Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και συνεχίζω από χτες το μονόλογο.

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

και κλαίωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

που είστε καλέ?????

καλημέραααααααααααααααααααααααα σε όλες.........

τώρα που δεν έχουν έρθει οι γιατροί μου λείπετε όλες, μετά που δε θα μπορώ θα σας πιάσει το κους κους και δε θα μπορώ να σας απαντάω.... :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημερα

τι κανετε?

μπραβο ζαιρα!με το καλο να ερθει ο μπεμπακος σου!αντε θα κλαιω και εγω!

και επειδη η κομπλεξικη η διαμαντοπουλου ειναι ολο απειλες και λεει οτι δε θα μας δωσει αποσπαση ξανα ,προκειμενου να μη παρω την προικα μου και το μικρο και παω προσ ξανθη θα το βαλω μπροστα!

φανη ενα φιλι και απο εμενα στο κοριτσακι σου!

και εμεις κοιμομαστε αργα!11!!!αλλα ξυπανει 10-10:30 και αλλες τρεισ ωρες το μεσημερι-οποτε νομιζω καλα ειναι!αλλα δε θελει κανεναν-εχουμε διαδικασια συγκεκριμενη καθη μερα-τον κανει μπανιο ο αντρας μου (χωρις υπερβολη δεν τον εχω κανει ποτε μπανιο-δεν ξερω πως γινεται) μετα καθονται στο πατωμα και πινουν το γαλα και μετα τον βαζει στο κρεβατι, λενε 2 λογακια που δεν μου αποκαλυπει γιατι λεει οτι ειναι μεταξυ τους και μετα κλεισιμο η πορτα και νανι-τον ακουμε πολλες φορες που μιλαει μονος και κανει οοοοοοοο αλλα για λιγα λεπτα-το γαλα ομως στις 5 δεν κοβεται με τιποτα!!!!!

φιλια σε ολες και ιδιαιτερα στο μικρο ολινακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα καλημερα κοριτσια μου..

Δύσκολη νυχτα η χθεσινη..

Το κοριτσακι μου όλη τη νύχτα έσκουζε,στριφογυρνούσε,ανεβοκατέβαζε πυρετό,

γκρίνιαζε,ίδρωνε,ξείδρωνε....Κοιμήθηκα δεν κοιμήθηκα 10 λεπτά συνολικά..

@-)@-) Να γίνει καλά το γιαβρι μου,κόπηκαν τα ματάκια της πια... :(

Χαρούλα κ Φανούλα μου τα φιλιά σας έφτασαν στον προορισμό τους!!! :-*

Ζαιράκι μου τέλεια!!!!!Τις φωτο εγω τις καμάρωσα κ στο φβ!!!

Συμπεθερούλα εσυ τι νέα με την αυχενική???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

Χρυσα μου ελπίζω να μαθουμε συντομα τα νεα του μπεμπεεεεεεεεεεεεεε....

εχω πολλα νευρα στην δουλεια... :evil::evil: εκτος των συνηθισμενων που εχω το τηλ.κεντρο της εταιρειας και τις δυο γραμμες του δικου μου προισταμενου ..εχω και τις γραμμες της διευθυνουσας!!!!!!!!!!!!!! όταν θα λειπει για δουλεια η γραμματεας της...και τωρα δεν παω σχεδον ουτε για τουαλετα...η να βρω καποιον για να τις γυρισω....και ολα σε χρονο ντετε....και καθομαι εδω και μηνες στην εισοδο της εταιρειας ...στον 5ο χωρις να χω δικο μ ου γραφειο ...και τρωω ειτε ορθια στηνκουζινα...ειτε καπου αλλου...γιατι να τρωω και να μπαινουν βγαινουν όλοι ..δε λεει...

δεν ειμαι καλα...και εκτιμηση των οσων κανω...μη χιεσωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουουουφφφφφ!!!!!!!!!!Μολις πηγα να σας γραψω χτυπησε το τηλ κ επιασα την παρλα :lol: !

Τωρα δεν εχω χρονο,θα σας πω αλλη ωρα τα νεα μας κ θα σχολιασω τα δικα σας!!Ειμαστε μια χαρα ομως!!!2 πραγματακια να πω μονο...

Πολλα περαστικα στο Μαρακι μας κ καλη επιτυχια!!!Ολα να πανε καλα κ συντομα να εισαι κ παλι μια χαρα!!!!

Και πολλα περαστικα κ στο Ολινακι μας κ πολλα πολλα φιλακια :YMHUG::YMHUG::-*:-* !!!!

Θα περασει Ντινακι μου!!!!Υπομονη!!!Συντομα θα ειναι μια χαρα,μη στεναχωριεσαι!!

Σας αφηνω γιατι οπου να'ναι θα ξυπνησει η μικρη κ ουτε το φαι δεν εβαλα να γινεται :?:?

