Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

παραπονιαρικο καρολινακι ναι ειμαι... :lol::lol:

καλα ειμαι κουκλα... εχω ραντεβου γιαπηλινγκ και τρεχωωωωωωωω...θα σας πω αυριο ...το Λυδιακι μου μια χαρουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλο απογευμα κ καλη εβομαδα κοριτσια......τι κανετε, εμεις ετσι κ ετσι χθες μεσα στον υπνο του τον επιασε ενας βηχας λες κ καπνιζει 1 πακετο την ημερα..... :o εκανε κ κατι σαν εμετο ισως κανα φλεματακι.....αλλα δε ξερω θυμηθηκα εσενα Κωνσταντινα το σιροπι ειναι το..Mucosolvan..εσυ αυτο εδινες;ενω του εδινα πρωι κ βραδυ μισο κουταλακι του γλυκου, χθες φοβηθηκα κ σημερα δε του εδωσα να δουμε πως θα παει..... ;)

Xαρουλα κ εγω δε ξερω για τα σπυρακια να σου πω κοπελα μου.....ευχομαι παντως να ειναι κατι που θα περασει γρηγορα κ ανωδυνα... :)

τωρα απο σνακ σοκολατες, κ αλλα δε τουτ δινω συχνα μια στο τοσο.....αλλα του αρεσει πολυ να περνει πατατακια απο το σουπερ μαρκετ, το ξανακανε σημερα κ στο τελος τα τρωει η μαμα, κ αντε ενα κ αυτος σε πολυ μικρα κοματακια ομως... :P

Φανη κ ο δικος μου μωρο τοσο ετρωγε αν ξεπερνουσε καμια φορα τα 80 γραμ ειχαμε παρτυ.... :D:clap::clap:

Στελλα πολυ γελασα με τα καμωματα της μικρης :P εμενα αν δε θελει να κοιμηθει πειραζει τα παντα εχω ακομη το μουσικο παιχνιδι στην κουνια του..την κουνουπιερα που την εχει γεμισει τρυπες, κ μια παναγιτσα που εχω σ ενα σημειο, τη φτανει κ παει κ την πειραζει ;)

τωρα απο φαγητο αν σας πω οτι σημερα του εδωσα μπακαλιαρο, κ πατατουλες τηγανιτες θα γελατε... :D η θα πειτε τι κανει αυτη; :dry: κ ομως εφαγε οχι παλι μεγαλη ποσοτητα αλλα εκανε μμμκ γλυφοταν... :)

σας αφηνω καλο βραδυ πολλα μακια σε ολες σας... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι ξαναααα!!!!!!!!!!

Λεπον,Φανούλα μου όμορφη,ναι,σκόρδα να χει οι ποσότητες είναι αρκετα

ικανοποιητικες..Βεβαια όταν λέω δύο γιαουρτακια εννοώ των 150 γρμ εεε...Όχι τα

250άρια!!Απλά το Ολινάκι τρώει λίγες φορές αλλα ποσότητα,ενω το Αναστασάκι μας

πολλές φορές κ απο λίγο...Πολύ απολαμβάνω τα μεγάάάλα σου ποστάκια κοριτσάκι μου,

τρελλαίνομαι να σε διαβάζω!!!Να το κάνεις πιο συχνά...Τώρα αυτό για την αγάπη,

μη το συζητας...άρχισε κ η δικιά μου κ μου κάνει πολλές τσαχπινιές,πολλές αγκαλιές,

πολλά χάδια.....Κάνει ζημιά κ τρέχει κ με φιλάει στο στόμα...Μεγάλη μαλαγάνα σου λέω..

Κ εγω βεβαια γίνομαι ενα με το πάτωμα...λιώνωωωωωωωωωω...... :x:x8-}8-}:ymdaydream:

Πόσο χαίρομαι που δεν έχουμε μόνο εμείς θέμα με το αυγό..Κ η Ολίνα 4 φορές της έδωσα,

κ τις 4 ενώ το εφαγε,το εκανε εμετό..Κ ήθελα τόσο πολύ να τρωει φρέσκα αυγουλάκια

απο το χωριο ρε γμτ..Ελπίζω να το ξεπεράσουμε..

