Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Λοιπον Χρυσα, μου ειχε γινει μια διαγνωση εντελως τυχαια στα πλαισια ενος δωρεαν ετησιου τσεκ-απ το 2000? 1999? Δε θυμαμαι ακριβως... Πιθανη προπτωση μητροειδους βαλβιδος. Μετα το triplex η διαγνωση εγινε... Προπτωση μητροειδους βαλβιδως με μικρη (ειχε εναν αριθμο?) διαφυγη εκ της τριγλωχινος βαλβιδος...

Θορυβημενη τοτε πηγα σε ενα γνωστο μου τρελο επιστημονα παθολογο (οχι καρδιολογο-γιατι εχω μια απεχθεια και δυσπιστια στην ειδικοτητα και το ηθος τους), που ειχε σαν χομπυ να τραβιεται σε σεμιναρια εξωτερικου και να αγοραζει κομπακτ μηχανηματα αχρηστα για την ειδικοτητα του. Τοτε ημουνα σε μια εξαιρετικα αγχωδη φαση (εκανα ταχυκαρδιες και αρρυθμιες) και περιπου 100 κιλα. Μου ειχε πει λοιπον οτι το προβλημα ειναι μικρο, πιθανως να υπηρχε εκ γενετης και να μεγαλωσε λογω των 40 κιλων που ειχα παρει και του αγχους. Η τριγλωχινα βαλβιδα ανοιγοκλεινοντας "εχανε" λιγο αιμα και πισωγυριζε στην καρδια χωρις να περασει απο τον πνευμονα για να καθαριστει και αυτο ηταν πιθανη αιτια λοιμωξης της καρδιας.

Οι συστασεις του ηταν... 1. Κοκακολες και καφεδες περιορισμενοι, 2. Να χασω βαρος με ηπια διαιτα και ηπια ασκηση οπως το περπατημα, 3. Σε καθε περιπτωση επεμβασης εστω και μικρης να ενημερωνω για το θεμα και να κουβαλαω μαζι μου τον υπερηχο για να μου δινουν αντιβιωση προληπτικα, 4. να προσεχω τα ρευματα και αιτιες που μπορουν κανουν πνευμονιες 5. οπωσδηποτε να κανω τριπλεξ (υπερηχο καρδιας) καθε 2 χρονια και 6. το τελευταιο και σημαντικοτερο μεγαλη προσοχη σε περιπτωση τοκετου γιατι με την πιεση θα χειροτερεψει το προβλημα... Να μου δωσουν αντιβιωση, παυσιπονα, αναισθησιες και καθε ειδους βοηθημα για να αποφυγω τις πολλες πιεσεις. Κατα τα αλλα να το ξεχασω πως υπαρχει...

Εχασα λιγο βαρος τοτε (καμια 10ρια κιλα) και εκανα τον υπερηχο ξανα σε αλλο διαγνωστικο κεντρο μετα απο 2 χρονια και εδειξε τα ιδια ακριβως. Μετα το ξεχασα και δεν ασχοληθηκα αλλο με το θεμα...

Οταν εμεινα εγκυος λοιπον και πηγα για τις πρωτες εξετασεις στο Μητερα το θυμηθηκα... βρηκα και τους 2 υπερηχους και τους πηγα. Με εξετασε ξανα καρδιολογος του μαιευτηριου και εκανα νεο υπερηχο οπου δεν υπηρχε τιποτα!!! Περιπου 80 κιλα ημουνα τοτε και ηρεμη... Ετσι το εξηγησε ο καρδιολογος αυτος που δεν υπηρχαν ευρηματα... γυρισε στην προηγουμενη κατασταση (το εκ γενετης μικροελατωμα) που δεν φαινεται τιποτα και δεν υπαρχει τροπος ουτε και λογος να διαγνωστει. Δεν πηρα αντιβιωση ή αλλα φαρμακα και η καισαρικη εγινε για ασχετο λογο!

Τελικα δεν την γλυτωσες την ιστορια... ;)

Φανταζομαι οτι το δικο σου προβλημα ειναι μεγαλυτερο (η διαφυγη αιματος απο την τριγλωχινα) και γι αυτο σε θορυβησαν... συνεχιζω ομως να βλεπω πολυ επιφυλακτικα τους καρδιολογους ιδαιτερα σε συνδιασμο με γυναικολογους (κατα τη γνωμη 2-3 γιατρων που εμπιστευομαι πραγματικα ειναι οι 2 χειροτερες ειδικοτητες απο πλευρας τηρησης της δεοντολογιας $-) και η πειρα μου απο τις ζημιες του κλαδου ζωης στην ασφαλιστικη εταιρια που δουλευα συνηγορει απολυτα). Ισως μια καλη λυση ειναι να σε εξετασει η καρδιολογος του Ιπποκρατειου που συστηνει η Χαρουλα για να παρεις και μια δευτερη και ισως πιο αντικειμενικη αποψη για το θεμα.

