Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

Axxxx koritsia katatromaksa :o:o:shock::shock: To laptop mou ta exei paiksei, patousa as poume to E kai mou enfanize ena programa asxeto, patousa to L kai me epanefere sthn arxikh selida...Fovithika mipos ta epekse kai xriastei na parw alo. Alla to eklisa kai to aniksa pali kai epanilthe eftixos

#:-s#:-s...

Xerome pou eiste oles zestes gia "ugeihnh diatrofh" giati den paei alo..Shmera h korh mou me rotise an tha kanw kai alo mwraki giati h kilia mou einai pali fouskomenh :-o:-o:-o (san 5-6 mhnon eimai) kai den prokite na figei afth h kilia apo monh ths....

Twra gia tis manoules pou thilazoun den kserw an kanei na kanete "diatrofh", ides Maraki prospathw na apofigw thn kataramenh leksh????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουφ ευτυχως ανακαλυπτω οτι ειναι κι αλλες "εγκυμονουσες"που εχουμε γεννησει γιατι νομιζα πως μονο εμενα αγαπαει η κοιλια μου και δεν θελει να με αποχωριστει...αντε λοιπον ευακι μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει...αλλα μην εισαι και πολυ αυστηρη εεε????περιμενουμε να μας συντονισεις...αντε και αμα με κανεις στιλακι εγω θα σου φτιαξω γαλακτομπουρεκο να σε ευχαριστησω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΡΘΟΥΜΕ!!! ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΗΜΑΣΤΑΝ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΣΑ!!!!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ 79 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΔΕΙΞΕ 69!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΩΡΑ( Η ΜΠΕΜΠΑ 3210Κ ΤΩΡΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ) ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ 9 ΚΙΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΙΛΙΑ,Η ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ.ΜΟΝΟ ΡΑΓΑΔΕΣ :cry::cry::cry::cry: ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕ :cry::cry::cry:

Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΛΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ..ΙΣΩΣ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ...

ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΤΑΚΟΜΟΙΖΩ ΣΕ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΕΧΕΙ ΜΟΥΧΛΑ ΚΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ... :(:(:( ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,πως τα πατε?Εμεις ειμαστε καλυτερα!

Λοιπον αντε να ξεκινησουμε διατροφη γιατι εχω συχαθει τον ευατο μου μ αυτο το φαγητο.

Μελισσουλα με το καλο να πατε στο καινουργιο σας σπιτακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia..

Perimenw na ksipnisoun oi antres mou kai na etimastoume gia na pame episkepsh sthn koumpara mou, prhn mia evdomada enxiristike kai aurio vgenoun ta apotelezmata ths viopsias..Makari ola kala na pane gmt. An einai kako tha arxisei amesa ximotherapia.

Twra sta dika mas...Gia arxh tha sas grapsw enalaktika proina..Tha kanoume 5 gevmata thn hmera (aparetito) alla mhn xereste giati kai to frouto gia gevma to metrane oi dietologoi...

1.Koulouri Thessalonikhs 80-100 gramaria + 1 pothri gala 200 ml.

2. Ena tost me galopoula + kaseri me xamila lipara

3. 2 friganies me ligo voutiro kai mia koutalia tou glukou meli + 1 pothri gala.

4. 1 giaourtaki 2% me 3 kritsinia.

5. 200 ml gala me 5 koutalies ths soupas Fitness h Special-K.

Opou grafei psomi einai panta olikhs aleshs, to idio kai oi friganies kai to gala na einai 1,5%...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσααααααααααααααααααακια μου Καλημεραααα! :D

εχω κατι μερουλες να μπω.. αλλα διαβασα τα νεακια σας και ενημερωθηκα..

εμείς σε 2 μερες σαραντίζουμε και εχουμε να παμε στην εκκλησια :) αν και δεν μου αρεσει πολυ η ιδεα γιατι εχουμε μεγαλη εκκλησια εδω με αρκετο κοσμο και φοβαμαι λιγο αλλα ενταξει..

απο κολικους μια απο τα ιδια με ολα τα μωρακια, εχουμε πονακια και κλάμα ειδικά την νύχτα..

όσο για το θηλασμο δεν τα πάμε τελεια γιατι αν και δεν δινω συμπληρωμα το γαλα εχω την εντυπωση οτι δεν του φτανει γιατι τωρα τελευταια συνεχεια κλαιει και μαλλον για γαλα γιατι οταν την βαζω στο στηθος ηρεμει.. όποτε θα συμβουλευτω τον παιδιατρο και θα αρχισουμε μαλλον ξενο σιγα σιγα..

