Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Καλημερα!!

Αμαν βρε συμπεθερα ...

τι ηταν αυτο;;;;

πολυ στεναχωρηθηκα...

Λες να εκανε κατι τετοιο μονο απο δοντι;;;;..μακαρη να μην εχει κατι σοβαρο η ζουζουνα σου!!

Γραψε μας νεα απο τη γιατρο μολις πατε.

Περαστηκα και πολλα πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κι απο μενα....

Περασαμε μια απαισια νυχτα με βηχα και μυξες και φυσικα ατελειωτο κλαμα και γκρινια... 2 τα ξημερωματα ηθελε τατα και γυρνουσαμε βολτες με τ' αμαξι, με τις πυτζαμες και τις παντοφλες.. Ειμαι με ενα κεφαλι καζανι και η μικρη δειχνει πολυ εκνευρισμενη.. Δεν ανοιξε το στομα να πιει γαλα και την ενοχλουν ολα. Μεχρι και το πουλοβερακι το τραβαει να το βγαλει.. Αναμονη για πυρετο μου μυριζουν ολα αυτα.

Για δοντια δεν το συζητω... Ειναι κατι εξω απ΄τα νερα μας...

Ντινακι μου... :cry::cry::cry: τι να επαθε το Ολινακι στα καλα καθουμενα?

Ο Κ δεν ηταν σπιτι χθες βραδυ? Αχ κοριτσακι μου... δεν ξερω γιατι συμβαινουν παντα τα χειροτερα οταν ειμαστε μονες... Καλυτερα να φωναξεις παιδιατρο στο σπιτι.. εχει υπερβολικη υγρασια εξω και ειναι οτι πρεπει για ιωσεις..

Να μας γραψεις νεα της μικρης μολις την εξετασει..

Κοριτσια σας αφηνω... δε βλεπω να κανω τιποτα σημερα με την μικρη σ' αυτη τη κατασταση.. Γυαλιζει το ματι της σας λεω... Τι εχει παθει και ειναι τοσο θυμωμενη?

Ελπιζω να ησυχασει με τον μεσημεριανο υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσαρες μου τι κανετε?

εγω σημερα δουλιτσα και μετα ξανα απο δευτερα ..πηρα αδειουλα την παρασκευη...

Χρυσουλινι μου καλημερααααααα....πως εισαι αγαπη?

Αγγελικουλα μου χαίρομαι που το πηρες αποφαση και αρχισες το διαβασμα...υπομονη και θα τελειωσει και η πτυχιακη σου...φιλια στον όμορφο ταλιμπαν....

Στελλουνι μου που εισαι εσυ κουκλιτσα μου?αχ σας καμαρωνα στις φωτογραφιες ....πτου πτου...

Φανουλι μου εισαι λιγο καλυτερα σημερα? η Αναστασια μας καλα?

Συμπεθερουλι μου που χαθηκατε εσεις? περπατησε μηπως ο Γαμπρος μου και σε τρεχει? :lol::lol: φιλησε μου τον....

που ειστε οι υπολοιπες????Ζαιρακι,Δωρουλα,Ιφι,Ποπιτσα,Αντρουλα...μακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου,να σαι καλά κοριτσάκι μου,θα φανει απο τι

ήταν τελικά όλο αυτό,τι να πω...

Φανούλι μου χθες ηταν η νυχτα παραξενη μαλλον,δεν εξηγειται διαφορετικά...Εφταιγε η έκλειψη??Εφταιγε κάτι άλλο??Τι να πω...

Τελικά ναι,θα ερθει η γιατρος μας στο σπίτι.Αρκει να εχει ξυπνήσει κ το νινί μου,

επεσε σε χειμερία νάρκη...

Ο Κ ήρθε αλλα κατα τις 10 παρα-είχε δουλειά κ μετα είχε κανονίσει να πάει σ εναν

φίλο του παραπληγικό(δεν ηθελα να του το χαλάσω γιατι κ εκείνος περιμενει

πώς κ πώς να πάνε οι παλιοί του φίλοι να τους βλέπει!)αλλα με πήρε τηλέφωνο

πάνω στον πανικό κ όσο κ αν μπόρεσα να δείξω πως θ ανταπεξέλθω δεν τα κατάφερα..

Σε 2 λεπτά ήτανε στο σπίτι!

Περαστικούλια κ στο Αναστασάκι μου,τετοια φαση θελει υπομονή..ίσως τελικά

θύμωσε που δεν κοιμήθηκε καλά το βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΙ μουυυυυυυυυ τι επαθε μωλε παλι η κοριτσαρα σου?

