Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ - ΙΟΥΝΙΟΥ -ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Ν06


Recommended Posts

οσο για το σπιτακι ειναι μεγαλο,ευηλιο με τρεις κρεβατοκαμαρες...οπου της πριγκηπισσας εγινε το πιο μεγαλο! βεβαιως βεβαιως! κουζινα σαλονι ενιαιο με ενα πασο χτιστο...τρως δηλ στην κουζινα και βλεπεις την τηλεοραση που ναι στο τζακι απο πανω ...ακομη δεν το χουμε αναψει...και αρκετες ντουλαπες...που τελικα αποδειχτηκαν πολυ χρηστικες...

κοριτσια ασχετο...εχω προβληματιστει λιγο με την μικρη μου απο την τριτη τρεχει η μυτουλα της και σημερα 8 μερες ακομη...της εβαζα συχνα ορο και μου πε ο αντρα ς μου μηπως φταιει και αυτο γιατι δεν ειναι τοσο μπουκωμενη οσο καταρροη που χει πιο πολυ...δεν ξερω τι να κανω μου χ επει η γιατρος αν βγαζει κιτρινες εκρισσεις αυτο το χε την προηγουμενη τεταρτη πιο πολυ ν α της βαλω γαι δυο μερες μπεμπε οτριβιν...αλλα το αφησα να δω πως θα παει και το ιδιο βραδυ δεν ειχε κιτρινο σχεδον καθολου...απο χθες δεν της εβαλα ορο και μονο η κοπελα σημερα τςη εβαλε κλασσικα το πρωι...δεν ξερω τι να κανω...ωρες ωρες δεν μπορουσε βεβαια ουτε το γαλα να πιει το εβγαζε επαιρνε ανασα και συνεχιζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καρολινακι μου να της βαζεις ορο αλλα πιο αραια..πχ μονο 2 φορες την ημερα αφου εχει μονο καταρροη και οχι πηχτη μυξα..

η νερουλη μηξα μπορει να ειναι και αλλεργικη αντιδραση σε κατι

Καλα για καινουριο σπιτι...δεν το συζητω...ειναι θεικο ολα τα λευτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερσιιιιιιιιιιιιιιιιι Χρυσουλινι μου ...γλυκο σπιτακι ειναι και εχει φτιαχτει με πολυ αγαπη...εχει ριξει κατι γκρεμισματα ο Αντωνης...αλλα τωρα ειμαστε στην φωλιτσ αμας...

ωχ λες να ναι αλλεργια σε κατι...γιατι μονο αρρωστη δεν φαινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

τι κάνετε?

χρόνια πολλά στις εορτάζουσες των Χριστουγέννων...... :oops::oops::oops: εγώ δεν τα χω πει ακόμα.

Χρύσα χρόνια πολλά και υπομονή....θα περάσουν όλα (ελπίζω οχι για 9 μήνες).

εγώ κουράστηκα με τη δοουλειά, μάλλον βάρυνα, εμ σχεδόν 5 μηνών ε'ίμαστε πλεον.

το νινί κουνιέται κανονικότατα, μάλλον θα φάω πολύ κλωτσιά από αυτό, τον πρωτο δεν καταλάβαινα σςχεδόν καθόλου.....τι ησυχο παιδάκι!!!!!!!!!- στην κοιλιά μόνο.

ο μεγάλος μου είναι με το μπαμπά αυτή την εβδομάδα.....όταν μπαίνω το μεσημέρι σπίτι τρέχει να με αγκαλιάσει,:YMHUG: :YMHUG: να με φιλήσει,:-*:-*:-*:-* να τυλιχτεί στο πόδι μου και να μη φεύγει και γω να κάνω βαράκια.μετά από αυτά μπορώ να του τα συγχωρήσω όλα όσα μου κάνει.... και όταν ξυπνάει το πρωί γυρίζει όλο το σπίτι και φωνάζει "μαμα" , νομίζει ότι κάπου έχω κρυφτεί ως συνήθως και θα του κάνω "τσα"......ααααααααααααχχχχχχχχχχχ το νινάκι μου θα περάσει ο καιρός και θα μαστε όλη μέρα μαζί όπως και με το αδερφάκιμας, (π΄ρωτα ο Θεος )......3 μήνες ακόμα που μάλλον θα γίνουν 1 1/2 γιατί δεν θα αντέξω να δουλεύω ως τν 8ο, έτσι λένε τα σημάδια χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα κ χρονια πολλα λιγακι καθυστερημενα @};- τι κανετε; ελπιζω να περασατε ομορφα τα χριστουγεννα, εμεις πηγαμε στη μαμα μου για φαγητο κ μετα σπιτι μας, εγω ειμαι ακομη μπουκωμενη κ δυστηχως κολησε κ ο μικρος, κ ειναι τωρα δυο μερες μες τη γκρινια κ εχει καταροη,κ δε μου αφηνει να του σκουπιζω τη μυτουλα, κθε φορα κλαιει με φωνη, :( κ ειναι η πρωτη φορα που τον εχω αρωστουλη ετσι....αλλα αν κ αρωστουλης εσπασε τελικα το βαζο που σας ελεγα πιο παλια, κ μια πιατελα χριστουγεννιατικη.... :S

