Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

Αγγελικη ξερεις τι ειναι να εχεις τη μανα σου απο κατω και να μην σε βοηθαει?εστω να μου κρατησει λιγο τον μικρο για να βγω λιγο εξω.ειμαι και απο τα ατομα που δεν ζηταω.το μονο που μου λεει ειναι/γιατι δεν επλυνες τισ βεραντεσ σου τι θα πουν οι απεναντυ.

Ναι ξερω... εχω να μιλησω με τη μανα μου απο την Κυριακη των δημοτικων εκλογων... γιατι με απειλησε με δικαστηρια, κοινωνικους λειτουργους και ιδρυματα γιατι φωναζα στο μικρο να φαει 3 κουταλιες λαπα για να μη νοσηλευτει με αφυδατωση...

Εσυ ομως γιατι δε ζητας γενικα? Οχι απο τη μανα σου, αλλα απο τον αντρα σου, τη φιλη σου, τη αδερφη, την ξαδερφη... δεν υπαρχει κανενας ή το προβλημα ειναι πως εσυ δε ζητας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα κ απο εμενα

Αγγελικη τα παμε καλυτερα με τον υπνο ευτυχως παναγια μου ..σιγουρα στην φαση που ειχαν οι διδυμες ιωση εννοειται οτι ημουν καραουλι ολη νυχτα αλλα οταν τα παιδια ειναι αρρωστα τι μπορεις να κανεις ? Πριν λιγο καιρο ειχε κ μια κριση η μικρη στα τελειως ξαφνικα κ πηραμε κ σταγονες σολντεσανιλ ( αυτο εχει κορτιζονη ..) αλλα ευτυχως τελος καλο ολα καλα ..Μετα ομως απο αυτο ειχε γινει πολυ ανησυχη κ για μια εβδομαδα περιπου ειχε αστατο υπνο ..Το μωρο ειχε φοβηθει ..το καθησυχαζα για μερες μεχρι που επανηλθε απο μονη της ..Ευτυχως κ παλι ..Πλεον ξυπναει κ στανταρ ωρες το πρωι οποτε ολα καλα ..Ευχαριστω για τις ευχες κ συ οτι ποθεις σου ευχομαι ..να χαιρεσαι τον Ιασωνακο κ την οικογενεια σας .

ΡΑΚΙ μου κ γω την μανα μου ακριβως στο κατω διαμερισμα την εχω ..ειναι φορες που με φτανει στα ορια μου ..Κ γω ακουω κατα καιρους τα ιδια κουλα μ'αυτα που λες να καθαρισω το ενα το αλλο , οτι το σπιτι δεν ειναι μαζεμενο κτλ ..Σκοτιστηκα να σου πω την αληθεια ..Μην δινεις σημασια καλο μου ..Βγες με τα πιτσιρικια σου ..Βαλε το μικρο στο μαρσιπο κ παρε κ το αλλο κ βγειτε μεχρι το περιπτερο η το φουρνο ..Να παρετε λιγο αερα εστω ..Πιστεψε με βοηθαει ..

Ουτε γω μπορω ν'αφησω τα μικρα σε κανεναν ..Ουτε στην μανα μου γιατι λογω ηλικιας αν θες η γιατι απλα δεν μπορει την φασαρια τους ( ενω με βοηθαει σε σημαντικα θεματα οπως για μενα ειναι το σιδερωμα ..) Ουτε στην πεθερα μου η οποια μας θυμαται μια φορα στο τριμηνο ..Δεν το βαζω κατω ομως ..Δεν κανω το χατηρι σε κανεναν ..Στην αρχη πανικοβληθηκα με τρια παιδια με τρομοκρατουσε κ μονο η ιδεα για το πως θα τα βγαλω περα ..Ομως σιγα σιγα εβαλα μονη μου κανονες κ στοπ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Αναστασια!!!

μακαρι να βρεις καμια δουλεια που να σε βολευει.

ο Σπυρακος μια χαρα! μπραβο!

και οταν σου πει η λογοθεραπευτρια μεθοδο για να μη φωναζει, πες την να την ξερω γιατι νομιζω θα τη χρειαστω!!!

πακι οσο μπορεις μη δινεις σημασια και ριξτο στην τρελα!

εγω αυτο κανω με την πεθερα.

15 μερες ηρθε, οχι συνεχομενες, τωρα που αρχισα δουλεια για να μην ειναι μονη η μαμα μου με 2 μωρα. ολα τα εκανε η μαμα μου και τελικα επαθε λεει κατι πολυ σοβαρο μυικο προβλημα στη ποδι απο τη ν κουραση, ο γιατρος την ειπε ακομα λιγο θα ηταν σε αναπ. καροτσι, θ ακανει τουλαχιστον 2 μηνες να περασει κλπ κλπ κλπ....

εγω απλως γελαω...

ουτε καν τσατιζομαι. μονο στεναχωριεμαι που ο αντρας μου στεναχωριεται, γιατι περιμεναν να μας βοηθισουν οπως εκαναν τοσα χρονια με τα παιδια της αδερφης του , αλλα...

εγω του λεω να μη στεναχωριεται, ολα οκ και οτι απλα δε θελω να εχουμε μαλωματα.

θελουν να τα βλεπουν σαν επισκεπτες 1 φορα στις 10 μερες;;; πολυ καλα...

κατα τα αλλα εμεις πηγαμε mega outlet. καλα καμια σχεση με αλλες χρονιες... αδειο ακομα και το παρκιγκ! που αλλες χρονιες τετοια εποχη το αφηνες ποσο μακρια...

πηραμε το Σπυρο σπορτεξ diadora απο 27, 19Ε. ειναι μπεζ με χακι και πορτοκαλι λεπτομερειες. πολυ μουρικα και με ευλυγιστη σολα.

