Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Xρυσούλι μου η μεγάλη της αδυναμία(μετά το Χριστόφορο βεβαιααα) είναι ο

Γκούφυ!!!Αν δε χαιδέψει τ αυτιά του δε κοιμάται με την καμμία όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!!

χρονια πολλα στην νινινα μας και το μαρακι μας!!!!

τι κανετε?εδω στη θεσσαλονικη χιονιζει και ειδικα στο χωριο το στρωσε.παει το ραντευου με το γιατρο πουχα το απογευμα...απο βδομαδα τωρα τι να κανουμε??...βγηκε ο μικρος στη βεραντα και χοροπηδουσε στο χιονι και δεν μαζευοταν μεσα.αντε να ψοφισουν τα μικροβια επιτελους!!!!δυο μερες εδω το ιντερνετ σερνετε....

εκκυουλες πως ειστε?

ζαιρακι μου οσο ψαχνεις στο ιντερνετ ανακαλυπτεις παρα πολλα.πολλες φορες ειναι χρησιμα αλλα αλλες φορες ειναι ανχωτικα πολυ..εγω σα γνωστη αρρωβστοφοβη με το ιντερνετ ειχα παθει ζημια..οτι διαβαζα ακομη δηλαδη νομιζω οτι τοχω και ανχονομαι παρα πολυ..παν μετρον αριστον και καλη ειναι η γνωμη ενος γιατρου που εμπιστευεσαι να σε καθυσηχασει και να σου εξηγησει

charoyla mana kana 2 forew poy moy kane plhgew sto sygkama ebaza tp prvi otan ton alaza ena san ivdio eosin to lene gia na mh kanei molynsh kai apo panv mia aloifh trabotzen gia mia fora th mera...για 5 μερες αυτο.tiw ypoloipew forew ebaza h elaiolado h spauolado h mia krema poy xw απο αμερικη ειναι ομως αυτη για την αλαγη της πανας.ειναι ενα βαλσαμο.εδω κυκλοφορει της green people Το βαλσαμο που ναι σχεδον το ιδιο.

χρυσα μου φιλια

αγγελικη μου φοβερες οι φωτο με το μικρουλη μας στο γραφω τωρα που μπορεσα..πανεμορφο το νινι και σου μοιαζει πααρα πολυ ....τα φιλια μου και σε σας

φανουλα little angel

ifi μου θα συμφωνησω με τη mumyndi μας για τις ασφαλειες...τις βγαζουν με ενα μαγικο τροπο..ενω εσυ για να τις ξεκολησεις σπας τα δαΧΤΥΛΑ ΣΟΥ ΧΑΧΑ

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο μεσημερι ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχουλες @};- κ στελνω κ εγω πολλες ευχουλες στο Μαρακι... @};-:x κοριτσια κ εδω χιονιζε το πρωι κ το στρωσε για τα καλα, παει κ η λαικη σημερα,κ ετσι το προγραμμα αλαξε τελειως.....επειχηρησα να στρωσω τα χριστουγγενιατικα καρε, με το μικρο να με ακολουθει ποτε μπουσουλωντας, κ ποτε πιασμενος απο καπου.....η φαση ειναι πως οτα φτασαμε στο σαλονι, πηγε ν αρπαξει κλασικα το καρε κ την πιατελα με το κερι κ οταν αγριεψα λεγοντας μη επεσε κατω κ χτυπιοταν... :(( ναι γιατι δε περνουσε το δικο του.. εφυγε κ δεν ξαναπηγε εκει, αλλα εβγαλε μετα μια γκρινια δεν ηξερε τι ηθελε... χθες πηγαμε στο νονο του γιορταζε, ευτηχως λιγο νωρις κ ετσι δεν προλαβε να τους διαλυσει το σπιτι, κλασικα αρπαζε οτι προλαβενε, ειχε κ κερια η κουμπαρα μου κ εγω ετρεμα μη τους βαλει καμια φωτια, τι κ αν ειπα μη τζιζ....ο μικρος ηταν ετοιμος να τα αρπαξει #:-s αλλα να σας πω τη αληθεια με πειραξε που αρχισανε κ δε το μαθενει κ τα δικα μου δεν πειραζανε τιποτε.......ωρες ωρες καλα κανω κ δε θελω να παμε πουθενα...... :-w σορυ που σας ζαλιζω αλλα σας τα λεω γιατι θα σκασω...καταλαβενετε ετσι δεν ειναι κοριτσια;

εφυγα σας αφηνω καλο μεσημερι σε ολες σας..... :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helloooooooooooo!!!!!Ειναι καμια εδω??Μπηκα για μια γρηγορη καλησπερα γιατι οπου να'ναι θα βαλω να φαμε!!

Τι μου κανετε??

Κατερινακι εχεις γενεθλια??Πολυχρονη κοπελα μου!!!Να σε χαιρονται οσοι σε αγαπουν κ εσυ το ιδιο!!Να περασετε υπεοχα σημερα!

Μη σκας για τον καθε περιεργο..ολοι οι αλλοι ειναι τελειοι κ τα ξερουν.....μη συγχιστω!!Κ μη συγχιστεις κ εσυ!!Ας τους να τραγουδανε ;)

Μαρακι χρονια πλλα κ σε σενα!!!Να χαιρεσαι τους αντρες σου!!Υγεια κ ευτυχια!!Τι καιρο κανει στην ομορφη Χιο??Φιλια πολλα!!

Ντινακι σκετη απολαυση ειναι η Ολινα ;;):y32b4: !!!!Τελειο το σκηνικο με τη Μινι :lol: !!Το καθε παιδι εχει τις αδυναμιες του!Φανταζομαι πως κοιμαται τρισευτυχισμενη :x !!!Να μου τη φιλησεις τη ζωηρουλα σου!!

Καλε Αγγελικη αληθεια???Περαιωση 6 χρονια μετα???Ελεος!!!!Ασε ,σκεφτομαι τι με περιμενει κ φρικαρω :? ...δεν εχω κ γερο στομαχι :roll: ...!!Προβληματιζομαι πολυ,ειμαστε ηδη κ πολυ καιρο κλειστα κ οι πελατες δυσανασχετησαν πολυ...βγηκαμε τελειως εκτος προγραμματισμου!Οοολα αναποδα!!Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα :roll: !

Ζαιρααα καλε βγες απο το ιντερνετ κ σταματα να διαβαζεις κ να τρομοκρατησε!!!!Οπως ειπε και η Ντινα οι 9 στις 10 φορες που αγχωνομαστε ειναι αδικα..!!Ευχομαι συντομα να εισαι μια χαρα κ πολυ ηρεμη!!Περαστικαααα!!

Εγω χθες συγχιστηκα...η μικρη πινει Ολυμπος εδω κ πολυ καιρο κ ειπα να παρω να δοκιμασω το ΕΒΟΛ για καλυτερο...απο τον περασμενο μηνα εχω αγορασει 3 φορες απο 1 συσκευασια του 1λιτρου.Και οι 3 συσκευασιες περιειχαν 950μλ....ειπα την 1η φορα μηπως ειναι τυχαιο αλλα τωρα πια ΔΕ νομιζω!!!!Πηρα τηλ να το αναφερω κ να ρωτησω και η κοπελα που το σηκωσε δεν ηξερε να μου πει τιποτα...μου ειπε να παρω στο χημειο κ μου δωσε το τηλ.Δε σκοπευω να παρω..δεν υπαρχει περιπτωση να μην ξερουν αυτοι κ να ξερει το χημειο..τελοσπαντων,απλα συγχιστηκα πολυ γιατι αισθανθηκα κοροιδο!!Μα 50μλ??Και 10 να ηταν,ειναι ανεπιτρεπτο αν γινεται εν γνωσι κ συστηματικα!Αλλα τα 50 ειναι υπερβολικα πολυ!!!Με κοσμο που συζητησα μου ειπαν οτι το κανουν συχνα οι εταιρειες..τι να πω,ντροπη!Παντως με το Νουνου Φαμιλι κ το Ολυμπος δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα!Τελοσπαντων...