Τις συμβουλες που μου ειχε δωσει ομως τοτε εκεινος ο γιατρος νομιζω πως πρεπει να τις λαβεις υπ' οψιν ετσι κι αλλιως. Αλλωστε κυριως γι αυτο τα εγραψα ολα αυτα... :-!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλε αντζι γιατι παιδευεστε τόσο???Εγω πλεον δεν κανω μπανιο

τρέχοντας...Η πόρτα μου ειναι ανοιχτη κ η Ολίνα σχεδόν παντα μαζί μου,με

κοιταει κ μιμειται οτι κάνει μπάνιο κ αυτη..Σιγα μην την εχω εξω απ την πόρτα μου

να κλαίει... :lol:

Δηλαδη απο την εμπειρια σου λες σημερα αυριο θα χουμε βελτιωση κ στον βηχα??

Πήρε αντιβιωση 4 δόσεις μεχρι στιγμης..

Σιγα μην κλεινει κανεις την πορτα του μπανιου... Ο Ιασωνας ειναι μονιμος θεατης οσων συμβαινουν στο μπανιο με τη συνοδεια εξηγησεων και συζητησεων ή μαλλον μονολογων...

Ο χαμος με την κλειδωμενη πορτα γινεται για το διαβασμα ή οταν εχω ξενυχτησει μεχρι το ξημερωμα και θελω να κοιμηθω μεχρι τις 10 το πρωι... μολις τελειωσει με αλαγματα και πρωινο ταισμα με το μπαμπα του, ερχεται και δημιουργει επεισοδεια εξω απο την πορτα του υπνοδωματιου...

Η βελτιωση στο βηχα του Ιασωνα ηρθε μετα και την 6η δοση αντιβιωσης. Παραλληλα ομως παιρνει και aerolin εισπνεομενο καθε 6 ωρες και mucosolvan σιροπι 3 φορες τη μερα για τη ρευστοποιηση των φλεματων και την ευκολοτερη αποβολη τους με το βηχα... Οι ορροι και τα ρουφηγματα της μυξας ειναι τα ευκολως ενοουμενα που παραλειπονται.

Η Ολινα ειναι εντελως απυρετη? Παλι καλα! Αν τρωει κιολας εστω και λιγο μια χαρα θα ειναι πολυ συντομα...

Ο Ιασωνας ειναι σημερα και παλι ολη τη μερα χωρις αντιπυρετικο αλλα κατι δεκατακια μεχρι 37,4 παιζουνε τις βραδυνες ωρες... Δε δινω σημασια ομως... ετσι ειναι παντα αυτος μετα τις ιωσεις για καμια βδομαδα.

Για το φαγητο του Ιασωνα δεν πρεπει να λεω τιποτα... οσο ειχε πολυ πυρετο και πολυ βηχα κατεβαζε κατι γαβαθες κοτοσουπες και ψαροσουπες, χυμους, γαλα με λιγο μελι, γιαουρτι... απο πιο στερεα μονο ψωμι.

Σημερα ομως πηρε το αιμα του πισω... γαλα με κουακερ και τριμενο αχλαδι, μπιφτεκια με πατατες γιαχνι, αυγο, μπανανα, μπισκοτα, κριτσινια, τραχανα με γαλα... ολη τη μερα ετρωγε... ηθελε να φαει και φασολαδα απο τη δικια μας αλλα δεν του εδωσα. Ειναι το μονο παιδι που αντι να χανει βαρος οταν αρρωσταινει παιρνει περισσοτερο απο το κανονικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα, η περπατοπιτα ειναι οποιαδηποτε γλυκεια πιτα ή κεικ θελεις. Αλλες κανουν γαλατοπιτα, αλλες καρυδοπιτα, γλυκεια κολοκυθοπιτα. Πρεπει να ειναι γλυκο (για να ειναι γλυκα τα βηματα του στη ζωη) και να το πατησει ή εστω να τρεξει προς το μερος του και να το αγγιξει, να φαει... επειδη προβλεπται τρελο πασαλειμα θα σου ελεγα να μη διαλεξεις κατι με πολλα σιροπια ή κρεμες... Σχετικο εθιμο ειναι και να βαζεις αντικειμενα πανω στο γλυκο και υποτιθεται πως οποιο πιασει πρωτο θα ειναι σχετικο με το επαγγελμα που θα ακολουθησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρες.............