αλλα μας πριξανε... δεν εχουν συνηθισει στο καροτσι και αντεξαν μονο 50' τρογωντας τη μιση ωρα μιραντα! δεν ειναι για καροτσι... μονο για καροτσι σουπερ μαρκετ. μα ειναι ορθιοι μεσα και να χαζευουν, και να εχουν και κανενα πραγμα να επεξεργαζονται...

ο Σπυρος νυστικος κοιμηθηκε... το ειχε ξανακανει πριν τις γιορτες για 3-4 φορες.

απο τη μια λεω να δοκιμασω να του το δωσω τωρα που κοιμηθηκε, απο την αλλη φοβαμαι (α) να μην ξυπνησει και νευριασει και μετα τι θα κανουμε αν ξυπνησει και τη μικρη και (β) μη συνηθισει να μηντρωει πριν κοιμηθει και να περιμενει να τον δωσω μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω οτι περασαμε και απο το mega pet να παρουμε ψαρια για το ενυδρειο και σκουλικια για να φαει ο χαμελαιοντας και πηγαμε τα μικρα να δουνε τα σκυλακια και τα κουνελια.

δεν μπορω να σας περιγραψω τι εγινε!

τα μωρα να τσιριζουν απο χαρα και να χοροπιδανε μπροστα στο τζαμι και απο την αλλη τα σκυλακια να αρχισουν και αυτα το παρτυ! σηκονωταν στα 2 ποδια, χοροπηδουσαν, γαυγιζαν, εγλυφαν το τζαμι!

τα κακομοιρα τα κουνελια χεστηκαν απο το φοβο των βαρβαρων και κουλουριαστηκαν ολα μαζι στην απεναντυ γωνια!

πως δε μας διωξανε... απορω!

στο τελος ο Σπυρος ηθελε με το ζορι να μπει σε ενα μεγαλο κλουβι για παπαγαλους!

στο τσακ ημουν να του κανω το τεστ ντράιβ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω οτι περασαμε και απο το mega pet να παρουμε ψαρια για το ενυδρειο και σκουλικια για να φαει ο χαμελαιοντας και πηγαμε τα μικρα να δουνε τα σκυλακια και τα κουνελια.

δεν μπορω να σας περιγραψω τι εγινε!

τα μωρα να τσιριζουν απο χαρα και να χοροπιδανε μπροστα στο τζαμι και απο την αλλη τα σκυλακια να αρχισουν και αυτα το παρτυ! σηκονωταν στα 2 ποδια, χοροπηδουσαν, γαυγιζαν, εγλυφαν το τζαμι!

τα κακομοιρα τα κουνελια χεστηκαν απο το φοβο των βαρβαρων και κουλουριαστηκαν ολα μαζι στην απεναντυ γωνια!

πως δε μας διωξανε... απορω!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το τι γελιο εκανα με την περιγραφη δεν φανταζεσαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

τι μου κανετε ? Πως περασατε το σκ ? Εμεις δυστηχως βαρετα μιας κ ο καιρος δεν ηταν οτι καλυτερο για βολτες ..Σημερα ομως εχει μια τελεια λιακαδα κ μαλλον θα την εκμεταλλευτουμε με την μπουλουκα ..Ειχαμε κ επισκεψεις χτες ..Ηρθε η πεθερα μου ..Βεεεεεεβαια ...Μας θυμηθηκε μετα απο εναμιση μηνα κ μαλιστα μας εφερε κ δωρακι :shock::shock::shock:

Ενα σιδερο που της ειχαν κανει δωρο στην δεκαετια του 80...Αυτη λεει δεν το χρειαζεται γιατι εχει παρει καινουργιο ..

Δεν πτοουμαι , δεν πτοουμαι ..

:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα με γεια το σιδερο βρε!!! :lol:

εμεις εδω...

το απογευμα θα παμε στον παιδοτοπο που δουλευει η κοπελα που θα συζητησουμε για να ερχεται τα πρωινα για τα μωρα... αντε να δουμε...

και εδω ηλιο εχει, αλλα η θερμοκρασια πριν καμια ωρα ανεβηκε πανω απο το 10... αρα βολτα δεν λεει...

περιμενω τον αντρα να φαμε γιατι πειναω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη, κι εγω ψοφησα στο γελιο με την περιγραφη σου στο εμπορικο κεντρο. Κι εσυ τι το θελεις το παιδικο καροτσι? Παρε ενα δανεικο απο το σουπερ μαρκετ να κανετε τις βολτες σας. Και νομιζω οτι κακως δεν τον αφησες το Σπυρο να μπει στο κλουβι του παπαγαλου...

Ευα, με γεια το σιδερο κι απο μενα. Να το προσεχεις σαν τα ματια σου, θα παρει αξια σε λιγα χρονια σαν αντικα! Χαρηκα που η Αριδανη ειναι καλα... πηρες τρομαρα ομως με αυτη τη νυχτερινη φαση που δεν ανεπνεε καλα... τις σταγονες Soldesanil τις εχουμε παρει κι εμεις για 4 μερες για ενα πααξενο βηχα που δεν ελεγε να φυγει, ακομα τις εχω στο ψυγειο. Παλιοκορτιζονη μεν, αλλα κανει θαυματα ε? Με τη δευτερη φορα θυμαμαι του ειχε φυγει ο βηχας που επεμενε για 15 μερες αφουειχε περασει η ιωση.

