλυκο και την αλλη να χτυπουσα ολοκληρη σοκολατα! εχουμε και επισκεψεις που μας φερνουν γλυκα και ελεγα να δοκιμασω και αυτο να δοκιμασω και εκεινο....καταλαβαινεται τι γινοταν :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!!

Κατερίνα ελπίζω και εύχομαι ο μπεμπάκος σου να είναι μια χαρά και απλά να είναι λανθασμένα τα αποτελέσματα της εξέτασης...το πιστεύω και εγώ ότι θα είναι μια χαρά.

Κατάφερα και πήγα και εγώ σήμερα στον γυναικολόγο μου και είμαι μια χαρά - έκανε καλή δουλειά και είναι όλα καλά και συμμετρικά. Το μόνο θέμα μας είναι ότι πρέπει να βάζω κάθε 3 μέρες μια αμπούλα για να κρατάω σε καλή κατάσταση τον κόλπο. Λόγω αποκλειστικού θηλασμού δεν έχει καθόλου υγρά και δεν θα μπορώ να κάνω ζουζουνιές με τον άντρα μου άνετα.

Για 2ο παιδάκι μου είπε να περιμένω ένα χρόνο, να επανέλθει ο οργανισμός μου και μετά να ξεκινήσουμε προσπάθειες (δεν ήταν απαραίτητο να μου το πεί - δεν υπήρχε περίπτωση να βάλω μπροστά άμεσα).

Ο μπέμπης μου είναι μια χαρά - σήμερα έκανε το πρωί τόσα κακάκια που του έφτασαν κοντά στους ώμους. Τα δικά μας είναι ρευστά λόγω θηλασμού και συχνά πυκνά γινόμαστε χάλια.

Έχουμε νέα απο την Ειρήνη? Φιλάκια - ξύπνησε ο μπέμπης και θέλει μεμέ. Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κalhspera koritsia, exei pesei polu isixia sto themataki mas vlepw...

Elpizw na mhn kourazeste polu kai na iremisan ta mwrakia sas, emena exei ginei to telio mwraki. Trwei, koimate,paizi kai eimaste olo xadakia. Na sas pw thn alh8ia to mwro den me kourazei katholou h megalh mou omos me exei trelanei ~x(~x( zhlevei PARA polu kai sinexia exoume episodia...

Proxtes ekana aggalitses me ton mikro sto dwmatio mou kai erxete mesa fortsati san tavros kai mou leei "EEE ftanei os edw htan, den antexw alo.. Auton olo agaph mou kai agaph mou kai emena me stelneis sto dwmatio mou gia diavazma" :o:o

Kai exthes to vradi thn epiase amok kai ekane san trelh, fonaze, pidouse pano stous kanapedes me apotelezma na thn malonoume sinexia kai na thn valw timoria sto dwmatio ths..Palh vgenei me mia fora kai erxete se emena me ta dakria koromila kai mou leei. "Ti na kanw re mama afou ton zilevw ton mpempi para polu kai eseis olo auton psonizete kai tou agorazete paixnidia, exei pio polla paixnidia kai apo emena kai pote den ton malonete"..... :shock::shock::shock: Entometaksi ths exw milisei ekatontades fores gia tis anagges tou mwrou kai sinexia milame alla den leei na to xonepsei..Afiste pou pote den exw girisei sto spiti xoris na exw parei kati kai gia authn apo ta magazia alla auta den ta vlepei......

Meroula h aporia mou me to klizma den pigene pros ta esena alla pros ton paidiatro sas pou sas sistise klizma me toses liges meres xoris na energithei to mwro, giati kserw pos den theorite diskilio ena mwro pou den exei kanei kaka tou 2 meres.

Eugenia mia xara ta pate me ton thilazmo mpravo, kai o dikos mou parolo pou den thilazei ta kakakia tou einai polu refsta sxedon neroula tha elega alla den leronomaste eftuxos.. Emeis forame LIBERO eseis??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα πολυ ηρεμια εχει πεσει...

Ευη μου πραγματικα δυσκολη η κατασταση με τα μεγαλα παιδια - ειναι και μεγαλη η κορη σου και τα καταλαβαινει ολα...το ιδιο ισχυει και αν εχουν μικροτερη διαφορα?

ο μπεμπης μου αρχισει να θελει αγκαλιες για να κοιμηθει - καλη ωρα τωρα (στο ενα χερι ο μπεμπης και με το αλλο γραφω) και εχω αρχισει να κανω μπρατσα...

και εγω ευη libero του βαζω...μου ειχε παρει η μητρεα μου και pampers kai babylino και δεν με ικανοποιησαν - ιδιαιτερα τα BABYLINO που ηταν πολυ χοντρα και οχι ιδιαιτερα απορροφητικα.