τι ειδα για διατροφη? εγω μέσα είμαι όταν τελειώσω και με τον θηλασμο :)

οσο για το σεξακι η αληθεια ειναι πως η ορεξουλες μου χτυπανε κοκκινο :oops:

βεβαια 2 φορες εχουμε κανει μονο αλλα μου ανοιξατε την ορεξουλα και κατι θα κανω και για σημερα :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia..

Perimenw na ksipnisoun oi antres mou kai na etimastoume gia na pame episkepsh sthn koumpara mou, prhn mia evdomada enxiristike kai aurio vgenoun ta apotelezmata ths viopsias..Makari ola kala na pane gmt. An einai kako tha arxisei amesa ximotherapia.

Twra sta dika mas...Gia arxh tha sas grapsw enalaktika proina..Tha kanoume 5 gevmata thn hmera (aparetito) alla mhn xereste giati kai to frouto gia gevma to metrane oi dietologoi...

1.Koulouri Thessalonikhs 80-100 gramaria + 1 pothri gala 200 ml.

2. Ena tost me galopoula + kaseri me xamila lipara

3. 2 friganies me ligo voutiro kai mia koutalia tou glukou meli + 1 pothri gala.

4. 1 giaourtaki 2% me 3 kritsinia.

5. 1 pothri gala 200 ml me 5 koutalies ths soupas Fitness h Special-K.

Opou grafei psomi einai panta olikhs aleshs, to idio kai oi friganies kai to gala na einai 1,5%...

ΩΡΑΙΑ πρωινα!το πρωτο και το δευτερο θα ακολουθησω που μου αρεσουν περισσοτερο.

Μηπως να ξεκινησουμε μονο με το πρωινο????χι χι κ τα υπόλοιπα ελευθερα?????

φυσικα κ αστειεύομαι.......τα κεφαλια μεσα λοιπον :ymsmug: ..Ευη περιμενουμε σιγα σιγα κ τα υπόλοιπα

Ναταλακι ετσι οπως πας με τις ορεξουλες σου σε βλεπω για πέμπτο σύντομα :ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γεια σας κοριτσια...τι κανετε???νεκρα εχει πεσει...ζοριζομαστε ολες εεε???υπομονη και θα στρωσουν τα μωρα μας και θα τα λεμε παλι συχνα...ευη συμφωνω με την μαιρη ωραια πρωινα εγω θα ακολουθησω εναλαξ το δευτερο και το πεμπτο(ρε φιλεναδα μην γραφεις με κιτρινο λυπησου τα ματακια μου...βαλε κανα αλλο χρωμα βαλε ενα λαχανι ενα φουξια κατι χτυπητο τελος παντων...τα ειπα ενταξει)

ναταλακι αντε βγαλε μας ασπροπροσωπες... :P:P:P:P:P

κοριτσια να ρωτησω???φευγω για δραμα τον απριλη για τον γαμο του αδερφου μου χρειαζεται να εχω τιποτα χαρτια για το μανωλιο εκτος φυσικα απο το βιβλιαρειο του που ετσι κι αλλιως θα επαιρνα μαζι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sinexizw me to programa ths diatrofhs...

ISODYNAMA FROUTON.

Kathe isodinamo froutwn periexei 10g. udatanthrakes kai apodidei 40 thermides.

O pinakas deixnei ta eidh kai tis posothtes twn froutwn pou mporoun na xrhsimopoih8oun.

Ananas--------1 lepth feta

Axladi---------1 mikro

Berikoka------2 metria

Berikoka ksera----2 metria

Berikoka komposta----miso flitsani

Giarmas--------1 metrios

Greip-frout xumos----miso flitsani

Damaskina freska------2 metria

Damaskina ksera-------2 metria

Kerasia-----------10 megala

Karpouzi---------1 trigwno ths fetas

Koromila---------6 metria

Mantarini---------1 metrio

Mhlo----------1 mikro

Mousmoula--------2 metria

Mpanana----------mish mikrh

Peponi-----------1 mikrh feta

Portokali---------1 mikro

Portokali xumos-----miso flitsani

Rodakino---------1 metrio

Rodi-------------1 temaxio

Stafulia----------12 roges mikres

Stafides----------2 koutalies ths soupas

Suka freska------ 1 metrio

Suka ksera--------1 metrio

Fraoules-----------7 metries

Firikia-------------2 metria

Xourmades--------2 metrioi

Endiamesa apo to prohno kai to meshmeriano dikeoumaste 2 frouta h ena potiri xumo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα καλοκαιρινα φρουτα βλεπω..Ευη καλοκαιρη εκανες τη διατροφη αυτη??

