Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κούκλες!

Είμαστε και εμείς μέσα...εγώ θα πάρω και τον μικρό μαζί μου. Ευκαιρία να βγει και αυτός για κανένα ποτάκι..

Τα έχω παίξει - ανέβασα χειμωνιατικα, κατέβασα καλοκαιρινά και δεν μου κάνει τίποτα. Πρέπει να πάω για ψώνιααα....μόνο κάτι φουστάνια που είχα πάρει αλλά με αυτή την ασπρίλα που να τα βάλω..

Είχαμε πάει στην γιαγιά μας την Κυριακή και κάναμε τρελές βόλτες αλλά γυρίσαμε και την Δευτέρα ήμουν χάλια και εγώ και ο μπέμπης. Εγώ με πονοκέφαλο και τρελό μάτι και ο μικρός με γκρίνια όλη μέρα. Δύο μέρες τώρα μαζεύω το σπιτι και πάλι χαμός γίνεται..πως θα τα καταφέρω όταν φύγει η μάνα μου?οεο?καλοέμαθα ο κώλος μου (για αυτό και εχει γίνει έτσι όπως έχει γίνει....)

Από σήμερα έκοψα όλα τα γαλακτοκομικά γιατί ο μικρός έβηχε ακόμα και θέλω να δω αν θα σταματήσει...Από το πρωί που τον είχε πιάσει βήχας δεν μου το ξαναέκανε και μάλλον τον πειράζει και όταν τρώω γαλακτοκομικά. Τόσο καιρό νόμιζα ότι ήταν φυσιολογικό να βήχει που και που μέσα στην ημέρα αλλά τώρα κατάλαβα ότι φταίει η αλλεργία του. Ο μικρός πάντως τρώει με όρεξη και την φρουτόκρεμα και την βανίλια. Σήμερα ξεκίνησε και χορτόσουπα και εκεί φυσικά γκρίνιαζε τρελά αλλά σιγά σιγά την έφαγε. Τι ποσότητες φαγητού δίνεται στα μωρά σας? Γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ το φαγητο που τρώνε?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Κατερίνα θα την πάρω εγώ τηλέφωνο το απόγευμα. Παναγιώτα μπορώ να έρθω εγώ να σε πάρω εγώ στο είπα. Τώρα για κάθισμα έχω μόνο ένα και θα είναι ο μπέμπης μέσα. Αν έχεις δικό σου μπορώ να σου πω αν έχει άλλες υποδοχές για isofix το τουτού μου. Για το καρότσι θα βρούμε άκρη που θα το βάλουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κοριτσια και εγω πολλες δουλειες!!!ουφ!!!δεν τελειωνουν ποτε.

Ευγενια μου σε ευχαριστω αλλα ρε συ αν πω στον αντρα μου οτι θα μπω με τον μπεμπη στο αυτοκινητο μιας κοπελας που δεν τη ξερω και μονο στο μαμμυ εχουμε μιλησει ...εεεεεεεε θα γινουμε κωλος.Ασε.

Εγω εχω μεγαλο θεμα με τις μετακινησεις.ο αντρας μου δουλευει τις περισσοτερες ωρες και δε μπορει να με παει,εγω δεν οδηγω....Πιφφφφφφφφφ.

Μαριετα παντως δεν αξιζει να τσακωνεσαι για κανεναν!!!εγω πια με 2 παιδια ειμαι τοσο λιωμα που ακομη και τους καβγαδες τους εχω κοψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακι πλακα κανεις?και να θελω να τσακωθω με τον αντρα που εχω δεν μπορω..μονη μου τα λεω μονη μου τα ακουω...ο αλεξης ειναι απο τους ανθρωπους αφελη θα τον πω (δεν βρισκω αλλη λεξη)που βλεπει το καλο μεσα σε ολο τον κοσμο και αν καποιος τον πειραξει μετα απο λιγο θα πει καλα δεν βαριεσαι τι να κανουμε τωρα?δεν σπουδαιολογει τα πραγματα και δεν δινει σημασια σε αυτα που εγω θεωρω σημαντικα...για κεινον σημασια παιζει να πηγαινει καλα η δουλεια και να εχουμε τα παντα στο σπιτι...καλο αυτο απο την μια αλλα απο την αλλη η δουλεια ειναι η μονη του εννοια...στην αρχη ολα αυτα ειναι μια χαρα μετα απο λιγο καιρο ομως...τελος παντων ας τον αφησουμε υσηχο εχει και γενεθλια σημερα και εσυ μην τσακωνεσαι με τον αντρα σου για καμια και κανεναν...και σιγα να μην της δωσω την ευχαριστηση να μας ξερει τσακωμενους...ε οχι κυρια μου...εγω θα στον γερασω ετσι για να σκασεις... :shock::shock::shock::shock: ..

