Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα κοριτσάρες μου!!!

Καλέ πού εξαφανιστηκατε όλες πάλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??????

Μπήκα να σας γραψω,αλλα η Ολι είδε στο καλοριφέρ τα γιαουρτάκια της

που ζεσταίνονται κ φωνάζει μαμααααα μαααμ!!!!!!!!(αυτο είναι πρόταση,δεν είναι?

χιχιχι....)

Αν προλάβω θα μπω αργότερα!!!Ματς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες θα ξεκινησω με τα δικα μου

οι φοβοι μου επιβαιβεωνονται μια μια οι εξετασεις βγαινουν και βαδιζουμε πως θρομβοφιλια επισημως ειμαι να σκασω.....

το σπιτι ευτυχως προχωραει

διαβαζω για τα μικρα σας οτι μιλανε και χαιρομαι πολυ

ΧΑΡΟΥΛΑ μου μην ανυσηχεις η ξαδερφη του αντρα μου εχει ενα κοριτσακι 2,5 ετων και δε λεει ουτε μπαμπα...αλλα καταλαβαινει τα παντα..ο γιατρος τους ειπε οτι ειναι τεμπελα και καλομαθε και της τα δινουν ολα στα χερια γιαυτο δε μιλαει...αλλα εαν ως τα 3 δε μιλησει τοτε θα πανε σε λογοθεραπευτη

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ελατε απο τωρα να γκρεμισουμε παρεα...φιλια στο ταλιμπανακι σου και να σου πω κατι???δε ξερω γιατι αλλα νομιζω θα κανεις αγορακι..ολα καλα να πανε ρε κοριτσαρα

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ θα παρω την παιδιατρο και θα σου στειλω μυνημα οκ???περαστικα σας βρε κοριτσι μου παλι το καημενo

MUMMYDAKI MOY πολυ τσαχπινουλα η μικρη αφασια το πουλακι μου χαχα

ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ νασαι καλα αχ ανυπομονω.....

ο δικος μου λεει

ΓΚΑΝΓΚΑ =ΓΑΝΤΙΑ

ΓΚΟΥΝΤΑ=Η ΓΚΟΥΝΤΑ ΤΟ ΤΥΡΙ

ΝΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΑΜΑ ΜΠΑΜΠΑ ΠΑΠΠΟΥ ΓΙΑΓΙΑ

ΑΛΙΑ=ΓΑΛΑ

ΟΜΙ=ΨΩΜΙ

ΓΚΟΥΓΚΟΥΤΖΙ=ΕΛΙΑ

ΜΠΑΜΠΟ=ΜΠΑΝΙΟ

ΚΙΚΟ=ΛΥΚΟ

ΚΙΚΙ=ΚΑΤΣΙΚΙ Η ΜΠΕ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΑ ΚΕΦΙΑ

ΠΑΙ=ΨΑΡΙ

πιπια=πιπιλα

αυτα ειναι τα καινουρια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι, το πηρα το π.μ. σου και σ' ευχαριστω παρα πολυ!

Ο Τζορμπατζακης με αδεισε αλλα μαλλον με το δικιο του... του το ξαναεστειλα σε π.μ. και ανοιξα καινουριο θεμα που δεν αναφερω το ονομα αλλα μονο την κατηγορια του φαρμακου. Ελπιζω να μου απαντησει κι αυτος καποια στιγμη.

Ο μικρος αν και σχεδον εγκλειστος και ενω δεν πηγαινει στον παιδικο ξανα ειναι αρρωστος με τα ιδια τα γνωστα συμπτωματα απο το πρωι... Μου ' ρχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο... υποψιαζομαι και παρενεργεις του φαρμακου τωρα.

Αν καποια αλλη μπορεσει να επικοινωνησει με παιδιατρο και μου εχει καποια απαντηση, θα της ειμαι υπερ-υποχρεωμενη!