εγω παντως θα τιμησω μηλο, μπανανα κ πορτοκαλι φυσικα

απο χυμους δεν πινω κοριτσια ,μονο τσαγακι πινω με λιγο μελι

μαρακικρητικο συμφωνω με το....(νεκρα εχει πεσει...ζοριζομαστε ολες εεε)

ξέρατε οτι υπαρχει μινι κλυσμα????εγω το εμαθα προχθες. ο μικρος ειχε δυο μερες να κανει κακα κ ζοριζοταν ...μου λεει η παιδιατρος γι αυτη την ηλικια δεν βαζουμε υποθετα αλλα μινι κλυσμα

την ωρα λοιπον που ο μπαμπας ηταν φαρμακειο κ περιμενε στην ουρα για να το αγορασει ο κυριος τα εκανε μια χαρα πολλα πολλα κ χωρις να ζοριστει κιολας :lol::lol::lol: την γλιτωσαμε με το κλυσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re si Maria me 2 meres pou den ekane kaka tou katefthian sas eipe gia klizma???

Mhn tou kaneis sinexia klizmata tha sinithisei to enteraki tou kai meta tha einai xirotera...

Na tou vazeis to thermometro kai tha kanei se ligaki ta kaka tou, me kapia kremoula epano enoite...

Egw exw kanei 2 fores diatrofh se dietologo kai panta arxizw tetia epoxh, an prosekses exei kai ximoniatika frouta apla to kalokairi exei pola na dialekseis...

Tha epanelthw me ta kirios gevmata kai pos prepei na ta magirevoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!! Εδώ είμαι κι εγώ, χάθηκα αρκετές μέρες λόγω έλλειψης χρόνου όπως καταλαβαίνετε αλλά κυρίως λόγω χαλασμένου ρούτερ, αλλά το αντικαταστήσαμε και έχουμε παλι ίντερνετ!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νέα σας, αν και περίμενα να βρω 50 σελίδες και βρήκα μόνο 19! άρα όλες μας τρέχουμε και δεν φτάνουμε ε; ειδικά όσες δεν έχουμε καμία βοήθεια :( . Βρε Ναταλάκι ήρωά μου, εγώ με ένα αγγελούδι και δεν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω, εσύ με τέσσερα πως τα φέρνεις βόλτα;;;;

Είμαστε καλά και οι δυό μας δόξα τω Θεώ, το παλεύουμε! έχουμε αρχίσει να συνηθίζουμε η μία την άλλη! Ακόμα της δίνω το γάλα μου (με το θήλαστρο) αλλά παίρνει και 1 γεύμα την ημέρα ξένο, συνήθως το βράδυ. Τα σπυράκια της έφυγαν και έχει ένα προβληματάκι με το αριστερό ματάκι της, τρέχει υγρό πότε διάφανο πότε λευκό ή κίτρινο και της βάζω κολλύριο, ο παιδίατρος είπε ότι είναι επιπεφυκίτιδα αλλά έκανε τηλεφωνικώς τη διάγνωση... Κατερινα κι εσένα το ίδιο πρέπει να είχε πάθει ε; τι κολλύριο έβαζες; εγώ της βάζω το tobradex. Μου βγάζει συχνά γουλίτσες ή κάνει λίγο εμετό εδώ και 10 μέρες, της έκανα υπέρηχο για οισοφαγική παλινδρόμηση αλλά δεν βρήκαν κάτι παθολογικό, το παθαίνουν και τα δικά σας μωράκια; δεν κάνει απαραίτητα μετά το φαγητό, μπορεί να το κάνει και μετά από 2 ώρες. Α, σαραντήσαμε πριν 1 εβδομάδα ακριβώς και δεχόμαστε πλέον και επισκέψεις! Οσο για την κλεισούρα που λέγατε, εγώ φιλενάδες μου δεν έχω βγει καθόλου για καφέ ή βόλτα.... βγήκα μόνο 2-3 φορές για να κάνω αλλαγές σε δωράκια του μωρού και άλλες 2 που έβγαλα το μωρό για εξετάσεις σε γιατρούς... αλλά μέχρι στιγμής αντέχω, αυτό που δεν αντέχω είναι που επειδή θηλάζω στερούμαι ένα σωρό τροφές κλπ! Θέλω πολύ ένα τσιγάρο και ένα ποτό!!! αααχχχ...