εσεις κανονιζετε για την συναντηση εε?εμενα θα ερθει καμια να με παρει?τι να βαλω???ναι εννοειται τον μανωλιο μου θα τον παρω μαζι δεν εχω προβλημα ετσι κι αλλιως μολις βγουμε απο το σπιτι ναρκωνεται...ποια με ειπε τρελη???καμια???ενταξει τοτε... :roll::roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol:

κοριτσακια μου το ριχνω και εγω στην πλακα αφου μαζι σας δεν ερχομαι ας με κουβεντιαζετε τουλαχιστον...μην φτερνιζομαι εεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!τι καλα που θα συναντηθουμε!!ενημερωθηκα κι εγω απο την ευγενια!Ομως βρε κοριτσια δε θελω να σας χαλασω τι διαθεση αλλα κατι ακουσα για βροχες και καταιγιδες αυριο :roll: ειναι μαλλον που επιτελους θα συναντηθουμε και θα ανοιξουν οι ουρανοι!!! :lol: διαβασα λιγα απο τα τελευταια νεακια σας!

ευγενια κι εγω με τα χειμωνιατικοκαλοκαιρινα ξεπατωθηκα που λεμε σιδερωνα για καμια βδομαδα!

μαιρουλα οχι ουτε εγω κυκλοφορω πολυ ανετα με το μπεμπη μου,δεν παω στη λαικη γι'αυτο το λογω φαντασου!ε μα θα τρομαξει το παιδι με τις αγριοφωναρες,ασε που στο αυτοκινητο δεν τον εχω βαλει ποτε ακομα οταν οδηγω (βλακεια μου)

μαριναξ η κοιλια μου κι εμενα δεν βλεπετε...ειναι κανα δυο βδομαδες που εχω ξεφουσκωσει αλλα για να πω την αληθεια μου πηρα κατι βιταμινες που βοηθουν στο αδυνατισμα και ξεφουσκωσα λιγο..και στο υπολοιπο σωμα οχι οτι ειμαι παχια αλλα πολυ λαπεξ βρε παιδι μου η κατασταση!βαζω κρεμουλες αλλα τι να σου κανουν κι αυτες δεν κανουν θαυματα!

ελενακι χρονια πολλα για την γιορτουλα σου!

εμεις κοριτσια ολα καλα μεαλωνουμε σε 15 μερουλες θα αρχισουμε και κρεμουλες.εχω αγχωθει πολυ με το θεμα βαφτισης....για πολλους και διαφορους λογους δεν θα γινει τελικα στη τηνο....δεν θελω να αναφερθω τωρα συγκεκριμενα γιατι :evil::evil::evil::evil::evil: τα εχω παρει λιγο...

η νονα τελευταια στιγμη μου ειπε δεν μπορω...κι ετσι εχω μεινει χωρις να βρισκω νονα...ολοι σκεφτονται τα εξοδα...συγγενεις απο τη μερια του αντρα μου ειναι καθολικοι και δεν μπορουν απο τη μερια μου μια ξαδερφη που νιωθω πιο κοντα εχει βαφτισει ηδη..οπως και ολοι οι κοντινοι φιλοι που θα θελαμε...εχω εξαντλησει καθε πιθανοτητα :(:(:(:(

στην τελικη εχω σκεφτει να βαλω εγω με τον αντρα μου τα εξοδα και να βρεθει επιτελους καποιος...ετσι κι αλλιως θα γινουν ολα πολυ απλα....οποτε δεν μας νοιαζει καθολου αυτο.στη φιλη μου που θα γινοταν ειπαμε να μη πουμε μηπως το ειπε σαν δικαιολογια το οικονομικο και δεν θελει...η αληθεια ειναι οτι με πειραξε λιγο η συμπεριφορα της γιατι απο την αρχη ηταν στην ιδια οικονομικη κατασταση οποτε δεν καταλαβαινω γιατι μου το ειπε η εστω γιατι δεν ενημερωσε νωριτερα...οποτε ψαχνουμε νονα εθελοντρια που να αγαπησει το αγγελουδι μας αιωνιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι κι εμενα τα ιδια ο αντρας μου απο ψυχραιμια καλα παμε και ετσι παντα βγαινω εγω η κακιστρο και η φωνακλου...ετσι ειναι τι να κανουμε.....νομιζω οτι τους εχει βολεψει παντως γιατι βγαζουμε παντα εμεις το φιδι απο τη τρυπα.εγω τον θαυμαζω παντως..ευχομαι να ειχα κι εγω τοση ψυχραιμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βροχη ,ξεβροχη ,αφου το αποφασισαμε μετα απο 1,5 χρονο,θα συναντηθουμε,γι αυτο υπαρχουν οι ομπρελιτσες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγω θα ερθω με την Αναστασουλα,και ισως με τον Παναη.......