βεβαια περιμενα να μου στειλουν κουπονια απο τα libero, αλλα τζιφος - εχω κανει 2 φορες αιτηση για να μου στελνουν. ειναι πανακριβα και φευγουν σφαιρα....

τα κατάφερα - τον έβαλα στην κούνια του χωρίς να ξυπνήσει και εχω μισή ώρα βαρεμάρας στο σπίτι. Πραγματικά βαριέμαι πολύ - δεν έχω όρεξη να κάνω τπτ. Για ένα καφέ ήθελα να βγω αλλά δεν υπάρχει κανένας να μου κρατήσει τον μπέμπη. Δεν τολμάω να τον βγάλω έξω - πέρα απο το κρύο, με οσους έχω μιλήσει είναι όλοι άρρωστοι. Πραγματικά φοβάμαι την Κυριακή στον γαμο του brother που θα έχει τόσο κόσμο μην μου αρπάξει καμία ίωση. Θα έχει και πολλά παιδιά - δεν θα αφήσω κανέναν να τον πλησιάσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me ta mikrotera paidakia nomizw pos einai polu pio efkola otan erxete to deftero aderfaki...H nufh mou exthes mou eipai pos h megalh exei iremisei polu kai pleon ta pane mia xara (h megalh einai 2 xronon akrivos).

Makari na mhn kolisete tpt ston gamo sas giati oi iosois exoun lisaksei pali. H paidiatros mou eipe an vriskome se xorous me polu kozmo na mhn afinw na ton plisiazoun polu kai na ton krataw makria apo ta xnota tous,kai oxi aggalies..Distixos exei polu kozmo pou den skeftonte kai arxizoun na zoulane magoulakia kai na filane ta xerakia tou mwrou X(X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες τι κανετε???σημερα ειχαμε δραματα..καναμε εμβολια και ειμαστε κακοδιαθετοι αλλα ειχαμε και εναν κολικο το μεσημερι και πλανταξαμε στο κλαμα...ρε γαμωτο δεν καταλαβαινω τοσο καιρο δεν ειχαμε τιποτα και τωρα μεσα σε δεκα μερες δυο φορες εχουμε πλανταξει στο κλαμα στα καλα καθουμενα...μα κολικοι απο τωρα και επειτα???εννοειται τωρα σταματανε...

ευη μηπως αν την αφησεις λιγο χαλαρη αν δεν την πιεζεις τοσο με τα μαθηματα η αν καθεσται και οι τρεις να κανετε αγκαλιτσες???αν την αφηνεις να συμετεχει και αυτη στην φροντιδα του μπεμπη???ξερω και εγω???λεω τωρα...

ευγενιτσα μην φοβασαι να τον παιρνεις μαζι σου αν ειναι να αρρωστησει θα αρρωστησει ακομα και αν τον εχεις κλεισμενο μεσ στο σπιτι αλλωστε αν δεν αρρωστησει πως θα αποκτησει αντισωματα???αυτο λεω και στον εαυτο μου καμια φορα που με πιανει η υπερπροστατευτικοτητα.αλλα εχει δικιο η ευη οχι πολλες αγκαλιες και σε αυτο το θεμα ειμαι και εγω αυστηρη..δεν τον αφηνω σε αγκαλιες μεγαλων ανθρωπων ουτε και σε παιδια που πανε σχολειο και ας με στραβοκοιτανε...δεν με νοιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι Κρητικο οι κωλικοι ξεκινανε απο τις σαραντα μερες περιπου και μπορει να κρατησουν και μεχρι εξι μηνες!!! οποτε κρατα γερα!!!

ο παιδιατρος μου συνεστησε το NOVALAC AC γαλα που δινω ως συμπληρωμα και βοηθαει το μωρο στους κωλικους,στο λεω να το εχεις υποψη σου,αλλα συζητησε το πρωτα με τον δικο σου παιδιατρο...

κι εμεις εδω και δυο μερες ειμαστε ολο αγκαλιες γιατι ποναει η κοιλιτσα...και γαμωτο κλαιει απαρηγορητα..μεχρι να τον προλαβω να τον παρω αγκαλια τρεχουν τα δακρυα ποταμι!!

παντως ρε κοριτσια η καλυτερη στιγμη της ημερας ειναι το πρωι,οταν αρχιζει και ξυπναει και μολις αντικρυσει το προσωπο μου ριχνει ενα τεραστιο χαμογελο που ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!

