Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσαρες!

Sorry που δε σχολιαζω αλλα τρεχω και δε φτανω!!

Περιμενω κοσμο απ' τις 4 και πρεπει να κανω γινω "αστραπη"...!

Σας ευχαριστω για τις ευχουλες!!

Φιλια πολλα!

..Η μικρη περασε ενα βραδυ με απιστευτο κλαμα και αναμμεσα στα ουλα (τα επανω) φαινεται κατι σαν αιματακι... Λετε να ανοιξαν τα ουλα επιτελους μπας και δουμε φως?

Παντως δεν αφησα ετσι το θεμα.

Μιλησα με παιδοοδοντιατρο και γυρω στις 10 Γεναρη θα παμε για ακτινα.

Να δουμε που και ΑΝ υπαρχουν ριζες...

Ζουμε μεγαλες στιγμες!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα φιλια μου σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kαλο σας βραδυ στο παρα πεντε προλαβενω να εθχηθω για τη μικρουλα Αναστασια μας :x Φανη μου να τη χαιρεσται κ να την καμαρωσετε οπως εκεινη ποθει... ;) το λεω αυτο γιατι δυστηχως τα δικα μας ονειρα ειναι τελειως διαφορετικα απο τα δικα τους..... ;) κ με πολλα δοντακια απο τουχρονου... :D

Χρυσα μου κοπελα μου αφου εισαι καλα εσυ αυτο εχει σημασια..... ;)

Καρολινακι περαστικα στη νυφουλα μου κ πολλα φιλακια... :x

η δικη μασ μερα ηταν καπως πηγαμε στον παιδιατρο που ειχε μπερδεψει τα εμβολια, κ ετσι σημερα μας εριξε μια ματια γιατι ειχε κοσμο,κ στη ουσια σορυ που θα το πω αλλα φαγαμε το κρυο τσαμπα :angry:

το μοναδικο καλο ηταν πως μ ακουσε ο αντρας μου κ πηρε μαζι τη μηχανη κ ετσι βγηκαμε φωτο με παιδακια που λεγανε τα καλαντα.... :cheer: τις ανεβασα στο fb μπορειτε να μας καμαρωσετε :P μετα το φαγητο εφτιαξα κ τους κουραμπιεδες μου αυριο κανω κ τα τελευταια ψωνια κ ναι μπορω να πω οτι ειμαι εοιτμη για τα χριστουγγενα, πιο αργα ηρθε κ μια φιλη να μας δει, κ ετσι ειμαι τωρα με το ενα ματι ανοιχτο.... (-| σας αφηνω καλο ξημερωμα σε ολες μακια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γειά σας,

τι κάνετε??

τόσες μέρες σας διάβαζα αλλά δεν προλάβαινα νασας γράψω.

τα νέα είναιι καλά. δεν πέρασα ανεμοβλογιά. είναι μάλλον κνήφη της εγκυμοσύνης, ευτυχώς η πολύ φαγούρα έφυγε....

Φανή να την χαίρεσαι.....

δε μπορώ να σας πριγράψω τι κάνει το μεγάλο μου παιδί γιατί αν ξεκινήσω νομίζω ότι θα περάσουμε κατευθείαν στο Νο 7. πάντως βρήσκω τη μανούλα μου σε άθλια κατάσταση κάθε μεσημέρι..σήμερα πήγαμε για το δώρο του για τα Χριστούγεννα σε πολυκατάστημα. όόόόόόό΄λο τομαγαζί κοιτούσε δύο τρελές να κυνηγάνε ένα μωρό που τσίριζε.....ρόμπα :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::oops::oops::oops::oops::oops:

κατα τα άλλα????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικά Φανούλα μου να τη χαίρεσαι τη μικρούλα σου !!!!!

Καρολινάκι μου γλυκό Περαστικά στη μικρή σου, εμένα η Χρύσα μπουκώνει αρκετές φορές , άκου τι θα κάνεις όλη μέρα θα της βάζεις ορό και 2 φορές την ημέρα πρωί και βράδυ otrivin σταγονίτσες μέχρι 3 έρες το otrivin και ρώτα το παιδίατρο για σιροπάκι βλεννολυτικό εμένα μου έχει δώσει ο παιδίατρος ένα σιροπάκι και το χρησιμοποιώ στη Χρύσα απο μωρο είναι πολύ καλό καλή επιτύχια!!!