σκεφτομαι τι να φορεσω για να μην φαινομαι η πιο βουβαλα!!!!!! :roll:

για τα χειρουργιακια μου ουτε που με ρωτησε καμμια σας :(

ποναω λιγο και με τραβανε τα ραμματα αλλα θα αντεξω για να σας δω αυριο :D

Μαρακι κρητικο μακαρι να σε ειχαμε κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου ελπιζω να μην ταλαιπωρηθεις πολυ με τις ελιες.Για αισθητικους λογους θα το κανεις ή για ιατρικους;;;εχω και εγω παρα πολλες.

Οχι για να μη λες!!!! :lol::lol::lol:

Καλα να περασετε κοριτσια!!!Θα βαλετε καμια φωτο να σας δω και εγω;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βροχη ,ξεβροχη ,αφου το αποφασισαμε μετα απο 1,5 χρονο,θα συναντηθουμε,γι αυτο υπαρχουν οι ομπρελιτσες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγω θα ερθω με την Αναστασουλα,και ισως με τον Παναη.......

σκεφτομαι τι να φορεσω για να μην φαινομαι η πιο βουβαλα!!!!!! :roll:

για τα χειρουργιακια μου ουτε που με ρωτησε καμμια σας :(

ποναω λιγο και με τραβανε τα ραμματα αλλα θα αντεξω για να σας δω αυριο :D

Μαρακι κρητικο μακαρι να σε ειχαμε κοντα

Eirhnh perastika vre den exeis anaggh esu. Gia duo elies kaneis etsi tosa perases :):)

Twra omos lew na pareksigithw egw eee. MONO TO MARAKI THA SOU LIPSEI APO THN SINANTISH [-([-([-(:((:((:(( .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω,οτι οσες δεν ερθετε αυριο ειστε πολυ τυχερες...........................γιατι θα γλυτωσετε βρωμα μιας και δεν μπορω να κανω μπανιο λογω ραμματων :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στης μαριας την ποδια σφαζονται κοριτσαρες :lol::lol::lol::lol::lol: οχι κοριτσια μη...

ειρηνη εισαι μια διπλωματισσα εσυυυυυ....αλλα συμφωνω με την ευη τοσα περασες με τις ελιτσες κολωνεις????

θελω και εγω δοντακιααααααααα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παίζεστε!!!! :lol: Και ξαναλέω... κρίμα που δεν μπορούμε να είμαστε όλες μαζί...

Σε λίγες ώρες λοιπόν θα πίνουμε καφεδάκι ε; Κατερινάκι πολύ χαίρομαι που θα έρθεις κι εσύ!! Η Ναταλι δεν μου απάντησε ακόμα, της έστειλα μήνυμα προχθές για να μην ενοχλήσω αλλά δεν έχει απαντήσει. Θα την πάρω τηλ. το πρωί γιατί ψιλοανησύχησα είναι η αλήθεια, ελπίζω απλά να είναι οτι δεν προλαβαίνει λόγω των μικρών.

Συμπεθέρα σου ευχήθηκα και στο fb, καλορίζικο το δοντάκι σας! άντε πήραμε φόρα βλέπω, και στα δικά μας τα φαφούτικα τώρα :)

Γαμώτο μας τα χάλασε ο καιρός αλλά δεν πτοούμαστε! το πολύ πολύ να έρθουμε με κανό!

