Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

Aγγελικη ειχαμε μιλησει με παιδοοδοντιατρο πριν τις γιορτες και μας ειπε να περιμενουμε να κλεισει η μικρη τους 18,5 μηνες και μετα να παμε να την δει.

Θα βγαλουμε ακτινα, να δουμε σε ποιο σημειο ακριβως ειναι οι ριζες των δοντιων και μετα βλεπουμε... Αχ! Δεν ξερω.. δεν εχω διαθεση για τιποτα. Ολη αυτη η κατασταση μου χει γ@$%^ει την ψυχολογια... Δε το βλεπω πια καθολου σαν αστειο οτι η μικρη εχει φτασει 1,5 χρονων και παραμενει φαφουτα...

Σημερα το δοντι, αυριο το δοντι.... εεεε περασαν 5 μηνες απο τα 2 πρωτα και τα αλλα εχασαν τον δρομο.......(?).... :evil::evil:

Εχω μερες να δω φωτο του Ιασωνακου...

Πες μου οτι αφρατεψε κι' αλλο, κι' οτι εστω και λιγο ησυχασε...

Τον φανταζομαι να τρεχει σε ολο το σπιτι, και να ζηταει απεγνωσμενα να φαει εστω και μια μπουκιτσα απ' την βασιλοπιτα.... κι εσυ κακουργα να την κρυβεις!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και επιτελους ΦΥΓΕ απο το πνευμα των εορτων και τελειωνε με την πτυχιακη γιατι κοντευουμε να ξεχασουμε το ονομα σου!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Κατερινακι μου ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΟ στον Παναγιωτακο!!!!!!!!!!

Ειναι θεμα ημερων να αφησει τα χερια και να φυγει ολομοναχος !!!

Ετοιμασου για τρελο τρεξιμο και πολλα πολλα ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ....!! :lol::lol::lol:

Πολυ χαρικα μπραβο...!

Καρολινακι μου ευχαριστω που με καθησυχαζεις βρε κουκλιτσα μου αλλα δεν ηρεμω με τιποτα μεχρι να την δει ο γιατρος...ή εστω αν δε δω αλλο δοντακι στο στομα της...

Αννουλα μου ...... Τρομαξα και μονο που το διαβασα..... :o:o:o

Πως εγινε το ολο σκηνικο? Δεν καταλαβα? Στα καλα καθουμενα????

Κοριτσια εχουμε χαθει με τις γιορτες...

Ο κοσμος στο σπιτι (και τα καθαρισματα μετα) με εχουν τρελανει...

Ενα "ντου" και των Φωτων την Πεμπτη και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ στα σπιτακια τους ολοι μετα..

Ο καθενας με το κοντο του και το μακρυ του.

Η μικρη ειναι πιο εκνευρισμενη και ζωηρη απο ποτε.

Τα πολλα "σουρτα-φερτα" την κλονισαν.

Κοιμαται 12 το βραδυ... ξυπναει κλαιγοντας μες στα αγρια χαραματα... το μεσημερι νανι μονο 1 ωρα...

Βρε μπας και φταιει που ειμαι ολη μερα μαζι της και δεν ξερει τι αλλο να κανει για να μου τραβιξει την προσοχη?

Την ευχαριστηθηκα παντως... κι' ας με κλονισε..

:lol: Απο 7 μηνων ειχα να περασω τοσες πολλες μερες μαζι της μερα-νυχτα...

Κοριτσαρεες μου καλο βραδυ!!

Ντινακι μπορεις να με βρισεις οσο θες...

Ειμαι μια γαιδουρα...

Θα τα πουμε ομως απο κοντα. Δε σε ξεχασα...

Πολλα μαζεμενα μου ετυχαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια μου καλημερα!

εγω παλι στη δουλεια!

αγγελική φυγαμε τοσο γρηγορα που ουτε προλαβα να σου το πω και να συννενοηθουμε-δεν ειχα και υπολογιστη-μη στεναχωριεσαι-εμεις παμε πολυ συχνα-θα βρεθουμε!

αννα ειναι ο φοβος μου αυτος με τις βιβλιοθηκες-εχουμε βαλει σιδερενιες γωνιες σε ολα!

φανουλα το καταλαβαινω το σκασιμο που εχεις!κανε λιγη υπομονη και περιμενε να δεις τι θα πει καο γιατρος!αν παλι φτασεις στα ωραια σου πηγαινε και νωριτερα να δεις τι μπορεις να κανεις!

