Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

KΚαλημερα κατερινακη, καλημερα χαρουλα...

κατερινακη με το καλο η μετακομιση..και η Καρολ πρεπει να μετακομιζει αυτες τις μερες..αν δεν κανω λαθος σημερα κουβαλανε τα τελευταια...με το καλο να μπειτε και εσεις στο σπιτακι σας.

Χαρουλα μου υπομονη...

εμενα ετοιμαζετε να βγαλει τους κινοδοντες και κανει και αυτος κατι νουμερα στα να πανε...

κατα τα αλλα ξερεις .

Μη μασας..ολα θα φτιαξουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσαρες μου καλησπερα!δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι κ γι'αυτο δεν μπαινω.παω στο μαγαζι η στην αδερφη μου η δολια...

εχθες ολα πηγαν πολυ καλα!σημερα ημουν στην κω για κατι δουλιτσες κ οταν γυρισα ο βαλαντης ηταν μεσα στις γλυκιες!!!δεν ειπα τπτ κ δεν θα πω...καποιες φορες απο το αγχος ολοι λεμε κ κανουμε διαφορα που μετανοιωνουμε...πανω απ'ολα η υγεια!βλεπω κ ακουω τι γινεται γυρω μου κ τρεμω α΄'τον φοβο μου...ολα διορθωνονται αρκει να το θελουμε!

σας ευχαριστω παντως για τα λογια υποστηριξης!τωρα οσον αφορα το δευτερο παιδι μαλλον θα πρεπει να περιμενω να ερθει η σωστη ωρα γιατι οσο το μελεταω κ το γκρινιαζουμε δεν βγαινει σε καλο!αλλωστε ειμαι μονο 25 κ ετσι δεν με αγχωνει ο χρονος.

φανη αυτες τις μερες σκεφτομαι ολα αυτα τα πιτσιρικια που δεν εχουν τον γονιο τους για καποιο λογο αλλα κ αντιθετο κ παρα πολυ με ποναει...μονο στην ιδεα οτι καποιος δικος μου δεν θα ειναι κοντα μου τετοιες μερες ειδικα ,καθως ειναι η πιο υπεραγαπημενη μου περιοδος ολου του χρονου, με σκοτωνει...

τελος παντων δεν θελω να πεφτουμε...σε 5 μερες εχουμε χριστουγεννα κ θελω ολος ο κοσμος να ειναι ευτυχισμενος γεματος υγεια!τα μωρακια μας να εχουν παντα την τρελα που κουβαλανε κ να μας κανουν να γελαμε!

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες!!Τι μου κανετε?

Εγω σημερα κατεβηκα μαγαζι να βοηθησω τη μανουλα μου που γινεται χαμος απο τα πραγματα κ τις κουτες κ τα χαρτια....εφαγα κ την κινηση μου παλι με τις απεργιες..τελεια!Αυριο θα ξαναπαω μηπως κ τελειωσουμε!Τωρα περιμενω τον αντρουλη μου παλι!!

Αχ ρε κοριτσια εχω αγανακτησει με αυτους τους μυκητες!!!Παλι τα ιδια!!3η φορα!!Τι στο καλο πια,τι κανω λαθος??

Θα ηταν ευκολο να ρωτησετε καποια στιμγμη τον παιδιατρο σας να εχω μερικες γνωμες ακομα?Πολυ προβληματιζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου ναι..ειναι αληθει απως μεριεκς φορες θεωρουμε καποια πραγματα δεδομενα και μας κακοφαινετε πολυ ...

την υγεια μας να εχουμε να ειμαστε καλα και να χαιρομαστε τους ανθρωπους μας καθε μερα...

Στελουνι μου τι ειναι αυτο με σας πια..

εχουμε παιδιατρο- μαλλων αυριο θα παμε και θα ρωτισω να σου πω..αλλα κοιτα καλου κακου εσυ αλλαξε πανα..