Βρε κοριτσια όσες θηλάζετε, πείτε μου αν σας είπαν κι εσάς να μην τρώτε τα εξής γιατί επιδεινώνουν τους κολικούς του μωρού: πορτοκάλι, σοκολάτες (και είμαι και γλυκατζού και υποφέρω!!), γαλακτοκομικα, αναψυκτικά, λάχανο, χορταρικά. Εσείς τα τρώτε; ειδικά γαλακτοκομικά και σοκολάτα, μαρτύριο!!

Α δεν σας είχα πει, πέρασα και ουρολοίμωξη πήρα αντιβίωση και τώρα όλα καλά, ευτυχώς η αντιβίωση δεν επηρέασε την μικρη γιατί έχει έλλειψη του ενζύμου G6PD και φοβόμουν. Στο γυναικολόγο δεν έχω πάει ακόμα, ούτε ραντεβού δεν έχω κλείσει και βλέπω να βρίσκω σε κανένα δίμηνο!! Η περίοδος σταμάτησε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πριν 2 μέρες. Οσο για τα κιλά... είχα πάρει 19, έχω χάσει τα 13 και πλέον η ζυγαριά έχει κολλήσει :? Εύη θέλω κι εγώ να ξεκινήσω διατροφή!! αλλά με όλα αυτά που δεν τρώω, είναι σαν να κάνω ήδη, χα χα χα!

Ουφ αρκετά σας ζάλισα με τα νέα μου, πάω στη μικρή μου γιατί ξυπνάει. Θα ξαναμπω να διαβάσω όσα νέα σας δεν πρόλαβα, ελπίζω να έχετε μόνο ευχάριστα! πολλά φιλάκια σε μανούλες και μπεμπάκια! μου λείψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Ελπίζω να καταφέρω να σας γράψω γιατί έχω κάνει 2-3 προσπάθειες τις προηγούμενες ημέρες, με πετάει εκτός και μετά δεν έχω χρόνο να σας ξαναγράψω.

Έυη η διατροφή ισχύει και τις θηλάζουσες ή μόνο με αυτές που έχουν τελειώσει με αυτό το θέμα? Εγώ έχω ακόμα πείνες (πάντα είχα - για αυτό και ποτέ δεν ήμουν αδύνατη!!!). Ειδικά το βράδυ που ξυπνάω να θηλάσω γουργουρίζει τρελά η κοιλιά μου. Εnina εμένα μου είπε ο παιδιατρος να μην τρωω κουκια, φάβα και σοκολάτα. Να μην πινω καφέδες, εκτός απο γαλλικό αλλά και αυτόν πολύ ελαφρύ (δεν πίνω καθόλου). Όσο για την σοκολάτα θα σου πω την αμαρτία μου - τρώω κανονικότατα. Δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά. Για αυτό και μου έχουν μείνει ακόμα 7 κιλά (+3 που είχα πάρει πριν μείνω έγκυος, σύνολο 10 κιλάκια :shock::shock: )

Ξεκινάω γυμναστήριο βέβαια την επόμενη εβδομάδα και ήδη έχω ξεκινήσει περπάτημα (οποτε μπορω΄μαζί με τον μπέμπη)

Σεξ το εχουμε ξεχάσει εδώ και ένα χρόνο - δεν έχουμε προλάβει ακόμα να κάνουμε κάτι. Επιστρέφει αργά ο άντρας μου απο την δουλειά και είμαστε εκείνη την ώρα και οι δυο πτώματα. Που θα πάει, θα το καταφέρουμε κάποια στιγμή...Ναταλάκι τι να πω...και 4 παιδιά και ήδη 2 φορές σεξ...μπράβο σας παιδία. Είδατε τα νιάτα!!! α ρε παλιογεράματα - πως εχουμε καταντήσει έτσι....φεύγω τώρα πάνω να κάνω εξωτερικες δουλειές - τον μπέμπη τον θήλασα και τον πάρκαρα στην γιαγία του που κάνει μεγάλες χαρές όταν της τον παρκάρω..φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Ελπίζω να καταφέρω να σας γράψω γιατί έχω κάνει 2-3 προσπάθειες τις προηγούμενες ημέρες, με πετάει εκτός και μετά δεν έχω χρόνο να σας ξαναγράψω.