ιφι, χρυσουλα, ζαιρα πως παει η εγκυμοσυνη?

καρολινακι και κατερινα με το καλο να γεμισουν οι κοιλιτσες σας-και εγω τι σκεφτομαι αλλα μονο σε σκεψη μενει!

φιλια σε οποια ξεχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!

Αννα μου τι ηταν αυτο..αμαν,..

Πωπω..τρομαξα που το διαβασα φανταζομαι εσυ!!!!

ΑΣγγελικη μου κακουργα δεν εδινες στο παιδι να φαεθι...στρωσε κατω τον πισινο σου και τελειωνε με την πτυχιακη!!!

Φανουλα ολα θα πανε καλα με τα δονια

Τι κανετε κατα τα αλλα;;;;

εγω τα ιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγαπούλες καλημερα!!!!!!

Αρχίσαμε σιγα σιγα να ξαναμπαίνουμε στους προεόρτιους ρυθμούς μας!!

Το Ολινάκι απο χθες κάνει δέκατα,αλλα δεν έχει τίποτα άλλο..Είμαι σχεδόν

σίγουρη οτι ειναι θεμα κυνόδοντων,είναι όλη μέρα με μια πιπίλα στο χερι

κ την τρίβει απελπισμένα στους δεξιούς της κυνόδοντες...

Φανούλα μου όμορφη ναι,έτοιμη ήμουν να σε βρίσω αλλα με πρόλαβες.. :))

Καλε τι είναι αυτά που λες,φυσικά κ θα σου τυχαν πολλά κ το καταλαβαίνω απόλυτα,γι αυτο κ δε θα σε παρεξηγούσα όπως κ να χει...Η Ονειρούπολη

εκλεισε τις πύλες της την Κυριακή κ να σου πω την αλήθεια ψιλομελαγχόλησα...

Ήταν μια νότα χαράς στην πόλη μας!!΄

Όσο για τα δοντάκια της μικρούλας σου,ελπίζω τελικά να σου κάνει την έκπληξη κ

να μη χρειαστεί να ξαναμιλήσεις με γιατρούς..(αμήν...)

Συμπεθερούλα μου τι κάνετε?? Ούτε κ εσείς φανηκατε...Θα μας το χρωστάτε

όμως...Τι κάνει ο γαμπρός μου???Εσύ πώς είσαι??

Αντζι μου καλά έκανε κ τεμπέλιασες,το άξιζες...Αλλα σιγα σιγα πρέπει ν αρχίσουμε όλες να στρωνόμαστε γιατι δυστυχως οι μέρες χαριτος

έλαβαν τέλος...

Στελλίτσα μου όμορφη τι κάνεις???Τι κάνει η όμορφη πριγκίπισσα?Για τα σκουφάκια

κ τις κορδέλες που με ρώτησες,σου απάντησα!!!Δεν είναι τόσο απλό όσο φαντάζεσαι,χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μου να σας ρωτήσω...Όταν απαντάω,γράφω καποιες σειρές κ

σε κάποια φάση είναι σαν να κολλάει η οθόνη κ δε μπορώ να δω τι γράφω,παρόλο

που συνεχίζω να γράφω κανονικά!ΣΑς συμβαίνει κ εσάς????

Αννούλα μου τι ακριβώς πήγε να πέσει επάνω στο μωρό,δεν κατάλαβα!! :-o 'Οπως κ να χει να πας ν ανάψεις μια μεγάλη λαμπάδα,κάποιος σας πρόσεχε απο

εκεί ψηλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζουζουνες μου!!!!!!!!!!

τι μου κανετε?

αντε και αυριο δουλιτσα και μετα αργια πηρα και αδεια την παρασκευη οποτε θα χαλαρωσω λιγακι... :D:D αν και με μια παμπονηρη παπενια που κανει τα παντα για να σε κανει να τρεχεις και να ακους ολο μηηηηηηηηηηη μηηηηηηηηηηη... και ενα σπιτι βομαβαρδισμενο απο πλαστικα λαχανικα παντου.... :roll: τα συρταρια τα καινουργια της κουζινας τα βλεπω συντομα απο το πολυ κοπανημα ....να σταματησουν να κλεινουν απο μονα τους... :lol::lol: και εννοειται η ταξη των συρταριων μοιαζει με μια ατελειωτη αταξια... :o:o αλλα ευτυχως ακομη ειναι νοικοκυρα και με βοηθαει οχι μονο στο να βαζω πλυντηριο αλλα και στο να απλωνω...σκυβει και μου τα δινει ...πολυ πλακα... :)):)) εβγαλα και βιντεακι μιας και τα χα χασει οταν μου κλεψαν το κινητο τα τελευταια...