Ο Ιασωνας πρεπει να περασε το καλυτερο Σαβατοκυριακο της ζωης του! Το Σαββατο καναμε και το πρωτο μας (απο τοτε που σταματησε η τρελα των νυχτερινων ξυπνηματων με τη μεθοδο του βιβλιου) ξενυχτι σε κατι γεννεθλια. Ειχα ενα φοβο οτι θα μας βγει ξινο αλλα τελικα ολα καλα πηγαν. Του καθυστερησα το μεσημεριανο υπνο και τον εβαλα να κοιμηθει σχεδον ψοφιο στις 2μισι μεχρι τις 5μισι. Χορτασε το πουλακι μου και στα γεννεθλια μετα ηταν ο καλυτερος. Στις 12 γυρισαμε σπιτι και ηθελε να κανει και μπανιο σωνει και καλα. Την Κυριακη τον αφησα το πρωι μεχρι τις 9 και συμπληρωσε υπνο το μεσημερι που χτυπησε παλι ενα τριωρακι 1-4. Και την Κυριακη το πρωι λυσσαξε με κατι αμμους που του κουβαλησε η γιαγια μου στην αυλη για να γλυτωσει τις γλαστρες της και το απογευμα πηγαμε να δουμε ενα κοπαδι φλαμιγκο που εκαναν σταση στη λιμνοθαλασσα και κουνιες πηγαμε μετα. Του αξιζε λιγο ξεσαλωμα μετα απο τοσο κλεισιμο μεσα. Ειχε και πολυ ωραια μερα χθες εδω...

P110206_120021.jpg[/attachment:8kgqhnci]

post-6-13873936135093_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νευρα μου........................

τι να σχολιασω??? χαιρομαι που ειστε καλα και περνατε καλα!!!!!

κι εμεις καλα ειμαστε αλλα εχουμε ενα θεματακι που μονο η ευα μπορει,μαλλον,να με βοηθησει λογω εμπειριας!!!

απο χθες το πρωι ο σπυρος αρχισε να μιλαει....οχι κανονικα αλλα λεει συνεχως και ασταματητα συλλαβες μεσα στις οποιες κολλαει και λεξεις που ξερει

το θεμα ειναι οτι το βραδυ που παμε για υπνο γινεται ο κακος χαμος

η θα μπουσουλαει η θα μιλαει και για υπνο δεν το συζητω...ουτε που το σκευτεται

το μεσημερι το ιδιο μπουρου μπουρου μεχρι να κοιμηθει και παλι κοιμαται 1 ωρα με 1.5 το πολυ!!!!!!

τωρα εκανα αμαν να τον κοιμησω και απο τα νευρα μου του φωναξα και στεναχωρηθηκα γιατι με κοιταζε λυπημενος και τρομαγμενος

του ελεγα τι θα κανεις και ουτε καν μου μιλαγε!!!!!

ευααααααα

εσυ που εισαι και πιο πεπειραμενη ετσι κανουν οταν ξεκινανε να μιλανε κανονικα??????????

να εχω ελπιδες???

αν ειναι ετσι χαλαλι!!!!!!!!!!!!!!!!

αγγελικη τι κουκλι ο γιος σου!!!! φτου φτου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα γρηγορο γεια σας κ απο μενα κ παω να ξεραθω...

ειμαι απλα ενα ρεταλι!!!!!!!!

η αγγελικη μας εχει διαλυσει,τι να σας λεω..

απο το πρωι μεχρι την ωρα που θα κοιμηθει ειναι κολλημενη πανω μου,δεν μενει δευτερολεπτο χωρις εμενα..

κ καποτε ελεγα τι καλα που παιζει μονη στο δωματιο της..τωρα αυτο δεν υπαρχει...

ουτε τουαλετα δε μπορω να παω..μου χτυπαει κ ουρλιαζει..

τα χειροτερα ειναι τα βραδια..

ξυπναει κ κλαιει με ουρλιαχτα.

παω να την ηρεμησω κ απλα δε θελει να κατσει στην κουνια.

χτυπιεται σαν χταποδι.

την παιρνω στον καναπε κ κανουμε ωρες να ξανακοιμηθει..

κ μολις συνειδητοποιησει οτι παω να την ακουμπησω στην κουνια παλι φωνες.

καποιες φορες την εχω αφησει,κλαιει λιγο κ κοιμαται.

μετα θα καναξυπνησει κ παλι τα ιδια..

ειλικρινα νιωθω οτι εχω βρεφος...

απο χτες δεν πολυτρωει κιολας.

ειμαι βεβαιη οτι ειναι τα δοντια της.

ελπιζω να ειστε ολες καλα,δεν υπαρχει περιπτωση να σας διαβασω.

ειπα απλα να μπω να δειτε οτι δεν παθαμε κατι!!!!!!

χτες το απογευμα μας πηρε ο υπνος στον καναπε με τον αντρα μου.

κ η μικρη κοιμηθηκε μπροστα μας στο πατωμα..

τετοια επιτυχια!!!!!\αντε φιλακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Καλυψώ μου.....μόλις περιέγραψες την καθημερινότητά μου!!!!!!!! Ακριβώς τα ίδια!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου κι εμείς - εκτός από λίγο βηχαλάκι - είμαστε καλά! Πήγαμε προχθές σ'ένα πάρτι γενεθλιών και ένα κοριτσάκι ήταν άρρωστο, η μαμά της καμαρωνόταν κιόλας που κατάφεραν να έρθουν στο πάρτυ παρόλο που ήταν γριπωμένη η μικρή...την επόμενη κιόλας μέρα είχαμε κολλήσει όλοι σχεδόν οι καλεσμένοι καθώς και ο εορτάζων με την μαμά του! Ορισμένοι άνθρωποι είναι εντελώς ανεγκέφαλοι!

Σας αφήνω γιατί το Μαρουλάκι ξύπνησε (πάλι) και πάω να της κάνω το γάλα της!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

χτες μιλαμε οτι ξεραθηκα ..τετοια κουραση ..ξαπλωσα υποτιθεται την ταλαιπωρημενη μου κορμαρα για να δω το νησι κ ευτυχως με ξυπνησε ο Νικος γυρω στα μεσανυχτα για να ταισω την μικρη ..

