Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα....

Ουφ! 2 ωρες ασχολουμε με την βρωμοκουζινα... μα ποοοοσο χαλια ηταν μεσα δεν παει ο νου σας.

Ξεκινησα να την τριβω με συρμα-ξυδι-νερο και τζαμπα εφαγα τον χρονο μου...

Την αναψα κι εγω, ψεκασα μεσα ενα overlay για λιπη και εγινε καινουργια.

Τα χερια μου εγιναν αγρια και ανατριχιαζω οπου πιανω τωρα... δεν εβαλα γαντια το ζωον.. :(

Μαρακι μου γλυκο, περιμενουμε νεα σου...

Μα τοσα που γραψαμε και σχολιασες, δεν εμεινε χρονος για τα δικα σας κατορθωματα... :lol:

Ειμαστε πολυλογουδες πως να το κανουμε?

Θεα η ανιψια σου...!!!!!!

Μαρια και Στελλα

Ο "παραδεισος" μου βρισκεται στο Στρυμονικο Κολπο, και υπαγεται στο νομο θεσ/νικης.

Για την ακριβεια βρισκομαστε 81 χιλ. ανατολικα της πολης.

Στελλονι ειδες τι καλο κοριτσι ειμαι? Σου εδωσα απαντηση κατευθειαν σημερα!!! :D:D:D:D

Μπαααα δεν ειμαι και τοσο ξανθια τον τελευταιο καιρο... η ριζα κοντευει να φτασει στα αυτια μου!!!

Αντε καλα να περασετε αυριο!! Μια χαρα θα ειναι ο καιρος μη το μελετας.

Παλι ειχατε τρελοαγορα με την μικρη σημερα? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ιφιγενεια την Παρασκευη περιμενουμε και τα δικα σου νεα!!

Ποσα θελεις να με αποτελειωσεις? Ρε κι εσυ ΑΓΟΡΟΜΑΝΑ.......????? :shock::shock::shock::shock:

Οσο για τις εξετασεις, μην ανησυχεις. Αφου ξερεις πως ειναι, τα εχεις ξαναπερασει.

Να τρως σωστα, να πινεις τις βιταμινες κτλ και ολα μα ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσαρες μου ομορφες τι κανετε;;;;

εγω καλα..

πηγαμε σημερα και παραγγειλαμ ετα επιπλα του Φοφο...απο την κοχεν τελικα

θα τα εχω πεμπτη-παρασκευη..οταν ετοιμασω το δοματιο..θα σας βαλλω φωτο οπωσδηποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζα!!!Να μαι κ εγωωωω!!!Σιγα μην την γλιτώνατεεε!!!!!!

Μαράκι μου,απίστευτη η ανιψιά έτσι???Όχι που δε θα σε καταλάβαινε....

Για χαζά τα παιρνάς καλέ??Αυτα μας πουλάνε κ μας αγοράζουν..μα εντελώς όμως???

Κ ναι,έχεις δικιο,είμαι σιγουρη οτι έτσι θα ναι κ το Αναστασάκι της Φανούλας μας!!

Συμπεθερούλααααααααααααααααααα??????????????????????Συγχαρητηριαααα!!!!!!

Με το καλό κ ο 2ος Φοφο σουουουοουυ!!!!!!!Κουνιάδο θα χουμε λοιπόν..καλύτερα!!!!

Συνηθως κουνιαδα-νύφη τρωγονται,οπότε τη γλίτωσε το κοριτσάκι μου!! ;))

Πάντως να σας πω την αλήθεια μου,όταν έχεις ήδη ένα παιδάκι,γλυκαίνεσαι τόσο

πολύ απ αυτό που θέλεις κ το δεύτερο να είναι ιδιου φύλου..Τουλάχιστον αυτό

εκλαμβανω εγω...!Κ εγω γλυκάθηκα τόσο με τη μικρη που θα πετούσα στα σύννεφα

αν 'εκανα κ 2η τσούπρα!!Βεβαια κ αν τα κανω ζευγαρακι πάλι πολύ θα χαρω,δεν το συζητω,

καταλαβαίνετε τι εννοω...

Στελλίτσα μου,ελπίζω εκει να πετυχετε ιδανικό καιρό,γιατι εδώ απο χθες έχει ψόφο,

ψιλοχιονίζει...Τέλεια περίπτωση για χουχούλιασμα στο σπίτι!

Να περάσετε τέλεια αγάπη!!!!Περιμένουμε νέα σουουουου!!!

