Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΕΜΑΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ!!!

ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΓΕΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ MAMMY ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΚΑΛΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!!!

ΠΟΠΗ-ΧΡΥΣΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά,χρόνια καλά,χρόνια ευτυχισμένα!!!!

Η γέννηση του Χριστού μας ας φέρει σε όλο το κόσμο υγεία,χαρά,ευημερια

κ στην καθεμία απο μας ότι άλλο επιθυμεί!!!!!

Συμπεθερούλααααα!!!Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου!!!!!!ότι επιθυμείς!!!Να σε χαιρόμαστε,εμείς,η οικογένειά σου,ο γαμπρούλης μου κ με το καλό κ το δεύτερο

νινάκι-κουνιαδάκι μας!!!!

Κοριτσάρες μου αυτες τις μέρες τρέχω κ δε φτάνω,πολλές ώρες δουλειά,πολλές ώρες

στέρηση του μωρού μου....

Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα,αν πω οτι δε μου λείπει απο το σπίτι η

μυρωδιά της,η φωνούλα της,η παρουσία της θα πω ενα τεραάάάστιο ψέμα!

(λείπει απ το σπίτι μας απο την Τετάρτη...)

Σήμερα όμως κοιμηθήκαμε σφιχταγκαλιασμένες κ αγκαλιαζόμασταν κ

χαιδευόμασταν όλη μέρα...Τέτοια τρυφερότητα το θηριάκι μου ουδέποτε,

έλιωσαααααααααα............. :x:x:x:x

Εύχομαι ολόψυχα να περνάτε όλες τέλεια....

Τα πιο γλυκά φιλιά μου!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα καλες γιορτες να εχουμε κοριτσια με υγεια ευτυχια και οτι καλυτερο ποθει η καθεμια και καλη λευτερια σε εμας που περιμενουμε τα μπεμπακια..οι μερες ειναι γιορτινες και ολεα τρεχουμε με δουλειες συν εγω οτι κανω και βαλιτσες φευγουμε τη πεμπτη....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλησπερα!!!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν και ευχαριστω για τις ευχες σας!!!

τι κανετε;;..εμεις περναμε την ημερα μας τρογωντας....στανταρ οταν θα με ζυγησει ο γιατρος θα εχω τσιμπισει το κιλακι μου!!..αλλα πως να αντισταθεις σε τετοια εδεσματα!!!!!

Τα φιλιαμου σε ολε ςτις μανουλε ςκαι μωρακια,και ειδικα στην συμπεθερα και στο Ολινακη..και φυσικα στην Καρολ και την παπενια που δεν εχουν ιντερνετ για να μας ευχηθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κι απο μενα!!

Χρυσα μου χρονια πολλα κοριτσαρα μου για χθες!

Σε ξεχασα η μουλαρα... :D:D Με το καλο να φερεις στο κοσμο το δευτερο αγγελουδι σου.. Ολα να πανε καλα μεχρι τελος.

Φαε αγαπη μου... ολοι μια απ' τα ιδια αυτες τις μερες...(κι' ας ειμαστε "αγκαστρωτες')...!!! :lol::lol::lol::lol:

Εμεις σπιτι.... γυρισαμε ολο το συγγενολοι χθες και σημερα και η μικρη αρχισε να μη πολυγουσταρει τα πολλα "βαλε-βγαλε μπουφαν".... :lol::lol::lol::lol:

Τωρα μαγειρευω κοτοσουπα για αυριο, και μακαρονια με κεφτεδακια για σημερα το βραδυ... πολυ φαι λεμε!!!!!!!

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα...

Ειμαι πολυ θυμωμενη.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Η μικρη γυρισε το ματι της κουζινας, εβρασε-εβρασε-εβρασε η κοτοσουπα...

