Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Τοκ,τοκ!!!Ενιμπάντι χίαρ :P:P:P:P ???

Τα ζουζουνια μου κοιμουνται κ ειπα να σας πω μια καλησπερα!!

Συμπεθερα πεθανα στο γελιο με τα αυτακια =))=))=))=))!!!!Σα να σας εβλεπα μπροστα μου!!

Απιθανη εισαι κ εσυ αλλα για τον Ιασωνα δεν εχω λογια...τον εχω λατρεψει χωρις να τον ξερω :x !!

Φνταζομαι την στεναχωρια του που δε μπορουσε να μπει στη θαλασσα...

Η Αφροδιτη μια χαρα!!!Το μαγαζι ετσι κ ετσι...

Ντινακι μουουουου!!!!Καλε απο που ξεφυτρωσαν αυτες :shock::( ??Ελεγα μπορει να μας χαλασει τα σχεδια το Ολινακι ή το μπος της μαμας σου...αλλα οι πεθεροκουνιαδες???Ουφ X( !!!

Ξαφνικα το αποφασισαν τελευταια στιγμη??Κριμα :cry: !!!!!

Κανονισε οποτε με το καλο σε 1μηνα,ελπιζω ολα να ειναι καλα :x !!

Πλακα εχει η πεθερα σου...σε μια ωρα την εβγαλε νοκ αουτ το Ολινακι :lol::lol: ??Πως μεγαλωσε 2 παιδια(ή παραπανω?)??Ξεχασε??Για να σε ρωτησει!!Μονη σου ολη μερα!!!!

Νινινα μου!!!Περαστικα σου μωρε!!!Ελπιζω να τη γλιτωσεις!!

Καλε σιγα μη μπουσουλαει τωρα ο Παναγιωτακος!!Χαζος ειναι :lol: ?!Ποιος τον πιανει τωρα!!

Μαρακι μου μας ελειψες καλε!!!Τι ωραια βολτα που κανατε μαμα κ γιος?!!Πολυ γεματη η μερα σας!!Μεγεια κ το κουρεμα!

Και η στολη τελεια!!Εγω ακομα δεν εχω παει να κοιταξω απο κοντα!

Α!!ελα να κανουμε παρεα καλε,μη σκας...κ εγβ 75Β!!!Κ οταν θηλαζα καμαρωνα κ εγω στον καθρεφτη οπως κ εσυ =))=))=)) !!Αχ πολυ θαθελα 1-2 νουμερακια παραπανω!!

Για τη φωτο στο φεις που ρωυας δε ξερω :roll: ..δε πολυσκαμπαζω!Οι πιο εμπειρες θα σου πουν ;) !

Καρολ μου φανταζομαι πως θα ταλαιπωρηθηκατε απιστευτα με το νερο κ τα σχετικα :o !!Ευτυχως ολα καλα τωρα!

Η παπενια δε σε ακουει ε?Ειναι η ηλικια πιστευω..ολα τα παιδακια το περνανε!Κ εμενα ωρες ωρες κανει την τσαουσα κ οσες φορες κ αν της απογορευσω κατι κ τη μαλωσω αυτη θα το ξανακανει!!

Φανουλααααα μουου!!!Αχ μια απολαυση ειστε μαμα κ κορη :x ,το εχω ξαναπει!!!

Κ εμεις ακομα ειμαστε στη φαση του να τα δειχνουμε μονο!Εχουμε λιγη προοδο ομως..λεμε έα(ενα),ύο(δυο),τάτα(πατατα),καφε,μήο(μηλο)...

Α!Δε σου πα!!Μεγαλη επιτυχια οι σταφιδες ;) !!

Αληθεια τοοοσο καιρο απληρωτοι :o:o ???Αχ ευχομαι να τακτοποιηθει συντομα η κατασταση!!Τι να πω ρε γμτ...πραγματικα μπιπ ειμαστε κ οχι κρατος :evil: !

Ιφιγενεια ακουσες το νινιιιιιιι????Αχ τι υπεροχο συναισθημα!!Απο τις καλυτερες αναμνησεις της εγκυμοσυνης!!!!!!!!!

Επιτελους πηραμε τα δειγματα απο τις φωτο της βαφτισης!!!!

Μια ματια που εριξα δε μου πολυαρεσαν :( ...ολο κατι γκριματσες,σα τσαλωκωμενη η μικρη σε πολλες(δεν εχει μια φωτο να φαινεται με τα ρουχαλακια-ασχετο που δε μου πολυαρεσαν-ολοκληρη σουλουπωμενη),ουτε ενα χαμογελο δε σκαει,τα παπουτσια δε της εκαναν κ στις μισες φωτο ειναι ή με 1 ή με κανενα :lol: ,αλλου κοιτανε οι μισοι...Τοσα λεφτα ,λεω,για 10-20 φωτο της προκοπης μονο...τελοσπαντων!Θα προσπαθησω να σας βαλω καμια σημερα στην ομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φανη, για να μην αναρρωτιεσαι στο λεω εγω η πολυξερη οτι δεν εχουμε κρατος, μπιπ εχουμε... κανε υπομονη και μην τα παρατησεις αν και απληρωτη... ο αδερφος μου χρονια τωρα πληρωνεται σαν ωρομισθιος καθηγητης με 1 χρονο καθυστερηση. Το πως ζει στο μεταξυ κανενα δεν νοιαζει, φετος πηγαινοερχεται κιολας Μεσολογγι - Πυργο και κανει ενα σωρο εξοδα που φυσικα βαζει απο την τσεπη του και ειναι και απληρωτος...

Ιφιγενεια, που να καταλαβεις το μωρο που αρχισε να κλωτσαει, οταν εχεις το μικρο ταραξια μεσα στα ποδια σου και τρεχεις κι εσυ περα δωθε για να μαζευεις... Ωραιο αυτο με την πορτα! Ο δικος μου καθε φορα που χτυπαει το κουδουνι φωναζει γιαγια... ασχετο που δεν ειναι ποτε η γιαγια.

Μαρια, σουπερ βολτα κανατε και σιγουρα κατα-ευχαριστηθηκε ο μικρος σου! Το οτι εκατσε φρονιμος στο κομμωτηριο για το κουρεμα, μαζι και με αλλες που επιμενουνε οτι ειναι αλλιως στο κομμωτηριο με τους καθρεφτες και αλλιως το κουρεμα σπιτι, με επεισε οταν ειναι να τον παω κι εγω. Η συνταγη για τα ας πουμε μπισκοτα ειναι:

170 γρ. κουακερ τριμμενα στο μπλεντερ

1 μεγαλο μηλο τριμμενο στον ψιλο τριφτη ή μπλεντερ

60 γρ. σταφιδες

70 γρ. μελι

1μισι κουταλια σουπας ελαιολαδο

μιση κουταλια γλυκου κανελα

μιση κουταλια γλυκου μαγειρικη σοδα

μια ιδεα (οσο πιανουν τα δυο δαχτυλα) γαρυφαλο σκονη

Ολα μαζι τα ανακατευουμε με το κουταλι σε ενα μπωλ και μοιραζουμε το μειγμα με το κουταλι σε 12 κομματια στο μεγαλο ταψι του φουρνου που εχουμε στρωσει χαρτι ψησιματος. Ψηνουμε για 15-20 λεπτα στους 180 βαθμους... το καλυτερο απο ολα ειναι η μυρωδια οταν ψηνονται. Αλλα και η γευση τους ειναι πολυ καλη... Μαλλον σε εμφανιση υστερουν καπως γιατι το μειγμα ειναι αρκετα υγρο και οχι σαν ζυμη αρα δε μπορεις να του δωσεις καλο σχημα και σιγουρα δεν ειναι τραγανα σαν μπισκοτα αλλα γινονται σαν μαλακα μουστο-κουλουρα.