:(:( περαστικουλια αγαπη μου...και ελπιζω να της περασει γρηγορα...κανε της μια μεγαλη αγκαλιτσα απο μεναααααααααααααα και την παπενια...η την αγριοπαπια!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου τελικά ήρθε η γιατρίνα μας στο σπίτι..Κόκκινα λαιμάκια είπε,σε αρκετά άσχημη κατάσταση,απο ίωση...μας έδωσε σταγονίτσες,αντιβιωση σε

ίωση λεει δεν χρειάζεται γιατι κάνει τον κύκλο της κ φευγει απο μόνη της..

Εκτός αν αλλάξει κατι κ μου το γυρισει σε αμυγδαλιτιδα,που όμως δεν φαίνεται να

πάει προς τα εκεί..Ελπίζω να αρχίσει να υποχωρεί..

Η ψυχούλα μου σήμερα ξύπνησε 1 η ωρα με κλάμματα κ ρίγος πάλι,ευτυχως ομως

έπεσε κ τωρα ξανακοιμαται,δροσερή πια..

Φιλάκια πολλά,καλό μεσημέρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Περαστικα στο Ολινακι σου και γρηγορα Κωνσταντινα! Ιωσουλα ειναι και θα περασει... ευχομαι να μην το γυρισει σε αμυγδαλιτιδα και πεσετε σαν κι εμας στις αντιβιωσεις!

Φανη, να σου πω την αμαρτια μου? Δε θελω να σου δωσω ελπιδες χωρις λογο αλλα εχω μια περιεργη αισθηση οτι αυτο που περιγραφεις για χθες και σημερα (δεν ηθελε γαλα, εχει νευρα, δεν ανεχεται τα ρουχα της...) μαζι με την εικονα των ουλων της Αναστασιας, δεν ειναι ιωση αλλα ειναι τα 2-3-4-5-6-7 δοντακια που θα σκασουν ολα μαζι μεσα στις επομενες μερες. Σα να μη θελει να παει στον παιδορθοδοντικο και θα βγαλει τα δοντακια της νωριτερα. Δεν της δινεις κανενα ντεπονακι γιατι αν εχω δικιο θα τραβηξει μεγαλα ζορια το κοριτσακι σου. Ειναι μεγαλο παιδακι πλεον και εχουν σκληρυνει τα ουλα της, αν βγουν και πολλα δοντια μαζι...

Γραψε μας οταν εχεις κατι νεοτερο.

Και σ' εμας κατι παραξενο συνεβη χθες τη νυχτα. Τι ηταν χθες? Εκλειψη ειχε? Τελοσπαντων κατα τη 1 πηγαινοντας τουαλετα, ειπα να ριξω μια ματια αν ειναι σκεπασμενος ο Ιασωνας. Τον βρηκα με τα ματια ανοιχτα μεσα στο σκοταδι, σκεπασμενο και στη θεση του στο μαξιλαρι του. Ηταν ξυπνιος κανονικα, μολις με ειδε σηκωθηκε αμεσως και ηθελε αγκαλιες... Τον χαιδεψα λιγο του ειπα πως ειναι νυχτα και πρεπει να κοιμηθει, η μαμα ειναι εδω και σ' αγαπαει, τον ξανασκεπασα και εφυγα. Καμια διαμαρτυρια... Μετα απο καμια ωρα ξαναπηγα και τον βρηκα ακριβως στην ιδια κατασταση. Κοριτσια μεχρι τις 4.30 καθοταν ετσι ξυπνιος, ξαπλωμενος, σκεπασμενος, αθορυβος, χωρις καμια διαθεση για γκρινιες ή αποδρασεις απο την κουνια... Τι κουφο ηταν αυτο? Μου λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικη μου μακαρι να ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες... αλλα απ' την αλλη δε θελω να βαζω στο νου μου τα δοντια γιατι εχω βαρεθει να περιμενω....

Σε λιγο θα γυρισει να μου πει.... "καλα ρε μανα εγω δε θα βγαλω δοντια σαν τα αλλα παιδακι"....? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ηταν αρνακι και εγινε κατσικι... απο την μια μερα στην αλλη ολο και πιο νευρικη μου φαινεται... Λενε πως καθυστερει και η ομιλια με την απουσια των δοντιων!!

Ξερεις τι μου ειπε χθες βραδυ?

"Μαμα μουυυυυ... παπω" :x:x:x:x:x:x:x

Της λεω αστα αυτα και κανε νανι γιατι θα στις βρεξω...

Και μου λεει "οοοοομπο νταντα"...!! (που το ακουσε το "ομπο", αυτο το λενε οι μπαρμαδες) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ξεχασα να σχολιασω και το καμαρι σου! Εχει μεγαλωσει πααααρα πολυ και νομιζω οτι οσο περναν οι μηνες γινεται ολο και πιο ομορφος... Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!