στο λεω γιατι οταν ο Χ ειχε παθει μηκιτιαση το καλοκαιρι, παρατηρησα οτι φουντωνε με τα βρακακια λιμπερο και οχι με την ανοιχτη τοςυ πανα...

εγω ψυφιζω για αρχη να αλλαξεις πανα...θα ρωτισω ομως σε τι μπορει να οφειλετε συνεχομενη υποτροπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σες μου κ εγω το σκεφτηκα αυτο κ αυριο θα την αλλαξω!Εμεις χρησιμοποιουμε την ανοιχτη πανα της Libero.Λεω να ξαναπαρω την ανοιχτη της Pampers που επαιρνα παλια!Πραγματικα αγανακτησα..χθες αρχισε να κοκκινιζει λιγο κ υποψιαστηκα κ το πρωι ειχε ξαναφουντωσει!Αμαν πια!Τι να πω!!

Αχ θα σου ημουν υποχρεη αν εκανες μια ερωτησουλα στο γιατρο σου για το θεμα!Σ'ευχαριστω Χρυσουλινι μου!

Αχ κ κουραγιο με τις αναγουλες κ τα σχετικα..λιγο υπομονη κ θα περασουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλε..ειναι και ευκαιρια τα καρφουρ εχουν τις παμπερσ μειων 35% μεχρι και αυριο...

θα την ρωτισω οπωςσδηποτε..κριμα ειναι το καημενο να υποφερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια εχουν εκπτωση?Ευκαιρια!!

Ασε μωρε Χρυσα μου,χθες που την ειδα να κοκκινιζει δε το πιστευα πια!!!Ξανα??Κ τοσο συντομα??

Σκεφτηκα μηπως την παμε κ απο το Παιδων μια βολτα να μου πουν καμια γνωμη,δε ξερω πια!!

Κ την αφηνω τοση ωρα χωρις πανα..τι να πω!Και η καημενουλα μου εχει κατουρηθει 3-4 φορες κ κλαιει γιατι της φαινεται περιεργο που ειναι γυμνουλα κ τρεχουν τα τσισα :lol: !Ασε που φοβαμαι μη μου κρυωσει χειμωνιατικα ξεβρακωτη!Ουφ!Σε ζαλισα!!

Ο Χριστοφορακος τι κανει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι στο παιδων με τοσες αρρωστιες..να λειπει..θα γινει καλα θα δεις.

βασικα εγω θυμαμαι στον Χριστοφορο εβαζα και μελανι και σπαθολαδο για να το αδιαβροχοποιησω ασε...σε καταλαβαινω απολυτα

ο Χριστοφορος καλα ειναι τι αναγκη εχει αυτος..κολλουσε με την πεθερα μου αυτοκολλητα παλη στα επιπλα της...και τα κολλησε ολα στραβα αλλα ειναι μεσα στην τρελη χαρα...

Θα σου πω αυριο για την μηκιτιαση μην ανισυχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες ε?Μου φαινεται θα παω να ξεσηκωσω το φαρμακειο αυριο!!

Θυμησε μου ρε Χρυσα μου,αυτα τα βαζεις μετα απο καθε αλλαγη πανας?Και το ελαιο jojoba που μου ειχες πει πιο παλια πότε?Αυριο θα παω πρωι πρωι να τα παρω!!!

Στο Παιδων στη Πεντελη λεω να την παω που ειναι εδω κοντα κ ειναι πιο χαλαρα,οχι στο κεντρο που γινεται χαμος!Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τους γιατρους εκει!Τι να πω..θα κανω λιγη υπομονη ακομα!Φοβαμαι μην απο τις συχνες επανεμφανισεις της δημιουργησει κανενα προβλημα,ευαισθησια κτλ δε ξερω!Σ'ευχαριστω πολυ κ παλι!

Μια χαρα ο ταζουλης βλεπω,καλλιτεχνικη φυση με αποψη :lol: !!