Συμπεθερα, δεν ειμαι και πολυ καλα σημερα... Πηρα το απογευμα την απαντηση της εξετασης του Ιασωνα για το στιγμα και τελικα επιβεβαιωθηκε οτι εχει. Το ξερω οτι ειναι βλακωδες να στενοχωριεμαι γιατι το παιδι ειναι μια χαρα και θα παραμεινει μια χαρα αρκει να τρωει σωστα και να παιρνει και το filicine (φυλλικο οξυ-συμπηρωμα διατροφης) για ολη του τη ζωη. Μαλλον θα επρεπε να στενοχωριεμαι περισοτερο που του ετυχε μια μουρλη-υπερβολικη μαμα που θα τον πρηζει οσο την παιρνει με το φαε παιδακι μου... Ευτυχως η βλακεια μου ειναι παροδικη, ειναι φρεσκα τα νεα και οριστικα, απο αυριο-μεθαυριο θα αρχισω να τον ταιζω και παλι αηδιες οπως συκωτι με φυστικια, θα νομιζω οτι κατι κανω και ετσι θα μου περασει.

Αυτα για αποψε... καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας βραδυ...τι κανετε; εγω ευτηχως καλυτερα ;) απ'οτι διαβαζω τα παιδακια μας το ενα πιο ζωηρο απο το αλλο..... :lol: κοριτσια σημερα ολη μερα φωναζα μη,εδω μη εκει,κ δε μου αρεσει που το λεω αλλα αρχισα να δινω κ καμια στα χερακια οχι δυνατα, αλλα κατι να φοβαται ;) εχω ενα γωνιακο ντουλαπι που δεν γινεται να κλεισει,κ ολη μερα παει κ βγαζει η τις κατσαρολες η τα καπακια τους, :o του αρεσει ο θορυβος που τα πεταει κατω.....εγω τα επερνα αυτος παλι εκει.... :twisted:

μετα μαλωνε με τον πατερα του, σωνει κ καλα να πεξει με τον καδο τον σκουπιδιων...κ το ωραιο ειναι πως θυμωνει κ κλαιει απο τα νευρα του.... :twisted:

Ιφιγενεια, καλε χαμπαρι δεν πηρες το νινι που κλωτσαει; αλλα σ αφηνει ο μικρος να προλαβεις να καθισεις καθολου..... ;)

Αγγελικη μου στεναχωρεθηκα που τελικα εχετε το στιγμα,αλλα οπως εγραψες πιο κατω ηταν κατι που μαλον το περιμενες,τωρα τα χαπακια θα πρεπει να τα περνει καθε μερα; σορυ που ρωταω αλλα δεν ξερω κ πολλα.... ;)

Συμπεθερουλα μου αχ εκανα λαθος νομιζα ηταν κ το ρευμα κομενο....κ οσο για τη νυφουλα μου οπως διαβαζεις κ πιο πανω κ γαμπρουλης σου το ιδιο.....στου κουφου την πορτα... :lol:

Φανουλα καλε εσεις ξερετε παρα πολλα πραγματακια.......να μου τη φιλησεις την μπιρμπιλω σου... :lol:

Κωνσταντινα τωρα για πεθερα κ κουνιαδα τι να πω; ασε καλυτερα να πανε αυτες κ πας αλλη φορα με τον αντρουλη σου να το ευχαριστηθεις κιολας... ;)

Στελλα αν καταλαβα καλα,δε σου αρεσανε κ τοσο οι φωτογραφιες ;) ελπιζω να μην τις ακριβωπληρωσεις τουλαχιστον... ;)

Μαρια τι καλο παιδι που γινεται ο Γιωργακης.....κ ο δικος μου θελει κουρεμα οχι οτι εχουμε πολυ κ μακρυ μαλι αλλα οπως κοιμαται τα πισω μοιαζουν λιγο σα καμενα, κ ο αντρας μου δε θελει να τα κοψουμε καθολου.....θα δουμε ;)

σας αφηνω καλο ξημερωμα σε ολες μακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕς...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;;ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΔΙΑΒΑΣΑ Κ ΓΩ ΣΤΑ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΑΛΙ ΜΕΡΕς ΑΡΚΕΤΕς ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ......

ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΦΡΙΚΗ...... :x:x:x:x

ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ , ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ....Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ε Σ.....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ... :(:(:( ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΣΙΔΗΡΟ 7, ΑΙΜΑΤΟΚΡ. 22 ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ 7,5....... :o:o:o:o ΑΣ ΜΗ ΣΥΝΕΧΙΣΩ...

ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΙΜΙΑ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΕΓΙΝΕ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΤΑ Κ Σ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ....

ΚΑΤΕΡΡΙΝΑ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ..Κ ΣΕΝΑ ΖΩΗΡΕΨΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ.....

αΓΓΕΛΙΚΗ, ΕΧΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΙΓΜ Α Κ ΤΟ ΠΗΡΕ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ;;;ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.....ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΧΑΠΙ FELICIN;

ΚΑΡΟΛ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΝΕΡΟΟΟΟΟΟΟ ΣΑΣ...ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΠΕΝΙΑ..

ΧΡΥΣΑ, ΦΟΒΕΡΗ ΣΤΟΛΗ ΜΠΗΚΑ Κ ΕΙΔΑ Κ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕς..ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕς ΣΟΥ ΗΡΘΕ;

ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΙΨΙΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙ ΦΟΡΕΣΕΙ, ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕς, ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΧΤΥΠΗΤΗ ΠΟΛΥ...

ΟΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕςΣ ΜΑΣ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ;;;;;ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ Ε;;;

ΣΤΕΛΙΤΣΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;; ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙΣΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΜΑΡΩΣΟΥΜΕ;;;

ΦΑΝΗ, ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙς......ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ...ΑΧ ΠΑΜΕ ΑΠ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΗ ΓΙΝΕΙ Κ ΚΑΜΙΑ ΠΤΩΧΕΥΣΗΚ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ :(|):(|):(|)

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ......ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ............ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ... (-|(-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλη καλημερα!

εμεις χθες πηγαμε πρωτη φορα σε παιδιατρο!!!εννοω σε ιατρειο-γιατι μεχρι σημερα μασ εβλεπε ο φιλοσ του μπαμπα μου (του εσυ) στο σπιτι!ειμσατε 84 εκατοστα, 11,600 βαρος (ενω εγω τον εβγαζα 12 στη δική μου ζυγαρια) και 48,5 περιμετρος.μας κρατησε 1 ωρα μεσα.του εκανε σκυλακι με μπαλονι, του εβαλε τα ζουζουνια για να τον εξετασει και πολλα αλλα-λεπτομερέστατη εξεταση και μετα μου ζητησε το μαιλ μου για να μου στελενι ολα τα καινουργια αρθρα (ηδη μου εστειλε ενα)-αν ειναι καποιο πολυ καλο θα σας το διαβιβαζω!και μου απαντησε λεπτομερως ολες τισ ερωτησεις για γαλατα, υπνο, εμβολια κτλ καλος μου φανηκε θα δουμε!ο μικρος ηταν πολυ καλος και συνεργασιμος αλλα δεν αφησε κουμπι για κουμπι.στο τελος τον ρωτησα και για την ομιλια και μου πρωτον με ρωτησε εαν ειμαι καθηγητρια(!!!!!στο κουτελο το γραφω??????????) και μετα μυ ειπε οτι το παιδι ειναι πανεξυπνο και δε χρειαζεται καμια ανησυχια!!!!!