Ντινακι μου αυτη τη στιγμη γραφω και η σελιδα τρεμει και μου χει κανει τα νευρα κροσια... Μολις πατα enter παθαινει τραλαλοα.. :lol::lol:

Το ματιαξαν το Ολινακι μας.. οι κακες οι γλωσσες... και σου ειπα μη την κυκλοφορεις πολυ....!! Εσυ δε μ' ακους..

Περαστικα να ειναι και ελπιζω αυριο να ξυπνησει χωρις πυρετο και με καλυτερη διαθεση.

Καρολ ευχαριστω κοριτσαρα μου για τα περαστικα και τις αγκαλιτσες που μας στελνεις! Να εισαι καλα... [smilie=bunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου γλυκιά σ ευχαριστώ..άλλο κακό να μη μας βρει...Εσύ πώς είσαι πουλί μου,με τούτα κ με κεινα δε μας είπες νεα σου!

Αντζι μου σ ευχαριστώ κ εσένα γιαβρί μου...μάλλον κάτι παίχτηκε με την έκλειψη,δεν εξηγείται αλλιώς,ούτε κλάμματα,ούτε διαμαρτυρίες,ούτε τρελό ξεσήκωμα

ο Jason????Αυτό κ αν είναι!!!!

Φανούλι κ εμενα αυτο μου κάνει τελευταία,γιατιιι??Τώρα για τις κακές γλώσσες

δε θα το σχολιάσω,ασε,ασε,γιατι αν πάρω φόρα....Κ αντε εμένα οκ να το

καταλαβω,η μπέμπα μου τι σας φταίει κ την γκαντεμιαζετε ρε απαράδεκτες???

Τεσπα.....

Φιλάκια αγαπη μου,περιμένουμε νέα κ απο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα αγαπες μου!!!

Πειτε μου ποιος κακουργος ματιασε τα καμαρια μας να τον φαω λαχανο :-w:-w:-w !!!

Ντινακι μου γλυκο πολλα περαστικα στην κουκλα σου!!!Εσυ ματακι της φορας??Εεεε???Φανταζομαι κ την ταραχη σου που ησουν μοναχουλα..εχετε ομως μπαμπα αστερι ;) !

Γρηγορα να συνελθει το πουλακι μου!!Μεγαλη αγκαλιτσα κ πολλα φιλακια :YMHUG::-*:-* !!Τουλαχιστον κοιμαται αρκετα κ ησυχα απ'οτι καταλαβα,ευτυχως!!Ευχομαι να της περασει η ιωσουλα ετσι ελαφρα,σχετικα θα μου πεις,κ συντομα!!

Τωρα απο το μαλλι της Αφροδιτης τι σ'αρεσε ηθελα να ξερα :lol::lol: !!!!Σα θαμνος ειναι τις περισσοτερες ωρες :lol: ..ειναι τοσο σγουρο κ αργει τοσο πολυ να μακρυνει κ να ερθει στα καλα του... :dry:!Ομοιοπαθουσα βλεπεις!!Βρεγμενα κοντευουν να φτασουν στη μεση της :blink: !Κ δε καθεται η σκατουλα να της τα φτιαξω με τιποτα!!Χαλαει τα κοτσιδακια,τις κορδελες,τα κοκαλακια...ολα!Ουφ!!Σου ειπα τον πονο μου :P !!!

Αχ εγω πρεπει να παχυνω..το ξερω :? !!Ο αντρας μου να δεις τι μου λεει...!!Εχει δικιο!

Α!!Εγω δε πηρα το μεγαλο Aqouadodlle!Πηρα το πιο μικρο των 20ευρω γιατι οταν πηγα τζαμπο ειχε το τελευταιο σε ροζ συσκευασια!Τα υπολοιπα των 20ευρω ηταν ολα μπλε κ των 30 το ιδιο!Ε και σκεφτηκα οτι ειμαι πολυ τυχερη για την πριγκιπισσα μου που βρηκα ενα κ μοναδικο ροζ κ λεω δε πειραζει ας ειναι κ πιο μικρο αλλα δε φανταστηκα οτι μπορει να εχουν τετοια ουσιαστικη διαφορα...εμας ειναι κανονικα ενα ειδος χαρτονιου(ροζ),το δοκιμασα σε μια ακρουλα να δω αν σκιζεται κ οντως σκιζεται :( ..!Εσας δλδ ειναι σα μουσαμας?Δε σκιζεται?Ετσι το φανταζομουν κ εγω!Τεσπα,θα δειξει ποσο θα ζησει!Καλα να 'μαστε,δε πειραζει!!