Υ.γ.καλααααα καλεεεε,η Φανούλα απο τόότε που είχες την απορία,τώρα σου την έλυσε???

Τς τς τς τς τς...δεν εχω λόγιαααα... [smilie=dontknow.gif]

Φανούλα μου γλυκιά ασε,αυτες οι παλιοκουζινες ειναι άστα να πάνε...κ τα υποτιθεμενα

ειδικα καθαριστικά το ίδιο!!!! X( Αλλα έπρεπε να βαλεις γαντια ρε πουλι μου...

Τωρα να κάθεσαι με την ενυδατική χεριών όλη μέρα για να βάλεις μυαλό!

Ιφιγένεια,άντε,μόνο εσύ έμεινες να μας πεις τι έχεις..Αν κ φέτος γενικά απ ότι ακούω ειναι

η χρονιά του..αρσενικόσπορου!!!! :))

Το Ολινάκι απο το πρωι πιανει το αυτάκι της...Σε λίγο θα ρθει η γιατρος μας να τη δει

γιατι εχω κατατρομάξει...Μια ωτίτιδα μας έλειπε τώρα,να στρωσουμε... :-o:-o:-o:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( Δε θα παμε!!!!!!! :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( Ειναι κλειστες οι περισσοτερες πιστες του χιονοδρομικου απο την κακοκαιρια :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

Τη γκαντεμια!!!Πηγε ο Εβραιος στο παζαρι κ ηταν Σαββατο.... X(

Ντινακιιιιιιιιιιιι :o:o:o:o !!Ελπιζω να ηταν κ αυτο τυχαιο με το αυτακι!!!!!Πες μας νεα!!!

Ειδες το παλιοΦανουλι???Τοσο καιρο ...κ τωρα μου το ειπε!!!!

Βρε Φανουλα,γαντια :o:o !!!!Πως τα ξεχασες [-x !!!!

Καλα πραγματι ο τοπος σας πρεπει να ειναι ονειρεμενος :ymdaydream::ymdaydream: !!!!

Αααααχ παω να πνιξω τον πονο μου στις σοκολατες :cry::-* ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαε πουλί μου,φάε σοκολατίτσες να γλυκαθείς,να σου περασει...Μη μου

στεναχωριέσαι,καλα να είστε,το κανονίζετε για το επόμενο!!!

Τελικά δεν ηταν τίποτα,τα αυτακια είναι πεντακάθαρα,μάλλον ιδέα της μαμας μου

ητανε οτι πονούσε...Δόξα το Θεούλη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,και ναι,το "χωριο" της Φανούλας μας είναι πραγματικα ονειρεμένο...Το καλοκαιρι

ήταν ο αγαπημένος μας προορισμός!!!Πολύ θα θελα να ζούσα εκεί...πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Πίνω το καφεδάκι μου και είπα να μπω να σας πω τα νέα του Γιώργου(που σας χρωστάω)

γιατί μετά θα ξυπνήσει το αγριμάκι μου και δε θα μ αφήσει να κάτσω καθόλου!!!!!!!

Λοιπόν,την προηγουμενη Κυριακή είχε πάρτυ μασκέ ο σύλλογος του χωριού της μαμάς μου και πήγαμε με την αδελφή μου!Το Γιώργο όπως σας είχα πει τον είχα ντύσει πειρατή!!!!

Καλά ε,το πώς ευχαριστήθηκε το παιδάκι μου δε λέγεται!!!!

Ήταν συνέχεια επάνω στην πίστα και χόρευε,εβλεπε τα υπόλοιπα παιδάκια και έκανε οτι έκανε ένα αγοράκι Ζορο!!!!!!Είχε πολύ γέλιο...

Καθόταν απέναντι στο αγοράκι,που πρέπει να ήταν 8-10 χρονών και το παρατηρούσε....Έβγαζε το καπέλο του το παιδάκι,το βγαζε και ο Γιώργος,καθόταν το παιδάκι ,καθόταν και ο Γιώργος!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πολύ πλάκα μιλάμε!!!!!!