Φιλιααααα σε ολες!!!!!Κ καλημεραα καλε :lol: !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας μεσημερι κοριτσια... :)

Αθανασια χρονια πολλα πολυχρονη, οτι επιθυμεις κοπελα μου, αντε κ ενα αδερφακι για τη Δημητρουλα σου συντομα... :P

Κωνσταντινα αμαν βρε πουλακι μου, αχ να συνερθει το κοριτσακι μας κ εσυ μαζι, γιατι κακα τα ψεματα κοριτσια αν δεν εχουμε ησυχη νυχτα ολα μας φταινε... :x

Ντινακι αχ καλε μεγαλωσε το μπεμπε που χεις στην κοιλιτσα σου.....αχ ζηλεψα λιγακι με την καλη ενοια παντα.....κ το αλλο που ειπες πως ο Παναγιωτης ξαφνικα ριχνει ενα χορο :o:lol:

Καρολινακι ετσι οπως τα λες η δουλεια σου δεν ειναι κ οτι καλυτερο, αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα,εκμεταλευονται καταστασεις μου φαινεται.... ;) δε μας ειπες πως περασατε χθες; ;)

εγω σημερα πλενω χαλια, Φανουλα εσενα θυμηθηκα...επεσε προχθες ενα ποτηρι κρασι, στην προσπαθεια μου μη πιασει ο μικρος το μαχαιρι απο το τραπεζι κ ετσι δε γινοταν αλιως... ;)

τωρα φαγαμε κ τον εβαλα για υπνο κ τον ακουω που μουρμουραει...μαλον μαλωνει την αρκουδα του... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κι απο μενα!!!!!

Δε βλεπω κινηση στο "καταστημα" :lol: σημερα!

Που ειστε ολες?

Εχετε νεα απο την Χρυσα? Πηγε για αυχενικη?

Ντινακι μου............. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Αμαν ρε πουλακια μου... τι ταλαιπωρια τραβατε? Στα καλα καθουμενα μωρε να περασει η μικρη τετοιο λουκι? Αυριο μεθαυριο θα ειναι μια χαρα... Υπομονη και πολλες αγκαλιτσες... Θα περασει..

Καρολ στις περισσοτερες δουλειες τα πραγματα ειναι σκ@τ@ δυστυχως..

Ολο κατι θα μας ενοχλει και κατι θα μας πειραζει, κι' ας νομιζουν οι αλλοι και τα αφεντικα το αντιθετο.. Η παπενια τι κανει?

Χαρουλα μου ποσο χαιρομαι για τον αντρα σου ειλικρινα...

Ο δικος μου δεν ξερει απο που ανοιγει η βρυση.. :lol: .. Μονη μου την κανω μπανιο απο 4 ημερων και μου χει κανει την μεση κουρελι... :cry:

Κλαψιαρα Ζαιραααααααααααααα δε θελω να σε κανω συμπεθερα αν εισαι γκρινιαρα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: .............!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμαν κι αυτοι οι γιατροι, σε λαθος ωρα ερχονατι παντα! Οταν θελουμε να κανουμε κουσκουσακι...!!!

............... Κοριτσια εσκασε μια μικρη μυτουλα !!!!!!! Ισα πο την πιανει το δαχτυλο μου!!! Τεταρτο δοντακι λεωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δε μπορω να το πιστεψω!!!!!!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μου μάλλον κ σ αυτό σαν εμένα είσαι!!!Δε μιλάμε στο τηλέφωνο,

δε μιλάμε,αλλα αν πιασουμε την πάρλα................... :-t Χιχιχι.....

Φανούλα μου 4ο δοντακι διαβάζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!Τέλεια!!!

[smilie=wav.gif]

Αντε μπράβο,ετσι στα..μουλωχτα να βγουν κ όλα τα υπόλοιπα!!!!!! \M/

Ευχαριστω για τις ευχούλες,τα φιλάκια κ τις αγκαλίτσες(κ εσένα Νινίνα μου)

,όλο κ κάποια απ αυτες θα πιάσει,δε μπορει.....Κ βεβαια ανταποδίδω!!!!

Εγώ,όχι η μπουμπού μου,μη σας έρθει κ κανα μικρόβιο διαδικτυακώς!!!!!! :))

Παρόλο που έχω να κοιμηθώ πάνω απο 2 βδομάδες παντως,νιώθω μια χαρα...ή που

μου δίνει δύναμη η ταλαιπωρία του μωρού μου,ή που καμιά μερα ο αντρούλης μου

θα με βρει τούφεν στα πατώματα....... :ymsigh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις ομορφες μανουλες εγκυμονουσες και μη!

Χαθηκα για το γνωστο λογο... αλλα εσεις δε με ξεχνατε ε?

