Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!! που πηγατε όλες καλεεεεεεεεεε???????

Ιφι μου καλο ταξιδι και καλή χρονια ναχετε με υγεια!!!!!! και πολλα χαμογελα...

με το καλο να ερθει το μπεμπε !!!!!!

μονο για το ζαιρακι ξερουμε το φυλλο...

αναρωτιεμαι τι θα χεις εσυ και το Χρυσουλινι μας....κατι μου λεει για ροζζζζζ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας γεια σας και χαρα σας τσουπρες!!!

Χρυσα ου ειναι φυσιολογικο που φοβασαι κοριτσι μου..και ο δικος μου γιατρος δε μου δωσε ουτε σιδηρο ουτε ασβεστιο διοτι πρωτον ειχα 42 αιματοκριτη και μπηκα να γεννησω με 39 οποτε δε χρειαζοταν και ασβεστιο δε πηρα διοτι σφιγγει και εγω ημουν με επαπειλουμενη οποτε μη ψαχνουμε το μπεμπε στη λεκανη παναγια μου!!!!ΚΑΣΕΡΑΚΙ ΜΠΟΛΙΚΟ!!!!

επαιρνα μονο φιλισιν και τροφοκαρντ μαγνησιο αλλα και τη σαλοσπιρ μου για την πηκτικοτητα μεχρι το τελος και μεχρι 4 μηνων ουτροτζεσταν παρα πολλα!!!!

ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ολα καλα να σας πανε στο σπιτακι σας εμεις ακομη γιαπι!!!!και μπαινω στα κλεφτα

ΙΦΙ καλα να περασετε και να ευχαριστηθειτε τη βολτα σας

MUMYDAKI ΜΟΥ πολλα φιλια

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ φιλια και σε σενα και στα υπολοιπα κοριτσουδια ....εγκυουλες και μη

ΑΧ θα σπασει το κεφαλι μου παλι!!!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ου γλυκα καλησπερα......χαιρομαι που καταφερα να μπω για μια τελευταια φορα του 2010......αχ παει κ αυτη η χρονια καθε χρονο μελαγχολω τετοιες μερες....γιατι σκεφτομαι τα χρονια που εχουν περασει......εσας σας συμβαινει αυτο;

Κ να σας πω τωρα τελευταια με εχουν επηρεασει πολυ ολα αυτα που ακουγονται για τις χειροτερες μερες που θα ρθουν στην χωρα μας κ μελαγχολησα ακομη περισσοτερο...

τελοσπαντων,για να μην σας ψυχοπλακωσω αλλο να ευχηθω ΣΕ ΟΛΕς ΣΑς ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑς Κ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕς ΣΑΣ......

Κ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕς ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ........

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Κ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Ελπιζω να ειστε ολες πολυ πολυ καλα!!

Δε μπορεσα να σας διαβασω,εχω κατι δουλειτσες αυτες τις μερες..

Το αγγελουδι μου ειναι μια χαρα!Μολις ξυπνησει θα παμε να παρουμε το δωρο της επιτελους!Πηγα τελικα κ ψωνισα σε ολους εκτος απο το κοριτσακι μου,δε προλαβα!

Καλη Πρωτοχρονια αγαπες μους σε ολες σας κ τις οικογενειες σας!!

ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χρονια πολλα !!!!!!!!!! σε όλες τις μανουλες και σε όλα τα μωρακια...

ευχομαι το νεο έτος να μας βρει γερες,ευτυχισμενες ,διπλες !!!! (οποια μανουλα το επιθυμει) και με εναν πόνο στις γλυκιες εγκυούλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!

να χαιρεσετε όσους γιορταζουν αύριο...εχω εχω τον μπαμπακα μου και θα παμε αποψε εκει οικογενειακως...σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια χρονια πολλα χαρουμενη χρυση πρωτοχρονια!!!!