Αναστασια μου καλη ! Οταν παρουν φορα κ ξεκινησουν το μπλα μπλα δεν σταματανε ουτε στον υπνο τους ! Το θεμα ηταν να παρει μπρος ο μικρος σου , τωρα επειδη ειναι καινουργιο σπορ ειμαι σιγουρη οτι δεν θα βαζει γλωσσα μεσα .. :lol::lol: Υπομονη λιγο , εχουν γελιο οι πρωτες τους φρασεις , λιγο αφηρημενες βεβαια αλλα εχουν γελιο γιατι προσπαθουν να σου δωσουν να καταλαβεις τι εννοουν με σοβαροτητα κ μετα τσατιζονται αν εσυ δεν καταλαβαινεις ..Υπομονη ..δειξε οτι τον καταλαβαινεις κ αν οχι προσπαθησε να τον ρωτας κατι του στιλ , μα πως το ειπες αγαπη μου αυτο ? Η, εξηγησε λιγο στην μανουλα τι εννοεις ? Αν τωρα τα δεις δυσκολα ρωτα τον να σου δειξει τι θελει κ επανελαβε του " αα θελεις να σου δωσει - φερει - πιασει η μανουλα ( πχ ) το ποτηρι ?

Ομως τον πρωτο καιρο ακομα κ στον υπνο τους μιλανε ..ειναι μια καινουργια εμπειρια κ τα συναρπαζει !

Νασια τι κανετε ? Ο αντρας σου εκανε εκεινη την επεμβαση με το δοντι που λεγατε ? Ολα καλα ?

Καλα με τετοιους ανεγκεφαλους γονιους που σερνουν τα πιτσιρικια τους ακομα κ με ιωση η κρυωμα παντου , τρελαινουμαι ..Περισυ στον παιδικο πχ ειχαμε μια μαμα η οποια επειδη δεν μπορουσε λεει να το κανει καλα τον μικρο της εστω κ κρυωμενο τον εστελνε στο σχολειο ..Αποτελεσμα εγγυηση για ιωση σε ολα τα παιδακια του παιδικου ...

Καλυψω μαρια μου τι εγινε με το μικρο ? Βρε καλο μου μηπως να δοκιμαζες λιγο την μεθοδο του βιβλιου ? Ξερω κ γω τι να σου πω ..Η μικρη σιγουρα μωρο δεν ειναι για να πεις οτιτο εκθετεις απροστατευτο σε κατι καινουργιο ομως σιγουρα σε εχει φτασει στο αμην ..Εγω θα σου ελεγα να το ακολουθησεις ..Οσο κ να εχει θεμα με τα δοντακια ( αποκλειουμε βεβαια το γεγονος να ειναι αρρωστουλα , ετσι ?) νομιζω οτι καπου υπαρχει οριο ..Κ η μικρη σιγουρα σας εχει βαλει τα δυο ποδια σ'ενα παπουτσι ..Ακομα κ αν δεν την ακολουθησεις την μεθοδο 100% τουλαχιστον θα μπορεσεις να την φερεις στα μετρα της δικης σας καθημερινοτητας ..Τι να πω μακαρι να ειμασταν κοντα να σου δωσω ενα χερακι βοηθειας ..Το σιγουρο ειναι οτι αν συνεχισει ετσι θα σε βγαλει νοκ αουτ ..

Για το αγχος του αποχωρισμου το περναμε κ μεις αλλα με φασεις ..δηλαδη ανα τακτα χρονικα διαστηματα η Αριαδνη παθαινει την πασιγνωστη πλεον μαμακιαση ομως ευτυχως της περναει για να ξαναρθει λιγο αργοτερα κ παει λεγοντας ..Ισως σε μας βοηθαει το γεγονος οτι υπαρχουν αλλα δυο μικρα παιδια μεσα στο σπιτι ..

Αγγελικη , κουκλος ο Ιασωνας στην φωτο με το κουβαδακι ..εχει μια αφοσιωση εκει στην αμμο αλλο πραγμα ..Το σολντεσανιλ φοβομουννα της το δωσω να σου πω την αληθεια ( παλιο κορτιζονη οπως λες κ συ ..) ομως δεν ειχα πολλα περιθωρια δυστηχως ..χρειαζοταν κατι αμεσα κ ηταν το μονο που μας προτεινε ο γιατρος ..Οπως επισης κ βολτες , πολλες βολτες για να παιρνει καθαρο αερα κυριως προς την θαλασσα ..Κ το καλοκαιρι μας ειπε μαλιστα οχι απλα να κανει μπανια αλλα να κατασκηνωσουμε κιολας διπλα στο κυμα που λεει ο λογος ..

Αχ εχω κανει ενα βιογραφικο που μπορει να εχω μερικες ελπιδες παραπανω για δουλεια ..εχω τοσο αγχος ..Στειλτε λιγο θετικη ενεργεια κορες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...........

Έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε........συγνώμη που σας ξέχασα δεν σταμάτησα όμως να καταρρέω...........

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας...........

Είμαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης..........Δεν αντέχω άλλο...........Δεν κοιμάται με τίποτα αυτό το μωρό και δεν το αντέχω............ΔΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩΩΩΩΩ

Και ο αντρας μου δεν καταλαβαίνει.........είναι κρίμα να αφήσουμε το μωρό να κλαίει...........εγώ δεν είμαι κρίμα...........Αυτός καλά την έχει κοιμάται............

Εγώ???????Κάθε 1,5 ώρα αααααααααααααα......

Δεν μπορώ...........Θέλει βυζί ο κύριος........Μάλλον θα κόψω το θηλασμό να τελειώνουμε..........

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Εχω ξαναπροσπαθήσει τη μέθοδο και φοβάμαι ότι τη 2η φορά θα ναι πολύ πιο δύσκολο..........

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..

μολις εφαγα μια τουμπα ανευ προηγουμενου στη φλοκατη της κρεβατοκαμαρας...επεσα φαρδια πλατια πανω στην δεξια πλευρα μου..ποναει ηδη το κωλομερι μου κ το δεξι χερι..αυριο δε θα μπορω να κουνηθω...φακ!!