Φανουλα μουουου...κοριτσακι μου...περνατε μεγαλη ταλαιπωρια ρε γαμωτο :cry: !!!

Θα τη μαδησω αυτη την βρωμονεραιδα των δοντιων(ή μηπως δεν εχουν τα τα μωρα :-? ??)Υποφερει το αστερακι σου..ευχομαι να εμφανιστουν επιτελους πολυ πολυ συντομα κ να ηρεμησετε λιγακι!Δωσ'της πολλες αγκαλιτσες κ απο μενα!!!Οχι φιλακια..μη την πονεσω κ με κοπανησει :lol: !!

Υπεροχα ειναι παντως τα ατιμα,καταλαβαινουν τα παντα!!Λατρευουν τη μανουλα :x !!

Α!!Και sorry κιολας..ποιος σου ειπε οτι καθυστερουν την ομιλια οσα δεν εχουν δοντια :blink::blink: ????Την κορη σου την εχουν δει :lol::lol::lol::lol: ???

Εμενα ρε κοριτσια δε λεει πολλα ακομα,τα ιδια..ν'αρχισω να ανησυχω :-s ?Αληθεια προβληματιστηκα!

Συμπεθερουλα μου...καλε τι επαθε ο Ιασωνακος χθες βραδιατικα???Τελειως κουφο :blink::blink: !!!!Τι να πω...εχει προβληματα κ δε μπορει να κλεισει ματι :lol: ??Τι να σκεφτοταν αραγε?Μπορει κ να ετυχε..!Να ειδε κανα ωραιο ονειρο κ ξυπνησε κ συμπτωματικα τον πετυχες στη φαση αυτη!Ποιος ξερει..

Παντως οσο μεγαλωνει γινεται ακομα πιο κουκλακι!!!

Οσο για το διαβασμα,ξεκινα να ξεμπερδευεις σιγα σιγα κ να χαλαρωσεις μετα!Λιγο εμεινε!!Αντε καλο διαβασμα ευχομαι με μια πτυχιακη σουπερ κ τα καλυτερα αποτελεσματα :):) !!

Καρολ μου τι κανετε??Η νοικοκυρουλα σου??Τελεια που εχεις αδεια τη Παρασκευη...ωραιοτατο 4ημερο ;) !!!Να περασετε υπεροχα :) !!

Χρυσα μου πως εισαι εσυ??Καμια βελτιωση στο θεμα με τις αναγουλες?Ευχομαι ναι!!Ο Χριστοφορακος καλα??Δε πιστευω να ειναι καθολου αρρωστουλης..δε θυμαμαι αν ειπες κατι,σορρυ :oops: !!

Σ'ευχαριστω πολυ κ για τα καλα σου λογια για τις φωτο :blush: !Ολες!!

Οι υπολοιπες ζουζουνες καλα??Δωρα,Ιφ,Χαρουλα,Μαρακι,Νινινα,Ζαιρα,Αντρουλα,Ποπακι...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαφανισμενες μου ειστε ολες αποψε...

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Κι εγω τρελα ερωτευμενη ειμαι με το γιοκα μου. Ωρες-ωρες τον κοιταζω και ξεχνιεμαι... λεω τι μαγικο πλασμα ειναι αυτο?

Εχω ακουσει διαφορα κατα καιρους για τα δοντια και την ομιλια ή τη μασηση, το περπατημα και την ομιλια, το περπατημα και την αντιληψη... διαφορα ασχετα κλισε κατα τη γνωμη μου. Ενα μονο εχω ακουσει που μου φαινεται σωστο. Οτι δεν ειναι δυνατον ολες οι τομεις της αναπτυξης να συμβαδιζουν. Και ιδιαιτερα οτι αν ενα μικρο παιδακι ειναι πολυ μπροστα σε ενα τομεα, συνηθως ο εγκεφαλος δινει τη βαρυτητα εκει και μενει καποιος αλλος τομεας πισω. Λογικο δεν ακουγεται αυτο?

Η Αναστασια μονο ποιημα δε σου εχει πει ακομα βρε Φανη, ξερεις ποσσες χιλιαδες ή ισως και εκατομυρια νεες νευρικες συναψεις χρειαστηκε να φτιαξει για να σου πει μαμα σ' αγαπω και να το εννοει και να κουβεντιαζετε? Ενα κεφαλακι τοσο δα εχουν, τι να πρωτοκανει κι αυτο? Ξεχασε για λιγο να στειλει την εντολη να μεγαλωσουν τα δοντακια και να εμφανιστουν. Για μενα αυτο ειναι ολο... και να δεις που το ενστικτο μου δε με γελαει, δε θα προλαβετε να πατε στον παιδορθοδοντικο... θα εχετε ενα σωρο νεα δοντακια νωριτερα!