αλλα εχω ενα προβλημα εχει αρχισει και γινεται η καρχαριοπαπιαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με δαγκωνει πολυ τελευταια ...την βαζω τιμωρι α στο δωματιο της αλλα υτη τα ιδια...κακως την βαζω εκει αλλα αν την βαλω καπου να κατσει ουτε για χιλιοστο του δευτερολεπτου δεν θα ακουσει...αλλα την λατρευω την σκατουλα...

Φανουλι μου ελπίζω να σας καθησυχασει η γιατρος οταν θ απατε...εσυ κανε υπομονη...οσο γινεται βεβαια αυτο και θα δεις τι θα σου πει...ειναι ομως πανεξυπνη και πανεμορφη!!!!!!!!!!!!!!!!!και η πιο ομιλητικια της παρεας....αυτα να σκεφτεσαι και να γελας .... ;);)

Αγγελικουλα μου αντε να τελειωνεις την πτυχιακη...κατσε και στρωσου στο διαβασμα κουκλα....κουραγιο και υπομονη... εντωμεταξυ λεει πολλα ο ταλιμπανακος σου...μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο....

φιλια πολλα απο παπενια και καρολ...

Χρυσα μου τι κανεις ? τα ιδια με ναυτιες και....ο ταζουλης μας καλα?

συμπεθερα σας βλεπω σε λιγο να περπατατε!!!!!!!!!! και εσυ να τρεχεις απο πίσωωω :lol::lol:

Στελλουνι μου τι κανει η ομορφουλα σου?

Ζαιρακι μου που εισαι εσυ?

Ιφι μου εισαι φανταζομαι καλυτερα σημερα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεεεεεεεεεερα..... περα ως περα!!!

Τι κανετε κοριτσαρες μου?

Χαρουλα καλη δουλιτσα!! (αληθεια, με τι ασχολεισε..?)...?

Εχω φτασει ηδη στα ορια μου, αλλα τι να κανω η δολια μανα... :lol:

Περα απ' την πλακα τωρα σε 2 εβδομαδες θα ξερω τι γινεται.. Ας περιμενω λοιπον λιγο ακομη μεχρι να κανει ΜΠΑΜ κανενα πλευρο μου..!! :lol::lol:

Χρυσα μου εγκυουλα μου καλημερα!

Πως εισαι με τις αναγουλες? Σε εχασα τοσες μερες...

Ο Χριστοφορος τι κανει?

Το ξερω οτι ολα θα πανε καλα με τα δοντια, αλλα το πότε δεν ξερω.... :cry:

Ντινακι μου γλυκο σας ειχα στο νου μου καθε μερα... αλλα ο κοσμος δε μας αφησε οχι να ερθουμε Δραμα, αλλα ουτε μεχρι την παραλια για καφε να κατεβουμε..

Μια οι κουμπαροι, μια οι θειες-θειοι, ξαδερφια... Εεεεε μου εκαναν τα νευρα κροσια.

Γιορτασα την Α και τον Β και κερνουσα 10 μερες... :twisted::twisted::twisted:

Ειπαμε να σας χαρω... αλλα με κλονισατε..

Τωρα πλησιαζει και η δικια μου γιορτη την Πεμπτη και με κοβω καλο Σ/Κ να ξεμπερδευω παλι... Τελειωσε η αδεια και δεν πηρα χαμπαρι... ΠΟΥΘΕΝΑ δεν πηγαμε...κριμα... τωρα θα περιμενω την ληξη της συμβασης τον Αυγουστο να δω ασπρη μερα..

Καρολινακι μου, ζωηρεψε και η παπενια!!

Βαλε ορια μη σου κανει το σπιτι καλοκαιρινο!! :lol::lol::lol::lol:

Να μου την φιλισεις την ομορφη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!!Μου λειψατε καλε!!!

Χθες προσπαθουσα να μπω στο μαμμυ κ δε μου ανοιγε τη σελιδα με τιποτα!Κ οταν τα καταφερνα κολλαγε πολυ...