αυτα τα νεα μας-α!μου εδειξε και βιντει για το πως να βγαζω τις μυξες-και πραγματικα κοιμηθηκε καλυτερα σημερα.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα πολυλογούδες μουουου!!!Επιτέλους καλέ,είχα νέα να διαβάσω...

(δεν έχει κ κανένα εικονίδιο να κάνει το σταυρό του,χιχιχι...)

Χθες πάλι κοιμηθήκαμε suuuuuper,ξυπνήσαμε στις 9 κ η τσαπερδόνα τώρα βάζει σκούπα

(εχει μια φουξ "ηλεκτρική") σε όόόλο το σπίτι!!!Καλά εχει τρελό γέλιο,σκουπίζει κ κάτω

απ τους καναπέδες,κάτω απ τα έπιπλα,αν μη τι άλλο και σ αυτό μου μοιασε!!! :))

Απο χθες κορίτσια θέλει να τρωει μόνη!Σαφως κ στο κυρίως φαγητό δε την αφηνω

γιατι θα κάνουμε κανα 3ωρο,αλλα το βράδυ της έκοψα πατατούλα βραστή σε κομμάτια,

της την εβαλα σ ενα μπολάκι κ τσουκου τσουκου με το πιρουνάκι της την εφαγε ολη..

Είναι κ ένας τρόπος να κάθεται κανα 10λεπτο στον κ@λο της!!!!!!!!!!! ;))

Επίσης εχει 2-3 μέρες που φοράει τα παντοφλάκια της μόνη της κ βγαζει το μπουφανάκι,

κανονικότατα όμως..Το μόνο που με ανησύχησε είναι που το πρωί προφανώς μόλις ξύπνησε

άνοιξε το φερμουάρ απ τον υπνόσακο κ τον εβγαλε..Σκεφτειτε να ξυπνήσει κανα βραδυ,να

τον βγαλει,να ξανακοιμηθεί κ να μου κρυώσει... :-sΥπάρχουν υπνόσακοι με φερμουάρ

στην πλάτη?Ξερει καμία??

Σημερα είναι η μέρα του baby parking,θα φυγει η μικρη πακέτοοο!!Κ μου το λεει απ το πρωι,

γιαγιά,παπφού κ Τατη!!!(Τατης ειναι ο Σακης ο αδερφός μου-ο οποίος παρεπιπτόντως

έκανε στη μεσα πλευρα του μπράτσου του tatoo με το ονομα της μικρής στα αράβικα!!

Τελειο εγινε...Σκεφτομαι να το κανω κ εγω,αλλα πίσω,χαμηλά στην πλάτη!)

Φανούλα μου γλυκιά,άσε,μη το συζητας,θα εβλεπα κ τη Στελλίτσα μας κ μου χάλασαν

τα σχέδια...Τι σκέφτεσαι να κάνεις με τη δουλειά??Καλά,για το Αναστασάκι τι να πω...

Κ η δικιά μου παντως στο στάδιο που απλά ξέρει που ειναι τι ειναι...Ποτε θα τα πειειειι??? :((

Στελλίτσα μου,μες στα νεύρα ήμουν αγάπη μου οταν μου το είπαν..Μα είναι δυνατόν?

Κ αντε η κουνιάδα μου ψιλοπαλεύεται μόνη της...Αλλα θέλει να πάει η πεθερα μου(ε,λείπει

ο Μάρτης απ την Σαρακοστή??)κ οι 2 μαζί,δεν παλεύονται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ!!!!!!

Την επόμενη φορά θα το κάνω συμφωνία απο τώρα οτι θα ρθουμε οι 2 μας...Θα προσπαθήσω

να κάνω κ σ αυτες πλύση εγκεφαλου για το πόσο αναγκη το χω να παμε να ξεφυγουμε...

Κ ο Θεός βοηθός!!!

Τελικά την πήγες την Αφροδιτούλα βόλτα στο μαγαζί σας???

Αντζι μου καλα,μαμα κ γιος δεν παίζεστε με τίποτα!!!!Θα θελα να μουν απο μια πλευρά

να δω τον Ιάσωνα να τρέχει κρατώντας τ αυτιά του μη του τα πάρεις... =))

Για το στίγμα που λες,λογικό ειναι να ταράζεσαι οταν το μαθαίνεις,αλλα αφού ειναι

μια χαρά..κ κάτι παραπάνω ο μπόμπιράς σου,δεν υπάρχει κανένας λόγος να το

σκέφτεσαι με ανησυχία..Ολα θα πανε οκ!Ποιός απο τους 2 σας το εχει?

Συμπεθερούλα μου τι κάνεις εσύ λεεεε???Εχω καιρό να δω σε φωτο τον γαμπρούλη μου... :(

Μαράκι μου τι ωραία περάσατε με το αγοράκι σου!!!!!!!Καλα,στη φωτο που έβαλες στο

φβ είναι σκέτη γλύκα!!!!!!!!!!!!!!Δεν υπάρχει!!!!

Νινίνα μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα..Συμβουλή μου,να πάρεις καλές ασφάλειες

για τα ντουλάπια σου κ να τ ασφαλίσεις γιατι το σπίτι σου θα είναι μόνιμα σαν να το

διέρρηξαν...Στο λεω απο προσωπική εμπειρία!!!!Καλό τρέξιμοοο!!!!!

Δωρούλα μου αμαν βρε πουλάκι μου,γιατι έτσι????Προσέχεις τη διατροφή σου γενικά?

Χαρούλα μου απ όσα μου γράφεις προφανώς ο γιατρος που πήγατε είναι νέος,ετσι?

Κ η δικια μου ηταν ακριβως ετσι!!Κ ενα ιατρειο,υπέροχο,πεντακάθαρο,γεμάτο παιχνίδια κ

εικόνες!Ετσι πρέπει κατα τη γνωμη μου να ναι ενας παιδιατρος,σχολαστικός σε όλα του!

Ααααα!!!!Δοκίμασα τη στολή της Μίνυ στη μικρή κ είναι ακριβως!!!!!Κ είναι τέλειαααα!!!!!!

Το μόνο αρνητικό ειναι οτι για το κεφαλι έχει στέκα,κ να δω πώς θα την κρατησει το αγριμάκι

μου........ :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

τι κανετε;;;

διαβαζω ωραια νεα!!

Στελιτσα μην ανισυχεις για τις φωτο..

πες να σου τις επεξεργαστουν και να τις βαλει σε φοντο...ξερουν αυτοι πως να τα κανουν..

εγω σημερα θα διαλεξω τις φωτο του Χ γιατι πολυ το αργησαμε...

Συμπεθρρα τι καλη που ειναι η Ολινα μωρε..γλυκουλιτσα μου!!!!

Αγγελικη μου κριμα για το στηγμα..αλαλ ΟΚ..δεν πειραζει μωρε..σκεψου θα μπορουσε να ηταν πιο σοβαρα....

υπομονη!!! τι αλλο

Ο Τζεφ καλα..

του λεω πως σε λενε και λεει ΦΟΦΟ...πεθαινω στα γελια

οντως εχω να βαλλω πολυ καιρο στο φεισ φωτος...πρεπει να το κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελική μη στεναχωριεσαι για το στιγμα!ποιος έχει από εσας?το εχουν χιλιαδες ανθρωποι-όπως η κουμπαρα μου και τα 3 της παιδιά!!!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρύσα καλα είμαι!εσυ?πως πει με το γιατρο?κανενα νεο?

οι μετρησεις καλες-ξερω και εγω!γυρω στο 50% στις κλιμακες!δεν ειναι και πρωτο΄μποι αλλά ουτε και βαρυς-κανονικος θα ελεγα!