Νινίνα μου,ΠΟΙΟΣ ΣΑς ΕΔΩΣΕ mucosolvan κ γιατι????Το mucosolvan είναι καλό σιρόπι,

αλλα μόνο για περιπτώσεις βρογχιτιδας ή έστω βηχα απο πολλά φλέμματα κ

βασικά συνιστάται για μεγαλύτερα παιδάκια που μπορούν να αποχρέμπψουν

τα φλέμματα!Εμένα η μικρή μου απο το mucosolvan ενα βράδυ έβηχε απο τις 10

μέχρι τις 6 το πρωί ασταμάτητα...Αν έχει βήχα κ μυξούλες καταπολέμησέ τες με

μπόλικο ορό,αντε κ κανα aerius σιροπάκι που ειναι για να ξεμπουκώνει το μωρό..

Ακούω mucosolvan κ φρίττω μετα απο κείνο που περάσαμε...Μίλα με τον γιατρό σας!

Καλά,Στελλίτσα,ξέχασα να σχολιάσω κ εγώ τα καμώματα της Αφφφοδιτούλας μας!!!

Τρελλό γέλιο??????Πεθαίνωωω να το δω...!!!!Τρελοκομείο!!!!!!!

Καλά μετα απο την περιπέτεια υγείας που πέρασε η δικιά μου πού να την αφήσωμόνη

όπως΄τόσους μήνες κ να κοιμηθεί..Δεν υπάρχει περίπτωση!!!!Προφανώς νιώθει

ανασφάλεια κ θέλει οπωσδήποτε κάποιον μαζί της μέχρι ν αποκοιμηθεί..Ελπίζω

να επανέλθει....

Κοριτσάρες μου καλό βράδυ,καλή μας ξεκούραση!!!Μάκια πολλά!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σημερα πηγαμε λιγο καλυτερα δηλ ηπιε το γαλα ο μικρος ολο εφαγε τη φρουτοκρεμα ολη για μεσημερι φαγαμε μια μεγαλη φετα ψωμι οπως θα τρωγαμε εμεις για απογευμα ενα γιαουρτι 150 και μετα το γαλα ολο.απο το καθολου κατι ειναι και αυτο.απλα εγω εχω το μπουκωμα και δεν φευγει με τιποτα και με βουλωσε το δεξι αυτι φοβηθηκα για ωτιτιδα πηγα στο γιατρο ξεβουλωσε μου λεω δεν βλεπω τιποτα ειναι αποα το συναχι αν δεν παρω αποσυμφορητικο μπορει να μου γυρισει σε ωτιτιδα επαιρνα ενα φυτικο αλλα δουλεια μηδεν τι αλλο θα μου βγει δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααααααααααααααα

καλο μηνα να χουμε κοριτσια..

χθες πηγα για το πηλινγκ...λαμπω σημερα ... :D απο αυριο ομως θα ξεφλουδιζω..σνιαρφφφ... :( και μου πε μπολικη ενυδατικη και ναμην τα πειραξω γιατι θα αφησει σημαδακια...και ειπα και εγω το ορκιζομαι...(θυμαστε...cosmopolitan!!!!!)αντε να δουμε...σαν εμπειρια...μμμμμμμμμ οκ εκαιγε στην αρχη αλλα η βοηθος ...μου κανε αερα..με βενταλια :lol::lol:

εσεις τι μου κανετε?

Ιφι μου περαστικααααααααααααααααα κοριτσακι μου...

Χρυσουλινι μουυυυυυυυυυυυυυ που εισαι αγαπη μου?

Φανουλιιιιιιιιιι?

Δωρουλα,ποπιτσα,Ζαιρακι...

Στελλουνι τι εγινε με τις εξετασεις για τον θυροειδη?????

συμπεθερουλα μου?