Φανη τι εγινε τελικα με την κατσαρολα; καθαρισε;επικυνδηνη η μικρη σου, το ιδιο κ ο Ιασωνας ετσι Αγγελικουλα; :unsure:

Καρολινακι χαρηκα που μπηκατε στο σπιτακι σας,αλλα τα τελευταια νεα, τι να πω μηπως καποιος σας ζηλευει παρα πολυ; :angry:

Χρυσα αχ κοπελα μου, υπαρχει κατι τελικα που να τρως κ να το ευχαριεστε; :huh:

Ιφιγενεια κ μενα δε μου αρεσει αυτο που κανει η νυφη σου,αφησε το κοριτσακι να πεξει κ να το ευχαριστηθει... :)

antroyla για το θεμα κοινωνια,εγω πρωσοπικα εχω πνευματικο που αν δεν παρω την ευχη του, δε θελω να κοινωνησω, επισης κραταμε ολες της νηστειες, εκτος κ αν υπαρχει σοβαρος λογος υγειας,παω στην εκκλησια συχνα κ με το μικρο, κ εχει μαθει κ μου αρεσει,κ γενικα ειμαστε πολυ κοντα στην εκκλησια,απο τη στιγμη που ενιωσες ομορφα γι αυτο που εκανες,καλα εκανες,...

αυτα σας αφηνω φιλακια σε ολες σας :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα σας Κατερινακι μου...

Να φτιαχνεις πολλους χυμους να πινεις μαζι με τον μικρο..

να ειστε καλα για την πρωτοχρονια.

Οσο για την κατσαρολα δεν εχει αναγκη... :lol: (ειναι και δωρο της κουνιαδας απ' το γαμο μας, μη την χαλουσα και ειχαμε δραματα μετα...... :lol::lol::lol::lol::lol: )!!

Καθαρισε μια χαρα παντως... με συρμα την εκανα και απλο υγρο για τα πιατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλιιιι μου....Αντε βρε κοριτσάκι μου,ελάτεεεε!!!!!

Αλήθεια,το κινητό μου το χεις???

Συμπεθερούλα μου το χειρότερό μου είναι να ξερνάω,βεβαια έχει πολλά χρόνια να το πάθω,αλλα όταν μου ρχεται κάνω ότι μπορώ για να το αποτρέψω...Προτιμώ

να κάθομαι στο μπαλκόνι να με χτυπάει κρύος αέρας με -5,παρα να ξεράσω!!

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μη σε πάει έτσι για πολύ ακόμη!!!Εσείς πότε θα έρθετε

προς τα δω???Η Ονειρούπολη μετράει μέρες....κ εμειναν λίγες πια!!

Νινίνα μου κ εγώ απο χθες είμαι χάλια,τρελή καταρροή,πονοκέφαλο κ

δυστυχως τωρα που έχω το μωράκι μου εδώ πρέπει να το έχω σε απόσταση...

Κ η καλύτερη της είναι ν ανεβαίνουμε στο κρεβατι μας κ να κυλιόμαστε...

Κ πάει η καημενούλα εκεί,κ μου δείχνει το κρεβάτι κ γκρινιάζει...Αχ κ

πώς να το εξηγησω οτι δεν πρέπει...Μέρες που είναι μόνο αυτό μας έλειπε!