τρωει αρκετα δεν εχω παραπονο!αλλα μου φαινεται τεχει τοσο πολυ που δε βαζει κιλα!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μωρε με τον γιατρο..εχω ραντευουν τωρα στις 25..και θα δουμε

ακομα δεν ξερω τι ειναι.

Καλες ειναι ρε μην ανισυχεις..και μενα τοσο υψος εχει και βαρις 13 κιλα..δεν πρεπει να ειναι και πολυ παχουλα ρε..μονο λιγακη μπαμπατσικα...καλουλις ειναι..ειναι φυσιολογικο- και καλο- να τρεχουν σε αυτη την ηλικια..εμενα ολη την ωρα τρεχει το μπουλουκακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααα

τι κανετε τσουπρες μου??????????

αγγελικουλα μου, τα δα ολα με τα αυτια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: σκεφτομαι το σκηνικο και γελαω...πανεξυπνα ειναι τα ατιμα ....φιλησε μου τον κουκλο και μην σκας γιατι στιγμα παιζει να χει και η μικρη μου..αλλα μου χε πει η παιδιατρος οτι ακομη ειναι νωρις για να φανει...σιγουρα..τι εξετασεις κανατε? εγω αυτε ςπου χακανει πριν καιρο...δεν ειχε δειξει κατι ξεκαθαρο... :roll::roll: εδω ουτε εγω δεν εχω βρει αν εχω στιγμα η οχι..ειμαι στο οριο...απλα ο αντρας μου δεν εχιε σιγουρα οποτε δεν το εψαξα περαιτερω...

Φανουλι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ η κορη σου να να λεει πολλαααααααααααααα.... ανταλασσουμε δόντακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με μερικες κουβεντουλες εεεεεεεεεεεεεεεεεε???????????? :lol::lol::lol::lol: εμεις εχουμε 14 τι να τα κανουμε τοσα πολλα ..για να δαγκωνουμε καλυτερα??????? :x:x (θυμαστε το παραμυθι με την κοκκινοσκουφιτσα???? :lol: )θελω και εμενα να μιλησει ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....φιλησε μου την γαλανοματα....σχετικα με τότι εισαι απληρωτη κοριτσαρα μου ...ουφφφφφφφφφφφφ τι να πω :twisted::twisted::twisted: κρατος ειμαστε τι κρατος όμως ...δεν θελω να εκφραστω δημοσιως....κανε υπομονη αγαπη μου....ελπίζω γρηγορα να φτιαξουν τα πραγματα...

συμπεθερουλα μου ζωηρος ο παναγιωτακος μας ε? :lol::lol: ετσι τον θελουμε να χει τσαγανοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τον γαμπρο μας!!!!!!

Μαρακιμου πω πω τι καλο παιδι που ειναι ο γιωργακος σου!!!!!!!!! φανταζομαι χαρα μεσα σε τοσα φουστανια ε???????????? :lol::lol: χαιρομαι που περασατε τοσο ομορφα...

χρυσαααααααααααααααααααααααααααα....πολλα πολλα φιλουνια στην κοιλιτσa πρωτα απόλα και μετα στον ταζουλη μας και μ ετα σε σενα!!!!!!!!! last but not least....

χαρουλα μια χαρα ο μικρουλης ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα ομορφες!!!

Εχω κεφια σημερα...(????) :D:D:D ... για να μη βαλω τα κλαμματα γελαω...!!! :D

Η κατασταση στην Ελλαδα εχει ξεφυγει προ πολλου αλλα δεν ανοιγουμε τα ματια μας να πεταξουμε απο την βουλη ολους αυτους που μας εχουν πιει το αιμα τοσα χρονια.

Και τι εγινε αν φωναζουμε? Αυτοι κλεβουν και δεν τιμωρουνται σε καμια περιπτωση.

Ο κοσμακης πειναει. Δεν εχει να πληρωσει λογαριασμους, πετρελαια, φορους, χιλιας δυο..

Κοιμομαστε και δεν ξυπναμε.

Δεν ξερω αν ειχατε δει πριν λιγο καιρο το "κουτι της Πανδωρας"... ειχα παθει σοκ.

Μιλαμε για ΤΟ μπαχαλο!

Ειναι δυνατον τα δυο μεγαλα κομματα να εχουν ψηφισει ομοφωνα νομο στη βουλη για ατιμωρησια?

Παραγραφονται ολα τους τα αδικηματα.

Πολιτης ειχε κανει μηνυση σε βουλευτη για εκβιασμο και τελικα οδηγηθηκε ο ιδιος στη φυλακη υστερα απο αντιμηνυση του βουλευτη λογω ασυλιας και ουδεποτε δικαστηκε!!

Ποιος νιαζεται για μας? Χεστηκαν αν χιλιαδες ατομα παραμενουν απληρωτα...

Θελω πολλα να πω αλλα δεν εχει νοημα.. Την γουνα τους κοιτανε ΜΟΝΟ!

Sorry ρε κοριτσια...

Καρολ δεν αλλαζω τις κουβεντες της μικρης ουτε με 1000 δοντια!!! αχαχχαχαχα :lol::lol::lol::lol:

Χθες στην προσπαθεια μου να την κανω "νανι-νανι" το βραδυ, εκει που ηταν μεταξυ υπνου και ξυπνιου μονολογουσε ....."ουτ-ουτ... κοπιτι"...!!!! :lol::lol::lol::lol: Καποιον σκυλο εδιωχνε!!!

Ντινακι μου θα μαζευτουμε απο Δευτερα στον δημαρχο και αν δεν κανει ενεργειες να μπουν τα χρηματα μας... τοτε παμε ενας ενας στα σπιτια μας και οταν αποφασισουν να αλλαξουν σταση, επιστρεφουμε στα ποστα μας.. Και ειχα μια χαρα... Απο βδομαδα και για εναν μηνα η διευθυντρια του παιδικου σταθμου μου ανεθεσε την κουζινα!!! Πηρε αδεια η μαγειρισσα και ηταν κατι που το ηθελα τοοοοσο πολυ!!! Μ' αρεσει να μαγειρευω για τα παιδια... :D Ας μπει το "μαλλι" γιατι βλεπω να τρωνε πετρες τα ερμα... :lol::lol::lol:

Παααααααω...κουραστηκα να γραφω... :lol::lol:

Κατερινακι, Αγγελικη, Στελλιτσα, Δωρουλα, Μαρακι, Ιφιγενεια, Ζαιρα...(που ειναι η γκαστρωμενη τοσο καιρο)...? και οποιες αλλες ξεχναω τα φιλια μου!

Περιμενω παρεουλα με νινακια και παω να φρεσκαρω την ατμοσφαιρα!!

Εφτιαξα και σπανακοτυροπιτακια και τα εχω στο φουρνο!! Μιαμ-μιαμ!!

Συνταγη για την ζυμη πανευκολη

1 γιαουρτι (στραγγιστο)

1 βιταμ

1 φαριναπ

Λιγο αλατακι.

Συνηθως τα γεμιζω με σκετο τυρακι και ενα αβγο και γινονται τελεια!

Φεεεεεεεεευγω να προλαβω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα ζουζουνες!!!Τι μου κανετε??

Αγγελικουλα μου ξεχασα να σου πω...μην αγχωνεσαι για το στιγμα!!Δεν ειναι τιποτα το τρομερο!!Εχει και η μαμα μου...

Πραγματικα δεν ειναι τιποτα!Υπαρχουν τοσο σοβαροτερα που να μη το σκεφτεσαι καθολου!!

Μονη σου θα αγχωνεσαι αδικα,ο Ιασωνας θα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ ;) !!!

Δε θα του δημιουργησει πουθενα προβλημα,μην ανησυχεις!!!