Σας αφηνω για να παω να ετοιμασω κ αν μπορεσω θα μπω αργοτερα!

Χρυσα,Φανουλα,Ιφ,Χαρουλα,Αντρουλα,Καρολ...πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Κρυα και η σημερινη μερα οπως της πρεπει αλλωστε...

Κατερινα-ninina και Μαρια, χιλιοχρονες να ειστε!

Κατερινα, σιγα μην κλειστητε σπιτι επειδη ο μικρος σου ζωηρεψε και μερικοι-μερικοι δεν ξερουν τι λενε...

Χαρουλα, τα Aqouadoodle δεν εχουν αποσπωμενα κοματια και με αυτη τη λογικη τα περισσοτερα καταστηματα τα βαζουν στην κατηγορια 12 εως 24 μηνων. Καπιοι τα βαζουν στη μεγαλυτερη κατηγορια 2-3 ετων, με τη λογικη οτι τοσο μικρα παιδια δεν μπορουν να ζωγραφισουν αρα δεν θα τα ευχαριστηθουν κιολας. Αρα επικυνδυνο δεν ειναι, εσυ θα αποφασισεις αν θα ευχαριστηθει με τις μουτζουρο-ιχνη του σε αυτο το χαλακι ζωγραφικης.

Ντινα, τι κανεις? Καθεσαι και διαβαζεις στο Internet για τα σπυρια στην εγκυμοσυνη και "φτιαχνεσαι" μονη σου. Ασε τις εξετασεις και τους γιατρους να αποφασισουν τι εχεις και κανε οτι σου λενε... Πυρετο αν καταλαβα καλα δεν εχεις... Πως γινεται ανεμοβλογια χωρις καθολου πυρετο? Το πιθανοτερο ειναι να εχεις καποια αλλεργικη αντιδραση της εγκυμοσυνης... η οποια φυσικα δεν θα εχει καμια επιπτωση στο εμβρυο. Το αγχος ομως στο οποιο βαζεις τον εαυτο σου σωνει και καλα, πιθανον να εχει... Ριχνεις στον οργανισμο σου απιθανες ποσοτητες κορτιζολης, οι οποια μεσω του πλακουντα περναει και στο εμβρυο... ριχνεις το ανοσοποιητικο σου και ισως και να επηρρεαζεις και το μωρο σου. Ηρεμησε!!! Αν σου πουν οι γιατροι οτι υπαρχει καποιο προβλημα, ασχολησου με αυτο τοτε και μονο...

Κωνσταντινα, εχει κατενθουσιαστει το Ολινακι με τα καινουρια σεντονια... μα ουτε μπανιο να μη θελει να κανει? Για τις ασφαλειες που βγαινουν με μαγικο τροπο και σου τις δινουν στο χερι, ξερω-ξερω... ουτε στο δικο μας σπιτι αντεξαν. Αλλα με τις ασφαλειες στις μπριζες, πολυ περιεργα δεν εχει ασχοληθει... βλεπεις δεν εχουν κουμπακια... με τις ιδιες τις μπιριζες ομως καθως και με τα φις των διαφορων ηλεκτρικων συσκευων ασχολειται καθημερινα ο κυριος Ιασωνας! Τις επισκευαζει με καλαμακια του φραπε, προσπαθει να βαλει διαφορες συσκευες οπως την σκουπα ή το αεροθερμο στη μπριζα, επισης, οταν δεν καταφερνει να κανει τη συσκευ της επιλογης του να δουλεψει, αφου δεν μπαινει στη μπριζα, δοκιμαζει το φις, στη μυτη του, στο αυτι, στο στομα...

Ιφιγενεια, τι επαθε ο γιοκας σου χθες? Ελπιζω να ηταν απλα μια φαση γκρινιας απο βαρεμαρα ή δοντακια και οχι τιποτε αλλο... Γραψε μας κανενα νεο γι αυτο. Ο Ιασωνας παλι ξυπνησε με μυξα απο το πρωι... και στον παιδικο δεν εφαγε τιποτα! Στη 1 που τον μαζεψα σπιτι δεν ηξερα τι να του δωσω να φαει γιατι φαινοταν πεινασμενος... ολο μαμ-μαμ ελεγε και γκρινιαζε... τελικα του εκανα μια ομελετα με τυρακι και γαλα στο αντικολλητικο και εφαγε μια χαρα. Η μυξα ομως χειροτερεψε απο οτι ηταν το πρωι... Αμαν! 3 μερες πηγε στον παιδικο και αρχισαμε παλι τα ιδια... το απογευμα θα τηλεφωνησω στον παιδιτρο μπας κι εχει καμια ιδεα να σταματησουμε τις μυξες και να προλαβουμε την ωτιτιδα... δε θελω να του δωσω κι αλλη αντιβιωση αλλα τριτη ωτιτιδα μεσα σε 1μισι μηνα, δε σηκωνει το συστημα με τιποτα.

Χρυσα, ειδες? Η Ιφιγενεια ειναι καλυτερα με τις αναγουλες... αντε περναει ο καιρος και ερχεται και η δικη σου σειρα να ηρεμησει το στομαχι σου! Κατα τα αλλα τι κανεις? Ο Χριστοφορος?

Καρολινα, ζεστουλα και αγκαλιτσες με το παπι σου ε? Μια χαρα... την κοπανησες απο τη δουλεια βρε θηριο? Τα καθαρισματα στο καινουριο σπιτι πως πανε?

Συμπεθερα, καλα διαβασες, περαιωση 6 χρονια μετα το κλεισιμο της επιχειρησης και μαλιστα απο λογιστη εξπερ... Οπως με συμβουλεψε, δεν παω να πληρωσω παρα μονο αν μου στειλουν χαρτι για ελεγχο ή κατι τετοιο, τοτε θα αποδεχτω την περαιωση... Αλλιως αυτοι κατι θα βρουνε κι ας ειναι νομιμοτατο και ολοσωστο το κλεισιμο του μαγαζιου και θα διπλασισουν το ποσο... Μαλον ομως δε θα γινει τιποτα... 400 και 500 ευρω περαιωση εστειλαν σε καθε φορολογουμενο που ειχε μαγαζι εστω και για 1 μερα...και οποιος τσιμπησει!

Κανε υπομονη... αν ξεκινησετε με το καλο τη δουλεια στο μαγαζι και υπαρχουν ικανοποιητικα εσοδα, το στομαχι εκπαιδευται και γινεται γερο... αυτο που δεν αντεχεται ειναι να μπαινεις μεσα συνεχεια και να σε πρηζουν κι αυτοι με τα γραφειοκρατικα τους απο πανω!

Το Αφροδιτακι μας τι κανει?

Κατερινα-antroula και Φανη πολλα φιλια!!!

Παω να ξυπνησω το τερατακι μου γιατι αν κοιμηθει κι αλλο, το βραδυ θα γλενταμε παλι! Θα τα πουμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΟΥΜΕ χιονια πολλλλλλλλλλλλλλλλλλαααααααααααααααααααα και χαιρομαι πολυυυυυυυυυυυυυ...για την ωρα γιατι αν ειναι να φυγω με αδεια εκει θα βογγαω εννοιειται...

καταρχην χρονια πολλα στα κοριτσια να ειστε γερες δυνατες και να τα εκατοστησετε...

τωρα ζαιρακι μου διαβαζεις στο ιντερνετ εγω ψιλοαποφευγω γενικα μονο και μονο για να μην με μπουν ιδεες..ειτε εγκυμοσυνης ειτε εκτος...

