Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Nα μαι κ εγώωωωω.........!!!!!!!!!!!!!

Ιφιγένεια πολύ όμορφες΄φωτό κοριτσάκι μου...Εγώ πάλι πιστεύω οτι μοιάζει κ στους

2 σας....Όπως κ ο Ιασωνάκος μας..Απλά τα χρώματα μπερδεύουν...

Να φανταστείτε κορίτσια μου οτι επειδη η Ολίνα έχει το χρώμα των ματιών του μπαμπά της,

υπάρχουν ακόμη ατομα που μου λένε οτι του μοιάζει..Ελάχιστα πια βεβαια,αλλα ναι!

Δε βαριέστε,γερα να είναι τα μωράκια μας κ όλα τ άλλα περισσεύουν!!!

Αντζι μου τι σας βρήκε πάλι ρε πουλί μου..αχ περαστικά,περαστικά,περαστικά!!!

Ασε που τελικά εμενα προσωπικά δε ξέρω αν με τρομάζει πιο πολύ ο πυρετός ή η γκρίνια...

Μάλλον το δεύτερο!!! :-s

Συμπεθερούλα μου ευτυχως που δεν είναι ουρολοίμωξη τελικά...Δε ξερω γιατι,αλλα την

φοβάμαι την ουρολοίμωξη...Ίσως για τις κακές επιπτώσεις που μπορεί να έχει αν δεν

καταπολεμηθεί σωστά...Εσύ πώς είσαι???

Μαράκι μου γλυκό καλά κάνατε κ βγήκατε βολτίτσα...Η παιδίατρός μου προχθες μου

είπε να μη το φοβαμαι το κρυο,να την κουκουλώνω καλα κ να τη βγάζω βολτες..Βεβαια

εγώ επιμένω στις βόλτες σε σπίτια,αλλα απ το τίποτα....Τι καλό του ψώνισες??

Φανούλαααα!!!!!!!!!!!Πού είστε εσείς κοριτσάρες μου όμορφες?Είναι καλά το μικρούλι μας

τώρα???Πότε θα μας έρθετε προς τα δω?????Η ερωτηση βεβαια ισχύει κ για τη συμπεθέρα!!!

Στελλούνι μου τι κάνετε εσείς?Πώς περάσατε Σ/κ???

Ζαιράκι μου πώς πας???

Εμεις είμαστε καλύτερα,μόνο η γκρινια εξακολουθεί να ειναι σε υψηλά επίπεδα,αλλα σήμερα

διαπίστωσα οτι έσκασε νεο δόντι(αυτο που μενει κενό ανάμεσα στους πρώτους τραπεζίτες

κ τους κυνόδοντες!!!)Κ βεβαια κ εγω εξακολουθω στιγμές-στιγμές να παίρνω βαθιές ανάσες

για να μην τσιρίξω.....Καμιά μέρα θ ανεβω στον κορύλοβο κ θα αρχίσω να ουρλιάζω με τοσα

που έχω μαζεμένα...!!! :))

Εευτυχως ξεκινησε καλή ροή στη δουλειά(καιρός ηταν),αν κ η Δράμα είναι ΠΑΓΩΜΕΝΗ(αλλα

δυστυχως όχι λευκή ακόμη... :(( )

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες!!!!Καλή συνέχεια...Κυριακής!! :x:x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!

τι κανετε ομορφομανουλες;;;

εμεις καλα..

ο Χριστοφορος καλυτερα αλλα ακομα δεν τρωει καλα.

Εγω ΔΕΝ ειμαι καλα..ξερναω συνεχεια μπλιαχ

Η Πεθερα στολισε δετρο ο μικρος ξετρελαθηκε...ετρεχε περα δωθε και φωναζε πώπωπωπωπω..πώπωπωπω...εσπασε δυο μπαλιες και ξεφτεριασε εναν αγγελο..ολα αυτα βλεποντας Μονος στο Σπιτι...

ειχε πολυ γελιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα,καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθερα τελειος ο Χριστοφοράκος μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)) όσο για σένα,υπομονή

βρε αγάπη μου,πού θα πάει,θα στρώσει κάποια στιγμή!!

Κοριτσακια μου εξω χιονίίίζειειειειεειει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απίστευτα Χριστουγεννιάτικη ατμοσφαιρα!!!! :ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμεθερα καλημερα!!!