Ο Ιασωνας ολη τη μερα ελεγε "ατσι" τον ρωταγα τι ειναι αυτο δειξε μου... αυτος εκει νευριαζε σιγα-σιγα και παλι "ατσι" ελεγε. Το συνεχισε και το απογευμα... Τελικα ενταξει ελεγε το παιδι. Αλλα οχι το ενταξει-συμφωνω μαζι σου, το αλλο, το ενταξει σταματα τωρα με επρηξες...

Συμπεθερουλα μου, τις ειδα τις καινουριες φωτογραφιες και σχολιασα! Δεν το συζηταμε για το ποσο κουκλα τη βρισκω την κορη σου!!! Οσο για τα κιλα σου εγω σε ζηλευω και δε νομιζω οτι πρεπει σωνει και καλα να παρεις βαρος... Πολλα φιλακια και στις δυο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ....ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΑ ΓΡΓΟΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΚΑ......ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΜΕΙΣ.....ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΣΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ,ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς ΜΕΡΕς ΚΑΠΟΥ ΚΡΥΩΣΑ ΥΠΟΘΕΤΩ Κ ΕΧΩ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑΡΡΟΗ....Κ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΝΕΒΑΣΕ 38,1 ΤΟΥ ΔΩΣΑ ΝΤΕΠΟΝΑΚΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΝΕΒΑΣΕ.......ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΠΥΡΕΤΟ.....

ΚΩΣΝΤΑΝΤΙΝΟΥΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ Κ ΣΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ.....

ΑΞΞΞΕΛΙΚΗ Ο ΙΑΣΩΝΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;;;ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕς ΟΤΙ ΔΛΔ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ.....

ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΛΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑΑΡΧΙΣΕΙ ΝΣ ΜΙΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.........

ΦΑΝΟΥΛΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΤΑΛΑΝΙΠΩΡΙΑ.....

ΚΑΡΟΛ ΜΟΥ, ΠΩς ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΠΕΝΙΑ;ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΑ..........

ΠΟΛΛ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΡΙΓΟΣ........ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα' μαι κι εγω!!!

Αγγελικη ξερω οτι εχεις δικιο σ' αυτο που λες, οτι καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους αναπτυξης, αλλα πες μου να βγαλω απ' το μυαλο μου την ΑΠΟΥΣΙΑ των δοντιων..? Το καταλαβαινω οτι σκαω την χολη μου καθε μερα, οτι δεν εχω διαθεση να κανω τιποτα πολλες φορες, οτι το μυαλο μου πλαθει διαφορα σεναρια τα οποια μονο κακο κανουν σε ολους μας.

Δεν ειναι κατι που μπορω να το παλεψω... να την βοηθησω... γι' αυτο βραζω στο ζουμι μου τοσο καιρο... Με την ομιλια της να σου πω την αληθεια ασχολουμε πααααααρα πολυ σε σημειο που τρωω και τις σφαλιαρες μου.. Αμα δεν πει αυτο που "θελω" ειμαι ικανη να της το λεω απο την ωρα που θα ξυπνησει το πρωι μεχρι την ωρα που θα πεσουμε για υπνο το βραδυ... :D:D:D:D

Ειμαι στραβοξυλο και ο θεουλης αυτα τα βλεπει γι' αυτο δε μας εχει στειλει ακομη δοντακια.... :P:lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Στελλιτσα μου τι ομορφη μανουλα που εισαι μωρε... και η Αφροδιτη τι καλο παιδακι... με πολλα μαλλακια!!!!!!! Φτου-φτου.. Τι λες καλε για τα σγουρα μαλλια!!!

Κι' εμεις ομοιοπαθουσες!! Στο μπανιο γοργονες ομως!! Φτανουν στην πλατουλα!! Της δικιας μου νομιζω οτι θα ισιωσουν με τον καιρο.. Η μπουκλα δε ξεκιναει απ΄τη ριζα.. εγω απο τα πολλα ντεκαπαζ τα εκαψα, ειχα χουχουλι μαλλι και το εκανα κετσε... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Που εισαι βρε Δωρουλα μου? Κι' εσεις αρρωστοι? Αμαν πια αυτος ο χειμωνας, μας εχει ταραξει φετος.. Περαστικα σας κοριτσαρα μου.

Ντινιω μουυυυυυυυυυυυ... Πως ειναι η μικρη? Πες μου οτι παει καλυτερα γιατι εχω την εννοια της ολη μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκά μου κοριτσάκια!!!!