Παω Χρυσα μου γιατι εφτασε και ο καλος μου!Φιλακια πολλα!Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jojoba η καλεντουλα οτι βρεις ειναι εξισου καλα και ενηδατικα

εγω του εβαζα μελανι πρωι βραδυ και λαδακι σε καθε αλλαγη πανας μετα απο πλυσημο η σκουπισμα με μαλακο πανακι βαμβακερο βουτυγμενο σε ζεστο νερακι αφινα τον ποπο να στεγνωσει, εβαζα λαδακι.

Επισς αν της φορας καλτσον απεφυγε το οσο μπορεις αυτες τις μερες μεχρι να γινει καλα

Αντε φιλακια θα τα πουμε και αλλη στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας βραδυ κ καλη εβδομαδα κοριτσια.......τι κανετε; καλη μετακομηση Κατερινα, κ Καρολινακι, κ μονο που θα κανετε γιορτες στα δικα σας σπιτια, η σκεψη αυτη πρεπει να σας ξεκουραζει, ;)

Χρυσα ακομη ταλαιπωρησε κοπελα μου; υπομονη αφου λες κ πως στο Χ μια απο τα ιδια.... ;)

Φανη κ εγω συκγινηθικα μ αυτο που διαβασα.....μερικα πραγματα δυστηχως συμβενουν :(

Κωνσταντινα εγω τις ταινιες τις εχω κοψει εδω κ καιρο, αφου το ξερω δεν αντεχω ;) να σε ρωτησω ποιο εμβολιο θα κανετε; κ εμεις εχουμε κατι την τεταρτη αλλα δε θυμαμαι ποιο :?:

Στελλα παλι κοκκινησε η μικρουλα σου; γιατι βρε πουλακι μου; εγω του φοραω πανες οχι επωνυμες, κ δεν εχουμε προβλημα, για τα βρακακια λιμπερο που λετε του φορεσα ενα πακετο αλλα κ εκει δεν ειδα κατι :?:

Δωρα καλα ειναι ο μικρος ευτηχως μαλον δεν ηταν κατι σημαντικο, αλλα εγω κοριτσια εδω κ 2 μερες ειμαι χαλια η μυτη μου τρεχει,το κεφαλι μου κοντευει να σπασει, κ ελπιζω τα χριστουγεννα να ειμαι καλυτερα,

αυτα σας αφηνω να παρω κανενα παυσιπονο κ να την πεσω για νανα που λεει κ ο μικρος μακια.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου...

Στελλίτσα μου πάλι ρε συ??Κ εγώ θα λεγα ν αλλάξεις πάνα...Αν θες κάνω κ εγώ

μια ερώτηση στη δικιά μου...

Νινίνα μου λογω του αιφνιδιου μας πήγαν πισω κατι επαναληπτικες..Κάναμε

του μηνιγγιτιδόκοκκου κ του πνευμονιόκοκκου κ τώρα ξανα στα 2!

Είμαστε-αισίως- 83 εκατοστά κ 10.800 κορίτσια μου!!!!!!Μας πήρε ο μπαμπάς κ την

bebe lilly την κούκλα κ ξεπεράσαμε τα 2 τσιμπήματα σε χρόνο dt!!!! :))

Καλό βράδυ σε όλες!!Μάκια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!πρεπει να παω στη δεη για να μας συνδεσουν το ρευμα στο σπιτι και να κανω αυτο με το κοινωνικο οικοιακο τιμολογιο κοριτσια και βαριεμαι..λεωφορεια ταξι και τετοια.αχ απο το φοβο μου κακως που δεν οδηγω...καθε μερα ολο το σκεφτομαι και πιο πολυ!!!!ειναι σωτηρια

χρυσα μου ολα καλα εσεις???κανε υπομονη κοριτσι μου και πινε σπραιτ οταν δεν την παλευεις.ο ταζουλης σου???