και μετα εγινε καρβουνο... ειμασταν κατω στο πλυντηριο, μαζευαμε τα ρουχα και δεν πηραμε μυρωδια.. η κατσαρολα μου εγινε καρβουνο και την κλαιω τωρα.... αμα δεν καθαρισει θα νευριασω ακομη περισσοτερο.. :twisted::twisted::twisted::twisted:

Ξεχασα να πατησω το κουμπι μεσα και μου την εκανε την ζημια το ατιμο...

Τωρα ξεπαγωνω κιμα να κανω γιουβαρλακια... Θελω σουπα λεωωωωωω....!!!!!

Που ειστε καλε ολες?

Ξυπνηστε να τα πουμε λιγο τωρα που "αδειομαι"......!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa Φανη και εμενα το κανει αυτοοοο..

βεβεια ακομα δεν εχει καψει τποτα..εχει αδυναμια στο να μου χαμηλωνει το ματι..και εγω περιμενωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου! Πως τα περασατε τα Χριστουγεννα? Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περασατε σουπερ...

Εμεις κυριως σπιτι μας τη βγαλαμε, ο Γιωργος δουλευε απο τις 24 του μηνα και συνεχιζει μεχρι και την Πρωτοχρονια βραδυνος, καινουριος βλεπετε και τον εχωσαν κανονικα... Ετσι εκανα Χριστουγεννα με τον Ιασωνα και το γατο. Ανημερα μονο περασαμε το μεγαλυτερο μερος της μερας στο σπιτι του αδερφου μου αλλα κουραστηκα παρα πολυ να λεω 100.000 ΟΧΙ και ΜΗ στον Ιασωνα που ηταν κατενθουσιασμενος με το στολισμενο σπιτι, τα ντουλαπια και τα συρταρια με διαφορετικα πραγματα απο αυτα που ξερει...

Ο Ιασωνας γενικα ξεσαλωνει... ειναι εντελως καλα και παλι και ρημαζει τα παντα συμπεριλαμβανομενης της ηλεκτρικης κουζινας, που ειναι παλια και δεν εχει κουμπια που πατιουνται μεσα και αναγκαζομαι να κατεβαζω το διακοπτη απο την πινακα, αφου βεβαια καψαμε μια κατσαρολα και ενα μπρικι...

Ειναι γλυκας ομως! Περναμε και κατι φασεις... μη φανταστειτε... μισαωρο το πολυ κρατανε αυτα, αγκαλιτσα στον καναπε με φιλακια, χαδακια και τραγουδακια...

Κουβαντες ακομα δε λεει πολλες αλλα επιβεβαιωσα αυτο που νομιζα απο καιρο, οτι προσπαθει να πει προτασεις και οχι λεξεις σκετες... δεν ξερω γιατι το επιασε ετσι αναποδα αλλα τελοσπαντων ειμαστε στη φαση "που ει?" δηλαδη που ειναι? και "νταντι οι?" δηλαδη γιατι οχι? Και τα δυο αγαπημενα του ξεκινησαν ετσι ξαφνικα... τα ελεγα βεβαια συνεχεια... Που ειναι η γατα?, που ειναι ο μπαμπας?, που ειναι... και οταν δεν ηθελε να κανει κατι π.χ. να φαει, να βουρτσισουμε τα δοντια, να αλλαξουμε πανα, του ελεγα γιατι οχι? Τωρα παλευει τη λεξη επικινδυνο αλλα αυτο που ακουγεται απο το στομα του δεν μπορω να το μεταφερω ακριβως, ειναι κατι σαν "ετιντιτινο" γιατι φυσικα αυτη ειναι η συνηθισμενη απαντηση στο γιατι οχι. Χαιρομαι παντως πολυ και διασκεδαζω πολυ μαζι του...

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και χρονια πολλα!!!!!