Μετά που ήρθε ο κλόουν,ο Γιώργος κάθισε μαζί με όλα τα παιδιά στην πίστα και άκουγε τον κλόουν με προσοχη!!!!!Σε κάποια στιγμή έβαλαν πάλι μουσική και έφτιαξαν μία σειρά και χόρευαν τα παιδιά γύρω γύρω απ τα τραπέζια,σαν τρενάκι!Ε,βουτάω κι εγώ το Γιώργο απ το χέρι και ακολουθούσαμε!!!!!!Όλο το μαγαζί τον έδειχνε και γελούσε!!!!!!!!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))

Εγώ βέβαια δεν έκατσα ούτε λεπτό!!!!!Ούτε καφέ δεν πρόλαβα να πιώ!!!!!Τον κυνηγούσα γύρω γύρω,κι αυτός επειδή είχε άπλα,έτρεχε σαν το αρνάκι πάνω κάτω!!!!!!!Αφού σε κάποια φάση νόμιζε οτι παίζουμε κρυφτό και πήγε και κρύφτηκε στην ποδιά μίας κυρίας!!!!!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Την περασμένη Τετάρτη ήταν το πάρτυ του παιδικού που δουλεύω....

Είχα ενδοιασμούς στο αν θα πάρω μαζί το Γιώργο ή όχι,γιατί δε θα ρχόταν κανένας δικός μου να τον προσέχει κι εγώ θα έπρεπε να πηγαίνω να μιλάω με τις μητέρες και τα παιδιά στα τραπέζια,να χορεύω με τους μαθητές μου,οπότε ποιός θα μου τον πρόσεχε?

Τελικά τον πήρα μαζί αλλά μου τον έφερε ο άντρας μου πιο αργά,γιατί εγώ έφυγα μια ωρα νωρίτερα για το πάρτυ και εκείνος κοιμόταν!Ήταν κύριος κορίτσια!!!!Με εξέπληξε!!!!!Ήταν συνέχεια στην πίστα και όταν εγώ πήγαινα να μιλήσω κάπου και για δευτερόλεπτα τον έχανα απ το οπτικό μου πεδίο,ανακάλυπτα ότι ήταν δίπλα μου!!!!!Είχε δηλαδή κι εκείνος το νου του σ εμένα,αλλά ούτε ζήλευε με τα άλλα παιδάκια,ούτε ήταν γατζωμένος επάνω μου!!!!!Μου άρεσε πολύ που ήταν ανεξάρτητος!!!!!Μόνο που κάποια στιγμή κουράστηκε και ήθελε πιπίλα και πανί.....ήταν πια προς το τέλος......Εξ ου και οι φωτό στο φβ με τον πειρατή με πιπίλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)):)):)):)):)):))

Α!Σε αυτό το πάρτυ ντύθηκα κι εγώ πειρατίνα!!!!!!Μη φανταστείτε τίποτα φοβερό,τα ρούχα μου στην ουσία ήταν και ένα πειρατικό καπέλο,σκουλαρίκι κλπ!!!!Θα ανεβάσω φωτό στο φβ μες τη βδομάδα!

Αυτή την Τετάρτη έχομε ακόμη ένα αποκριάτικο που θα τον πάω και μετά,του χρόνου πάλι!!!!Α,μπορεί να τον πάρω και την Παρασκευή στον παιδικό που θα έχουμε κι εκεί πάρτυ και θα σχολάσουμε 12!Δε ξέρω ακόμη........Θα ντυθώ κι εκεί πάλι....Αυτή τη φορά γατούλα!!!!!!!

Είχα χρόνια να ντυθώ,αλλά τώρα με το παιδί το διασκεδάζω πραγματικά!!!!!!Δοκιμάστε το κι εσείς!!!!!

Τι άλλα να σας πω?Το λεξιλόγιό μας έχει εμπλουτιστεί πάαρα πολύ!!!!!

Λέμε ακόμη: Τατάνης (ο Καρακατσάνης απ τα Ζουζούνια)

Κάλσα(κάλτσα)

Γιο γιο

Τι κάνει το πιπί? τσίσα

τι κάνει ο ποπός? κακά

Οτώ (οχτώ)

Εννιά

Έκα (δέκα)

Του μετράω εγώ τα σκαλοπάτι του σπιτιού μας όταν τα ανεβοκατεβαίνουμε και του χουν μείνει αυτοί οι αριθμοί!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έσα (μέσα)

Οσω (έξω)

Μαμά τοίτα!!!!! ( μαμά κοίτα)

Έεεεεεεελααααααααα (ξέρετε όταν θέμε να παρακαλέσουμε...και μου το λέει και με τον ανάλογο χρωματισμό της φωνής του και νάζι!!!!!!!!!!!!!!!

ατό(αυτό)

τουτο

παπάς

Γιώγος( Γιώργος)

Κάλη (Μιχάλη)

και πολλές φορές μου κάνει "προτάσεις" με δυο λεξούλες,δηλαδή μπαμπάς τσίσα (όταν ακούει τον άντρα μου να κλέινει την πόρτα του μπάνιου!)