Οσο ζω ελπιζω που ελεγαν και οι Λατινοι...

Εδω βρεχει εχει μια μουχλα μπλιαχ..θελω χιονιιιιιιιιιι

Τι κανει το Ολινακι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

τι κ'ανετε?

μια ερώτηση στα γρπήγορα γιατί έχω δουλειά.

σας έτυχε ποτέ σε κάποια να γεμισει σπυριά σε όλο το σώμα στην εγκυμοσ'ύνη?

έχω πολλά στο σώμα εκτός από την κοιλιά και το στήθος μεχρι και στο αυτί.

στη δουλειά μου είπαν τοι είναι μαλλον αλλεργεία.

είναι 3-4 μέρες που τα χω βγάλει, νόμιζα ότι κάτι με τσίμπησε και δεν έδωσα σημασία,

αλλα σήμερα έβνγαλα ως και στο αυτί...

ανησυχώ....ο γυναικολογος μου είπε να μην ανυσυχώ και θα τα δει το απόγευμα που ούτως αλλιώς έχουμε ραντεβού....

αν ξέρετε κα΄τι help.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα το Ολινάκι είναι καλά,ξύπνησε πρις 20 λεπτά(χιχιχι,

πολύ νάνι κ να φανταστεις οτι χθες βράδυ αποκοιμήθηκε στις 9μιση,φτου φτου...)

κ τώρα βλέπει τη διαφήμιση της Q !!!

Ζαιράκι μου δεν το χω ξανακούσει πουλί μου,αλλεργια μου ακούγεται,αλλα σε τι?? :-\

Μην το αμελησεις,πήγαινε σε δερματολόγο όσο πιο σύντομα μπορείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες! καλη μας εβδομάδα !!!!!!

και ναιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!! το σαββατο ειδαμε επιτελους άσπρη μερα!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:ymapplause::ymapplause: και εμεις...αλλα οπως ειπε και η Στελλιτσα δεν κρατησε πολυ... :(και εκανε ενα κρυοοοοοοοο....

αχ περαστικα μωλε στα αρρωστουλικα μωρακια μας...Χριστοφορακο και Ιασωνακο να γινετε γρηγορα καλα....

Ιφι μου καλε τι κουκλα που σαι!!!!!!!!!!!!!!!αλλα και ο γιος σου ειναι πολυ πολυ όμορφος!!!!!!πτου πτου...

Αγγελικουλι μου ο ξανθος σου γουρουνακος ειναι πολυ γλύκας και πολυ όμορφος!!!!!!!! αλλα κυλιοταν κατω ε? πολυ γελασα... :lol::lol: αχ ε΄λπίζω να τα καταφερεις με την εργασια κοριτσακι μου...κουραγιο...

Φανουλι αχ θα σε μαλωσω..τι θες βρε να πει το παιδι δεντρο??????? :o θα μας τρελανεις κοριτσαρα!!!!!!!!!στις εβρεξεη μικρη γαλανοματα ε?

εμενα θελει καθε πρωι που ξυπναει να της ανοιγω την κουρτινα και αφου της δειχνω τα δεντρα της λεω κοιτα εξω δεντρα και λεει η παπενια μου... ντεεεεεεε....και εχει πλακα τα δειχνει και γελαει ολοκληρη... :D:D

και τρελαινεται βρε κοριτσια να της στεγνωνω τα μαλλια...αφου οταν με βλεπει να τα στεγνωνω εγω ερχεται κοντα και λεει μα...μα...δηλαδη τα μαλλια... :lol::lol: χθες μου εδωσε γυρω στις 10 φορες φιλι στο μαγουλο... :x:x της στεγνωνα τα μαλλακια και της ελεγα δωσε ενα φιλακι ...στο τελος της ειπα ειμαι ερωτευμενη μαζι σου!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: βεβαια μετα απο τα ατελειωτα φιλια αρχισε χθες τα ατελειωτα δαγκωματα :(:(

Χρυσουλινι μου όμορφο περαστικα και υπομονη με τους εμ@@@

αντε σημερα θα ακουσετε καρδουλα!!!!!!!!!! τελεια αγαπη μου!!!!!!!!!! αντε με το καλοοοοοο...και παλι περαστικα μωλε στο μικρουλι ταζουλη μας...

