Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπεεεερα!!!

Τι κανετε? Σε λιγο θα τηγανισω!!!!!!! Γραψτε το στα πρακτικα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φτιαχνω λουκουμαδες... ΟΡΙΣΤΕΕΕΕΕΕ.....!!!!!!!!

Ειχα μια λιγουρα αλλο πραγμα... Περιοδος θα μου' ρθει δεν ξερω... :?:?:?

Ντινακι οντως πολυ εξπρες μου φανηκε κι εμενα η εβδομαδα!

Να ερθει η ανοιξη (που τοσο λατρευεις.... ;) ...)..!! Εγω αγαπαω χειμωνα οπως ξαναειπα!

Πηρες την αποφαση για στεγνωτηριο τελικα........??.....!!!!!!!!!!! :shock:

Κι εγω τι κανω...? Ακομη το φανταζομαι.... εχω προβλημα με τον χωρο... επανω στο πλυντηριο δε μου το περνει γιατι εχει ντουλαπι.. αλλα αν το αποφασισω θα τα κανω λιμπα ολα..

Και κανα 700ρακι δεν το εχουμε ευκαιρο τωρα... μετα θα καλοκαιριασει... ουφ! Με εβαλες σε σκεψεις ατιμοκοριτσο....!!! :D:D:D:D

Οσο για την Αναστασια.... οχι καλε, δεν κοιμηθηκε! 4 και 10 φωναζε ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... την πηρα αγκαλια, και κοιμηθηκε ευτυχως στο 10λεπτο.. εχει ανησυχιες το πουλι μου..!!!

Χρυσουλι μου τι κανεις εγκυουλα μου? Ποτε θα σταματησεις την δουλεια?

Ολο ξεχναω να σε ρωτησω...

Καρολινακι μου που ειναι η πολυλογια σου....? Α!! Ολα κι ολα!!

Δεν μας ειπες τιποτα για την Λυδια..

Ο καθαρισμος προσωπου πως παει? Με τα σιδερακια τι κανεις? Ειδες διαφορα?

Εσυ βαλθηκες να γινεις φωτομοντελο!!!!! :D:D:D

Κατερινακι μου, ειναι ασχημο πραγμα να μη νιαζεται ο αλλος τι κανεις.

Φυσικα και θα μπορουσε να παρει ενα τηλ να ρωτησει τι κανει το παιδι και να το κλεισει.

Ας μην επιανε την κουβεντα αν δεν ηθελε.. Εκνευριζομαι γιατι κατι παρομοιο συμβαινει και με μας.

Στην αρχη με ενοχλουσε η αδιαφορια αλλα πλεον δε δινω αξια σε κανεναν.. Ειλικρινα.

Αυτες χανουν...

Μην ανησυχεις για τον βηχα... σε λιγες μερες θα περασει.. Να μου τον φιλισεις.

Κοριτσια τα λεμε πιο μετα (αν ειναι καμια σας εδω)... Τρεχω στην κουζιιιιιιιινα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου εγωωωωωω εεεγωωωωω θέλω λουκουμάδεςςς!!!!!!!!!!!!!!1 8-}

Τι μου κάνεις άτιμη,τους φαντάζομαι με λιωμένη σοκολάτα κ τρέχουν τα σάλια μου.. =p~=p~

Καλά που δε μένουμε (πολύ) κοντα!!!Θα επαυαν να με πρήζουν πώς κ δεν παχαίνω παρα τις

μ@@ακιες που χλαπακιάζω συνέχεια..!!!

Απόφαση για το στεγνωτήριο το πήρα,ναι..αλλα κ εγώ σκέφτομαι πού θα το βολέψω ρε γμτ...

Εμείς έχουμε ένα έξτρα wc που εχει μεσα μια χεσ@ρα,με το μπαρδον κιόλας,εναν νιπτήρα

κ το πλυντήριο...Πάνω απο το πλυντηριο όμως,κ εγώ ντουλάπι έχω,κ τι ντουλάπι..

Εχω μέσα απο πετσετες,μεχρι απορρυπαντικά κ απο χαρτί υγείας μέχρι πάμπερς!!!

Κ πες οτι το βγαλα,πού θα βαλω όλα αυτα????Να μετακινησω ολο το ντουλάπι σκεφτομαι..