Ντινάκι τρέχεις με το μαγαζί διαβάζω υπομόνούλα φιλάκια στο Ολινάκι σου!

Κορίτσια πείτε καμιά ιδέα η μικρη μου τώρα εχει αρχισει και μασάει λίγο ρυζάκι κανά μακαρονάκι πείτε κανα μαλάκι φαγητούλι ή με τι τα ξεκινήσατε στην αρχη να τρώνε τα μικρούλια σας ? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα χρονια πολλα για την αναστασια χθες φανη μου να την δεις οπως ποθεις....

ζαιρα μου σε σκεφτομουνα λεω τι εγινε?σου ειπα εγ αν περασες η εκανες εμβολιο αποκλειεται να ειναι ανεμοβλογια...δηλ.την αλλεργια των εγκυων αυτο ειναι?

δεν μας ειπες αρχισε να κλωτσαει?

εμεις ησυχα τα ιδια σπιτι και ευτυχως ο μικρος ησυχος αρχιζω να ετοιμαζω και ρουχα...σημερα εχουμε παιδιατρο επιτελους μετα απο 3μηνες θα παμε να δω ποσο παχυνε και ποσο ψηλωσε.αχ κοριτσια εμας γεμισε το στομα δοντια 14η 15 μπορει και παραπανω δεν μπορω να τα μετρησω δεν με αφηνει αλλα το ωραιο ειναι οτι εχουν κατεβει κιολας πολυ γρηγορα και φιανονται ολα και μερικα ειναι τεραστια σαν του μπαμπα του...τι αφησε και απο τον μπαμπα τελοσπαντων....αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες μανουλες!!!

Ζαιρακι τελςο καλο ολα καλα!!!

αντε και μας τρομαξες!!

Φανουλα χιλια συγνωμη η γαηδουρα ξεχασα χτες να σου ευχιθω..

πολυχρονη να ειναι η Αναστασια σας..με πολλα πολλα και γερα δοντακια!!!!

Η Καρολινα και η συμπεθερα μου που ειναι σημερα;;;;..συμπεθεραααααα;;;;;

Καρολιναααα.;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχη χρονια πολλα στην ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΑΣ

κοριτσια να σας πω κατι???χτες πηγα το μικρο να κοινωνησει..ξερετε οτι ειχα περιπετειουλα με την υγεια μου και παιρνω καποια φαρμακα....εγω δε νυστεψα αλλα αιστανθηκα τρομερα την αναγκη να κοινωνησω...ναι το ηθελα παρα πολυ..πιστεψα οτι θα αγαλιασει η ψυχη μου και θα σταματησει να με ποναει το κεφαλι μου...το καλυτερο φαρμακο..και κοινωνησα χωρις ναχω νυστεψει τις προηγουμενες μερες απο φαγητο....απο αλλο....ναι νυστεψα χιχι εκανα κακα που κοινωνησα λετε?πηρα αμαρτια?εχω λιγες τυψεις αλλα εν ιωσα φανταστικα..ζητησα και συγνωμη απο την Παναγια

ΦΑΝΟΥΛΑ να το χαιρεσαι το αστερακι σου

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ τι ηταν αυτο βρε κοριτσακι μου??φανταζομαι πως `θα νιωσες..αχ κοριτσι μου η παναγια μαζι σου να προσεχεις και αλλο κακο να μη σας βρει

ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ καλη υπομονη και σε σενα συμπασχουσα!!!!αντε και τελειωνουν τα βασανα

ΖΑΙΡΑΚΙ ετσι περαστικα ναναι ολα..τελος καλο ολα καλα το μονο που θα σου πω ειναι να μη βαζεις λαδακια οταν εχεις σπυθουρακια γιατι το λαδι κανει καλλιεργεια στα σπυρακια και πολλαπλασιαζονται κομπρεσουλες με χαμομηλι η καλλεντουλα βοηθαν...την καλεντουλα αστην γιατι εισαι εγκυος μη σου φερει καμια αλλεργια ..κρυες κομπρεσουλες με χαμομηλι και πολυ καλο στεγνωμα μετα

φιλια σε ολα τα κοριτσακια τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακη συμφωνα μερ την εκκλισια αφου ειχες εντονη την αναγκη να κοινωνησεις καλα εκανες και ας μη νυστεψες.