ευα μου ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου..ειλικρινα ξερω οτι ετσι ειναι τα πραγματα κ η μικρη μας εχει παρει πρεφα κ μας δουλευει...κ πιστεψε με ειμαι στα ορια μου..

ευτυχως σημερα ηταν καλυτερα τα πραγματα.επαιξε αρκετα μονη στο δωματιο της μετα απο πολλες μερες.

πηγαμε οι 2 μας για καφε το πρωι.γενικα καθε μερα την παω βολτα.

κ χτες βραδυ ξυπνησε μονο μια φορα.

νομιζω οτι εκανα καλα που ηρθε κ την κρατησε 2 φορες αυτη τη βδομαδα η πεθερα μου εστω ενα διωρακι.

μπορει να μη θελω αλλα δεν γινεται αλλιως...

ισως πηρε το μηνυμα.

ελπιζω οτι ηταν μια φαση σαν αυτες που λες κ εσυ κ να περασει.

αναστασια μου τωρα που πηρε φορα ο σπυρακος ποιος τον σταματαει!!!!!!

νασια μου περαστικα σας,τι να πω.μου τη δινει πολυ αυτη η νοοτροπια του να κουβαλας παντου το αρρωστο παιδακι σου..

βρε μαρινακι μου γτ χαλασε η μεθοδος την πρωτη φορα?αφου καλα πηγαινε..

λογω του αντρα σου?

πες καμια λεπτομερεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ο Ιασωνας ολα τα λεφτα! αλλα με την πρωτη που ειδα τη φωτο μου περασε στο μυαλο πως θα καθαρισες μετα και αυτον και τα ρουχα του!!!!! δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!!! θα ειχε αμμο στα μαλλια, ακομα και στα πιο τρελα σημεια!

Αναστασια πηρε μπρος το μοτορακι;;; εμ, ολο ελεγες ποτε θα αρχισει να μιλαει ο Σπυρακος... τωρα... τα λεει μαζεμενα! πω ρε μαγκα τι εχει να γινει οταν θα αρχισουν και τα δικα μου τη λογοδοιαρροια!!!

εμεις πηγαμε χθες στον παιδοτοπο και βρικαμε την κοπελα... καλη φαινεται... συμφωνισαμε 20Ε για 6 ωρες, 8:30-14:30. θα τη λεμε απο την αρχη της εβδομαδας ποιες μερες δε θα ερχεται για να κανονιζει τις υποχρεωσεις της και φυσικα ποτε θα εχουμε αδεια.

τα μικρα αμεσως την ακολουθησαν και πηγαν για παιχνιδι. ηταν και αλλα 2 κοριτσακια μεγαλυτερα και εδειχναν να την αγαπουν. ηθελαν ολο να τους κανει αγκαλιτσες και να παιζει μαζι τους. αρα καλη πρεπει να ειναι με τα παιδια...

απο Δευτερα αρχιζει... και ο Θεος βοηθος...

και μια που Τον ανεφερα... να σε βοηθισει με τη δουλεια που ψαχνεις Ευα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες...

σήμερα είμαστε καλύτερα και το Μαρούλι κι εγώ αλλά ξανασυναχώθηκε ο άντρας μου :evil: μα τί κακό κι αυτό πια φέτος, μόλις συνέλθουμε λίγο άντε πάλι από την αρχή...που πήγαν τα αντισώματα??????????? Εντωμεταξύ έπεσε η καημενούλα μου και έκοψε τα χειλάκια της (την ματιάσανε να λένε συνέχεια πόσο σαρκώδη χειλάκια έχει), μιλάμε για πολύ αίμα, φοβήθηκα μήπως χρειαστεί ράμμα αλλά τελικά έβαλα κρύο νερό και σταμάτησε το αίμα, φούσκωσε λίγο σε κείνο το σημείο αλλά ΟΚ πιστεύω θα περάσει. Πάντως στεναχωρέθηκα πάρα πολύ! :(

Εύα μου μακάρι να βρείς γρήγορα μια καλή δουλίτσα! Μαμακίαση έχει και η κόρη μου, συνεχώς από πίσω μου, ακόμα και όταν πάω στην τουαλέτα έρχεται απ'έξω και κλαίει! Την επέμβαση στο δόντι δεν την έκανε ακόμα ο άντρας μου γιατί περιμένουμε να μας ειδοποιήσουν από την Οδοντιατρική σχολή στο Πανεπιστήμιο (πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα, θα το αναλάβουν και μάλιστα με τα μισά λεφτά), άνοιξαν φάκελο και θα μας ειδοποιήσουν πότε να πάμε...

Καλυψώ μου περαστικά σου...μα πώς έπεσες βρε κορίτσι μου????? Χτύπησες πολύ? Ούτε κι εγώ θέλω να την αφήνω την μικρή στην πεθερά μου γιατί κάνει του κεφαλιού της και όχι αυτά που της λέμε ο άντρας μου κι εγώ...μερικές φορές είναι αναγκαίο κακό αλλά βράδυ δεν το αφήνω ποτέ το παιδί εκεί. Δεν της έχω καθόλου εμπιστοσύνη.

Αγγελική μου κούκλος ο Ιάσωνας! Soldesanil είχε πάρει και η Μαρία μου και μάλιστα όταν ήταν σχεδόν λεχουδάκι επειδή είχε πάθει λαρυγγίτιδα. Η κορτιζόνη δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά κάνει δουλειά.

Αναστασία μου εγώ βρίσκω ότι έχουν πολύ πλάκα όταν αρχίζουν να μιλάνε...τα λένε όλα μαζί και συνέχεια...συνέχεια όμως.... :lol::lol: Η Μαρία μου δεν το κλείνει το στοματάκι της, όλη μέρα μπούρου μπούρου (λέει αρκετές λέξεις πλέον). Σήμερα μας είπε το μανταρίνι μανιαμίνι! Πέθανα στα γέλια!