Κ που να το βαλουμε χωρίς να σκουντουφλάμε πάνω του????

Αχ,θέλω μονοκατοικία ΤΩΡΑΑΑΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα κουκλιτσες.......πως ειστε;;;;;

Καταρχας, περαστικουλια στα αρρωστουλικα μας...Νινινα κ Κωνσταντινουλα.....

Αχ, πρεπει να διαβασω :cry::cry::cry: κ βαριεμαι....... :cry::cry::cry: ολο για λογο μπαινω κ ολο ξεχνιεμαι σ αυτο το ιντερνετ.......

Φανουλαααα κ γωωωωω θελω λουκουμαδες ;);););););) τρελλαινομαι........

Φανη κ Κωνσταντινουλα, για την περι στεγνωτηριου κουβεντα θα σας προτεινα να θυσιασετε χωρο κ ντουλαπια κ να το αγορασετε οπωσδηποτε....ειναι ΣΩΤΗΡΙΑ ειδικα σε περιοχες οπως εδω που ο ηλιος ξεχνα να βγει.....ειναι η χρησιμοτερη συσκευη.......

Νομιζω πως ντουλαπια παντα χρειαζομαστε αλλα ολο κ καπου θα βολεψουμε τα πραγματα αλλα αυτο ειναι αναντικαταστατο..... :ymparty::ymparty::ymparty:

Καρολ, η Λαλια ειναι τελεια......αχ ποτε θ αρχισεικ ο δικος μου να λεει ονοματα...... :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ Ανυπομονω!!!!!!!!

Κοριτσια παω για διαβασμα...καλο βραδυ σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλώς την όμορφη Δωρούλαααα!!!!!!

Ε σημερα ναι ρε πουλί μου,πολύ εκνευριστηκα!!!Τα αγαπημενα μας ρούχα ηταν στα άπλυτα,

εβαλα πλυντηριο,τα χω μεσα γιατι εξω εχει 4 βαθμους κ μουχλα,αλλα πού να στεγνωσουν

κ μεσα...αστα να πανε...μαλλον κοβω να φευγει το ντουλάπι σε κανα μπαλκόνι!

Αντε,μη μας ξεχνας,να μπαίνεις πού κ που να διαβάζουμε νέα σου! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αx,δε σας ειπα κ το αλλο..τελευταια,παιζουμε κρυφτο με την Ολίνα κ

κάνω οτι την ψαχνω...

Πού πήγε ρε παιδιά η Ολίνα???Μήπως βγηκε στο μπαλκόνι??(ψάχνω κ απανταω μονη μου.)μπααα!!

Μήπως πήγε στην κρεβατοκάμαρα??Μπααα....

Μήπως στο δωμάτιο της??

Κ επειδη ειναι εκεί,απαντάει...¨"μπαααααα!!!!"

Πολύ γελάω σας λέω!!!!!

Σημερα λοιπόν,κατι της μύρισε της μαμάς μου,κ τη ρωτάει¨

"Ολίνα,έκανες κακά?"

"Μπααααα..!!!" :)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημερα τι κανετε?

λοιπον τα νέα μας:

-το καροτσι παρα πολυ καλο!καλυτερο απο οτι περιμενα!μακαρι να εστελνε το e-bay στην ελλαδα!αν δεν ηταν ο ξαδερφος στην αγγλια δεν περναμε τοσο φτηνο καροτσι!

-η baby pareoula στη χανθ πολυ καλη-ξεσαλωσε ο γιωργος-τραγουδισαμε, ζωγραφισαμε, παιξαμε κτλ-εγω παντως εγινα πτωμα και ο γιωργισ κλουν απο τισ μπογιες-δεν ηξερα πως να τις χρησιμοποιησει γιατι δεν του πηρα ποτε στο σπιτι!

-ηρθε και ο κουνιαδοσ μου απο τον καναδα να δει το μπαμπα του που δεν ειναικαι πολυ καλα και μας εφερε πολλα πολλα δωρα-εμενα 2 τσαντες και μια ζακετα tommy hilfiger!

αυτα!θα διαβασω τα νεα σας και θα απαντησω!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινακι μου που ειναι η πολυλογια σου....? Α!! Ολα κι ολα!!