ευχομαι υγεια πανω απο ολα και αγαπη σε ολες στις οικογενειες σας και τα παιδακια σας

οι εγκυουλες με υγεια και με το καλο 111

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ

πως τα περασατε?καλα πιστευω..εμεις σπιτι με ολο το σοι οπως καθε μερα!!!συνεχιζουμε τις δουλειες εντατικα και τα 50αρικα φευγουν σα χαρτια κοριτσια.αφηστε τα να πανε.....πολλα εξοδα και πολλες δυσκολιες αλλα τι να κανουμε?...υγεια μωρε πανω απο ολα /??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΦΙ μου φυσικα και δε παρεξηγω τη γνωμη σου απλα θελω να σου πω το εξης.πες μου ενα βιβλιο της εκλησια που αναφερει καπου τη νυστεια απο φαγητο???υπαρχει???οχι κανενα

επισης λεγεται οτι τα εξερχομενα βλαπτουν οχι τα εισερχομενα

επισης εγω βλεπω και αυτους που νυστευουν σχολαστικα και πανε και παιζουν κλωτσιδια σπρωχνοντας τους αλλους εγκυες παιδακια για να μπουν πρωτοι στη σειρα να κοινωνησουν....αυτο για μενα δεν ειναι σωστο

ειχα ενα πνευματικο στην κρητη και μου χε πει τοτε που μουν φοιτητρια διοτι εγω ειμαι πολυ της εκλησιας και ας ριχνω και κανα συχτηρι που και που

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΣ....ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.ετσι μου χε πει και μεστειλε κατευθειαν να κοινωνησω αλλωστε ασθενεις και οδοιποροι(αυτο σημαινει γυναικες που θηλαζουν και οχι ταξιδιωτες οπως νομιζει ο λαος)επιτρεπεται να κοινωνησουν.

φυσικα και δε παρεξηγησα τη γνωμη σου απλα σου λεω πως το σκεφτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κ καλα κ απο μενα!!!!Υγεια κ αγαπη σε ολους!!!Τι μου κανετε??

Χρυσουλινιιιιιιιιιιιιιιι μουουουου!!!!!40 μερες κραταει η γιορτη :lol::lol: !!!!!Πολυχρονη κοριτσακι μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου κ εκεινοι εσενα κ με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος :):-*:-*:-* !!!

Αχ βρε Αντρουλα μου να'σαι καλα!!!!Μου ελυσες μια απορια χρονων...αυτο με τον οδοιπορο ποτε δε το ειχα καταλαβει :blink: !!Κ εγω ταξιδιωτη νομιζα κ αναρωτιομουν το γιατι!!Παντως κ εγω ειμαι της γνωμης οτι δε πειραζει που κοινωνησες κ δε νηστεψες...αφου ηταν τοση μεγαλη η αναγκη σου!Αυτο ειναι πιο σημαντικο!Κ μενα μου τη δινουν ολη αυτοι που κρατανε τα τυπικα αλλα στη ψυχη κ στις πραξεις ειναι ασ'τα να πανε!Ξερει τι σπρωξιδι εχω φαει κ εγω με το μωρο στην ουρα για την θεια κοοινωνια απο ηλικιωμενους??Φουντωνω κ εγω με κατι τετοια...θα κοινωνησουν τωρα ,λεω,κ τι θα καταλαβουν στην ουσια???

Συμπεθερουλα μου κανετε αγαπουλες με τον γαμπρουλη μου??Τι ομορφα!!!Μη παραπονιεσαι,ειπαμε ειναι αντρακι,δε κρατανε πολυ ωρα τα ναζακια :lol: !!

Πολυ χαιρομαι που ειναι καλυτερα!!

Φανουλα μου!!!Σιγα την κοτοσουπα καλε...πιο ωραια ειναι τα γιουβαρλακια :P:-* !!!Αχ μου το εχει κανει απειρες φορες κ μενα αυτο το σκηνικο αλλα ευτυχως η κατσαρολα δε μαυρισε απλα κολλησε το φαι!Βαλ΄της νερο κ υγρο πιατων κ βαλ'τη πανω στο ματι,να ειναι λιγο ζεστο.Γνωμη μου,ασ'τη να μουλιασει καλα κ τριψ'την το βραδυ!Παντως πολυ καλη δουλεια σε τεοια κανει το Fairy που ειναι σε σπρευ,σα μους κ κανει για κατσαρολες,καμμενα λιπη κτλ!