Αχ Ζαιράκι μου τι καψούρα είναι τα άτιμα!!!!!Αντε με το καλό να έρθει κ ο μικρούλης

σας να ζήσετε πολλές πολλές ευτυχισμένες οικογενειακές στιγμές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα σημερα ειμαι πρωινη σπανιο φαινομενο τοσο νωρις...εκανε θορυβο ο αντρας μου που εφυγε και μετα δεν ειχα υπνο και ειπα σηκω να πιεις καφε και μετα να σιδερωσω γιατι σιδερο βουνο και με τον μικρο μονη μου δυσκολα αφου εχει ο αντρας μου υπηρεσια..

καρολινακι συγχαρητηρια για το σπιτι καλοριζικο κι καλοτυχο...οσο για τις γακντεμεις τα περασαμε και εγω και η σες αν θες φωναξε ενα παπα να κανει καμια ευχη στο σπιτι και για εσας τωρα πολυ θα σας μιλανε...

φανη μου γεμιζεις μπαταριες ε?περνας και με τη κορη σου ωρα τελεια ετσι πρεπει να ειναι οι γιορτες...

ζαιρα μου πως τα πας?βαραινεις?εννοω οχι μονο στα κιλα στις κινησεις γιατι εγω αυτο σκεφτομαι μονο ανκανω μεγαλη κοιλια πως θα την βγαλω 1,5μηνα μεσα στο καλοκαιρι..

mummydi και κατερινα μου περαστικα και γρηγορα να γινεται καλα γιατι μεσα στις γιορτες δεν λεει καθολου εχουμε και τα καρναβαλια κατερινα πρεπει να εισαι καλα να βγαλεις το μικρο εξω..

ξεχασα καμια?

ναι σες μου υπομονη μονο εγω βλεπω τον ευατο μου εχω 2 μερες ειμαι τελεια μηδεν καουρες μηδεν φουσκωμτα τρωω και χωνευω τελεια μακαρι και εσυ οταν κλεινεις τον 3 να ηρεμησεις η πεθερα μου ηταν ετσι στον αντρα μου αλλα στο 2 οχι...εγω ειχα σχεδον τα ιδια με τον κωνσταντινο απλα για 10 με 15 μερες ημουνα δραμα με αναγουλες να μην μπορω τιποτα να φαω ουτε νερο και παει λεγοντας για μυρωδιες καλα γενικα οτι ηταν εντονο τωρα λιγο πιο χαλαρα αλλα παοφευγω παλι αλλα μην νομιζεις ωρες ωρες με μηριζει σαν μουχλα λεω τον αντρα μου σε μυριζει αυτο?οχι σε νιωθω...

τωρα οσο αφορα την ανηψια μου ειναι παργματρικα ενα αρνακι και απλα δεν ξερουν να το χειριστουν και επιμενω δεν ξερουν να το μεγαλωσουν ετσι τη μεγαλωσε η μανα της ετσι κανει και η νυφη μου..εχει τα χουια της τι να πω...υπομονη μονο....απλα σκεφτομαι οτι θα υποφερουν πολυ για να την πανε παιδικο χαμος θα γινει για πολυ καιρο...