καλη χρονια να χουμε κοριτσαρες.,,,με το καλο να μας μπει και φετος.......οτι επιθυμει η καθε μια μας να τοχει αντε εγκυουλες με το καλο!!!!και πανω απο ολα σε ολους

υγεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!

Χρονια πολλα και καλη χρονια!

Υγεια, αγαπη και καλοσυνη κοριτσια. Τιποτα αλλο.

Να περασετε ολες καλα, οτι κι αν κανετε.

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας βραδυ ευχομαι με ολη μου την καρδια ο καινουργιος χρονος να φερει υγεια, αγαπη,ειρηνη, σε ολο το κοσμο, κ τα μωρακια μας να μας χαριζουν πολλες,πολλες ομορφες στιγμες :D εμεις θα κανουμε ρεβεγιον στο σπιτακι μας εχω αναψει κ κερακια κ με το ζορι κραταω το μικρο μη τα βουτηξει... :o:D

να περασετε πολυ ομορφα αποψε τα λεμε του χρονου......μακια σε ολους... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AΓΑΠΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΥΓΕΙΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΑ!ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΣΕΤΕ ΟΟΟΟΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ Κ ΣΕ ΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΠΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά, Υγεία και Ευτυχια σε ολες, στις οικογενειες και τους αγαπημενους σας. Ευτυχισμένο το 2011!!!

happynewyear.gif[/attachment:14vf5swl]

post-6-13873935927709_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!Καλή χρονιά σε όλεεεεεεεες!!!!!!!

Το 2011 να εχει μονο υγεια,χαμόγελα,πολλές ευτυχισμένες στιγμες,όλες να αποκτησετε

ότι επιθυμείτε!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕςςς...........

.ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΡΗΝΙΚΗ Κ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ........

ΤΟ 2011 ΝΑ ΦΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟ 2010............ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υγεία,χαρά,χαμόγελα και μπόλικα γελαστά μωράκια να ομορφαίνουν τη ζωή μας!!!!!!!!!!!!!!

Καλά να περνάτε αυτές τις μέρες αλλά και όλες τις μέρες του χρόνου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

Ελπιζω να περνατε πολυ ομορφα αυτες τις μερες!!!!Εμεις ειμαστε πολυ καλα,απολαμβανουμε τις στιγμες μας :x !!!

Φιλια πολλα πολλα σε ολες!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΓΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΧΑΡΕΣ!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΖΩΗ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ,ΔΑΚΡΥ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ!!!

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ &ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια κι απο μενα!

Πως περασατε βρε κοριτσια?

Χαθηκαμε λιγο αυτες τις μερες... ολη μερα ειμαστε απο δω κι απο κει...

Ας ειναι καλα η μαμα μου που τραπεζωσε ολο το σοι και βρεθηκαμε ολοι μαζι για ακομη μια χρονια.. Να ειμαστε γεροι και του χρονου...

Η μικρη ολη μερα μασουλαει!! (ναι.. ναι με τα δυο και μοναδικα της δοντια... :lol: )..

κοντευω να σκασω... Αυριο κλεινει τους 18 μηνες και η κατασταση αρχισε να με εκνευριζει αφανταστα.... Περασαμε την πρωτοχρονια αγκαλια στον καναπε με κλαμματα, σαλια, και depon καθε 3 ωρες... Ειχε "γκουνκ" και μου εδειχνε τα ουλα της.... Τρελενομαι αλλα τι να κανω... Ελπιζω να δουμε φως σε λιγο καιρο γιατι το μωρο υποφερει. Κρεμασαν τα ουλα της σαν σταφυλια και αν σηκωσω τα χειλια της, φαινεται καθαρα το σχημα τον δοντιων. Που ειναι ομως......?

Σας ζαλισα... το ξερω.... αλλα ηθελα να πω τον πονο ΜΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το δικο μου πονο που να τον πω? Οτι ξανα-τελειωσαμε με την αντιβιωση για την ωτιτιδα και σταματησαν και οι μυξες για 2 μερες, και ξαναρχισαμε φτου κι απ' την αρχη (μυξα, βηχα, λιγο πυρετο) λογω αμυγδαλων?