Δωρουλα μου γιατι ετσι κοριτσακι μου??Δε τρως καλα?Δε προσεχεις μου φαινεται :-? !!!Κοιτα λιγο και τον εαυτο σου!!Το ζουζουνακι σου θελει μια γερη μαμα!!Παιρνε σωστα τα συμπληρωματα σου,τρωγε σωστα κ ολα θα ειναι καλα :);) !!

Χαρουλα μου τελειος ο μικρος!!Μπραβο σας!!

Και ο γιατρος ακουγεται πολυ καλος!!!Μεγαλο πραγμα αυτο!!

Φανουλα μου συμφωνω τοσο μα τοοοοσο πολυ σε οοοοσα ειπες!!!Ολοι μας πιστευω...

Αλλα μονοι μας τα λεμε ,μονοι μας τα ακουμε δυστυχως...

Λεω του αντρα μου ωρες ωρες...μηπως να μεταναστευσουμε??Για πλακα!Αλλα μηπως πρεπει να το σκεφτω κ στα σοβαρα :? ??Τι να πω...

Ευχομαι παντως να τακτοποιηθει αμεσα το θεμα σας!!!

Ντινακι μουου στρωνετε επιδερμιδα αυτες τις μερες ;)) (στον υπνο αναφερομαι) ?!Τελεια!!!!

Αχ πεθαινω να δω την Ολινα να κανει δουλεις με τη σκουπα της κ οχι μονο!!!!

Εγω δε της εχω παρει ακομα τετοια παιχνιδια...ελεγα να της παιρναμε τα Χριστουγεννα αλλα μου λεει ο αντρας μου οτι ειναι μικρη ακομα κ δε θα τα καταλαβει,θα τα χαλασει :roll: !Μαλλον θα της παρω το Πασχα ;) !!Οταν ημουν μικρη,τρελλαινομουν για τετοια!

Λοιπον,κανε τη συμφωνια απο ΤΩΡΑ για τον αλλο μηνα ;) !!!

Η Αφροδιτη μια χαρα!Χθες τελικα πηγαμε στο μαγαζι κ καναμε εκπληξη στη μαμα μου που δε πιστευε στα ματια της που μας εβλεπε μπροστα της!!!Τελεια ηταν!!Δε κατσαμε πολυ ομως γιατι θα ξεκιναγαν κατι πορειες κ δεν ηθελα να εγκλωβιστουμε στην κινηση με το αμαξι...ειχαμε κ δρομο μπροστα μας!!Ελεος πια με τις απεργιες κ της πορειες... :evil:

Δε σας ειπα!!Πηραμε οδοντοβουρτσα παιδικη της μικρης!!Μεγαλη επιτυχια!!!Εχει ενθουσιαστει!Την 1η φορα μαλιστα,μονο που δε την πηρε στην κουνια να κοιμηθει μαζι :lol::lol: !!!Ειδα κ επαθα να την πεισω να μου τη δωσει να τη βαλω μαζι με της μαμας κ του μπαμπα!!!

Τελεια σας λεω,πλενουμε τα δοντακια καθε μερα σουπερ!!!

Εβαλα στην ομαδα μερικες φωτο απο τη βαφτιση!!

Καλουτσικες ειναι μερικες αλλα σε γενικες γραμμες δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενη!Δε ξερω,ισως φταιει που ειχα καταενθουσιαστει με του γαμου..ειναι κ λιγο δυσκολη βεβαια η φωτογραφιση οταν εχεις να κανεις με παιδακια αλλα εχω παραπονα απο τη φωτογραφο που μας εστειλε,θα της το πω ευγενικα να το εχει υποψην της γιατι τη συμπαθω κ πολυ...

Σας φιλω κοριτσακια μου ολες!!!Νινινα,Χρυσα,Καρολ,Ζαιρα,Μαρακι,Ιφ...καλο Σ/Κ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απε εμενα τι μου κανετε?ωραια μερα για βολτουλα ε?εμεις ησυχα χθες πηγαμε για καφε σε παιδοτοπο το βραδυ με παρεα ωραια ηταν το πρωι βολτα εξω το μεσημερι ηθελα να κανω μπουρεκακια ζυμωνα και εφτιαχνα 2 ωρες το βραδυ να ειμαι ψοφια και να με ποναει η κοιλια μου φυσιολογικος πονος λογο κουρασης...

σημερα ξεκουραση τιποτα δεν θα κανω μονο με τον μικρο θα ασχοληθω και να μαζευω οτι ριχνει πισω του και κοριτσια πολυ ψιχουλο κατω στΑ χαλια τρωμε μονοι και ολο κατω χαμος γινεται με ενα σκουπακι στο χερι ειμαι...

αγγελικη μου σιγουρα ειναι κατι στεναχωρο για οποιαδηποτε μανα το μαθαινει αλλα τουλαχιστον ειναι κατι αντιμετωπισιμο και δεν εχει κανενα προβλημα στην καθημερινοτητα του...

χαρουλα για το βαρος μην λες γιατι εμεις ανηκουμε στη κατηγορια φτερου 10800 με 86 υψος...χασαμε 200γρ απο τια αφαγιες που ειχαμε οποτε οταν λετε 11500 και 13 κιλα τελεια κι παλι η παιδιατρος ου λεει μια χαρα καλο ειναι γιατι δεν φαιανεται οτι ειναι αδυνατος εχει και το κωλακι και το μπουτακι και το μαγουλακι...αλλο τα νεα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια? Σαββατοκυριακο συνηθως εξαφανιζεστε ολες και καλα κανετε, ευκαιρια ειναι αφου οι περισσοτερες εργαζεστε, να πατε καμια βολτιτσα να ξεσκασουν και τα μικρα, να γινει και καμια δουλεια στο σπιτι... Εμεις ετσι για αλλαγη ειπαμε να μεινουμε μεσα σημερα. Βγαινουμε συνεχομενα με το μικρο απο την προηγουμενη Παρασκευη πρωι-απογευμα. Με εχει διαλυσει, αεικινητος ειναι ο ατιμος... Και σημερα δηλαδη την πρωινη του βολτιτσα την εκανε, ας κατσει μεσα ενα απογευμα να ηρεμησει, να ξεκουραστει και η μεση μου...

Με την ιστορια με το στιγμα εχω αρχισει να κουλαρω λιγο. Με βοηθαει η ζωηραδα του πολυ σ' αυτο... Εριξα και μια προσεκτικη ματια στις υπολοιπες εξετασεις που εγιναν αυτη τη φορα εκτος απο την ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης (που ειναι η ειδικη εξεταση για το στιγμα) και διαπιστωσα οτι ολα του ειναι εντος φυσιολογικων οριων και σιδηρος και φεριτινη και αιμοσφαιρινη. Τηλεφωνησα και στον παιδιατρο να ρωτησω μηπως υπαρχει περιπτωση να εγινε λαθος αλλα μου ειπε αποκλειεται. Εχει στιγμα αλλα χαμηλο (οχι οπως ο Γιωργος) και τρωει και καλα... Με ρωτησε τι τον ταιζω γιατι οντως ηταν πολυ καλες οι εξετασεις του για παιδι με στιγμα που ειχε κοψει και το Filicine και το σιδηρο σχεδον 2 μηνες πριν την εξεταση...