little angel μου και οδικος μου ανοιξε απο κατω και μας ειπε η γιατρος ...χτες που καναμε το πενταβακ ξανα να βαζω eosin einai san ivdio meta apo 10 lepta fusicord kai meta apo 10 lepta thn krema toy.και να τον στεγνωνω με το πιστολακι.τη φουσικορντ την εβαλα μια δυο φορες εχει κορτιζονη ρε συ και δε θελω...ισα ισα να μη πιασει εκει μικροβια.....κατα ταλλα με το βαλσαμο που του βαζω το ιωδιο και ελαιολαδο....ειναι πολυ καλες και οι κομπρεσες με χαμομηλι η καλεντουλα

ξεκιναμε κοριτσια σημερα εργασιες!!!περιμενω το μαστορα να δωσω τα κλειδια!!!!αχ νιωθω σαν αυτους που πανε στο αλαξε το!!!!!χαζοβιολα ε??αλλα τι να κανω το περιμενα πως και πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μουουυου!!!!!

Αντρούλα μου με το καλόόό!!!!Κ εγώ έτσι θα ημουν στη θέση σου,χιχιχι!!!Τέλειααα!!

Οσες πιστές,προσέλθετε στο fb να μας καμαρωσετε στη σελίδα του περιοδικού που

σας έλεγα...

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα συμπεθερα...τελειες φωτοοοοο

πωπω..σας καμαρονω...

κουκλα η νυφουλα μου κουκλα..καλα ενταξη και εσυ καλη εισαι....αλλη Ολινα ειναι ολα τα λευτα!!!!!!

Τι κανετε;;;;

εγω σκατα....στην δουλεια τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειρωτερο..

απολυσανε σημερα μια κοπελα υπευθυνη αραγε ποιος εχει σειρα..

Το αφεντικο μας στη διαμαχ του με τον μεγαλο παιζει ατιμα παιχνιδια..

Και επισης θα μας αφισουν αφραγκους γιατι ουτε δωρα θα παρουμε ουτε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τς τς τς τς..κάνε συμπεθέρα να δεις καλό...!!!!Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. :)):)):))

Παντού έτσι ζόρικα είναι τα πράγματα αγαπη μου..Αλλα στον ιδιωτικό τομέα λέει

απαγορεύεται να μη δώσουν δώρο..Τώρα θα μου πεις κ με τι κότσια να καταγγείλει

κανείς τον εργοδότη του,κ θα χεις κ δίκιο,αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας φτιαχνω μελομακαρονα, κ μπηκα στα κλεφτα, ο μικρος τον πηρε ο πατερας τους κ φυγανε,σημερα εκανε κατι περιεργο για εμας στις 5μιση το πρωι ηθελε το γαλα του :o ....ειδα τη φωτο στο fb Κωνσταντινα δυο κουκλες :P αλλα να ρωτησω μια ειναι; ετσι.... ;)

Κατερινακι κ εγω ετσι θα ενιωθα, μες την τρελη χαρα.... :lol:

Χρυσα, Στελλα, Καρολινακι, Δωρα, Φανη.,Ιφιγενεια.....μακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες !!!!!!!

τι μου κανετε? εχω να μπω μερες μπηκαμε στο σπιτακι μας και καταλαβαινετε τρεξιμο της ...παπιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (μιας και αρκουδα δεν κολλαει... :lol::lol::lol: στην οικογενεια μας!!!!!!!!!!)

κερναω γλυκακιαααααααααααααα διαδικτυακα!!!!!!!!!!!!

Στελουνι μου ελπίζω αν αλλαξες την πανα να καλυτερεψει ο πωπουλης της Αφροδιτουλας μας...παντως δοκιμασε την bepanthol! εγω την βρισκω εκπληκτικη και εμενα τωρα τελευταια μου κοκκινιζει πολυ πιο ευκολα απο παλια και δεν ξερω γιατι ...ενω κανω τα ιδια...αλλα η αλοιφη βοηθαει παρα πολυ....να φανταστεις την ενοχλουν τα τσισα και μου λεει...κακα και τραβαει το παμπερ προς τα κατω ενω εχει μονο τσισα...λεω να της παρω γιογιο σιγα σιγα μηπως ....λεω εγω τωρα...αν και νωρις το κοβω...περιεμενουμε νεα σας...