Δεν μας ειπες τιποτα για την Λυδια..

Ο καθαρισμος προσωπου πως παει? Με τα σιδερακια τι κανεις? Ειδες διαφορα?

Εσυ βαλθηκες να γινεις φωτομοντελο!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερααααααααααααααααααααααααααααααα???????????????

Καλεεεεεεεεεεεεεε............Είμαστε κ εμείς εδώώώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παντού σε βλέπω,μόνο την ομάδα μας παραμελείς...Θ αρχίσω να κλαίω κ κλαίω

κ άσχημαααα!!! :((:((:((:((:((

Χαρούλα μου με γεια το καρότσι κ τα δωράκια σας!!!!

Εγώ για το σπίτι της πήρα το aquadoodle,το σύστημα με τον νερομαρκαδόρο

που ότι γραφει το μωρό μετά απο λίγο σβηνει μόνο του..Ετσι,κ το κέφι της κάνει

κ δεν γίνεται κ κλοουν απο τα χρωματα!!Καλή φάση! ;)

Κορίτσια μου,πάω να ξαπλώσω γιατι το απόγευμα εχει δουλίτσα κ ίσως βγούμε κ το

βραδυ έξω..ίδωμεν!

Μάκια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ δε σε ειδα συμπεθερα το πρωη...και λεω τ να μπω..να μιλαω μομη μου... :lol::lol::lol::lol:

βεβεια θα με βριζει τωρα η Καρολ αλαλ ΟΚ..ειναι παραπονιαρικο αλλα με κατανοηση!!!

τι κανετε;;;;

εγω οχι και τοσο καλα...

πως παει ο βηχας της Ολινας;;;

ο Φοφο σημερα με πηρε τηλεφωνο και ελεγε μαμα μαμα...και κατι ακαταλαβιστηκα..χαχαχ..πολυ γελασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ δε σε ειδα συμπεθερα το πρωη...και λεω τ να μπω..να μιλαω μομη μου... :lol::lol::lol::lol:

βεβεια θα με βριζει τωρα η Καρολ αλαλ ΟΚ..ειναι παραπονιαρικο αλλα με κατανοηση!!!

τι κανετε;;;;

εγω οχι και τοσο καλα...

πως παει ο βηχας της Ολινας;;;

ο Φοφο σημερα με πηρε τηλεφωνο και ελεγε μαμα μαμα...και κατι ακαταλαβιστηκα..χαχαχ..πολυ γελασα

Γιατι δεν εισαι καλα πουλί μουουουοοουουουουου???????

Ο βηχας πολύ καλύτερα,δε βηχει σχεδον καθολουυυ..Καλεεε,δε φτανει που δεν μπαίνεις,όταν

μπαίνεις δε μας διαβαζεις κιόλας????????????????????????? [-([-([-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημεεεερα!!

Βρεχει, κανει διακοπες ρευματος απο χθες το απογευμα συνεχεια, και δεν εχω ορεξη για τιποτα...

Η μικρη ειναι τοοοοοσο μα τοοοοσο ζωηρη σημερα, και απο το πρωι την εχω μαλωσει χιλιες φορες.

Χθες κοιμηθηκε απο τις 12:20 μεχρι τις 9:30 το πρωι χωρις να ξυπνησει.!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Θελω συμβουλη να κοψω το παμπερς.

Η μικρη δειχνει προθυμη να το κανει.

Ζηταει τσισα και κακα ολη μερα και την βαζω συνεχεια.

Πριν καμια βδομαδα την ειχα αφησει με το βρακακι μονο και ηθελε να κανει τσισα και εκλαιγε.

Μηπως φοβοταν μη της ξεφυγει λιγο στο βρακακι..? Δε θελω να τις δημιουργησω φοβιες και αγχος.

Δεν το θελει το παμπερς ρε κοριτσια. Το τραβαει.. αρχισε να την ενοχλει.

Το προβλημα ειναι οτι παω στη δουλεια και δεν την εχω εγω απ' την ωρα που ξυπναει να την βαλω σε μια τακτικη.. Η μαμα μου την βγαζει βολτα, πηγαινουν σε σπιτια, ψωνιζουν, κτλ.. πως να την εχει μονο με το βρακακι? Αχ! Δεν ξερω... Να περιμενω μεχρι Μαιο που θα ανοιξει ο καιρος?