Μαρίνα καλή τύχη με τα νυχτοπερπατήματα του μικρού...εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να την βάλω σε σειρά την κόρη μου, κοιμάται κάθε βράδυ στο κρεβάτι μας αλλιώς ξυπνάει κάθε μισή ώρα και ουρλιάζει...

Βαγκ μακάρι η κοπελίτσα να είναι σωστή και να τα πηγαίνει καλά με τα παιδάκια σου...Για το καλό των παιδιών φυσικά...

Καληνύχτα κοριτσάκια πάω για νάνι

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.............την πρώτη φορά αποτύχαμε γιατί ο άντρας μου δε μπορούσε να τον ακούει να κλαιει και εκλεγε μαζί του...........και επίσης εκει που ξυπνούσε μόνο μια φορά αρρώστησε και ξυπνούσε κάθε λίγο και μας εμεινε...........

Ψες κοιμήθηκε τέζα στις 10,5 αφού είπιε 180μλ γάλα και ξύπνησε στις 1,5 ειπιε αλλα 120 μλ γαλα και ξανα στις 3,5 που του δωσα βυζι και στις 6,5 που ηθελε νερό...........μετά τέλος............στις 7 προσπαθούσε να ξυπνήσει εμάς...........Και κοιμήθηκε και μόνος του στο κρεβάτι του.......γιατι ξυπνησε?????????

Καταρρέω..............

Καλυψω προσεχε καλή μου........γκρεμμοτσακίστηκες.........περαστικά........

Υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.

εμεις εχουμε αρχισει να μπαινουμε στους φυσιολογικους μας ρυθμους απο χτες...

δηλ παιζει κ μονη της...κ δεν ειναι κολλημενη πανω μου τοσο πολυ.

κ το βραδινο ειναι οπως παλια..ενα ενδιαμεσο ξυπνημα για πιπιλα κ μετα 5-6 γαλα.φυσιολογικα δηλαδη.

μην ξεσυνηθισουμε κ τελειως!!!!!

το πρωι πηγαμε κουνιες κ αφηνιασε...επεσε ξερη για υπνο...

ευακι ξεχασα να σου πω καλη επιτυχια για τη δουλεια σου!!!!!με τη μικρη τι θα κανεις???

εμεις ειπαμε οτι παιδικο δεν θα την στειλουμε ακομα.

αν βρω δουλεια θα συνδιασουμε πεθερα κ μια κοπέλα στο σπιτι μας.

οχι τοσο για να βλεπει η πεθερα τι κανει η κοπελα..αλλα το αντιθετο μαλλον!!!!!!!!!

κ εγω δεν την θελω καθολου την πεθερα αλλα την θελει η μικρη!!!

νασια μου κ εμας αυτος ο χρονος μας εχει παει με τις αρρωστιες......ασε μην το πω!!!!!

παντως παρατηρησα οτι το να περναει χρονο το μωρο με καποιον αλλον του κανει πολυ καλο κ ξεκολλαει απο πανω σου..

κ εμενα το εχει παθει αυτο με τα χειλακια..κ με το κεφαλι..κ με το αυτακι...

κ γενικα ολο χτυπαει αφου πεφτει στο ισωμα..

τι να πεις...

μαρινα μου αν δεν υπαρχει συννεοηση στο θεμα του υπνου μεταξυ των γονιων δεν βγαινει σε καλο.

το ιδιο εχω κ εγω με τον αντρα μου.

κ ειναι ενας λογος που ακομα δεν εχω κανει τη μεθοδο... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαζευτηκαμε σπιτι...

σημερα ολη μερα σουρτουκευαμε...

ολο το πρωι στην ξαδερφη μου στην Περαια και το απογευμα σε ενα συναδελφο που η κορη τους ειναι 3 μερες μεγαλυταρη απο μας...

χαμος εγινε! πολυ ωραια παιζανε... πρεπει σιγα σιγα να βρισκομαστε με αλλα παιδακια για να συναναστρεφονται... ο Σπυρος μονο στη Μαριαννα κανει το μαγκα... στα αλλα παιδακια κανει τον κινεζο!

αλλα εγινε και κατι που επαθα πλακα...

η ξαδερφη μου στην Κρητη που ειχε κανει την εξωσωματικη επιδη ΕΠΡΕΠΕ να μεινει συντομα εγκυος γιατι 1 βδομαδα μετα το γαμο της διοριστηκε σε ΚΕΠ σε ενα χωριο της Λαρισας και ειχε και 1 βουλωμενη σαλπιγγα και δεν μπορουσε να περιμενει... κοντεψε να μας αφησει!!!

ηταν για ψωνια στην διπλανη πολη και την πονεσε λιγο η κοιλια. την ειχε ερθει 2η φορα περιοδος μετα το θηλασμο και μετα απο 5 μερες την ξαναηρθε, αλλα νομιζε οτι ειναι οι κλασσικες ανωμαλιες οταν επανερχεται η περιοδος... πως τη φωτησε ο Θεος και ειπε να περασει απο το γιατρο μια και ηταν διπλα...

την ειπε να παει τρεχοντας στο νοσοκομειο για αφαιρεση σαλπιγγας!!! ειχε εξωμητριο 4 εβδομαδων στην καλη σαλπιγγα και η κοιλια τησ ειχε γεμισει αιμα! ακομα λιγο θα πηγαινε για σιψαιμια!!!

ευτυχως πηγε καλα η επεμβαση και ειναι καλα και ψυχολογικα... ή ετσι δειχνει... ευτυχως εχει τη μπεμπουλα της!!!

δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου πως σκεφτηκε να παει στο γιατρο...

δε θελω να φανταστω τι θα γινοταν σε αντιθετη περιπτωση...