Παιδια σημερα δεν ειμαι καθολου καλα...αναγουλιαζω με το παραμικρο και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να παω να ξερασω να τελειωνω η οχι..

δεν μπορω ειλικρινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ αναλογως τι σε ανακουφιζει..εμενα πχ αν κανω εμετο ειμαι αρρωστη ολη την υπολοιπη μερα ενω πχ η μανα μυ οποτε ζοριστει...γκρακ η κυρια και ανακουφιζεται και μετα πεταει...αχ υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Λιγο χαμος αυτες τις μερες με τις γιορτες κτλ. αλλα θα περασουν...

Αλλωστε αυτες περιμεναμε τοσο καιρο.... :D

Απο σημερα ξεκιναει η ξαπλα.....!!!

Απο το Φεβρουαριο τρεχω σαν τον Βεγγο χωρις ελεος ρε παιδι μου και επιτελους τα ατσαλινα νευρα μου αντεξαν για ακομη μια φορα και ηρθε η ωρα να ξεκουραστω στο σπιτι μου σαν ανθρωπος...!!!

Εκανα πολλα πολλα ψωνια το πρωι και το ευχαριστηθηκε η ψυχη μου...!!

Το απογευμα εχει σειρα και το σουπερ μαρκετ και τελος γι' αυτη τη χρονια!

Χρυσα μου πως θα φας καλε μελομακαρονα με τις αναγουλες? Τς τς τς!! Αδιανοητο...!! :D:D

Περα απ' την πλακα τωρα.... βρες τροφες που σε ανακουφιζουν και ηρεμουν το στομαχι σου.

Εμενα με ηρεμουσε η κοκα κολα και το λεμονι...

Ειχα διαβασει πως ειχες αναγουλες μεχρι το τελος στον Χριστοφορο.... :cry:

Να προσεχεις, να πινεις πολλα υγρα μην παθεις αφυδατωση και προσπαθησε να βρεις τι τροφες δε σου φερνουν αηδια... (εμενα μου ειχαν κοπει στα μεσα του τετερτου μηνα και ειχα αγανακτησει)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλησπερα!

Δεν ημουνα πολυ καλα τις τελευταιες μερες και γι αυτο εξαφανιστηκα...

Δεν προλαβα και να διαβασω τιποτα απο αυτα που γραφετε αλλα ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα παιδακια και τα μικρα σπορακια επισης.

Ο Ιασωνας περασε κι αυτη την ιωση, για το υγρο στο αυτι θα δουμε αμεσως μετα τα Χριστουγεννα που θα τελειωσει και με αυτη την αντιβιωση.

Εγω ειχα παλι κατι περιπετειες με τη μανα μου αλλα ξεμπερδεψα με αισιο τελος αυτη τη φορα.

Ιωση ειχα κολλησει απο τον Ιασωνα και μαλλον ελαφρια την περασα χωρις πυρετους αλλα αυτοι οι πονοκεφαλοι και η καταρροη α-πα-πα... χαλια!

Εχω παθει μια συγχυση σε σχεση με το ποτε γιορταζουν οι Αναστασηδες και οι Αναστασιες... νομιζα οτι ειναι το Πασχα, αλλα μολις μπηκα ειδα που εγραφαν χρονια πολλα σε καποιο μελος Αναστασια και μου δημιουργηθηκε η συγχυση... Ετσι Φανη αν γιορταζε η κορουλα σου τωρα, να την χαιρεσαι! Να ειναι παντα υγιης, χαρουμενη και καλοτυχη!!!

Απο αυριο ελπιζω να σταματησουν οι απιστευτοι πονοκεφαλοι και να μπαινω συχνοτερα να τα λεμε... ειναι και τα καλαντα αυριο...θα μπω το πρωι να σας τα πω και να διαβασω τα νεα σας!