Ειδα τη απαντηση σου στο θεμα για τη μυκητιαση!Thank you!!!Το θυμαμαι που το ειχατε περασει κ σε ειχα ρωτησει εδω την 1η φορα που το παθαμε(αυτη ηταμ η 3η)αλλα δε θα το ειδε μεσα στις σελιδες!Ειμαστε καλα τωρα αλλα με προβληματιζει η συχνοτητα οπως εχω πει..δε καταλαβαινω το γιατι..ελπιζω να μην ξαναεμφανιστει!!!

Εμεις ζουζουνες περασαμε ομορφα!Ησυχα κ πολυ οικογενειακα!Ξεκουραστηκε και ο αντρας μου λιγο που ετρεχε ολες αυτες τις μερες...η μικρη ξεσαλωσε με τα ξαδερφια,τις βολτες...πολυ πλακα εχει το ζουζουνι μου!Ξερη επεφτε για υπνο κ την ξυπναγα εγω :!: στις 11 το πρωι πια:blink: !!!

Θελω να παω να παρω κ μερικα δωρα κ δε μπορω!!1η φορα!!!Η μαμα μου στο μαγαζι,η πεθερα μου κραταει τα αλλα 2 εγγονια που κλεισαν τα σχολεια(κοιμουνται σπιτι της) κ δε μπορει κανεις να μου κρατησει την Αφροδιτη να παω στα μαγαζια!Κ εχω τοσες υποχρεωσεις...!Με τη μικρη ουτε λογος να παω για ψωνια,δεν παλευεται με τιποτα :? !!Ουφ!!

Παω γιατι ξυπνησε!

Ντινακι,Ζαιρα,Καρολ,Ιφ,Ποπακι,Δωρα,Μαρακι,Χαρουλα.....πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελιτσα μουυυ

ευχαριστω παρα πολυ!!!

Την τεταρτη που πηγαμε στο γιατρο τη ρωτησα...

δε μου λες κανατα καθολου καλλιεργια κοπρανων και ουρων..

αν οχι να κανετε..να δειτε τι φταιει για τις συνεχομενες μηκητιασεις

Κατερινακη εγω θα συμφωνισω με τον πνευματικο μου, εγω ειχα ρωτησει εναν μοναχο απο το Αγιο ορος, και εκεινος μου ειχε πει πως ουσιαστικα οι νιστισημες μερες ειναι περισσοτερες απο τις μη νιστισημες και κανενας λαικος δεν τις τυρει σωστα, ουτε και μερικοι κλιρικοι...ειδικα ομως για το θεμα κοινωνια ειναι το σωστο να μη φας τουλαχιστων απο την προηγουμενη αλλα το σημαντικο ειναι να πηγαινεις στην εκκλισια με καθαρη καρδια και να θελεις να μεταλαβεις σωμα και αιμα κυριου, ολα τα αλλα ειναι δευτερα σε αξια.

Επισης τον ειχ αρωτησει για τη νυστεις και μου ειπε..νυστεις δεν ειναι να τρωμε χταποδια και καλαμαρια και λουκουλεια νιστησημα γευματα, νιστεια ειναι η εγκρατεια γεννικα στο φαγητο αλλα και στη ζωη μας.

Ανθρωπου που δεν εχουν νιστεψει ποτε αλλα εχουν καθαρη καρδια και δεν αδικουν και αμαρτανουν απεναντη στον συνανθρωπο τους ειναι σαν να εχουν κανει νηστεια απο ολα.

Εχω μια θεια τετεοια...ειναι απιστευτα κακος ανθρωπος που καθε της λεξη σταζει δηλητηριο..αλλα στις νηστιες στις εκκλισιες και σε αυτα πρωτη ειναι...