Με παιδακια δεν εχει ερθει καθολου σε επαφη, με ενηλικες που να ηταν αρρωστοι ή να αρρωστησαν μετα ουτε...

Απο τις 30 του Δεκεμβρη ηθελα να γκρινιαξω και γι αυτο αλλα κρατιομουνα λογω των ημερων... αλλα τωρα...ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Τι να τον κανω πια? Τον εχω ταραξει στις κοτοσουπες και στις μανταριναδες, κοντευω να γινω γραφικη γιατι εκτος του οτι δεν παμε πουθενα μην κολλησει τιποτα ο Ιασωνας, κοντευω να αρχισω να ζηταω ποιστοποιητικο καλης υγειας απο οποιον ερχεται σπιτι... Ουτε οταν ηταν νεογεννητο δεν εκανα τετοια... ουτε τις 40 μερες δεν κατσαμε σπιτι, ουτε απο τους γνωστους μας απομονωθηκαμε...

Τι χαλια κατασταση ειναι αυτη τωρα? Μεγαλο παιδακι, ψηλο, γεροδεμενο, με κοκκινα μαγουλακια, μεσα στην καλη χαρα και στη σκανταλια μονιμα και συνεχεια αρρωστος? Κι οταν λεμε αρρωστος μονο οι μυξες και βηχες το θυμιζουν, τον πυρετο καταλαθος τον καταλαβαινω...ουδεποτε φαινεται αυτο το παιδι να υποφερει απο κατι... με 39 πυρετο, βηχοντας σαν το γαιδουρι και τις μυξες να τρεχουν, κοιταζει πως θα χαχανισει, πως θα φτασει σε απαγορευμενα σημεια, τι θα καταβροχθισει... ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΩ γιατι δε θα αντεχα να τον βλεπω να υποφερει και να ταλαιπωρειται καθε φορα που αρρωσταινει και ειναι τοσο συχνα πια...

Φαση ειναι και θα περασει μαλλον... :?

Θυμιστε μου αυριο που θα μου εχει περασει η γκρινια να σας γραψω την ιστορια της βασιλοπιτας μας... να γελασετε κι εσεις!

Φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλη χρονια και απο εμενα

χαθηκα!πηγαμε στο αγρινιο και δεν ειχα ουτε υπολογιστη για να επικοινωνησω με κανεναν.περασαμε ηρεμα και ξεκουραστα-και σημερα παλι στη δουλεια!

ο μικρος καλα!εκανε το θεικο με το που κατεβήκαμε στο αγρίνιο-για 2 μερες κοιμήθηκε 12 ωρες το βραδυ (οπωσ συνηθως) αλλα χωρίς να ξυπνήσει για γαλα!Ε αυτό ηταν - δεν ξαναεγινε το θαυμα-απο τοτε το πρόγραμμα μας κανονικά!φιλιά σε ολες!αγγελική μου περαστικα και φανη κουραγιο με τα δοντακια!ξερω οτι οσο πιο μεγαλο το μωρο τοσο πιο δυσκολα τα βγαζει-και εγω βεβαια δεν περασασ ευκολα-2 μηνες εκανα να κοιμηθω αλλα τα εβγαλε ολα μαζι και τελειωσαμε γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες μου!!!!!!!

καλη χρονια σε όλες με υγεια πάνω απ΄όλα και πολλα πολλα χαμόγελα στα σπιτια ολων μας!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif]

με το καλο τα μωρακια στις εγκυουλες μας...Χρυσουλινι,Ζαιρακι,Ιφι και πολλα σπορακια γεραααααααααααα...σ ε όσες το επιθυμουν...μεσα σάυτες βαλτε και εμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: θελω και αλλο παπακι!!!!!!!!!!