Αγγελική μου χαρας στο κουράγιο σου μες στη νύχτα κορίτσι μου. 03:25 ??????αχ κάποτε τα έκανα και εγω αυτά...τώρ αούτε για αστείο...

Κατερίνα συγαρητήρια

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

πολύ χάρηκα.

Χρύσα μου προσεχε σε παρακαλώ.η καρδιά είναι το πιο σημαντικό θέμα στην εγκυμοσύνη αλλά και στη γέννα..

κορίτσια με την Ιφιγένεια μίλησε καμιά?????τι να κάνει άραγε????

οι άλλες τι κάνετε???

θυμάστε που έλεγα ότι προχτές με έσπρωχνε....χτες λοιπόν άλλο παιδί...μόλις του είπε η μάνα μου ότι θα πάμε στη μαμά ουρλιαζε, πήρε το μπουφάν, τα παπούτσια να φύγει γρήγορα... :YMHUG::YMHUG: και μόλις με είδε στο δρόμο έφυγε τρέχοντας να έρθει να με αγκαλιάσει. :YMHUG:προχτές επιεδή πονούσε και δεν ήμουν εκεί και γιατί δεν έχω λείψει καθόλυ όταν είναι άρρωστο, πονάει ή οποιαδήποτε δύσκολη κατάσταση περνάει παρά μόνο τις ώρες τις δουλειάς μάλλον μου το κράτησε . τελικά όντως επιβεβαιώνεται η άποψη μου, γιατί μέχρι πριν από λίγο καιρό όλοι οι γύρω μου προσπαθούσαν να με πέισουν ότι τοπαιδί είναι μια χαρά και χωρίς εμένα και ότι όλα τα παιδιά του κόσμου μεγαλώνουν έτσι, όπως και εγώ. αυτά είναι λόγια του άντρα μου και της μάνας μου. τώρα που έχει αρχίσει το παδιί ε΄δω και λίγο καιρό να εκφράζεται με πράξεισ και εντός ολίγου και με λόγια θα επιβεβαωθώ ακόμα περισσότερο. ξέρω ότι δε γίνεται κάτι διαοφρετικό αλλά τουλάχιστον να μη με βγάζουν "τρελη"

σας έπρηξα με το γνωστό μου παράπονο. μόνο εσείς όμως με καταλαβαίνετε...οι γύρω μου κάνουν την κορόιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα....ποια θα μου δωσει τη συνταγη της περπατοπιτας; ναι καλε περπαταμε.... :D κανουμε μικρα βηματακια οπως τα παπακια, κ η μανουλα ειναι πολυ χαρουμενη.... :lol:

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ στον όμορφο γαμπρούλη μου!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] \:D/ \:D/ \:D/ καλα τρεξιματα συμπεθερουλα μου!!!!!!

καλε εννοειίιιιιιιιιιιιται ότι περπατατε σαν παπιά!!!!!!!!! τι σόι συμπεθεριό εχεις κάνει με την παπένια!!!!!!!!!! :lol::lol:;)

μια γλυκια καλημερα σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εγκυουλες και μη!!!!

Αγγελικουλα μου τα φιλια στον Φαγανουλη μας Ιασωνάκο!!

Χρυσα μουυυυυυυυυ πως εισαι σημερα αγαπη μου? πηγαινε να διασταυρωσεις τις γνωματευσεις και των αλλων δυο γιατρων και βλεπεις...πιστευω ότι αν ακολουθησεις και τις συμβουλες της Αγγελικουλας...υγιεινη διατροφη...όχι αγχος!!!!!!!!!! (ευκολο να το λες...) και χαλαρο περπατημα θα σαι μια χαρουλα....όταν μάθεις εννοείται περιμένουμε νεα σου... ;);)

και εγω ειχα βρει εδω και χρόνια πρόπτωση μητροειδούς βαλβιδος...αλλα οι ταχυκαρδιες που χα μειωθηκαν αισθητα...και το χα ξεχασει τελειως...να σου πω την αληθεια...απλα δεν θυμαμαι ποτε μου χε πει να ξανακανω υπερηχογραφημα...τεσπα... τα φιλια μας και την αγαπη μας...απο μανουλα και παπενια!!!!!! ...φυσικα!

Στελλιτσα μου τι κανετε? η Αφροδιτουλα μας?

Φανουλι μου ..η Αναστασια μας πως παει με τα δοντακια? εχει γκρινια?

Ποπιτσαααα?που χαθηκες εσυ?

Ιφιιιιιιιιι?

Αντρουλα ?χαρουλα?

μακια σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αγγελικη μου αυτες ακριβως τιε οδηγιες ειχα απο παντα...

εγω πηρα αντιβιωση πριν τη γεννα παντως γιατι ηξερα πως θα εκανα καισαρικη.