Αγγελικουλααααααα ουουυυυυυυυυυ? που εισαι βρε συγγραφεαααα!!!! μας ελειψες και εσυ και τα απιστευτα κατορθωματα του Ιασωνακου μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καρολινα..καλημερα Συμπεθερα!!

καλα Καρολινα..πεθανα στα γελια...

θα γινεις ψαρι δηλαδη;;;..χαχαχα

αντε ρε πουλ μ να σε δω πως θα γινειε μετα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο μηνα κοριτσια........Κωνσταντινα το σιροπι μας το εδωσε ο παιδιατρος μου, ειχε λιγες μερες πριν ο μοκρος λιγο βηχα κ τον πηραμε τηλ.αυτο ομως εκανε κακο στο μωρακι μου :( χθες που δεν του εδωσα καθολου μου κοιμηθηκε πιο ησυχα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου πώς είσαι???

Νινίνα μου σόρυ κιόλας,απαράδεκτος ο γιατρος...Χωρίς να τον ακούσει σου δωσε

mucosolvan?Εχει ενα σωρό σιρόπια για τον βήχα πολύ πιο ακίνδυνα..Mετα απο κεινο

το βραδυ που σου γραψα που ηταν χάλια η μικρή μου,πήρα τηλ κ την γιατρό μας

κ εναν αλλο απιδίατρο γνωστό,συνταξιούχο πια κ οι 2 μου είπαν το ίδιο πράγμα,

να σταματησω το mucosolvan για να ηρεμήσει το μωρό...Κ όντως ηρέμησε την ίδια μέρα

κιόλας!Αν βήχει ακόμη καλό είναι να πας να τον ακούσει κ το βλέπετε μετά αν χρειάζεται κάτι

κ τι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καρολινα..καλημερα Συμπεθερα!!

καλα Καρολινα..πεθανα στα γελια...

θα γινεις ψαρι δηλαδη;;;..χαχαχα

αντε ρε πουλ μ να σε δω πως θα γινειε μετα!!!!

ψαρι ειμαι αλλα μετα θα γινω κυκνάκι!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ελπίζω μοναχα να πιασουν τοπο τα 150 ευρωπουλα :evil::evil: γιατι θα την φαω διαφορετικα...δηλαδη απο ψαρι θα μεταλλαχθω σε πιρανχακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μου περαστικα στον κουκλο μας...βρισκω απαισιο τον παιδιατρο...μα καλα τηλεφωνικη διαγνωση??????????και σιροπι ετσι??? :evil::evil::evil: θα προτεινα να αλλαξεις παιδιατρο αγαπη μου...επειγοντως....ευτυχως που το κοψατε και ειστε καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες και καλο μηνα μπηκα να κανω ενα τζα διοτι ετοιμαζομαι για τις<< διακοπες >>μου στο νοσοκομειο.

μπαινω Παρασκευη στο Παναγια και θα μεινω ως Τριτη η Τεταρτη και πρεπει να κανονισω τα πραγματα μου τα πραγματα του μωρου τα φαγητα τις βαρδιες που θα τον προσεχουν ολα.

βασικα τα χω παρει με την πεθερουκλα διοτι την ειπα αν μπορει να ρθει κιαυτη για καποιες ωρες που δουλευει η μανα μου την δευτερα και το πρωτο πραγμα που μου πε ειναι<<ε φερε εδω να μεινει το μωρο να μην ειναι μεσα στα ποδια τους...δε το φερες να μεινει και καμια φορα!!!>>δηλαδη εδω ο κοσμος καιγεται και το........χτενιζεται.ο αντρας μου μενει εδω στης μανας μου ολα τα πραγματα ειναι εδω η δουλεια του διπλα και η πεθερουκλα οδηγαει κιολας ενω εμεις δεν εχουμε αμαξι.....δηλαδη να γινουμε σκορποχωρι ολοι να κανουμε το παιδι μπαλα για να ευχαριστηθει....βρηκε ευκαιρια τωρα που ο κερβερος θα μπει νοσοκομειο???