Σας ζαλιζω το ξερω.. αλλα δεν ξερω τι να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρεςςςςς!!!!!!!

τι κανετε??απο χθες ριχνει καρεκλες και ετσι σημερα δε πηγα στον κηπο για σκαψιμο και φυτεμα...μολις εστρωσα τα βοτσαλακια και εφτιαξα το κηπακι με τα μυρωδικα μου #@%$#@! αρχισε να ριχνει καρεκλες.αχ κοριτσια χανω επεισοδια πολλα αλλα ολη μερα ειμαι εκει εχω πορωθει ασχημα.....φυτευω δεντρα δαφνες μηλια αχλαδια λεμονιες δαμασκηνια ...πολυ μαρεσει...Εδεμ θα το κανω...αντε να ρχεστε το καλοκαιρι οσες θελετε να αφηνετε τα καμαρια σας να παιζουν να πινουμε καφεδαρες

Αγγελικη μου καλη δυναμη κοριτσι μου και καλη σταδιοδρομια

κοριτσαρες ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον και τις ευχες σας ναστε καλα..μου κανε καλο η θετικη σας ενεργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερουδιαααα!!!Τι μου κανετε??

Εβαλα την τσουπρα για νανι κ ηρθα :) !!!

Φανουλα μουουου...να φανταστω οτι δεν εμεινε κανενας λουκουμας για μενα :((:((:((:lol: !!!Τρελλαινομαι για λουκουμαδες!!!

Καλα ειστε κοριτσακι μου??Το Αναστασακι μας?Και εδω παλιοκαιρος...

Για το παμπερ που ρωτας εγω λεω να μην αγχωνεσαι ακομα,ειστε σε ολυ καλο δρομο ετσι κ αλλιως ;) !Αν η Αναστασια δε το θελει τοσο πολυ ,δοκιμασε να το κοψετε,οπως λες,και οταν ειναι να βγαινει εξω με τη μαμα σου ας το φοραει μονο τοτε!

Εμεις δεν εχουμε ξεκινησει ακομα καμια προσπαθεια...λεω να περιμενω να ανοιξει λιγο ο καιρος τωρα την ανοιξη κ να αρχισουμετις πρωτες επαφες με το γιογιο κ το καλοκαιρι εντατικα!Εσεις ομως ειστε σε προχωρημενο σταδιο ,εχετε ξεκινησει εδω κ καιρο τη διαδικασια οποτε μπορεις να δοκιμασεις αλλα μη σε αγχωνει κιολας!

Ντινακι μου γλυκο πολυ γελασα με το "Μπαααα!!!!" της Ολινας στο κρυφτο :lol::lol: !!!Τελειο!!!Τελικα ολοι το παιζουμε το κρυφτο!!Κ εμεις περναμε τελεια παιζοντας!Τις περισσοτερες φορες το παιζουμε ολοι μαζι κ με τον μπαμπα κ παιρναμε ποοοολυ διασκεδαστικα!

Αληθεια πως ειναι τωρα η κουκλιτσα σου??Εχει βηχα?

Νινινα μου εσεις πως ειστε??Βηχει ακομα ο Παναγιωτακος κ κανει εμ...?

Ελπιζω να ειναι καλυτερα το πουλακι μου!Αχ αυτος ο παλιοχειμωνας!!

Ο ανηψουλης μου ειναι αρρωστος καθε εβδομαδα!!Καθε εβδομαδα ιωση,κρυωμα,πυρετο,γαστρεντεριτιδα,τα αυτια...ουουφφ!!!Αντε να καλοκαιριασει!!!

Αααα!!Ναι στειλε μου τη συνταγη :-* !!Με πμεδω ή στο φεις!Οπου σε βολευει ;)

Χαρουλα μου μεγεια το καροτσι!!!Να το ευχαριστηθειτε!!

Τι καλα που περνατε σε αυτες τις δραστηριοτητες ε??Ακουγεται πολυ καλο κ ενδιαφερον!!

Αντρουλα μου τι τελεια που φτιαχνεις τον κηπο σας κ το μποστανακι σου!!!Ο,τι καλυτερο!!