Τι κανετε??Σας ψιλολοδιαβασα... :blush::P !

Απ'οτι ειδα ο Παναγιωτακος της Νινινας μας αποφασιζει να περπατησει :ymapplause::ymapplause: !!!!!!Καλα κυνηγητα κοριτσακι μου!!!Μπραβο!!

Καρολινακι μου μπηκατε στο σπιτακι σας??Επιτελους!!Συγχαρητηρια!!Να το χαρειτε!!Παντα με υγεια κ πολλα γελια!!Φιλια πολλα στη νοικοκυρουλα σου!!

Αννουλα μου!!!Τυχεροι ησασταν κοριτσακι μου!!Μη το σκεφτεσαι αλλο κ αγχωνεσαι!!Ολα καλα ευτυχως!!!

Συμπεθερουλα μουουουου!!!Κατσε διαβασε καλε τελειωσαν οι γιορτες:lol::lol::lol: !!!Αχ φανταζομαι τη χαρα του Ιασωνα με την βασιλοπιτα :lol: !!Εμας το φλουρι ακομα αγνοειται :-?? ...σε 4 κομματια που φαγωθηκαν δε βρεθηκε..εμειναν αλλα 5,θα δουμε!

Ντινακι μουουουου!!!!!Τι κανετε??Η τσουπρα σου η πανεμορφη??Τελειωσε η ομορφη Ονειρουπολη ε?Δε πειραζει μωρε,υπομονη κ του χρονου θα τη ξαναπολαυσετε!!Τι να πουμε κ εμεις,ε???

Αχ για το σκουφακι που λες..δικιο εχεις!!Εγω η χαζη της το φοραγα απο το σπιτι :lol: !!Που να το κρατησει η καημενη!!Παντως μη νομιζεις,εχουμε κ εμεις μπολικο κρυο(οοοοταν αποφασιζει να χειμωνιαζει)γιατι ειμαστε βορεια της Αθηνας, κατω απο την Παρνηθα!Τοτε μονο επιχειρω να της το βαλω!Αλλα θα της το φοραω εξω τωρα ;) !!Οσο για τις κορδελιτσες...εμενα ουτε για τη φωτογραφια δε προλαβαινουν να μεινουν :cry: !!

Θα προσπαθησω μετα να βαλω καμια νεα φωτο στην ομαδα!

Φανουλα μουου!!!Αχ ρε συ το λυπηθηκε η ψυχη μου το Αναστασακι μας οπως τα περιεγραψες...πρεπει να υποφερει παρα πολυ:cry::cry: !Τι να πω ρε γαμωτο,μακαρι να της φερει ο καινουριος χρονος συντομα δοντακια κ να μη χρειαστει γιατρος,ακτινες κτλ!

Πολλα φιλια κ στις 2 σας!!!!

Χαρουλα μου καλη δουλειτσα!!Φιλια πολλα!!

Εμεις τωρα μια χαρα,ησυχα κ οικογενειακα τα περασαμε!!!Ξεσαλωσε η μικρη με τα ξαδερφια,τις γιαγαδες,το νονο κτλ κτλ!

Τωρα κανει νανι κ το απογευμα θα την παω στη μαμα μου γιατι θα παω να δω μια αγαπημενη μου φιλη που ειναι πολυ αρρωστη....εχω ενα μεγαλο σφιξιμο εδω κ πολυ καιρο αλλα δε θελω να ψιχοπλακωνω κοσμο μερες που ειναι ειδικα!Δε ξερω κ τι να της παρω μη παω με αδεια χερια,τι να της πω,τι να πω στους δικους της...εχω να τη δω 1 μηνα περιπου κ ειναι πολυ πιο ασχημα...Μη σας στεναχωρω δε θελω!!!

Πηρα της Αφροδιτης το Aqyadoddle κ εγω(τους μαρκαδορους)κ εχει ενθουσιαστει!!Να ειναι καλα το Ντινακι και η Αγγελικη που μου εδωσαν την ιδεα,δε το ηξερα!Φοβαμαι μονο μη σκισει το χαρτονι κ δε βγαλει ουτε τα Φωτα :lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χιονίζει στη θεσσαλονικη στο κεντρο!ωραια!

φανη ειμαι καθηγητρια αποσπασμένη ομως σε γραφείο εκπαιδευσης!για αυτο ειμαι και στη δουλεια!εσυ τι δουλεια κανεις?