Με το νεο αμφιλεγομενο φαρμακο του Ιασωνα ηρεμησα... Καρολινα να εισαι καλα... με τη δικη σου απαντηση οι παιδιατροι που πιστευουν οτι μπορει να του κανει καλο αλλα κακο δε θα του κανει σιγουρα, εγιναν κατα 1 περισσοτεροι απο αυτους που το θεωρουν αχρηστο ή και βλαβερο. Ετσι κι αλλιως του το δινω κανονικα. Αυριο ολοκληρωνει την πρωτη δεκαημερη δοση...

Υπομονη με τη δουλεια κοριτσακι μου! Τα τηλεφωνα μου απο το μικρο chat τα προλαβες την προηγουμενη φορα? αν οχι να στα στειλω με π.μ.

Ακομα δεν ξερω αν εσκασε και το τελευταιο δοντι... εχει ακομα πολλα σαλια και λιγη γκρινια σ' αυτη τη φαση. Δοκιμασα με ενα κουταλακι να δω σημερα το απογευμα και καταφερε να με δαγκωσει τοσο ασχημα που ματωσε το δαχτυλο μου! Θα μας πει ο παιδιατρος μαλλον την επομενη φορα και το γιορταζουμε τοτε.

Στο μεταξυ η ιωση που με εχει κολλησει κι εμενα γυρισε σε ελαφρια βροχιτιδα και στους δυο μας! Παιρνουμε την ιδια αντιβιωση αυτος σε σιροπι κι εγω σε καψουλες απο χθες... ειμαστε ασορτι δηλαδη! Το καλο ειναι πως μας επιασε και τους δυο αμεσως και σημερα περασαμε την πρωτη μας μερα χωρις αντιπυρετικα. Ο μικρος δηλαδη γιατι εγω παιρνω... δεν αντεχω με δεκατα να γραφω στο κομπιουτερ, εχω και τη μυωπια και τσουζουν τα ματια μου απιστευτα.

Κωνσταντινα και η ομορφουλα σου βροχιτιδα εχει? Ουφ... τι σκ@το-εποχη κι αυτη! Περαστικα της και κουραγιο σ' εσενα!

Φανη, με γεια και το τεταρτο!!! Επειδη μεχρι τωρα πεφτω μεσα ακριβως στις προβλεψεις μου για τα δοντακια της Αναστασιας, να κανω και την επομενη? Στις επομενες 2 βδομαδες τα δοντακια θα γινουν 6... Σε 10 μερες θα σκασει το 5ο και στις επομενες 3-4 και το 6ο... θα δεις! Υπομονη με τα ξενυχτια μονο!

Χαρουλα, Ξανθη? Και ο Αγρινιωτης αντρας σου τι θα γινει? Να βαλεις μπροστα για το δευτερο χωρις σκεψεις και χρονοτριβες..

Ντινακι μου σε αφησαν μοναχουλι και σε πηρε το παραπονο? Σε λιγες μερουλες θα ειμαι κι εγω εδω πολυ-πολυ συχνοτερα... Φιλακια στο ζωηρουλι και κουκλο Στρατη-Πανγιωτη σου και φυσικα στην κοιλιτσα που μεγαλωνει!

Χρυσα, που εισαι? Τι εγινε με την εξεταση? Σιγουρα ολα καλα θα ειναι... το φυλο το εμαθες?

Αννα, περαστικα και καλη αναρρωση! Ζορικα πραγματα τα χειρουργεια και τα νοσοκομεια αλλα ολα θα πανε μια χαρα και θα το ξεπερασεις πολυ γρηγορα!

3 ειναι οι δοσεις για την ηπατιτιδα β. Κι εμεις εκει ειμαστε αλλα εχουμε μεινει πισω γενικως... που να πετυχουμε τον Ιασωνα εντελως καλα για να κανει και εμβολιο? Εχει ξεχασει κι αυτος πως ειναι... γλενταει καθε φορα στον παιδιατρο και θεωρει οτι ειναι κατι σαν δευτερος παιδικος σταθμος εκει.

Συμπεθερουλα, χαθηκαμε... τι να πει ο γιατρος? Εχει ευαισθησια στο ανω αναπνευστικο... τωρα αυτη τη φορα η βροχιτιδα εγινε παρεπιτοντως! Το οτι ειναι κλεισμενος στο σπιτι μαλλον δε λεει και πολλα... σ' αυτη τη φαση εχουν αρρωστησει ολοι οι γνωστοι μας και τα παιδια τους... ενα μικροβιο μεταφερεται ακομα και πανω σε ενα ρουχο... ο Γιωργος πηγαινοερχεται στη δουλεια, στο φαρμακειο, στο σουπερμαρκετ... καπως ετσι εγινε! Αν θελεις ρωτα κι εσυ τον παιδιατρο σας για το broncho-vaxom, οποτε πατε, χωρις βιασυνη γιατι δε θα σταματησω να του το δινω, οπως μου εγραψε σε e-mail ενας ειδικευομενος παιδιατρος, αλλα εχω αρκετες απαντησεις για να κανω ερευνα πια για τις γνωμες των ελληνων παιδιατρων γι αυτο και τα στερεοτυπα... (μαλλον εχω αρχισει να το διασκεδαζω)

Για τις κουβεντες που σταματησε να λεει η Αφροδιτουλα μας, μην το σκεφτεσαι καθολου! Κανει 1 βημα πισω για να κανει 3-4 μποροστα... μαλλον τα επανεξεταζει αυτα που ελεγε και θα τα πει καθαροτερα και σιγουρα περισσοτερα.