δεν ξερω τι εγινε ξαφνικα..

γνωμες θα παρω

εχω ραντευου δευτερα και τριτη να με δουν 2 γιατρου γνωστοι της μαμας μου που τους εμπιστευετε.

ειδομεν

Κατερινακη ναι καλε..κανε οτι γλυκια πητα θες..

εγω παντως περπατοπητα δεν εκανα

Καρολινακη μου τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου καλημέρα..ή μάλλον καλησπέρα!!!

Είχαμε ενα τρομερα δύσκολο βράδυ πάλι,σημερα αλλού πατάω αλλού βρισκομαι,

ζαλίζομαι απ την κούραση..Η Ολίνα έβηχε ασταμάτητα απο τις 10 που έπεσε για

ύπνο μέχρι τις 5 το πρωί..Ξαναμίλησα με τη γιατρό μας,αλλα πήρα κ εναν γνωστο

παιδίατρο,πολύ καλό,συνταξιούχο πια,κ μου είπανε το ίδιο πράγμα..οτι πρέπει

να σταματησω το mucosolvan γιατι μαλλον είχε πολύ λίγα φλέμματα κ

το μόνο που της κάνει είναι να της προκαλει περισσότερο βήχα,μια που

δεν εχει κ πολλά πράγματα να ρευστοποιήσει.Όπότε συνεχίζω την αντιβιωση κ

ενα σιρόπι που παίρνει για το μπούκωμα το βράδυ κ αναμένω βελτίωση..

Εριξα πολύ κλάμα απο το πρωι..Λεω,αντι να βελτιώνεται η κατασταση να

χειροτερεύει,είναι δυνατόν????Το μόνο που με "καθησυχάζει"είναι οτι δεν εχει

καθόλου πυρετο,ούτε καν δέκατα..

Τα φιλιά μου σε όλες...

α!!!Κ πολλές αγκαλιές στον Παναγιωτούλη μας που περπατησε!!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

εχουμε και εμεις βηχα-ενω τελειωσε η ιωση εδω και μια εβδομαδα, εχει βηχα αλλα μονο οταν κοιμαται-δεν εχει τιποτα αλλο ουτε καταρροή τρωει κανονικα δε βηχει ολη μερα και βηχει το βραδυ-παραξενο-ευτυχως δε ξυπναει!τι να πω?

κουραγιο!φιλακια στο ολινακι!

μπραβο στον παναγιωτη που περπατησε!

χρυσα να μας πεις τι σου ειπε ο γιατρος!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!Καλα μου ειστε??

Σας εχω χασει λιγακι...πολυ μπλα-μπλα βρε παιδι μου :lol: !!!

Κατεβαινω λιγο στο μαγαζι οποτε μπορω(οποτε μπορει και η πεθερα μου δλδ :lol: ..για να κραταει λιγο την Αφροδιτη ;) )γιατι υπαρχουν δουλειες κ εκκρεμοτητες που πρεπει να της κανω μονο εγω..τελοσπαντων!Ολα καλα!

Η Αφροδιτη θαυμασια!!Ζωηρη οσο ποτε!!!Δεν υπαρχει αυτη η ενεργεια!!Απλα δεν υπαρχει!!!Γι'αυτο πεφτει ψοφια για υπνο το βραδυ!

Αγγελικουλα μου πιστευω πως εχει δικιο για τη ομιλια,τα μπρος κ τα πισω κτλ...καπως ετσι το σκεφτομαι κ εγω!Τωρα προσπαθουμε να μαθουμε πως τη λενε..και λεει "Aαααααα" ή "Ααααφφοοοο" αλλα πολυ ναζιαρικα!Ειναι κ τεραστιο το ατιμο το ονομα :lol:

Εντωμεταξυ εχει τρελλα με τον Μικι στην Τν!!!Καθε πρωι στις 9:30 ειναι κολλημενη στηνΕτ1 κ περιμενει να ξεκινησει κ μετα 10:15 στο παιδικο της NOVA που το ξαναεχει!Κολλημα οχι αστεια,αφοσιωμενη μεχρι να τελειωσει!Οτιδηποτε αλλο δε το βλεπει,ουτε κ τα ζουζουνια τα πολυθελει πια!Ολη την ωρα παιρνει το τηλεκοντρολ κ φωναζει "Μμμμμιιιιιιιιιι" ή "ΜΙμιμιμιμιμιμιμιμι"!!!Νομιζει οτι ολα τα καναλια εχουν ολη μερα το Μικι :lol: !!!Μπελα βρηκα :? !!

Σας επιασα με τα δικα μου κ αφησα τα δικα σας :blush: !!