αγγελικη μου ωρες ωρες απορω με αλλες μαναδες που στελνουν τα παιδακια αρρωστα και επειτα κολλανε ολα τα υπολοιπα αν ειναι δυνατον...

τελεια τα σεντονια της ολινας mummydi εχω με το μικη αλλα για μονο κρεββατι...

εμεις καλα αν εξαιρεσουμε μεχρι τις 1,30 ολα καλα τα κλασσικα λιγο φωμαζουμε λιγο μαλώνουμε λιγο ησυχια...το θεμα ηταν μετα μεχρι της 3,30 τα ειδα παλι ολα...γκρινια κλαμμα γκρινια κλαμμα γκρινια κλαμμα και εγω να τον μαλωνω να σταματει να με κοιταζει με ματια και υφος οκ σε καταλαβα και στο λεπτο παλι...δεν ξερω τιν τον εχει πιασει αλλα με τεντωνει κανονικα αντεχω τα παντα μονο τη γκρινια οχι μονο του δικου μου παιδιου αλλα γενικα απο κανεναν...δε ξερω τι φταει..τι τον εχει παισει ωρες ωρες λεω μηπως φταιω μηπως ειμαι υπερβολικα καλη?,ηπως κατι δεν κανω καλα γιατι δεν εξηγητε τετοια συμπεριφορα..πρεπει να το ψαξω το θεμα αν συνεχιστει απο θεμα ενδιαφεροντως ειμαι διπλα του σχεδον συνεχεια....αληθεια τα παιδια σας πως απασχολουνται μονα τους?καθονται καθολου?παιζουν μονα τους?καποτε επαιζε με τις ωρες πλεον παιζει 10 λεπτα τα παρταει μετα απο κανα 20λεπτο παλι τα ιδια σκορπαμε τα παντα υτο ειναι το αγαπαημενο μας παιχνιδι και γενικα κανενα παιχνιδι δεν το παιζουμε πανω απο 10 με 15 λεπτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα και Μαρακι ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!

Γερές να στε πάνω απ΄όλα !!!!!!!ευτυχισμένες και ότι επιθυμειτε...να χαίρεστε τα παιδακια σας και με το καλό να ερθουν και αδελφάκια!!

Χρυσα μου αύριο ξαναγυρίζω δουλίτσα...μου λειψες βρε φιλεναδα...πολυυυυυ....το σπορακι μας τι κάνει? ο ταζουλης μας?φιλια και στους 3 σας!!!!!!! ;)

Ζαιρακι μου ελα μην αγχωνεσαι ματια μου δεν θα ναι πιστευω κατι σοβαρο...μπορει όντως καποια αλλεργικη αντιδραση να ταν..αλλα κανεις κακο στο σπορακι...και σε σενα...ηρεμησε ..

Ιφι μου μπραβο που σαι καλυτερα...χαιρομαι πολυ..

Στελλουνι μου,φανουλι μου,Δωρουλα μου,Ποπίτσα,Αντρουλα,Χαρουλα,Αγγελικουλα...πολλα πολλα φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax το πόσο με παρηγορείτε δε φανταζεστε κορίτσια....

Κ ν αρχίσω μ εσένα Νινίνα μου...Εμενα ακόμη δεν τόλμησε κανείς να μου πει ακόμη

οτι την μαθαίνω κάπως κ γι αυτό πειράζει τα πάντα...Ίσα ίσα που φοβάμαι τελικά

να μη με πούνε υπερβολλικά αυστηρή...Αν με ακούσετε όλη μερα φωνάζω ΜΗ κ ΜΗ....

Κ το μόνο που καταφέρνω,πίστεψέ με είναι το αντίθετο...

Κ αν αυτες οι έξυπνες κ άξιες μανες που τα παιδιά τους δεν πείραζαν τίποτα ισχυρίζονται

οτι είναι πώς θα το μάθεις το παιδί,κάνουν τεράάάστιο λάθος!!!

Τελικά πιστεύω πως είναι ζαριά το παιδί...Πώς θα σου κάτσει δηλαδή...Είναι στο

χαρακτηρα του ρε παιδί μου,πώς θα γίνει...Μπορεί κ εγώ αν κάνω δεύτερο παιδάκι

να μου βγει ήσυχο κ όλη μερα να κοιμάται,να παιζει μόνο του κ να ζωγραφίζει,τι

να πω...

Σήμερα για να σας δώσω να καταλάβετε περι τίνος πρόκειται,είπα να της φτιάξω αρακά...

Μέχρι ν ανοίξω το ψυγείο,ν ανοίξω τη σακουλίτσα με τα καρότα,να βγάλω ένα κ να κλείσω το

ψυγείο,η Ολίνα είχε τεντωθεί,είχε αρπάξει ένα κουτί με μελομακάρονα που μου φερε

χθες το απόγευμα μια φίλη,το άνοιξε,το γύρισε ανάποδα κ αφού τα σκόρπισε όλα

άρχισε να τα κλωτσάει....Όχι πείτε μου εσείς τι έπρεπε να κάνω κ πώς να αντιδρασω,

που είχε γεμίσει τον τόπο μελομακάρονα σε κομμάτια,κ τα τριχωτά χαλιά μου τριμμένο

καρύδι....Κ αν τελικά οφείλεται στη μανα,ε ειμαι απαίσια μανα που γέννησα τόσο ζωηρο

παιδί!!!Ε μαααα!!!!

Ιφιγένεια φανταζομαι πως μετα απ όσα έγραψα σε παρηγόρησα κ εσένα..Το σαλόνι μας

είναι ένας μίνι-παιδότοπος,έχει ότι μπορείς να φανταστεις,κ όμως,στα 5,βαριά 10 λεπτά

η Ολινα εξαφανίζεται κ ψ'αχνει να βρει πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα-γι αυτην- για να

ασχοληθεί...Κ βεβαια αυτα ειναι μες στα ντουλάπια,στα συρταρια,στα κουμπιά απ την τηλεοραση,

το dvd,το τηλέφωνο,τα καλλυντικά μου,τα καλλυντικά της,τα άπλυτα,τα ασιδέρωτα κ

ουτω καθεξής....Για τη γκρινια τι να σχολιασω,είναι ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ.....

Υ.γ.κ το δικό μας σεντόνι μονό είναι,αλλα γνωστη ως παστροθοδώρα τη παρέας,το τέντωσα απο δω,

το δίπλωσα απο κεί,το κανα κομμένο κ ραμμένο για το bebe κρεβατακι μας...

Άντζι μου πες μου σε παρακαλώ με όόόόόλα αυτα πώς είναι τα δικά σου νεύρα???

Γιατι τα δικά μου είναι κουρέλια να το πω???Κρόσσια να το πω..????

Αντρούλα μου φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAA!!!!Tώρα που το θυμήθηκα,καλέ Στελλούνι,πού το ανακάλυψες αυτό με το

γάλα?????Θηρίο είσαι!!!Εγώ χαμπάρι δε θα παιρνα...Κ τώρα που το λες κάποιες φορές

τελειώνει το γάλα πιο συντομα απ οτι συνήθως(κ εγώ για μλ μιλάω βεβαια..)

αλλα το αποδιδω στο οτι κάποιες φορές ίσως βάζω λίγα παραπάνω ή λιγα λιγότερα...