Το Filicine δε βγαινει σε σιροπι, μονο σε χαπι, συνηθως στα νηπια το τριβουν και το δινουν με νερακι αλλα με τον Ιασωνα δε χρειαστηκε, του δινω το μισο που πρεπει και το μασαει και πινει και νερακι μετα. Για την ηλικια του επρεπε να παιρνει 1 τεταρτο του χαπιου αλλα για την αναπτυξη του χρειαζεται η παιδικη δοσολογια δηλαδη το μισο χαπι. Μετα τα 10-11 χρονια θα το παιρνει ολοκληρο. Πρεπει να το παιρνει καθε μερα για 1μισι μηνα και για τον επομενο 1μισι οχι και μετα παλι ετσι για ολη τη του τη ζωη για να μην κανει αναιμια με ολες τις συνεπειες σωματικες, νοητικες, ψυχολογικες...

Η εξεταση (ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης) γινεται μετα τα 2 χρονια του παιδιου αλλα στην περιπτωση μας η αναπτυξη του ειναι τετοια (14 κιλα - 87 εκατοστα σε ορθια μετρηση) που επετρεπε να γινει απο τωρα και συμφωνησαν και η μικροβιολογος και ο παιδιατρος σε αυτο.

Να πω και τη γκρινια μου? Οταν ημουν εγκυος ειχα ευχηθει τρια πραγματα: να μην παρει το στιγμα του Γιωργου, τη μυωπια απο μενα και να ειναι κοριτσακι. Τα δυο απο τρια πανε, τωρα μενει να γινει 4ων ετων να κανουμε και την οφθαλμολογικη, να βγει οτι εχει και μυωπια και να μην ξανα-ευχηθω τιποτα, ποτε και για κανεναν!

Εχω κι ενα ευχαριστο... Την ωρα που ετοιμαζομασταν χθες με τον Ιασωνα για την απογευματινη βολτα, με πηραν τηλεφωνο απο τη Στατιστικη Υπηρεσια οτι την Τριτη ξεκιναω τη δουλεια! Ηταν ο διευθυντης της τοπικης υπηρεσιας στο τηλεφωνο και ηθελε να παω εκεινη την ωρα εκει για βρουμε με ποιο κομματι θα ασχοληθω. Του λεω κι εγω ευχαριστως μεν αλλα εχω ενα μικρο που δεν εχω που να το αφησω αυτη τη στιγμη, μου λεει δεν πειραζει φερτο μαζι 10 λεπτα υποθεση ειναι, αλλιως θα διαλεξουν ολοι οι αλλοι πρωτα και θα παρεις οτι μεινει. Ξαναρωταω, σιγουρα να τον φερω? Ναι-ναι, μου λεει δεν υπαρχει προβλημα... Αυτο που εγινε εκει μεσα σε 1 τεταρτο δεν περιγραφεται ουτε σε 10 σελιδες. Αντι για καλο βραδυ φευγοντας μου ειπε ο διευθυντης... Να σου ζητησω μια χαρη για την Τριτη? Μη φερεις τον μικρο μαζι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου.... ποσο μ' αρεσει να σε διαβαζω...

Τα λες τοσο ωραια.... :D

Οι ευχες που εκανες στην εγκυμοσυνη... μια-μια αρχιζουν και σε "πουλανε".. :D

Ηθελες κορη με 40 αιματοκριτη...? Εχεις γιοκαρο με στιγμα, που ειναι το παραξενο...? :lol:

Περα απ' την πλακα τωρα... με σωστη διατροφη και σιδηρο κατα διαστηματα ολα θα πανε καλα.

Εχεις ενα υγιεστατο-ζωηρο, εξυπνο και πανεμορφο παιδι.. ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ...? Πες μου.....!!!

Επειδη ειμαι λιγο "τουρμπο" και ενω εχω χαρει για την δουλεια που θα κανεις... δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι αυτο που λες. Οταν βρεις χρονο πες μου γιατι δεν λειτουργει ο εγκεφαλος μου σημερα.... :lol: (μονο σημερα να ηταν.....!!!)... :lol::lol::lol:

Στελλιτσα μου ειδα τις φωτο στην ομαδα... μιλαμε για ΤΗΝ ομοιοτητα!! Ειναι καρμπον εσυ η μικρη σου! Να μου την φιλισεις την κοριτσαρα σου.

Οσο για το θεμα κρατος... εχω παψει εδω και χρονια να ψηφιζω. Το εκανα μια φορα στα 18 μου χρονια και απο τοτε, ουτε εχω πατησει το ποδι μου σε εκλογικο κεντρο. ΑΔΙΑΦΟΡΩ.

Το τι εχω ακουσει δε μπορω να σου περιγραψω, αλλα δε μου καιγεται καρφακι.

Η εργασια ειναι δικαιωμα του πολιτη, και οχι γλυψιμο κ@λ@ν. (με το μπαρδον).. :lol:

Πληρωνουμε το νερο? :shock: Το πολυτιμοτερο αγαθο της ΦΥΣΗΣ...? :shock: Αν ειναι δυνατον. :o

Ολοι τα ξερουμε αλλα καθομαστε και τα τρωμε στη μαπα δυστυχως τιποτα δεν αλλαζει οσο κι αν γαβγιζουμε..

Ιφιγενεια κατσε κοριτσι μου στον κ@λο σου και ασε τα ζυμαρια.

Θα σου στειλω εγω οτι θες.. ΕΚΤΕΛΩ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κουραζεσαι και με το δικιο σου τωρα. Με ενα μωρο στην κοιλια και εναν Κων/νο να σε τρεχει δεν ειναι και ευκολο πραγμα. Γι' αυτο παρατα τα ολα και κατσε να ξεκουραστεις.

Κατηγορια φτερου δε θα σας ελεγα... μια χαρα ειναι τα 11 κιλα σας.

Κοριτσια σας αφηνω.. εχω ασιδερωτα που πρεπει να τακτοποιηθουν για να μπορεσω να ξεκουραστω λιγο αυριο. Η μικρη κοιμαται του καλου καιρου οταν ξυπνησει θελω να βγουμε μια βολτα να προλαβουμε λιγο ηλιο.

Καλο απογευμα σε ολες!

Φιλια πολλαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα παλι γιατι σημερα βαριεμαι μια που δεν ειναι ο αντρας μου εδω να κανω καμια δουλεια...

ξεχασα να πω μπαρμπι μου πως εισαι ορθια με τετοιες εξετασεις?πως το αφησες και κατεβηκαν τοσο?παντα ετσι χαμηλα ηταν?

αγγελικη μου μην ευχεσαι οπως λενε τα κοριτσια το ιδιο εκανε η νυφη μου και τιποτα δεν βγηκε ελεγε να ειναι γιος(σε αυτο δεν πολυτρελλαινοταν για χψαρη του αδερφου μου πιο πολυ το ελεγε) να μην εχει τα αυτια της να μην παρει τη μυωποια του αδερφου μου το μποι του και να εχει τα ματια του και τελικα πηρε τα πεταχτα αυτια της το μποι της σορυ αλλα κοντουλα ειναι κοριτσι εχει τα ματια της μυωποια σιγουρα θα κανει φαινεται απο το πως κανει τα ματακια και εκτος απο ολα αυτα εχει παρει την επιδερμιδα της αν και ανοιχτη αγρια και τριχωτη για κοριτσακι 2χρ εχει τριχουλες σε χερια και ποδια ηδη...μεχρι να κανει αποτριχωση θα υποφερει..

βεβαια γερα παιδια εγω ελεγα να μην παρει τη μυωποια μου οχι οτι εγινε κατι και ημουνα σιγουρη οτι θα εχει ανοιχτοχρωμα ματια λογο γαλαζοπρασινα εγω γκριζοπρασινα ο αντρας μου πρασινα οι μαμαδες και ανοιχτοχρωμα καφε οι μπαμπαδες μας και τελικα πηρε πρασινο καφε σκουρο θα ελεγα...