σημερα δεν εχει καθολου δουλεια οποτε ασχολουμαι λιγο με τις εργασιες για το μεταπτυχιακο που κανω.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου σε καταλαβαίνω..Αντε κανε ενα κουράγιο ακόμη στη γιορτη σου κ μετά θα ηρεμήσετε αγάπη μου!!!Η πρόσκληση πάντως παραμένει

εννοείται,κ παρα το τέλος της Ονειρούπολης!!Κ για σένα συμπεθερα,μη ξεχνιόμαστε!

Στελλίτσα μου άσε..όταν κάναμε τη φωτογραφηση για το περιοδικό,εκείνο το

έρμο το λουλούδι στο κεφάλι πρέπει να το έβγαλε πάνω απο 30 φορές συνολικά μέχρι

να τελειώσουμε...Η φωτογράφος γελούσε συνέχεια κ εγώ είχα γίνει παπί στον

ιδρώτα,χαχαχα =)) ....Ευτυχως δε φαινόταν(φαντάζομαι)...

Νινινα μου αφού άρχισε να στέκεται ο Παναγιωτούλης μαες,είναι θέμα χρόνου να φύγει...κ τότε ποιός τον πιάνει!!!!!! [smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ συμπεθερα ασε..σφαχτηκαμε με τον Ο γιατι δε με πηγε εκδρομη..πολυ πικρα...

ελπιζω καποια στιγμη- πριν γεννησω- να παμε και πουθενα!!!

Ελπιζω κατα Δραμα μερια..

ρε μου αρεσει πολυ σαν πολη η Δραμα και το Πηλιο...ειναι τα αγαπημενα μου!!

Ελπιζω του φετος να ερθουμε Ονειρουπολη..να αφισουμε το νινι στην πεθερα και να ερθουμε με τον Χριστοφορο!!

ο μικρος ειναι χμ..καλα..

αρχισε να σνομπαρει το πρωινο και δεν τρωει, επισης ειχε μηξες το Σκ και μολις χτες ηταν καλυτερα οποτε μαλλων ειναι κινοδοντας.

ναι ναι χαρουλα ψιλοριχνει..χιχιχι.λετεια

Καλε η νατασα ( Lovie) που γεννησε εκανε VBAC και ολα πηγαν τελεια!!!

Μου ρχετε να δω και τι δικη της γιατρο!!!!!

Περιμενω να μας πει νεα!!!

Καριλινακη μου αγριεψε το παπι..τι παπι..αυτη ειναι αγριοπαπια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαλα φωτο στην ομαδα!!!

Μανιωδως δε λες τιποτα Ντινακι :lol::lol: !!!

Εντωμεταξυ δε περιμενα οτι θα ηταν χαρτονι,κατι αλλο ειχα στο μυαλο μου,σα μουσαμα...δε ξερω!Δε το βλεπω να ζει πολυ :? !!!

Καλα παντως οι φωτο στο περιοδικο ειναι απλα καταπληκτικες!!!!!!!!!!!!!!!!!!Χαλαλι ο ιδρωτας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χρυσα μου!!Αληθεια γεννησε με φυσιολογικο μετα απο καισαρικη?Πως ηταν????Ποσος καιρος ειχε περασει απο την καισαρικη?Ειμαι πολυ περιεργη!!Η κοπελα αυτη μενει Θεσσαλονικη?Αν ναι,πηγαινε να δεις κ το γιατρο της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου απο που παιρνετε αυτες τις μπογιες?

πηρα την παπένια τηλεφωνο σημερα ακουστε συνομιλια...!!!!!!

Μανουλα: ελα λυδια μου..τι κανεις...?

Παπενια: Λαλιαααα (ετσι λεει το όνομα της!)

μανουλα: σε αγαπω πολυ...

Παπένια: μαμα...

Μανουλα: στειλε μου φιλακι...

Παπένια: ...ετεροχρονισμενα.... ακουγονται φιλιααααααα

δεν ειναι τελεια για σχεδον 19 μηνων? κουκουβααααααααααααα

αχ τι θα κανα χωρις αυτην ...μια ερωτευμενη μανουλα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To μεγάλο το aquadoodle δεν πήρες Στελλιτσα μου??Δεν είναι

χαρτόνι ρε συ,είναι ένα παράξενο υλικό,σαν μουσαμάς!!