Χρυσουλι μου αχχχχχχχχχχχχχχχ ποσο σε καταλαβαινω ...οι δουλειες πολυ δυσκολες..οι καιροι ακομη περισσοτερο και τα αφεντικα τρελαινονται και απολυουν πολυ ευκολα...δεν λογαριαζουν ουτε την υπευθυνοτητα του εργαζομενου...ουτε την οικογενειακη του κατασταση...την συνεπεια του...τιποτα.... :(:( τι δοντι εχεις μετραει εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και μαλλον θελει το πιο γερο αρα και το επικρατεστερο :evil::evil: ...και εμας εδω ενα μπαχαλο ....υπομονη φιλεναδα σκεψου το πολυτιμο δωρακι που εχεις στην κοιλιτσα και ολα να πανε καλα ευχομαι ...μεσα απο την καρδια μου κοριτσακι μου...οτι θες εδω ειμαστε εμεις!!!!!!!!!! το ξερεις!!!!!!!!!!!

Συμπεθερουλα μου,Φανουλι,Δωρουλι,Ποπίτσα ,Αντρουλα,Αγγελικουλα,Χαρουλα και οποια αλλη ξεχνω πολλα πολλα φιλακια...

Κατερινακι καλη μετακομιση και σε εσα κοριτσακι μου ...υπομονη και οι γιορτες αυτες θα ναι οι πιο ομορφες στην φωλιτσα σας!!!!!!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μου!!Τι κανετε?Τα ζουζουνια σας?

Εγω ειμαι λιγο πτωμα,ειχα κατεβει μαγαζι παλι..ευτυχως συμμαζευτηκαμε σιγα σιγα!Απο αυριο επιστροφη στα συνηθισμενα..σπιτι :P !

Πηρα τη γιατρο σημερα κ μου ειπε να την παμε απο εκει τη μικρη αυριο να τη δει..προβληματιστηκε κ αυτη που ξαναεμφανιστηκε για 3η φορα κ μου ειπε μηπως εχουν μαζευτει αρκετοι μυκητες στο εντερο της κ πρεπει να παρει καποια αγωγη απο το στομα..επισης λεει θα συμβουλευτουμε κ δερματολογο αν ειναι..τι να πω πια!Να φυγουν!!!Να πανε αλλου!!!Τους βαρεθηκα να ταλαιπωρουν το κοριτσακι μου!!Αν κ δε φαινεται να εχει καμια ενοχληση η ιδια,εγω τρελλαινομαι μονο που τη βλεπω ετσι!Θελω το βελουδινο ποπουδακι της πισω :(( !!

Αντρουλα μου εμας δεν εχει ανοιξει,απλα ειναι κοκκινη η περιοχη μπρος κ πισω κ εχει κ μερικα σπιθουρακια..

Καλα τρεχαματα κ εσεις με το σπιτακι!!Σκεψου το αποτελεσμα κ παιρνε δυναμεις!!Αξιζει τοσο πολυ!!!

Καρολινακι μου η Bepanthol ειναι για το συγκαμα(αυτην της εβαζα κ εγω απο μικρη οποτε χρειαζοταν) δε κανει για τη μυκητιαση,αλλο πραγμα!Το γιο-γιο λεω να το παρω κ εγω αυτες τις μερες...αφου μενει που μενει ξεβρακωτη τοση ωρα ας το εκμεταλλευτουμε λιγο ;) !

Αντε καλοριζικο επιτελους!!Να το απολαυσετε κ να ειναι παντα γεματο αγαπη κ γελια!!!Ολα δεξια!! :):)

Νινινααααα θελω μελομακαρονα :y32b4: !!!

Χρυσουλινι μου τι κανετε?Πως εισαι με τις αναγουλες?Ο ταζ?Ευχομαι ολα καλα!

Για τη δουλεια πραγματικα ευχομαι να επηρρεαστεις οσο λιγοτερο γινεται,εως καθολου!Δυσκολες εποχες ρε γμτ για ολους!Ολοι εχουν μια ιστορια να σου πουν..ασ'τα να πανε!