τωρα ο αιματοκριτης ειναι κληρονομικος και τον παιρνεις 99%απο τη μαμα ολοι οι γιατροι το λενε οπως και τον αστιγματισμο παει μονο απο τη μανα στο παιδι....

φανη μου ορεξη εχω γενικα να φτιαχνω και εγκυος και κανονικα την προηγουμενη εβδομαδα εκανα τουρτα χθες μπουρεκια και ολα τα υπολοιπα αλλα μετα νοκ αουτ..ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος κωλο δεν βαζω..

αγγελικη για δουλεια σε πηρανε?

και εγω που τελειωσα στατιστικη δεν με παιρνανε γιατι δεν εχω προυπηρεσια 4χρ...πονεμενη ιστορια

μονο την καταγραφη ειχα κανει την τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφηγενεια χαρα στο κουραγιο σου...εγω δεν εχω το κουραγιο να κανω και πολλα..κυρυως στη μαγειρικη..

Αγγελικη μια χαρα θα μας απογραψεις καλε..χαχαχα..καλα να παθει ο διευθυντης...χαχαχα..ηθελε τον Ιασωνα...

φανταζομαι τι εκανε εκει

Φανουλα κακος δεν ψυφηζεις..

ενα θα σου πω..αφινεις τα ΚΑΠΗ να ελεγχουν τον τοπο..

ο μονο ςλογος που εγω ψυφιζω- και ποτε καποιον γνωστο πολιτικο η κομμα..ειναι γιατι δ εγουσταρω να αποφασιζουν για μενα οι γιαγιαδες και οι παπουδες με τη νοοτροπια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα...κοριτσια δε σχολιαζω τι γραψατε γιατι δε θυμαμαι σορυ... :( απο χθες ειμαστε με πυρετο ο μικρος, 38,5 μεχρι 39.7 παρακατω ουτε για αστειο.... :( ηταν ο πατερας του αρωστος κ κολησε κ αυτος, τελικα μονο απο τον πατερα του την παθενει, εγω τοσο καιρο χαλια, τιποτε δεν παθενε.... :( οπως καταλαβενετε τωρα θελει αγκαλιτσες κ χαδακια το μωρακι μου........κ εγω δεν ειμαι πολυ στα καλα μου αυπνη με πονοκεφαλο, κ ενα σωρο δουλιες......μακαρι να τη γλυτωσω... :( το καλο ειναι πως κοιμηθηκαμε μαζι κανα δυωρο χθες βραδυ αγκαλιτσα για πρωτη φορα..... ;)

σας αφηνω κοπελες μου καλο βραδυ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα, περαστικα στο μικρουλη σου και καλο κουραγιο...

Χρυσα, δε θα σας απογραψω, μονο καταγραφη κτηριων θα κανω για την επομενη εβδομαδα και λιγο επιβλεψη της ομαδας που θα κανει την απογραφη πληθυσμου οταν ερθει η ωρα αλλα κυριως δουλεια στο σπιτι για να μπουν ολα τα στοιχεια σε ετοιμες φορμες στατιστικων δεδομενων. Αυτο το μπαμπατσικα που εγραψες πολυ μου αρεσε... Τι σημαινει ακριβως? Ειναι αυτο που λεμε εμεις τσουπωτα? Τωρα που ξεπερασα την τρελα μη γινει χοντρος ο Ιασωνας θα το χρησιμοποιω κι αυτο...

Φανη, κι εγω αντιδραστικο στοιχειο ειμαι και ειχα ψηφισει 2 φορες οταν εβγαλα το εκλογικο βιλιαριο και μετα τιποτα. Ηταν και η αποσταση που με δικαιολογουσε αφου εμενα Αθηνα τοτε αλλα τα πολιτικα μου δικαιωματα τα ειχα αφησει εδω. Στις φετινες δημοτικες ξανα-εμφανιστηκα, ψηφισα κατα συνηδειση καποιον που φυσικα δεν βγηκε και στο δευτερο γυρο εριξα 2 λευκα και καθαρισα αλλα μαλλον την πατησα αφου επρεπε να ζωγραφισω και κατι για να μετρησουν για ακυρα. Αυτη ηταν και αποψη μου αλλωστε.

Ιφιγενεια, για μενα τα μαγειρεματα ειναι ενα ειδος ψυχοθεραπειας, ξεχνιεμαι, μου περνανε νευρα στενοχωριες... Να βαλω κι αυτο στη συνταγη, να βγαλω εκεινο που δε μου αρεσει... Ιδιαιτερα οταν δεν ειμαι καλα, ξεσαλωνω φτιαχνοντας γλυκα μετα τα μεσανυχτα, και μετα τα τρωω φυσικα, πως αλλιως θα επαιρνα 10 κιλα μεσα σε ενα χρονο εγω και 16 ο Γιωργος?

Για τη δουλεια που με πηρανε μη φανταστεις οτι ειναι και καμια κανονικη δουλεια... 5μηνη συμβαση για δουλεια χωρις ασφαλιση και αμοιβη 200 ευρω το μηνα μικτα... Μαλλον χαρτζιλικι το λες. Το μονο θετικο και γι αυτο το αποφασισα να κανω την αιτηση δηλαδη ειναι το ελευθερο ωραριο. Σου αναθετουν διαφορα που πρεπει να παραδωσεις σε ορισμενο χρονο και αν εχεις τα μεσα κανεις και τη γραφικη δουλεια σπιτι σου. Το πρωτο ας πουμε που ειναι η καταγραφη κτηριων ενος συγκεκριμενου τμηματος της πολης, εχω μια βδομαδα περιθωριο να τα παραδωσω αλλα στη πραγματικοτητα ειναι, δεν ειναι 1 8ωρο δουλειας. Α! και μπορω να συνεχισω να δηλωνω ανεργη και να ανανεωνω την καρτα μου στον ΟΑΕΔ.

Λες να ισχυουν αυτα με τον αιματοκριτη, τον αστιγματισμο... κτλ? Μπορει... γιατι ο Ιασωνας με στιγμα εχει 37,4 αιματοκριτη, καμια σχεση με το Γιωργο που εχει επισης στιγμα αλλα ζει με 28-29 αιματοκριτη, κι εμενα βεβαια δε με φτανει... 39 εχω με περιοδο, το ξερω απο τοτε που ημουνα εθελοντης αιμοδοτης. Αυτο βεβαια αν ισχυει σημαινει οτι θα παρει και τον αθλιο αστιγματισμο μου? Ελπιζω οχι, μπας και πιασει εστω 1 απο τις 3 ευχες της εγκυμοσυνης...

Δωρα, τι επαθες βρε κοριτσι? Παιρνεις αυτα που πρεπει απο συμπληρωματα? Τρως σωστα? Ξεκουραζεσαι καθολου? Αν οχι, ξεκινα... τι πρεπει να γινει δηλαδη, να μπεις σε κανενα νοσοκομειο? Περαστικα σου και πολλα φιλακια απο μενα!

Χαρουλα, τωρα που το θυμηθηκα, πολυ καλος μου φαινεται ο παιδιατρος οπως τον περιγραφεις!!! Οποτε σου στελνει κανενα ενδιαφερον αρθρο, να το βαζεις κι εδω οπωσδηποτε...

Συμπεθερα, δεν τις ειδα ακομα τις φωτογραφιες... παω τωρα να τις δω και θα γραψω εκει!

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκοα μου τι κάνετε?????

δεν σας εχω διαβάσεο οπότε ελπιζω όλες καλά..........