εγω ενα ξερω..οποιος κανει μεγαλους σταυρους..εχει κανει μεγαλες αμαρτιες.

Εμας ο Οδυσσεας πηγαινει τον Χριστοφορο συχνα να κοινωνησει..εγω πηγαινω σπανια στην εκκλισια..κυριως οταν δεν εχει λειτουργεια γιατ θελω να ανοιξω την καρδια μου και να προσευχηθω και να αναψω ενα κερακι, ετσι νιοθω γαλινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα...

Δε σας ξέχασα,αλλα σήμερα κ αύριο πήρα άδεια...απ τη σημαία κ σήμερα

καθάρισα το σπιτάκι μας(μη μας βρει το νέο έτος μες στη σκόνη κ είμαστε

όλο το χρόνο έτσι... ;)) ) ε κ αύριο θα χαλαρώσω at last!!!

Όσον αφορά το θέμα με την Θεία Κοινωνία,θα συμφωνήσω απολυτα με την

συμπεθέρα!Είναι πολλές που κάνουν μεγάλους σταυρους κ απο πίσω

βγάζουν χολή κ είναι κ άλλοι που απλά αισθάνονται οτι θέλουν να κοινωνήσουν

κ το κάνουν..

Αντρούλα μου αφού έτσι ένιωσες,πολύ καλά έκανες κ το κανες...

Μην το σκέφτεσαι καθόλου,καλό στην ψυχούλα σου έκανες...Όλα τα άλλα περισσεύουν!

Το κοριτσάκι μου επέστρεψε στη βαση της...κ σήμερα για να τελειώσω τις

δουλειές μου βγαλε την ψυχη..Έχωσε το χερι μέχρι τον αγκωνα της στη λεκάνη

με το wettex κ το fabuloso(ξεσκόνιζα τα έπιπλα!!!),πήρε ΄ένα κουτάλι κ πηρε

απο τον κουβά που σφουγγάριζα υγρό κ στο τσαφ την πρόλαβα να μην το βάλει στο

στόμα...Τι να σας λέω!!!Τώρα βέβαια θα μου πείτε μπροστά της τα είχα??

Όχι καλε,απλά κανα δυο φορές ξέχασα να κλείσω εντελώς την πόρτα του μικρού

μας μπάνιου κ φυσικά βρήκε ευκαιρία!!!

Φανούλι μου τι έγινε εν τέλει με την κατσαρόλα????Θα μας τρελλάνουν,χαχαχα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιες μου τι κανετε?πως περασατε?εμεις τελεια!φαγαμε κ στο σπιτι οοολοι μαζι κ ηταν ωραια!

οι ευχες μου ηρθαν?αν οχι γιανα μην ψαχνω ευχομαι σε ολες σας να ειστε παντα καλα με τ παιδακια κ τις οικογενεις σας!ΥΓΕΙΑ ΑΓΑΠΗ Κ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!!1ιντερνετ ακομα δεν εχω κ μπηκα στα γρηγορα απ'το μαγαζι.ελπιζω αυριο να γινει κατι κ να το φτιαξουν...φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα βλεπω τα μωρακαι επανερχονται ωραια ωραια και απο ζημιες φουλ ετσι ειναι τα σκατιαρικα.....αλλα τα αγαπαμε τι να κανουμε...παντως εγω προσεξα οτι η ζωηραδα του μικρου μεγαλωνει και συνεχιζει ακαθεκτη απλα βλεπω διαφορα που σε καποια πραγματα πλεον με ακουει και με κανει εντυπωση ειτε οταν τον μαλωνω ειτε οχι και νιωθω περηφανη χαχαχα που πλεον αρχιζει να καταλαβαινει και ανακουφιζομαι οταν με το καλο θα γεννησω θα ειναι λιγο διαφορετικα...εγω παλευω με δουλειες σιδερο και μαζεμα βαλιτσες χαμος....αυριο παω για αυχενικη να μου φυγει ενα βαρος...