Μου βαλες φυτίλια..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μου βαλανε φυτιλιες για το νΕΒΟΛ ο μπαμπας και ο αντρας μου οτι εχει παραξενην γευση.....εγω δε ξερω γιατι δε πινω ποτε γαλα και δε καταλαβαινω τη γευση του.....αλλα αν δε ληξει οκ δεν ειναι?ειναι και λιγο φουσκωτο το κουτι καμια φορα....και γω μιση βδομαδα παιρνω εβολ και μιση ολυμπος βιολογικο.....αλλα το ολυμπος το παιρνω με επιοφυλαξη διοτι βιολογικο και να κρατα 10 μερες?????ξερω και γω?το εβολ βασικα ειναι πολυ καλο λενε και εχει χαρτινησυσκευασια βασικο αυτο αλλα ναι αν ειναι ετσι ειναι κλεφτρονια πολυ...και ειναι και ακριβο...εγω απο ,αγαζι με βιολογικα 2.65 το παιρνω ]`εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες!!Η μικρη μου εχει πεσει για νανι εδω κ καμια ωρα κ εμενα με περιμενει μια κουζινα χαος που ολο την αποφευγω :lol: !!

Αντρουλα κ μενα επειδη μου ειχαν πει καλα για το ΕΒΟΛ ειπα να το παρω αλλα συγχιστηκα!Εγω παιρνω το κανονικο στη χαρτινη μπλε συσκευασια(οχι βιολογικο),1.50 ευρω!Παντως για ξινιλα κ φουσκωμα του κουτιου,δεν παρατηρησα κατι!Αληθεια 10 μερες κραταει το βιολογικο :blink::blink: ???Οντως περιεργο!!Δε το ειχα ακουσει ποτε!

Ντινακι δε γινοταν να μου περασει απαρατηρητο,η μικρη πινει 250μλ πρωι βραδυ,οποτε ξερω οτι θελω 1 συσκευασια του 1 λιτρου για 2 μερες!Εμεις-πολυ κακως-δε πινουμε συχνα γαλα,αν χρειαστω για κανα κεικ,γλυκο κτλ παιρνω κανενα πιο οικονομικο,ετσι δε γινοταν να μην το προσεξω!Τι να πω...

Εμενα η Αφροδιτη δε μου κανει πολλες ζημιες,ισως γιατι ειναι σχετικα περιορισμενη...τα υπνοδωματια εχουν σκαλοπατια κ δε την αφηνω να παει μονη της [-x και η πορτα του μπανιου ειναι παντα κλειστη!Αν τυχον την ξεχασω ανοιχτη,ζητω που καηκα :lol: !Τις ασφαλειες παραδοξως δε τις εχει διαρρηξει!!Το προσπαθουσε τον πρωτο καιρο μεχρι που βαρεθηκε κ τωρα αδιαφορει ;) !Μπριζες ευτυχως δεν υπαρχουν στο οπτικο της πεδιο,ή ειναι ψηλα ή πισω απο επιπλα!

Ειναι ομως ποοολυ υπερκινητικη!!Κ@λο δε βαζει κατω!!Μου κανει κ μενα τα κλασσικα φυσικα...μαδαει τα κρεμμυδια απο΄κει που τα βαζω,σκορπαει τις πατατες,παιζει μπαλα με τα πορτοκαλια σε ολο το σπιτι,αδειαζει τα απλυτα κ τα μανταλακια τριγυρω,βουταει απο τα τραπεζια κ τους παγκους ο,τι φτανει το χερι της,μαδαει ο,τι περιοδικο βρει,μου εχει γραψει με στυλο(που δεν προλαβα να τον αρπαξω) τον καναπε ,μου εχει καταγδαρει την πορτα με τα κλειδια που σουφρωνει γιατι προσπαθει να ξεκλειδωσει τον πορτα #-o αλλα η κλειδαρια ειναι 20 ποντους πιο πανω,χοροπηδαει στους καναπεδες...κ αλλα πολλα!!

Αυτο που δε μπορω ομως κ γω ειναι η γκρινια!!!Που δε ξερει τι θελει,που τα θελει οοοοολα,που αμα δε της κανεις το δικο της ΧΑΛΑΕΙ ο κοσμος....πολυ συχνα φτανω σε οριακο σημειο κ εγω,πριν καν ερθει το τελος της μερα ~x( !!!Πιανω τον εαυτο μου να φωναζει πολυ συχνα, οταν πια εχει εξαντληθει η υπομονη μου... :oops: αλλα δε γινεται αλλιως!

Ντινακι συμφωνω τοοοοσο πολυ με αυτο που ειπες!!Τα παιδια ειναι ζαρια κ λαχειο μαζι!!!!Ειναι το πως γεννιουνται,τι εχει γραψει η μοιρα γι'αυτα,το καρμα..δε ξερω!!Λιγοτερο ρολο θεωρω πως παιζει το μεγαλωμα!!Αδερφια με τον ακριβως ιδιο τροπο στο μεγαλωμα,μπορει να ειναι η μερα με τη νυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου οποτε παραγηρησου κ εσυ :lol: !!Στην ιδια φαση ειμαστε ολες!!

Κ μενα δε παιζει πανω απο 10 λεπτα με τα παιχνιδια της,ΠΟΤΕ δεν επαιζε!!Ολο μαζι μας θελει να ασχολειται(ή με τα πραγματα μας!!!!) κ εμεις μαζι της!!!Μη με δει να μιλαω στο τηλ...αμοκ την πιανει!!!!Αμα παει να ανοιξει το λαπ-τοπ ο μπαμπας της ή εγω...αλλος χαμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Αντρούλα μου παίρνω γάλα τοπικής πολυβραβευμένης εταιρείας κ εχω

το κεφαλι μου ήσυχο...Κ κοστίζει κ 1.25 το λίτρο!

Στελλίτσα μου πόσο συμφωνούμε για μια ακόμη φορά!!!Ετσι ειμαι κ εγω με τον αδερφό μου..

Η μέρα με τη νύχτα(η μερα ειμαι εγώ,χιχιχι!!!!!πλάκα κανω..)Ενώ δενουμε πολύ

σαν παρεα,γελάμε,έχουμε κοινούς φίλους αλλα διαφέρουμε τόσο πολύ..μα τόσο

πολύ σαν άνθρωποι!

Όσο για τον περιορισμό...Εμείς μπορεί να μην εχουμε σκαλια στο σπίτι αλλα πλέον

έχω κ εγώ κλειστες τις πόρτες όλων των δωματίων κ φυσικά κ των μπάνιων!

Όλα αυτα που κάνει το πιτσινάκι μου τα κάνει σε...χμμμ...30 τετραγωνικά?????Αλλα

πίστεψέ με,βρίσκει τόσα πολλά πράγματα να κάνει που αναρωτιέμαι τι θα κάνει όταν

αρχίσει να φτάνει κ ν ανοιγει κ πόρτες...Οιμέ...τι με περιμένει!!!!!!!!!!!!!

Κ να ξαναπώ οτι με παρηγορει το οτι δε νιώθω μόνο εγώ η υστερική μανα..χαχαχα...

Αφού να φανταστεις τωρα που εχει κρύο κ δε μπορουμε να πάμε βόλτα ξυπνάει το γιαβρι μου

απο τον μεσημεριανό ύπνο κ αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν τόσες ώρες στο σπίτι,τι

θα δουν τα ματια μου!!! x_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Ντινακι κ εγω αυτο σκεφτομαι οταν ξυπναει το μεσημερι :lol::lol: κ μετα λεω ντροπη μου :blush: !!!Αχ,μετα θα κλειδωνεις τις πορτες κ θα εχεις μια αρμαθια κλειδια στις τσεπες σου..τι να πω :?:lol: !Εχουμε πολλα να δουμε ακομα!!Κ εγω βρισκω μια παρηγορια εδω οτι δεν ειμαι υστερικη κ τρελλη ωρες ωρες :crazy: ...