τωρα τα νεα μου ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηη...χθες καναμε αυχενικη.και ολα ειναι τελεια εχω αλλο ενα υγιεστατο παιδακι...την προηγουμενη φορα μου ειπε οτι ηταν μια εβδομαδα πιο μικρο αλλα τωρα ηταν μια εβδομαδα πιο μεγαλο φανταστειτε αναπτυξη...καταρχην περιμενα να δω ενα παιδακι ολοκληρωμενο αλλα κοριτισια ειδα ενα μεγαλο μωρακι με μεγαλα ποδαρακια να διακρινονται κατευθειαν να τα κουναει περαδωθε με τα χερακια μεχρι και τη μυτουλα την καταλαβα χωρις ζουμ...η χαρα δεν περιγραφεται...γελουσαμε σαν χαζοι και ο κωνσταντινοσ κοιτουσε το μονιτορ παγωμενος σου λεει τι ειναι(τον παιρνω μαζι μου σε καθε εξεταση να βλεπει το αδερφακι του)αυτο ομως που μας εκανε εντυπωση ποσο υπερκινητικο ηταν δηλ ολη την ωρα χοροπηδουσε-ανεβοκατεβαινε με ολη τη σημασια της λεξεως δηλ.σαν να του ειχαν παργματικα βελονα στο κωλακι και να τον τσιμπανε και φλαπ πεταγοταν μεχρι πανω μας το εκανε 3 φορες και μετα γυρισε 2 φορες ολοκληρο και σαν να μας ελεγε οσο ειδατε ειδατε τωρα σας γυρναω πλατη.σοκ...αφου ο γιατρος μου λεει πολυ ζωηρο μωρο....ο κωνσταντινος στους υπερηχους ηταν πολυ ησυχος οταν πηγαιναμε ολο στη ιδια σταση ηταν και κουνουσε κανα ποδαρακι χερακι αυτο μονο αλλα οταν μεγαλωσε για 3 μηνες με ταραξε στη κλωτσια εκλαιγα απο τον πονο..λεω τον αντρα μου λες να αρχισω να λεω μετα τι ησυχο που ειναι παιδι ο κωνσταντινος σε σχεση με το 2?γιατι ειναι απο τα πολυ ζωρα παιδια που δεν βαζουν κωλο κατω ολο το 24ωρο.το λενε ολοι εξαλλου που τον βλεπουν για λεπτα..θα γερασω πριν την ωρα μου μετα αν βγει πιο ζωηρο χεχεχεχ τι να πω.γερα παιδια πανω απο ολα...και εμεις ελπιζουμε να μοιαζει στον αντρα μου τον χαρακτηρα...να δουμε...ξεχασα να σας πω κανοκιη πητ με βαση περιοδου εχω 19 ιουλιου και αυτοο καρκινακι αλλα αν συνεχισει η ναπτυξη πωσ και ο κωνσταντινος θα με κοψουν παλι μερες θα δειξει..αυτα τα νεα μου που δεν ειναι λιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημεραααα

Συνμπεθερα μου τσαχπινα το Ολινακι...χιχιχιχιιχ..η κουκλιτσα μου!!!

Δεν ξερω ποτε θα ερθουμε..ειλικρινα..

ειμαι που ειμαι χαλια..αδεια δεν θα εχω αυτες τις μερες..ειναι και ο αντρας μου που βαριετε που ζει...γμτ..και θελω τοσο να ερθω..

Ιφη μακαρη να σταματισουν συντομα ..Μια χαρα η αυχενικη πολυ ωραια ..τελεια αποτελεσματα!!!

Φυλο δεν ειδατε;;;;..

Ο Χριστοφορος ετσι ηταν σαν εμβρυο..χωροπηδουσε στην κοιλια και στρυφογυριζε σαν κοκορετσι...ετοιμασου!!!

Φανουλα τα φιλια μου..περνας τελεια με την κορουλα σου και αυτο ειναι το καλυτερο!!!

Κατερινακι, Νινινα, Ζαιρακι, Καρολινα Στελλιτσα Δωρουλα Αννουλα και οποια αλλη ξεχασα φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδιαααααα!!!!!!!!!!!!

Ιφιγένειαααα.....Θα ζήσεις μεγάλες στιγμες!!!!!Κ η Ολίνα έτσι ήτανε,δε

σταματούσε λεπτό,πεταγόταν ακριβώς σαν να την τσιμπούσαν με καρφίτσες στον ποπό!!!!!Κ μου τα λεγε ο γιατρός,θα ναι ασταμάτητη,κ να ταααααα!!!!!!!Κ είναι

κ καρκινάκι!!!!Αντε με το καλό το ζωηρούλι σουυυυυ!!!!!(Κ εγώ την ίδια απορία με

τη συμπεθέρα εχω,φυλο δεν είδατε???)

Συμπεθερούλα καλημέρα!!!!Είσαι καθόλου καλύτερα σήμερα???Νέα του

γαμπρούλη μου του κούκλου έχεις καιρό να μας γράψεις...

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα σήμερα-ευτυχώς γιατι το απόγευμα έχει ξανά δουλίτσα!

Τα πιο γλυκά φιλάκια μου σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινακι χαρηκα που μπηκατε στο σπιτακι σας,αλλα τα τελευταια νεα, τι να πω μηπως καποιος σας ζηλευει παρα πολυ; :angry:

καλημερα σε ολες τις κουκλες!!!!!!!!!!!!!!τι μου κανετε ?εγκυουλες και μη? τα μωρουλινια σας?

αχ συμπεθερα μου και εγω αυτο εχω αρχισει και αναρωτιεμαι...

αλλα που θα παει θα φυγει το κακο ματι...αλλωστε ξερεις τι λενε οποιος σκαβει τον λακκο του αλλουνου στο τελος μπαινει ο ιδιος μεσα....