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες......

Υγεία, υγεία, υγεία , υγεία.

πάνω απόόλα και ευτυχία.

εύχομαι σε όλες σας να είστε πάντα ευτυχισμένες με τα παιδάκια σας, και.............χιλιάδες ευχές για όλον τον κόσμο και κυρίως τα παιδιά.

όλα τα παιδιά του κόσμου να είναι ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΥΓΈΙΑ..............

τις καλύτερες ευχές μου σε όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μένα τα Χριστούγεννα είναι μια γιορτή πολύ συγκινητική ως γνήσιο καρκινάκι που είμαι σιγά που δε θα συγκινιοόμουνα..

κάθε που αλλάζει ο χρόνος το δάκρυ κορόμυλο....

το πρωϊ το καμάρι μου ε'ιχε σηκωθεί από τις 6:30 την ώρα που ετοιμαζόμουνα να φύγω καιμε κοιτούσε μες στα μάτια που δυστυχώς γμτ θα έφευγα για δουλειά.

και ασφαλώς μς χτύπησε σε ευαίσθητο σημείο και κλάάάάάμα η κυρία μες στο αυτοκίνητο ώσπου να φτάσω στη δουλειά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ χρονια πολλα σε ολες... @};- εμεις απο το πρωι ακουμε τα καλαντα με το μικρο, κ ειναι τελεια, εχει μια χαρα που βλεπει τα παιδακια, με τα τριγωνα τους :ymapplause:

εγω ειμαι αρκετα μπουκωμενη, μ εντονο πονοκεφαλο, Αγγελικη ακριβως αυτο που εγραφες πιο κατω,ευτηχως δε κολησα το μικρο,ρεβεγιον θα κανουμε σπιτι οι τρεις μας εσεις; κ αυριο φαγητο στη μαμα μου.... :-* σας ευχομαι λοιπον καλα χριστουγγενα με υγεια πανω απο ολα κ καλη διαθεση..... @};- φιλακια πολλα σε ολες σας :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχχχχ πόσο θα θέλα να ήμουν και εγώ να ακούω τα κάλαντα να δω πως κάνει το παιδάκι μου.

εντωμεταξύ όταν του τραγουδάμε " τρ'ιγωνα καλαντα........................................." λέει με το ρυθμό "νταντα νταντα ................"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα και χρονια πολλα τι μου κανετε?περαστικουλια σε οσους καιοσες ειναι αρρωστες.εμεις καλα μας ξυπνησαν τα καλαντα και ο μικρος τις κοιτουσε τις κοπελες μες τα ματια εκεινες γελουσαμ πολυ γελιο....θα τα πουμε και εμεις στη νυφη μου αλλα ποσο θα κρατησει το τριγωνο ειναι αλλο θεμα....

χθες πηγαμε στη παιδιατρο σχεδον 11 κιλα (η ζυγαιρια τον εβγαλε μονο με το παμπερς που ειναι καθαρο 11 κιλα αλλα η παιδιατρος αφαιρει 200γρ.)γι αυτο λεω σχεδον 11 κιλα και υψος 85 και περιμετρος 47 μεγαλωνουμε δοξα το θεο δηλ βαλαμε απο 600 εως 800 γρ βαρος και 3 ποντους υψος και 2 στο κεφαλακι βεβαια ειχαμε να παμε και 3 μηνες στη παιδιατρο για υτο αυτη η ανοδος η μεγαλη...καναμε και το εμβολιο μας και ολα καλα...σημερα θα κατσουμε σπιτι σαν κανονικη μερα με κανονικο φαγητο και αυριο θα ανεβοκατεβαινουμε στον αδερφο μου και εκεινοι σε εμας....