Μου φαινεται εσυ πρεπει να μας στελνεις γαλα με κουριερ :lol: !!Μα πολυ συγχιστηκα!!Σα δε ντρεπονται!Θα αφησω να περασει λιγος καιρος κ θα ξαναπαρω να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα, τα νευρα μου σε γενικες γραμμες καλα στεκουν τον τελευταιο καιρο... Και για μενα ειναι αποριας αξιο... γενικα δε φημιζομαι για την ηρεμια μου... εχω να παρω βαλεριανα πανω απο 3 μηνες... ανοιγω το ντουλαπι, κοιταω το βαζο και το ξανακλεινω... μου ειχαν πει οτι με την καθημερινη χρηση γινεται τοξικο ακομα το τσαι που φτιαχνουμε απο βαλεριανα και με φοβησαν.

Φωναζω καμια φορα αλλα μαλλον οχι καθε μερα... οταν φωναζω ομως εχει φτασει η κατσταση στο αποροχωρητο και με ακουνε 2 οικοδομικα τετραγωνα. Εχω την αισθηση οτι παιζει ρολο που ειναι τοσο συχνα αρρωστουλης ο Ιασωνας λογω του παιδικου και ετσι τον λυπαμαι και συγκρατω τα νευρα μου.

Αν βεβαια ρωταγε κανεις το Γιωργο, πιθανως θα ελεγε οτι τα νευρα μου ειναι κουρελια και οτι ειμαι γενικα για δεσιμο... γιατι μαλλον αυτος την πληρωνει και μαλιστα σε ωρες που ο Ιασωνας ειτε ειναι στον παιδικο, ειτε κοιμαται.

Η σημερινη του λυσσα δεν περιγραφεται κι ας ανεβασε και πυρετο απο 37,5 μεχρι 38,2 πριν το βραδυνο του μπανιο. Στο μπανιο δε, σημερα εδωσε ρεστα... τα νερα βγηκαν στο διαδρομο... του ειπα σε καποια φαση οτι θα τον κανω γεμιστη γαλοπουλα για τα Χριστουγεννα αλλα χωρις φωνες. Με τα παιχνιδια του παιζει οσο και τα υπολοιπα παιδακια της ηλικιας του. 10 με 15 λεπτα το πολυ και μετα γινεται η ουρα μου, με τραβολογαει, αν δεν του δωσω σημασια ρημαζει το σπιτι και κανει με τη σειρα ολα αυτα που ξερει οτι ειναι ΟΧΙ... σαφως επιτηδες!

Ο Ιασωνας εχει την κουζινα, το καθιστικο και το δωματιο του να αλωνιζει... το υπνοδωματι μας και το μπανιο ειναι μονο κλειδωμενα... Οποτε χαος επικρατει στο μεγαλυτερο μερος του σπιτιου!

Ομως γελαω και μαζι του και τον καμαρωνω... εδω και πολυ καιρο του ελεγα το "Χαρωπα τα δυο μου χερια τα χτυπω" και το "Αχ κουνελακι" με τις χειρονομιες - σχεδια... λιγα εκανε. Σημερα μαλλον για να μου τραβηξει τη προσοχη τα εκανε ολα το καθαρμα... μεχρι και τα δαχτυλα χτυπουσε, οχι με ηχο βεβαια, αλλα την κινηση την εκανε...

Το αλλο... μπανιο μαζι με πιατο και ποτηρι κανει κανενα αλλο παιδακι? Εχει παει εδω και μερες ενα πλαστικο ποτηρι και πιατο που εχει για να παιζει στο μπανιο... απαιτει να ειναι μεσα στη μπανιερα μαζι του και τα δυο... και τα αλλα τα παιχνιδια τα φυσιλογικα του μπανιου δεν τα θελει... ουτε παπακια, ουτε καραβακια, ουτε ψαρακια... τιποτα απο αυτα, τα πεταει αμεσως εξω. Γιατι το πιατο και το ποτηρι ειναι πιο διασκεδαστικα αφου μπορει με αυτα να αυτο-μπουγελωνεται. Ετσι και επειδη σηκωνοταν ορθιος και καθονταν με φορα μεσα στη μπανιερα εφτσαν τα νερα εξω... και χα χα χα τα γελια του! Πως να τον μαλωσω? Εχει μια πονηροφατσα αλλο πραγμα!

Παντως κι εμενα η γκρινια ειναι το χειροτερο μου! Ολα τα αλλα τα αντεχω... η γκρινια ομως...α πα πα πα... σημερα ξεπερασαμε αυτη τη φαση με κριτσινι και "Μαδαγασκαρη" στο DVD... Γουσταρει να χορευει το παιδι... και βαζει και τα αρκουδο-κουκλακια του να χορευουν...

Αυριο, λογω νεας ιωσης μαλλον, δεν εχει παιδικο... εχει παιδιατρο... Ημαρτον μαζι με τη σημερινη 3 μερες πηγε ολες κι ολες μετα απο 19 που τον ειχα σπιτι να αναρρωνει απο τα προηγουμενα.

Φιλια πολλα σε ολες και καληνυχτα γιατι ειμαι πτωωωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεεερα!!!!

Κοριτσαρες μου το σταδιο των "τεντωμενων νευρων" ευτυχως για μενα εχει περασει....

Ετσι ημουν κατα τον Οκτωβρη.... μου' χε κανει τα νευρα ζαρτιερες και η τσιριδες μου εφταναν χιλιομετρα μακρυα.. Ημουν σε κατασταση εκτακτου αναγκης.. Ελεγα μεσα μου οτι δε θα σταματησει ποτε αυτη η τρελα.... κι' ομως σταματησε!

Μου ταρακουνησε και λιγο το μυαλο η φραση μιας "ασχετης" κοπελας μια μερα σε ενα καφε..

"τι ωραια που βγαινεις για καφε με την κορη σου.... Την παντοτινη σου φιλη...

Ε! Ως εδω ειπα.... φτανει! Ο κοσμος κανει "κρα" για ενα παιδι κι εγω που το' χω το ταραζω με τις φωναρες μου... Τι θελω να μου κανει δλδ...? ΜΩΡΟ ειναι!!

Της μιλαω πολυ ηρεμα, κι' οταν κανει ζημια προσπαθω να της δωσω να καταλαβει οτι αυτο που κανει δεν ειναι σωστο...

Θα μου πειτε ειναι και στο παιδι.. στο ποσο ζωηρο ειναι... Ευτυχως η δικια μου παιρνει απο λογια.

Ποτε δεν της χαιδευω τ' αυτια ομως... ουτε μιλαμε με "μπλια-μπλια" και "μπουα-κουα"...

Οταν της λεω "η μαμα θυμωσε και δε θα σε παει εκει- δε θα σου δωσει αυτο κτλ" λεει "εντα"! (ενταξει)!!! Ή το' μαθε το ποιημα ή με δουλευει...! :lol:

Αγγελικουλα μου αμαν ρε κοριτσι μου με τις ωτιτιδες του Ιασωνα...

Απιστευτο μου ακουγεται... Τοσο καιρο διαβαζω οτι ειστε με φαρμακα-αντιβιωσεις και τωρα παλι τα ιδια? Ο παιδικος την κανει την δουλεια.. Πολλες μαμαδες απο "ανωμαλια" συγχωρεστε με για την φραση, στελνουν τα παιδια τους στο σταθμο κι ας ειναι αρρωστα... μη χασουν τα ψωνια και την κουρα τους... Ειλικρινα λυπαμαι που τραβατε τετοια ταλαιπωρια ολη την ωρα..

Να μου τον φιλισεις τον στρουμπουλο σου.

Ντινακι εχω παθει πλακα με την "Μινα"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλε τι ωραια σεντονακια ειν' αυτα?