Χρυσα μου κ παλι δεν εχω ιδεα απο το καρδιολογικο θεμα...δεν ειναι πολυ σοβαρο απ'οτι καταλαβα αλλα θελει προσοχη!Κ οι συμβουλες της Αντζι μου φανηκαν πολυ καλες ;) !!Τωρα για τον φυσιολογικο να σου πω την αληθεια,μετα απο αυτο εγω δε θα το ρισκαρα :? ..ειμαι κ λιγο φιβιτσιαρα!Εσυ ξερεις καλυτερα και οι γιατροι!Ολα καλα ευχομαι :):-*

Νινινα μου καλα τρεχαλητααααααααααααα :ymparty::ymparty: !!!!!Μπραβο στον Παναγιωτακο!!!Ουτε εγω εκανα περπατοπιτα :-? !!Τωρα να δεις...εμας ο μπαμπας μας εχει παραδωσει πια :lol::lol: !!!Δε γινεται να ασχοληθει με οτιδηποτε αλλο κ να μη τρεξει και η μικρη απο διπλα οποτε εγκαταλειπει :lol: !!

Ζαιρακι μου ειδες καλε που στεναχωριοσουν??Μα ειναι δυνατον??Λιωνει το αγορακι σου για σενα!!Φυσιολογικες αντιδρασεις ειναι ολα!!Ολα μεσα στο προγραμμα ;) !!

Ντινακι μουουουου γλυκο!!Εγραφα κ πατησα υποβολη κ ειδα οτι ειχες δημοριευσει οποτε τα εσβησα αυτα που σου γραψα γιατι ηταν εκτος...

Τι να σου πω βρε αγαπουλα μου..μονο υπομονη κ θα περασει!!Σκεψου οτι δεν ειναι κατι σοβαρο!Απλα ειναι χρονοβορο...!Ακολουθησε τις συμβουλες της γιατρου σου,κανε κ την αγαπουλα σου πολλες αγκαλιτσες κ θα το ξεπερασετε κ θα συνελεθει σιγα σιγα η μικρουλα!!!Ολα καλα θα πανε!!Ηρεμησε κ εσυ κ μη κλαις!!Το καταλαβαινει η μικρη..μας εχουν αναγκη,δυνατες!!Θυμησου πως ηταν η μαμα σου σε σενα ή η γιαγια σου(δε ξερω..λεω..)!!Θα περασει,υπομονη Ντινακι μου!!!!Φιλια πολλα κ μια μεγαλη αγκαλιτσα κ απο μενα :YMHUG::-*:-*:-*:-*

Καλα αληθεια,πως κανετε μπανιο οταν ειναι ξυπνια :shock: ??Εγω μονο το βραδυ που εχει πεσει για νανι μπαινω να κανω τους καλλωπισμους μου κ τα σχετικα :lol: !Οταν ειναι ξυπνια ουτε που το διαννοουμαι :? ...θα γκρεμισει το μπανιο :lol: !Βεβαια εμεις δεν εχουμε μπανιερα ,αλλα ντουζιερα κλειστη οποτε ειναι δυσκολο να την ελεγχω εστω κ οπτικα οποτε...

Συμπεθερουλα μου τι κανετε??Ο ομορφος ο Ιασωνας??Ειμαι σχεδον βεβαιη πως οταν θα μεγαλωσει δε θα αρρωσταινει ποτε!!!Εχει ταλαιπωρηθει τοσο πολυ απο μικρουλης που συνηθως αυτα τα παιδακια ξεμπερδευουν με τις αρρωστιες μια κ καλη μικρα!Μεγαλωνοντας ουτε πυρετο δε θα ανεβαζει!Αν κρινω δλδ απο μενα κ απο αλλες περιπτωσεις που ξερω!

Μακαρι γιατι πολυ τον εχω λυπηθει τον μικρουλη!Παντως η ορεξη ορεξη :lol::lol: !!!

Με το διαβασμα εσυ πως τα πας??Αλλη ταλαιπωρια κ αυτη...καλη επιτυχια κ παλι ευχομαι!!

Καρολ μου τι κανετε??Η παπενια η ναζιαρα??Εσυ ησουν??Εκανα δουλειτσες κ δε το ακουσα!!Φιλια πολλα!!!

Κοριτσια παω να ετοιμασω το φαι κ να τελειωνω με τις δουλειες γιατι το απογευμα θα παω σε μια φιλη μου!Συγνωμη για ο,τι ξεχασα...

Φανουλα,Χαρουλα,Μαρακι, :-*:-*:-*:-* Αντρουλα(Καλο κουραγιο με το σπιτι!!!Θα τελειωσετε κ θα ανταμοιφθειτε ;) !!!),Δωρα,.....πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαρούλα μου καλημερα κ σε σενα!!!Δε θελω να σε ανησυχησω,το

πιο πιθανό ειναι να σας περάσει ανώδυνα ο ξερόβηχας,αλλα κ εμας καπως ετσι ξεκινησε..