Ρωτουσα κι εγω πριν λιγες μερες αν εχετε ιδεα τι σημαινει πα-που, πα-που... οταν δεν ειναι παππους, παπουτσια, παπια... Τελικα ηταν σαν αυτο που λεγαμε στο δημοτικο πες Τοσκα πολλες φορες... Τοσκατοσκατοτοσκατοσκα... Ετσι ηταν παπουπαπουπαπουπα... που πα? Δηλαδη που πας? που παει? που παμε και που βαδιζουμε γενικοτερα... :lol: Χθες το πιασα το νοημα!

Σημερα μου επεσε το ποτηρι απο τα χερια... μπουκαρε μεσα στην κουζινα με το γραμματοκιβωτιο (ενα παιχνιδι που λεει διαφορα τραγουδακια και αριθμους, αλφαβητα και "εχεις γραμμα") και μου λεει με τον ιδιο τονο που το λεει και το παιχνιδι... εχει γααμμαα! Ξεραθηκα... παει το ποτηρι!

Που πεταξε το διπλωμα του παιδιατρου απο τον τοιχο, ενω τον ειχε αγκαλια και του ελεγε τραγουδακι και εσπασε την κορνιζα το ειπαμε?

Κατερινα-antroula, πολλη η κουραση το καταλαβαινω... αλλα οπως λες κι εσυ με προσωπικη εργασια θα γλυτωσετε κανενα ευρω... ασε που η σωματικη κουραση κανει καλο στο αγχος... αντι για αερομπικ, κομπρεσερ... τι να κανουμε? Θα φτιαξετε τη φωλιτσα σας ομως!

Κατερινακι δε σε ξεχασα! Το ιδιο ισχυει για το γιοκα σου με το περπατημα οπως και με τη μικρη της Στελιτσας και της κουβεντες... θελει να κανει σιγουρα βηματα το παιδι οχι να παραπαταει σα μεθυσμενο... Στο μεταξυ δεν του κανεις την περπατοπιτα, να τη βαλεις μακρια του μπας και τρεξει να βουτηξει μεσα και του περασει η ανασφαλεια? Αν το καταλαβει οτι μπορει μονος του να κανει πολλα βηματα, δε θα τον προλαβαινεις μετα!

Ιφιγενεια, που χαθηκες εγκυουλα μας? Ακομα επιμενουν οι αναγουλες? Πιστευω πως εισαι καλα ομως ε?

Μαρια, σε αφησα τελευταια επιτηδες... πραγματικα απολαυσα ολα οσα οσα εγραψες (εκτος απο τη βροχιτιδα και την αντιβιωση φυσικα)... απιστευτος ειναι ο Γιωργος σου και πανεξυπνος!!! Παιζει το i-phone στα δαχτυλα? Και ο Ιασωνας ρημαζει το κινητο μου το αναβαθμισε κιολας και τρομαξα να το συνεφερω αλλα οχι ετσι... να ξερει τι κανει... παταει κουμπια και οτι γινει!

Για απογευματινο μπορεις να του δινεις καμια σπανακοπιτα-πρασοπιτα-κολοκυθοπιτα, κεικ με φρουτο, δε μου ερχεται τιποτε αλλο τωρα που να μην ειναι παραγωγο γαλακτος... το αυγο φανταζομαι το δινεις το πρωι... γιατι με λιγο ψωμακι και τυρακι ειναι καλη λυση για απογευματινο.

Παιχνιδι με touch screen... αν διαθετεις 150+ ευρω η καλυτερη επιλογη ειναι μαλλον το Nintendo DS κοιταξε εδω... http://www.nintendo.gr/el-gr/Console.as ... ee69ec76d0

Ακομα υπάρχει ενα sudoku, που ειναι οικονομικο μεν αλλα φοβαμαι πως θα ειναι πολυ βαρετο για τοσο μικρο παιδακι αν και ποτε δεν ξερεις... http://www.clevermarket.gr/displayITM2.asp?ITMID=1348