Στελλουνι μου,Μαρακι,Δωρουλα,Ζαιρακι,Ποπίτσα ,Αντρουλα ,Χαρουλα ,Αννουλα,Συμπεθερουλα...πολλα πολλα φιλια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι οχι δ εμου εχει τυχει ποτε...

περιεργο μου ακουγιετε παντως...

και εγω σημερα εχω γιατρο να ακουσω καρδουλα και να δω πως θα παω με τετοια βροχη και κρυο

Θα παω με λεοφορειο γιατι το ιατρειο ειναι Ανατολικα και ο αντρας μου που δουλευει εκει θα ερθει κατευθειαν!!!!

ΙΙΙ υπναρουδικο Ολινακιιιιι...

μια χαρα τελειο παιδι...χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι μου δεν το χω ακουσει ποτε αυτο αλλα πηγαινε να σε δει ο γιατρος...ελπίζω να μην ειναι τιποτα ....περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα

θα σας πω θα σας πω..!!!

Αλλα σημερα κατι με στεναχωρει..δε θα δω σχεδων καθολου το ζουζουνι μου..

θα γυρισω σπιτι θα κανω ενα γρηγορο ντουσ και θα φυγω αμεσως..μετα θα γυρισουμε αργα το βραδυ και θα τον βαλουμε για υπνο..κλαψ κλαψ!!!

Καρολινακι μου γλυκο σε ξεχασα!!

Τι κανει η παπενια- ζηζελ...

εσεις πως ειστε;;..η μετακομιση;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλινι μου καλα ειμαστε αγαπη μου...αν ειδες επεσαν πολλα φιλια χθες απο την Ζιζελ μας!!!! και οχι με το αζημιωτο ...μετα ακολουθησαν κατι δαγκωματα... :lol: τρελα...βεβαια μετα απο καθε δαγκωμα την μαλωνα και με φιλαγε μετα...αχ να σε καψω γιαννη να ...

να ντυθεις καλα κουκλα γιατι κανει κρυο και ν α προσεχεις μεσα στο λεωφορειο...αντε περιμενουμε νεα απο το πιο τελειο τοκ τοκ τοκ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα καλα τσεχασα για το σπιτι να πω...

παει καλα και μπορει το σκ να μετακομιζουμε σιγα σιγα ..θα δουμε...σημερα θα βαφτει και εκκρεμουν κατι λεπτομερειες και εννοειται φιλεναδα οτι εχει πολυ πολυ καθαρισμα..ειδικα οι κολλες στα πλακακια...ο αντωνης μου τα χει παιξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα

θα σας πω θα σας πω..!!!

Αλλα σημερα κατι με στεναχωρει..δε θα δω σχεδων καθολου το ζουζουνι μου..

θα γυρισω σπιτι θα κανω ενα γρηγορο ντουσ και θα φυγω αμεσως..μετα θα γυρισουμε αργα το βραδυ και θα τον βαλουμε για υπνο..κλαψ κλαψ!!!

οσο για τον Ταζουλη μας σε καταλαβαινω απολυτααααααα ...ελα μια μερουλα ειναι...κανε υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει Καρολ μου..δεν εχουν αναγκη οι αντρες..μια χαρα θα τα καταφερει..

αντε και ξερεις τωρα..περιμενουμε διαδικτιακο κερασμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει Καρολ μου..δεν εχουν αναγκη οι αντρες..μια χαρα θα τα καταφερει..

αντε και ξερεις τωρα..περιμενουμε διαδικτιακο κερασμα!!!

εννοείται αγάπη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!

τι μου κανετε?

εμεις περασαμε πολυ ωραιο σκ.ο μικρος εριξε τρελουσ υπνους και εμιες μαζι-τον αφησαμε και το σαββατο στην πεθερα μου και βγηκαμε!

ζαιρα, αλλεγια πιστευω ειναι-θα περασει-εβγαλε θυμαμαι η κουμπαρα μου στο δευτερο παιδι-μια αλοιφη της εδωσαν και τελος-της ειπαν οτι ειναι δερματικο και δεν επηρεαζει το παιδι!

αντε χρυσα να μας πεις τα νεα απο το φασολακι σου!

τελειες οι φωτογραφιες ιφι και αγγελική!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοκ τοκ καλε που πηγατε όλες?

Χαρουλα μου καλημερα..μπραβο που περασατε όμορφα...και που κοιμηθηκατε...