Ειμαι σιγουρη οτι θα το κανεις ονειρεμενο!!!

Το ονειρο μου απο μικρη ειναι ενα μικρο σπιτακι με ενα μεγααααλο κηπο :ymdaydream: !!!

Καρολ μου η Λαλια σου τι κανει??Εγω ψηφιζω παπενια κ ξερο ψωμι :lol: !!

Πολυ ταλαιπωρια με το μουτρακι σου βρε κοριτσακι μου...ευχομαι να καλυτερεψει πολυ συντομα!!

Χρυσουλινι μου τελειο το Φοφο!!Μοιαζει με το δικο μας το "Ααααααφο" :lol: !!!

Παντως εχεις το παιδι με τα χιλια ονοματα :lol: !!

Η εγκυμοσυνη πως παει??Ακομα αναγουλες?

Συμπεθερουλα??Που χαθηκες???Ολα καλα??

Δωρουλα μου γλυκια κατσε διαβασε να ξεμπερδευεις κοριτσακι μου!!Ολα καλα ευχομαι :)

Εμεις καλα ολα,ησυχια!!Αυτες τις μερες κραταγα το μαγαζι, γιατι η μαμα μου κραταγε τον ανηψιο μου που ηταν αρρωστος,και η μικρη εμενε με τη πεθερα μου!!Αχ το μεσημερι που γυρναγα μου εκανε τετοιες χαρες που δε το πιστευα :x:x:x !!!Με εσφιγγε τοσο πολυ κ με φιλαγε κ δε κατεβαινε απο την αγκαλια μου με τιποτα!!Ποτε δε μου εκανε ετσι!!!Ελιωσα :x !!Και γυρισα μαζι κ με τον μπαμπα της κ τον παππου της κ αυτη εκει κολλημενη πανω μου,1η φορα!!!!!Αααχχ!!!Χαζομαμα!!

Η σκανταλιαρα μου εντωμεταξυ βαλθηκε να καταστρεψει το λαπ-τοπ μου...σε ανυποπτη στιγμη του εκανε ενα μινι "χειρουργιο"κ εβγαλε τοκουμπι του space!!!!!Μα πως τα καταφερε :shock::shock: !!Και κοιμοταν ο μπαμπας της στον καναπε κ αυτη πανικοβληθηκε που της εμεινε στο χερι κ το κραταγε κ κλαψουριζε "μπαμπα,μπαμπα...μπαμα"κ τον σκουνταγε :lol: !Ευτυχως το ξαναβαλαμε αλλα που κ που κολλαει κ πρεπει να διορθωνω..

Τι αλλο ηθελα να σας πω??Δε θυμαμαι :roll: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!Θυμηθηκα κ κατι ακομα :-p !!!

Τις τελευταιες μερες παει στο μπαμπα της που ειναι ξαπλωμενος στον καναπε κ βλεπει τν,ξαπλωνει διπλα του κ λεει ''Νανι!" κ κλεινει τα ματια κ κανει οτι ροχαλιζει :lol::lol: !!!Τρελλαινομαι!!

Απο κουβεντες παντως τιποτα...τα ιδια!

Ακομα δε πηγα να της παρω στολη...εσεις πηρατε ολες?

Καλε που ειστε ολες :shock: ??Μη μου πειτε οτι βλεπετε το ματς :lol: ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω... τους μονολογους μου :lol::lol::lol: ...

Βρε κοριτσια εχετε δει τον ''Kυνοδοντα"??

To ειχε χθες η Nova κ το χαζευαμε με τον αντρα μου απο περιεργεια να δουμε τι στελνουμε στα Οσκαρ...φρικαρα :o:o !!!Αισχος μου φανηκε!!Αφου σταματησα να κοιταω κ χαζευα στο ιντερνετ!Πολυ ανωμαλο :? ...

Τοσα χρονια ειχε να παει δικη μας ταινια στα οσκαρ κ αυτη ηταν η καλυτερη?

Τι να πω...ή εγω ειμαι πολυ ασχετη και αστοιχειωτη και ατεχνη ή ο κοσμος δε παει καλα...