εμείς ήμασταν άρρωστοι ξεκινώντας από το παιδί. είναι καμιά 15αριά μερες που πέρασε μάλλον την κολοιωση. στην αρχή εμετούς διάροια,πυρετό μου έκανε κάτι σαν κολικό.. :ymsick::ymsick::ymsick: .πάλι στ ανοσοκομεία έτρχα αλλα τουλ δεν ήταν κάτι ανησυχητικό, μα΄λλον από την ίωση. και σε όλο αυτό το διάστημα βήχα πολύ βήχα πνιγόταν από το φλέμα κλπ. τώρα ευτυχώς μόνο λίγοφλεματάκι και λίγο βηχαλα΄κι, τα οποία εύχομαι να περάσον.. κατάφεερε να ρίξει και τ η μανα μου στοκρεβάτι αλλα και εγώ την περνάω λίγο πιο αναίμακτα, μόνο λίγο μπούκωμα και που και που διάροια.

κατά τα άλλα μια χαρά εχω γίνει σα μπαλόνι :-p

πήγα στο γιατρό προχτές.

718 γρ είμαστε όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ζαιρα και νινινα περαστικα τα μικρα σας θελει προσοχη....ειδικα εσυ ζαιρα..οσο για τη κοιλια φυσικο ειναι εισαι 6 και μηνων εχεις πιο πολυ κοιλια απο την προηγουμενη εγκυνοσυνη?απο κιλα πως πασ?

αχ εγω ξυπνησα με νευρα ο μικρος εχει μια βδομαδα με εχει ταραξει με ξυπναει απο τις 6 και μετα ξανακοιμαται και απο τις 8 αντε ξανα και εκτος αυτου εχω και τη νυφη μου καθε μερα βαζει ηλεκτρικη πρωι πρωι σημερα της τα πα δεν αντεξα αλλοι κοιμουνται τετοια ωρα βαλε στο μισο σπιτι η λιγο πιο αργα ελεος καθε μερα η καθε δυο ηλεκτρικη το κανει και αλλη?εγω με τα τοσα ψιχουλα που εχω απο το μικρο βαζω καθε 4 συνηθως καθε βδομαδα κανω γενικη καθε σαββατο η κυριακη σηκωνω χαλια σφουγγαριζω κτλ αλλα καθε μερα η καθε δυο φρικη οταν υπαρχει κατι το παιρνω με το σκουπακι.τι λεω η αμοιρη και ακομα καφε δεν ηπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερααααα...!!!!

Ιφιγενεια... εδω "ανωμαλη"!! Καθε μερα σκουπιζω-σφουγγαριζω... αν τυχει βαζω και 2 φορες σκουπα... :mrgreen: Μολις σχολαω η πρωτη δουλεια ειναι αυτη, και μετα περνω την μικρη απο την μαμα μου. Αλλα το σπιτι ειναι μονοκατοικια, δεν ενοχλω κανεναν οτι ωρα κι αν κανω δουλειες..Μιλα της νυφης σου. Δεν ειναι "σωστο" να σε ταραζει με τις δουλειες οτι ωρα της καπνισει.

Οι ωρες κοινης ησυχιας ειναι ιερες, και ενα παραπανω για σενα που εχεις μικρο παιδι και εισαι και εγκυος.Αμαν πια. Με εκνευριζει η αναισθησια..

Ζαιρα μου περαστικα σας βρε κοριτσι μου..

Δεν ειχαμε μαθει νεα σας τοσο καιρο και ανησυχουσαμε ολες.. :roll:

Μεγαλωνει και ο αντρακλας στην κοιλιτσα!!! Τι καλα!!!

Ποτε σταματας την δουλεια? Αντε να ξεκουραστεις και να "χαρεις" και τον μεγαλο..

Πως περναει ετσι ο καιρος. Εφτασες στον εκτο μηνα.. Μπραβοοοο......!!!! :D:D

Κατερινακι μου περαστικα και σε σας κοριτσαρα μου.

Πολλα φιλακια να του δωσεις.

Θα περιμενουμε νεα σας. Ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα.. ;)

Χρυσα μου... αχ! σ' αυτο που λες εχεις δικιο (εν μερει κατα τη γνωμη μου) οτι αποφασιζουν τα ΚΑΠΗ για το δικο μας μελλον, αλλα ειλικρινα δεν εχει νοημα να ριχνω την ψηφο μου απο την στιγμη που θα κυβερνουν μια ζωη "πρασινοι" και "μπλε".. Γι΄ αυτο αδιαφορω πληρως..

Πες μας τα νεα σου...!!

Πως εισαι με την καινουργια κοιλιτσα? Ο Χριστοφορακος την κανει αγκαλιτσα..?

Αγγελικη μου καλημερα. Η δουλεια που θα κανεις θα μετραει και σαν προυπηρεσια?

Οτι και να ειναι παντως, σκεψου εστω κι αυτο το μικρο χαρτζιλικι οτι θα σε ανανεωσει και θα γεμισει τις ωρες σου οσο ο μικρος θα ειναι στο σταθμο.

Ρε συ... κι εγω εχω αναιμια, μιλαμε για πολυ χαμηλες τιμες, αλλα δεν εχω το στιγμα.. Ευτυχως.

Αντε μη το σκεφτεσαι. Ολα θα πανε μια χαρα θα δεις.

Κοριτσια ξυπνησα με ενα περιεργο πονο πισω στην πλατη στην δεξια μερια.. Με πιανει και μ' αφηνει.

Λετε να πεθανω...? Απ' την καλοπεραση θα ειναι ομως... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕς!!!!!!!!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΩς ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΗ Κ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ......Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ Κ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ..ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΑΞΙΕς!!!!!!

Κοριτσια, εχετε δικιο οντως ειναι δραματικες οι οεξετασεις μου, κ εχω κανει 2 -3 φορες μην εχω το στιγμα αλλα τελικα δεν το εχω.Κ να με βοηθησει η σωστη διατροφη ξερω πως μολις σταματησω το σιδηρο παλι θ αρχισουν να πεφτουν.....

Ζαϊρα, πολλα πολλα περαστικα σας, ειστε καλυτερα τωρα;;;;

Νινινα, περαστικα κ σε σας;;;πωπω ολος ο κοσμος αρρωστος ειναι....επιτςλους να τελειωνει αυτος ο χειμωνας.....

Φανουλα, ποσο δικιο εχεις....κ γω τους βλεπω κ με πιανουν τα νευρα.............θα παμε 40 χρονια πισω κ φτανε ολοι τους........κ αυτο που με τρελλαινει ακομη περισσοτερο ειναι οτι περισσοτερο θα την πληρωσει η γενια των παιδιων μας...ο Θεος να βαλει το χερι τοι γιατι ειναι τραγικα τα πραγματα....

Ιφι, οντως ετσι ειναι κ γω δυσκολευτηκα να προσαρμοστω...τ ομολογω.... ψιχουλα, μπισκοτα, κριτσινια, corn flakes διαααααααααασπαρτα στο πατωμα.....σκουπιζεις κ σε μια ωρα αναρωτιεσαι.σημερα σκουπισα;;;;;;

δεν νομιζω ομως οτι μπορουμε να κανουμε κ πολλα περα απο το να το συνηθησουμε....

εγω τον βαζωκ στο καρεκλακι τρωει κανενα γιαουρτι ή κατι αλλο δεν μπορω να πω, αλλα ποση ωρα να καθισει...βαριεται συντομα..

Αγγελικη, καλο ξεκινημα στη νεα δουλεια.....οντως πολλλες φορες οι ευχες δεν πιανουν αλλα στην περιπτωση σου σου βγηκε κατι καλυτερο..να τον χαιρεσαι τον γλυκα σου!!!!!!!!!

Στελλιτσα, θα μπω να δω τις φωτο!!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΙΧΗ ΚΥΡΙΑΚΗ.............Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΑΥΡΙΟ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...