Πάει και μου κρύβεται π[ίσω απ τις κουρτίνες και μου λέει: "τσααααααααααααα"

Α!Και το κορυφαίοα!Του αρέσει πάρα πολύ να διαβάζουμε παραμυθάκια!

Οπότε μάλλον κάποια στιγμή κάποιος του είπε το πιπί του "πουλί" και μου το μπέρδεψε το παιδάκι μου και τώρα,διαβάζαμε το παραμυθάκι του και μου δείχνει ένα πουλάκι και μου λέει "μαμά,πιπί!!!!!!!!!!!!" =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Αχταρμά τα έκανε ο καημένος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Θυμάται σε κάθε σελίδα τι του δείχνω και μου τα λέει τώρα μόνος του...

Αν δούμε δηλαδή λουλουδάκι σκύβει και τα μυρίζει,σε μία σελίδα έχει μία αλεπού και μου λέει μαμά "απού"!κλπ

Χθές όμως μου έκανε μια ζημιά!Είχα ξεχάσει την πόρτα του μπάνιου ανοιχτή και μπήκε μέσα ο κύριος,πέταξε όλες τις σερβιέτες μου στο πάτωμα και στη λεκάνη και μετά ράντιζε με το βουρτσάκι της τουαλέτας!!!!!!!!!!Φώναζα πάρα πολύ όταν τον είδα,ήρθε μέσα κι ο άντρας μου,κι επειδή ήταν λίγο αστείο το θέαμα,με τις πολύχρωμες σερβιέτες στο πάτωμα και το Γιώργο με σκυμμένο το κεφάλι,να τις μαζεύει πάλι στο συρτάρι....του ξέφυγε ένα γέλιο του άντρα μου και το σκατό ο μικρός,άρχισε να γελάει!!!!!!Ξαναμπήγω εγώ τη φωνή και...μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε παιδιά δε ξέρω,αλλά όσο μεγαλώνει τόσο πιο πολύ με ξετρελαίνει!!!!!!!!Λατρεύω να παίζω μαζί του και να τον παρατηρώ σε αυτά που κάνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τον ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Καλά είναι νομίζω...ας σταματήσω εδώ γιατί σας ζάλισα η κουκουβάγια!!!!!!!!

Δε μου λέτε,τι θα κάνετε το τριήμερο της Καθαρής?Έχετε σκεφτεί ακόμη?

Εγώ ρε κορίτσια,επειδή έχω τα ψυχολογικά μου αυτό τον καιρό λέω να προτείνω στον άντρα μου να πηγαίναμε απέναντι Τουρκία,έχει τέλεια σπα ξενοδοχεία......

Να χαλαρώσουμε,να κάνουμε τα μασαζάκια μας και να γυρίσουμε!Από δω έιναι μια ώρα με το καραβάκι.........Και σε βγάζει στη Σμύρνη......

Αλλά σκέφτομαι τη μαμά μου,που θα πάνε από Παρασκευή στο εξοχικό μας και θα πρέπει να χει και το Γιώργο μες τα πόδια της....Τον έχει μες τη βδομάδα,να τον έχει και Σαβ/κο?

Δε ξέρω.....Εντωμεταξύ το εξοχικό είναι πάνω στη θάλασσα και φοβάμαι μη μου κρυώσει με την υγρασία........

Απ την άλλη θέλω λίγες στιγμές μόνη με τον άντρα μου.....από τότε που γέννησα δεν έχουμε μείνει ούτε ένα 24ωρο μόνοι μας.......Και να τον πάρω μαζί,δε θέλω...είναι χειμώνας ακόμη...θα είμαστε σε ξένη χώρα.....Δεν εμπιστεύομαι τα φαγητά των ξενοδοχείων να του δίνω......

Ούφ!Τι να κάνω????????????????????? :(:(:(:(:(:(:(:(

Υ.Γ Στέλλα μου,τι κρίμα,εύχομαι να πάτε το επόμενο ή παραεπόμενο Σαβ/κο!Όχι τίποτ άλλο,μην πάει χαμένος τόσος εξοπλισμός!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)):)):)):)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσααααααααααααααααααααααα

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

συγχαρητηρια........................αντε οι αγορομάνες να μαζευομαστε σιγά σιγά....