Συμπεθερούλα έλα ελα να τσακίσουμε μια γαριδομακαρονάδα σπέσιαλ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καριλινακη μου αγριεψε το παπι..τι παπι..αυτη ειναι αγριοπαπια!!!!!

αγριοπάπια δεν λες τίποταααααααααααα!!!!!!!!!!!!! φιλεναδα μου... :lol::lol::lol::lol: σκεψου με 14 δοντια τι πόνο εχω καθε φορα...

φανουλι να κατι θετικό γλιτωνεις απο τα σπαρακτικα δοντακια τους...

περιμενουμε νεα απο τον γιατρό σας εναγωνιως!!!!!

Στελλουνι παω να δω φωτοοοοοοοοοοοοοοοοο...και επανερχομαι...ποσο κουκλα να χει γινει ? παει και αλλο???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μου όπως ακριβώς το πα πριν!!!!!!!!!!!!

ειστε δυο κούκλες!!!!!!!!!μανουλα και κόρη!!!!!!!!

πτου πτουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!η κορουλα σου όνομα και πραγμα...Θεααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SΣτελιτσα ειστε κουκλες..μαμα και κορη!!!

Φτου φτου!!!!

ναι στη Θεσσαλονικη γεννησε και ολα πηγαν καλως..περιμενω να βγει- σημερα βγαινει- να εχει λιγο χρονι να μας πεις για την εμπειρια της.

Δεν εχω παει στη γιατρο της, εχω αλλον γιατρο αλλα θα δουμε τι θα γινει..ισως να παω στη γιατρο της μετα..

Συμπεθερα μνιαμμμ..απο τα αγαπημενα μου ειναι οι Γαρηδομακαροναδες!!!!!

Καρολ κουραγιοοοοοο!!!!!! βρε βρε το μικρο πιρανχας η παπενια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δεν σου πα Χρυσουλι τι κανει το πιρανχας ... :lol::lol:

πριν η μετα αφου με δαγκωσει ανοιγοκλεινει τα σαγονια της ...σαν μικρο καρχαριακι ενα πραγμα....

αν την δεις θα λυθεις στο γελιο... =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει γινει λιγο σπαστικο το mammyland ή μου φαινεται? Τελοσπαντων...

Φανη, μη στενοχωριεσαι κουκλα μου για τα δοντακια της μικρης. Σιγουρα ειναι σπαστικο να ειναι 19 μηνων φαφουτα αλλα ταυτοχρονα τοσο προχωρημενη σε ολα τα αλλα... 2 βδομαδες μενουν ομως και θα σας πει ο γιατρος τι πρεπει να γινει. Παντως παιδι χωρις δοντια δεν νομιζω να εχει μεινει κανενα... αλλα προβληματα παρουσιαζονται. Με τον α ή β τροπο θα βγουν αλλα πολυ σε σκεφτομαι που θα φυτρωνουν ολα μαζι και θα φας τις δαγκωνιες της ζωης σου. Λιγες μερες εμειναν και για μενα για να τελειωσω οριστικα με την πτυχιακη. Για να ειμαι ειλικρινης δε φταιει το πνευμα των γιορτων αλλα το ρημαδι το αγχος που με ριχνει στην αναβλητικοτητα. Εχω μεινει πισω και το βλεπω και αντι να ανασκουμπωθω και να κανω οτι πρεπει για τις 20 μερες που εμειναν αναβαλω το αγχος για αυριο και αυριο και παει λεγοντας. Τελειωσαν τα ψεμματα ομως και απο αποψε σοβαρευομαι και διαβαζω-γραφω ασταματητα. Οποτε ισως και να χαθουμε για λιγο ακομα...

Ο Ιασωνας καθολου δεν υσηχασε ουτε και παχυνε ιδιαιτερα και ας κατεβαζει τον αμπακο... εβαλα μερικες φωτογραφιες στην κοινοτητα, θα βαλω και μια στο τελος που του εβγαλα για το βιβλιαριο του ΙΚΑ. Πηγαμε στο φωτογραφο αρχικα αλλα ηταν εξαιρετικα ενδιαφεροντα ολα εκει μεσα για τον Ιασωνα και δεν εκατσε ουτε για 3 δευτερολεπτα ακινητος. Ετσι φυγαμε οπως πηγαμε χωρις φωτογραφια...