εμεις ελπίζω μετα την μετακομιση να ξεκουραστουμε αλλα μεχρι τοτε...ασε πολυ κουραση...να φανταστεις με παιρνει ο υπνος απο νωρις στον καναπε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη εβδομαδα σε ολες.....κ ναι σημερα το πρωι ηταν ολα κατασπρα, χιονισε επιτελους... :D

εμεις ειμαστε καλά αν κ εχουμε λιγη γκρινια απο χθες το απογευμα, κοιμηθηκε χωρις γαλα, γιατι καθε φορα που εβλεπε το μπουκαλι ουρλιαζε, :huh: κ ετσι περασε το δικο του.....

zaira εγω ειχα το προβλημα με τα σπυρακια κ τη φαγουρα σε ολο το σωμα, ηταν της εγκυμοσηνης ετσι λεγανε,περιτο να σου πω πως αν ειναι το ιδιο οτι κ να βαλεις δε περναει με τιποτε...ειχε ξεκινησει κ μενα απο τον 5 μηνα, μακαρι να ειναι κατι αλλο το δικο σου.....ρωτησες κ απαντησα...οκ

Χρυσα περιμενφ κ εγω τα νεα απο το γιατρο σου.... ;) ωστε ο μικρος εκανε εφοδο στο δεντρο; :lol:

Καρολινακι,Κωνσταντινα, Χαρουλα,Αγγελικη, Δωρα, Μαρακι.....καλο σας μεσημερι... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα καρολινα μου σκεφτομαι τι δουλεια εχεις να κανεις και σε συμπονω εχω κανει 4 μετακομισεις μεσα σε 5 χρονια αχ καλη υπομονη και κουραγιο αλλα τουλαχιστον πας στο χωρο σου....

ζαιρα μου εγω εβγαλα ετσι στα ποδια και στα χερια οταν μπηκα στο μηνα μου και αφου γεννησα εφυγαν εκει και εβγαλα στη κοιλια και μετα απο μερες περασαν τελειως τρελλη φαγουρα ειπα το γιατρο και μου ειπε τι λενε αλλεργεια των εγκυων μου ειχαν δωσει φενιστιλ και τιποτα αλλο ρωτα το γιατρο σου..σεσ περιμενουμε νεα με το γιατρο...θελω και εγω χιονιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη εβδομαδα κοριτσαρες

Αγγελικη μου περαστικα σας παλι βρε κοριτσι μου υπομονη..θα ρεψει το κακομοιρο το ταλιμπανακι...εμεις την περασμενη βδομαδα πηγαμε και μας εδωσε ο γιατρος ενα σιροπι αλλα απο χτες οταν κλαιει και βηχει εχει βραχναδα και θα τον ξαναπαω παλι....εμενα ναι τα interal μου δωσε και κατι αλλα μισο χαπακι δλδ υποστηρικτικα zolotrin πολυ ελαφρυ για να στανιαρει το συστημα απο την πιεση για να δουμε....συσυρευσα πολυ ανχος...

Χρυσα μου υπομονη α....μαλλον μπομπιρακο εχεις παλι φιλεναδα να δεις...χαχα γερο ναναι καλε..σπραιτ σπραιτ να πινεις...ωραια που στολισατε εμεις φοβομαστε να στολισουμε στην μανας μου μη παθει καμια ηλεκτροπληξια και θα το βαλουμε εξω το δεντρο αλλα μας πηρε και μας σηκωσε ο αερας

Καρολ μου σε καταλαβαινω απο μεθαυριο ξεκιναμε βαψιματα μετακομιση στα επιπλα δουλειες σκαψιματα οποτε καταλαβαινω....αλλα αξιζει τον κοπο πας σε δικο σου σπιτακι

Ιφη τελειο το αντρακι σου...κουκλακι φτου φτου

charoula μου τα ανοξειδωτα τα πηρα απο το mybabycenter.gr

molly mumydi anna zaira φανη και σε οσες ξεχναω φιλουρες πολλες :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλη εβδομαδα κι απο μενα!!!

Καλους ... χιονοπολεμους σε ολες τις ασπρες γειτονιες!!! Εδω βρεχει και εχει κρυο.... μπρρρρ!!!

Ζυμωσα ψωμι και περιμενω να φουσκωσει να το ψησω.... Να μυρισει Χριστουγεννα!!!

Την Τεταρτη απεργω!!! (στο κρεβατι μου με τον αντρα μου και την μικρη αγκαλια στις κουβερτες!)!!