Και φευγω...γιατι μονη μου τα λεω μονη μου τ'ακουω(μονη μου τα γραφω μονη μου τα διαβαζω :P ) :lol::lol::lol: !!!

Σας γλυκοφιλω,καλο Σαββατοβραδο :-* !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααα...!!!

Μπηκα να διαβασω νεα σας και βλεπω μονο απαντηση απο την Στελλιτσα... :D:D

Σουρτουκες ολες!! Φτου σας! :D:D

Περιμενω κοσμο... και τι κοσμο!! Τον ξαδερφο μου με την γυναικα του και το παιδακι τους (40 μερες πιο μικρο απ΄την Αναστασια).. Το τι εχει παλι να μου "σουρει" δε λεγεται..!!! :lol::lol::lol::lol:

Με λεει υπερβολικη και πολλα πολλα αλλα κουφα που μονο γελιο μου προκαλουν (...πλεον..!) :lol:

Στελλουνι μου ευχαριστω για την συμβουλη κοριτσαρα μου.. Σημερα τα παμε τελεια οι δυο μας στο σπιτι με την μικρη. Τελικα ηταν ΜΕΓΑΛΟ λαθος να την αφησω απο 7 μηνων και να βγω να δουλεψω... Κοιταξα το "αυριο".. το δικο μου, και οχι τις αναγκες της μικρης... ΛΑΘΟΣ.. αλλα θα τελειωσει.. Τι με επιασε δεν ξερω... Ειναι μερες που νομιζω οτι τα εχω κανει ολα σκ@τ@, κι αλλες παλι οτι δεν τρεχει τιποτα.. Ε! Αυτες οι μερες ειναι τα σκ@τ@... :o:o .. Θα μου περασει..!

Παω να ψησω τυροπιτακια (ετοιμα.. :lol: .. σιγα μη τους κανω σπιτικα... :lol::lol::lol: )..

Θα μπω το βραδακι, ελπιζω να βρω μεσα καμια σας! Φιλια πολλα και καλη Κυριακη σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αν κ δε νομιζω να ειναι καμια εδω.....ολες σουρτουκευτε, κ καλα κανετε... ;) εμεις ευτηχως ειμαστε καλυτερα κ πιο ζωηροι απο ποτε....κουβεντες σχεδον καθολου, αλλα ενα σπιτι ναρκοπεδιο....σημερα μαλωνε με τον πατερα του γιατι δεν τον αφηνε ν ανοιξει το συρταρι με τα χαρτια του.... :o σας λεω δεν αφηνει τιποτε, εχει κ ενα καινουργιο συνηθειο περνει το τηλεκοντρολ κ ενας Θεος ξερει που θα το βρουμε μετα... :?::idea:

Φανη γιατι να ειμαστε τοσο μακρια; δε λεω κ εγω κατι φτιαχνω μια στο τοσο, αλλα συ μια λουκουμαδες,τυροπιτακια, μας ανοιγεις την ορεξη καλε!!! :lol: κ ερχεται καλοκαιρακι κ πρεπει να βγαλουμε τις κορμαρες μας εξω....χαχα :lol: τωρα για το παμπερσ τι να σου πω; κ εγω ειχα ξανακανει θεμα εδω κ λεω μαλον την ανοιξη που θα ζεστανει.... ;)

Κωνσταντινα ναι κρυφτο πεζουμε ολοι κ εμεις τρελενεται με το μπαμπα του, εχει το κουραγιο κ μπουσουλαει μαζι του κ τρελενεται....φιλια πολλα στη Ολινα ευχομαι να ειναι καλυτερα... :x

Στελλα σου γραφω τη συνταγη εδω....

8 αυγα

1 ποτηρι νερου ζαχαρη

1 ποτηρι νερου αλευρι....για ολες της χρησεις

1 ποτηρι σιμιγδαλι ψιλο

1 μπεικιν

1 βανιλια

ΣΙΡΟΠΙ

3ποτηρια νερο

2 ζαχαρη

1 κουταλια λεμονι

το μυστικο οπως σου ξαναειπα τα αυγα να τα εχεις σε θερμοκρασια δωματιου, κ χτυπησε αρκετη ωρα τ ασπραδια μονα τους,προσθεσε μετα κροκους κ ζαχαρη, σ ενα αλλο μπολ ανεμειξε ολα τα υπολοιπα κ ριχνε τα κουταλια,κουταλια....ειναι πολυ ευκολο καλη επιτυχια :x ψηνουμε 170 πανω κατω για 45 λεπτα περιπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπήκα στα γρηγορα-γιατι είναι γνωστό οτι είστε η συνήθεια που έγινε...λατρεία :))

κ ξεκινάω φασίνα!!!!!!!!!!