αχχχχχχχχχχχχχ δε ς προλαβαίνω στ α σχόλια

ξερετε εγ΄β ειμαι και λιγο δυκινητη πλέον.................. =))=))=))=))=)):)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μαρακι..... μας εχεις φαει ολες στη στροφη με την πολυλογια σου... :lol::lol::lol:

Τρομερος και φοβερος ο γιοκας σου..!!

Θα σας πω κι εγω τις.. εντυπωσεις μου απο την γιορτουλα που θα κανουμε στον παιδικο την Παρασκευη. Θα παρω και την μικρη μαζι στο σχολειο. Ειμαι σιγουρη οτι θα τρελαθει απ΄την χαρα της! (αληθεια πληρωθηκες κανονικα τους τελευταιους 2 μηνες...?) Αν διαβασες εμεις εχουμε προβλημα με τις μισθοδοσιες και ειμαστε στην αναμονη... :evil::evil::evil::evil::evil:

Οσο για το 3ημερο της Καθαρης Δευτερας που ρωτας... εμεις δε θα κανουμε απολυτως τιποτα.

Θα μεινουμε στο χωριο, και θα βγουμε με φιλους σε καμια ταβερνα...

Τωρα για την βολτουλα που σχεδιαζεται με τον αντρα σου, δε μπορω να σου πω τιποτα.

Κι εγω δεν εχω αφησει ποτε την μικρη πουθενα (περα απ' τα πρωινα που την προσεχει η μαμα μου για να παμε στη δουλεια).. Οπου κι αν εχουμε παει την εχουμε μαζι μας. Νομιζω οτι αν την αφησω θα εχω το νου μου ολη μερα πισω, και δε θα περασω καλα.. Αν νιωθεις την αναγκη να ξεκουραστεις-χαλαρωσεις καντο! Και νη φοβασαι για τον μικρο. Μια χαρα θα ειναι με την γιαγια..

Ρε Στελλα.. Τι γκαντεμια ειν' αυτη? Να βγειτε τουλαχιστον εξω να περασετε καλα και οταν το επιτρεψει ο καιρος, κανετε και την εξορμηση σας χωρις αγχος... μην παει τοσος εξοπλισμος στα αζητητα... :lol::lol:

Ντινακι μου, ευτυχως τιποτα δεν ειχε η Ολινα... Ουυυυυφ! Αμαρτια θα ηταν παλι να ηταν αρρωστη η καημενουλα... Χθες πηγα φαρμακειο και πηρα μια πολυ πολυ ωραια κρεμουλα για τα χερια της vichy μονο με 4,80 και μεχρι το βραδυ εκανε θαυματα στα χερια μου...

Παντα αγοραζα της freezyderm αλλα δεν ειμαστε τωρα για 15ρια... :D:D:D:D:D:D

Τι καιρο εχει σημερα η ομορφη Δραμα? Εδω φυσαει πααααρα πολυ, και εχει κρυο...

Μαγειρευω γιουβαρλακια... μας την εσκασε η μαμα σημερα! Πηγαν με τον μπαμπα για σουβλακια στον Αγιο Προδρομο και η Κυριακη ειναι το τραπεζι στο σπιτι της... Θα την μαλωσω οταν επιστρεψουν!! :D:D:D:D:D:D:D

Ζαιρακι μου χαθηκες κι εσυ.. Βαλε φωτο στην ομαδα να θαυμασουμε κοιλιτσα!!!

Μπας και ... ξεστραβοθουμε οι αγκαστρωτες να βαλουμε μπρος για δευτερο κουτσουβελο!!!

Καλε η Αγγελικη που ειναι τοσες μερες?

Εχει καμια νεα της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες Φανούλα?

Μπορεί να μη μπαίνω συχνά,αλλά όταν μπω...δε σταματάω με τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Φαντάσου να σχολίαζα τις δημοσιεύσεις σας και να σας έγραφα και τα νέα μας μαζί...5 σελίδες θα γέμιζα!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όσο για τα λεφτά που λες,εγώ δουλεύω σε μία επιχείρηση του Δήμου Χίου,που χρηματοδοτείται απ την εργατική εστία και προγράμματα της Ευρ.Ένωσης,οπότε δεν έχουμε σχέση με το Δήμο καθόλου...και πληρωνόμαστε κανονικά....

Προς το παρόν δηλαδή,γιατι αν αργήσουν να μας εγκρίνουν τα χρήματα καθυστερουν και 4 και 5 μήνες οι μισθοί.....

Εγώ δουλεύω εκεί απ το Νοέμβρη και προς το παρόν πληρώνομαι στην ώρα μου....στο μέλλον δε ξέρω τι θα γίνει........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλε Μαρακι γλιστριδα εφαγες αυτες τις μερες :lol::lol::lol:=))=))=))=)) ????