εγω δεν κραταω κακιες για κανεναν...ολα θα μας πανε καλα απο δω και περα...εχω την οικογενεια μου που λατρευω και φιλες που με αγαπουν πολυ...αλλα σιγουρα δεν μας συμπαθουν ολοι βρε Κατερινακι μου...ετσι ειναι η ζωη...απλα λεω να κανω ενα ευχελαιο...σε καινουργιο σπιτι μπηκαμε...ο γαμπρουλης μου καλυτερα? και εμενα μεχρι και χθες ειχε καταρροη...ακι εκοψα τον ορο...γιατι δεν ειδα προκοπη και που της εβαζα πολυ...

Χρυσουλινι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πως εισαι σημερα αγαπη?

Ιφι μου μπραβοοοοοοοο που ολα ειναι τελεια με το υπερκινητικο σας μπεμπε!!!!!!!!!

Στελλουνι μου η μικρουλα σου πως ειναι με τους μυκητες περασαν? δεν θυμαμαι? αλλαξες την διατροφη που σου χε πει και η Ces...?

Αγγελικουλα,Φανουλι ,Δωρουλα,Ποπιτσα ,Αντρουλα,Ζαιρακι ....που ειστε περδικες μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααα συμπεθερα...τα ιδια..

καθομαι και κοιταζω ενα τοστακι με κασερι και μανηταρια..

δεν μπορω να το φαω και πινω νερο με λεμονι..τοσο καλα...

ελπιζω να φαω τουλαχιστων το κοτοπουλο που εχω για μεσημερη!!

νεα να θες..ουυυυυ..

καταρχας τρεχει σαν τρελο παντου..τρεχει οχι αστεια...

μερικες φορες φωναζωντας..ααααααααα...και με τρελαινει..

εχει αρχισει να ακουει και να καταλαβαινει καποια πραγματα..πχ του λεω παμε να φτιαξουμε το γαλα, και παει στην κουζινα τρεχοντας βγαζει απο κατω το γκαζακι ανεβαινει στην καρεκλα και στεκετε ορθιος και κοιταει..μετα του δινω το μπιμπερο και παει - παλη τρεχοντας- στο δοματιο του για να το βαλει στο τραπεζακι, μετα κανει πως βγαζει τα ρουχα του..δηλαδη ξαπλωνει στο πατωμα και βγαζει τις καλτσες και τρεχει στο μπανιο να κανει πιτσι...αφου ξεσηκωσει το μπανιο..δεν βαζει κωλο κατο...βγαινουμε τσιριζοντας για ΓΚΑ...κοινως γαλα...ε μετα τσακιζει το γαλα σε δευτερολεπτα κανει αγκαλια το χερι μου και κοιμαται..

κατα τα αλλα καλα..

εχει πολυ γελιο..παιζει με τα νεα του παιχνιδια..μαγειρευει..εχει μια ξυλινη κουταλα μικρη εχουμ ετο μπισκοτοβαζακι της φισερ πραισ και ανακατευει εκει μεσα και μετα ταιζει τα δυο μεγαλα πλαστικα σκυλια που εχει..βαζει την κουταλα στη μουρι τους εχει πολυ γελιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχαχχα...Είναι Θεός,ήλιος καλοκαιρινός!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η Ολίνα το γάλα το λέει δάδα!!!!!Τι πλάκα έχουν...αχ,τους φαντάζομαι να

ταίζουν παρέα τα αρκουδάκια τους..Όλα τα λεφτα!!!!!!!!Κ μένα την ίδια

τρέλα έχει με τη μαγειρικη...το ζεύγος του baby masterchef!!!!!!! =))

Κάτι μου είπαν για κατι καινούρια χάπια για τις αναγούλες συμπεθερα μου,τωρα

κατα πόσο αθώα είναι κ πόσο αποτελεσματικά δεν έχω ιδέα,το ψαξες καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O Γυναικολογος μου ο καινουριος ειναι κατα των χαπιων.

Να φανταστεις μου ειπε να παιρνω μονο φιλισιν..και ειμαι ηδη 9 μηνων.

Γεννικα μου ειπα πως το σημαντικο ειναι να με βλεπει συχνα το τελευταιο τριμηνο, μεχρι τωτε θα εχουμε αραιες επισκεψεις..αλλα απανταει παντα στο τηλεφωνο η με παιρνει πισω..