Και υπαρχει και η λυση των i-book που κανουν απο 10 εως 15 ευρω, αλλα δεν εχουν οθονη. Δουλευουν με τον ιδιο τροπο ομως... Πατας πανω στις εικονες για να απαντησεις σε ερωτηση ή να ακουσεις ηχους ζωων, περιγραφες κ.τ.λ. Εμεις πηραμε ενα (το ζωολογικο κηπο) για τα Χριστουγεννα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη... ενα μειονεκτημα εχει... οτι οι σελιδες σκιζονται... εγω τις πλαστικοποιησα και ειναι μια χαρα. Αν θελεις ριξε μια ματια εδω... http://www.perfectoys.gr/search.php?jum ... &Submit=OK

Για ομοιοπαθητικο παιδιατρο συχνα το σκεφτομαι αλλα ποτε δεν κανω μια κινηση να παω σε καποιον... κατι με κολλαει... δεν ξερω, το ψαχνω κατα καιρους και βρισκω διαφορα αρθρα στο Internet αλλα υπερ και αλλα κατα. Το ενστικτο μου λεει να το αφησω ακομα, ισως και να ειναι απλο κολλημα λογω ανασφαλειας ομως!

Πριν πω την καληνυχτα και στειλω τα πολλα-πολλα φιλακια σε ολες, εχω μια απορια... διαβαζεται αυτο το τεραστιο ποστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρες......................

τι κάνετε?

Φανή είδες????? τώρα ούτε που θα καταλάβεις......για πότε θα βγουν.....

και δεν είμαι γκρινιάρα. :evil::evil::evil::evil::evil::evil::((:((:(([-([-([-([-([-(

εμείς πάλι? βγάζουμε τρεις τραπεζίτεσ μαζί....και καταλαβένετε γκρίνια.είμαστε τώρα μαζί με αυτά στα 13.

εχτές στενοχωρήθηκα τόσο.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

το μεσημέρι μόλις μπήκα στο σπίτι με έσπρωχνε να φύγω..ήθελε να πάει μόνο στη γιαγιά του....μόλις πηγαινα να το πιάσω που είχε γκρινια μαλλον από τα δόντια με έσπρωχνε να φύγω μακριά..ούτε καν στο οπτικό του πεδίο δε με ήθελε....και αυτό οφείλεται ότι μάλλον ξύπνησε λίγο πριν φύγω το πρώι ???? σου λέει τώρα τι ήρθες να κάνεις???? ποιός να ξέρει τι σκεφτόταν το μυαλουδάκι του εκείνη την ώρα....πάντως η μαμά πολύ κλάμα :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε;;

Ζαιρακη τελεια η Β επιπεδου..μπραβο σας

επισης ο γιος σου ο μεγαλος ειναι κουκλος!!!!

Καρολινακη μου υπομονη...σε καταλαβαινω αλλα και τι να κανεις;;;

Συμπεθερα πως ειναι η Ολινα;;;

Εμεις καλα

η Αυχενικη πολυ καλη περιμενω τωρα τις αιματολογικες.

Μας εκανε νουμερα το μπεμπε- δεν μας εδειξε φυλο και δεν καθοταν αν το μετρισουμε, μια γυρηζε την πλατη, μια τα μουτρα...40 λεπτ ακαναμε γαι ρινικο οστο και αυχενικη..αφιστε τα

κατα τα αλλα ολα καλα

εχουμε ενα θεματακι ομως με τον καρδιολογο που πηγα χτες...αλλα θα πρεπει να γενησω πρωτα για να κανουμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

αγγελική τι λέει η διπλωματική?κανω και εγω μεταπτυχιακο (το 2ο) αλλα βαδιζω με παραααααααααααα πολυ αργους ρυθμους-πρεπει να παρω και διπολωματική το αλλο εξαμηνο αλλα εγω δεν εχω παραδωσει ακομα τις εργασιες των μαθηματων.οχι οτι δεν εχω χρονο αλλα αντοχες δεν εχω πια!

ζαιρα ξεχασα να σου πω οτι ειναι παρα πολυ κουκλος ο γιος σου-τελοιος!καλο κουραγιο με τα δοντακια.

φανη ειδες που βγαίνουν ολα σιγα σιγα!λιγη υπομονη και θα περασει και αυτο!

καρολινακι πολυ πιεση στη δουλεια ε?τι να πω?

χρυσα καλα αποτελεσματα και στις αιματολογικες!ζωηρο το μπεμπακι ε?τι θεμα εχεις με την καρδια?καμια προπτωση?εχω και εγω!

πολλα φιλια σε little-angel,νινινα....

και στο μικρο ολινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλα οχι προποση..δυσπλασια καποιας βαλβιδας που δημιουργει προβλημα στην κοικλοφορια του αιματος..

μεχρι τωρα δεν ητανκατι σοβαρο..

τωρα ομως και με ολο αυτο το βαρος που πηρα..συν η εγκυμοσυνη που μεγαλωνει ο ογκο ςτου αιματως και η καρδια δουλευει υπερωριες..εχουμε ενα θεματακι...

τεσπα..

θα δουμε μετα τη γεννα τι ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααα κουκλιτσες μου!!!!!!!