Αν εμφανιζοσουν πιο συχνα θα ειχαμε φτασει στο Νο80 :lol::lol::lol::lol: !!!!

Πραγματικα ομως απολαυσα τις περιγραφες σου :) !!Φοβερο το αντρακι σου!!Κυριος!!Σιγουρα το καταευχαριστηθηκε το πουλακι μου!Τελεια!

Εμας δε μας προεκυψε κανενα παιδικο αποκριατικο παρτακι :cry: !!Θα παω αυτη τη βδομαδα να της παρω στολη κ να ντυθουμε να παμε καμια επισκεψη κ να βγαλουμε καμια φωτο!

Εμενα παντως βρε κοριτσια δε μου αρεσουν καθολου οι Αποκριες...Μου ειναι παντελως αδιαφορες!Ελαχιστες φορες στη ζωη μου εχω ντυθει!Τωρα με τη μικρη βεβαια προσπαθω να το δω λλιως ;)

Για το ταξιδακι που λες τωρα,τι να σου πω,ΕΣΥ ξερεις!!Εγω προσωπικα να την πω την αμαρτια μου,θα πηγαινα :oops: !Δε ξερω,ισως το γεγονος οτι δε δουλευω κ ειμαι με τη μικρη 24ωρες το 24ωρο(πλην ελαχιστοτατων εξαιρεσεων),θα το ηθελα ενα τετοιο μινι ταξιδακι με το αγορι μου :x !Αυτη τη μονοημερη ας πουμε την περιμενα πως κ πως...ουτε που θυμαμαι απο ποτε εχουμε να παμε..

Νομιζω πως τωρα που ειναι μικρα ειναι προτιμοτερο απ'ότι αν ειναι πιο μεγαλα κ καταλαβαινουν περισσοτερα...Δε θα μπορω νομιζω με τιποτα να την αφηνω πιο μεγαλη που θα καταλαβαινει τα παντα!Ακομα θυμαμαι που ημουν 5χρονων(ισως λιγο πιο μικρη)κ ημασταν Καλυμνο κ εφυγε η μαμα μου στη Ροδο με τη θεια μου για 2 μερες(κ εμεινα με τη γιαγια) κ ουρλιαζα που δε με πηρανε μαζι :roll: !Ειχα καλψει τοσο πολυ,σα χθες το θυμαμαι...

Για μενα ειναι ευκαιρια να περναει και η μικρη λιγο χρονο με τη γιαγια ήτους αλλους παππουδες,το ευχαριστιουνται ολοι!

Τωρα εσυ ξερεις πως εχει η περιπτωση σας κ τι ειναι καλυτερο για ολους,αν μπορει η μαμα σου,αν το αντεχεις εσυ,αν δεν κρυωσει ο Γ(κατι ειπες για υγρασια)κτλ

Ντινακιιι μου!!Τι κανετε??Πολυ χαιρομαι που δεν εχει τιποτα το Ολινακι!!!Ευτυχως!!Μερικες φορες μετα το μπανιο που σκουπιζω τα αυτακια της μικρης,τα πιεζω ελαφρα να δω αν ποναει ή ενοχλειται ;)

Πως περασατε την Κυριακη σας??

Φανουλι μου ομορφο με τη μαυρη ριζα :lol::lol::lol: (δινει στυλ καμια φορα στο ξανθο ;) ) τι μου κανετε??Η Ατατινα??

Δεν εχω ιδεα τι θα κανουμε το 3ημερο :roll: ...μαλλον τιποτα!Λεμε μηηηπως παμε εκεινη την Κυριακη Παρνασσο μονοημερο αλλα δε ξερω!Θα δειξει!Οχι τιποτα αλλο τοσο εξοπλισμο πηραμε :lol:(κ κυριως...με ΤΙ κοπο τον διαλεξαμε =))=)) ) ,μεχρι να κανει αποσβεση :? ...

Ζαιρακι που εισαι βρε??Πεςμας κανα νεο για το μεγαλο αντρακι σου??Ολα καλα με τη εγκυμοσυνη?

Ιφ πηγατε γιατρο?Ειδατε τι ειναι???

Η Αντζι μας ακομα αγνοειται.... :roll:

Η Αφροδιτη οποτε βηχει χτυπαει την κοιλιτσα της γιατι δε φτανει την πλατουλα της =))=)) !!!