Τα φιλάκια μου,καλή εβδομάδα σε όλες κ σε όλα τα άπαιχτα!!!!!!!

Μόλις κάνω ένα διάλειμμα θα μπω να σχολιάσω κιόλας!!!!

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες...τι μου κάνετε?

ελπίζω να είναι όλα τα παιδάκια καλά χωρίσ ιώσεις κλπ κλπ.

σας διάβασα πολύ βιαστικά.

Στελλουνι μου ευχαριστω για την συμβουλη κοριτσαρα μου.. Σημερα τα παμε τελεια οι δυο μας στο σπιτι με την μικρη. Τελικα ηταν ΜΕΓΑΛΟ λαθος να την αφησω απο 7 μηνων και να βγω να δουλεψω... Κοιταξα το "αυριο".. το δικο μου, και οχι τις αναγκες της μικρης... ΛΑΘΟΣ.. αλλα θα τελειωσει.. Τι με επιασε δεν ξερω... Ειναι μερες που νομιζω οτι τα εχω κανει ολα σκ@τ@, κι αλλες παλι οτι δεν τρεχει τιποτα.. Ε! Αυτες οι μερες ειναι τα σκ@τ@... .. Θα μου περασει..!

Φανή μου πόσο θ αέρθω να συμφωνήσω μαζί σου..........κατά την άποψη μου πρώτα πρέπει το παιδάκι να ΄γίνεται 2- 3χρόνών και μετά νά επιστρέφει η μαμά στις επαγγελματικέσ τις υποχρεώσεις. όπως κάνει ας πούμε το Ντινάκι μας .

είναι πολύ κακό να αποχωρίζεται το παιδί από τη μάνα έτσι βίαια σε μια τόσο τρυφερή ηλικία. 8 μηνών τον άφησα και εγώ και τι πέρασε το πουλάκι μου δε θέλω να τα θυμάμαι..... :(:(:(:(:ymsigh::ymsigh::ymsigh: και εγώ περιμένω πως και πως ν ασταματήσω και να τα μεγαλώσω και τα 2 και εγώ όπως πρέπει.τι στο διαόλο 1 μήνας είναι θα περάσει, δε θα περάσει.....?????????????? να κάτσω λιγο σπίτι, να μπούμε επιτέλους σε μια τάξη, να φροντίσω λιγο τα παιδιά μου και τον άντρα μου όπως τουσ πρέπει γιατι αρκετά τους έχω παραμελήσει....... :ympray::ympray::ympray: ν αβάλω το σπίτι μου σε μια τάξη που δεν ξέρω πια που βρίσκεται τι :-o:-o:-o:-o:-o - έχει βάλει και ο μικρόσ το χεράκι του σε αυτό... :)):))=))=))=)) .θέλω να βλέπω το σπιτάκι ξανά λιγο τακτοποιημένο και όχι βομβαρδισμένο τοπιο....που να προλαβω η φτωχιά όμως όταν γυρίζω στις 16:30 και μέχρι να κάν ωμια γύρα και να δω λίγο το παιδί, πρέπει να ξανακοιμηθούμε για να πάμε ξανα για δουλειά.πωπω τι ρουτίνα!!!!!!!!!!!!!!..αχχχχχχχχχχχχχχχχχ ψυοχολογικά εν όψει............

όσο για το γιογιό και επεδή εγώ το Μαϊο θ αγεννάω π΄ρεπει να το πετάξουμε λίγο πιο νωρίς το παμπερς, μόλις σταματήσω το πρώτο πράγμα που θα κάνουμε είναι εκπαέιδευση και ότι κατραφέρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

μη μηλατ εγια παιδια..

3 μηνων ηταν ο ΦΟΦΟ οταν επεστρεψα στη δουλεια..αλαλ δεν ειχα επιλογη..