Συμπεθερουλα που χαθηκες???Ο κουκλος μας???Ολα καλα?

Ντινακι μου να χαιρεσαι το μοντελακι σου :) !!Ολοκληρη γυναικα!!

Παω f/b να δω κ να σχολιασω!!!!!!!

Αγαπες καληνυχτα!!Τα λεμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα τι μου κανετε>?εμεις τα ιδια σπιτι και πολυ σιδερο...αφηστε τα ευτυχως τωρα 2 μερες ο κωνσταντνος μου αρνακι δοξα το θεο φτου φτου..βλεπω δουλιτσες ολες ε?χριστουγεννα ερχονατι φυσικο ειναι καλο βραδυ σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μανουλες!!!

τι κανετε;;;;

εγω ειμαι χμμμ..

η χτεσινη μερα ηταν αστα να πανε...

απαπαπα..

καταρχας μου ανοιξαν το αμαξι και κλεψαν απο μεσα 5 σακουλες με δωρα....ανοιξαν το πορτ μπαγκαζ μονο οποτε μαλλων με παρακολουθουσαν....

Πηγα σπιτι και πηγα με τη μαμα μου να παρω μερικα πραγματα ρουχα και παπουτσια για μενα...

στην επιστροφη καρφωθηκα σε εναν ο οποιος βγηκε απο το παρκινγκ του καθοταν με αναμενα αλαρμ στο αντιθετο ρευμα και μιλουσε με εναν φιλο του..δεν προλαβα να βρεναρω και μπαμ...

δεν ειχαμε ζημιες μεγαλες...ψιλοπραγματα...αλλα πηρα την τρομαρα της ζωη μου..αφου για ενα 10λεπτο δεν μπορουσα να οδιγησω πισω...

Στελλιτσα δεν πηγα στην παιδιατρο αλλα την πηρα τηλεφωνο για το θεμα σου.

Ειπε καταρχας να αλλαξεις πανα, κατα δευτερον να περιορισεις οσο μπορεις τους υδατανθρακες που προσλαμβανει απο την τροφη να κανει διλαδη διαιτα με κρεατα και λαχανικα για μερικε ςμερες γιατι η καντιντα ο μυκιτας που το προκαλει τρεφετε με υδατανθρακες, και μετα να τη δει ενας δερματολογος γιατι δεν κανει να βαζεις συνεχεις κορτιζονουχες κρεμες...

Αυτα τα ολιγα

ειμαι ακομα χαλια με αναγουλε ςκαι με αυτα...

το βραδυ ειδικα ημουν χαλια...ελεος...δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρες καλημέρες!!!!

Να χαιρόμαστε το Αναστασάκι μας Φανούλι μου!!!!!!!Να είναι γερό κ ευτυχισμένο

το κοριτσάκι μας!!!!!Σας αγαπάμε πολύ!!!!!!

Συμπεθερουλα μου τι μερα κ η χθεσινη βρε πουλί μου....Είχε κ πανσέληνο..τυχαίο???

Να μη μου ταράζεσαι...Κ άλλο κακό να μη σε βρει κοριτσάρα μου!!!

Εγώ τρεχω κ δε φτάνω κορίτσια μου,το πρωι παλεύω με το σπίτι κ το απόγευμα στο μαγαζι...

Κ απο αύριο απ το πρωι στο μαγαζι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα αγαπες ...

Χρονια πολλαααααααααααα στην Αναστασια της Φανουλας μας!!!!!!!!!!!!!! χιλιοχρονη να ναι η κοριτσαρα σου και πανω απολα γερη τυχερη ευτυχισμενη και με πολλα πολλα δοντακια με το νεο ετος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Χρυσα μου τι εγινε βρε αγαπη σε ματιαξανε ..ολα τοσο στραβα ... :( ελπίζω με το νεο ετος να σου πανε ολα δεξια....ευτυχως δεν χτυπησες κοριτσακι μου...