Έυη η διατροφή ισχύει και τις θηλάζουσες ή μόνο με αυτές που έχουν τελειώσει με αυτό το θέμα? Εγώ έχω ακόμα πείνες (πάντα είχα - για αυτό και ποτέ δεν ήμουν αδύνατη!!!). Ειδικά το βράδυ που ξυπνάω να θηλάσω γουργουρίζει τρελά η κοιλιά μου. Εnina εμένα μου είπε ο παιδιατρος να μην τρωω κουκια, φάβα και σοκολάτα. Να μην πινω καφέδες, εκτός απο γαλλικό αλλά και αυτόν πολύ ελαφρύ (δεν πίνω καθόλου). Όσο για την σοκολάτα θα σου πω την αμαρτία μου - τρώω κανονικότατα. Δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά. Για αυτό και μου έχουν μείνει ακόμα 7 κιλά (+3 που είχα πάρει πριν μείνω έγκυος, σύνολο 10 κιλάκια :shock::shock: )

Ξεκινάω γυμναστήριο βέβαια την επόμενη εβδομάδα και ήδη έχω ξεκινήσει περπάτημα (οποτε μπορω΄μαζί με τον μπέμπη)

Σεξ το εχουμε ξεχάσει εδώ και ένα χρόνο - δεν έχουμε προλάβει ακόμα να κάνουμε κάτι. Επιστρέφει αργά ο άντρας μου απο την δουλειά και είμαστε εκείνη την ώρα και οι δυο πτώματα. Που θα πάει, θα το καταφέρουμε κάποια στιγμή...Ναταλάκι τι να πω...και 4 παιδιά και ήδη 2 φορές σεξ...μπράβο σας παιδία. Είδατε τα νιάτα!!! α ρε παλιογεράματα - πως εχουμε καταντήσει έτσι....φεύγω τώρα πάνω να κάνω εξωτερικες δουλειές - τον μπέμπη τον θήλασα και τον πάρκαρα στην γιαγία του που κάνει μεγάλες χαρές όταν της τον παρκάρω..φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια ειδες???μια χαρα τα καταφερες και εις διπλουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: με θυμιζεις στο θεμα σεξ..ο αλεξης ερχεται σπιτι 9.30 το βραδυ τρωει και μετα κανουμε τον μπεμπη μπανιο τον ταιζω και τον βαζω στο κρεβατι του...μεχρι να κανω ενα ντουζακι να μαζεψω παιτα νεροχυτη εχει παει 11.30 μετα μπαινω λιγο να χαζεψω στο δυκτιο και παμε στο κρεβατι γυρω στις 12 και σχεδον μηχανικα...που ορεξη..το πρωι ομως που ειμαι κεφατη και ξεκουραστη..ουπς πρεπει να φυγει παλι για την δουλεια...οποτε αντε γεια σεξ και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο αλλα πως θα κανω δευτερο αν συνεχισουμε ετσι???

βρε νινακι μου εδω κανουμε αμαν να το κοψουμε και εσυ θες να το ξαναρχισεις???ωρες ωρες μου λειπει τρελα και λεω θα κανω ενα ετσι να μου περασει και οχι αλλο αλλα μετα πιανω και ζουπαω και φιλαω και ρουφαω το χοχλιδακι μου και σκεφτομαι πως αν θελω να συνεχισω να το κανω οτι ωρα και στιγμη δεν με παιρνει για τσιγαρο οποτε το ξεχναω..εδω φοναζω στους αλλους να πλυνουν το στομα τους οταν τον πλησιαζουν και θα το κανω εγω???

μαιρη συμφωνω με την ευη με δυο μερες και θα του χωσεις αμεσως κλισμα???πρωτα χαμομηλακι μετα θερμομετρο και κλισμα στις 4μερες χωρις σκατουλακια ετσι μας ειπε εμας η κακη παιδιατρος που μας κανει εμβολια και μας ποναει και μας κανει και κλαιμε...

ευακι το πρωι σηκωθηκα και γουργουριζε το στομαχακι μου ηταν αλλιως συνηθισμενο βλεπεις δεν του χαλουσα χατηρι και τωρα ειναι στεναχωρημενο αλλα οκ...αντεχω ακομα...

φευγω τωρα γεια σας κοριτσαρες..καληνυχτα ονειρα γλυκα και να προσεχετε τους εαυτου σας και τα μωρακια σας αντε και τους αντρουληδες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalhmera, me to zori mpika sto mammy pali arxise ta idia??????