Καρολινα, αγριοπαπια εγινε η δικια σου καλα λεει η Χρυσα. Τα aqouadoodle υπαρχουν στα περισοτερα παιχνιδαδικα. Εγω εκανα το λαθος και του εδωσα μαρκαδορους που βγαινουν με το νερο φυσικα αλλα... ποσο πλυσιμο πια να κανει κανεις? Ζωγραφιζεται ολοκληρος... τα χερια, τη μουρη, τα ποδια πανω απο τα ρουχα. Μουτζουρωνει τοσο πολυ τα ρουχα του που περνανει ο μαρκαδορος απο μεσα! Παντως τα ρουχα ειναι ευκολη υποθεση... στο πλυντηριο και βγαινουν μια χαρα. Το τραπεζακι του καθιστικου, ο καναπες, η μοκετα ομως? Λυσαμε παντως το θεμα "οι μαρκαδοροι οχι στο στομα" για 2-3 φορες στην αρχη με εγραφε στα παλια του τα παπουτσια κι εγω του επαιρνα τους μαρκαδορους και του ελεγα δεν ακουσες τη μαμα που λεει οχι στο στομα. Ετσι τελειωσε το μαρακαδορο-φαγωμα.

Απο ολα τα παιχνιδια των γιορτων του Ιασωνα του αρεσε περισσοτερο απο ολα το αρμονιο φυσικα. Ειναι καλιτεχνης το παιδι! Βεβαια το μικροφωνο δεν αντεξε τα απειρα βαλε-βγαλε το βυσμα και χαλασε... αλλα το υπολοιπο αντεχει ακομα.

Χρυσα, σου τη δινει το κλεισιμο μεσα ε? Δικιο εχεις! Μη στενοχωριεσαι, κολα ακομα περισσοτερο στον αντρα σου να πατε καπου εστω για ενα Σαββατοκυριακο.

Καλο ειναι που γεννησε η κοπελα με VBAC σε καποιον γιατρο στη Θεσαλλονικη. Τωρα ξερεις καποιον που το εκανε και ειχε καλα αποτελεσματα. Θα σου ελεγα κι εγω να τον επισκευτεις... μπορει και να ειναι ο καλυτερος απο τους 2 που πηγες. Κυνοδοντες βγαζει και ο Χριστοφορος? Πακετο οι κυνοδοντες... ετσι ελεγα τουλαχιστον πριν μπουμε στη φαση με τους τραπεζιτες... δε φτανει και καλα να βαλει διαφορα πραγματα να μασουλησει εκει και παει το δαγκωμα συννεφο.

Κωνσταντινα, ηθελα κι εγω να του βαλω του μικρου σκουφακι και κασκολ μια κρυα μερα... 20 φορες μονο τα εβγαλε γκρινιαζοντας μεχρι να φτασουμε στη νονα του και οταν φτασαμε εκει πηγε και τα πεταξε ωραιοτατα στα σκουπιδια!

Να ρωτησω κατι ασχετο? Τα παιδια σας τακτοποιουν-κρυβουν πραγματα? 3 μερες εψαχνα το πανω μερος του λεμονοστυφτη, τελικα τον βρηκα στο καλαθι με τα απλυτα ρουχα. Σημερα εψαχνα ολο το πρωι τη μια παντοφλα του Ιασωνα. Εμφανιστηκε ξαφνικα με τη μια και τον ρωταγα που ειναι η αλλα παντοφλα Ιασωνα κι αυτος γελαγε και απανατουσε που ει? Εμεινε απο τις 10μεχρι τη 1 μονοσανδαλος... τελικα ηταν μεσα στο συρταρι με τα καθαρα και σιδερωμενα σεντονια του!

Συμπεθερουλα δεν ειδα ακομα τις φωτογραφιες την Αφροδιτουλας μας ειμαι σιγουρη ομως οτι θα ομορφυνε κι αλλο! Μολις τις δω θα σχολιασω... Με το μαγαζι πως παει? Ξεκινησατε?

Ουτε τις φωτογραφιες την Κωνσταντινας απο το περιοδικο ειδα. Τις εχεις βαλει κι εσυ στην ομαδα ή ειναι μονο στο Fb?

Χαρουλα θα τα πουμε καποια στιγμη απο κοντα οταν ξαναερθετε!

Φιλια πολλα σε ολες!!!

P101231_193621 a.jpg[/attachment:1zibglor]

post-6-13873935949452_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα..Ποιος σε πειραξε Αγγελικη μου!!!!!!