Κοντευω να σκασω... δεν μπορω να συγκεντρωθω ουτε για διαβασμα, ουτε για τιποτα...

Γκρινιαζα στον παιδιτρο για τις πολλες αντιβιωσεις που εχει παρει ο μικρος με καταληξη να δινω ενα φαρμακο στο μικρο που ελαχιστοι γιατροι συνταγογραφουν και οταν το κανουν ειναι με τη λογικη του πειραματος... αν πιασει, επιασε...

Ουφ... :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντζι μου δε σε ξεχασα,εγώ πήρα τη γιατρο μου,αλλα ηταν στην κλινική

κ θα την παρω αύριο πάλι..μόλις τη βρω κ μιλησουμε θα σου πω!Γράψε μου μόνο

το όνομα του σκευάσματος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλι μου ολα θα πανε καλα κοριτσακι μου!!!!!!!

αυριο θα σε :-c

προσπαθησε να χαλαρωσεις! σε φιλω γλυκα και φυσικα μακια πολλα πολλα στον Ιασωνακο μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ Καρολινα και Κωνσταντινα, που θα μπειτε στον κοπο... αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη μονη μου. Ουτε γιατρος ειμαι, ουτε εχω ξαναδει τοσες λιγες πληροφοριες μεσα στο ιδιο το φαρμακο. Ακομα και το ντεπον περισσοτερα λεει.

Θα πεσω κι εγω για υπνο, αν και δεν το βλεπω... ο μικρος εχει ενα βηχα αλλο πραγμα, ο πυρετος δεν ανεβηκε πανω απο 38 αλλα ετσι κι αλλιως θα τον παω στον παιδιατρο αυριο το πρωι να δει τις αμυγδαλες του. Να δω τι θα γινει τωρα, που εξ' αιτιας αυτου του καινουριου φαρμακου δεν μπορει να παρει αντιβιωση, αν εχουν πρηστει πολυ οι αμυγδαλες.

Σκεφτομουνα να του κανω καμια μασκα αερολιν αλλα μου φαινεται χαζο, αφου ακουγεται σαν ξεροβηχας και η αναπνοη του ειναι καλη. Ουτε το παναντολ δε του εδωσα αφου δεν ανεβηκε πολυ ο πυρετος, μη του χαλασω την αντιδραση του ανοσοποιητικου.

Ετσι, μαλλον θα ειμαι στην τσιτα ολη τη νυχτα...

Ευχαριστω και παλι και καλο ξημερωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!

Αγγελικη μου μιλησα χτες βραδυ τελικα με τη γιατρο μου για το θεμα σου.

Αυτη δεν το εμπιστευετε πολυ το φαρμακο αυτοπ γι'αυτο και δεν το συστηνει

γεννικα ειναι υπαερ των ηπιων μορφων ποφυλαξς

Αν θυμασαι καλα ο Χριστοφορος εχει και αυτος αδυναμο ανοσοοποιητικο και συνεχεια αρρωσταινει

αλλα εμας δε μας δινει αντιβιωση τοσο συχνα

να φανταστεις καθε δοντι κα μηξα

εμας μας ειχα ταραξει στον φυσιολογικο ορο και σε ενα 'γιατροσοφι" που φτιαχνω με μελη λεμονι και γλυκερινι, επισης την τελευταια φορα που ειχαμε θεμα μου ειπε να μη ξαναπαρω ορο σε μπουκαλι και να παρω το νασαλιν ενα σκευασμα απο το φαρμακειο για ρινικες πλυσεις..αλλα το νασαλιν για παιδια, ειναι βεβεια αγια παιδια απο 4 ετων και πανω αλλα βαζω στην συριγγα του- ειναι κατασκευασμενη να κανει απαλη πλυση ολης της ρινικης κοιλοτητας - μονο 10 μλ .