Η μικρη εχει βηχα παλι και πολλα πολλα σαλια..(λετε να βγαλει κανα δοντι....?) =))=))=))

Ντινακι μου με το που φτιαξει λιγο ο καιρος θα ερθουμε... Δε σας ξεχναω... Απλα πες με χαζη-υπερβολικη κτλ κτλ κτλ ..... αλλα φοβαμαι να την βγαλω εξω με τοσο κρυο... Η βολτα της εχει γινει απο το σπιτι μας στης μαμας μου (απεναντι... :lol: ) και απο την μαμα μου στη θεια μου ( 2 βηματα)... Ταλαιπωρηθηκαμε πολυ τον τελευταιο καιρο και δεν θελω να ερθουν Χριστουγεννα και να την περασουμε παλι μεσα... :cry: .. Απο 5 ημερων την βγαζω καθε μα καθε μερα εξω (και το μπαλκονι εξω το θεωρω.... :P ) και μεχρι 15 μηνων δεν αρρωστησε ποτε... Εεεε εχει τωρα 2 μηνες με ταραξε.. Θα ερθουμε ομως.. Θα ερθουμε να σας δουμε.

Ζαιρακι μου πως παει η κοιλιτσα μεγαλωνει? Που χαθηκες παλι.....?

Για τα σπυρακια που λες δεν εχω ιδεα.... Ελπιζω να περασουν γρηγορα και να μην ειναι κατι σοβαρο.( Μηπως ειναι καμια παιδικη αρρωστια....?) Μη γελας!! Εγω δεν εχω περασει ΚΑΜΙΑ!!!!!!

Η αδερφη μου τις κολλησε οοοοοολες μα οοοοολες κι' εγω ΤΙΠΟΤΑ!!!! Δεν εχω αιμα στις φλεβες μου!! :lol::lol::lol::lol::lol: Περαστικα οπως και να χει και να μου φιλισεις τον παιδαρο σου.

Χρυσα.... "εμμετουλα" μου, υπομονη κοριτσαρα μου.... να περασει το 3μηνο και εχει ο θεος.

Ειμαστε σκληρα καρυδια εμεις οι γυναικες! Δε μασαμε τιποτα!

Θα περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο! (Να μας πεις σε ποιον μοιαζει η κουκκιδα)!! :lol:

Φιλια στον Χριστοφορακο.

Καρολινακι μου, αντε ανυπομονουμε να δουμε φωτογραφιες απο το καινουργιο σας παλατακι!!

Με το καλο να πατε και γρηγορα-γρηγορα να το εγκαινιασετε... να ρθει κι ο γιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα φιλια μου και την αγαπη μου στην ομορφη παπενια!

Κατερινακι μου, χιονισε κι εκει...?

Γι' αυτο βρε κοριτσια εχει τοσο κρυο....

Αμα ηταν χορτατος ο μικρος, νευριαζε και μονο με την μυρωδια απ' το γαλα....

Τα ατιμα... πρεπει να περασει το δικος τους για να ησυχασουν... :D

Ιφιγενεια ξεχασα να σε ρωτησω.

Υπαρχει περιπτωση να παρετε μεταθεση με το νεο ετος?

Μπορει να το εγραψες και να μη το προσεξα... sorry...

Παντα ειχα αυτη την απορια.... Τι γινεται τωρα που εισαι εγκυος ή τελοσπαντων με 1 παιδι?

Μπορουν ανα πασα στιγμη να σας μεταθετουν κι' ας εισαι με την κοιλια στο στομα? :shock::shock:

Αντρουλα πετα το αγχος! Δεν κανει καλο σε τιποτα! ;)

Κοριτσια συγνωμη αν ξεχναω καποια.....

Παω να λαδωσω το ταψακι μου και να ψησω τα αφρατα μου ψωμακια!!!