Καταρχήν να ευχηθώ στη Φανούλα μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

Να είσαι γερη κ δυνατη κοριτσάκι μου,όλα βολικά στη ζωή σου,να χαίρεσαι

την πανέμορφη οικογενειά σου,κ βεβαια για ότι κ αν χρειαστείς εγώ κ πολλά

πολλά κοριτσάκια απο μάμυ αλλα είμαι σίγουρη κ εκτός μάμυ,είμαστε εδώ!!!

Να σε χαιρόμαστε αγάπη μου!!!!!!!!!

Στελλίτσα μου πλάκα κάνεις....!!!!Τα μαλλάκια της είναι θεικά...

Τωρα μιλάω με το δικό μου ζόρι,που η κοράκλα μου ακόμη εχει εντελώς αγορέ

μαλλάκια,αλλα τουλάχιστον όσο μακραίνουν γίνονται μπούκλες...Κ αυτό

απο μενα το πήρε γμτ..Ο μπαμπάς της στην ηλικία της είχε καρέ μαλλί κ

φράντζα αλλα πράσσο..Ακου μαλλί ως τη μεση... :((:(( Κ να σε ρωτησω,εσένα

που φοβάται σαν την Ολίνα το πιστολάκι,σ αφηνει να τα στεγνώσεις με πετσετούλα?

Εδώ εμένα 2 τρίχες έχει κ ούτε πιστολάκι θέλει-κλαίει απαρηγόρητη,αλλα

τσαντίζεται κ αν της τριβω το κεφαλάκι με πετσετα..Ε μαααα...

Τωρα το μεγαλο aquadoodle νομίζω πως δεν εχει χρώματα,δε θα το λεγε κάπου?

Είναι κόκκινο γύρω γύρω κ έχει κάποιες κίτρινες κ μπλε ζωγραφιές..

Πάντως είναι τρελά βολικό...Ζωγραφίζει τώρα,σε 5 λεπτά έχει εξαφανιστει κ

το παραμικρό ίχνος..Κ βεβαια το υλικό του απ ότι φαίνεται δε πρόκειται

να πάθει κάτι εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!Χρονια πολλα!!!

Φανουλαααα μου!!!!!!Πολυχρονη κοριτσακι μου :ymparty::ymparty: !!!!!!!!

Γερη κ ευτυχισμενη παντα!!!!

Να σε χαιρονται οι δικοι σου!!!Ε και εμεις φυσικα :P !!!!!Παντα χαρες!!!

Μακαρι σημερα να σκασουν 10 δοντακια μαζι στο Αναστασακι μας,δωρο για τη γιορτουλα σου!!!!!

Να περασετε πολυ ομορφα :-*:-*:-*

Α ευχαριστω κ εσενα για τα καλα σου λογια για τις φωτο :ymblushing:

Συμπεθερουλα μου συμφωνω κ εγω πωε δε γινεται να συμβαδιζουν ολοι οι τομεις αναπτυξης!!Δε γινεται!!Καθε παιδι καπου διαφερει..καπου ειναι πιο μπροστα,καπου καθυστερει κτλ...κ στη μικρη της Φανης πιστευω κ εγω πως συμβαινει κατι τετοιο,οπως το ειπες!

Καλα ο Ιασωνας πολυ πλακα :lol::lol::lol::lol: !!!!!!Σου λεγε το παιδι "ενταξει ρε μανα μας επρηξες,παραταμε!!!!" :lol::lol: !!!Απιθανος!!!Τα εχει ολα καταχωρημενα στο μυαλο του οπως πρεπει ;) !!!

Ειδα του σχοιλιασμους στις φωτο,απαντησα ;) !!Ευχαριστω πολυ :-*:-*

Δωρουλα μου πολλα περαστικα κ στους 2 σας!!!!Θα περασει συντομα μωρε!Ειναι η εποχη...ολο ιωσεις :? ...

Εμεις αυριο παμε για εμβολιο...παλι κλαμματα θα εχουμε...πολυ κλαμμα :cry::cry::cry: !!Και οχι τιποτα αλλο...στον ποπο της ειδα σημερα παλι ιχνη μυκητιασης :o:o !!!!Θα τρελλαθω μου φαινεται,δε γινεται :evil::evil: !!!!Θα την βαλω κατω τη γιατρο να δουμε τι θα γινει κ να ειναι θα την παω κ αλλου...δε ξερω πια!!!Θα σας πω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρούλα μου περαστικούλια κ σε εσάς κοριτσάκι μου...Να μου

φιλήσεις το αγοράκι σου!!!