Το υγρο το φτιαχνεις εσυ, εχει μεσα φακελακια- πουλανε και χωριστα φακελακια- τα οποια τα διαλυεις σε χλιαρο νερο και φτιαχνεις ισοτονο διαλειμμα φυσιολογικου ορου.

Βρικα την υγει αμου με αυτο παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!!

Είχαμε πάλι ζόρικο βράδυ με τον παλιόβηχα...

Σημερα το βραδυ η γιατρινα μου μου πε να της δωσω κατι άλλες σταγόνες

μπας κ δω βελτίωση...Για να δούμε!!!!Όχι τίποτα άλλο,δεν κοιμαται σωστά

κ όλη μερα είναι μες στη γκρινια,πόσο ν αντεξω η δόλια μάνα???

Λοιπόν Αντζι μου,ρώτησα κ για το θέμα σου,μου είπε να μην ανησυχεις,το οτι

δεν λεει πολλά πραγματα στις ενδείξεις,αντενδείξεις,είναι γιατι πραγματικά

δεν υπάρχουν πολλά πραγματα τα οποία θα πρεπε να αναφερθουν!Είναι πολύ

καλό λεει για το ανοσοποιητικο σύστημα του μικρού,κ σιγουρα ειναι προτιμοτερο

απ το να τον "μπουκώνετε' με αντιβιώσεις..Τυχόν συμπτώματα που μοιάζουν με

τα κοινα συμπτώματα κρυολογήματος-αμυγδαλίτιδας κτλ κτλ δεν οφείλονται

σίγουρα στο vrocho-vaxon,δεν εχει τετοιου είδους παρενέργειες.Τώρα για το συνδυασμο

με aerolin,αντιβιώσεις κτλ θα πρέπει να γίνει σε συννενόηση με τον παιδίατρο σας!

Αυτα κοριτσακι μου...Ελπίζω να σε βοηθησει κ η γνωμη της παιδιάτρου μου

κ να μην ανησυχεις τοσο..Το βράδυ σας πώς ήταν??

Καλημερα συμπεθερούλα μου!!!!

Καλε τα υπόλοιπα κορίτσια μου πού ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημερα

αγγελικη περαστικα σας και κουραγιο-μια φιλη μου που αντιμετωπιζε ακριβως το ιδιο προβλημα εδινε μια σκονη για τονωση του ανοσοποιητικου που λεγοταν κοκια η' κατι τετοιο-οταν δω το γιατρο μου θα τον ρωτησω

εμεις καλα-περασε η ιωση ευκολα μεχρι στιγμης.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεεεεεεεεερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χθες δεν μπορεσα να σας γραψω.....

Η μικρη εκλαιγε και γκρινιαζε σχεδον ολη μερα με αποκορυφωμα τη νυχτα...

Ο υπνος την πηρε με τα χιλια ζορια στις 1 τα ξημερωματα, ειχαμε ξυπνημα στις 3, μετα στις 4:30 και στις 6 με τσιριδες να φωναζει "μαμαααααα... μαμααααααααα"... :(:(

...Πριν λιγο σχολασα και εβαλα να φαμε..

Μια "βουτια ψωμιου στην φασολαδα" :D και ενα ααααααμ της Αναστασιας να το φαει με εκανε να νιωσω το ΤΡΙΤΟ ΤΗΣ ΔΟΝΤΑΚΙ..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob8.gif]

Κλαιω λεμεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στο αναστασακι μας!

να δεις που σε ενα μηνα θα εχετε 12 δοντια!

αντε λιγη υπομονη και θα περασει και αυτο!

εγω κανω ετσι οταν λεει καμια καινουργια λεξη, εσυ οταν βγαζει δοντι! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για το ενδιαφερον σας!

Κωνσταντινα, η παιδατρος σας μαζι με το δικο μας, ειναι οι μονοι μεχρι στιγμης που εχουν θετικη αποψη για αυτο το φαρμακο. Μακαρι να εχουν δικιο!!! Απο τη στιγμη που βρεθηκε εστω και ενας ακομα που λεει κατι καλο γι αυτο, εγω σιγουρα νιωθω καπως καλυτερα... εχω μια ελπιδα οτι θα πανε καλυτερα τα πραγματα!