τα νευρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακη μου με το καλο!!!

Ολα να σου πανε κατ'ευχην..οσο για την πεθερα..τι να πω..δενε χω λογια!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

αμα θα ειμαι καλα το ΣΚ θα περασω να σε δω..θα τηλεφωνηθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινάκι μου όλα καλά να πάνε κοπέλα μου,θέλουμε σύντομα

ξαναλέω ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ νέα σου!!!Όσο για την πεθερά..πόσο σε καταλαβαίνω..Υστερα

σου λενε μα γιατι δε την λες μαμα???Γιατι απλά δεν ειναι..Κ με τετοιες συμπεριφορές

δε πρόκειται να γίνει ποτέ!!Υπομονή...Αφού δε μπορεις να κάνεις κάτι άλλο..!

Κορίτσια μου σήμερα με πήρε η γιατρίνα μας τηλέφωνο κ μου ανακοίνωσε οτι διορίστηκε

στο νοσοκομείο...Απ τη μια χαρηκα γιατι αυτο νομίζω είναι κ ο απώτερος στόχος κ

σκοπός κάθε γιατρου,αλλα κ απο την άλλη δε ξέρω,την εμπιστεύομαι πολύ,παρακολουθεί την

Ολίνα απο νεογέννητο κ είναι τόσο δύσκολο νομίζω ν αλλάζεις γιατρό!

Συγκινήθηκα κιόλας να σας πω την αλήθεια γιατι μου είπε οτι μας αγαπάει πάρα πολύ,

μας θεωρεί δικούς της ανθρώπους,ιδίως την Ολίνα κ μου είπε πως μου δίνει το ελεύθερο

να την παίρνω τηλέφωνο για οτιδήποτε χρειάζομαι.

Κ πολύ θα ήθελε να συνεχίσει να την παρακολουθεί αλλα στο νοσοκομείο με τόσα

μικρόβια κ τόσες αρρώστιες δε θα είναι ασφαλές για την μικρή,δυστυχως..

Βεβαια μπορούμε να τη φωνάζουμε στο σπίτι αλλα κ πάλι δε θα ναι το ίδιο νομίζω..

Αντε τώρα να εξοικειωθώ με αλλο γιατρο όσο με την Χριστίνα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mymmudaki μου και μας η δικια μας διοριστηκε σε νοσοκομειο αλλα θαρχεται κατοικον επισκεψη και θα μπορει να μου τακτοποιει και τις συνταγες του ικα.επισης εγω νιωθω ασφαλεια που θα διοριστει σε μεγαλο νοσοκομειο στη θεσσαλονικη διοι αν Θεος φυλαξει γινει κατι σε στελνουν στο νοσοκομειο.οποτε θαχουμε και τα μεσα εκει για εξετασεις η νοσειλεια που να μη χρειαστει.οποτε θα την κρατησω διοτι αν και ειναι η δευτερη παιδιατρος του μικρου ειναι πολυ καλη και εχω δεθει πολυ μαζι της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες......

τι κάνετε????

εγώ όχι πολύ καλά...

καταρχάς έχω αρχίσει να διακρίνω συμπτώματα αρρώστιας στο μικρούλι μου.....

ατονία, γκρίνια, φόβος,ψιλοζεστός, κλπ,κλπ....και πριν από λίγο που πήρα τηλ, ακουγόταν η γκρίνια του. :(:(:(:(:(:( . και έλεγχ ότι φέτος θα την βγάλουμε καθαρή, αφού ήταν υγιήσ ως τώρα....

δεύετρον δε μιλάω με τον άντρα μου εδώ και δύο μέρες για το θέμα "πεθερα" που αναφέρατε προσφάτως και ούτε και πρόκειται να του μιλήσω, αν δε θέλει να πάει να μείνει με τη μάνα του. να βρούμε και την ησυχία μας. τώρα στο συγκεκριμένο ποιος έχει δίκιο και ποιός άδικο νομίζω είναι μεγάλη ιστορία....εγω πάντως στενοχωριέμαι... =((=((=((=((=((=((=((=(( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Συμπεθερα τι να κανουμε...δεν πειραζει..θα βρειτε αλλη γιατρο..