ναι πρεπει να το παραδεχτω...

ο Χριστοφορος εχει την ταση να κρυβει και να αδειαζει συρταρια ..

το κακυτερο του ανεβαινει πανω στο σκαμνακι ανοιξει το συρταρι του και παρτα ολα κατω

Χτες εκρηψε το ποτυρακι που πινει νερο μεσα στο νουλαπι με τα πατερ- εμ δεν ειχε και αδικο το παιδι το περασε για ταπερ...

αγαπημενο του- που με εκνευριζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ειναι να καταχωνιαζει φαγητα ...οταν καθαριζα την κουζινα τις προαλες ανακαλυψα πως ειχε χωσει μια μπανανα στο συρταρι που εχω τα καλα τραπεζομαντηλα..ευτυχως καθαρησαν στο πλυντηριο, προσφατα ανακαλυψα κομματακια κασεριου μεσα στην παπουτσοθηκη, και οταν εβγαλα τις μαξηλαρες του σαλωνιου- τις κανω μια φορα το μηνα με το τιναχτιρι της σκουπας- ειχε απο κατω κορν φλεικσ, μακαρονια και αρακα...μη με ρωτατε που τα βρηκε αφου τρωει στο καρεκλακι..τα χωνει στις τσεπες του!!!

Τα περισσοτερα ρουχα εχουν λαδομενους λεκεδες...τιποτα δεν θελει να αφισει στο δευτερο το σκατιαρικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Χρυσα και Αγγελικη να ειστε καλα!!!!!!!!

Μου φτιαξατε το απογευμα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θα μπω το βραδακι να σχολιασω τα υπολοιπα κοριτσια, γιατι τωρα ειμαι στην κουζινα και φτιαχνω πιτες ΠΑΛΙ!

Φιλια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μου πεθαίνω για το μαλλάκι της Αφροδιτούλας!!!!

Όλα τα $$$$$$$$$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κ εσύ όμως,κουκλάρα!!!!

Καλέ πότε θα βάλεις κανα κιλάκι?????

Αντζι μου,μην ανησυχείς,αυτό το χούι το χουν όλα νομίζω...Τις προάλλες έψαχνα εκείνο που είχα στην πόρτα της (The princess is out!)..Mετά απο μερικές

μέρες,το βρηκα εκεί που φαντάζεσαι,στο καλάθι των απλύτων!!!

Επίσης δε μπορούσα να βρω τα παντοφλάκια της κ τελικά βρηκα το ένα κάτω απο το

ανάκλινδρο κ το άλλο μες στο τζάκι....Γενικότερα όλη μέρα ψάχνω κάτι!!!Οι φωτο μας είναι στο φβ,δε μπορούσα να τις βάλω εδώ,ούτε στην ομάδα,ούτε σαν προσθήκη συννημένου...Τη μία την έχω φωτο προφιλ!

Σες μου αν σ αρεσει γενικότερα η γαριδομακαροναδα,αυτη που θα φαμε εδω θα σε ξετρελλάνει!!!!Αν αυτο δεν είναι δέλεαρ τότε πες μου τι είναι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου,πού χαθηκατε όλες???

Τι κάνετε?

Εμείς είχαμε ένα δύσκολο βράδυ..Το μωρό μου ξυπνούσε κάθε τρεις κ λίγο,έτρεμε

ολόκληρη κ μετά ανέβαζε πυρετό...Το πώς την έκανα μπάνιο μη το συζητατε,ήμουν

κ μόνη μου,τα είδα όλα...Είχε ρίγος,μελάνιαζαν τα χειλάκια της κ έκλαιγε

απαρηγόρητη.Νομίζω πως απο τότε που έγινα μαμά είναι απο τις λίγες φορές

που μ επιασε πανικός!

Φυσικά ακόμη δεν έχει ξυπνήσει,εννοείται πως μόλις ξυπνήσει θα πιει το γαλατάκι της

κ θα την πάω στη γιατρό αμέσως(ή σκέφτομαι κ να της πω να έρθει απο εδώ...)

Το παράδοξο βεβαια ειναι οτι δε δείχνει να πονάει σε άλλο σημείο πέρα απ τους

άτιμους κυνόδοντες...Δεν εχει ούτε καν μυξούλες...Αλλα κ 39,3 απο δοντάκια,

ξέρω γω????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...