Σχετικα καλα περασαμε τη νυχτα, περα απο το γαιδουρο-βηχα, ο πυρετος εμεινε σταθερος στο 37,8 και δεν του εδωσα τιποτα τελικα. Μονο που οπως ηταν αναμενομενο εγω δεν κοιμηθηκα καθολου. Ο Ιασωνας παλι κοιμηθηκε μεχρι τις 10 παρα τεταρτο το πρωι... 13 ωρες υπνο συνεχομενο χτυπησε... μαλον θα το ειχε αναγκη για να συνερθει και ετσι δεν τον ενοχλησα καθολου. Εγινε λιγο ανω-κατω το προγραμμα μας αλλα δεν πειραζει... Και το πρωι παλι ειχε ενα 37,5 και χειροτερο βηχα κι ετσι συνεχιστηκε ολη η μερα μεχρι τωρα που τον εβαλα για υπνο. Απο φαγητο και παιχνιδι ολα κανονικα... αναρωτιεμαι πως μπορει!

Τελικα το απογευμα θα παμε στον παιδιατρο να του δει τις αμυγδαλες. Ειπε να περασει ενα 24 ωρο απο την ωρα που αρχισε ο πυρετος και πιστευει κι αυτος οτι ειναι εντελως απιθανο τα συμτωματα του να οφειλονται σε αυτο το φαρμακο. Θα μπορρουσαν λεει να ειναι μερος μιας αλεργικης αντιδρασης αλλα θα επρεπε να υπαρχει και κατι δερματικο ταυτοχρονα, οποτε δεν ειναι αυτο.

Σκεφτομαι να τον κρατησω σπιτι μεχρι και τις 19 Φευρουαριου που θα εχει παρει και τη δευτερη απο τις 3 10ημερες δοσεις απο αυτο το φαρμακο, ετσι αν ειναι να του εχει δυναμωσει εστω και λιγο το ανοσοποιητικο του θα φανει, ενω αν τον στειλω οπως ειπε ο παιδατρος απο τις 19 αυτου του μηνα, ισως να μην εχει προλαβει να κανει πολλα και να πεσουμε και παλι σε ωτιτιδες και αντιβιωσεις.

Τελικα μου φαινεται πιο ευκολο να τον εχω σπιτι και ας εχω διαβασμα και δουλειες απο το να παει παλι παιδικο για 3-5 μερες και να ειναι με 39ρια και υγρο στα αυτια και να τρεχουμε...

Χρυσα, εσυ τον εστειλες ξανα παιδικο το Χριστοφορο ή οχι ακομα? Ξερεις πως θεωρητικα κι εγω συμφωνω με την παιδιατρο σας (ειμαι κατα των αντιβιωσεων και υπερ των μελιων, λεμονιων, μανταρινο-πορτοκαλιων και της κοτοσουπας) αλλα πως περναει η ωτιτιδα χωρις αντιβιωση? Για τις μυξες ή τις αμυγδαλες δεν εχει παρει σχεδον ποτε αντιβιωση γιατι τις 2 φορες που εκανε αμυγδαλιτιδα, ηταν στη μεση της αντιβιωσης για ωτιτιδα... προσθετε λοιπον ο παιδιατρος αλλες 3-4 μερες απο την ιδια αντιβιωση.

Το πακετο με τη μυξα ειναι πως ολες τις φορες κατεληξε σε ωτιτιδα, ανεξαρτητα απο τους διαφορετικους ορους και το κορτιζονουχο σπρει που εχει παρει. Μαλιστα στις αρχες περναγανε και 7-10 μερες απο την εμβανιση της μυξας μεχρι να μαζεψουν υγρο τα αυτια του, τις τελευταιες 2 φορες ομως, εγινε σχεδον αμεσως, απο τη δευτερη μερα... σαν να αυτοματοποιησε ο οργανισμος του τη διαδικασια...