Αντζι μου πολύ μου άρεσε το "άτσι"....κ φαντάζομαι κ τον τρόπο που σου το

έλεγε..Αχ για δάγκωμα είναι!!!!!!!

Το κοριτσάκι μου χθες κοιμήθηκε καλύτερα,ξύπνησε κατα τις 5 που είχε ανεβάσει

πάλι πυρετό,της εδωσα σιροπάκι,σταγονίτσες για το λαιμό κ κοιμηθήκαμε

αγκαλίτσα..Δε ξερω αν πρέπει ή όχι,αυτο όμως που αισθάνομαι είναι οτι με

έχει ανάγκη κ δε μπορώ με την καμμία όμως να της στερησω την παρουσία κ

την αγκαλιά μου...Σήμερα ξύπνησε στις 11,κ μου φαίνεται καλύτερα,τουλάχιστον

απο ψυχολογικής πλευράς...Αφού περπατάει κ παίζει κ δεν είναι κολλημένη

στην αγκαλίτσα μου,είμαστε σε καλό δρόμο!

Παλιοιώσεις...Ουστ!!!Να φύγουνε,να πάνε αλλού,μακριά απ τα παιδάκια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ντινακι μου!!!!!Μαζι γραφαμε!

Μωρε ωραια ειναι τα μαλλια της Αφροδιτης(μου αρεσει πολυ το σγουρο,σκεψου οτι τα δικα μου,ζητημα να τα εχω ισιωσει 5φορες συνολο!)...αλλα οταν μακρυνουν :lol::lol::lol: !!!Τωρα που δε μπορω να τα κουμανταρω(δε με αφηνει δλδ) ειναι βασανο!!

Πιστολακι δε τολμω να βαλω :? ...της τα σκουπιζω πολυ καλα με πετσετα, παρ'ολο που δε θελει ουτε αυτη κ σκουζει αλλα δε χαμπαριαζω σε αυτο,δε γινεται αλλιως!!Κ τη χτενιζω πολυ...μεχρι να πεσει για νανι εχουν στεγνωσει ;)

Ο μπαμπας της στην ηλικια της ειχε πολυ χοντρη μπουκλα, τωρα το μαλλι του ειναι ολοισιο,πρασσο!Η μικρη εχει παρει τα δικα μου για την ωρα,ολοσγουρα απο τη ριζα!

Παντως μη σκας καθολου χαζουλα!Μπορει να αργουν τα μαλλακια της Ολινας αλλα εχει τοσο ομορφη κ τσαχπινικη φατσουλα κ προσωπικοτητα που αυτο περναει απαρατηρητο!!!Σε λιγο καιρο θα ειναι ακομα πιο κουκλα!!!Γινεται κ αλλο θα μου πεις :P ??!!Γινεται :):) !!!!

Εμας το Aquadoddle εχει ενα μαρκαδορο που πανω στο ροζ χαρτονι(ειναι μεγαλο),γραφει φουξια κ μετα εξαφανιζεται κ εμας γρηγορα!Δεν συμπεριλαμβανει τιποτα αλλο..Παντως της αρεσει πολυ :)

Τωρα ειδα που εγραψες οτι ειναι καλυτερα η ζουζουνα σου!!!!Πολυ χαιρομαι!!Μπραβο!!!Θα δεις αυριο θα ειναι περδικι!!!

Φυσικα κ θελει την παρουσια σου κ την αγκαλιτσα σου!!Που θα βρει καλυτερα η μικρουλα :x:x ??Εσυ τη βοηθας να νιωθει καλυτερα ;) !!Πολλα φιλακια κ απο μενα :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι πλασματάκι είσαι εσύ Στελλίτσα μου...5-6 γραμμές κ μου βγαλες

τόση γλυκαα!!!! :x:x:x Σ ευχαριστω κ για το ενδιαφερον κ για τα καλά σου

λόγια,μου δίνετε τόση δύναμη κ χαρά!!!!

Να έχετε μια πανέμορφη μερα,να μου φιλήσεις πολύ πολύ κ την κούκλα σγουρομάλλα

σου!!!!!!!!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι πλασματάκι είσαι εσύ Στελλίτσα μου...5-6 γραμμές κ μου βγαλες

τόση γλυκαα!!!! :x:x:x Σ ευχαριστω κ για το ενδιαφερον κ για τα καλά σου

λόγια,μου δίνετε τόση δύναμη κ χαρά!!!!

Να έχετε μια πανέμορφη μερα,να μου φιλήσεις πολύ πολύ κ την κούκλα σγουρομάλλα

σου!!!!!!!!!!!! :-*

:blush::blush::blush:

Να εισαι καλα Ντινακι μου!!Κ εσεις το ιδιο,να περασετε πολυ ομορφα σημερα!!Φιλια πολλα κ στις 2 σας απο μενα κ την Αφροδιτη :-*:-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη...