Βρε Χαρουλα εσυ δεν ειχες πει οτι ο γιοκας σου χτυπαει την πλατη του οταν βηχει?Πως τη φτανει αληθεια :roll: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριστε λοιπον μερικές φωτο που τόσες φορές μου χει ζητησει η Φανούλα μας..........

Ζαιρακι μου χαθηκες κι εσυ.. Βαλε φωτο στην ομαδα να θαυμασουμε κοιλιτσα!!!

Μπας και ... ξεστραβοθουμε οι αγκαστρωτες να βαλουμε μπρος για δευτερο κουτσουβελο!!!

Φανή ήταν ισχυρό τοκίνητρο =))=))=))=))=))=))=))=))=))=)):)):)):)):)):))

και μια από το γιο μου.....

post-11048-13873936283466_thumb.jpg

post-11048-13873936285273_thumb.jpg

post-11048-13873936287074_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακη τελεια η φωτο με την κοιλουμπα!!!!

Αντε με το καλο..κοντευεις...μη βαρας ντε..κοντευεις..κατι ξερω που το λεω...χαχαχαχ

Καλα ο γιος σου ειναι Θεος..δεν το συζητω...κουκλι απιστευο..

θα κανει ςκαι εναν ιδιο..και θα σφαζονται τα κοριτσοπουλα στα ποδια τους!!!

Φανουλιτσα Στελιτσα Μαρακι τα φιλια μου...

Μαρακι κυριος ο γιος σου δεν μπορεις να πεις..πολυ γελασ αμε τις περιγραφες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ευχαριστω γι α τα καλά σου λόγια......

σσαν τουσ φυλακισμένους μετραω αναποδα να σταματησω την κωλοδουλειά....με εχουνε γ@μ$%#ει και σ'αυτηηη την εγκυμοσυνη οπως καιστηην 1η...............

ούτε το δωμάτιο των παιδιών δεν εχω φιάξει, Χρυσα φωτο οπωσδηποτε να παρω ιδεες...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ο γιος σου ειναι Θεος..δεν το συζητω...κουκλι απιστευο..

θα κανει ςκαι εναν ιδιο..και θα σφαζονται τα κοριτσοπουλα στα ποδια τους!!!

όλες θα περνανε από κοσκινο........... =))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) αν νομιζουνε ότι θα μου τυλιξουνε τα αγοράκια μου.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλά,Μαράκι,δεν υπάρχεις...Κ εγώ αυτό σκέφτηκα,λέω πού κ να μας σχολίαζες

τι είχε να γίνει..!!!!!Τα γράφεις όμως τόσο ωραία,σε απολαμβανω κάθε φορά!!!!!!

Ο Γιώργος σου αστεράκι,άλλο πράγμα οταν είναι με παιδάκια,το βλέπω κ απ τη

δικια μου..ξαφνικά μιλάει περισσότερο,γελάει περισσότερο,το βραδυ κοιμάται πιο

καλα κ πιο ήρεμα...Τυχαιο??Δε νομίζω!!!!

Φανούλα μου στην εσκασε σήμερα η μανούλα???Την κατσαδιασες φανταζομαι..χιχχι...

Κ εμας η Κυριακή είναι η καθιερωμένη μερα φαγητου στο πατρικό μου,πλην ελαχίστων

εξαιρέσεων...Κ σήμερα μας έκανε κατι σουτζουκάκια...Μμμμούρλιααα!!!! =p~=p~

Βολεύει κιόλας βασικά,γιατι μετα την ταιζουμε κ την Ολίνα(αν κ τελευταια γουσταρει να

καθεται μαζι μας στο τραπεζι κ να τσιμπολογάει απ όλα) κ τη βαζουμε για νανι,εκει

εχει τον χωρο,το κρεβατι,τις πιτζαμες της...ξερεις τωρα!!

Στελλούνι μου κ εγω το κανω αυτο που λες με τ αυτάκια της,αυτη τη φορά μας

ξεγέλασε όμως...Δόξα το Θεούλη τέλος καλό όλα καλά!!!!Σιρόπια,σκόνες κ σταγόνες τέλος.