σημερα κατεβηκε η ανιψια μου για να παιξουν λιγο με τη νυφη μου ξαφνικα εκει που ηταν στο δωματιο με τον κωνσταντινο να λεει μαμα κατω θελει να παιζει με τον κωνσταντινο και διπλα η νυφη μου της λεει οχι οχι οχι και παταει τσιριδες κλαμματα λυγμους εκλαιγε για ποση ωρα αρχισε να κλαιει ο δικος ου γιατι κλαει η μικρη να μαλωνω τον δικο μου για να μην κλαιει και να κλαει η μικρη (η νυφη μου να την εχει αγκαλια και να την κανει οοοοοοοοο σαν μωρο ) κι αλλο αυτο γινοταν για πανω απο μια ωρα τα νευρα μου χαλια και η νυφη μου να μην παιρνει τη μικρη να πανε πανω τα ειδα ολα δεν μπορω τη γκρινια με τσιριδα εμενα ο κωνσταντινος μπορει να με κανει χιλια δυο αλλα αν αρχισει το υστερικο τον μαλωνουμε και στο λεπτο τερμα το κλαμμα και η γκρινια η ανηψια μου σε στελνει σε ψυχιατρο με τους λυγμους και τις τσιριδε και ολα απο το τιποτα ηρθε ο αντρας μου και με βρηκε σε κατασταση κρισης και πριν ρε γαμωτο ο κωνσταντινος χορευε τον ειχα βαλει μουσικη και χορευε με χαρα...παιδια αν ο δικος μου γκρινιαζει τον παιρνω και φευγω ουτε ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να ακουει τη γκρινια του κωνσταντινου ουτε εμενα να φωναζω στη νυφη μου δεν υπαρχουν αυτα...οταν η μικρη ειναι στις μαυρες της που ειναι απο τη βδομαδα οι 4 μερες σιγουρα μου την κατεβαζε παρεα απο τις 12 μεχρι τις 1,30 και κανα 2ωρο το απογευμα μαζι με τη νυφη μου τα νευρα μου εμενα κροσια αν ειναι στα καλα της ουτε ακουγονται αλλα αμα δεν ειναι γκρινιαζει και τη φταινε ολα ειπα απεξω απεξω τη νυφη μου δεν μπορω τη γκρινια εμεις το ξεκοβουμε ειπα και λιγα παλι απεξω στον αδερφο μου αλλα που να καταλαβουν δεν θελω να παρεξηγηθουν κιολας απλα με κανει εντυπωση οταν μου λενε να παω τον μικρο πανω για να παιξουν αμα κανει κατι ο δικος μου θα τον μαλωσουν και καλα κανουν η θα μου τον κατεβασουν για την κορη τους ομως τιποτα απο τα δυο....τι να κανω θα σκασω ωρες ωρες και τωρα θα παμε στους γονεις και παλι μαζι θα ειμαστε για μια εβδομα και ολο το 24ωρο μαζι....αχ...ας ελεπισουμε η μικρη να μην εχει τα ζορια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και χρονια πολλαααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!

τι κανουν οι εγκυουλες μας?

τ α υπολοιπα κοριτσακια της παρεας?