Den exw polu xrono alla tha sas grapsw sta grigora....

Otan magirevete tha ksexasete to tsigarizma,tha axnizete to kremidaki me ligo nero sthn katsarola kai meta tha vazete kai ta ipolipa ilika opos kanoume sinithos se ena ladero px. To ladaki panta tha einai omo sto telos kai tha einai 1 koutalia ths soupas ana merida fagitou. H merida einai estiatoriou enoite 250-300 g.

Soupes vazoume 2 gemates koutales peripou ana merida.

Me ta ladera dikeouste 30g turi feta h 70 gramaria apo ena pio apaxo turi px anthoturo h ena turi light pou kikloforoun teleftea.+ mia feta psomi 30g.

To idio kai sths soupes (ospria)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια ειδες???μια χαρα τα καταφερες και εις διπλουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: με θυμιζεις στο θεμα σεξ..ο αλεξης ερχεται σπιτι 9.30 το βραδυ τρωει και μετα κανουμε τον μπεμπη μπανιο τον ταιζω και τον βαζω στο κρεβατι του...μεχρι να κανω ενα ντουζακι να μαζεψω παιτα νεροχυτη εχει παει 11.30 μετα μπαινω λιγο να χαζεψω στο δυκτιο και παμε στο κρεβατι γυρω στις 12 και σχεδον μηχανικα...που ορεξη..το πρωι ομως που ειμαι κεφατη και ξεκουραστη..ουπς πρεπει να φυγει παλι για την δουλεια...οποτε αντε γεια σεξ και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο αλλα πως θα κανω δευτερο αν συνεχισουμε ετσι???

βρε νινακι μου εδω κανουμε αμαν να το κοψουμε και εσυ θες να το ξαναρχισεις???ωρες ωρες μου λειπει τρελα και λεω θα κανω ενα ετσι να μου περασει και οχι αλλο αλλα μετα πιανω και ζουπαω και φιλαω και ρουφαω το χοχλιδακι μου και σκεφτομαι πως αν θελω να συνεχισω να το κανω οτι ωρα και στιγμη δεν με παιρνει για τσιγαρο οποτε το ξεχναω..εδω φοναζω στους αλλους να πλυνουν το στομα τους οταν τον πλησιαζουν και θα το κανω εγω???

μαιρη συμφωνω με την ευη με δυο μερες και θα του χωσεις αμεσως κλισμα???πρωτα χαμομηλακι μετα θερμομετρο και κλισμα στις 4μερες χωρις σκατουλακια ετσι μας ειπε εμας η κακη παιδιατρος που μας κανει εμβολια και μας ποναει και μας κανει και κλαιμε...

ευακι το πρωι σηκωθηκα και γουργουριζε το στομαχακι μου ηταν αλλιως συνηθισμενο βλεπεις δεν του χαλουσα χατηρι και τωρα ειναι στεναχωρημενο αλλα οκ...αντεχω ακομα...

φευγω τωρα γεια σας κοριτσαρες..καληνυχτα ονειρα γλυκα και να προσεχετε τους εαυτου σας και τα μωρακια σας αντε και τους αντρουληδες σας...

bre maraki moy pws ta les!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy egw 8a sas apoxeretisw simera einai i teleytea moy mera se ayto to spiti kai apo ayrio sto kainoyrgioooooooooo!!!!!!!!!!! :):):) opote gia kana mina pistevw den 8a exw internet :(:(:( isws mpw kamia fora apo to kinito moy an mporesw... filakia na prosexete ta mwrakia sas :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy egw 8a sas apoxeretisw simera einai i teleytea moy mera se ayto to spiti kai apo ayrio sto kainoyrgioooooooooo!!!!!!!!!!! :):):) opote gia kana mina pistevw den 8a exw internet :(:(:( isws mpw kamia fora apo to kinito moy an mporesw... filakia na prosexete ta mwrakia sas :x:x:x:x

Bαγιούλα με το καλό να μπεις στο καινούργιο σας σπίτι!!! Να προσέχεις κι εσύ και τον εαυτό σου και την μπεμπούλα σου. Καλό κουράγιο με την μετακόμιση και αναμλενουμε νέα σου όποτε μπορέσεις. Ελπίζω σύντομα. Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα φιλενάδες! Τι κάνετε; Χάθηκα λίγο γιατί έτρεχα και δεν έφτανα...