Δε θελω πια να αρρωσταινει αλλο! Σκεφτομαι μηπως ολες αυτες οι ωτιτιδες εχουν παιξει κι αυτες το ρολο τους στην καθυστερηση της ομιλιας του. Αν και δε με νοιαζει και τοσο πια... ας σταματησει να αρρωσταινει τοσο συχνα και ας μιλησει 3ων - 4ων ετων κανονικα...

Το ξερω πως δεν πρεπει να γκρινιαζω τοσο πολυ, πως υπαρχουν πολυ-πολυ χειροτερα και τα εχω δει με τα ματια μου, και ακομα και τα αλλα παιδακια που αρρωσταινουν καποια στιγμη ειναι μεσα στη γκρινια, χτυπανε 40ρια, δεν τρωνε τιποτα... Ισως να πρεπει να νιωθω και τυχερη που ο αρρωστουλης Ιασωνας, δεν μοιαζει ποτε με αρρωστουλη, παιζει και χαιρεται και ακομα και οταν ειναι χαλια ο λαιμος του καταβροχθιζει ενα μεγαλο μπωλ σουπα ευχαριστως... Αλλα δε νιωθω ετσι!

Αντε, να μη σας ζαλιζω αλλο... εχω και το διαβασμα και τον παιδιατρο το απογευμα...

Πολλα φιλια σε ολες!

Φανη!!! Τωρα το ειδα... με γεια και σιδερενιο το δοντακι σας! Στο ειπα... δεν θα προλαβετε να πατε στον ορθοδοντικο, θα δεις που μεχρι την αρχη της επομενης βδομαδας θα βγει κι αλλο!!!

Μπραβο!!! Πολυ χαρηκα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Χριστοφορος γεννηθηκε με ωτιτιδα, μεχρι να γινει 2 μηνων ειχε παθει ωτιτιδα 3 φορες

στην δευτερη μας εστειλε σε ΩΡΛ, αυτος αφου μετρησε και ξαναμετρησε και εξετασε κλπ κλπ κλπ, μας εδωσε κατι σταγονες για το αυτι που της βαλαμε για 10 ημερες και τερμα, καθαρησε μια για παντα το αυτακι του...

εκτοτε δεν ξαπαναπαθεμ ωτιτιδα

θυμαμαι παντως που ο ΩΡΛ μας ειχε πει πως σε παιδακια μεγαλυτερα των 6 μηνων αυτος σπανια δινει αντιβιωση παλη...

δεν ξερω ειναι αναλογα με την περιπτωση

εγω λεω να δειτε και ΩΡΛ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα, εχεις δικιο για τον ΩΡΛ, το εχω σκεφτει αλλα δεν εχω κανει τιποτα... Ενοειται πως δεν υπαρχει καποιος ΩΡΛ που να βλεπει παιδια στην πολη μας, αν ομως συνεχιστει αυτο το χαλι, θα κλεισω ραντεβου στο Ριο οπωσδηποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μ Π Ρ Α Β ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ στη κουκλίτσα μας!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif] \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-bd:-bd:-bd:-bd

φανταζομαι χαρα η μανουλα που κλαιγε!!!!!!!!!!!!!!!!

μακαρι σου ευχομαι τα δακρυα σου να ναι απο δω και περα μοναχα απο χαρααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μουουοουουυουοουυοουουυου!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:8-}8-} \M/ \M/ \M/ \M/ (*)(*)(*)[smilie=blob1.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Το πόσο χαρηκα δε λέγεταιαιαιαιαιιαιαιαιαιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου φτιαξες το απόγευμα κοριτσάρα μου,μπράβο,μπράβο κ πάλι μπράβο!!!!!