Αγγελικουλι μου ξαναστειλτα με πμ...τα χασα μωλε μωλε... :oops: χαιρομαι κοριτσακι μου που εισαι πιο ηρεμη...με την πτυχιακη πως τα πας?????οταν μπορεις παρε με τηλ...θα σου στειλω πμ...

Χρυσουλινι μου γλυκοοοοοοοοοοοο εμεις τα παμε....ολα θα πανε καλα αγαπη μου!!!!!!!!!!!!!!!! μην αγχωνεσαι ...και εμενα κατι μου λεει ότι αυτο το μωρακι δεν θα μοιαζει στην ζωηραδα του ταζουλη μας! φιλια και στους 2 (και χαδακι φυσικα στην κοιλιτσα!!!!!!)

Στελλουνι μου τι κανετε? πως ειστε μαμα και Αφροδιτουλα? σε επαιρνα χθες αλλα δ.το σηκωσες...

Ζαιρακι μου και εγω θα στεναχωριομουν αν μου το κανε αυτο...δεν εχεις αδικο...που να καταλαβει οτι εσυ πας στην δουλιτσα ...νομιζει στο μυαλουδακι του οτι απλα φευγεις....ν ατου λες ότι η μανουλα παει στην δουλιτσα και οτι τον αγαπας πολυ...σιγα σιγα θα το καταλαβει...και δεν σου πα ότι ειναι ενας κουκλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P αντε με το καλο και ο αλλος αγοραρος...

Φανουλι μου γλυκο καλα ειναι η παπενια μας...διαβαζω 4 δοντακιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

ααααααααααντε κοριτσαρα μου ποιος σας φτανει....σε λιγο καιρο θα βγουν ολα....καλα λεει η Αγγελικουλα μας...ευχομαι αναιμακτα και χωρις πολυ γκρινιο... ;);) φιλια στο Αναστασακι μας...

Συμπεθερουλα μου που ειστε εσεις? ο Παναγιωτακος μας τι κανει? πολλα πολλα φιλακια και στους δυο σας!!!!!!!!!!!

εμεις ειμαστε επιτελους πανω απο τα 10 κιλα...!!!!!!!!!!!10.400 και 85 εκ...

παντως βρε κοριτσια...το παπι μου εχει μια εξαρτηση οταν γυριζω σπιτι και το κανει μονο σε μενα...μου λεει γκλια γκλια...δηλ.αγκαλια...και ηρεμει μονο αν την παρω...μετα εχω να κανω τοσες δουλιτσες και για μην κλαιει πρεπει να την ξεγελασω με κατι..αν με χανει απο το οπτικο της πεδιο...και οταν παω ειδικα να κανω μπανιο...κλαιει ολη την ωρα απέξω χτυπαει και την πορτα...καταλαβαινετε τι μπανιο κανω.... :(:( με τον πατερα της παλι ειναι μια χαρουλα...ουτε που του απαιτει αγκαλια...αχχχχχ μαλλον εχει καταλαβει την τρελη αδυναμια που της εχω....αλλα αφου ειναι η ζωη μου!!! αναρωτιεμαι αν κανω δευτερο μωρακι τι αντιδρασεις θα χω...που αναγκαστικα δεν θα ναι το μονοπωλιο του ενδιαφεροντος μου...

Δωρουλα που χαθηκες?

Ποπίτσα μου ελπίζω να σαι καλα κοριτσακι μου ..το ιδιο και η μανουλα σου...

αντρουλα,Ιφι...τα φιλια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

Τι κάνετε?

Εμείς μια απ τα ίδια...Η μονη θετική εξέλιξη είναι οτι είναι απύρετο το κοριτσάκι μου

σχεδόν 15 ωρες πια...Αλλα ο βήχας-βήχας,σταθερά.. :(

Αντζι μου κ εσείς τα ίδια??Υπέροχα....περαστικούλια μας κοριτσάκι μου,

ζόρικα είναι αλλα θα περάσει κ αυτο,πού θα πάει...?

Συμπεθερούλα μου 40 λεπτά ακούω....ωωωχχχ...καθόλου κινητικό δεν

ειναι κ το κουνιαδάκι μας.. ;)) Τώρα για το θεματάκι με την καρδούλα μήπως πρέπει

να το κοιτάξετε κ πριν τη γέννα κοριτσάκι μου?Ή σου ειπε ο γιατρος οτι δεν υπάρχει

πρόβλημα,μπορειτε να περιμένετε?

Χαρούλα μου αντε κοριτσι μου,κάνε κ εσυ ενα κουραγιο να τελειώνεις πια με

διαβασματα,οχι τιποτα αλλο,να μην το χεις στο νου σου..Φιλάκια!