Καλο απογευμα σε ολες! Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη κακουργαααα..τι με κανεις τωρααα...ψωμι..ζυμωτο σπιτικο και φρεσκοψυμενο..σκοτονω ανθρωπο...ζεστο με βουτυρο απο πανω...μμμμμμμμμμ

Ελα ρε συ...και εμεις φοβομαστε- ο αντρας μου δηλαδη- το κρυο και δεν εχουμε παει ακομα..ελπιζω να μη μας κουβαλισει ανημερα Χριστουγεννα ο μουρλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FANH ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΛΟΓΟ ΓΕΝΝΑΣ ΑΣ ΕΛΠΙΖΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΧΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα, σημερα που θα πας να δεις το σπορακι στο γιατρο ε? Θα ξαναμπω το βραδυ για να διαβασω τα νεα σου... Φιλακια στο Χριστοφορο και μη στενοχωριεσαι που δε τον δεις σημερα... δεν εγινε και τιποτα για μια μερα. Μια χαρα θα περασει με το μπαμπα του... θα κανουνε αντρικα πραγματα ξερεις... απο αυτα που γυρνας στο σπιτι και το βρισκεις σε τετοια κατασταση που τρομαζεις... λες και γινοταν πολεμος! Μη σε φτιαχνω ομως... ηρεμα τωρα και προσοχη στον καιρο, καλο ντυσιμο. Αν δεν κανω λαθος στον απολογισμο των ζημιων της πεθερας σου απο το Χριστοφορο, μετραμε, 1 σημαδεμενο ψυγειο, 1 σημαδεμενη πορτα και 1 διαλυμενο δεντρο γιατι δεν μου το βγαζεις απο το μυαλο οτι οι μπαλες και ο αγγελος που κατεστρεψε σημερα ειναι μονο η αρχη... Καλα να ειναι κι ας διαλυουν ομως ε? Ο Ιασωνας ακομα παλευει με τα φωτακια. Τι κι αν ειναι στερεωμενα ψηλα στον τοιχο, πρεπει να μπουν στην μπριζα για δουλεψουν και η μπριζα φυσικα δεν ειναι και τοσο ψηλα... απο εκει πιανει το καλωδιο και προσπαθει να τα γκρεμισει. Χθες το δαγκωνε κιολας και πηγα να παθω εγκεφαλικο...

Ντινακι, δεν εχω ιδεα για τα σπυρακια που εβγαλες... ισως να ειναι αυτο λενε οι αλλες κοπελες που τα περασαν. Θα σου πει ο γιατρος σιγουρα... Με τη δουλεια και το μικρουλη σου πως τα πας? Θα κουραζεσαι περισσοτερο τωρα φανταζομαι. Ελπιζω να μη σου κανουν και παλι γυμνασια στη δουλεια!

Καρολίνακι, φιλακια πολλα πηρες, δαγκωματα πολλα εφαγες, μετακομιζετε επιτελους σπιτακι σας το επομενο σαβατοκυριακο... τι αλλο θελεις? Να λειπουν οι προισταμενοι απο τη δουλεια καθε μερα καλα θα ητανε ε?

Κατερινα, χιονια κι εσεις ε? Εδω μονο βροχη και κρυο... επιτελους χειμωνιασε για τα καλα. Νομιζα πως θα κανουμε Χριστουγεννα σε καμια παραλια. Για το γαλα ειπαμε... μη σκας, φαση ειναι και θα περασει, οσο πινει εστω και λιγο μεσα στη μερα, ολα καλα.

Χαρουλα, πως παει η δουλεια? Ποτε ξεκινατε διακοπες? Μηπως σκεφτεστε να ερθετε προς το Αγρινιο μεσα στις γιορτες? Θα χαρω να σας γνωρισω...

Κωνσταντινα, η γκρινια ειναι μια φρικη σκετη... συμφωνω μαζι σου αλλα οταν συνοδευεται απο κυνηγητα με το γατο, νιαουρο-στριγκλιες γιατι υποφερει το ζωακι στα χερια του, και διαλυση του σπιτου ολοκληρου ειναι ακομα χειροτερα, πιστεψε με! Εχει αναπτυξει ολοκληρη τεχνικη στο πιασιμο του γατου το καθαρματακι μου. Κανει τον αδιαφορο για λιγη ωρα μεχρι να ησυχασει το γατι και να κουλουριαστει σε καμια ζεστασια και μετα παει και πεφτει ολοκληρος πανω του και τον γραπωνει απο τη γουνα. Τι του μαδαει κατι ασπρες τριχουλες που εχει στην ακρη της ουρας, τι του βαζει τα δαχτυλα μεσα στο στομα και στα ματια, τι του τραβαει τα αυτια... τον λυπαμαι τον καημενο το Τζιμακο μου. 9 χρονων ειναι πια, 63ων σε ανθρωπινα χρονια, δεν ειναι και κανενα γατακι να αντεχει τετοια κολπα.