Που να το ξερα η μανα οτι η κορη μου θα αγαπουσε τρελα την minnie να της τα αγοραζα ολη της την προικα μ' αυτην? Πηραμε το καστρο και οι δυο ομως! Να πλουτισουμε τα ΟΝΕΙΡΑ!!! :lol::lol::lol:

Χιονισε κι εδω παρα πολυ σημερα... το πρωι εκανα ενα οχταρακι στη σκαλα και παρα τριχα να φυγω με το κεφαλι στα καγκελα απο τη νυστα... Βγηκα να φυγω για δουλεια και λεω τι ομιχλη ειν' αυτη? Ακομη δεν ειχε ξημερωσει καλα και το χιονι το περασα για συννεφο... :lol::lol::lol::lol:

Στελουνι μου παραπονιαρικο δε σε ξεχναω αγαπη μου...

Τι κανεις? Η κοκονα σου πως παει με τα δοντακια? Εμεις τιποτα ακομη.... Εχουμε σταματησει στα 2...

Δεν ειναι καιρος για κλαμματα... Το καλοκαιρι θα τα βγαλουμε...με τους κασωνες...

Αχ! εχω αρχισει να ανησυχω πραγματικα... Η παιδιατρος δε μου δινει μια "σωστη' απαντηση και δεν ξερω που να το παω το μωρο... να το δει καποιος παιδοοδοντιατρος...? Δεν ξερω...

Δεν ειναι φυσιολογικο 17,5 μηνων παιδι να εχει μονο 2 δοντια.... :shock::shock:

Κατερινιω μου χρονια πολλα κοριτσαρα μου!

Και του χρονου αγκαλια και με μια κορη!

Καρολινακι τι νεα απο το καινουργιο σας σπιτικο? Ολα ετοιμα?

Η παπενια τι κανει?

Ιφιγενεια προσπαθησε να μη φωναζεις... ταραζεις και την ...(κορη.... :roll: ) στην κοιλια...!!!

Η δικια μου παιζει με τα παιχνιδια της ωρες ατελειωτες, αρκει να καθομαι κι εγω κατω μαζι της, 'η ο μπαμπας... Δε μπορει την μοναξια!!! Παιχνιδι δεν υπαρχει στο σαλονι ουτε για δειγμα.. ολα ειναι στο δωματιο της. Εκει ειναι ο χωρος του παιχνιδιου.. Της αρεσουν πολυ τα βιβλια κυριως με ζωακια.

Μπορει να τα χαζευει ωωωωωρες...

Για το γαλα που λεγατε, εγω συνεχιζω να δινω σκονη απο το φαρμακειο...

Δεν πινει πανω απο 60-70 ml απο κανενα αλλο γαλα (σκονη πινει 250 πρωι-βραδυ συν 150 σε ασχετη ωρα της ημερας, οταν μου το ζηταει απο μονη της)..

Περασε η ωρα... ηθελα να γραψω κι' αλλα, αλλα η νυστα εχει χτυπησει κοκκινο....

Καληνυχτα και καλο ξημερωμα σε ολες!

Φιλια πολλα και σε οσες ξεχασα.. Αντρουλα Χρονια πολλα και σε σενα!!

Ζαιρακι εγκυουλα μου που εισαι σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααααα κουκλιτσες μου......εχω πολυ καιρο παλι να μπω...γμτ δεν ξερω τι φταει θα σκασω.... :cry::cry::cry:

ειστε καλα;δεν ξερω τι να πρωτοδιαβασω απ οσα γραφετε....εδω εχουμε πολυ χιονι, πριν λιγο σταματησε να χιονιζει αλλα ειναι υπεροχα!!!!!

Φανη μου, μ αρεσε πολυ αυτο που εεγραψες, για την αγνωστη κοπελα εννοω κ τη φραση που σου ειπε...οντως ετσι ειναι....ποσο δικιο ειχε...

Εμενα κοριτσια νομιζω πως δεν ειναι ιδιαιτερα ζωηρος απο την αποψη οτι ακουει κ συννενοουμαστε εδω κ καιρο, κ παιζει μονος του αρκετα θα ελεγα για την ηλικια του..Εννοειται βεβαια πως τον πιανει η ζουρλα κ η στραβωμαρα αλλα νομιζω σε νορμαλ επιπεδο....

τι αλλο ηθελα να πω δεν θυμαμαι....σας βαζω προσφατη φωτο με χιονιιιιιιιιιιιιιι.........

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς ΣΑς................

post-2419-13873935830724_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκιααα!!!!

Σήμερα λοιπόν έχει λιακάδα....Αλλα κ το χιονάκι,χιονάκι,δε λιώνει με τίποτα!!!

Στελλίτσα μου γλυκιά ετσι με κόβω σε λίγο καιρό...Κλειδοκράτορα... :))

Αντζι μου 3 μέρες παιδικό???Θεικό!!!!Μπράβο σου πάντως που μπορείς κ είσαι

ήρεμη...Οκ,για να πω την αλήθεια μου στις αντιδράσεις μου δεν ειμαι κ τόσο ευέξαπτη

όσο θα μπορούσα να ειμαι με το Ολινάκι ολημερις στο σπίτι,μπορώ κ με ελέγχω..

Αλλα τα ξαποβγάζω όλα σε εσάς...Εσείς τα ακούτε,χιχιχι!!!!

Φανούλα μου αυτό σκέφτομαι κ εγώ κ μετα μετανιώνω ακόμη κ για το οτι

θυμωνω τοσο πολύ ώρες ώρες...Λέω,οκ,είναι μωρό κ εγώ απαιτώ να συμπεριφέρεται

όπως ένα μεγάλο παιδάκι..Να είναι τιθασευμένη κ ηρεμη...Εμ πώς θα γίνει γιά???

Κ μετα την αγκαλιάζω,τη χαιδεύω,γαιδουρεύει κι αλλο η δικιά μου... ;))

Το κακό με την κόρη μου ειναι οτι ενω πλέον αντιλαμβάνεται τα πάντα,όταν πρόκειται

για σκανδαλιά είτε μιλάω στον τοίχο είτε στην Ολίνα,ένα κ το αυτό...Δεν παίρνει

απο λόγια...

Αλλα κορίτσια την ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩ............!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξυπνάει το πρωί,την παίρνω αγκαλίτσα στο κρεβάτι μας να χουζουρέψουμε κ με

χαιδεύει,με φιλάει,ξαπλώνει πάνω μου,μου δαγκώνει τη μύτη(!!!!),μου χαμογελάει...

κ λιώνωωωωωωωωωωωωωωωωωω.............................. :x:x:x

Κ έχει μια μοσχοβολιά άλλο πράγμα....Το κορμάκι της,η αναπνοή κ τα σαλάκια της...

Σαν καραμελίτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Παράκρουση έπαθα η δόλια μάνα......)

Δωρούλα μου καλά σε σας για να λιώσουν τα χιόνια θα περάσει καιρός...

Να μου φιλήσεις το φασκιωμένο αγοράκι σου!!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθεραααα!!!!Τι κάνεις,πώς είσαι σήμερα????Ο γαμπρούλης μου τι κάνει..?

Καλε θα τελειώσει η Ονειρούπολη κ εσείς ακόμη θα έρχεστε.... :-w

Νινίνα κ Μαράκι....Πώς ήταν χθες τα δεύτερα γενέθλιά σας με τα μωράκια σας???

Ιφι κ Ζαιράκι πώς πάτε??Ντινάκι μου τι νέα με τα παλιοσπυρα που σε αναστάτωσαν

κοριτσάκι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα

τι μου κανετε;;;

καλα Αγγελικη αμεσως ρε συ...

μηπως πρεπει και εσυ να τον αφισεις κανεν αμηνα σπιτι να αναρρωσει πληρως και μετα να ξαναπαει παιδικο;;;;;

πολυ ταλαιπωρια!!!

Φανουλ αμου λιγο δυσκολο σε φανταζομαι να τσιροκοπας..μου φαινεσαι ηρεμο ατομο..ενω εγω...χαχαχαχα

Συμπεθερα ο μικρος καλα..εγω δεν ειμαι και τοσο..