αντρουλα μου χωρις παρεξηγηση δεν το θεωρω σωστο που κοινωνησες χωρις να νηστεψεις εστω κα μια μερα δεν ειμαι και καταγραμμα της εκκλησιας αλλα οσο μπορω καποια τα πιστεω και τα κραταω νει μενα εφοσον ειχες την αναγκη καλα θα εκανες καποια στιγμη να κοινωνουσες αλλα οχι ετσι...τελοσπαντων εσυ ξερεις και εγω πχ θελω πολυ να κοινωνησω απ τη στιγμη που εμεινα εγκυος αλλα περιμενω ποτε θα κρατηθω να μην φαω μια εβδομαδα...αλλα και παλι ολα αυτα ειναι προσωπικα του καθενος...(μην με παρεξηγησεις ειμαι παπαεγγονη και καποια τα εχω κρατησει δεν ειναι ομως και ολοι το ιδιο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Χρονια πολλα..με Υγεια σε ολες μας

Να εχουμε μωρακια που δεν αρρωσταινουν, μωρακια που μηλανε ακαταπαυστα, μωρακια που καθαρισουν απο πανες, μωρακια που βγαζουν οοολλλααα τα δοντια, που δεν θα παθουν σοβαρα ατυχιματα που θα μας χαριζουν χαμογελα και στιγμες ευτυχιας...και οσες περιμενουμε το δευτερο να εχουμε εναν ευκολο και γρηγορο τοκετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!! :):):)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Υγεια ,ευτυχια κ αγαπη :x:x:x:x !!!!!

Κ ολα αυτα που ειπε η Χρυσα...στο τετραγωνο :lol::lol: !!!!

Σας αφηνω γιατι οπου να'ναι θα σηκωθει η μικρη κ εχω δουλειτσες ακομα...

οι μυκητες εξαφανιστηκαν απο προχθες(μαλλον επειδη εβαλα κ την κρεμα αμεσως)οποτε δεν πηγαμε γιατρο...παντως αλλαξα κ την πανα,κ το αφρολουτρο κ τη διατροφη για την ωρα!

Σας φιλω γλυκα ολες!!Να περασετε υπεροχα!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και καλα Χριστουγεννα να εχουμε!!!!!!!!!!!

Υγεια πανω απ' ολα και καλοσυνη στις ψυχες μας..

Ειμαστε σπιτι οικογενειακως, περναμε πολυυυυ πολυυυ ωραια!

Η μικρη μπαμπαλιζει ολη μερα και μας εχε κουφανει!!!!!!!!!!!!

Την βαζω ολη μερα στο γιογιο και κανει και τα τσισα της εκει!!

Ακομη δεν εχει λερωσει παμπερς αλλα της το φοραω μη μου κανει πισινα το σπιτι... :lol:

Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!! Της αρεσει και αραζουμε ωρες ολοκληρες κατω μαζι.....!!!

Καλα να περασετε ολες!!!!

Φιλια πολλα και καλες γιορτες να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσες μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

ευχομαι σε ολες να ειναι τα καλυτερα χριστουγεννα!με υγεια κ αγαπη κ οτι αλλο επιθυμειτε!

αυτες τις μερες ειμαι στη κουζινα κ ολο καλουδια φτιαχνω!

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσια!

Καλα Χριστουγεννα με υγεια, αγαπη, χαρα και τυχη σε ολες μας, στα τα μωρακια μας, στα εμβρυακια μας και σε οσους αγαπαμε!

+...

Να εχουμε μωρακια που δεν αρρωσταινουν, μωρακια που μηλανε ακαταπαυστα, μωρακια που καθαρισουν απο πανες, μωρακια που βγαζουν οοολλλααα τα δοντια, που δεν θα παθουν σοβαρα ατυχιματα που θα μας χαριζουν χαμογελα και στιγμες ευτυχιας...και οσες περιμενουμε το δευτερο να εχουμε εναν ευκολο και γρηγορο τοκετο

merry-christmas2.gif[/attachment:1ffrc2vg]

post-6-13873935879394_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να περάσετε τέλεια αυτές τις άγιες μέρες!!!!!!!!!!!

Αφιερωμένο στους άντρες της ζωής μου,τον άντρα μου Μιχάλη και το γιό μου Γιώργο,αλλά και σε όλες εσάς!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!΄

Υγεια πανω απ' ολα.....!!!!!

Πολλες πολλες εγκυμοσυνες να ανακοινωθουν με το νεο ετος και να γεμισουν με χαρα σε οσες το επιθυμουν...!

Να περασετε ολες καλα!!!!!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...