Με γεια το καινουριο δοντακι. Με μπερδεψες λιγο ομως... αναμεσα στον μπροστινο τραπεζιτη και τον κυνοδοντα, δεν υπαρχει κανενα δοντι... μηπως ενοεις αναμεσα στον πλαινο κοπτηρα και τον τραπεζιτη? Δηλαδη τον κυνοδοντα? Γιατι αν εσκασε τωρα αυτο το ατιμο δοντι, εξηγειται και η γκρινια και οι μυξες και ο βηχας απο τα φλεματα και ο πυρετος μια χαρα!

Κατερινα-antroula, σου στελνω π.μ. για τα δικα σου. Κατα τα αλλα περαστικα στο δικο σου ταλιμπανακο και φιλακια. Ο Ιασωνας τελικα δεν εχει τιποτα. Εκανε μονο αυτον τον πυρετουλη χθες χωρις αλλα συμπτωματα, ισα για να ζαλισω τον παιδιατρο παλι και να μην παει παιδικο σημερα προληπτικα. Παρενεργεια του εμβολιου ηταν και περασε. Ετσι λεει ο παιδιατρος τουλαχιστον... κανουμε λεει 2 δοσεις απο το αντιγριπικο γιατι η 1 δε φτανει για να κανει αντισωματα. Ετσι εξηγειται οτι στην πρωτη δεν ειχε κανενα προβλημα αλλα τωρα εκανε πυρετουλη. Εκανε και αντισωματα για τη γριππη. Σημερα ειναι μια χαρα απυρετος, τωρα ταλαιπωρει την καημενη τη γιαγια μου μεσα και αυριο θα παει παιδικο κανονικα. Πηρα μια μερα ακομα προθεσμια για την εργασια και θα προλαβω τελικα... Εχω γραψει περιπου τη μιση και μεχρι μεθαυριο θα την τελειωσω.

Ιφιγενεια, θα κανεις πρωτοχρονια στο σπιτι των δικων σου ε? Ωραια θα ειναι... Καστορια? Θα χαρεις το χιονι με την ψυχη σου!!!

Αννα, πλακα δεν εχουν που πρεπει σωνει και καλα να καταλαβεις φρσεις ολοκληρες σε απταιστα αλαμουρνεζικα? Κι ο Ιασωνας κατι λεει πλεον... γκιαγκια=γιαγια, Ντιμη (Τζιμη, ο γατος ειναι αυτος), ντεντο (ενα αυτοκολητο δεντρο στο δωματιο του) και διαφορα αλλα σ' αυτο το στυλακι παντα παραποιημενα τοσο που θελουν μεταφραση. Σημερα ομως τα βρηκα σκουρα, μεχρι και ξυλο εφαγα... μου εδειχνε εξω απο τη μπαλκονοπορτα και μου ελεγε ο-ιιι... που να καταλαβω εγω τι ειναι αυτο που αποτελειται απο ενα ενα ο και μερικα ι και εχει δυο συλλαβες? Αινιγμα... του ελεγα τι λες, δεν καταλαβαινω, δειξε μου. Μου εδειχνε, φωναζε και επαναλαμβανε το ιδιο... μου εριξε μερικες σπρωξιες και καταλαβα... βροχη ηταν η μαγικη λεξη! Μολις του ειπα πεφτει βροχη, να οι αγκαλιες και τα γελια!

Φανη, φανταζομαι οτι η Αναστασια σου θα ειναι πια μια χαρα... αλλα κι εγω που το επαιζα ανετη με το κρυο περσυ και ολο δεν εχει αναγκη ο Ιασωνας απο κρυο ελεγα, φετος τρομαξε το ματι απο τις τοοοσες ιωσεις και φυλαγομαστε περισσοτερο. Ετσι ειναι, αν καεις απο το χυλο φυσας και το γιαουρτι... Θελω κι εγω σπιτικα ψωμακια απο τα χερακια σου! Θα μου στειλεις?

Μαρακι, φιλακια!!! Που εισαι κοριτσακι μου? Σε χασαμε...

Νομιζω πως οσα ηθελα τα εγραψα και δεν αφησα και καμια παραπονεμενη. Ειναι ωρα να συνεχισω με την εργασια... φιλια πολλα σε ολες και καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...