σας φιλω όλες πρεπει να παω εξωωωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!

Ειμαι σπιτι κ κανω δουλειες γιατι γινεται χαμος κ ειπα να κανω ενα διαλειμμα!

Βρε Χρυσουλινι μου ποιος σε μουτζωσε :o:o ???Σκεψου οτι θα μπορουσαν να ειχαν γινει χειροτερα τα πραγματα..ευτυχως εισαι καλα!!Οσο για τα δωρα δε πειραζει,τα υλικα τα ξαναφτιαχνεις!Εσυ να εισαι καλα!Σκεψου οτι ο παλιος χρονος θα φυγει κ θα τα παρει μαζι του κ ερχεται καινουριος :):) !!Ολα καλα να σου πηγαινουν!!

Πραγματικα σ'ευχαριστω παρα πολυ που μπηκες στον κοπο,μεσα σ'ολα αυτα κιολας,και πηρες το γιατρο σου να ρωτησεις!Σ'ευχαριστω πολυ!!

Θα της αλλαξω τη διατροφη,για τα οξινα ηξερα μονο,ποτροκαλια κτλ που τα εχω κοψει για την ωρα!Επειδη ειμαι πολυ ασχετη...υδατανθρακες πια τροφιμα περιεχουν?

Η μικρη σημερα ειναι αισθητα καλυτερα,ισως επειδη με το που την ειδα να κοκκινιζει της εβαλα την κρεμα αλλα κ μενα αυτος ειναι ο προβληματισμος μου..τοση κορτιζονη δε τη θελω καθολου!!Αλλαξα κ την πανα κ εχω πει σε μια φιλη μου που δουλευει σε φαμακοβιομηχανια κ θα μου τα φερει λιγο πιο φτηνα, να με εφοδιασει με ολα τα σχετικα..μελανια,ορους,σπαθολαδα κτλ για να ειμαι εφοδιασμενη!Θελω να τη δει κ δερματολογος να δω τι θα μου πει γι'αυτη τη συχνοτητα της μυκητιασης...δε μου αρεσει να παινει κ φαρμακα..για να δουμε!

Φανουλααααααααααα μου να χαιρεσαι το αστερακι σου (*)(*)(*)(*) !!!!!!!!!!!!Παντα λαμπερο κ ευτυχισμενο!!!!Να περασετε υπεροχα!!

Ντινακι μου καλη δυναμη!!!Καλες κ πολλες δουλειες :) !!

Καρολ μου καλημερα!Φιλια στην παπενια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες ...το παπακι μου ειχε συναχι απο χθες και ετρεχε η μυτουλα...ειμασταν καθε μια ωρα ξυπνιε ς και οι δυο... :(:( της εδιαν την πιπιλα που ψαχνε..την σκεπαζα ..κλασσικα τα χε πεταξει όλα...και δυο φορες της εβαλα ορο...εκλαιγε και την λυπομουν αλλα τι να κανα ..της ελεγα για το καλο σου ειναι αγαπη μου...τωρα όμως μου πε η πεθερα μου ότι εχει κιτρινες εκρισσεις... :(:( και οτι το εν α ρουθουνακι εχει κλεισει τελειως...δεν τρωει σχεδον καθολου...πηρα την γιατρο και μου πε αν συνεχισει να τηs δωsω για δυο μερες 3 φορες την ημερα σταγονες otrivin..εσεις τι κανετε όταν γινετε κατι τετοιο???????δεν ξανατυχε και εχω στεναχωρηθει η μανουλα...υπεφερε το βραδυ...δεν μπορουσε να αναπνευσει και ολο ξυπναγε κοιμοταν και ξαναξυπναγε...

στελλουνι μου συγνωμη βρε κοριτσακι μου εχεις δικιο δεν το θυμομουν καλα για τους μυκητες ..ετρεχα με το σπιτακι και ξεχαστηκα...θυμομουν μονο το κοκκινισμα... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...