εγω ειμαι πολυ χαλια ..χθες μου κλεψαν το κινητο απο το γραφειο στην δουλεια μου... :(:( μια ηλιθια ειχε ξεχασει να κλειδωσει την μια απο τις δυο τζαμενιες πορτες της εισοδου και εγω δεν το ειχα παρει χαμπαρι και επειδη ειμασταν πολυ λιγοι στην εταιρεια αδραξε την ευκαιρια μπηκε μεσα σαν κυριος...αφου ειχε βολιδοσκοπησει απο τους αλλους οροφους το τι γινοταν ...πηρε το κινητο σαν κυριος ...τον πετυχα αφου το χε παρει και αφου μου ζήτησε και καλα ενα ονομα που το χε μαθει απο αλλου...εφυγε...και δεν ειναι μονο αυτο...το πρωι πριν ερθω στην δουλεια πηγα να τρακαρω ...γλιστρησε το αυτοκινητο απιστευτα και πηγα να φαω τα μουτρα μου..τρομαξα πολυ...και το βραδυ χτυπησα στο κεφαλι σπιτι και ημουν με παγο...καποιος με γλωσσοτρωει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια!!!!!!!!

Καλέ Ιφι,γιατι βάζει η νύφη σου την μικρή σ αυτή τη διαδικασία???Είναι

πολύ κρίμα!!!

Αννούλα μου χρόνια πολλά κ καλά!!!!

Κοριτσάρες μου πού χαθήκατε όλες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αμαν βρε Καρολινακη μου...ποιος σας μουντωσε παιδι μου...πωπω..πολυ στεναχωρηθηκα!!!!

Αλλο τετοιο κακο να μη σας βρει!!!!

Ιφη διαφονω με την τακτικη της νυφης σου..ειναι πολυ ψυχοφθορο γιατο παιδι αυτο που κανει...

θα πρεπει να το χειρηζετε διαφορετικα..κριμα ειναι..

συμπεθερα τι κανετε;;;;..πως ειναι το Ολινακη μας σημερα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημεεεεεερα!!!

Ντινακι να σου πω την αληθεια νιωθω πολυ "χαζη" που δεν ηρθαμε τοσες μερες να σας δουμε... αλλα να ξερεις πως θα ερθουμε οπωσδηποτε μεσα στις επομενες μερες..

Το πρωι ξυπνησαμε και λεω στον Β παμε Δραμα? Και μου λεει ο καιρος ειναι χαλια και προς Δραμα μερια εχει συννεφα... Βρεχει εκει? Εδω ειναι ετοιμος παντως....

Ο κοσμος και οι υποχρεωσεις δε μας αφησαν γαμωτο...

Ηρθαν η κουνιαδα μου την προηγουμενη Πεμπτη αλλα δε γουσταρα να ερθω μαζι τους γιατι ειναι γκρινιαρα (και τι να ελεγα στον αντρα μου? Δε θελω να παω με την αδερφη σου? Του ειπα οτι δεν εχω ορεξη... αλλα μεσα μου καιγομουν)... Ηθελα να' ρθω πιο πολυ για να σας δω.... :roll: ....

Ιφιγενεια μερικοι γονεις εχουν διαφορετικο τροπο στο μεγαλωμα των παιδιων και αυτο πολλες φορες μας κανει να απομακρυνομαστε θελοντας και μη...

Εχω τρανταχτο παραδειγμα το ανηψακι μου (παιδι του πρωτου μου ξαδερφου)..

ειναι τοσο γκρινιαρης, τσιριζει οοοοολες τις ωρες της ημερας, γκρεμιζει σε οποιο σπιτι κι αν βρεθουν και η μανα αρααααααζει...!!

Ε συγνωμη αλλα εγω τους αποφευγω, δεν γινεται διαφορετικα.

Να περασετε καλα στο ταξιδακι σας και να γεμισεις μπαταριες κοριτσαρα μου!!

Καρολινακι τι επαθες βρε κοριτσι μου.. Τι λαθη ειναι αυτα που κανουν?

Ποιος μπορει να το εκανε? Ελεος δηλαδη μες στον ιδιο χωρο αν κανουν τετοιες ζημιες...

Πηγατε στο καινουργιο σας σπιτικο δε μας ειπες λεπτομερειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσακι μου καλημερα και σε σενα κοριτσαρα μου....

Πες μου οτι δεν εχεις αναγουλες... και μονο στην σκεψη τρελενομαι....