σημερα με ειχε πιασει το παραπονο γιατι δεν εχω αυτες τις μερες καποιον να μου τον κρατησει να βγω λιγο και εκλαιγα απο τα νευρα μου κι οπως τον ειχα αγκαλια με κοιτουσε με τα μεγαλα του ματακια και μου εριχνε κατι χαμογελα και μου εβγαζε τις φωνουλες που του μαθαινω κι ειπα: τι χαζη που εισαι! εχεις τον πριγκιπα σου στα χερια σου κι εσυ θες σουρτα-φερτα!!!

παντως κοριτσια και η κλεισουρα βαραει πολυ ασχημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε μαρινακι ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις να'σαι καλα βρε...αχ θα καταρευσω που λεει και η μανωλιδου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δεν με λες οταν λες θες να βγεις εννοεις βραδυ για ποτο???γιατι αν εννοεις αυτο σε καταλαβαινω αν ομως θες να πας για καφε η φαγητο το βραδυ γιατι δεν τον παιρνεις μαζι σου???εγω εχω παει για καφε με τον μπεμπη μου και μια χαρα περασαμε...και για φαγητο μας εχουν καλεσει αλλα εβρεχε εκεινη την μερα και δεν το ρισκαρα...αλλα μολις στρωσει ο καιρος γιατι να καθομαστε μεσα....και τα σαββατοκυριακα μαζι κατεβαινουμε στο μαγαζι για να αντικαταστησουμε τον μπαμπα και περναμε πολυ καλα...τι φοβασαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρια εννοω να βγω ακομα και για ψωνια για το σπιτι..ο Μανος δουλευει και η μανα του ειναι αρρωστη αυτες τις μερες για να της ελεγα εκεινης μιας και μενει κοντα μας (γκρρρρρρ :twisted: ),η μανα μου θα παει να κρατησει τα παιδακια της αδελφης μου...αλλα και για μια βολτα με το μωρο με το καροτσι φοβαμαι τον καιρο,το κρυο εννοω..ειναι ακομα μικρουλης και δεν εχει κανει ουτε το πρωτο του εμβολιο...δεν μου λειπουν οι βολτες στα μπαρακια...αληθεια σου λεω...ξερεις τι μου λειπει εδω και δεκα μηνες; το πρωινο τσιγαρο με το καφεδακι στην βεραντα...αφου λεω οτι οταν τελειωσω με τον θηλασμο,να το ξαναρχισω :roll: ξερω οτι ολοι θα με βριζουν που θα το ξαναρχισω, γιατι στην διαρκεια της εγκυμοσυνης ουτε τζουρα δεν εκανα απο την ημερα που εκανα το τεστ και ειχε βγει θετικο...

τελος παντων,παω να ξεκουραστω γιατι τα εχω παιξει..κι ο Μανος ειναι με γριππη και τον εχω απομονωσει στο δωματιο με κλειστη την πορτα και οταν βγαινει μονο με μασκα εμφανιζεται...ελπιζω να μη κολλησουμε το μωρο κι εγω...

καληνυχτα κορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx sas akouw pou paraponieste gia tis eksodous kai skeftome pos egw den exw kanenan, ma kanenan omos na afisw to mwro gia na paw mia volta...Kserete ti mou elipse emena?? Na perasw mia Kuriakh mazi me to koritsi mou, na pame cinema h theatro, prhn na exoume faei kapou kai meta na thn kerasw pagoto..Prhn gennh8ei to mwro girnousame sinexia kai twra mou elipse afantasta...

Thn pethera mou den thn exw kamia empistosinh oson afora to mwro, einai kalh xrush alla polu zalizmenh kai aprosexth..Shmera na fantastite pou hr8e na dei to mwro (ton eixa sto rilaks pano ston kanape) kathete dipla tou kai girnaei to rilaks oste na ton vlepei sthn efthia, ela omos pou to miso rilaks htan ston aera kai me mia apotomh kinish tou mwrou tha ginotan iptamenos..Den anteksa kai ths thn eipa, episis pistika gia alh mia fora pos exw dikio kai den prokite na ths empisteftw to mwro me tpt. An den htan o petheros mou oute thn megalh tha afina sto spiti tous. Sinexia parataei ta xapia ths opou nane, katharistika, xlorines ekso prozvasima gia ta paidia, ekato fores thn exw pei alla to violi ths auth..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Ευη την πεθερα μου δυστυχως την εχω κοντα (αν και μεταξυ μας δεν ειναι πεθερα μου γιατι δεν εχουμε παντρευτει με τον Μανο...αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!!)..αλλα θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι ουτε κι εγω θα της ειχα εμπιστοσυνη να μου τον κρατησει γιατι και απροσεχτη ειναι και στα θεματα καθαριοτητας δεν σκαμπαζει και πολυ....λεει οτι ειμαι υπερβολικη,αλλα εκανα πολεμο με τον γιο της για να την πεισουμε να πλενει τα χερια της οταν ερχεται να δει το μωρο...πού ακουστηκε?? κι ομως συνεβη σε μενα αυτο!! :evil::evil::evil: απο την αλλη παιρνει κι εκεινη αρκετα χαπια και εχει και ζακχαρο ανεβασμενο και ξεχναει γενικα,οποτε ειναι αρκετα ακαταλληλη (οπως μου εχει πει και ο παιδιατρος) για να της τον εμπιστευτω...να δω ποιος θα τον κραταει οταν θα γυρισω στην δουλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAA kala kai egw shmera ths eipa na paei na plenei ta xeria ths prhn ton parei kai mou leei, "den einai kairos na arxisei na pernei kai kanena mikrovio". Kai ths apantaw kai egw." As arxisei apo thn aniksh na pernei mikrovia pou den tha kikloforoun kai iosois"..