Εύχομαι ολόόόόψυχα ολα τα υπόλοιπα να σκάσουν πιο γρήγορα κ εντελώς ανώδυνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζι μου σε καταλαβαινω απόλυτα...Είναι πραγματικό μαρτύριο

όλο αυτο,αλλα ειναι αυτό που λες κ εσυ,πρέπει να σκέφτεσαι οτι υπάρχουν,δυστυχως,

κ πολύ χειρότερα κ να λες δόξα το Θεούλη που αν μη τι άλλο είναι πραγματακια που

με αντιβίωση ή χωρίς,διορθώνονται!

Εδω ενας βήχας κ είπα αμαν......

Πάντως σε γενικές γραμμές να ξέρεις κ η δική μου παιδίατρος είναι κατα των αντιβιώσεων

κ υπερ των φυσικων μεθόδων,κ μαλιστα πολλές φορες μου εχει δώσει σκευασματα

φυτικά κ βιολογικά για το μωρό..(το τελευταιο θυμαμαι ηταν κατι σταγόνες για τις

διαρ@@ιες)Κ τα ερεθισμενα αυτακια που ειχε η Ολίνα οταν μου εμφάνισε το αιφνίδιο

τα θεραπεύσαμε με σταγονίτσες κ εμείς,όπως κ η συμπεθερα!

Αυτα σου τα λεω για να ξερεις πως προκειται για γιατρο ψαγμενη,που δε ριχνει το μωρο

σε φαρμακα με την πρωτη ευκολία όπως οι περισσότεροι,αρα κ η γνωμη της ειναι

σημαντικη πιστευω!

Σημερα ηθελα να κατεβω στο μαγαζι να ξεσκασω κ εγω λίγο κ δεν εκατσε με τη μαμά

κ είμαι να σκάσω.. X( Δεν την παλεύω αλλο εσώκλειστη λεμεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα ....εδω ειμαστε κ εμεις κ διαβαζουμε συχνα τα νεα σας.... ;)

Φανουλα μπραβο αντε ως το τελος του μηνος να εχουν βγει ολα..... :D

Αγγελικη κ Κωνσταντινα , περαστικα σας κοπελες μου,κ αν ειναι για το καλο του ας μη παει ο Ιασωνας λιγο καιρο παιδικο.... ;) γνωμη μου ετσι;

Ντινα θελω να σε ρωτησω κ το ξεχναω με τη φαγουρα, τι εγινε; περασε; :|

τα δικα μας νεα με κρεαταει απο το χερι κ παμε παντου....δηλαδη οπου θελει αυτος :P κ κανουμε κ τις δουλιες μας μαζι πλεον, ,καπου , καπου ξεχνιομαστε κ κανει 2, βη,ατακια μονος αλλα πιο πολυ μαζι,απο κουβεντες λεει, μαμα, μπαμπα, αντε,λιγο, κ καποια που δε καταλαβενω....αυριο εχουμε παιδιατρο κ εμβολιο,ηθελα να σαςρωτησω εδω κ καιρο τ απογευμα τι τους δινετε για φαγητο; εμεις ακομη κρεμα,μηπως θα πρεπει να τις κοψουμε; ;)

Συμπεθερα,Χρυσα,Χαρουλα,Στελλα, Κατερινα, καλο σας απογευμα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα Κατερινάκι μου!

Εμείς σπάνια πια τρωμε κρέμα το απόγευμα...Εχω βεβαια παντα στο ντουλάπι

για τις μερες που τρωει μπόλικο μεσημεριανο,για κατι πιο ελαφρυ..

Συνήθως τρωει τοστακι με κασέρι κ γαλοπούλα,ψωμακι με τυρί,

ή γιαουρτάκια(με φρούτα η δημητριακά),

πιο σπανια τραχανό γιατι δεν της αρέσει κ καμια φορά μου ζηταει μόνη της

κ καμια μπανάνα ή corn flakes με γάλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...