Θα γινουν κοσμοιστορικες αλλαγες στη δουλεια μας οχι απαραιτητα τοσο καλες και ειμαστε σε αναμενα καρβουνα..ασε ασε!!!!

Τα φιλια μου σε ολες..

Ντινα κουκλος ο γιος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!Ολη μερα :) !!!

Τι μου κανετε??Εγω απο το πρωι πλενω,ξεχειλισαν πια τα ρουχα απο το καλαθι κ εχω βαλει 3 πλυντηρια μεχρι στιγμης κ τα στεγνωνω στο καλοριφερ,το χειροτερο μου!

Η Αφροδιτη σημερα φαγωθηκε να μου χτενισει τα μαλλια #-o !!!Οπου πηγαινα,απο πισω κ αυτη να με κυνηγαει με τη βουρτσα :lol::lol: !!Βρε καλο μου,της ελεγα,πηγαινα να χτενισεις τη γατουλα κ το νινι σου!!!Τιποτα αυτη,εκει να με ξεμαλλιασει!!Οχι τιποτα αλλο,την κραταγε κ κανονικα τη βουρτσα,οχι αναποδα οπως αλλες φορες!Καποια στιγμη πια με στριμωξε στον καναπε,με καβαλησε κιολας..κ δωσ'του...σαν αφανα με κανε την αμοιρη σγουρομαλλα [smilie=icon_rr.gif]:lol::lol: !!!Κ να κανει μια χαρα η σκατουλα μου,ενα γελιο... :):) !!!Τωρα κανει νανι!

Φανουλα μου πλακιτσα σου κανω :-* !!Τι ομορφο αυτο που σου ειπε η κοπελα!!Και αληθεια ;) !!

Κ εγω οταν σκεφτομαι ηρεμα κ ψυχραιμα σκυλομετανιωνω μετα για ολες τις φωνες κ τα μηηη... :blush: !!17 μηνων ειναι μωρε,τι περιμενω?!

Τι τελεια που εχεις βρει το "κουμπι " της ;) !!Εσενα βεβαια, τα εχουμε ξαναπει,ειναι κ κομματακι πιο προχωρημενη :P !!Εμενα σε αυτη τη φαση δε παιζει να μου πει ουτε "εντά",ουτε "ντάτσει" κ φυσικα ουτε "ενταξει" :lol::lol: !!Ξερω οτι τα καταλαβαινει ολα κ ειδικα οταν ειμαι μπροστα δε κανει τιποτα απ'αυτα που δε πρεπει,οταν ειμαι στην κουζινα κ αυτη στο σαλονι(κ το αναποδο) ή οταν λειπω κ ειναι μονο με το μπαμπα της,τοτε τα κανει ολα!!!Κ παιρνει ενα σκανταλιαρικο κ πονηρο υφος μολις την παρεις χαμπαρι ή με δει να ερχομαι...αλλο πραγμα!!!

Μωρε Φανουλι μου μην αγχωνεσαι τοσο για το δοντια,ετυχε πιστευω!Σιγουρα κ αλλα παιδακια θα τους εχει συμβει,σπανιο αλλα συμβαινει!Μπορεις να ρωτησεις εναν παιδοδοντιατρο τη γνωμη του ακομα κ τηλεφωνικα,δε νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα για να τη δει!Ξεχωριζει το Αναστασακι μας σε ολα,ακομα κ σε αυτο!!

Δωρουλα μου!!Χιονια κ εσεις?!Τελειο το κουκλι σου!!!Εμεις δε τη βγαλαμε καθολου εξω οταν χιονισε στην Αθηνα γιατι φυσαγε κ πολυ κ χιονιζε ολη την ωρα..μετα παει λιωσαν τα χιονια γρηγορα :( !

Χρυσα μου κουραγιο με το θεμα της δουλειας..τι να πω!Σε ολους αναποδα ερχονται τα πραγματα αυτη την δυσκολη περιοδο!Ευχομαι να μην ειναι πολυ σοβαρες οι αλλαγες κ οσο γινεται να ειναι πιο ανωδυνες!

Συμπεθερα ποοοοσο γελασα με την γεμιστη γαλοπουλα =)) !!Νευρικο με πιασε!!Τον φανταστηκα κ στο μπανιο με τα πιατα ν α ειναι μεσα στην τρελλη χαρα κ να τσαλαβουταει κ εσενα να προσπαθεις να συγκρατηθεις!Αλλα πραγματικα,πως να μαλωσεις τετοια προσωπακια μεσα στη χαρα που θελουν να χαρουν τη ζωη?!Κ εγω αυτα σκεφτομαι..

Παλι αρρωστουλης ομως ε?Αμαν βρε παιδι μου το καημενο!!Δεν εχει ησυχασει φετος!!Ελπιζω μεγαλωνοντας να εχει παρει ολα τα αντισωματα τωρα κ να μην κανει ουτε δεκατα!!!

Η βαλεριανα οντως γινεται τοξικη με την πολυ χρηση αλλα κ εξαρτηση κ επισης μετα δε σε πιανει,παθαινεις ανοσια!Ετσι εχω ακουσει!Επαιρνα τα χαπακια εγω οταν εδινα πανελλαδικες(γιατι ουτε να κοιμηθη δε μπορουσα απο το αγχος) κ μετα τα σταματησα!

Ντινακι μου!!Τι κανει η καραμελιτσα σου??????Ποοοσο σε καταλαβαινω :);) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχα...Στελλίτσα μου έπρεπε να βγάλεις φωτο το μαλλί σου μετά το

χτένισμα της Αφροδιτούλας μας..πρέπει να είχες πολύ γέλιο... =))

Μόλις μαγείρεψα..Για τη μικρη μου ψαρόσουπα(τη λατρεύει!!) κ για εμας ταλιατέλες

καρμπονάρα στο φούρνο...Ελαφριά ελαφριά... ;))

Τώρα θα μπω (με την μικρη βεβαιως βεβαιως) για ενα χαλαρωτικό(σχετικό είναι αυτό..)

μπανάκι!!!!!

Φιλάκια πολλά κοριτσάρες μου..σήμερα back to work (επιτέλους...)

Θα σας διαβαζω όμως..!

Μάκια!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μουυυυυυυυυυυ!!!!!!!!

τι μου κάνετε?

Αγγελικουλα γελασα πολυ και μονο στην ιδεα του ποτηριου και του πιατου μεσα στο μπανιο... :lol::lol: και εκει με την γαλοπουλαααα!!!!!

Στελλα μου αχ πόσο πολυ τελικα μοιαζουν όλα τα μωρακια μας....στις σκανταλιες ίδιαααααααα...αχ εμενα τωρα τελευταια θελει όταν πλενω στον νεροχυτη να μου κανει και απο ενα δωρακι μεσαααα... :? και στουπ όλο και κατι πλενεται μαζι με τα υπολοιπα...γκρρρρρρρρρρρ...

μανια απιστευτη με το πλυντηριο τι ηθελα και την εκανα βοηθο βρε κοριτσια μια φορα..??? θελει καθε μερα.. :shock: παει παιρνει μονη της τα απλυτα της φωναζει μπα μπα και το γεμιζει μεσα....αφηστε που αν βρει και κατι αλλο στην κουζινα πετσετα...κτλ...τα βαζει και αυτα μεσα :lol::lol: ευτυχως που ακομη δεν εχει παρατηρησει το start...αλλα που θα παει...θα το μαθει και αυτο...χαχα

βρε κοριτσια εσας παιρνει καμμια κουκλα και να θελει να την γδυσει και να φωναζει κακα κακα??? :o:o και αφου κανω οτι την πλενουμε να θελει ξανα και ξανα?

συμπεθερουλα και Μαρακι πως περασατε τα γενεθλιακια σας?

οι υπολοιπες τι μου κανετε?