Δεν ειχε ούτε μυξούλες,ούτε φλεμματακια,τίποτα!

Εβηχε μονο το βράδυ κ την ημερα κιχ!!Τωρα πώς μας το γύρισε σε βρογχίτιδα ενας Θεός ξέρει.

Περαστικούλια!!!

Στελλίτσα μου γλυκιά σ ευχαριστω για τα όμορφα λογάκια για μια ακόμη φορα!!! :x

Λοιπόν,λοιπόν...όταν μπαίνω για μπάνιο που λες,αν διανοηθώ να κλείσω την πόρτα

η μικρη κάθεται απ εξω,χτυπάει την πορτα δυνατα κ φωναζει...Ε,μια,δυο,τρεις,τώρα

πια όποτε πάω να κανω μπάνιο,της το λεω κ τρέχει πρώτη!!!! :)) Τρελλαίνεται να με

βλέπει να ξυρίζομαι,της φαίνεται πολύ παράξενο προφανώς..Αλλα κ πάλι μη φανταστεις

οτι κάθεται σε μια γωνίτσα,Ολίνα αυτή!!!Πηγαινοέρχεται,ανοίγει όλα τα ντουλάπια(απο

τα οποία εχω απομακρυνει τα πάντα),σκορπάει τα απλυτα,πιανει τη βρυση κ λεει "τζιζ",

κάνει οτι σαπουνίζεται,πεταει πράγματα στη μπανιέρα,προσπαθει να φορέσει τις παντόφλες

μου κτλ κτλ κτλ κτλ.....Κ με τούτα κ με κεινα τελειώνω το μπάνιο μου σχετικά ήρεμα..

Δεν θέλω να κάνω μπανάκι αργα,για να μη την ενοχλώ κιόλας με τις βρύσες,είναι κ δίπλα

στο δωμάτιο της το μπάνιο,καταλαβαίνεις...Βεβαια με κλειστη ντουζιερα,εχεις

δίκιο,ειναι εξαιρετικα δυσκολο να ελέγχεις την κατάσταση!!!

Να μου φιλήσεις το όμορφο Αφφφφοοοοδιτούλι

μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κούκλες!!!!

Επιτέλους κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα το βράδυ.... :-bd:-bd

Βεβαια ο γαιδουρόβηχας επιμένει,αλλα αφού είχαμε καλύτερο βράδυ

φαντάζομαι πως θ αρχίσει να βελτιώνεται η κατάσταση..Οπότε όντως

η αιτία του μεγάλου κακού ήταν το mucosolvan..

Τι νέα εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Συμπεθερα τι ειχατε με το μουκοσολβαν;;;

μαλλων εχασα επεισοδια..

εμας μας το ειχε δωσε κανα δυο φορες για τρεις μερες και μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραψα χθες Χρυσα μου,Η Ολίνα δεν ειχε πολλά φλέμματα για να

βοηθησει το mucosolvan κ αντι να τη βοηθησει της προκαλούσε τρομερό βήχα...

Μολις ειπα κ στη γιατρο μας κ σ εναν γιατρο ακομη οτι χειροτερεψε ο βήχας

αντι να βελτιωθει μου ειπαν να κοψω το mucosolvan κ οι 2 απευθειας!

Κ οντως απο χθες καλυτερεψε το μωρο μου..ενα κλικ,αλλα ουσιαστικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα;;;

εμας παντως μας εδωσε το μουκοσολβαν οταν ειχε πααααρα πολυ μυξα και για τρεις μερες το μεγιστο- το τονισε αυτο.

Και τωρα που εχει μηξα και βηχει δε μας εδοσε τιποτα, ειπε μονο φυσιολογικο ορο και μια κουταλια μελη και λεμονι την ημερα για προφυλαξη του λαιμου μη κανει ερεθησμο απο τον βηχα..τιποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το mucosolvan είναι γενικά καλό για τη ρευστοποίηση των φλεμματων

συμπεθερα μου,αλλα οταν εχει το μωρό..Οταν δεν εχει,τζαμπα παιδεύουμε τα πνευμονάκια του!

Η Ολίνα είχε,αλλα πολύ λίγα..κ η γιατρος μας μου το δωσε γιατι υπέθεσε οτι θα

δημιουργουνταν κ αλλα..κ τελικά μόνο κακό μας έκανε..Δεν πειράζει όμως,τελος καλο

όλα καλά,τουλάχιστον ανακαλύψαμε την αιτία του μεγαλου κακού! ;)

Καλε πού ειστε οι υπόλοιπες??