σημερα με βλεπω να ξενυχταω απο μονη μου... θα σας κανω παρεα ξενυχτισσες... ολο την ξαδερφη μου εχω στο μυαλο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Ευη τι επαθε η κοπελα στα καλα καθουμενα... Πραγματικα ευτυχως που της ηρθε να παει στο γιατρο! Εγω σα γαιδουρι που ειμαι δε θα το σκεφτομουνα και θα πηγαινα σαν το σκυλι στο αμπελι... Περαστικα της μεσα απο την καρδια μου!

Μς την κοπελα που βρηκες ελπιζω πως θα πανε ολα μια χαρα... αυτο που εδειχναν τα αλλα παιδακια να την αγαπανε και να της ζητανε αγκαλιες και χαδια και τα δικα σου που τη συμπαθησαν απο την αρχη μου φανηκαν πολυ καλα σημαδια.

Οσο για το Κυριακατικο αμμολουτρο του Ιασωνα, τι ρουχα να καθαρισω? Απο τη στιγμη που ξερω τα κολπα του οταν ειμαστε σε εξωτερικους χωρους παντα κουβαλαω κι αλλα ρουχα μαζι. Εννοειται πως υπηρχε αμμος ακομα και μεσα στην πανα και οτι τον εκανα ντους πριν τον βαλω για υπνο το μεσημερι... Παντως μυαλο δεν εβαλα γιατι ηταν πολυ χαρουμενος και το επαναλαβαμε και χθες το απογευμα που ειχε υπεροχο ηλιο... Το πλυντηριο να ειναι καλα!

Αναστασια, ο Σπυρακος πρεπει να ειναι μεσα στον ενθουσιασμο που τα καταφερνει να επικοινωνησει και λεκτικα! Πηρε φορα τωρα και κανει και τις δοκιμες του βαζοντας συλλαβες αναμεσα τις λεξεις... Αν ομως εχεις αμφιβολια οτι αυτος ειναι ο λογος που ειναι ανησυχος και δε σκεφτεται καθολου τον υπνο, παρε ενα τηλεφωνο τη λογοθεραπευτρια να σου πει κι αυτη τη γνωμη της...

Καλυψω, περαστικα σου για το χτυπημα! Για την ασυνενοησια με το θεμα του υπνου με τους μπαμπαδες εγω ενα φαρμακο ξερω... χαλαστε τους τον υπνο, αναγκαστε τους να σηκωνονται και αυτοι καποιες φορες, καντε τις αρρωστες, ή δεν ξερω κι εγω πως... εγω ετσι τον εψησα παντως. Πρωτα εγινα σαν κουκουβαγια απο την αυπνια και μετα ουτε που του περασε απο το μυαλο να εχει αντιρρησεις για να διαβασει το βιβλιο ή να μη θελει να εφορμοσουμε τη μεθοδο μετα.

Μαρινα, ψηφιζω να ξαναδοκιμασεις τη μεθοδο. Τωρα ξερεις τι δεν πηγε καλα την προηγουμενη φορα και μπορεις να βρεις τον τροπο να το διορθωσεις, εχει περασει και ερκετος καιρος απο τοτε... Αν δεν ανακατευτουν ατομα που δε συμφωνουν ολα θα πανε μια χαρα και σε μια βδομαδα θα κοιμαστε ολοι!

Νασια, περαστικα και στη μικρουλα σου! Δεν ξερω κι εγω πως γινεται και ο Ιασωνας που κανει απιθανα ακροβατικα σκαρφαλωματα δεν εχει χτυπησει ποτε ετσι αλλα πεφτοντας στο ισωμα εχει κανει απιθανα χτυπηματα και κυριως καρουμπαλα...

Ευα, σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια και τις καλυτερες ευχες μου μεσα απο την καρδια μου για τη δουλεια που θελεις! Μακαρι να σε προσλαβουν να βγαζεις κανενα ευρω και να ξεφευγεις και απο το κλεισιμο στο σπιτι!!! Εγω ακομα δεν εχω ξεκινησει την εκπαιδευση για την στατιστικη υπηρεσια και την απογραφη αλλα πιστευω πως θα μας ειδοποιησουν απο μερα σε μερα. Ψαχνω ομως γενικως αφου αυτο και μονο για 5 μηνες ειναι και τα χρηματα παρα πολυ λιγα και χωρις ασφαλιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

κοριτσουδια μου καλα ! Αυριο θα περασω απο συνεντευξη για την δουλεια που σας ελεγα ..ειχα ευτυχως πολυ αμεση απαντηση στο βιογραφικο που εστειλα κ ισως αυτο να ειναι καλο σημαδι :roll:

Ευη ο χριστος κ η παναγια με την ξαδερφη ..μου σηκωθηκε η τριχα ..Κοιτα τι μπορεις να παθεις ..Ευτυχως οντως οπως λες κ συ που σκεφτηκε να παει στον γιατρο ..Περαστικα της κ απο εμενα ! Οσο για αυτο που ελεγες για την κοπελα που θα σας βοηθησει με τα πιτσιρικια θα συμφωνησω με την αγαπητη μας φιλεναδα την Αγγελικη . Ειναι πολυ σημαντικο το οτι τα μικρα που ηταν κοντα της αναζητουσαν χαδια κ αγκαλιες απο αυτην ..Νομιζω οτι τα παιδια παντα διαισθανονται οταν καποιος τα πλησιαζει με προσοχη κ ευαισθησια ..