χρονια πολλα.jpg[/attachment:11e6iccd]

ακομα τα γνωστα... δηλαδη υγεια, αγαπη και χαρα

και... πολλα - πολλα δοντακια στο στομα της Αναστασιας συντομα!

post-6-13873935958133_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες μου σας χιλιοευχαριστω μεσα απ' την καρδια μου για τις ευχες σας..!

Ευχομαι και για εσας τα καλυτερα και να ειστε παντα γερες και ευτυχισμενες...

....Περασαν και οι γιορτες... οχι τοσο ομορφα οσο περιμενα...

Μετα απο 6 μηνες ηρθε και η κουνιαδα για τα "χρονια πολλα" και μια της λεξη μου αναψε φυτιλια... Η μικρη φωναζε "μαμα μου- μαμα μου" (ειναι η καινουργια μας αγαπημενη λεξουλα) και η ανοητη γυριζει και λεει "μπαααα αποφασησες να μιλησεις εσυ? χαχα και γελαει... :evil: Γυριζω και της λεω "Εσας δε μιλαει το μωρο, και ουτε τα ονοματα σας δε θα της μαθω αν ξαναπεις μπουρδα"... και συνεχιζει να γελαει το βλημα. :evil: ... Η δε πεθερα... με χρυσωσε με τα δωρα της... :lol::lol::lol::lol:

Δεν ξερω που να τα βολεψω τοσα που εφερε... :lol::lol::lol::lol::lol:

Το μικρο μου κοιμηθηκε 12:20 με κλαμματα και σαλια μεχρι τον λαιμο..

Ας βγει ενα δοντακι αυριο Παναγια μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Φανουλιτσα μου σου ευχηθηκα χτες στο φεισ...αλλα ξεχασα απο εδω η γαηδουρα!!!

ειχαμε κανενα νεοτερο απο τα δοντια;;;;

Ε τι να πω για την κουνιαδα σου...δεν εχω λογια...τοσο ραδικι πια;;;;;

Συμπεθερα πως ειναι σημερα το Ολινακι;;;;;

Στελιτσα εγω λατρευω κοριτσακια με τετοια μαλλια... του Χριστοφορου ειναι μεν σγουρα αλλα οχι τοσο και οχι φυσικα τοσο μακρια και γινετε λιγο σαν ξεμαλλιασμενο..φυσικα δεν καθετε να τον χτενισω με τιποτα ..ειναι και λιγο κεφαλας....οποτε φανταζεσαι!!!

Δωρουλα περαστηκα..απο δω και περα αλλο κακο να μη σας βρει

πειναω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!!!!!

Καλά,Φανούλι μου,δεν εχω λόγια....Εχει παιδιά η κουνιάδα σου??Σε ρωτάω

γιατι κ η δικιά μου μόνο για τα δικά της λέει κ ξαναλέει...Ο ένας της γιος είναι

διάνοια...Βεβαιααααα,μη γελάτε...Κ ο άλλος κούκλος,ο πιο όμορφος που εχει

δει ποτέ της...τωρα θα μου πείτε γιατι τα λέει μόνη της??Ε γιατι δε της τα λέει κανένας άλλος!!! =))

Κ για την πεθερα επίσης μη σκας,κ εμένα για Χριστούγεννα φέτος δε μου πήρε

ούτε μία σοκολάτα,έτσι,για το καλό...Δε βαριέσαι,την υγειά μας να χουμε αγάπη μου

κ ολα τ άλλα...

Περιμένω αυτο το πρωί που θα μας γραψεις οτι εσκασε δόντι καλεεεεεεεεεεεε!!!!

Το ίδιο άγχος με σένα έχω..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου καλημερα κ σε σενα...Επιτέλους πέρασε

ενα ολόόκληρο βράδυ απύρετο το μωρό μου,δόξα το Θεούλη..Μα κ αυτη

η γιατρινα μας ότι μου λέει γίνεται ρε παιδί μου,ούτε στις μέρες πέφτει έξω!!!

Παρόλα αυτα ξυπνησε το πρωι,κατα τις 5μιση κ δεν ηθελε να φυγει απ την

αγκαλιά μου,κ κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα!

Πειναααας???Ε φάε!!!!Μην καταπιέζεις τον εαυτό σου!!!!!!Με ότι τραβούσε η

όρεξή μου είχα βάλει μόνο 8κιλά!!!!Όχι υπερβολλές όμως...

Ο γαμπρούλης μου τι κάνει??Τι νεα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...