Είχα τον άντρα μου με 39 πυρετό (είχε ίωση) προσπαθούσα να προφυλάξω την μικρή και είχα και τις δουλείς του σπιτιού. Ξεχωριστό μαγείρεμα για τον άντρα μου και τα σχετικά. Ευτύχως τώρα είναι καλά και δεν κόλλησε και η μικρή!

Εγώ κορίτσια δεν θα συμμετάσχω στην δίαιτα συγνώμη αλλά αντιθέτως αν έχετε καμια διατροφή που να συντηρεί ή και να αυξάνει κιλά καλοδεχούμονη. Μου έχουν μείνει 9 κιλά απ' την εγκυμοσύνη και πολύ το ευχαριστιέμαι. Είμαι ένας κανονικός άνθρωπος πλέον με 53 κιλά και αν πάρω και κανα δυο ακόμα δεν θα με χάλαγε. (Μπορείτε να με βρίσετε ομαδικώς κορίτσια αλλά τι να κάνω είμαι περίπτωση...)

Κατ' αλλα δεν έχουμε κανά ιδιαιτερο νέο. Η μπεμπούκα μου έχει που και που λίγη γκρινίτσα αλλά παλεύεται, τρώμε καλά, κοιμόμαστε καλά επομένως φτου φτου μη μας ματιάσουμε. Την Τρίτη θα κάνουμε και το δεύτερο εμβολιο μας. Για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια αναστασια καταλααινεις ποσο μισητη εισαι ετσι??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: παντως αμα θες ειμαι διατεθημενη να σου δωσω οτι περισευει και αμα θελει και καμια αλλη να μου πει εχω αποθεμα μπολικο... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

σημερα εχει σχετικα καλο καιρο και ετσι εβαλα τον μπομπιρα στο καροτσι και ηρθαμε στο μαγαζι να βοηθησουμε τον μπαμπα και να παει και αυτος σπιτι να φαει...ανυπομονω να ερθει το καλοκαιρι..εκτος του οτι θα πηγαινω συνεχεια στην μαμα μου θα ερχομαστε συνεχεια και στο μαγαζι που ειναι διπλα στην θαλασσα και ετσι και μπανακια θα κανουμε και θα βλεπουμε και τον μπαμπα μας...και αμα μεγαλοσουμε..θα ημαστε συνεχεια με τον μπαμπα να ηρεμει και η μαμα...σημερα αδιαθετησα καλα ητανε και χωρις αυτην...αμα σας πω πως ηθελα να ημουν ξανα εγκυος θα με πειτε τρελη????

βαγια αντε μην αργησεις...περιμενω να συνεχισουμε την κουβεντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Τι κάνετε? Εγω είδα μια γνωστη μου που είχε γεννήσει δυο μήνες περίπου πριν απο εμενα και είναι πάλι κομψότατη και έχω φρικάρει....έχω και την Κυριακή τον γάμο του αδερφού μου και θα είμαι χοντρούλα και αφρατούλα στις φωτογραφίες....

Πρέπει να το παρω απόφαση και εγώ αλλά με την μάνα που εχω δεν προκειτε να δω προκοπή..Φτιαχνει συνέχεια φαγητά, γλυκά, ζημώνει ψωμί και μας τα φέρνει απο εδω..Δεν έχει ανάγκη η μανούλα μου - αδύνατη, αδύνατη είναι για την ηλικία της...

Οι υπόλοιπες μανούλες που είναι????? Δεν μας μένει καθόλου χρόνος πλέον??? Και έχουμε ακόμα δρομο μπροστά μας...

Ο μπέμπης μας είναι καλά - μαμ, κακά και νάνι το αγορι μου όλη μέρα...έχει μεγαλώσει πολύ και πλέον μας μιλάει, γελάει συνέχεια και παίζουμε τρελό μποξ ...το μόνο κακό είναι οτι ηρεμει μόνο στην αγκαλιά μου και δεν μπορεί να μας πολυβοηθήσει ο μπαμπάς μας.

Σας αφήνω - φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησμπερααα!

τι μου κανετε?

εμεις χθες σαραντισαμε και πηγαμε στην εκκλησια οι-κο-γε-νει-α-κως.. χεχε αν και δεν καθομασταν πολυ ησυχες, γιατι δεν ειχε ξαναδει ετσι τοσο κοσμο μαζεμενο, το παλεψαμε..