Ατ λαστ!!!Χιχιχιχι...!!!!! :D Α!Λέμε για Αθήνα για 13 του μηνα!!Αι γουιλ κολ γιου!!!!! ;)

Oσο για τα καρναβάλια,μα κ σ αυτο ταυτιζόμαστε??Τα μεγάλα πνεύματα συναντηθηκαν

πάλι... B-) Μα παντα μ αφηναν αδιάφορη??Απο μικρή,η μαμα με το ζόρι μ εντυνε για να

πάμε σε μπαλνταφαν..Τώρα δε που μεγάλωσα??Ούτε που θυμάμαι απο πότε έχω να

ντυθω κατι..Κ αυτα τα τραγούδια τα καρναβαλίστικα έξω?Έλεος!!!!Αντε 1-2,να το αντέξω,

αλλα οταν το πάνε σερι...δεν την παλεύωωωω!!!!!Σαμπα κ μπομπολέιρο.. :ymsick::ymsick:

Ζαιράκι μου τελεια η κοιλίτσαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κ ο μικρός όμως,

όλα τα λεφτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Φιλακια κ στους...3 σας!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου θελουμε κ τη δική σου κοιλίτσα!!!!!!

Σήμερα ντυσαμε τη μπουμπου,της εφτιαξα μουστακια,της έκανα κ μαυρη τη μυτούλα

κ ηταν μια κούκλα το κορίτσι μου..Είχε τετοια χαρα που φιλούσε τον εαυτό της

στον καθρέφτη!!!!!!!!Πολύ γελασαμε!!!Αφηστε που κυνηγουσε την ουρά της... =))

Πάω να κάνω ένα μπανάκι κ να χαλαρώωωωωωωσωωωω....

ΣΑς φιλώ γλυκά όλες!!!!

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι μου............ με αποτελειωσες........ :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

1.Τι ομορφοπαιδο εχεις.............?????????? Και ποσο μεγαλωσε....... Φτου-φτου!!!!!

2.Η κοιλιτσα (κοιλαρα θα την ελεγα καλυτερα :D ) ειναι πολυυυυυυυυυυ ωραιαααα!! Και μεγαλη!!

Αχ!! Τι προσοντα κρυβει ηθελα να' ξερα!!!! Εγω με τετοια κοιλια (μπορει και λιιιιγο πιο μικρη πηγα να γεννησω)... :D:D:shock::shock::shock:

Οντως ισχυρο κινητρο..... :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd ... αλλα αλλαζει μουρη ο γαιδαρος...?

Δε βαζω εγω μυαλο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ντινακι μου αν την μαλωσα λεει... :D:D:D και με το παραπανω....!!!!

Αυριο υποσχεθηκε να μαγειρεψει, για να καλμαρω...!!! Αστειευομαι....

Σουτζουκακιαααααα.....μιαμ-μιαμμμμμμμμμ..... (αληθεια απο που μενει η μαμα σου...?) :mrgreen:

Καλα δε το συζητω.. μια απ΄τα ιδια και η δικια μου. Καλυτερο και μεγαλυτερο δωματιο εχει για την αγαπη της.. και η συρταριερα-ντουλαπα φουλ ρουχα κτλ αξεσουαρ.... :mrgreen:

(μεχρι και κουνουπιερα Guy Laroche της αγορασε της κοκονας).. Αμα ερθει και κανα αλλο κουτσουβελο να δω ποιο θα πρωτοκοιταξει... :D:D:D

Ρε συ Στελλα... ξερω πολυ καλα με ποσο κοπο αγορασατε οοοοοοοοολο τον εξοπλισμο σας γι' αυτο στεναχωριεμαι που δε θα πατε... Ο καιρος θα στρωσει κι εσυ την εκδρομουλα θα την κανεις! Θα δεις!!! Να μου φιλισεις την ομορφη σου.

Μαρακι ευχαριστω για τις πληροφοριες κοριτσαρα... ;)

Χρυσα τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε................. Δεν εχω παει... Εδω δεν εχω ερθει Δραμα που γεννηθηκε η μανουλα μου... τι γαιδουρα... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: και ποσο χαζη εξακολουθω να νιωθω που δεν ηρθα ακομη να σας δω..... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:................ :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Καλή εβδομάδα σε όλεεεεςς!!!!

Τι μου κάνετε????

Φανούλι μουουουου...Μη μου το θυμίζειειειις...!!!!!!!Καλά λέω

εγώ πως έτσι όπως πάμε θα βρεθούμε Κυκλάδες,δεν υπάρχει περίπτωση.. :(:(

Συμπεθερούλαααα!!!!! Όποτε θες,πες μου ν ανοίξω το νο7!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!

τι κανετε;;;;;

τα φιλια μου σε ολες!!!!

Συμπεθερα ανοιξε το το τωρα τι μετα..περιμενουμε εννωειτε φωτο απο την κουκλιτσα μινι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...