Ζαιράκι μου μη στεναχωριέσαι βρε αγάπη μου,ειναι κλασσική αντίδραση παιδιών

που εχουν αδυναμία στον γονιό που το εκφραζουν...Του λείπεις κ ειναι πολύ μικρούλης για

να σου το πει κ του βγαινει μ αυτον τον τρόπο...Σκέψου οτι κάποια στιγμή θα σταματησεις

τη δουλειά κ θα χεις πολλές ωρες να αφιερώνεις στον μικρούλη σου...κ στον ακόμη

πιο μικρούλη σου!!!

Τι νεα????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συμπεθερα..

μπραβο στο Ολινακη που ειναι απυρετο!!!

Ο βηχας ειναι ξηρος;;;

εχει και ο Χριζτοφορος αλαλ ειναι φλεμματωδες...τη βγαζουμε με ορο με τα λιτρα

Δεν ειναι τοσο σοβαρο το θεμα καρδια..ειναι δηλαδη αλλα και δεν ειναι

για να μπορεσει να εχει καλυτερη εικονα θα πρεπει να τελειωσει η κυηση και να κανουμε ενα σπινθυρογραφημα.

Επειδη κατα την εγκυμοσυνη αυξανετε ο ογκος του αιματος και η καρδιακη λειτουργεια δεν μπορει να βγαλει σαφη συμπερασματα..οποτε περιμενουμε..

παντως δεν θα πεθανω... :lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!!

κατα τα αλλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα, ξερεις πως ειναι τα αγορια με τις μαμαδες... κολλημενα. Κι αν δε σε εχουν οταν θελουν, δειχνουν τη δυσαρεσκεια τους με αυτον ή και με χειροτερους τροπους... Παντως κι εγω στραβα θα το επαιρνα και θα στενοχωριομουνα πολυ!

Κωνσταντινα, ειδες οι παλιο-αντιβιωσεις που δε τις θελουμε καθολου... κανουν δουλεια σχεδον αμεσως. Ετσι και ο Ιασωνας, μετα την τριτη δοση ειναι σχεδον απυρετος. Ο βηχας ομως σημερα αρχισε να δειχνει σημαδια υποχωρησης. Οπου να ειναι, θα μειωθει και ο βηχας της Ολινας...

Χρυσα, χαιρομαι που η αυχενικη ηταν πολυ καλη! Χορευε το μωρακι σου μεσα στην κοιλιτσα ε? Δεν πειραζει, θα το μαθεις αργοτερα το φυλο... Αν κι εγω πιστευω πως ετοιμαζεται ο ταλιμπαν Νο 2... αγορακι δηλαδη. Για το θεμα της καρδιας, δεν ξερω τι να πω... αν ηταν προπτωση μητροειδους βαλβιδας, θα σου ελεγα μια ωραια ιστορια, τωρα τη γλυτωσες... Να προσεχεις κοριτακι και να μην το αμελησεις μετα τη γεννα!

Καρολινα, σου στελνω τωρα π.μ. με τα τηλεφωνα. Για αυτο που περνας οταν κανεις μπανιο... ουδεν σχολιο! Αυτη τη στιγμη ο Ιασωνας χτυπαει την πορτα και κλαιει εξω απο το δωματιο... και καθε φορα που κοιμαμαι ή διαβαζω τα ιδια εχουμε. Ειναι χαλια αυτη η κατασταση...

Χαρουλα Αν ρωτας για το θεμα της πτυχιακης, εχει να κανει με τη Θεωρια Δεσμου ή προσκόλλησης... Αν ρωτας πως παει... κουτσαινοντας και με στραβα δεκανικια... :?

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε μη λες χαζομαριτσες!!!!!!!!!!!!!!!Χαζη!!!Ακου δε θα πεθανω..κ βεβαια

όχι,σ εχουμε φορτωθει για πολλά πολλά χρόνια,χιχιχι........

Κ η Ολινα εχει φλέμματα συμπεθερα,βρογχιτιδα κανονικη..Δυστυχως δε βοηθαει

ουτρε ο ορος,ουτε το οτριβιν,ουτε τα απειρα σιρόπια,περιμενουμε να κανει

δραση η αντιβιωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε αντζι γιατι παιδευεστε τόσο???Εγω πλεον δεν κανω μπανιο

τρέχοντας...Η πόρτα μου ειναι ανοιχτη κ η Ολίνα σχεδόν παντα μαζί μου,με

κοιταει κ μιμειται οτι κάνει μπάνιο κ αυτη..Σιγα μην την εχω εξω απ την πόρτα μου

να κλαίει... :lol:

Δηλαδη απο την εμπειρια σου λες σημερα αυριο θα χουμε βελτιωση κ στον βηχα??

Πήρε αντιβιωση 4 δόσεις μεχρι στιγμης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζη αυτο ακριβως ειναι!!!

Καποια δυσλειτουργεια στους γλωχίνες..δεν ξερω τι ειναι αυτο...

σας ειπα δεν ειναι κατι σοβαρο...