ο μεγαλος που ειναι και λιγο πιο ευάλωτος ετσι με την ψυχρα και αυτα. τρεχει λιγο η μυτουλα του ελπιζω να μην κολλησουνε ολα μαζι γιατι θα γινω βεγκος! :D

κατα τ'αλλα ειμαιστε σχετικα καλα, εχουμε μια ακαταπαυστη γκρινια ορισμενες μερες αλλα ενταξει σε γενικα πλαισια καλαα προσπαθω να κοψω και τον θηλασμο και δινω ξενο και ειμαστε σε μια τετοια διαδικασια..

ποια κοπελα δεν θυμαμαι που διαβασα μου ειπε οτι θα παω για πεμπτο? :shock: χεχε δεν μου περναει ΚΑΝ απο το μυαλο. δωξα το Θεο ειμαστε μια χαρα, ζωη να εχουμε.. και βασικα δεν ειναι οτι δεν θα το χοραγε η καρδια μου, η τσεπη μας δεν θα το αντεχε.. 8-)

αναστασακι μου μια χαρα σε βρισκω ΤΕΛΕΙΑ! :D το καλυτερο πραγμα..

Μαρακι μου τι λες θα πας για δευτερο? το σκεφτεσαι για τωρα συντομα ή θες να μεγαλωσει πρωτα ο μανωλακης σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia....

Emeis exthes eixame pareoula to apogevma-vradaki kai perasame wraia. Eixame kairo na kalesoume kozmo sto spiti opote to euxaristithikame oloi mas. To mono kako einai pos egw koimithika sths 2,5. Mexri na mazepsw, plenw piata kai na taktopihsw to dwmatio ths mikrhs pou to eixan kanei milo ta paidia kai meta na taisw to mwro pali perase h wra kai twra eimai ptoma, ekana kai doulies pali to proi...

Entometaksh pigame sthn pethera mou gia fagito shmera kai egw girisa spiti gia na koimithei to mwro epidi den ekline vlefaro ekei kai na thn pesw kai egw ligaki alla exei posh wra pou ton kounaw sto karotsi kai upno giok...Kai mou fenotan toso idaniko twra pou lipoun oloi na koimithw kai egw oso tha koimate kai o mikros alla autos mou kanei kapsonia 8-}8-} ...

Eugenia mhn masas, posa perita kilakia mporei na exeis vre??? Mia koukla tha eisai ston gamo tou aderfou sou...

Alimono se emena pou den mporw na to rapsw to rimadiazmenw kai to konter exei xtipisei kokkino.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο ποσο σπαστικο ειναι να γραφεις να γραφεις και τσουπ να σε πεταει εξω???μου ρχεται να τον πιασω να τον πεταξω απο το μπαλκονι...

επισοδιακη νυχτα περασαμε χθες ευτυχως οχι με τον μπεμπη αυτος ειναι ενα αγγελακι οταν κοιμαται...αλλα με τον καιρο κατα τις 3.30 πιανει ενα χαλαζι που ασπρισε ο τοπος και μετα αστραποβροντα και μπορες που χαλουσε ο κοσμος πως καταφερε ο μπομπιρας να μην χαλασει τον υπνο του μονο αυτος ξερει...και τωρα βρεχει..

ναταλακι ολοκληρες κοπελαρες γινατε αντε με το καλο και καλες βολτες...εννοειται πως πρωτα ο θεος θα παω για το δευτερο οσο πιο γρηγορα γινεται...εχθες ονειρευομουν πως ελεγα στην ευη πως πρπει να σταματησω την διατροφη(εφιαλτης μου εχεις γινει ευακι :P:P:P:P:P )γιατι ημουν λεει εγκυος και ειχα τρελη χαρα και μετα μου κοβεται η χαρα μιας και αδιαθετησα...παντως εγω θα βαλω μπρος αμεσως και ελπιζω αυτην τη φορα να τα καταφερουμε μονοι μας χωρις βοηθεια αλλα οπως και να χει στον χρονο πανω θελω να ξαναφουσκωσω δεν θελω να αφησω μονο του το χοχλιδακι μου και φοβαμαι πως αν το αφησουμε αστο για πιο μετα και αστο για πιο μετα δεν προκειται να κανω ποτε δευτερο...

σας αφηνω παω να παιξω με το ζουζουνι μου το οποιο την εχει δει μεγαλο παιδι και δεν θελει με τιποτα πιπιλα δεν θελει να ειναι ξαπλωτο αλλα θελει να καθεται και να κουβεντιαζει αφηστε που παταει πιο πολυ ωρα στα ποδια του...τι θα τον κανω μου λετε????? :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...