Φανουλι μου ευχομαι το καινουργιο ετος να γεμισει δοντακια η μικρουλα σου...μην σκας μωρε κοριτσακι μου ...και μην ξαναπεις οτι μας ζαλιζεις...ποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!! ακους?????????? [-x[-x εμεις ειμαστε εδω να λεμε οτι μας προβληματιζει όχι μονο τις χαρες... ;);) φιλησε μου την Αναστασια σου φανταζομαι θα υποφερει η καημενουλα...πηγατε σε παιδοορθοδοντικο?

Αγγελικουλα μου φανταζομαι ποσο κουραστικο θα ναι και ψυχοφθορο να τον εχεις όλο αρρωστουλι...παλι καλα που δειχνει οτι δεν υποφερει και δεν χανει το κεφι του για τις γνωστες σκανταλιες.... υπομονη φιλεναδα...

Συμπεθερουλα μου τι κανετε? τα περασατε όμορφαμε τον Παναγιωτακο μας? αντε και του χρόνου με ενα κουνιαδακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!στο ευχομαι ολόψυχααααααααα...

Στελλουνι μου γλυκο που εισαι ? αχχχχχχχχχχχχχχχχχ ακομη ισχυει εκεινο που χουμε πει..τωρα πια εχουμε και το καινουργιο σπιτακι μας...θα χαρω να σας γνωρισω απο κοντα...δασκαλα μου!!!! :lol:

Δωρουλι,Ποπίτσα,Αντρουλα και οποια αλλη ξεχνω τα φιλια μου και την αγαπη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια το κάνετε;ΦΑΝΉ μου ίσως πρέπει να δείτε έναν ειδικό για το προβληματακι σας.ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ υπομονή κορίτσι μου όλα θα περάσουν!εχθές είδα τον χαρο με τα ματιά μου...έπαιζα με το μωρό στο σαλόνι κ γυρναω κ βλέπω τη στήλη με δόντι να έρχεται κατα πάνω του.μιλάμε για πάνω από 2μετρα κ βαρύ.βάζω το χέρι ξαπλωσα πάνω του κ έπεσε πάνω μου.μέχρι να βεβαιωθω οιτι είναι καλά ετρεμα.συνέχεια έχω την εικόνα στο μυαλό μου.Άγιο είχε το. Παιδάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυριες μου καλη χρονια κ απο εμας.... @};- ευχομαι η νεα χρονια,να εχει γερα τα παιδακια μας,Αγγελικουλα για σενα αυτο που ταλαιπωρητε τοσο ο μικρος αλλα μ αρεσει που δε χανει το κεφι του... \:D/

επισης πολλα δοντακια, Φανουλα να σταματησει η κορουλα σου να λεει γκουνκ, κ δε μας ζαλιζεις αυτο μην το ξαναπεις, η καθεμια λεμε τον πονο μας... [smilie=thebirdman.gif]

στις εγκυουλες μας μ εναν πονο,τα μωρακια τους, κ στη Χρυσα να σταματησουν αυτοι οι εμετοι επιτελους.. [smilie=tongue8.gif]