θυμαμαι απο παντα μου ελεγε πως πρεπει να παιρνω την αντιβιωση πριν απο οποιαδηποτε επεμβαση εχω να κανω και τιποτε αλλο...πχ απονευρωση να κανω..θα παρω 5 μερες πριν αντιβιωση...

στην καισαρικη πηρα αντιβιωση και πριν και μετα...

δενε χω κανει και πολλες επεμβασεις ως τωρα οποτε δε με ενοχλησε

το θεμα ειναι οτι εξαιτιας αυτου..εχω θεμα με τον φυσιολογικο...ο καρδιολογος δεν τον συνιστα..

αλλα θα δω αλλους 2 και βλεπουμε

το πολυ πολυ να το παρω αποφαση και να ξανασφαχτω...

δε μασω ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βρε Χρυσα !!!!!!!!!! μου αρεσει που δεν μασας! εισαι αστερι εσυ..ολα καλα θα πανε...μην εχεις αγχος...απλα εννοειται συμβουλεψου και αλλους γιατρους... ;);)

Αγγελικουλα μου το πηρα το πμ...

αχ ασε καθε βραδυ πλεον οταν πλενουμε την παπενια γινομαστε και εμεις παπιααααα :lol::lol: πλατσουριζει και τσιριζει απο χαρα...μονο ψαρακια δεν εχουμε στα πλακακια κατω....την εχω βγαλει βιντεο...κλασσικα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα προπτωση εχω και εγω και πηρα αντιβιωση αλλα και η κουμπαρα μου που γεννησε φυσιολογικα-αν θελεις καρδιολογο εχω μια φανταστικη καθηγητρια του πανεπιστημιου-υπευθυνη στο ιπποκρατειο-τρομερη επιστημονας και γλυκος ανθρωπος-

εχει ολα τα μηχανηματα στο ιατρείο της και εγω που ειμαι του δημοσιου δεν πληρωνω δραχμη (ευρω τελοςπαντων!

οποια θελει μπορει να εξετασει και το μωρο της ετσι προληπτικα.ειδικευεται στην παιδικη καρδιολογια-εγω τον ειχα παει μολις γεννηθηκε και μου εκανε φακελο του μωρου

κοριτσια φυσικα μιλαω για θεσσαλονικη- αν ενδιαφερεται καμια να της στειλω π.μ.

ειναι απο τους ανθρώπους που εμπιστευομαι και συστήνω ανεπιφυλακτα.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα δενε ιναι απλη προποση..το θεμα ειναι ο η προποση εκανε καποια παρενεργεια.

Αυτο δυσκολευει την λειτουργεια της καρδιας γεννικα και τωρα.

Ο φοβος του ειναι το ζωρισμα της γεννας για την καρδια και οσο αυτο συνεπαγετε στην καλη αιματωση τη δικη μου αλλα κυριως του παιδιου.

Αλλιως δεν ειχα ποτε προβλημα με την καρδια μου και δεν με ενοχλησε ποτε...τωρα ειναι το θεμα μου που ενοχλει και παθαινω συχνα δυσπνοια, δεν μπορω να ανευω τα σκαλια στο σπιτι γιατι λαχανιαζω και εχω ταση για εμετο, δεν μπορω να κανω καποια εντονη δραστηριοτητ ακλπ κλπ κλπ..

πρεπει μετα τη γεννα να κανω το σπινθηρογραφμα να δει πιο αναλυτικαι τι σημβαινει και μετα κυριως να χασω κιλα.

Βασικα τωρα μου ειπε πως πρεπει να περπαταω καθε μερα 1 ωρα χαλαρο περπατημα για να γυμνασω την καρδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα....ποια θα μου δωσει τη συνταγη της περπατοπιτας; ναι καλε περπαταμε.... :D κανουμε μικρα βηματακια οπως τα παπακια, κ η μανουλα ειναι πολυ χαρουμενη.... :lol: ο μπαμπας φωναζει ολη μερα σε μαμα κ Παναγιωτη, γιατι εχουμε προσβαση παντου, κ πειραζουμε τα πραγματα του.. ;) τ αλογακι αρχιζουμε κ δεν το πολυθελουμε πλεον..κ γενικα εξελισεται σ ενα πολυ ζωηρο αγορι που δε καταλαβενει οχι κ μηηη....απο μπανιο κανω η την ωρα που κοιμαται η αν ειναι ο αντρας μου εδω....ακριβως τα ιδια χτυπαει πορτες, κ φωναζει.. ;)

Χρυσα μου κ εγω χαρηκα που ειναι ολα καλα, τωρα γιατο φυλο το μαθενεις στην επομενη επισκεψη...κ το θεμα με την καρδουλα σου να το προσεξεις, ειχα κ εγω περιστατικο προσφατα κ φοβαμαι :cry:

σας αφηνω καλο απογευμα σε ολες μακια πολλα.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...