ειναι της παλαιας σχολης αυτος..

του λεω εχω χαμηλο σιδηρο και μου λλει καλα εισαι ακομα αμα θα δουμε να πεφτει πολυ θα παρεις και παλη αν χρειαστε θα παρεις διπλη δοση..

Τα εχω ακουσει τα χαπακια..παλια υπηρχαν τα βομεξ αλλα τα καταργησαν...τι να πω..

Ασε ειπαμε οντως baby masterchef χιχιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O κάθε γιατρός έχει τα δικά του...Πάντως κ εμένα δε μου είχε δώσει

τίποτα μέχρι κ τον 4ο μήνα που άρχισε να πέφτει ο αιματοκριτης μου..Μόλις μπήκα

στον 5ο ξεκίνησα σιδηρο κ ασβέστιο..Όσο για την παρακολούθηση,τι να πω,

νομίζω πως εσύ ως μαμά θα νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια αν σε παρακολουθει

εξ αρχής τουλάχιστον μία φορά το μήνα,γιατι αν το καλοσκεφτεις κ παλιά

τι κάνανε που δεν υπήρχαν όλα αυτα με τους υπέρηχους,τις αυχενικές κτλ κτλ?

Μια πήγαιναν να τις ακούσουν οταν είχαν καθυστερηση κ μία για να γεννήσουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα..ειχα ραντευου στις 13/12, μετα εχω την αυχενικη στις 18/01 και μετα θα με ξαναδει στις 08/02, μου ειπε απλα να του παω τα αποτελεσματα της αυχενικης να τα δει..

αυτος γεννικα απόσο ρωτησα φιλες μου που πηγαινουν δεν ειναι πολυ των υπερυχων..μου κακοφανηκε στην αρχη γιατι ο προηγουμενος γιατρος μου ηταν πολυ ψειρας και μας ανελυε καθε φορα στον υπερυχο τι και πως...αυτος ειναι της παλιας σχολης..ειδικα μου ειπε απο τη στιγμη που θα αρχισεις να νιωθεις το μωρο δεν χρειαζετε να σε πασπατευω συνεχεια.

Το σημαντικο ειναι το τελευταιο τριμηνο και αυτο εαν ολα βαινουν καλως πχ δεν ανεβαζεις πιεση δενε χεις ζαχαρο δεν εχεις παρει πολα κιλα( γκουχου γκουχου)..για να βλεπει την πορεια του παιδιου του τραχηλου του πλακουντα και του αμνιακου υγρου..

τι να πω...ειδωμεν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ακριβως!!!

Ασε που ενας λογος που θελω να γεννησω στο παπαγεωργιου ειναι αυτος...μη τυχων γινει κατι στιλ Χριστοφορου..καλυτερα να ειναι εξαρχας εκει που ξερω και τον διευθιυντη νεογνολογο- ηταν συμμαθητης της παιδιατρου μας και πολυ φιλος της..

αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά θα κάνεις,να πας εκεί που θα αισθάνεσαι μεγαλύτερη ασφάλεια...

Αν κ κάτι μου λέει πως αυτη τη φορά όλα θα σου ρθουν πιο βολικά-συνήθως έτσι

δε γίνεται???Αχ,αντε,άντε,ανυπομονώ να μάθουμε κ αν έχουμε κουνιάδο ή

κουνιάδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οχι φυλο δεν ειδαμε ειναι νωρις και στο κωνσταντινο το εμαθα 4 μηνων ισως παραπανω απο το γαιτρο μου στη καστορια και οχι εδω...

τωρα για βιταμινες και πριν και τωρα μετα τον 3 οπως και τωρα μου ειπε παρτα μετα και του λεω για αιματοκριτη μην στεναχωριεσαι εξαλλου ο αιματοκριτης σταματα να παεφτει μετα τον 5 μηνα...για τους υπερηχους σας εχω πει την αποψη μου πανω απο 10 λεπτα δεν καρατανε μονο αυχενικη και β επιπεδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μπηκα για να σας ευχηθη καλη χρονια με υγεια και οτι καλυτερο επιθυμει η καθε μια και καλη λευτερια σε εμας τις εγκυουλες...δεν ξερω αν θα ξαναμπω μεχρι το μεσημερι..οποτε θα τα πουμε ξανα σε 20μερο εκτος αν μπω απο εξω.καλα να περασετε τις υπολοιπες γιορτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...