Εμφανιστειτε γιατι θα βγάλω απουσιολόγιοοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες..

τι κανετε? τα παιξα σημερα στις φωτοτυπιες...

και αφου ειπα οκ...τελος..τσουπ ...εβγαλα αλλες 50 ...ετσι για να μην διαμαρτυρομαι... :lol:

Στελλουνι ναι εγω ημουν θα σε ξαναπαρω κοριτσακι μου...

Συμπεθερα τρεχεις πισω απο τον κουκλο μας?????

χρυσουλινι μου όμορφο τζαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! φιλια σε τζεφ και κοιλιτσα...(που ακομη πιστευω ότι θα ναι ροζ...χαχα θα δουμε στον αλλο μηνα ..δνε νομιζω να μας παιξει κουκου ..τα και τοτε!!!! ;);) )

οι υπολοιπες κουκλες που ειστε? αν δεν ξαναμπω να χετε ενα όμορφο σκ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!!!!!

Επιτελους καταφερα να ανοιξω το θεμα μας...

3 μερες με εχει κολλημενη στην αρχικη σελιδα....... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Ελπιζω να ειστε ολες καλα

Παω να διαβασω τα νεα σας.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλι μουυυυυυυυυυ τι κανει το μπεμπε μας πιρανχακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????αντε και καρχαριακι συντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(με πολλα πολλα δοντακιααααααααααα...αν και πηρε φορα ... :D:D )

εσυ ματια μου τι κανεις? μ ε την δουλιτσα ολα καλα ε?

φιλια πολλααααααααααα και στις δυο σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας απογευμα κοριτσια χαρηκα που το χαρηκατε, το περπατημα μας.... :lol: το ειχα κ εγω ενα ανχος οπως η Φανουλα μετα δοντια της μικρουλας της ;)

τωρα η πλακα ειναι πως περπατει κ βιαστικα,κ εγω απο πισω να φωναζω οχι εδω μη εκει, αλλα δεν ακουει.... :o απο γλυκο δε θα φτιαξω περπατοπιτα αλλα κοκ ταψιου μακαρι να εισαστε πιο κοντα να τρωγαμε μαζι με το καφεδακι μας.... ;) ο καιρος εδω ειναι χαλια κ σημερα το προγραμα ελεγε, πλυντηριο στεγνωτηριο, σιδερο, πριν λιγο τελειωσα.. ;)

χαρηκα που τ αρωστα μωρακια μας ειναι καλυτερα, την αγαπη μου κ πολλα γλυκα φιλακια σε ολα τα μωρακια κ της μανουλες τους... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι μου κανετε?επεστρεψα και μολις τελειωσα το διαβασμα μιας ωρας και πολλα γραψατε αυριο τα σχολια και τα νεα μου φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες καλημερες!!!!! :)

Η μερα ειναι υπεροχη εδω,για την ωρα,κ εγω μολις τελειωσα τις δουλεις του σπιτιου!

Περιμενω να ξυπνησει η Αφροδιτη να παμε στα ξαδερφακια της!Εσεις τι κανετε??

Ντινακι μουου... :x !!!Πιστευω πως ειστε λιγο καλυτερα μερα με τη μερα ε??

Μη στεναχωριεσαι,θα ξεμπερδεψετε τελειως οπου να'ναι!!Ευτυχως που σταματησατε το φαρμακο!!Περιμενουμε νεα!!!

Φιλια πολλα!!!

Κατερινακι μου ετσι θα ειναι τωρα...ολο "Μηηηη εκει" κ "Οοοοχιιι εδω" :? ...Οπλισου με υπομονη κ δυναμη :) !!!

Ιφιγενεια καλως μας ηρθες κ παλι :) !!Περιμενουμε νεα!

Φανουλα μια που εμφανιστηκες κ μια που εξαφανιστηκες :lol: !Τι κανει το Αναστασακι?Πως τα πατε με τα δοντια?Εχει γκρινια?4 ως ωρας ή ειχαμε καμια νεα εξελιξη??

Συμπεθερουλα που εισαι????Διαβαζεις?Ο Ιασωνακος πως ειναι ??Αρχες Φλεβαρη ειναι να παμε παιδιατρο για εμβολιο κ θα ρωτησω κ εγω γι'αυτο που θες,εκτος αν βιαζεσαι να παρω τηλ!

Χρυσα μου εσυ πως εισαι??Τα συμπτωματα?Ακομα δεν ειδατε το φυλο ε?Ή κανω λαθος :-\ ??

Ο Χριστοφορος καλα?

Καρολ μου εσεις??Η παπενια?

Χαρουλα μου,Αντρουλα εσεις τι κανετε??Τα ζουζουνια καλα?