Kai panta pos ginete na eimai egw " h arosth me thn kathariotita" kai oxi auth tsapatsoula den kserw??

H mama sou den mporei na ton kratisei otan tha pas gia doulia??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη θελει και μπορει να τον κρατησει,αλλα δε θελω να την κουρασω..

ειναι ηδη κουρασμενη με τα αλλα δυο εγγονακια της...

ισως δυο-τρεις μερες την εβδομαδα να μπορει...

παντως προχθες μιλησα με τον διευθυντη προσωπικου στην εταιρεια μου και μαλλον θα μου δωσουν το ελευθερο για το εξαμηνο του ΟΑΕΔ..ειπε να συννενοηθει με το λογιστηριο και να ξαναμιλησουμε...

εσεις κοριτσια θα παρετε το εξαμηνο του ΟΑΕΔ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw den doulevw kai eutixos den exw tetia dilimata alla einai periergo pos s'afthn thn xora den exei to dikeoma mia mama na xarei to paidaki ths..Mia filh mou gennhse twra arxes Ianouariou, einai nosokoma kai kathete apo thn proth mera pou emathe oti einai egguos kai fisika tha sinexisei na kathete mexri na xronisei toulaxiston to mwro ths..Auta den einai adikies?? Dld. ta paidia me mamades ston idiotiko tomea exoun ligoterh anaggh thn mama tous??

Kalhnuxta manoules paw gia upno, filia sta aggeloudia sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεα μανουλες!επιτελους κοιμηθηκα λιγο και ξεκουραστικα γιατι ειχα 2 μερες να κοιμηθω οχι λογω του μπεμπη μου αλλα λογω αγχους.εμενα ολη μερα ειναι ξυπνιοςδεν εχει ορεξη να κοιμηθει αλλα το βραδυ πεφτει τεζα!μου φαινεται περιεργο ενα μωρο να μην κοιμαται ολη μερα!εχει και ψιλοπονακια ποτε ποτε!μαρια μηπως του αλλαξες κατι στο γαλατακι του που του προκαλει κολικους?οσο για τις επισκεψεις ο παιδιατρος μου ειναι χιτλερ σε τετοια θεματα λεει οτι αφου οι ιωσεις ειναι μεχρι το μαρτη να μη δεχτουμε καμια επισκεψη μεχρι τοτε εκτος απο γονεις!εγω αυτο το βρισκω υπερβολικο και δεν το τηρω...δεχομαι επισκεψεις αλλα παντα το πολυ μεχρι τρια ατομα.για την ανευθυνοτητα των αλλων που μας βρισκουν υπερβολικες με τη καθαριοτητα και υποχονδριες κοριτσια ξυδακι.κι εγω μεχρι στιγμηςντρεπομουν να μιλησω οταν ολοι καθονταν πανω απο το κεφαλι του για ωρα η δεν πλεναν τα χερια τους ομως δεν πρεπει τελικα..δεν ειναι κακο να το λεμε γιατι απλουστατα το κανουν επειδη δεν καταλαβαινουν και ή δεν ξερουν απο μωρα ή ετσι ανευθυνοι ηταν και με τα παιδια τους!περιμενω να φτιαξει λιγο ο καιρος και τοτε ποιος μας πιανει θα παρουμε τους δρομους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,τι κανετε?Εμεις καλα ,ωραιος καιρος σημερα για σπιτακι και τζακακι ε?

Πωε ειναι τα μωρακια σας?Εμεις συνεχιζουμε και θηλαζουμε και ειναι αρκετα ησυχος ακομα ;)

Εγω ευτυχως οποτε θελω να βγω τις περισσοτερες φορες μπορει και μου τον η τα κραταει η μαμα μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...