Δε σε βοηθαει καμια τροφη? Εχεις ορεξη γενικα ή μπααααααα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα καλημερα

αναγουλες και ξερατα καθε μερα...

αναγουλε ςολη μερα

δεν αντεχω αλλο

θελω να γεννησω να τελιονω....

τιποτα δε με βοηθαει..ουτε σπραιτ ουτε τιποτα

πινω ολη μερα νερο με λιγο λεμονι μεσα και τροω παξημαδια κριτικα..μονο αυτα δε μου αφινουν μια γλυκιλα στο στομα..

χτες εφαγα και λιγο ψαρι

μου μυριζουν τα παντα..

ακομα και εγω η ιδια δεν μπορω να βαλω ενα φορεμα δευτερη μερα, μου μυριζει το αφρολουτρο- πλενομαι με σαπουνι φισαν πλεων τα χαλια οι καναπεδες η κουζινα τα καλοριφερ, ολα μου βρομανε...ιστερικια λεμε..

σημερα κατεβασα τις κουρτινες και προγραμματησα το πλυντηριο να τις πλυνει μεχρι να ερθω σπιτι να τις απλοσω, αυριο θα βαλω τις μαξηλαρες και το υφασμα του καναπε...ασε ασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ! και μονο που τα διαβασα ολα αυτα ταραχτηκα....

Α ρε Χρυσα... αυτες οι αναγουλες δεν υποφερονται με τιποτα...

Οταν ημουν εγκυος ειχα ξερασει απο γαλα κακαο που ειχα πιει, απο κουαντο μαλακτικο που μυριζαν τα ρουχα, απο υγρο πιατων πρασινο μηλο, απο τα καινουργια μας επιπλα... απ' ολα αναγουλιαζα... αλλα γυρω στον 4 μηνα κοπηκαν μαχαιρι ολα..

Ελπιζω να σταματησουν και σενα σε λιγο καιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου σε καταλαβαινω και στεναχωριεμαι πολυ...εγω ειχα καθε μερα καουρες ,ναυτιες ,ζαλαδες για τρεις μηνες αλλα εμ@@ δεν ειχα κανει...και ενοιωθα χαλια φανταζομαι εσενα... αχ τι αν πω καρδουλα μου μακαρι να σταματησουν σε λιγο και να μην ειναι σαν τη εγκυμοσυνη του ταζουλη μας...το ευχομαι ολόψυχα...

Φανουλι μου μπηκαμε στο σπιτακι μ ας και ειναι πολυ όμορφαααααα....αλλο πραγμα να σαι στο σπιτακι σου..ολα καθαρα καινουργια... :D:D και ποσο μαλλον που ηταν το παλιο σπιτι που χα μεγαλωσει και το ανακαινισαμε...αναμνησεις όμορφες...μυρωδιες γιαγιακας που μου φτιαχνε γλυκακια...εψηνε ψωμακια...εγω ειμαι πιο τεμπελουλα... :oops:

η παπενια εχει ενα μεγαλο δωματιο ...!!!!!που πιο πολυ βεβαια ασχολειται με το να πεταει εξω απο τα συρταρια τα φρεσκοσιδερωμενα ρουχαλακια της... :lol::lol: τρεχει παντου σ ε ολο το σπιτι...

πειραζει τα παντα...τα μηηηηηηηηηηηη...εξακολουθουν να ακουγονται οπως πάντα....παιρνει μια πετσετα η χαρτι οτι βρει και σκουπιζει τα παντα..και θελει να την κυνηγαω κανει κατι που δεν πρεπει και περιμενει ν ασηκωθω για να την κυνηγησω...κοριτσια εχει γινει θηριο...δεν ακουει κανεναν...και οταν γυρναω κανει σαν τρελη να την παρω αγκαλια...λεγοντας γκαλια...παω τουαλετα και χτυπαει την πορτα για να βγω εξω...το μπανιο δε που κανω ειναι σε χρονο ντε τε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...