Σας φιλω κοριτσια ολες!!!Καλο Σ/Κ!! :):-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες και νινακια.τι μου κανετε?πηρα πολλες απουσιες το ξερω αλλα το σπιτι μας εχει καταντησει το γεφυρι της αρτας μου φαινεται και τρεχω και για εξετασεις παλι.....α!την ψαχνουμε και για φωτοβολταικα αλλα θανοιξω ποστ να δω μηπως εχει βαλει καμια κοπελα και μας πει απο εμπειρια τι παιζεται

θα αρχισω με τα δικα μου τα μαντατα

1.βγηκαν οι πρωτες εξετασεις και εχω ενα ποσοστο θρομβοφιλιας αλλα οχι ολο το συνδρομο.δηλαδη εχω καποιες πρωτεινες χαμηλες αλλα δεν εχει μεταλαξη ολο το dna.θα παω μεσα στη βδομαδα να εισπραξω την τσαντα με τα φαρμακα και τις οδηγιες απο τον αιματολογο και να σας τα πω αναλυτικα

2.πρεπει να κανει και ο μικρος τις ιδιες εξετασεις να δουμε αν εχει το ιδιο(ωραια κληρονομια θα κονομησε το παιδι!!!!!αν την κονομησε)

3.αρχες του φεβρουαριου μπαινω στο νοσοκομειο θα με βαλει η νευρολογος δηλαδη για να κανουμε μαγνητικη στο κεφαλι (για να δει το περιστατικο που χα παθει τοτε)υπερυχο για θυροειδη και αλλα ωραια πραγματα...θα μεινω μια βδομαδα και εχω κατανχωθει για το μωρο διοτι ολοι δουλευουν για τα μαθηματα που κανω και φοβαμαι μηπως μου βρουν τιποτε στο κεφαλι!!!!!

θαμαι στο Παναγια οι Θεσσαλονικιες φιλεναδες ελατε για παρεουλα και καφεδακι.θα σας ενημερωσω

αχ κοριτσια φοβαμαι παρα πολυ!!!!!αρχισα και κανω σκεψεις του τυπου αν πεθανω τι θα γινει με το μωρο που θα παει πως θα μεγαλωσει και οτι δε θα με θυμαται καν :shock::(:(:(

σας ζαλισα ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλημεραααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χθες ηταν η πρωτη νυχτα κ σημερα το πρώτο μεσημερι που το μανάρι μου

κοιμήθηκε καλά...Κ πετααααααααααααααωωωωωωω στα συννεφα!!!!!!!!!!!!

Αγαπάω όλο τον κόσμο,πραγματικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους...Βεβαια που κ που βήχει κ έχει ακόμη μυξούλες αλλα μετα απο τετοια

μπόρα αυτα ειναι ψιλά γραμματα!!!!!!!Η αντιβιωση τελειώνει την Τεταρτη αλλα η

γιατρινα μας μου πε να της δωσω μεχρι κ την Παρασκευή καλού κακού!

Τι κάνετε εσείς τι νέα??

Αντρούλα μου μη λες χαζομαριτσες,θα σε δείρω!!!!Ακου εκει...Ολα καλα θα πανε,

να εισαι δυνατη κ αισιόδοξη κ θα "παιδεύεις" το μωρό σου για πολλά πολλά πολλα

χρόνια ακόμη!!!Αντεεε!!!!!

Στελλίτσα μου,ναι δόξα το Θεό,είμαστε καλύτερα!Εσείς τι κάνετε κοριτσακι μου?

Πώς πέρασε η κούκλα σου στα ξαδελφάκια?Πολλά πολλά γλυκά φιλάκια κ

αγκαλίτσες κ στις δυο!!!

Νινίνα μου κοκ μεγάλο ακούωωωωωωωωωωωωω με τρέλλανες μεσημεριάτικα!!!!!

Να ημασταν κοντά να πίναμε καφεδακι ρε πουλί μου..Εγω με τα γλυκα δεν το πολυεχω-

βασικά δεν ασχολουμαι κιόλας κ ιδιαίτερα αλλα το παραεχω στο να τα τρωω!!!Μη με

βλέπετε ετσι τσιλιβιθρίνι,είμαι γλυκατζού!!! :lol:

Φανήήήή????Πού εισαι εσύ αγάπη μου???Καλε ετσι όπως παμε μας βλέπω να βρισκόμαστε

τελικά στις Κυκλάδες το καλοκαίρι για μπανακι....

Πάω να απολαύσω μια σοκολάτα απο την tassimo (παρεπιπτόντως κορίτσια,το μηχανημα

αυτο ειναι όλα τα λεφτα!!!)..Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...