Χρυσουλινι μου να και τα παμε...υπομονηηηηηηηηηηηηη και παλι αγαπη μου! ευχομαι ολοψυχα να γινει το καλυτερο και να μην σκας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεερα!!!!

Φτιαχνω καριοκες και σοκολατακια!!!

Ελαααααατε...!! Ελατε να σας κερασω (αυριο ε! να προλαβουν να στεγνωσουν)...!!

Χθες εφτιαξα και λιγους κουραμπιεδακους και απο βδομαδα κατι ακομη θα σκεφτω...

Γιορταζει ΤΟ παιδι στις 23 Δεκεμβρη, ο αντρας στις 1 Γεναρη κι' εγω στις 6 Γεναρη...

Με βλεπω με τα μουτρα στην κουζινα σε ολη μου την αδεια!

Σας το ειπα? 17 ολοκληρες μερες θα μεινω σπιτι.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανυπομωνω να φτασει η Πεμπτη....!

Χρυσα σε πληροφορω πως ειμαι νευροσπαστη και τρομερα αγχωδης ανθρωπος...

(εχω κανει και 6 μηνες θεραπεια με μπεσπαρ (φυτικα αγχολυτικα) πριν 3 χρονια περιπου...) Εχω το νευρο πανω-πανω πως να το κανουμε....? :lol: Αλλα με την μικρη ΠΛΕΟΝ εχω βρει την υγεια μου... Θελω να πιστευω οτι θα κρατησει χρονια αυτη κολωνια... :D:D:D

Δωρα μου πολυ ωραια η φωτο!!!

Γιατι δεν μπορεις να μπεις....?

Μπραβο στο παιδακι σου που παιζει μονο και δεν ταλαιπωρει την μανουλα..

Μη μας ξεχνας μωρε!

Ντινακι μου, φυσικο ειναι να βγαινεις απ' τα ρουχα σου ωρες-ωρες...

Και ποια ειν' αυτη που δεν εχει νευριασει-θυμωσει-φωναξει ΠΟΤΕ...>?

Δε γινεται ρε παιδι μου... μερικες φορες ειναι και η κουραση, η εξαντληση, η νυστα, η βαρεμαρα.....

ολα αυτα καμια φορα σε βγαζουν εκτος οριων...

Υπομονη..... Τιποτε αλλο.... Εχουμε μεγαλο δρομο μπροστα μας μεχρι να μεγαλωσουν...

Ευχομαι να ειμαστε ολες εδω μετα απο λιγα χρονια και να μιλαμε για την πρωτη μερα στο σχολειο....

ε! ρε μανουλα μου "γκαζια" που θα ριξω.......!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στελλιτσα μου γλυκια.. γιατι δεν εκανεςκαμια σουπερ φωτογραφιση να σε θαυμασουμε κι' εμεις οι αχτενιστες...? :lol::lol: (Πλακα πλακα θα βαλω την Αναστασια να με χτενισει για τις γιορτες να γλυτωσω και το εξοδο...).. =))=))=))=))=))=))

Βρε συυυυυυυυυυυυυυυυ.......!!! Τι ειν' αυτα που λες? Δεν ειναι καθολου προχωρημενη...

Εχω ακουσει αγορακι 13 μηνων να φωναζει Μα-ι-α την αδερφη του την Μαρια και 'χω μεινει παξιμαδι.

Λεει πολλα (το παραδεχομαι.. :lol: ) αλλα ολα τα λεει μισα... Μονο λιγες ολοκληρωμενες λεξεις..

Καρολινακι εγω την εχω την δικια μου βοηθο σε ολα!

Και οταν κατι δεν το κανει καλα της τα χωνω και προσπαθει με μανια να τα κανει καλυτερα..

Πριν καθαριζα ξερα δαμασκινα (κατω στο χαλι τι να κανω η ερμη μανα :D ) και της τα εδινα να τα ριχνει μεσα στο μπολ.

Ενα της ξεφυγε εξω και της λεω "τι εισαι μωρο...? Δε μπορεις να κανεις αυτο που σου ειπε η μαμα"?

Και με κοιτουσε και την ξαναρωταω.. "μπορεις ναι η ου" και λεει ΟΥΚ!!!! =))=))

Πεθανα στα γελια... και γελουσε κι αυτη δυνατα...

Περναμε καλα μωρε.... Δεν μπορω να κανω τιποτα χωρις την μικρη... δε περναω καλα πουθενα αν δεν ειναι μαζι μου.. =((:x:x:x:x:x:x:x

....Το απογευμα θα παμε να κανουμε το εμβολιο της ανεμοβλογιας επιτελους, πριν μας πιασει καμια τρελοιωση και ξενερωσω τελειος Χριστουγεννιατικα...

Ααααααααα!!!!! Χθες την πετσοκουρεψα!!!!!!! Της εκανα φραντζα για γελια και για κλαμματα!!

Θα βαλω φωτο στο φεις μπουκ να δειτε τις καλλιτεχνικες μου φλεβες στο ψαλιδι....!!! :lol::lol::lol:

Αντε σας αφηνω!!!!!! Παω να συνεχισω το εργο... να πασαλειψω τον τοπο σοκολατα... Μιαμμμμμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπες μου καλο απογευμα!τι κανετε?ολα καλα στην τρελοαρεα?καλα περιτο να σας πω οτι ολες οι φωτο ειναι φοβερες...!!!προσπαθω να βαλω κ εγω αλλα μαλλον κατι κανω λαθος.

δεν ειμαι πολυ καλα τελευταια...αρχισαν τα μικροπροβληματακια...ισως βεβαια να ειναι κ απο την ενταση της κουρασης.αλλαξαμε μαγαζι κ εχουμε την κυριακη τα εγκαινια κ τρεχουμε να γινουν ολα σωστα.ειναι κ αρκετα πιο μεγαλο απ΄το παλιο κ παραγγειλαμε ενα σωρο εμπορευμα που εχει καθυστερησει λογω καιρου.τα τελευταια λογικα θα ερθουν αυριο.

σας θαυμαζω με τα σχεδια που κανετε για τα δευτερα μωρακια κ λυπαμαι που εγω τελικα σταματαω αυτη την διαδικασια.ο αντρας μου δεν θελει τωρα γιατι δεν μπορει να μου προσφερει καμια βοηθεια.εδω τον αλεξανδρο κ τον βλεπει συνολικα 1 - 2 ωρες την ημερα σπαστες.τι να πω δεν ξερω.εδω για το καλοκαιρι συζητησαμε για την δουλεια κ μου ειπε οτι φετος δεν αντεχει να τον προσεχει 3-5 οπως περυσι γιατι θελει να ξεκουραζεται.δηλαδη δεν θα ασχολειται καθολου με το παιδι.εγιναν λοιπον τα νευρα μου κουρελι κ ετρεχε κ η γλωσσα με διαφορα απαισιοδοξα σλογκαν,π.χ. μονο την παρτη σου σκεφτεσαι,μακαρι να πεθαινα να εβλειπες την αξια μου,εισαι εγωιστης,γιατι εκανες οικογενεια κ ολα αυτα...κ εφυγα απ΄το σπιτι...για να παω νακαθαρισω το μαγαζι...δεν ξερω πως να φερθω.ισως εχει δικιο απ΄την μερια του αλλα τι παει να πει...ακομα κ τις κυριακες αρχισε να δουλευει .10-3 κ 5.30 - 10.τι ωραριο ειναι αυτο ρε παιδια?κ μολις τολμισω να μιλησω μου επιτιθεται,φωναζει κ λεει ασε με σε παρακαλω να ηρεμησω.εμ σημερα τάκουσε κ ηρεμησε για τα καλα!για να δω μετα πως θα ειναι...θα μπω σιγουρα το βραδακι ισως κ λιγο το απογευμα!σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...