κ τελος οσες θελουν μαζι μ εμενα φυσικα συντομα γεματες κοιλιτσες... ;):P

τωρα την προτωχρονια περασαμε πολυ ομορφα ο αη βασιλης ειχε κεφια κ εφερε δωρακια σε ολους, ενοειτε τα πιο πολλα κ πιο μεγαλα ηταν του Παναγιωτη,κ κατι συμβολικο του μπαμπα κ της μαμας.... :) η γριπη που μας ταλαιπωρησε σημερα αρχισε να υποχωρει κ σταματησε επιτελους να τρεχει η μυτουλα μας,το φλουρι στη βασιλοπιτα το βρηκε σχεδον αμεσως ο αντρας μου κ ετσι χαθηκε η μαγεια κ η αγωνια για το ποιος το βρηκε... :P ακομη δεν τολμησαμε να κανουμε τα πρωτα μας βηματα αν κ στεκομαστε χωρις να πιανομαστε, Φανη αυτο που ελεγα ποιο πανω καθεμια μας ,με τον πονο της..αλλα κοριτσια κανει καποια πραγματα που μ εκπλησουν ευχαριστα, παραδειγμα, εχω κρυψει το αλμπουμ της βαπτισης του γιατι θα το κανει κομματια, κ ομως παει κ το βρισκει για να το δει, :ohmy: κ προχθες μεσα σε μια στοιβα απο διαφορα βιβλια ξετρυπωσε το dnd επισης της βαπτισης κ μου το εφερε... :) κουκουβααα..... :D κ πολλα αλλα πραγματακια, αλλα ολη μερα ειμαι μη κ οχι......αν βαλει κατι στο μυαλο του τελος..... [-x

Αννα δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα μαλον κατε επεσε πανω σου; τι ηταν αυτο;

σας αφηνω καλο απογευμα κ πολλα φιλακια σε ολες σας :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε κοριτσαρες μου? Ακομα σε κλιμα γιορτων ειμαστε ολες μου φαινεται...

Εγω παντως ειμαι ακομα ξεμυαλισμενη και δεν εχω διαβασει καθολου! Απο τη δευτερη μερα των Χριστουγεννων λεω αυριο και αυριο και ακομα τιποτα... και η καταληκτικη ημερομηνια παραδοσης της πτυχιακης μου πλησιαζει εφιαλτικα... 25/1 ειναι! Σημερα εχουμε 3/1 και εγω ακομα γιορταζω ενω θα επερεπε να τρεχω και να ξενυχταω καθε βραδυ γραφοντας ασταμητητα αν θελω να προλαβω... τελοσπαντων απο αυριο ελπιζω να ξυπνησω πιο συνετη...

Το φλουρι στη βασιλοπιτα μας το κερδισε ο ξενος ή μουσαφιρης. Αυτος ο αγνωστος που θα ερθει σπιτι μας δηλαδη θα ειναι ο τυχερος της φετινης χρονιας! Μου την ειπε και ο Γιωργος γιατι δε σημαδεψα που ειναι το φλουρι να παει στο κομματι του Ιασωνα... Παντως με τη βασιλοπιτα πολυ διασκεδασαμε με το μικρο! Τη μυρισε και την ειδε οσο ψηνοταν και μολις βγηκε απο το φουρνο αρχισε το ανελεητο κυνηγητο της... φωναζε κεικ-κεικ και εψαχνε παντου μεσα στο σπιτι. Καταφερα να την κρατησω ολοκληρη μεχρι το μεσημερι της πρωτοχρονιας και μετα παιξαμε πραγματικα με αυτην. Εκρυβα ενα κομματακι μεσα στο σπιτι και μετα τον εβαζα να ψαχνει και του λεγα κι απο πανω κρυο-ζεστο οπως στο παιχνιδι του κρυμενου θυσαυρου... Ετσι το εμαθε κι αυτο... Το τι παιχνιδι καναμε και κατα συνεπεια το ποση βασιλοπιτα εφαγε δε λεγεται!

Λεει κι αλλα τωρα... εκτος απο το "που ει?"=που ειναι, ειμαι, το "που πα?"=που πας, παει και το ντατι οι?= γιατι οχι εχουμε και το "τι ι ατο?"=τι ειναι αυτο... ολα εχουν ερωτηματικο... πολλες αποριες εχει αυτο το παιδι μου φαινεται!

Πρεπει να εσκασε και το προτελευταιο δοντι αλλα δεν τολμαω να δω... ειναι αγριεμενος με το στομα του και δαγκωνει πολυ! Κοντεψε να μου κοψει το δαχτυλο... εβγαλε και αιμα κανονικα...