οταν ο συζηγος ναι μεν δουλευει αλλα δεν πληρωνετε...

μερικες φορες του λεω παραιτησου και κατσε σπιτι..τουλαχιστων να εχει εναν γονιο μαζι του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααααααα

τι μου κανετε? καλη εβδομαδα κοριτσαρες μου.....

φανουλι μου και εμας εχει αρχισει και λεει γιογο γιογο...η κατι τετοιο...της το μαθε η πεθερα μου...και λεει ολη τηνωρα κακα...και ας εχει κανει τσισα... :lol::lol: αλλα δεν την βλεπω ακομη ετοιμη...αν και προχθες ελεγε κακα..κακα...ακι μετα απο λιγο τα κανε στην πανα...τυχαιο...?δεν ξερω...λεω να την αφησω προς το καλοκαιρακι... μια ςκαι τωρα με το κρυο πως να την εχω με το βρακακι...πιστευω και εσυ να το αφησεις λιγακι...να φτιαξει λιγακι και ο καιρος για το Αναστασακι μας... ;);) τι κανει κατα τάλλα το πολυλογουδικο μωρακι της παρεουλας μας??????

Στελλουνι μου μου αρεσε τρελα αυτο που ειπες....παπενια και ξερο ψωμι!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: αχ ναι και για μας το ιδιο...και ας την φωναζουμε λυδια...και ας το λεει ..λαλια...για μας παντα θα ναι η παπενια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!η γαλανοματα σου τι κανει?

Χρυσα μου τι κανει ο φοφο μας???????????? η μπεμπουλα στην κοιλιτσα? ενοιωσες κανα φτερουγισμα?

εμεις πηγαμε παρασκευη στη γιατρο...ηταν μια κυρια!!!!!!!! δεν εκλαψε παρα μοναχα στο εμβολιο και λιγο στην μετρηση... :D:D:D ειμαι μια περηφανη παπιομανα!!!!!!!!!!!!!! μα ςειπε οτι την βλεπει πολυ διαφορετικη μεσα σε εναν μηνα...καταλαβαινε τα παντα......τρελαθηκε δε οταν της ειπε της γιατρου λολο...(ρολοι) δειχνοντας το δικο μου και της ειπε η γιατρος ..πες στον μπαμπα να σου παρει και εσενα....και διεχνει τον καρπο της κοιταει το μπαμπα της!!!!! και λεει...λολο...μπαμπα... :shock::shock: μειναμε...χαχα

ειμαστε 86 εκ και 10.600 κιλακια με 16 δοντακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα τι μου κανετε?εμεις καλα ησυχα αν εξαιρεσουμε οτι ο μικρος εχει 2 μερες διαρροια κατα αλλα καλα..φουσκωνω και τουκ τουκ η κοιλια.σεσ αληθεια αρχισες να το νιωθεις?ζαιρα μου φυσιολογικα θ γεννησεις?ποτε εχεις πητ?βλεπω ολες καλα μια χαρα.φανη μου για το γιο γιο απλα θελει σε καθημερινη βαση πανω κατω ιδια ωρα να την βαζεις δηλ πχ το πρωι μολις ξυπνησει μετα στη κρεμα μετα στο φαγητο μετα ξανα κρεμα και γαλα δηλ μετα απο καθε γευμα συνηθως τοτε κανουν κακα..και υπομονη τιποτα αλλο.

εμεις εχει μια βδομαδα βαλαμε τον μικρο στο διπλα δωματιο κι ολα τελεια σαν να μην αλλαξε και εκτος απο αυτο λεμε κωνσταντινε να κανουμε νανι και μας παιρνει το χερι να απμε σε εκεινο το δωματιο τελεια ολα πηγαν καλα σε κανα μηνα θα του αλλαξω και κρεββατι εκει να δουμε τι θα γινει.εγω μολις σαραντισα επεστρεψα ειλικρινα δεν με πειραζε που τον αφηνα αλλα ημουνα ψοφια συνεχεια και με νευρα δεν ξερω αν θυμαστε τι περιεργες φασεις περασα και μην ξεχνατε παρασκευη δουλευα δευτερα γεννησα τωρα ομως ολα διαφορετικα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...