αν και νομιζω απο δω και περα..αχρειαστη να ειναι..δεν θα εχετε τακτηκες επισκεψεις.

Ζαιρακη τελεικα αυτες οι πεθερες..θα μας καψουν μου φαινετε!!!

Την καλημερα μου σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Κατερινάκι μου μάλλον έτσι θα το κάνουμε κ εμεις,με επισκέψεις κατ οικον..

αν κ αυτό που λεει η συμπεθέρα,αχρείαστη να είναι...Τα φιλιά μου!!!

Ζαιράκι μου γιατι έτσι βρε μάτια μου..???Τώρα οικογένεια είστε εσύ,ο αντρας σου

κ τα παιδάκια σας!!!Βάλτε την πεθερα στην άκρη κ βρειτε τα οι 2 σας,δε γινεται..

Μεγάλη η χαρη τους που θα μαλώνουμε κ εξαιτίας τους!!!

Όσο για τον μικρό σου,ότι κ να ναι θα περάσει κοριτσάκι μου,μη στεναχωριέσαι...

Συμπεθερούλα μου καλημέρα!!!!!Καλε κανα νεο απ τον Τζεφούλη δε μας γράφεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα συμπεθερα!!

καλα ειανι το γλυκουλι μου..εχει μηξα ακομα που και που αλαλ ενταξη..η συσκευη νασαλιν μας εχει σωσει...

ζωηρευει εχει γινει πολυ χαδιαρης, μου κανει μακα, λεει διαφορα...τρεχει σαν τρελο..επιτελους εχει στρωσει καπως και τον υπνο..

να δουμε τωρα που θα παει σε νεο κρεβατι τι θα γινει...

τελικα στη Νεοσετ δεν μπορουν να μου βαλουν το καγκελο τςη κουκετας σε μονο κρεβατι..κριμα..

θα δω ομως αλλα 2 καταστηματα και βλεπουμε..

οπως καταλαβες δεν εχω ακομα αποφασισει...

κατα τα αλλα καλα..παιζει με τα βιβλια του, και γεννικα περναει ζωη και κοτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτα ειναι...σχολείο δεν ξαναπήγε ακόμη ε???

Μάλλον είναι η φάση του χαιδέματος αυτη...Κ η Ολίνα αρχισε παραχαιδεύεται..

Έρχεται στην αγκαλιά μου,με φιλάει,οταν μου ζηταει κάτι κ δεν της το δίνω με

φιλάει για να με ψήσει(αυτό ήτο δικό μου δίδαγμα,χιχιχι),με χαιδέυει,

κάθεται ώωωρα κ της χαιδεύω τα μαλλάκια...Στην αρχη της έβαζα θερμόμετρο,

τωρα πια το συνηδειτοποίησα οτι το παιδί μου μεγαλώνει κ θα μου κάνει κ τετοια

εκτός απο σκανδαλιές...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαζουν ενα αλλο καγκελο στα απλα κρεβατια το οποιο εμενα ομως δε μου αρεσει καθολου, ενα ενα μεταλικο μαντζαφλερι και εχει υφασμα σαν καλυπτικο...

θα δουμε μωρε..ακομα το ψαχνω το θεμα...με οσο χρονο εχω

Οχι ακομα παιδικο δεν παει...μετα το Πασχα και θα δουμε

Καλα αυτα τα χαιδεματα..πωπω...ολο μαλαγανιες μου ειναι το ατιμουτσικο..ερχετε σε μανα κανει μαμα μαμα..τον παιρνω αγκαλια τυλιγετε και λεει τικαπω...δηλαδη σ'αγαπω..

μετα παει χαιδευει την κοιλια και λεει νινι...του λεω τι θα τρωει το νινι..και λεει γαα..του λεω απο που θα πινει γαλα το νινι..μπιμπιμπο..οχι του λεω μεμε θα λες..χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...