Τωρα που το θυμηθηκα... Φανη γιατι δεν απευθυνεσαι σε κανενα ειδικο? Απο το να καθεσαι να σκας μονη σου καλυτερα θα ειναι... θα παρεις και καμια πιο συγκεκριμενη απαντηση απο αυτα που σου λεει ο παιδιατρος. Ειναι και μια Κα Κιλτενη-στοματολογος στο Φορουμ στους επιστημονικους συνεργατες... δεν της γραφεις κατι για την αγωνια σου?

Χρυσα, τις ευχες μου για τη γιορτη σου τις πηρες? Σου ειχα γραψει στο μικρο chat αλλα βγηκες στο μεταξυ και δεν ξερω αν το ειδες... Χρονια Πολλα σου παντως, να χαιρεσαι τη οικογενεια σου και με το καλο να παρεις στην αγκαλια σου και το νεο μωρο!

Καρολινα και Κατερινα, απο οτι ειδα μπηκατε κι εσεις στο club για δευτερο παιδακι, σε επιπεδο επιθυμιας τουλαχιστον ή και προσπαθειων? Οπως και να εχει, σας ευχομαι μια γρηγορη, καλη και αβασανιστη εγκυμοσυνη! Εγω παλι σε αυτον τον τομεα ειμαι ακομα στο ενα βημα θετικων σκεψεων προς τα μπροστα και δυο προς τα πισω... δυσκολος χρονος μου φαινεται το 2011 για τετοια... αλλα παλι ποιος ξερει πως ερχονται τα πραγματα?

Βρε Αννα, ανατριχιασα... σα να εβλεπα τη σκηνη με τη στηλη να πεφτει πανω σας... πως στο καλο εγινε αυτο? Μηπως να τη στερεωνες με τιποτα βιδες, συρματοσχοινο στον τοιχο? Ειχαμε κι εμεις ενα τετοιο θεμα με παπουτσοθηκη και εληξε ετσι... με βιδες και συραματοσχοινο. Βεβαια τελος καλο ολα καλα αλλα προσεχε κοριτσακι μου... τα μικρα μας γινονται επικυνδυνα δυνατα πλεον και κανου απιθανα πραγματα.

Χαρουλα, ησουνα διπλα μας... μιση ωρα δρομο και δε βρεθηκαμε? Κριιιμα... ηθελα τοσο να γνωρισω απο κοντα καποια απο εσας. Εχω συνατησει καποιες κοπελες που μιλαμε ακομα οσο εμενα Αθηνα αλλα απο αυτην εδω την παρεουλα καμια... και ειναι και δυσκολο δηλαδη μιας και οι πρισοτερες μενουν βορεια ελλαδα αλλα και αθηνα δεν πηγαινω κι εγω ευκολα. Μια ευκαιρια χαθηκε αλλα θα ερθουν κι αλλες... ελπιζω την επομενη φορα που θα ερθετε Αγρινιο να τα πουμε!

Καρολινα, παρα λιγο να το ξεχασω... Με γεια και καλοριζικο το νεο σας σπιτακι! Παντα χαρες να ζειτε μεσα σ' αυτο και μονο γελια και χαρες να ακουγονται!

Κατερινα-antroula, κοριτσακι μου εσεις σε ποια φαση ειστε με αυτο το θεμα? Κατι ειχα διαβασει για πολλα εξοδα και κουραση... αλλα τωρα πια θα κοντευτε να ξεμεπερδεψετε και να το χαρειτε επιτελους ετσι δεν ειναι?

Συμπεθερα μου γλυκεια Στελιτσα, τι κανετε εσεις? Πως τα περασατε? Η νυφουλα μου, η ομορφη Αφροδιτη, πως ειναι? Μεγαλωνει κι ομορφαινει?

Κωνσταντινα, Ντινα, Ιφιγενεια, Μαρακι , Ποπιτσα... πολλα γλυκα φιλια σε ολες!

Πολλα εγραψα παλι ε? Η συνεχεια στον επομενο τονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...