Καλυψω τι επαθες παιδακι μου με την τουμπα ?! :o Ελπιζω ο..οπισθεν κ το χερι να ειναι σε καλυτερη κατασταση τωρα ..Χαιρομαι που επανηλθε λιγακι η μικρη σου , δυστηχως ομως ξεκινησαμε την ανησυχια εμεις ..Κατι της φταιει της μικρης απο χτες κ απο την ωρα που την εβαλα για υπνο μεχρι κ τα μεσανυχτα χτες βραδυ κλαψουριζε δυο τρεις φορες ..Το σταματουσε βεβαια μονη της ομως με παραξενεψε λιγο γιατι ειχαν ηρεμισει αρκετα τα πραγματα ..Ελπιζω να μην θυμηθει τις παλιες - κακες αυπνιες ξανα ..Τωρα αν τα καταφερω τελικα κ την παρω την δουλεια αυριο , το τι θα γινει με την μικρη ειναι ενα ερωτημα ..Με καιει δεν το κρυβω ..Το καλο ειναι οτι εχω λιγο χρονο μπροστα μου μεχρι να ανοιξει η σεζον εδω , οποτε η μικρη θα ειναι 15-16μηνων..Ισως την στειλω παιδικο ..δεν ξερω ..Παντως δεν θελω την πεθερα να την κραταει , η μαμα μου ουτε λογος δεν αντεχει πλεον να τρεχει στην ηλικια της πισω απο ενα πιτσιρικι τετοια ηλικιας με οτι αναγκες εχει ..Το σκεφτομαι πολυ..

Νασιακο , μ'εκανες κ γελασα με το ..μανιαμινι που λεει το Μαρουλι ..Σε τετοιες περιπτωσεις προσπαθησε ειτε να βαζεις παγο ( μεσα σε μια πετσετα ) που κανει θαυματα στην στιγμη ..Με τις διδυμες ειχαμε τετοιες φασεις απειρου καλους ..Υπομονη καλο μου ολα ειναι μεσα στο προγραμμα ..Κ το πεσιμο αλλα κ το ..χεσιμο .. :lol::lol: Αυτο το λεω γιατι αρκετες φορες η μεσαια πεφτοντας με αριστοτεχνικες τουμπες ειχε παραλληλα χεστει απο τον φοβο της .. :lol:

Μαρινακι κ γω ψηφιζω να ξαναρχισετε την μεθοδο απο την αρχη .Τουλαχιστον τωρα αν τελικα το κανεις βαλε φραγμους κ ορια στον μπαμπα ..Δεν γινεται να κοιμουνται σαν πουλακια κ μεις να στεκουμε καραουλι ολονυχτιο ..Ουτε ο θεος δεν το θελει ..

Αναστασια τι κανετε εσεις με το μπλα μπλα ?

Σας καληνυχτω ..μακαρι να εχουμε ενα ηρεμο βραδυ ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου...

εμεις γυρισαμε στα παλια....2-4 ειμασταν στον καναπε αγκαλιτσα κ με κοιταγε.

η αληθεια ειναι οτι πριν την σηκωσω εκανα λιγο το κοροιδο αλλα καποια στιγμη ουρλιαζε τοσο πολυ που λεω θα μελανιασει απο το κλαμα...

κατα τα αλλα ομως δεν ειναι κολλημενη πανω μου ολη την υπολοιπη μερα.

θα δω πως θα παει κ αποψε.

κ δεν μου πολυτρωει.αυτο ειναι δειγμα για δοντακια αλλα οι κυνοδοντες απο οτι ξερω ειναι δυσκολα

δοντια κ αργουν..οποτε προβλεπω να καταρρεω για τα καλα!!!

ευα μου ευχομαι να πανε ολα τελεια στη συνεντευυξη,θα σου κανει τοσο καλο...

κ αφου εχεις χρονο θα αποφασισεις με την ησυχια σου τι θα γινει με την αριαδνη.

μακαρι να κοιμαται παντως ηρεμα κ να ηταν καποια μικρη ανησυχια που περασε.....

αγγελικη κ εγω οταν πηγαινω κουνιες με τη μικρη κ εχει καλο καιρο την βαζω στην αμμο κ γινεται χαμος!!!!

μετα την γδυνω ολοκληρη πριν μπουμε σπιτι κ παει κατευθειαν μπανιερα!!!!!!

μαρινα μου θα ελεγα κ εγω να κατσεις να μιλησεις στα σοβαρα με τον αντρα σου για να καταλαβει οτι δεν εχεις αλλες αντοχες κ οτι ουτε εσυ θες να κλαιει το μωρο,αλλα η μεθοδος αφου επιασε μια φορα θα ξαναπιασει κ ειναι κριμα να το αφησετε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια............Ευχαριστώ για τις συμβουλές!!!!!!!!!!!Σταμάτησα να του δίνω βυζί όποτε τσουγκρίσει και ελπίζω να κοιμηθούμε κάποτε.........

Ψες κοιμήθηκε στις 9,5 ξύπνησε 1 είπιε γάλα και ξανά στις 3 τον άφησα να μουρμουράει μέχρι τις 4 και του δωσα βυζι μπας και κοιμηθούμε..........Ξύπνησε μετά στις 6,5..........Δεν αντέχω αλλά ελπίζω να καλυτερέψει η κατάσταση.........

Κ γω δυσκολεύομαι να ξανακάνω τη μεθοδο γιατι τωρα ξερει και θα κλαίει σπαραχτικά..........Αν το αντέξω εγώ αποκλείεται να το αντέξει ο άντρας μου.......

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

εμενα κοριτσια μου κοβει τον μεσημεριανο υπνο...σιγα σιγα τον μειωνει

θελει συνεχεια να ειναι στο πατωμα και να μπουσουλαει

μα ποτε επιτελους θα το κοψει αυτο?? οταν θα παει φανταρος???

με τις λογοθεραπειες τα παμε καλα και με το μπουρ μπουρ το ιδιο

αααα μου κατεστρεψε και το βιβλιο για τις πανες

πηγα στο βιβλιοπωλειο και δεν υπαρχουν αλλα γμτ...

κοριτσια καντε υπομονη με τα δοντια...οταν θα βγουν ολα μετα θα εχετε αλλες εννοιες :lol::lol::lol::lol:

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...