Βρε κορίτσια πείτε μου κάτι: η κρέμα γιατί μετά από λίγα λεπτά γίνεται σούπα;;; μόνο εγώ το παθαίνω; της δίνω την nutricia, εσείς ποιά δίνετε; το παθαίνετε κι εσείς;

Ειρήνη περαστικά! και μην ανησυχείς για το θέμα του μπάνιου, θα είμαστε διακριτικές =))

Λοιπόν ανακεφαλαιώνω: Αυριο στις 19.00, στο Ολύμπικο στην είσοδο, χωρίς μπεμπάκια ως επι το πλείστον σωστά;

Πολλά φιλιά και καλό βράδυ, τα λέμε αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina η κρεμα γινεται λιγο σουπα στο τελος,γιατι τα σαλια του μωρου δημιουργουν ενζυμα στο φαγητακι του και γινεται καπως νερουλη...εγω της Nestle του δινω,αλλα σημερα θα δοκιμασουμε της Nutricia για αλλαγη,γιατι τον βλεπω οτι αρχιζει να μη την τρωει με ευχαριστηση...αν και την κανω λιγο πηχτη για να τον πιανει 8-)

OLYMPICO 19:00 ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΕ ΓΑΛΟΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟ ΚΑΙ ΚΟΥΠΙ ΚΑΙ ΜΑΣΚΑ ΜΕ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ....Α!!!ξεχασα...και ΟΜΠΡΕΛΑ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Ανυπομωνώ να σας δω! Σε λίγες ώρες όντως θα πίνουμε καφεδάκι!

Ποιες θα είμαστε τελικά βρε κορίτσια; Αν έχω καταλάβει καλά θα είμαστε οι ακόλουθες:

Εγώ

Ειρήνη

Ελένη

Ευγενία

Μαριέτα

Ρούλα (;)

Κατερίνα

Ξεχνάω καμιά;;;; Για διορθώστε με!

Ευάκι καλορίζικο το δοντάκι σας! Μπήκες κι εσύ στην λίστα πλέον για τις ταβερνούλες! Με το καλό και τα υπόλοιπα.

Παναγιώτα θα βάλουμε φώτο αλλά προσπάθησε να έρθεις κι εσύ μωρέ....ωραία θα είναι να είμαστε πολλές!

Ά κορίτσια όσες δεν πάρουμε τα μωράκια μας μαζί οπωσδήποτε να πάρουμε φωτογραφίες τους για να τα δούμε ε;

Φιλάκια πολλά προς το παρόν τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re: Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010

από marinax » Παρ Μάιος 27, 2011 9:34 am

Enina η κρεμα γινεται λιγο σουπα στο τελος,γιατι τα σαλια του μωρου δημιουργουν ενζυμα στο φαγητακι του και γινεται καπως νερουλη...εγω της Nestle του δινω,αλλα σημερα θα δοκιμασουμε της Nutricia για αλλαγη,γιατι τον βλεπω οτι αρχιζει να μη την τρωει με ευχαριστηση...αν και την κανω λιγο πηχτη για να τον πιανει

OLYMPICO 19:00 ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΕ ΓΑΛΟΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟ ΚΑΙ ΚΟΥΠΙ ΚΑΙ ΜΑΣΚΑ ΜΕ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ....Α!!!ξεχασα...και ΟΜΠΡΕΛΑ

το επιασα το υπονοουμενο για την μασκα με αναπνευστηρα :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re: Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010

από marinax » Παρ Μάιος 27, 2011 9:34 am

Enina η κρεμα γινεται λιγο σουπα στο τελος,γιατι τα σαλια του μωρου δημιουργουν ενζυμα στο φαγητακι του και γινεται καπως νερουλη...εγω της Nestle του δινω,αλλα σημερα θα δοκιμασουμε της Nutricia για αλλαγη,γιατι τον βλεπω οτι αρχιζει να μη την τρωει με ευχαριστηση...αν και την κανω λιγο πηχτη για να τον πιανει

OLYMPICO 19:00 ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΕ ΓΑΛΟΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟ ΚΑΙ ΚΟΥΠΙ ΚΑΙ ΜΑΣΚΑ ΜΕ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ....Α!!!ξεχασα...και ΟΜΠΡΕΛΑ

το επιασα το υπονοουμενο για την μασκα με αναπνευστηρα :roll::roll::roll:

ΕΛΑ ΡΕ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα δεν θα βαλουμε φωτογραφιες για 2 λογους...

1ον να μην μας ματιασουν

2ον ανα ηθελες να μας γνωρισεις θα ερχοσουν :lol:

μην μου στενοχωριεσαι ομως μετα τον καφε θα ερθουμε σπιτι σου.....φτιαξε φαγακι...και ξερεις κατι ελαφρυ γιατι ειναι βραδι :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναεβγαλε ηλιο τι καλα!ποιες θα φερετε τα μπεμπακια μαζι εκτος απο την ευγενια?εγω δε ξερω τι θα κανω τελικα εξαρτατε απο τα κεφια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...